UA119382C2 - Блок перетискання для кліпсатора (варіанти) - Google Patents

Блок перетискання для кліпсатора (варіанти) Download PDF

Info

Publication number
UA119382C2
UA119382C2 UAA201708196A UAA201708196A UA119382C2 UA 119382 C2 UA119382 C2 UA 119382C2 UA A201708196 A UAA201708196 A UA A201708196A UA A201708196 A UAA201708196 A UA A201708196A UA 119382 C2 UA119382 C2 UA 119382C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
clamping
axis
block
arm
fixed
Prior art date
Application number
UAA201708196A
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Ніколаєвіч Мікітіч
Юрий Николаевич Микитич
Original Assignee
Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо"
Общество с ограниченной ответственностью "Машиностроительное предприятие "КОМПО"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо", Общество с ограниченной ответственностью "Машиностроительное предприятие "КОМПО" filed Critical Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо"
Publication of UA119382C2 publication Critical patent/UA119382C2/uk

Links

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Package Closures (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі харчової промисловості, а саме до устаткування, призначеного для упаковки різних продуктів в трубчасту або мішкоподібну рукавну оболонку, зокрема, при виробництві ковбас. Блок перетискання для кліпсатора в першому варіанті виконаний з регулювальною зубчастою муфтою для регулювання кута закриття щік перетискання, а також для зміни центру перетискання. Блок перетискання для кліпсатора у другому варіанті виконаний з кронштейном, який має не менше двох з'єднаних один з одним пазів, і кулісою, кінець якої виконаний для розміщення в одному з пазів кронштейна, виконаних з можливістю переміщення другого кінця куліси між пазами при необхідності регулювання величини протяжки. Крім того, блок перетискання може містити уловлювач наповнених батонів. Технічний результат - швидке переналагодження блока перетискання для кліпсатора для роботи з різними рукавними оболонками, що відрізняються між собою за розмірами і механічними властивостями.

Description

Винахід належить до галузі харчової промисловості, а саме до устаткування, призначеного для упаковки різних продуктів в трубчасту або мішкоподібну рукавну оболонку, зокрема, при виробництві ковбас.
Винахід належить, зокрема, до елементів кліпсатора, призначеного для автоматичного перетискання і закупорювання скріпками різних пластичних наповнювачів в полімерні, целофанові, білкозинові та інші, що застосовуються для механічного кліпсування, рукавні оболонки, розрізання оболонки між батонами, взаємодії з нагнітаючим пристроєм і, при необхідності, закріплення шпагатної петлі під скріпкою, нанесення дати виготовлення (або строку придатності) шляхом таврування скріпки.
Такі кліпсатори містять в більшості випадків кулачковий привід, який визначає закон руху замикаючих важелів з закріпленими на них затискними інструментами. Для передачі силового впливу на замикаючі важелі використовуються, наприклад, простий важіль або колінчасто- важільний механізм.
Відомий блок перетискання для кліпсатора (1), що містить: привід; корпус із закріпленим на ньому механізмом перетискання, виконаним у вигляді 2-х пар фасонних щік, які сходяться; механізм осьової протяжки щік, з'єднаний з приводом кулачок; механізм подачі скріпок в зону кліпсування і механізм затиску скріпок, виконаний у вигляді встановлених з можливістю руху відносно один до одного двох затискних інструментів.
Однак, при використанні зазначеного блоку перетискання для кліпсатора, використовуваного для кліпсування різних оболонок, що відрізняються між собою за розміром і фізичним властивостям, для якісного кліпсування необхідно виконувати регулювання величини сходження щік і положення джгутика з оболонки відносно матриці, підбираючи ступінь натягу зібраної оболонки індивідуально для кожного типорозміру. Для цього потрібне втручання спеціального обслуговуючого персоналу та застосування додаткового інструменту. Цей процес досить трудомісткий і тривалий за часом, що зменшує ефективність використання даного обладнання.
Відомий блок перетискання для кліпсатора (2), прийнятий як прототип для обох варіантів заявленого блока і містить: встановлені на першій осі нерухомий блок щік перетискання і рухливий блок щік перетискання, виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока
Зо щік перетискання вздовж першої осі по напрямних; привід, містить зубчасто-рейковий механізм; з'єднаний з приводом кулачок.
Однак при використанні зазначеного блока перетискання для кліпсатора, використовуваного для кліпсування різних оболонок, що відрізняються між собою за розміром і фізичним властивостям, для якісного кліпсування необхідно виконувати регулювання величини сходження щік, повертаючи рейку, шарнірно встановлену на осі. Для цього потрібне втручання спеціального обслуговуючого персоналу та застосування додаткового інструменту.
Крім того, в процесі кліпсування ковбасних батонів малої довжини (коротких), або з малою щільністю набивання, існує ймовірність попадання батонів для кліпсування в простір між транспортером і щоками перетискання, що, в свою чергу, може призвести як до неправильної роботи кліпсатора, так і до пориву наповнювальної оболонки.
Технічною задачею заявленого винаходу є розробка надійного блока перетискання для кліпсатора для поліпшення процесу кліпсування при наповненні різних продуктів (наповнювачів) у різні за своїми геометричними і фізичними параметрами оболонки з метою запобігання поривів в процесі наповнення і кліпсування трубчастої або мішкоподібної рукавної оболонки.
Технічний результат при використанні заявленого блока перетискання для кліпсатора полягає у забезпеченні швидкого, без застосування спеціального інструменту, переналагодження блока перетискання для роботи з різними рукавними оболонками, що відрізняються між собою за розмірами і механічними властивостями.
Поставлена задача вирішена в першому варіанті заявленого блока перетискання для кліпсатора, який містить встановлені на першій осі нерухомий блок щік перетискання і рухливий блок щік перетискання, виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока щік перетискання вздовж першої осі по напрямних, і привідні керуючі пристрої, тим, що блок перетискання для кліпсатора забезпечений першим двоплечим важелем, установленим на другій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з першим привідним керуючим пристроєм, а друге плече за допомогою талрепа і перших тяг шарнірно пов'язано з нерухомим блоком щік перетискання, другим двоплечим важелем, установленим на зафіксованій на корпусі третій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з другим привідним керуючим пристроєм, а друге плече через шарнірно-сполучені з четвертої осі другі тяги пов'язане з першим плечем третього двоплечого важеля, друге плече якого пов'язане зі щокою рухомого блока перетискання, 60 причому блок перетискання для кліпсатора додатково забезпечений четвертим важелем,
встановленим з боку другого плеча першого двоплечого важеля, виконаним з поздовжнім пазом і з можливістю повороту на закріпленій в корпусі п'ятій осі, і встановленої з можливістю переміщення по поздовжньому пазу четвертого важеля кареткою, в якій закріплена шоста вісь, на якій встановлені перші кінці перших тяг, пов'язані через талреп з другим плечем першого двоплечого важеля, а другі кінці перших тяг закріплені на напрямних і пов'язані з нерухомим блоком щік перетискання, при цьому четвертий важіль пов'язаний за допомогою третьої тяги з регулювальною зубчастою муфтою.
Привідні керуючі пристрої можуть бути виконані у вигляді окремого кулачка з направляючою канавкою, утвореної парними замкнутими керуючими профілями, або у вигляді окремої напрямної канавки, утвореної парними замкнутими керуючими профілями, на різних сторонах одного кулачка.
Зубчаста муфта переважно містить нерухому зубчасту півмуфту і рухому зубчасту півмуфту, встановлені на шостій осі, вісь якої розташована з ексцентриситетом відносно до осі симетрії зубчастої муфти, що забезпечує необхідний кут змикання згаданих щік механізму перетискання.
Блок перетискання для кліпсатора може містити лоток-уловлювач готових виробів, закріплений на кронштейні, виконаному з направляючими пазами і закріпленому на траверсі рухомого блока щік перетискання з можливістю установки в різних положеннях по направляючих пазах.
Поставлена задача вирішена у другому варіанті заявленого блока перетискання для кліпсатора, який містить встановлені на першій осі нерухомий блок щік перетискання і рухливий блок щік перетискання, виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока щік перетискання вздовж першої осі по напрямних, і привідні керуючі пристрої, тим, що блок перетискання для кліпсатора забезпечений першим двоплечим важелем, установленим на другій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з першим привідним керуючим пристроєм, а друге плече, за допомогою талрепів і перших тяг, шарнірно пов'язано з нерухомим блоком щік перетискання, другий двоплечий важіль, встановлений на зафіксованій на корпусі третій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з другим привідним керуючим пристроєм, а друге плече, через шарнірно-сполучені з четвертої осі другі тяги, пов'язане з першим плечем третього двоплечого важеля, друге плече якого пов'язане зі щокою рухомого блока перетискання,
Зо причому блок перетискання для кліпсатора додатково забезпечений кронштейном, закріпленим на корпусі, який має не менше двох з'єднаних один з одним пазів, і кулісою, перший кінець якої встановлений на сьомій осі, а другий кінець виконаний для розміщення в одному з пазів кронштейна, виконаних з можливістю переміщення другого кінця куліси між пазами.
Привідні керуючі пристрої можуть бути виконані у вигляді окремого кулачка з направляючою канавкою, утвореною парними замкнутими керуючими профілями, або у вигляді окремої напрямної канавки, утвореної парними замкнутими керуючими профілями, на різних сторонах одного кулачка.
Блок перетискання для кліпсатора може містити лоток-уловлювач готових виробів, закріплений на кронштейні, виконаному з направляючими пазами і закріпленому на траверсі рухомого блока щік перетискання з можливістю установки в різних положеннях по направляючих пазах.
Приклади реалізації заявленого блоку перетискання для кліпсатора, та порядок його дії показані на нижче наведених необмежених кресленнях.
Фіг. 1 - Схема блока перетискання для кліпсатора, загальний вигляд з лівою стінкою корпусу.
Фіг. 2 - Схема блока перетискання для кліпсатора, загальний вигляд з правою стінкою корпусу.
Фіг. З - Загальний вигляд блока перетискання по першому варіанту винаходу.
Фіг. 4 - Регулювання величини та центру сходження перетискання.
Фіг. 5 - Ділянка Б на фіг. 4 (збільшено).
Фіг. 6 - Загальний вигляд зубчастої муфти.
Фіг. 7 - Поздовжній розріз зубчастої муфти по фіг. 6.
Фіг. 8 - Загальний вигляд механізму осьової протяжки щік блока перетискання за другим варіантом винаходу.
Фіг. 9 - Уловлювач наповнених батонів.
Фіг. 10 - Приклад установки уловлювачів наповнених батонів.
Фіг. 11-14 - Принципова схема процесу кліпсування наповненого батона.
Фіг. 15 - Схема можливих наслідків при роботі без перетискання уловлювачів батонів.
Фіг. 16 - Схема можливих наслідків при роботі без перетискання уловлювачів батонів.
Фіг. 17 - Схема роботи перетискання зі встановленим уловлювачем в момент наповнення (510) оболонки.
Фіг. 18 - Ділянка А на фіг. 17 (збільшено).
Фіг. 19а-198 - Розташування осі наповнених батонів щодо центру перетискання блока перетискання.
Блок перетискання для кліпсатора містить два парних радіально збіжних блоків: нерухомий блок 1 щік перетискання і рухомий блок 2 щік перетискання встановлені на першій осі 3. Кожен блок щік перетискання має дві щоки з криволінійним профілем: верхню 4 і нижню 5. Блоки 1 і 2 щік перетискання жорстко зв'язані в кутовому положенні один з одним і при радіальному зближенні, повертаючись навколо загальної осі 3, працюють синхронно. Такий зв'язок забезпечується за допомогою двох напрямних 6. Рухомий блок 2 виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока 1 щік перетискання вздовж першої осі З по напрямних 6.
Перший двоплечий важіль 7, встановлений на другій осі 8, його перше плече виконано для зв'язку з першим привідним керуючим пристроєм, що являє собою, в даному прикладі, напрямну канавку 9, утворену парними замкнутими керуючими профілями на одній із сторін кулачка 10 (див. фіг. 3). Друге плече першого двоплечого важеля 7 за допомогою талрепів 11 і перших тяг 12 шарнірно пов'язано з нерухомим блоком 1 щік перетискання. Другий двоплечий важіль 13 встановлений на зафіксованій на корпусі 14 третій осі 15, перше плече другого двоплечого важеля 13 виконано для зв'язку з другим привідним керуючим пристроєм, що являють собою в даному прикладі другу напрямну канавку 16, утворену парними замкнутими керуючими профілями на одній із сторін кулачка 10, а друге плече через шарнірно-сполучені по четвертій осі 17 другі тяги 18 і 19 пов'язане з першим плечем третього двоплечого важеля 20, друге плече якого пов'язане зі щокою рухомого блока 2 щік перетискання. Четвертий важіль 21, встановлений з боку другого плеча першого двоплечого важеля 7, виконаний з поздовжнім пазом 22 і з можливістю повороту на закріпленій в корпусі п'ятій осі 23. Каретка 24 встановлена у поздовжньому пазу 22 з можливістю переміщення по ньому. В каретці 24 закріплена шоста вісь 25, на якій встановлені перші кінці перших тяг 12, пов'язані через талреп 11 і з другим плечем першого двоплечого важеля 7. Другі кінці перших тяг 12 закріплені на напрямних 6 і пов'язані з нерухомим блоком 1 щік перетискання. Четвертий важіль 21 пов'язаний за допомогою третьої тяги 26 з регулювальною зубчастою муфтою 27.
Для швидкого регулювання величини закриття перетискання слугує зубчаста муфта 27 (фіг.
Зо б, 7), що складається з нерухомої півмуфти 28, закріпленої на стінці корпуса 14, і рухомої півмуфти 29, жорстко пов'язаної через пружний елемент 30 з віссю-ексцентриком 31, виконаною з ексцентриситетом С, відносно до осі зубчастої муфти 27. Для візуального контролю величини регулювання, на поверхні півмуфти 29 нанесена числова шкала 32, а на іншій півмуфті 28 - позначка-курсор 33.
Заявлений блок перетискання для кліпсатора у другому варіанті (фіг. 2, 8) реалізації додатково забезпечений кронштейном 34, закріпленим на корпусі 14 і має не менше двох з'єднаних один з одним пазів 35, і кулісою 36. Перший кінець куліси 36 встановлений на сьомій осі 37, а другий кінець виконаний для розміщення в одному з пазів 35 кронштейна 34, виконаних з можливістю переміщення другого кінця куліси 36 між пазами 35.
Для запобігання попаданню виробів, що виготовляються - батонів ковбаси - в простір між приймаючим транспортером 38 (фіг. 15-18) і щоками 4, 5 блока 2 щік перетискання розроблений уловлювач 39 (фіг. 2, 9, 10, 17-19) наповнених батонів, що складається з кронштейна 40, лотка- уловлювача 41, закріпленого на кронштейні 40 кріпильними елементами 42 і кріпильних елементів 43, призначених для кріплення уловлювача 39 до щоки 5 рухомого блока 2 щік перетискання.
Кліпсатор з заявленим блоком щік протяжки працює як умовно показано на фіг. 11-14.
На наповнювальну трубку 44 живильника надягають рукавну оболонку 45, після чого на трубку 44, вже з одягненою оболонкою 45 встановлюють регульований гальмівний пристрій 46, який створює необхідне зусилля утримання оболонки 45 при її наповненні продуктом і запобігає потраплянню повітря у внутрішню частину оболонки з продуктом.
В процесі протягання щоки верхні щоки 4 перетискання зближуються радіально з нижніми щоками 5 перетискання відносно до кліпсованого батона. Відбувається перетискання оболонки 45 (фіг. 12).
Після цього, рухливий блок 2 щік перетискання (фіг. 13) здійснює осьовий зсув на величину
Ак, у напрямку наповнення продукту, створюючи при цьому, натягнутий джгутик з оболонки 45.
Для формування джгутика оболонку 45 витягають через щоки 4 і 5, а також через гальмівний пристрій 46, використовуючи запас оболонки, що знаходиться на наповнювальній трубці 44 (фіг. 12).
Виконують кліпсування, при цьому на сформований джгут накладають дві скріпки 47 (фіг. бо 13). Першу скріпку накладають на кінець попереднього батона, другу - на початок наступного.
Після затиску скріпок 47 здійснюють поділ джгутика між скріпками 47 відрізним ножем 48 (фіг. 14).
У наступні півциклу роботи кліпсатора всі механізми повертаються в початковий стан. При цьому в кінці циклу роботи кліпсатора відбувається одночасна попередня подача двох скріпок 47 в зону кліпсування. Закліпсований продукт видаляють із зони кліпсування за допомогою вивантажувального лотка або транспортера 38 (фіг. 15-18).
Через внутрішню частину трубки відбувається наповнення продуктом оболонки для наступної порції. Наповнення відбувається за допомогою нагнітаючого пристрою (наприклад, вакуумного шприца), не входить у дану технічну систему.
Після наповнення потрібної порції оператор запускає кліпсатор в автоматичний режим роботи. При цьому циклічно виконуються всі раніше перераховані операції, поки не витратиться весь запас оболонки, що знаходиться на наповнювальній трубці.
Більш докладно роботу заявлених блоків протяжки для кліпсатора можна розглянути з використанням фігур 1-14.
Стискаюча сила на блоки 1 і 2 щік перетискання передається від перших тяг 12, які встановлені на осі 25. Вісь 25 встановлена в направляючій каретці 24. Каретка 24 рухається по поздовжньому пазу 22 важеля 21 і задає прямолінійне переміщення осі 25, яка за допомогою талрепів 11 з'єднана з першим двоплечим важелем 7. Перший двоплечий важіль 7 отримує рушійну силу від привідного керуючого кулачка 10. Кулачок 10 має жорсткий кінематичний зв'язок з приводом (на кресленні не показаний) і робить один повний оборот за цикл кліпсування. На кулачку 10 виконана перша напрямна канавка 9, утворена замкнутими керуючими профілями, що задають закон руху першого двоплечого важеля 7 на всьому протязі циклу кліпсування. Керуючий кулачок 10 має кінематичний зв'язок з іншими вузлами, що забезпечує синхронність роботи всіх вузлів кліпсатора.
При зміні використованої оболонки виникає необхідність зміни залишкового отвору са (фіг. 4, 5) між щоками 4 і 5 перетискання, що визначає кут закриття щік 4 і 5 перетискання. Для регулювання кута закриття щік 4 і 5 перетискання передбачена зубчаста муфта 27.
У момент здійснення регулювання, рухливу півмуфту 29 (фіг. 7) зубчастої муфти 27 роз'єднують в осьовому положенні Її, залишаючи пов'язаною в кутовому положенні з віссю-
Зо ексцентриком 31. Регулювання здійснюють поворотом рухомої півмуфти 29 відносно нерухомої півмуфти 28, дискретно зубах, які виконані на півмуфтах 28 і 29. Поворотом осі-ексцентрика 31 (фіг. 4) досягають більше або менше переміщення осі 25, яке і визначає кут закриття щік4 і 5 перетискання (фіг. 4), і, отже, зменшує або збільшує залишковий отвір а (фіг. 5) між щоками 4 і 5 перетискання.
Після проведення необхідного регулювання рухому зубчасту півмуфту 29 повертають у зачеплення з нерухомою зубчастою півмуфтою 28, ніж фіксують вісь-ексцентрик 31 в потрібному кутовому положенні. Фіксація рухомої півмуфти здійснюється за допомогою пружного осьового елемента 30 (фіг. 7) (може бути виконаний у вигляді пружини стиснення, або будь-яким іншим відомим чином).
Четвертий важіль 21 (фіг. 3, 4), по пазу якого можливе лінійне переміщення каретки 24, виконаний з можливістю повороту щодо п'ятої осі 23 під дією третьої тяги 26. У номінальному (розрахунковому положенні) вісь 25 знаходиться на теоретичній осі Х (фіг. 4), що з'єднує першу вісь З обертання блоків 1 і 2 щік перетискання і п'яту вісь 23 обертання важеля 21. У цьому положенні, перший двоплечий важіль 7 діє на талреп 11, а потім на вісь 25. Вісь 25 передає зусилля на перші тяги 12, що приводять у рух щоки 4 і 5, які сходяться в положення максимально закритого перетискання, утворюючи залишковий отвір 4, що знаходиться в теоретичній (вихідній) точці 5 (фіг. 5) перетискання.
При необхідності зміни центру перетискання четвертий важіль 21 повертають, наприклад, на кут М або М: навколо центру О (фіг. 4). Лінійна траєкторія осі 25 (фіг. 3, 4) також відхиляється на цей кут, що призводить до повороту точки збору джгутика відносно осі З у протилежний бік від кутів М або Мі повороту четвертого важеля 21. Величина відхилення важеля 21 на кут М або Мі задається поворотом осі ексцентрика 31, який шийкою з ексцентриситетом впливає на тягу 26 і відхиляє на необхідний кут М/ важіль 21.
Таким чином, забезпечене швидке, без застосування спеціального інструменту, переналагодження блока перетискання для кліпсатора, а саме переналагодження розміру джгутика і положення точки перетискання блока перетискання для кліпсатора в залежності від розмірів та механічних властивостей рукавних оболонок, які використовуються для роботи.
Сила зсуву на рухомий блок 2 щік перетискання передається, в даному прикладі, від одного і того ж кулачка 10. Можлива реалізація у вигляді окремого кулачка або будь-якого іншого бо відомого пристрою. Кулачок 10 має жорсткий кінематичний зв'язок з приводом (на кресленні не показаний) і робить один повний оборот за цикл кліпсування. На кулачку 10 виконана друга напрямна канавка 16 (фіг. 8), утворена замкнутими керуючими профілями, що задають закон руху другого двоплечого важеля 13 на всьому протязі циклу кліпсування. Другий двоплечий важіль 13 обертається навколо нерухомої осі 15 згідно із законом руху, заданого замкнутими керуючими профілями. Вісь 15 встановлена на бічній стінці корпусу 14 (фіг. 1). Важіль 13 (фіг. 8) з'єднаний з тягою 19 восьмий віссю 49. Тяга 19 з'єднана з кулісою 36 і тягою 18 однією віссю 37.
Інший кінець куліси 36 встановлений в одному з пазів 35 кронштейна 34. У кронштейні 34 повинно бути виконано хоча б два сполучених між собою паза 35, а, при необхідності - більше.
Ці пази 35 забезпечують можливість установки другого кінця куліси 36 в декількох положеннях.
Кронштейн 34 встановлений і закріплений на корпусі 14. Тяга 18 (фіг. 8) передає силовий вплив на механізм протяжки через дев'яту вісь 50. Механізм протяжки виконаний у вигляді двоплечого важеля 20 з центром обертання на десятій осі 51. Вісь 51 встановлена в нерухомому кронштейні 52, який в свою чергу, закріплений на корпусі 14. Інше плече двоплечого важеля 20, виконане у вигляді вилки, знаходиться в механічному зачепленні з рухомим блоком 2 щік перетискання, забезпечуючи осьове переміщення рухомого блоку 2 щік перетискання з початкового стисненого положення в положення лк (фіг. 13) щодо нерухомого блоку 1 щік перетискання (фіг. 8, 12) по осі 3.
При необхідності регулювання величини протяжки на величину, відмінну від положення дк (фіг. 13), необхідно другий кінець куліси 36 перемістити в інший паз 35 кронштейна 34.
Регулювальну гайку 53, встановлену на зазначеному кінці куліси 36, слід відкрутити, кінець куліси пересунути у відповідний з пазів 35 і зафіксувати зазначеною гайкою 53. Після виконання цих дій рухливий блок 2 щік перетискання при виконанні наступних циклів кліпсування буде переміщатися на змінене значення Ак.
Таким чином, при знаходженні механізму перетискання в початковому положенні, зміна положення кінця куліси 36 не призводить до зміни положення всіх інших ланок кінематичного ланцюга, початковий зазор між нерухомим блоком і щік перетискання і рухомим блоком 2 щік перетискання залишається незмінним, але при скоєнні механізмом перетискання чергового робочого циклу, рухливий блок 2 щік перетискання здійснить переміщення по першій осі З на необхідне значення Лк щодо нерухомого блока 1 щік перетискання.
Зо Таким чином, забезпечене швидке, без застосування спеціального інструменту, переналагодження блока перетискання для кліпсатора, а саме переналагодження величини протяжки (довжини утвореного джгутика) рухомого блока щік перетискання в залежності від розмірів та механічних властивостей рукавних оболонок, які використовуються для роботи.
Для запобігання попаданню батонів, які кліпсуються, в простір між транспортером 38 і щоками блоків щік перетискання (як показано на фіг. 15, 16) розроблений уловлювач 39 наповнених батонів (фіг. 2, 10, 17, 18, 19в), що складається з кронштейна 40 (фіг. 9), лотка- уловлювача 41, закріпленого на кронштейні 40 кріпильними елементами 42, і кріпильних елементів 43, призначених для кріплення уловлювача до траверса 54 рухомого блока 2 щік перетискання.
Уловлювач 39 наповнених батонів (фіг. 10, 17, 18) переміщається в горизонтальному напрямку спільно з рухомим блоком 2 щік перетискання щодо нерухомого блока 1 щік перетискання, перекриваючи проміжок до транспортера 38. При необхідності регулювання вертикального положення уловлювача 39 щодо центру перетискання, переміщення відбувається завдяки наявним в кронштейні 40 уловлювача 39 пазам 55, що виконують роль напрямних. Для регулювання вертикального положення уловлювача 39 необхідно послабити кріпильні елементи 43, і, пересуваючи уловлювач 39 так, що кріпильні елементи 43 ковзають в пазах 55, вибрати необхідне положення. Після виставлення вертикального положення уловлювача 39 кріпильні елементи 43 повинні бути затягнуті. Регулювання вертикального положення уловлювача 39 рекомендується проводити при кожній зміні калібру (діаметра) наповнювальної оболонки 45. Завдяки цьому уловлювач 39 можливо застосовувати при кліпсуванні продукту в будь-які калібри оболонок, що проходять через щоки перетискання.
Використання уловлювача 39 після рухомого блока 2 щік перетискання дозволяє направити і зцентрувати наповнювальний батон з продуктом на транспортувальний лоток, що виключає можливе піднирювання під транспортер 38 і провисання наповнювальних батонів, а також забезпечує співвісність наповнених батонів з центром перетискання, що в свою чергу сприяє симетричному накладенню скріпки відносно осі батона, який кліпсується (див. фіг. 19а-19в).
Таким чином, заявленою конструкцією забезпечено досягнення заявленого технічного результату - забезпечене швидке, без застосування спеціального інструменту, переналагодження блока перетискання для кліпсатора для роботи з різними рукавними бо оболонками, що відрізняються між собою за розмірами і механічними властивостями.
Досягнення заявленого технічного результату забезпечило рішення поставленої технічної задачі - розроблено надійний блок перетискання для кліпсатора, поліпшений процес кліпсування при наповненні різних продуктів (наповнювачів) у різні за своїми геометричними і фізичними параметрами оболонки з метою запобігання поривів в процесі наповнення і кліпсування трубчастої або мішкоподібної рукавної оболонки.
Джерела інформації: 1.2 2162638 С1, 2001. 2. Ви 2384068 С2, 2010 (прототип).

Claims (3)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Блок перетискання для кліпсатора, який містить встановлені на першій осі нерухомий блок щік перетискання і рухомий блок щік перетискання, виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока щік перетискання вздовж першої осі по напрямних, і привідні керуючі пристрої, який відрізняється тим, що блок забезпечений першим двоплечим важелем, встановленим на другій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з першим привідним керуючим пристроєм, а друге плече за допомогою талрепів і перших тяг шарнірно пов'язано з нерухомим блоком щік перетискання, другим двоплечим важелем, встановленим на зафіксованій на корпусі третій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з другим привідним керуючим пристроєм, а друге плече через шарнірно-сполучені по четвертій осі другі тяги пов'язане з першим плечем третього двоплечого важеля, друге плече якого пов'язане зі щокою рухомого блока перетискання, причому блок додатково забезпечений четвертим важелем, установленим з боку другого плеча першого двоплечого важеля, виконаним з поздовжнім пазом і з можливістю повороту на закріпленій в корпусі п'ятій осі, і встановленій з можливістю переміщення по поздовжньому пазу четвертого важеля кареткою, в якій закріплена шоста вісь, на якій встановлені перші кінці перших тяг, пов'язані через талреп з другим плечем першого двоплечого важеля, а другі кінці перших тяг закріплені на напрямних і пов'язані з нерухомим блоком щік перетискання, при цьому четвертий важіль пов'язаний за допомогою третьої тяги з регулювальною зубчастою муфтою.
2. Блок перетискання для кліпсатора за п. 1, який відрізняється тим, що кожний привідний керуючий пристрій виконаний у вигляді окремого кулачка з направляючою канавкою, утвореною парними замкнутими керуючими профілями.
З. Блок перетискання для кліпсатора за п. 1, який відрізняється тим, що перший і другий привідні керуючі пристрої виконані у вигляді окремої напрямної канавки, утвореної парними замкнутими керуючими профілями, на різних сторонах одного кулачка.
4. Блок перетискання для кліпсатора, за п. 1, який відрізняється тим, що регулювальна зубчаста муфта містить нерухому зубчасту півмуфту і рухому зубчасту півмуфту, встановлену на сьомій осі, вісь якої розташована з ексцентриситетом відносно до осі симетрії регулювальної зубчастої муфти, що забезпечує необхідний кут змикання згаданих щік механізму перетискання.
5. Блок перетискання для кліпсатора за п. 1, який відрізняється тим, що містить лоток- уловлювач готових виробів, закріплений на кронштейні, виконаному з направляючими пазами і закріпленому на траверсі рухомого блока щік перетискання з можливістю установки в різних положеннях по направляючих пазах.
6. Блок перетискання для кліпсатора, який містить встановлені на першій осі нерухомий блок щік перетискання і рухомий блок щік перетискання, виконаний з можливістю переміщення щодо нерухомого блока щік перетискання вздовж першої осі по напрямних, і привідні керуючі пристрої, який відрізняється тим, що блок забезпечений першим двоплечим важелем, встановленим на другій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з першим привідним керуючим пристроєм, а друге плече за допомогою талрепів і перших тяг шарнірно пов'язано з нерухомим блоком щік перетискання, другий двоплечий важіль, встановлений на зафіксованій на корпусі третій осі, перше плече якого виконано для зв'язку з другим привідним керуючим пристроєм, а друге плече через шарнірно-сполучені по четвертій осі другі тяги пов'язане з першим плечем третього двоплечого важеля, друге плече якого пов'язане зі щокою рухомого блока перетискання, причому блок додатково забезпечений кронштейном, закріпленим на корпусі і мають не менше двох з'єднаних один з одним пазів, і кулісою, перший кінець якої встановлений на сьомій осі, а другий кінець виконаний для розміщення в одному з пазів кронштейна, виконаних з можливістю переміщення другого кінця куліси між пазами.
7. Блок перетискання для кліпсатора за п. 6, який відрізняється тим, що кожний привідний керуючий пристрій виконано у вигляді окремого кулачка з направляючою канавкою, утвореною бо парними замкнутими керуючими профілями.
8. Блок перетискання для кліпсатора за п. б, який відрізняється тим, що перший і другий привідні керуючі пристрої виконані у вигляді окремої напрямної канавки, утвореної парними замкнутими керуючими профілями, на різних сторонах одного кулачка.
9. Блок перетискання для кліпсатора за п. б, який відрізняється тим, що містить лоток- уловлювач готових виробів, закріплений на кронштейні, виконаному з направляючими пазами і закріпленому на траверсі рухомого блока щоки перетискання з можливістю установки в різних положеннях по направляючих пазах. он и Мак ої ве те рози МА серии кни Й с їй я УС о це а в В яв й З. ох 5 ду й це а ї г і ї У З шо НН ун Шх ЩЕ З їх Я С Ве сх Е с ри чи а, Ше есе, ще Її 11 у с у я хв їй я о СИЧ й Кк ПЕ ї КЗ 5 нев хв й В я ОН Ж їй ОД А і г Ї У Ж щи я р що ЕЕ Я: : дя ф кА й і А ев. Х У г. ля Д (ке За і сао. а У о НИ г. кину Е ди я вій МО ех ке НУК С З тя ків щ З З ж их З Я ЯЗ ЗЕ: в ЗМ Ва и с й: же еВ Же ду е йіше ех ях ЧА ТА о еф Ох За Ж З о й Е Анди ою с се Ах КИ уч чи а: г і ра В З З ще Е; У ак ЯК |: Я ра ач и Що ! чо су Кі Елі о у Пи он ! ; ШЕ ще | з пон жов Ж З 2 | ро . Ши щі дб олллдуднетттіівеетовеевк и кА КК їж ща ЕхЯ їй є ві
У - г ве й | Сак ій А Кі ТЛ ! | й Ж ів у є / І сер ки Й /, | й Кк Шу, й ке «ів си її 5 не БА КЕ з шт. Фу) й І Сх ЩЕ ШИ есе КИМ Мей Де реа нак ами, ложечку ГИ 1 1 й Я | Х " С ей кі а її в С5 Ше-х в , ДІ з Моснеет ! Кк) 9 ше з т ЕН: дат няння СА що ж жі же ж ж Ї
Фіг. З м ПИ 21 в ж о 8 ше ше ше К- Ії Я я Ал я ча я ке 0 К й щу ч сю й я ще ин ше и ше НМУ, я г - Я у х Х ї т, іч фу / /й
2. о м г Мис ди (01 ІЙ в й як з й о й ех й Я ОК р ит хо аск ж - -с! и их шко щ. ле чо) Г/у о / одн т, кВ /// и 4 А ее ! ГО її Що І; / нон с ху Ї Е Е З ж. «І і 5/7 КК ! і і ко. Й. -щ чи ОО яю
Фіг. З
"чо. Ши ож зві р ва сина, ТО ак; «ШИ і я; 3 Й Ж 2 ! ій Щи Я ій я / Ж пря в й ле й як Шо | а Х КІ кеш їй нят щі ; І т. З Й ит, жк Ше КІ, се Я і / ! м ше в й Ин и ЩО, в І і МС НЯ ще; з ля пе 7 я де У М
Б. ле ан волі й 5 ве, я ча т КА Бл Ше че й о Й з шу В и у що шк: не Ка ЛІ Ше і шщ нен п ОЙ щі в КО вода ОН МКМ ше ка са Еш Ше у ї- ще й я, й ЛИ кеш - ій х ї М і Я і В сл й х пло ша едав лмА я У ту, Кая С 5 ї Ма я ий р но У ру Я п, : Й ча за жу Ше я "Ж Ши
Фіг.
чн ан 2 ак «ЕЕ ра чи . Ше ко и и ню х я й у ї - ; х й " рай и, Й У ї х м к Е с КК х 5
Фр. 5 27 -е х ! с и х шк "ДІ и па За т у із ра чЧиг. 6
З 2829 Ї 1 пива Я ння Н су Х х х ших сен и рент З ст БА ЕБННО Зриу Сук чне КА а 53 ше Ви Ту Ше - В я К у, ення й ой 9 о в. у - Й Ка г : ОК» - ж ож ; не Об 36 37 в 50 51 20 т нс и Ше ІК А ПЕ а ЕХ шин ї Ко каш нн І 7 шк ау я Я й л, й о 4 Ше стек у й к ва ж р о я й У зе с й м ев в ц КЕ етни й чу у й з КН ке ть каві КІ 7 вх Я ЩЕ фун ОМ.
КЕ у ши а Кі / і Кй Ю ння і и То 521 зі гу ФІ,
Ст ЇМ зв 40 ТЯ З и ін шт ай ке Я х Й І | о в еск я ще х і м Ї, гц ! в ШИ а М й в В вій кі
Фіг. о Бе с І І с ак, а и ее о шва ши д ех сш ек -Меуа М Ь уд У АК Ї си ди у о д/ у, ев ї ие а опа ве арк чайне ШИШИ й Ж С офиннни З ниву і | ї че ро врнв хо) ще і сонні ї КА й поетів |. зе я І" Ї | Її м. ши я НИ ЩІ шу ві / ше: їх І ин М ОО м / і а че ВХ р, і г / | /
Фіг. 10
І Що 16 І5 КУ з с В Ї М У Я ї й ї й КЗ оож.
У ев я, АН п чо т Й у, и у я г. нин А НИ и ж ху ТАК, і вах ЕК. пою мн пон повне п ИН ке Я Оп Я НН НЄ вовни о лок од ов, Мт сої я Мр Ух Я В од у РІВ ет тю тя ших жи по ни по о ви нн: СОЦ Милавнювичі я Коко Еш й Зла ше чи ТИ т ПЕВ Ще ни нн пн ен р а нн А а а ч я З | о . з и З и К ха т 7 | а е - Не: я шля 7 А що ск З - м З ї н г "Я сао Ше М ІН ШЕ НЯ «з Ве г Ем А 1, ! ; ше ЩЕ. вон у і, г мк х у ЩШ У Що ФІ
58 рей ще с Е; Є й 3 Е ; у; ї й Я МО й ж г с БК хо де ж ль чи ль су за Грн неї : х ; кн в Ж ку іш КМ і і У я у Р и во, й що і й ТЕ х бом ска нка нн аа с п В В ВСЯ ес ті у "я м и ги лико зво чн ж кн чноя аа Ки Кк з не т. З З я те й і це 7 х БВ те й м її и » т шк шодо ой Дима ние ге Си и а с с в я в: нин ин ши І и ВЕ ВОІВ нед к ово АВ чи ни НН ре й о ше ше че
КО. й й й ко як й й | ї. Що ІЗ ши ие а а ж у Б ка и нн Ми | чинни: нини дан вно коків ЧИ р ско вий Ї іч жу ри рос онов реву ШИ НИК ШЕ - ; Я фін з т сх о ОКО ні на ню нн ля мо як а нлнннни, Б фот шк де ч дк Е; 47 нь, дю і и, во з з я чн 1:
ІК: Й і Е і поз 4 рр- і 5 й і ї Я от | Ш Н Я Х Б в ; хе са: 8 рі - т х КК З й й х що М А х а жу: і . оком це п ! ; ши нини и ЕЕ ЕК иа ки о не нь ЖИ ВІВ вто пи нн не " ї кю й соло | МЕ сю жк ШК ди Кефір нен Ї я ві МЕ в у яке у ринв Ж у ВИ о в п мав Ка Ви о ; ши ан ни ОК ТЕ КУНА кож ни Де ЛИШЕ т К кові ІЗ НЕ ЗНИК жо, вх Ж кожи чення ВК ний чл г.
Аді, і ї рек ши я: А ' пін ШИЇ и и А и КУ г З І: ОЗ М ссе ж З і ; З її | Ї «й шим а Я ї 11 ї я що ЩО о з ; Е ї ' я й в 5 Е Б. і Ї і к - в 7 В ве і пра ши о ИН У в ші ши їм ї Кк І Фі 13 ї. ШИ ШЕ 15 х ї Я 7 ши х ї с ї КЯ х і Кк я рі х, Х Ка й г сек Е ! є «ще Йо й х и чл ДВ. х ї Е Н КІ й ня З Є Е Її і Я од КМ /ХІ ХХ,
й А. Ка їж ї Х Я З і р К;
-. УМ МУ М "нави ха КЕ Є кв Е Кк. с бу роль в ! / ЛИЖ й | тт рес усортит п я снення КО УВК я .. З ЕН; ПЕ ние и не: ис с п ЗАВ За й 5 "3. щ шк ян Е І І ще ше щ-к мч я. Що 5. в Й х зх в: ЩІ рік пед тей КВН НЕК о о жо тю детютя о СКМ, ШЕ и и и ШИНИ. її чи Я аа ма ше ния ті й т Тр сж ЖЕН ; дош вч ну Чин ро т. . х ж й У" / Я | КЗ х, ; -х І Щ важ . х я я о я є й г. ; пк ї ша КС слой я Ен, ДЕН МО ИЙ, МОВИ нин ЕД десеенн На у Нд Ша ' ж х Що: й ЕІ Ж А Ж р ху С. З х Як Ї я ЯКІ Ї й ЗК ни ЛЕ і ї Я В ЯК її сок, 5 Ч ч ії і ї ья а Інни, Ок ши і - ! й К й | кі А пи Ї чу ї і Е і ие не еВ й си я іх А АНІ х 3 й ї У ї , ВВ, Я м Фіг, 14 Кене вх аксон Е Сл ой ; Данон ЖЕ ЕК Дерек --5 3 с у шк Аве КО М ; У М ЕК м КК МНЕ В Ен пе Зі фен Я вка її Ж і іє Е ОН бо у ! чу ! ей СЕ ще сни і - суне в ИМЕНИ НИ; Кк а і шк. М и Я у ї еВ. КО, де і тк вве урн вес ох ета ВВ : й Вони С пиши се вх ні щ- тні кмин иВн я І в г я ве ее 5 ВИ у ІЗ сі и ве Пе у ЕНН ТК ЖЕ 3: КО В | І летя Х Е 5 І і
3. 38 фіг. 15
UAA201708196A 2016-10-10 2017-08-07 Блок перетискання для кліпсатора (варіанти) UA119382C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EA201650065A EA031935B1 (ru) 2016-10-10 2016-10-10 Блок пережима для клипсатора (варианты)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119382C2 true UA119382C2 (uk) 2019-06-10

Family

ID=62045920

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201708196A UA119382C2 (uk) 2016-10-10 2017-08-07 Блок перетискання для кліпсатора (варіанти)

Country Status (2)

Country Link
EA (1) EA031935B1 (uk)
UA (1) UA119382C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP3685671B1 (en) * 2019-01-25 2024-07-03 Poly-clip System GmbH & Co. KG Clip detection

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2162638C1 (ru) * 2000-06-20 2001-02-10 Закрытое акционерное общество "Клипмаш" Клипсатор
DE102007011422B3 (de) * 2007-03-08 2008-08-21 Poly-Clip System Gmbh & Co. Kg Automatische Spreizverstellung
DE102008057293A1 (de) * 2008-11-14 2010-05-27 Poly-Clip System Gmbh & Co Kg Verdrängerbaugruppe für eine Clipmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
EA031935B1 (ru) 2019-03-29
EA201650065A1 (ru) 2018-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7575506B2 (en) Automatic spreading adjustment
TWI555499B (zh) 骨頭固定裝置
CN102885123A (zh) 具有缩短的曲柄驱动器的剪切机
CN107405769A (zh) 在裁切原纸的过程中将该等原纸夹持的装置及包括该装置的锯机
DE2301534A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum ausnehmen von gefluegel
US7549915B2 (en) Method of and apparatus for the controlled closure of at least one clip around a filling material-free plait portion between two filling material portions enclosed with a casing
UA119382C2 (uk) Блок перетискання для кліпсатора (варіанти)
EP1763999A1 (de) Portionier- und Verpackungsvorrichtung und -verfahren
EP2767168B1 (en) Clipping machine with pivotable filling tube and pivotably guided casing brake
US4345411A (en) Apparatus for transferring sausage hanger loops into a closing machine
ES2713446T3 (es) Aparato de división en porciones de salchichas que se enrollan alrededor de una platina y provisto de un útil de corte
DE102005044879B3 (de) Rückhaltevorrichtung mit Kurbelgetriebe
US9314036B2 (en) Clipping tool assembly with crank shaft
US7926689B2 (en) Adjustable clip advance
EP2730169A1 (en) Filing assembly for a clipping machine for producing sausage-shaped products
NO971147L (no) Infusjonspumpe som slangepumpe
US2477053A (en) Method of and apparatus for inserting draw cords in bags
DE202007003082U1 (de) Verschlussmaschine
US2255855A (en) Device for attaching belt hooks
TR201802767T4 (tr) Cerrahi alet.
CH702458A2 (de) Verschliessvorrichtung zur Bildung von wurstförmigen Verpackungen.
US9187306B2 (en) Casing brake assembly
EA036019B1 (ru) Регулятор величины хода верхнего зажимного инструмента клипсатора
EP3871506A3 (en) Four clip clipping machine
EA033580B1 (ru) Наполнительный узел клипсатора