UA116556C2 - Гербіцидні композиції, що містять 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і пропізамід - Google Patents

Гербіцидні композиції, що містять 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і пропізамід Download PDF

Info

Publication number
UA116556C2
UA116556C2 UAA201508294A UAA201508294A UA116556C2 UA 116556 C2 UA116556 C2 UA 116556C2 UA A201508294 A UAA201508294 A UA A201508294A UA A201508294 A UAA201508294 A UA A201508294A UA 116556 C2 UA116556 C2 UA 116556C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
inhibitors
compound
ester
formula
vegetation
Prior art date
Application number
UAA201508294A
Other languages
English (en)
Inventor
Норберт М. Сачіві
Монте Р. Уеймер
Original Assignee
ДАУ АГРОСАЙЄНСІЗ ЕлЕлСі
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by ДАУ АГРОСАЙЄНСІЗ ЕлЕлСі filed Critical ДАУ АГРОСАЙЄНСІЗ ЕлЕлСі
Publication of UA116556C2 publication Critical patent/UA116556C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/34Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • A01N43/40Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with one nitrogen atom as the only ring hetero atom six-membered rings
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N37/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids
    • A01N37/18Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids containing the group —CO—N<, e.g. carboxylic acid amides or imides; Thio analogues thereof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/48Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • A01N43/541,3-Diazines; Hydrogenated 1,3-diazines

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

Гербіцидні композиції і способи боротьби з небажаною рослинністю, в яких застосовується комбінація (а) сполуки формули (І) (структура представлена): EMBED ISISServer (І) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (b) пропізаміду, забезпечують боротьбу з небажаною рослинністю, наприклад, в озимому/яровому олійному рапсі, озимій/яровій канолі, овочах, Brassica spp, декоративних рослинах, рисі, пшениці, тритикале, ячмені, вівсі, житі, сорго, кукурудзі/маїсі, соняшнику, просапних культурах, на вигонах, сінокісних угіддях, пасовищах, землі під паром, в цукровій тростині, дерні, деревах і винограді, водних рослинах і на промислових територіях, і в смугах відчуження.

Description

угіддях, пасовищах, землі під паром, в цукровій тростині, дерні, деревах і винограді, водних рослинах і на промислових територіях, і в смугах відчуження.
Рівень техніки
Захист сільськогосподарських культур від бур'янів і іншої рослинності, яка пригнічує ріст сільськогосподарських культур, є постійним невирішеним завдання в сільському господарстві.
Для сприяння вирішенню цього завдання дослідники в галузі синтетичної хімії розробили дуже велику кількість хімікатів і хімічних складів, ефективних для боротьби з таким небажаним ростом. У літературі описані хімічні гербіциди багатьох типів і велика кількість цих речовин застосовується в промисловому масштабі. Однак необхідні композиції і способи, які ефективні для боротьби з небажаною рослинністю.
Суть винаходу
Даний винахід стосується гербіцидних композицій, які містять гербіцидно ефективну кількість (а) сполуки формули (І)
МН»
СІ
Щ
- Он
М
(в)
СІ Е
Осн 0) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (б) пропізамід. Композиції також можуть містити сільськогосподарсько прийнятну допоміжну речовину або носія.
Даний винахід також стосується способів боротьби з небажаною рослинністю, що включають нанесення (а) сполуки формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятного складного ефіру або солі і (б) пропізамід.
Докладний опис винаходу
ВИЗНАЧЕННЯ
При використанні в даному винаході сполука формули (І) має наступну структуру:
МН»
СІ
Щ
- Он
М
(в)
СІ Е
Осн 0)
Сполука формули (І) має назву 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)-піридин-2- карбонова кислота і вона описано в патенті 0.5. 7314849 (В2), який у всій своїй повноті включений в даний винахід як посилання. Типові випадки застосування сполуки формули (І) включають боротьбу з небажаною рослинністю, що включає, наприклад, трав'янисті, широколисті і осокові бур'яни на незасіяних ділянках і в посівах множини сільськогосподарських культур.
При використанні в даному винаході пропізамід означає /3,5-дихлор-М-(1,1- диметилпропініл)бензамід. Його гербіцидна активність описана в публікації Тотіїп, С.О.5., Ей.
Те Резіїсіде Мапиа!: А УМогій Соптрепаїчт, 151п ейа.; ВСРС: Айоп, 2009 (далі в даному винаході "Те Ребііїсіде Мапиа!ї, Еійеепій Еаййоп, 2009"). Типові випадки застосування пропізаміду включають його застосування як гербіциду для селективної боротьби з багатьма однорічними і багаторічними трав'янистими рослинами і деякими широколистими бур'янами в плодових рослинах, винограді, латуку, ендивії, цикорію, капустяних, олійному рапсі, бобових, люцерні, конюшині, трилиснику, еспарцеті, артишоках, цукровому буряку, трояндах, декоративних рослинах, деревах і чагарниках, звичайних травах, вегетуючих в теплий сезон, на землі під паром і в лісах.
При використанні в даному винаході боротьба з небажаною рослинністю означає знищення або попередження появи рослинності або надання якогось іншого несприятливого змінюючого впливу на рослинність, наприклад, що приводить до відхилення від природного росту або розвитку, регулювання, зневоднення, сповільнення і т. п.
При використанні в даному винаході гербіцид і гербіцидно активний інгредієнт означає сполуку, яка при нанесенні в належній кількості забезпечує боротьбу з небажаною рослинністю.
При використанні в даному винаході гербіцидно ефективна або така, що забезпечує боротьбу з рослинністю, кількість являє собою кількість гербіцидно активного інгредієнта, нанесення якого забезпечує боротьбу з відповідною небажаною рослинністю.
При використанні в даному винаході нанесення гербіциду або гербіцидної композиції означає її доставку безпосередньо до цільової рослинності або на ділянку її росту, або на ділянку, на якій бажана боротьба з небажаною рослинністю. Методики нанесення включають, але не обмежуються тільки ними, досходове, післясходове, некореневе, на грунт і внесення у воду. У даному винаході описані способи боротьби з небажаною рослинністю шляхом нанесення деяких гербіцидних комбінацій або композицій.
При використанні в даному винаході рослини і рослинність включають, але не обмежуються тільки ними, насіння в стані спокою, проростаюче насіння, рослини, що сходять, рослини, що сходять з вегетативних пагонів, незрілу рослинність і укорінену рослинність.
При використанні в даному винаході сільськогосподарсько прийнятні солі і складні ефіри означають солі і складні ефіри, які мають гербіцидну активність або які перетворюються, або які можна перетворити в рослинах, у воді або грунті у вказаний гербіцид. Типовими сільськогосподарсько прийнятними складними ефірами є такі, які шляхом гідролізу, окислення, метаболізму або іншим чином перетворюються або які можна перетворити, наприклад, в рослинах, у воді або грунті, у відповідну карбонову кислоту, яка залежно від рН може знаходитися в дисоційованій або недисоційованій формі.
Типові солі включають утворені з лужними або лужноземельними металами і утворені з аміаком і амінами. Типові катіони включають катіони натрію, калію, магнію і триетиламонію (ТЕА) і катіони формули:
В'ВАЗАиМ»,
Зо в якій В', В2, ВЗ ї В всі незалежно означають водень або Сі1-Сі2-алкіл, Сз-Сі2-алкеніл або Сз-
С:і2-алкініл, кожний з яких необов'язково заміщений однією або великою кількістю гідроксигруп,
С1-С-алкоксигруп, Сі-С4-алкілтіогруп або фенільних груп при умові, що В", В, ВЗ і АВ є стерично сумісними. Крім того, будь-які два з В", В2, ВЗ ії А разом можуть означати аліфатичний біфункціональний фрагмент, що містить від 1 до 12 атомів вуглецю і до двох атомів кисню або сірки. Солі можна отримати шляхом обробки гідроксидом металу, таким, як гідроксид натрію, аміном, таким, як аміак, триметиламін, дієтаноламін, 2-метилтіопропіламін, бісаліламін, 2- бутоксіетиламін, морфолін, циклододециламін або бензиламін або тетраалкіламонійгідроксидом, таким, як тетраметиламонійгідроксид або гідроксид холіну.
Типові складні ефіри включають утворені з С1-С12-алкіл-, Сз-С12-алкеніл-, Сз-С12-алкініл- або
С7-Сто-арилзаміщених алкілових спиртів, таких, як метиловий спирт, ізопропіловий спирт, 1- бутанол, 2-етилгексанол, бутоксіетанол, метоксипропанол, аліловий спирт, пропаргіловий спирт, циклогексанол або незаміщені або заміщені бензилові спирти. Бензилові спирти можуть містити 1-3 замісники, незалежно вибрані з групи, що включає галоген, Сі-С«-алкіл або С1-С4- алкоксигрупу. Складні ефіри можна отримати шляхом сполучення кислот зі спиртом з використанням цілого ряду придатних активуючих реагентів, таких, як такі, що використовуються для сполучення пептидів, таких, як дициклогексилкарбодіїмід (ДЦК) або карбонілдіїмідазол (КДІ); по реакції кислот 3 алкілуючими реагентами, такими, як алкілгалогеніди або алкілсульфонати, в присутності основи, такої, як триетиламін або карбонат літію; по реакції відповідного хлорангідриду кислоти з придатним спиртом; по реакції відповідної кислоти з придатним спиртом в присутності кислотного каталізатора або шляхом переетерифікації.
При використанні в даному винаході масові відношення у випадках, коли використовують сіль або складний ефір сполуки формули (І), маса солі або складного ефіру являє собою еквівалентну масу кислоти.
КОМПОЗИЦІЇ І СПОСОБИ
Даний винахід стосується гербіцидних композицій, які містять гербіцидно ефективну кількість (а) сполуки формули (І)
мно сіє - он
М
(в)
СІ Е
Осн» 0) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (Б) пропізаміду.
Даний винахід також стосується способів боротьби з небажаною рослинністю, що включають нанесення гербіцидно ефективної кількості сполуки формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (б) пропізаміду. У деяких варіантах здійснення в способах використовуються композиції, описані в даному винаході.
Крім того, в деяких варіантах здійснення комбінація сполуки (І) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і пропізаміду характеризується синергією, наприклад, гербіцидно активні інгредієнти більш ефективні в комбінації, ніж при нанесенні окремо. Синергія визначена, як "взаємодія двох або більшої кількості чинників, так що ефект при об'єднанні сильніше, ніж ефект, передбачений на основі реакції на кожний чинник окремо". Зепзетап, 5.,
Еа. Небісіде Напароок. 9" ей. І амтепсе: МУуеей Зсіепсе Босіеїу ої Атегіса, 2007. У деяких варіантах здійснення композиції характеризуються синергією, що визначається рівнянням Колбі (Соіру, 5. В. СаїЇсшіайоп ої Ше зупегдівіїс апа апіадопівіїс гезропзе ої Негрісіде сотрбіпайопв.
Мевадз 1967, 15, 20-22.).
У деяких варіантах здійснення композицій і способів, описаних в даному винаході, використовують сполуку формули (І), тобто карбонову кислоту. У деяких варіантах здійснення використовують карбоксилат сполуки формули (І), такий, як триетиламонієва (ТЕА) або калієва сіль. У деяких варіантах здійснення використовують С:і-С«-алкіловий, наприклад, метиловий ефір. У деяких варіантах здійснення використовують С7-Сіо-арилзаміщений алкіловий, наприклад, бензиловий ефір.
У деяких варіантах здійснення сполуку формули (І) або її сіль або складний ефір і пропізамід готують у вигляді єдиної композиції, бакової суміші, яку наносять одночасно або наносять послідовно.
Гербіцидну активність композиції виявляють, коли їх наносять безпосередньо на рослину або на ділянку росту рослини на будь-якій стадії росту, або на ділянку, на якій бажана боротьба.
Спостережуваний ефект залежить від виду рослини, з якою проводять боротьбу, стадії росту рослини, розбавлення при нанесенні і розміру крапель при обприскуванні, розміру частинок твердих компонентів, характеристик навколишнього середовища під час нанесення, конкретної
Зо сполуки, що використовується, конкретних допоміжних речовин, що використовуються, і носіїв, типу грунту і т. п., а також кількості використаного хімікату. Ці ії інші чинники можна змінювати для стимулювання неселективного або селективного гербіцидного впливу. У деяких варіантах здійснення композиції, описані в даному винаході, наносять шляхом післясходового нанесення, досходового нанесення або внесення у воду на рисове поле, що затоплюється, або у водоймища (наприклад, ставки, озера і водотоки), на відносно незрілу небажану рослинність для оснащення максимальної боротьби з бур'янами.
У деяких варіантах здійснення композиції і способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з бур'янами в сільськогосподарських культурах, включаючи, але не обмежуючись тільки ними, озимий/яровий олійний рапс, озиму/яровау канолу, овочі, Вгавзвіса 5рр., декоративні рослини, рис, пшеницю, тритикале, ячмінь, овес, жито, сорго, кукурудзу/маїс, соняшник, просапні культури, вигони, сінокісні угіддя, пасовища, землю під паром, цукрову тростину, дерен, дерева і виноград, водні рослини, для боротьби з рослинністю на промислових територіях (ІММ) і смугах відчуження.
Композиції і способи, описані в даному винаході, можна використати для боротьби з небажаною рослинністю на стійких відносно гліфосату, стійких відносно глуфосинату, стійких відносно дикамби, стійких відносно феноксіауксину, стійких відносно піридилоксіауксину, стійких відносно арилоксифеноксипропіонату, стійких відносно інгібітору ацетил-СоА-карбоксилази (АСсСаве), стійких відносно імідазолінону, стійких відносно інгібітору ацетолактатсинтази (АЇ 5), стійких відносно інгібітору 4-гідроксифенілпіруватдіоксигсенази (НРРО), стійких відносно інгібітору протопорфіриногеноксидази (РРО), стійких відносно триазину, стійких відносно бромоксинілу сільськогосподарських культурах (таких, як, але не обмежуючись тільки ними, соя,
бавовник, канола/олійний рапс, соняшник, рис, злаки, кукурудза, дерен, дерева і виноград, цукрова тростина і т. п.), наприклад, разом з гліфосатом, глуфосинатом, дикамбою, феноксіауксинами, піридилоксіауксинами, арилоксифеноксипропіонатами, інгібіторами АСсСавзе, імідазолінонами, інгібіторами АЇЗ5, інгібіторами НРРО, інгібіторами РРО, триазинами і бромоксинілом. Композиції і способи можна використати для боротьби з небажаною рослинністю в сільськогосподарських культурах, що мають багато які або суміщені ознаки, що надають стійкість відносно різних хімікатів і/або інгібіторів, що мають декілька шляхами впливу.
У деяких варіантах здійснення сполуки формули (І) або її сіль або складний ефір іж доповнюючий гербіцид або його сіль або складний ефір використовують в комбінації з гербіцидами, які селективні відносно сільськогосподарської культури, що обробляється, і які доповнюють спектр бур'янів, боротьбу з якими забезпечують ці сполуки при нормі витрати, що використовується. У деяких варіантах здійснення композиції, описані в даному винаході, і інші доповнюючі гербіциди вносять одночасно у вигляді об'єднаного складу або у вигляді бакової суміші.
Композиції і способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю. Небажана рослинність включає, але не обмежується тільки ними, небажану рослинність, яка знаходиться в олійному рапсі, канолі, овочах, Вгаб5іса 5рр., декоративних рослинах, рисі, пшениці, тритикале, ячмені, вівсі, житі, сорго, кукурудзі/маїсі, соняшнику, просапних культурах, на вигонах, сінокісних угіддях, пасовищах, землі під паром, цукровій тростині, дерні, деревах і винограді, на промислових територіях (ММ) і смугах відчуження.
У деяких варіантах здійснення способи і композиції, в яких використовується сполука формули (І) або її сіль або складний ефір в комбінації з пропізамідом, використовують для оснащення синергетичної боротьби з СІ ХМА, ІРОНЕ, АВОТН, РОЇ СО, 5ЕТЕА, ВК5ЗММУ,
АМАРЕ, ЕРННІ., СНЕАГ., ЗТЕМЕ, МІОТЕ, СІЕКАК, СЕКЗ5, РОААМ або МЕН5З5.
У деяких варіантах здійснення способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю в олійному рапсі, канолі, посіяних рядами культурах і злакових культурах. У деяких варіантах здійснення небажаною рослинністю є АІоресиги5 туозигоїде5 Ниавз. (лисохвіст мишохвостиковидний, АГОМУ), Арега 5ріса-мепії (І..)
Веашу. (метлюг звичайний, АРЕ5М), Амепа гама І. (вівсюг, АМЕЕА), Вготиз їесіогит Г.. (стоколос
Зо покрівельний, ВКОТЕ), ГІ оїйшт пиктогит Гат. (райграс італійський, ОЇ МІ), Гоїїшт гідідит (пажитниця жорстка, ГО КІ), Соїйшт тийШйогит 5иб5р. Зацаїпі (райграс однорічний, ГО! Мо),
РІаїагі5 тіпог Кеї. (канаркова трава мала, РНАМІ,), Роа аппиа /. (тонконіг однорічний, РОАДАМ),
Зеїагпа ритіїа (Роїг.) Воеєтег й УА. спе (жовтий мишій, ЗЕТІ )), Зеїагіа мігідіє (І.) Веацу. (зелений мишій, 5ЕТМІ), Сігзішт агмепзе (І) Зсор. (осот польовий, СІКАК), Саїїшт арагіпе Г. (підмаренник чіпкий, САГАР), Коспіа 5сорагіа (І...) Зсопгай. (кохія, КОНЗС), Гатішт ригригеит г. (глуха кропива пурпурова, І АМРУ), Маїгісагіа гесшйа І. (ромашка аптечна, МАТСН), Маїгісагіа таїгісагпоіде5 (Гев55.) Рогіег (ромашка пахуча, МАТМТ), Рарамег поєав5 І. (мак-самосійка,
РАРЕКН), Роїудопит сопмоЇмии5 ЇЇ. (спориш в'юнкий, РОЇ СО), ЗаїЇбоїа їгади5 |. (курай бур'яновий, БАБКЕ), 5іеїППагіа тедіа (1.) Мі. (зірочник середній, ЗТЕМЕ), Мегопіса регзіса Роїг. (вероніка персидська, МЕКРЕ), Міоїа агмепвзі5 Миїт. (фіалка польова, МІОАК) або Міоїа ігісоїог І. (фіалка триколірна, МІОТК).
У деяких варіантах здійснення композиції і способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю в рисі. У деяких варіантах здійснення небажаною рослинністю є Вгаспіагіа ріаїурпуйПа (Сгозер.) Ма5п (параграс широколистий,
ВААРР), Оідната запоціпаїв (І.) зсор. (куряча лапка кров'яна, ОІС5А), Еспіпоспіоа сгиз-даї (І...)
Р. Веаийм. (просо куряче, ЕСНСООС), Еспіпоспіоса соїопит (І.) ІМК (плоскуха селянська, ЕСНСО),
ЕсПпіпоспіоа огулоїдез5 (Ага.) Егйб5спй (плоскуха рисовидна, ЕСНОК), ЕсПпіпоспіоа огуісоїа (Мазіпдег) Мазіпдег (плоскуха бородчата, ЕСНРН), Ізспаеєтит гидозит заїї5р. (ісхемум, ІЗСКУ),
І еріоспівса спіпепвів (І.) Меез (лептохлоя китайська, ГЕЕСН), Геріоспіса Тазсісціагі5 (Гат.) сгау (лептохлоя, ГЕРБА), Геріоспіоа рапісоїде5 (Рге5і.) Ніїспс. (вид лептохлої, І ЕЕРА), Рапісит діспоїотйогит (І...) Міспх. (просо роздвоєноквіткове, РАМОЇ), Разраїшт айагашт Роїг. (паспалум розширений, РАБОЇ), Сурегиз ашптоптів І. (смикавець різнорідний, СУРОЇ), Суреги5 езсшепіизв Її. (смикавець їстівний, СМРЕ5), Сурегиб5 ійа Г. (смикавець ірія, СУРІК), Суреги5 гоїшпаив5 г. (смикавець круглий, СУРКО), види ЕІеоспагіз (ЕГОБ55), Рітргів(уїй5 птійасеа (3) мапі (фімбристиліс, РІММІ), Зспоепоріесіи5 |ипсоіїдез Кохб. (очерет ситниковидний, 5РС), зспоепоріесіи5 тагіййтив5 І. (схеноплектус морський, ЗСРМА), Зспоепоріесіи5 тисгопаїйив5 І. (схеноплектус загострений, ЗСРМИІ), види Аезспупотепе (ешиномене віргінське, АЕ55З5),
Акнегпапіпега рпіохегоїдез (Магп.) Сгізер. (альтернантера філоксерова, АГЕРН), АїЇїзта ріапіадо- адцаїйіса І. (частуха подорожникова, АЇ 5РА), види Атагапійих (лободові і амарантові, АМА55), бо Аттаппіа соссіпеа КОН. (аманія, АММСО), Есіїріа аїра (1.3) Наз5К. (екліпта біла, ЕСГАМ),
Неїегапіпега Ітоза (5МУМ.) Ума. Л/апі (гетерантера мулиста, НЕТІ І), Негегапіпега гепітогтів К.Р. (гетерантера нирковидна, НЕТКЕ), Іротоєа Педегасеа (І.) дасд. ((іпомея плющовидна, ІРОНЕ),
І іпаегпіа ацбіа (І) Реппеї! (ліндернія, ГІЮОСЮ), Мопоспогіа Когзаком/ї Кедеї! 5 МааскК (монохорія,
МООКА), Мопоспогіа мадіпаїй5 (Вигт. ЕР.) С. Рге5іІ ех Кипій (монохорія, МООМА), Мигааппіа пиашога (Г.) Вгепап (мурданія вузлоквіткова, МООМО), Роїудопит репзуїмапісит Г. (спориш пенсильванський, РОГ РУ), Роїудопит регвзісагіа Г. (спориш почечуйний, РОЇ РЕ), Роїудопит пуагорірегоїде5 Міспх. (водяний перець, РОЇ НР), Коїаїа іпаїса (УМІПа.) Коеппе (ротала індійська,
ЕОТІМ), види Задінагіа (стрілиця, БАО55), Зезрапіа ехакага (Каї.) Согу/Куаь. Ех НіЇ (сесбанія росла, ЗЕВЕХ) або 5рпепосієа 7еуїапіса саєгіп. (сфеноклея цейлонська, ЗРО Е).
У деяких варіантах здійснення способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю на вигонах і пасовищах. У деяких варіантах здійснення небажаною рослинністю є Атбгов5іа апетівійоїїа І. (амброзія полинолиста,
АМВЕЇ), Савзвіа обіи5іойа (касія туполиста, САБОВ), Сепіацтєа тасціоза аисі. поп Гат. (волошка плямиста, СЕММА), Сігвішт агмепзе (І) Зсор. (осот польовий, СІКАК), СопмоїЇмши5 агмепвзі5 Ї. (березка польова, СОМАК), Еирпогріа езціа І. (молочай гострий, ЕРНЕЗ5), І асіиса зептіоіа І./Тогп. (латук компасний, ІГАСЗЕ), Ріапіадо Іапсеоїада І. (подорожник ланцетолистий,
РІАГА), Китех оріизпПоЇйш5 ГГ. (щавель туполистий, КОМОВ), 5іда 5ріпоза Ї. (сіда колюча,
ЗІО5Р), Зіпаріб5 агмеп5ті5 ГГ. (гірчиця польова, 5ІМАК), Зопспи5 агуепбі5 Ї. (осот польовий,
ЗОМАК), види зоїїдФадо (золотушник, 50055), Тагахасит ойПісіпае с.Н. Ууерег Очікуване
Уміддег5 (кульбаба аптечна, ТАКОРЕ), Тгегої герепз ГІ. (конюшина біла, ТЕЕРЕ) або Опіса адіоіса
І. (кропива дводомна, ОКТОЇ).
У деяких варіантах здійснення способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю, що виявляється в просапних культурах і овочевих культурах. У деяких варіантах здійснення небажаною рослинністю є
АІоресиги5 туозигоїдез Ниав. (лисохвіст мишохвостиковидний, АГОМУ), Амепа аймша І. (вівсюг,
АМЕРА), Вгаспіагіа ріагурпуйа (Стгозер.) Мазпй (параграс широколистий, ВКАРР), бБідйагіа запдиіпаїї5 (І.) сор. (куряча лапка кров'яна, СІС5А), Еспіпоспіоа сгиз-даїії (І) Р. Веаицм. (просо куряче, ЕСНСОО), Еспіпоспіоа соЇопит (І) СіпК (плоскуха селянська, ЕСНСО), Гоїїшт тийкшогит
Гат. (райграс італійський, ГО МИ), Рапісит адіспоїотйШогит Міспх. (просо роздвоєноквіткове,
Зо РАМОЇ), Рапісшт птіййасешт ГГ. (просо звичайне, РАММІ), Зеїагіа Табегі Неггт. (мишій Фабера,
ЗЕТЕА), Зеїагіа мігпдіє (1.3) Веайм. (зелений мишій, ЗЕТМІ), Зогупит ПаІєрепзе (1.) Регв5. (Джонсонова трава, ЗОКНА), Зогопит бісоїог (І) Моепсі 55р. Агипаіпасеит (сорго трав'янисте,
ЗОМ), Суреги5 езсшепіи5 ГІ. (смикавець їстівний, СУРЕ5), Суреги5 гоїшпаив5 Г. (смикавець круглий, СУРКО), Абийоп Шеорпгабвії Медік. (абутилон Теофраста, АВОТН), види Атагапійи5 (лободові і амарантові, АМА55), Атрбговіа агіептівзійоїйа І. (амброзія полинолиста, АМВЕМ),
Атрбговзіа р5йобзіаспуа ОС. (амброзія головолотиста, АМВРО), Атбговзіа ігійда І. (амброзія трироздільна, АМВТЕ), Азсіеріаз 5угіаса Г.. (ваточник сірійський, АБС5У), Спепородічт аІрит Г. (лобода біла, СНЕАЇ), Сігвішт агуепхе (Ї.) Зсор. (осот польовий, СІКАК), Соттеїїйпа репопаіепвіє ЇЇ. (комеліна бенгальська, СОМВЕ), Юаїшга 5ігатопішт Г. (дурман звичайний, рАТ5Т), Юбашцсиз сагоїа І. (морква дика, ВАОСА), Еирпогріа песегорпуїа Г.. (молочай різнолистий,
ЕРННІУ), Егідегоп ропагієпвів І. (злинка буеносайреська, ЕКІВО), Егідегоп сападепвів ГІ. (злинка канадська, ЕКІСА), Неїапіпи5 аппииз Г. (соняшник звичайний, НЕГАМ), Чдхасдиетопііа їатпіїоїїа (І) Огізер. (джакемонтія тамніфолія, ІДОТА), Іротовєа Ппедегасеа (І..) дасд. (помея плющовидна,
ІРОНЕ,), Іротоеа Іасипоза І. (іпомея ямчата, ІРОЇ А), Гасіиса зеїтіоїа Г./Тогп. (латук компасний,
ГАС5Е), Рогішаса оіегасеа ГІ. (портулак городній, РОКОЇ), 5іда 5ріпоза І. (сіда колюча, 5ІО5Р), зіпарів агмепвіз І. (гірчиця польова, 5ІМАК), Зоїапит ріуспапіпит Оипаї (паслін чорний східний,
ЗОЇ РТ) або Хапіпішт 5ігитагічт ГІ... (нетреба звичайна, ХАМ5Т).
У деяких варіантах здійснення композиції і способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю, що включає трав'янисті, широколисті і осокові бур'яни.
У деяких варіантах здійснення комбінацію сполуки (І) або її сільськогосподарсько прийнятного складного ефіру або солі і пропізаміду використовують для боротьби з Атагапійи5 геїйгоїехи5 (амарант волотистий, АМАКЕ), Спепородіит аіІрбит (лобода біла, СНЕАГ), Сепіацгеа суапих (волошка синя, СЕМСУ), ЮОевзсигаіїпіа 5орпіа (декуренія Софії ОЕБЗБ5ЗО), Соп7уа сападепвзіз (злинка канадська, ЕКІСА), Сопула Бопагіеєпзіз (злинка буеносайреська, ЕКІВО),
Егодіит сісшагішт (грабельки цикутові, ЕКОСІ), Ритагіа ойісіпаїїє (рутка лікарська, РОМОРБ),
СаїіІеорзіб їейгайй (жабрій звичайний, САЕТЕ), Саїїшт арагіпе (підмаренник чіпкий, СА АР),
Сегапішт адіззесішт (герань розсічена, ЗЕКОЇ), Сегапішт ризійшт (герань маленька, СЕКРУ),
СіІусіпе тах (соя самосівна, СІ ХМА), Іатішт аптріехісацієе (глуха кропива стеблообгортна, бо ГАМАМ), Гатішт ригригиет (глуха кропива пурпурова, ГАМРИ), Рарамег повеавз (мак-самосійка,
РАРЕН), ЗіейПагіа теадіа (зірочник середній, ЗТЕМЕ), Мегопіса регзіса (вероніка персидська,
МЕРРЕ), Сіпит изйагзвітит (льон самосівний, ГІШОТ), Сегапічт сагоїїпіапит (герань Кароліна,
СЕКСА) або Місіа міоза (віка волохата, МІСМІ).
У деяких варіантах здійснення в композиціях масове відношення сполуки формули (І) або її солі або складного ефіру до маси пропізаміду або його солі знаходиться в діапазоні від приблизно 1:2240 до приблизно 1:10. У деяких варіантах здійснення масове відношення сполуки формули (І) або її солі або складного ефіру до маси пропізаміду або його солі знаходиться в діапазоні від приблизно 1:600 до приблизно 1:25. У деяких варіантах здійснення масове відношення сполуки формули (І) або її солі або складного ефіру до маси пропізаміду або його солі знаходиться в діапазоні від приблизно 1:600 до приблизно 1:30. У деяких варіантах здійснення композиції містять сполуки формули (І) або її метиловий ефір, сіль з ТЕА або калієву сіль і пропізамід.
У деяких варіантах здійснення способи включають взаємодію небажаної рослинності або ділянки її росту з композицією, описаною в даному винаході, або її нанесення на грунт або внесення у воду для попередження появи сходів або росту рослинності. У деяких варіантах здійснення композицію наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 101 грам активного інгредієнта на гектар (г АІ/га) до приблизно 2250 г АІ/га в перерахунку на повний вміст активних інгредієнтів композиції. У деяких варіантах здійснення композицію наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 250 г АІ/га до приблизно 760 г АЇ/га в перерахунку на повний вміст активних інгредієнтів композиції. У деяких варіантах здійснення способи включають взаємодію небажаної рослинності або ділянки її росту із сполукою формули (І) або її сіллю або складним ефіром і пропізамідом або її нанесення на грунт або внесення у воду для попередження появи сходів або росту рослинності, наприклад, послідовно або одночасно. У деяких варіантах здійснення пропізамід наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 100 г Ага до приблизно 2240 г Аї/га, і сполуку формули (І) або її сіль або складний ефір наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 1 грама еквівалента кислоти на гектар (г ЕК/га) до приблизно 10 г ЕК/га. У деяких варіантах здійснення в способі використовують сполуку формули (І) або її метиловий ефір, сіль з ТЕА або калієву сіль в комбінації з пропізамідом.
Компоненти сумішей, описані в даному винаході, можна наносити окремо або у вигляді частини багатокомпонентної гербіцидної системи.
Суміші, описані в даному винаході, можна використати разом з одним або великою кількістю інших гербіцидів для боротьби з більш широким спектром небажаної рослинності. При використанні разом з іншими гербіцидами композицію можна приготувати у вигляді складу разом з іншим гербіцидом або гербіцидами, у вигляді бакової суміші з іншим гербіцидом або гербіцидами або нанести послідовно разом з іншим гербіцидом або гербіцидами. Деякі з гербіцидів, які можна використати разом з композиціями і способами, описаними в даному винаході, включають, але не обмежуються тільки ними: 4-СРА, 4-СРВ, 4-СРР, 2,4-0, сіль 2,4-0 холіну, складні ефіри і аміни 2,4-0, 2,4-О8, 3,4-БА, 3,4-О8, 2,А-ОЕВ, 2,4-ОЕР, 3,4-ОР, 2,3,6-ТВА, 2,4,5-Ї1, 2,4,5-ТВ, ацетохлор, ацифлюорфен, аклоніфен, акролеїн, алахлор, алідохлор, алоксидим, аліловий спирт, алорак, аметридіон, аметрин, амбузин, амікарбазон, амідосульфурон, аміноциклопірахлор, амінопіралід, аміпрофос-метил, амітрол, сульфамат амонію, анілофос, анісурон, асулам, атратон, атразин, азафенідин, азимсульфурон, азипротрин, барбан, ВСРС, бефлубутамід, беназолін, бенкарбазон, бенфлуралін, бенфуресат, бенсульфурон-метил, бенсулід, бентіокарб, бентазон-натрій, бензадокс, бензфендизон, бензипрам, бензобіциклон, бензофенап, бензофтор, бензоїлпроп, бензтіазурон, біциклопірон, біфенокс, біланафос, біспірибак-натрій, буру, бромацил, бромбоніл, бромфеноксим, бромоксиніл, бромпіразон, бутахлор, бутафенацил, бутаміфос, бутенахлор, бутидазол, бутіурон, бутралін, бутроксидим, бутурон, бутилат, какодилову кислоту, кафенстрол, хлорат кальцію, ціанамід кальцію, камбендихлор, карбасулам, карбетамід, карбоксазол, хлорпрокарб, карфентразон-етил, СОЕА, СЕРС, хлометоксифен, хлорамбен, хлоранокрил, хлоразифоп, хлоразин, хлорбромурон, хлорбуфам, хлоретурон, хлорфенак, хлорфенпроп, хлорфлуразол, хлорфлуренол, хлоридазон, хлоримурон, хлорнітрофен, хлоропон, хлортолурон, хлороксурон, хлороксиніл, хлорпрофам, хлорсульфурон, хлортал, хлортіамід, цинідон-етил, цинметилін, циносульфурон, цисанілід, клетодим, кліодинат, клодинафоп-пропаргіл, клофоп, кломазон, кломепроп, клопроп, клопроксидим, клопіралід, клорансулам-метил, СМА, сульфат міді, СРМЕ,
СРРС, кредазин, крезол, кумілурон, ціанатрин, ціаназин, циклоат, циклосульфамурон, циклоксидим, циклурон, цигалофоп-бутил, циперкват, ципразин, ципразол, ципромід, далапон, дазомет, делахлор, десмедифам, десметрин, діалат, дикамба, дихлобеніл, дихлоральсечовину, 60 дихлормат, дихлорпроп, дихлорпроп-Р, диклофоп-метил, диклосулам, діетамкват, діетатил,
дифенопентен, дифеноксурон, дифензокват, дифлуфенікан, дифлубензопір, димефурон, димепіперат, диметахлор, диметаметрин, диметенамід, диметенамід-Р, димексано, димідазон, динітрамін, динофенат, динопроп, диносам, диносеб, динотерб, дифенамід, дипропетрин, дикват, дисул, дитіопір, діурон, ОМРА, ОМОС, ОМА, ЕВЕР, егліназин, ендотал, епроназ, ЕРТС, ербон, еспрокарб, еталфлуралін, етбензамід, етаметсульфурон, етидимурон, етіолат, етобензамід, етобензамід, етофумезат, етоксифен, етоксисульфурон, етинофен, етніпромід, етобензанід, ЕХО, фенасулам, фенопроп, феноксапроп, феноксапроп-Р-етил, феноксапроп-Р- етил ж ізоксадифен-етил, феноксасульфон, фентеракол, фентіапроп, фентразамід, фенурон, сульфат заліза(І), флампроп, флампроп-М, флазасульфурон, флорасулам, флуазифоп, флуазифоп-Р-бутил, флуазолат, флукарбазон, рфлуцетосульфурон, флухлоралін, флуфенацет, флуфенікан, флуфенпір-етил, флуметсулам, флумезин, флуміклорак-пентил, флуміоксазин, флуміпропін, флуометурон, фтордифен, фторглікофен, фтормідин, фторнітрофен, флуотіурон, флупоксам, флупропацил, флупропанат, флупірсульфурон, флуридон, флурохлоридон, флуроксипір, флуртамон, флутіацет, фомесафен, форамсульфурон, фосамін, фуміклорак, фурилоксифен, глуфосинат, глуфосинат-амоній, глуфосинат-Р-амоній, гліфосат, галосафен, галосульфурон-метил, галоксидин, галоксифоп-метил, галоксифоп-Р-метил, гексахлорацетон, гексафлурат, гексазинон, імазаметабенз, імазамокс, імазапік, імазапір, імазахін, імазетапір, імазосульфурон, інданофан, індазифлам, йодобоніл, йодметан, йодосульфурон, йодосульфурон-етилнатрій, іофенсульфурон, іоксиніл, іпазин, іпфенкарбазон, іпримідам, ізокарбамід, ізоцил, ізометіозин, ізонорурон, ізополінат, ізопропалін, ізопротурон, ізоурон, ізоксабен, ізоксахлортол, ізоксафлутол, ізоксапірифоп, карбутилат, кетоспірадокс, лактофен, ленацил, лінурон, МАА, МАМА, складні ефіри і аміни МСРА, МСРА-тіоетил, МСРВ, мекопроп, мекопроп-Р, мединотерб, мефенацет, мефлуїдид, мезопразин, мезосульфурон, мезотрион, метам, метаміфоп, метамітрон, метазахлор, метазосульфурон, метфлуразон, метабензтіазурон, металпропалін, метазол, метіобенкарб, метіозолін, метіурон, метометон, метопротрин, метилбромід, метилізотіоціанат, метилдимрон, метобензурон, метобромурон, метолахлор, метосулам, метоксурон, метрибузин, метсульфурон, метсульфурон-метил, молінат, моналід, монісоурон, монохлороцтову кислоту, монолінурон, монурон, морфамкват,
М5МА, напроанілід, напропамід, напропамід-М, напталам, небурон, нікосульфурон,
Зо нипіраклофен, нітралін, нітрофен, нітрофторфен, норфлуразон, норурон, ОСН, орбенкарб, орто-дихлорбензол, ортосульфамурон, оризалін, оксадіаргіл, оксадіазон, оксапіразон, оксасульфурон, оксифлуорфен, парафлуфен-етил, парафлурон, паракват, пебулат, пеларгонову кислоту, пендиметалін, фенокссулам, пентахлорфенол, пентанохлор, пентоксазон, перфлуїдон, пентоксамід, фенізофам, фенмедифам, фенмедифам-етил, фенобензурон, фенілмеркурацетат, піклорам, піколінафен, піноксаден, піперофос, арсеніт калію, азид калію, ціанат калію, претилахлор, примісульфурон-метил, проціазин, продіамін, профлуазол, профлуралін, профоксидим, прогліназин, прогександіон-кальцій, прометон, прометрин, пронамід, пропахлор, пропаніл, пропахізафоп, пропазин, профам, пропізохлор, пропоксикарбазон, пропірисульфурон, просульфалін, просульфокарб, просульфурон, проксан, принахлор, піданон, піраклоніл, пірафлуфен-етил, пірасульфотол, піразогіл, піразолінат, піразосульфурон-етил, піразоксифен, пірибензоксим, піриклор, піридафол, піридат, пірифталід, піримінобак, піримісульфан, піритіобак-натрій, піроксасульфон, піроксулам, хінклорак, хінмерак, хінокламін, хінонамід, хізалофоп, хізалофоп-Р-етил, родетаніл, римсульфурон, сафлуфенацил,
З-метолахлор, себутилазин, секбуметон, сетоксидим, сидурон, симазин, симетон, симетрин,
ЗМА, арсеніт натрію, азид натрію, хлорат натрію, сулкотрион, сульфалат, сульфентразон, сульфометурон, сульфосат, сульфосульфурон, сірчану кислоту, сулглікапін, свеп, ТСА, тебутам, тебутіурон, тефурилтрион, темботрион, тепралоксидим, тербацил, тербукарб, тербухлор, тербуметон, тербутилазин, тербутрин, тетрафлурон, тенілхлор, тіазафлурон, тіазопір, тидіазимін, тидіазурон, тієнкарбазон-метил, тифенсульфурон, тифенсульфурон-метил,
БО тіобенкарб, тіокарбазил, тіоклорим, топрамезон, тралкоксидим, триафамон, три-алат, триасульфурон, триазифлам, трибенурон, трибенурон-метил, трикамба, сіль триклопіру з холіном, складні ефіри і аміни триклопіру, тридифан, триетазин, трифлоксисульфурон, трифлуралін, трифлусульфурон, трифоп, трифопсим, тригідрокситриазин, триметурон, трипропіндан, тритак тритосульфурон, вернолат, ксилахлор і їх солі, складний ефір, оптично активні ізомери і суміші.
У деяких варіантах здійснення способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю в сільськогосподарських культурах, які стійкі відносно гліфосату, глуфосинату, дикамби, феноксіауксинів, піридилоксіауксинів, арилоксифеноксипропіонатів, інгібіторів ацетил-СоА-карбоксилази (АСсСавзе), імідазолінонів, бо інгібіторів ацетолактатсинтази (АЇ 5), інгібіторів 4-гідроксифенілпіруватдіоксигенази (НРРБО),
інгібіторів протопорфіриногеноксидази (РРО), триазинів або бромоксинілу. Такі стійкі відносно гербіцидів сільськогосподарські культури можуть мати багато які або суміщені ознаки, що надають стійкість відносно різних гербіцидів або декількох шляхів впливу.
У деяких варіантах здійснення способи, що пропонуються в даному винаході, використовують для боротьби з небажаною рослинністю, якою є стійкий або стійкий відносно гербіциду бур'ян. Такий стійкий або стійкий відносно гербіциду бур'ян може мати біотип, що характеризується стійкістю або стійкістю відносно різних гербіцидів, хімікатів різних класів і гербіцидів, що мають множину типів впливу. Наприклад, стійкий або стійкий відносно гербіциду бур'ян може мати біотип, що характеризується стійкістю або стійкістю відносно інгібіторів ацетолактатсинтази (А! 5), інгібіторів фотосистеми І, інгібіторів ацетил-СоА-карбоксилази (АССазе), синтетичних ауксинів, інгібіторів фотосистеми І, інгібіторів 5-енолпірувілшикімат-3- фосфатсинтази (ЕРБР), інгібіторів зборки мікротрубочек, інгібіторів синтезу ліпідів, інгібіторів протопорфіриногеноксидази (РРО), інгібіторів біосинтезу каротиноїдів, інгібіторів жирних кислот, що мають дуже довгий ланцюг (МІСРЕА), інгібіторів фітоендесатурази (РОБ), інгібіторів глутамінсинтетази, інгібіторів 4-гідроксифенілпіруватдіоксигенази (НРРО), інгібіторів мітозу, інгібіторів біосинтезу целюлози, гербіцидів, що мають множину типів впливу, хінклораку, ариламінопропіонових кислот, дифензоквату, ендоталу або мишьякорганічних сполук.
У деяких варіантах здійснення композиції, описані в даному винаході, використовують в комбінації з одним або великою кількістю антидотів гербіцидів, такими, як АО-67 (МОМ 4660), беноксакор, бентіокарб, брасинолід, клохінтоцет (мексил), ціометриніл, даїмурон, дихлормід, дициклонон, димепіперат, дисульфотон, фенхлоразол-етил, фенклорим, Ффлуразол, флуксофенім, фурилазол, білки гарпіни, ізоксадифен-етил, іесаомап, |іесаохі, мефенпір-діетил, мефенат, нафтойний ангідрид (МА), оксабетриніл, К29148 і аміди М-фенілсульфонілбензойної кислоти, для підвищення їх селективності. У деяких варіантах здійснення антидоти використовують у посівах рису, злаків, кукурудзи або маїсу. У деяких варіантах здійснення антидотом є клохінтоцет або його складний ефір або сіль. У деяких варіантах здійснення клохінтоцет використовують для протидії шкідливим впливам композицій на рис і злаки. У деяких варіантах здійснення антидотом є клохінтоцет (мексил).
У деяких варіантах здійснення композиції, що пропонуються в даному винаході, додатково
Зо містять щонайменше одну сільськогосподарсько прийнятну допоміжну речовину або носія.
Придатні допоміжні речовини або носії не повинні бути фітотоксичними відносно цінних сільськогосподарських культур, особливо при концентраціях, що використовуються при нанесенні композицій для селективної боротьби з бурянами в присутності сільськогосподарських культур, і не повинні вступати в хімічні реакції з гербіцидними компонентами або іншими інгредієнтами композиції. Такі суміші можна приготувати для нанесення безпосередньо на бур'яни або ділянку їх росту, або вони можуть являти собою концентрати або склади, які до нанесення звичайно розбавляють додатковими носіями і допоміжними речовинами. Вони можуть бути твердими речовинами, такими, як, наприклад, дусти, гранули, гранули, що диспергуються у воді, або порошки, що змочуються, або рідинами, такими, як, наприклад, концентрати, розчини, емульсії або суспензії, що емульгуються. Вони також можуть постачатися у вигляді преміксу або являти собою бакову суміш.
Придатні сільськогосподарські допоміжні речовини і носії включають, але не обмежуються тільки ними, концентрат рослинної олії; нонілфенолетоксилат; четвертинну бензилкокоалкілдиметиламонієву сіль; суміш вуглеводнів нафти, алкілових складних ефірів, органічної кислоти і аніоногенної поверхнево-активної речовини; Сое-С:11-алкілполіглікозид; фосфатований етоксилат спирту; етоксилат природного первинного спирту (Сч2-Счв); прищеплений ди-втор-бутилфенолом блок-співполімер, ЕО-ПО (етиленоксид-пропіленоксид); полісилоксанметиловий кеп; нонілфенолетоксилат ї- сечовина «ж нітрат амоній; емульгована метильована рослинна олія; етоксилат тридецилового спирту (синтетичний) (8 ланок ЕО); талоуамінетоксилат (15 ланок ЕС); РЕФ(400) діолеат-99.
Рідкі носії, які можна використати, включають воду і органічні розчинники. Органічні розчинники включають, але не обмежуються тільки ними, фракції нафти або вуглеводні, такі, як мінеральне масло, ароматичні розчинники, парафінові масла і т. п.; рослинні олії, такі, як соєва олія, рапсова олія, оливкова олія, касторова олія, соняшникова олія, кокосова олія, кукурудзяна олія, бавовняна олія, лляна олія, пальмова олія, арахісова олія, сафлорова олія, кунжутна олія, тунгова олія і т. п.; складні ефіри вказаних вище рослинних олій; складні ефіри одноатомних або двоатомних, триатомних або інших нижчих багатоатомних спиртів (що містять 4-6 гідроксигруп), такі, як 2-етилгексилстеарат, н-бутилолеат, ізопропілміристат, діолеат пропіленгліколю, діоктилсукцинат, дибутиладипат, діоктилфталат і т. п.; ефір одно-, дво- і багатоосновних бо карбонових кислот і т. п. Конкретні органічні розчинники включають толуол, ксилол,
петролейний ефір, рослинну олію, ацетон, метилетилкетон, циклогексанон, трихлоретилен, перхлоретилен, етилацетат, амілацетат, бутилацетат, монометиловий ефір пропіленгліколю і монометиловий ефір діетиленгліколю, метиловий спирт, етиловий спирт, ізопропіловий спирт, аміловий спирт, етиленгліколь, пропіленгліколь, гліцерин, М-метил-2-піролідинон, М, М- диметилалкіламіди, диметилсульфоксид, рідкі добрива і т. п. В деяких варіантах здійснення носієм для розбавлення концентратів є вода.
Придатні тверді носії включають, але не обмежуються тільки ними, тальк, пірофілітову глину, діоксид кремнію, атапульгітову глину, каолінову глину, кізельгур, крейду, діатомову землю, вапно, карбонат кальцію, бентонітову глину, фулерову землю, лушпиння насіння бавовнику, пшеничне борошно, соєве борошно, пемзу, деревне борошно, борошно горіхового дерева, лігнін, целюлозу і т. п.
У деяких варіантах здійснення композиції, описані в даному винаході, додатково включають одну або більшу кількість поверхнево-активних речовин. У деяких варіантах здійснення такі поверхнево-активні речовини використовують і в твердих, і в рідких композиціях, і в деяких варіантах здійснення вони призначені для розбавлення носієм перед нанесенням. Поверхнево- активні речовини по характеру можуть бути аніоногенними, катіоногенними або неіоногенними і їх можна використати як емульгуючі агенти, змочувальні агенти, суспендуючі агенти або для інших цілей. Поверхнево-активні речовини, які також можна використати в композиціях, описаних в даному винаході, описані, зокрема, в публікаціях "МеСціспеоп'є ЮОеїегдепіб5 апа
Етиївієг5 Аппиа!", МС Рибіїзпіпуд Согр., Кіддежооа, Мем/ Уегзеу, 1998 і в "Епсусіореадіа ої зЗипасіапів", Мої. І-І, Спетіса! Риріїєпіпуд Со., Мем МоїКк, 1980-81. Поверхнево-активні речовини включають, але не обмежуються тільки ними, алкілсульфати, такі, як діетаноламонійлаурилсульфат; алкіларилсульфонати, такі як додецилбензолсульфонат кальцію; продукти приєднання алкілфенол-алкіленоксид, такі, як нонілфенол-С:в-етоксилат; продукти приєднання спирт-алкіленоксид, такі, як тридециловий спирт-Ств-етоксилат; мила, такі, як стеарат натрію; алкілнафталінсульфонати, такі, як дибутилнафталінсульфонат натрію; діалкілові ефіри сульфосукцинатів, такі, як ді(2-етилгексил)усульфосукцинат натрію; складні ефіри сорбіту, такі, як сорбітолеат; четвертинні аміни, такі, як лаурилтриметиламонійхлорид; поліеєтиленгліколеві ефіри жирних кислот, такі, як стеарат поліетиленгліколю; блок-співполімери
Зо етиленоксиду і пропіленоксиду; моно- і діалкілфосфати; рослинні олії або олії з насіння рослин, такі, як соєва олія, рапсова олія/олія каноли, оливкова олія, касторова олія, соняшникова олія, кокосова олія, кукурудзяна олія, бавовняна олія, лляна олія, пальмова олія, арахісова олія, сафлорова олія, кунжутна олія, тунгова олія і т. п.; і складний ефір вказаних вище рослинних олій і в деяких варіантах здійснення метиловий ефір.
У деяких варіантах здійснення ці речовини, такі, як рослинні олії або олії з насіння рослин і їх складні ефіри, можна використати взаємозамінним чином як сільськогосподарську допоміжну речовину, як рідкий носій або як поверхнево-активну речовину.
Інші типові добавки, що використовуються в композиціях, що пропонуються в даному винаході, включають, але не обмежуються тільки ними, агенти, що забезпечують сумісність, протиспінювальні агенти, зв'язувальні агенти, нейтралізуючі агенти і буфери, інгібітори корозії, барвники, віддушки, агенти, що посилюють розтікання, засоби, що сприяють проникності, агенти, що надають клейкість, диспергуючі агенти, загущувальні агенти, агенти, що знижують температуру замерзання, протимікробні агенти і т. п. Композиції також можуть містити інші сумісні компоненти, наприклад, інші гербіциди, регулятори росту рослин, фунгіциди, інсектициди і т. п., і можуть готуватися разом з рідкими добривами або твердими, подрібненими добривами- носіями, такими, як нітрат амоній, сечовина і т. п.
У деяких варіантах здійснення концентрація активних інгредієнтів в композиціях, описаних в даному винаході, що дорівнює приблизно від 0,0005 до 98 мас.95. У деяких варіантах здійснення концентрація дорівнює приблизно від 0,000б6 до 90 мас.95. У композиціях, призначених для використання у вигляді концентратів, активні інгредієнти в деяких варіантах здійснення містяться в концентраціях, що дорівнюють приблизно від 0,1 до 98 мас. 9б, і в деяких варіантах здійснення приблизно від 0,5 до 90 мас. 95. Такі композиції в деяких варіантах здійснення перед використанням розбавляють інертним носієм, наприклад, таким, як вода.
Розбавлені композиції, які звичайно наносять на бур'яни або на ділянку росту бур'янів, в деяких варіантах здійснення містять приблизно від 0,0005 до 15,0 мас. 95 активного інгредієнта і в деяких варіантах здійснення містять приблизно від 0,001 до 12,0 мас. 9».
Композиції, що пропонуються в даному винаході, можна наносити на бур'яни або на ділянку їх росту з допомогою звичайних наземних або авіаційних обпилювачів, розбризкувачів і пристроїв для внесення гранул, шляхом додавання у воду для зрошування або в рисове поле,
що затопляється, і за допомогою інших звичайних засобів, відомих фахівцям в даній галузі техніки.
Описані варіанти здійснення і наведені нижче приклади наведені тільки в ілюстративних цілях і не призначені для обмеження об'єму формули винаходу. Для фахівця із загальною підготовкою в даній галузі техніки повинні бути очевидні інші модифікації, застосування або комбінації композицій, описаних в даному винаході, які не відхиляються від суті і об'єму заявленого об'єкта.
ПРИКЛАДИ
Визначення післясходової гербіцидної активності. Насіння або горішки відповідних видів рослин, що досліджуються, висівали в грунтову суміш Зип Сго Меїго-Міх?Ф 360, яка звичайно має значення рН, що дорівнює від 6,0 до 6,8, і вмістом органічних речовин, що дорівнює приблизно 30 95, в пластмасові горщики, що мають площу поверхні, що дорівнює 64 квадратні сантиметри (см2). При необхідності для оснащення хорошої схожості і отримання здорових рослин проводили обробку фунгіцидом і/або іншу хімічну або фізичну обробку. Рослини вирощували протягом 7-21 дня в теплиці при освітленні протягом приблизно 15 годин (год.) і при температурі, що підтримується такою, що дорівнює приблизно 23-29 "С вдень і 22-287С вночі. Періодично додавали добрива і воду і при необхідності проводили додаткове освітлення зверху металогалогенідними лампами потужністю 1000 Вт. Рослини використали для досліджень, коли вони досягали стадії першого або другого справжнього листа.
Відважену кількість кожної сполуки, яка визначалася найбільшою нормою витрати, що досліджується, вміщували в скляні флакони об'ємом 25 мілілітрів (мл) і розчиняли в 4 мл суміші складу 97:3 об./06. ацетону і диметилсульфоксиду (ДМСО) і отримували концентровані вихідні розчини. Якщо сполука, що досліджується, погано розчинялася, то суміш нагрівали і/або обробляли ультразвуком. Отримані концентровані вихідні розчини розбавляли за допомогою 20 мл водної суміші, що містить ацетон, воду, ізопропіловий спирт, ДМСО, концентрати рослинної олії Аїріи5 4116 і поверхнево-активну речовину ТІйопФ о Х-155 в співвідношенні 48,5:39:10:1,5:1,0:0,02 об./об., і отримували розчин для обприскування, що містить кількості, відповідні найбілошим нормам витрати, що використовуються. Кількості, відповідні іншим нормам витрати, отримували серійним розбавленням 12 мл самого концентрованого розчину
Зо розчином, що містить 2 мл суміші складу 97:3 об./06. ацетону і ДМСО і 10 мл водної суміші, що містить ацетон, воду, ізопропіловий спирт, ДМСО, концентрат рослинної олії Аїріи5 411Е і поверхнево-активну речовину ТІтйоп Х-155 в співвідношенні 48,5:39:10:1,5:1,0:0,02 об./об., і отримували 1/г2х, 1/4х, 1/вх и 1/1б6х розбавлення найбільшої дози. Кількості сполук визначали для об'єму, що наноситься, що дорівнює 12 мл, при нормі витрати, що дорівнює 187 літрів на гектар (л/га). Готові сполуки наносили на рослинний матеріал за допомогою самохідного обприскувача з низхідним струменем Мапаеї, оснащеного соплами 8002Е, каліброваними для видачі 187 л/га на площі, що дорівнює 0,503 квадратного метра (мг) при висоті обприскування, що дорівнює 18 дюймів (43 см) над середньою висотою рослинного покриву. Контрольні рослини таким же чином обприскували чистим розчинником.
Засоби для обробки містили метиловий ефір 4-аміно-З-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3- метоксифеніл)піридин-2-карбонової кислоти (сполуки 1) у вигляді технічної речовини і пропізамід (Кего 50УМ) окремо і в комбінації. Сполуку формули (І) наносили в перерахунку на еквіваленти кислоти і пропізамід наносили в перерахунку на активний інгредієнт.
Оброблені рослини і контрольні рослини вміщували в теплицю, як описано вище, і поливали з допомогою підгрунтового зрошування для попередження вимивання сполук, що досліджуються. Через 14 днів стан рослин, що досліджуються, візуально зіставляли зі станами необроблених рослин і проводили оцінку по шкалі від О до 100 95, де 0 відповідав відсутності уражень і 100 відповідали повному знищенню. Деякі досліджені сполуки, використані норми витрати, види досліджених рослин і результати наведені в таблиці 1.
У таблиці 1 наведені результати некореневого нанесення композицій в теплиці. Наведені значення являють собою оцінені візуально значення у Зо порівняно з контролем. Для визначення очікуваних гербіцидних впливів сумішей використали рівняння Колбі (СоїЇБбу, 5. ЕК.
Са!Ісшайоп ої Ше 5упегадівіїс апа апіадопівіїс гезропзе ої Пегбісіде сотбріпайоп5. УУеєдв 1967, 15, 20-22.). Точніше, для розрахунку очікуваної активності сумішей, що містять два активні інгредієнти А і В, використали наступне рівняння:
Очікувана активність - А4-В-(Ах В/100)
А - спостережувана ефективність активного інгредієнта А при такій же концентрації, як використана в суміші.
В - спостережувана ефективність активного інгредієнта В при такій же концентрації, як бо використана в суміші.
Досліджені композиції, використані норми витрати, види досліджених рослин і результати наведені в таблиці 1.
У таблиці 1 використані наступні абревіатури:
СІ ХМА Сіусіпе тах (соя самосівна)
ІРОНЕ Іротовеа Ппедегасвеа (І..) дасд. ((помея плющовидна)
АВИТН АБшіоп Іпеорпгавії мМеадік. (абутилон Теофраста)
РОГ СО Роїудопит сопмоЇмшиз Г.. (спориш в'юнкий)
ЗЕТРЕА Зеїаїіа габегі Неїтт. (мишій Фабера)
ВАБММУ Вгаззіса парив (озимий олійний рапс)
АМАКЕ Атагапійиз геїгоПехиз Г.. (амарант волотистий)
ЕРННГ Еирпогбіа Пегегорпуїа Г.. (молочай різнолистий)
СНЕАГ Спепородішит аїЇбит Г.. (лобода біла)
ЗТЕМЕ 5гейагіа теаіа (І) МІ. (зірочник середній)
МІОТЕ Міїа ігісоїог І. (фіалка триколірна)
СІКАК Сіїгзішт агмепзе (І...) Зсор. (осот польовий) г ЕЕК/га - грамів еквівалента кислоти на гектар г АІ/га - грамів активного інгредієнта на гектар
Спостережуване - оцінене візуально значення у 9о порівняно з контролем
Очікуване - очікуване значення у бо порівняно з контролем, розраховане за рівняннням
Колбі
Сполука І - метиловий ефір сполуки формули (І)
Таблиця
Спинергетична активність композншй, які містять сполуку І; пропізамід - в Зо порівняно з контролем, опінена візуальна р 5 Не Не в) Но 5 5 З 2 5 з З (25 12 |з |- |201)- | 1- 135 - 9 |- |5 |- 5: 1- |к5 - |5 |. ||. |з - ж. 515 |5: |- |з - |85 - 5. |5 |- |: |- 535 1- |5 - |591- || |5 1 - 151 шо 19 | |- Тео/- 16 - - 0- |65|- (15 1- 7 1- бю - (96 |1- (7212 151-151 5 зе Дю |- б 0- 15 1-15 1- |5 | 15 1-15 1- |: - 15 ,1- 15 12 15 1-51 (о р285 55 |вБо | яв 96 051 56 5 |60 |55 |в 5 9 177 |з аб м 7 |7я | 6: о 55
Польові дослідження
Множину досліджень із застосуванням невеликих ділянок проводили для вивчення ефективності композицій, описаних в даному винаході, для озимого олійного рапсу і його стійкості відносно них. Типові невеликі ділянки (2-4х4-10 метрів (м)) використали на фермерських полях із застосуванням стандартної промислової агротехніки. Для всіх обробок в
Зо перерахунку на одиницю площі використали ранцеві обприскувачі. Метиловий ефір формули (І) і пропізамід досліджували окремо і в комбінації при різних нормах витрати. Об'єм води, що наноситься, дорівнював 150 л/га. Стадією росту сільськогосподарських культур була стадія росту 39-50. Показники пошкодження сільськогосподарської культури, що візуально оцінюються, визначали через 32, 49 і 74 дні після обробки. У всіх випадках пошкодження становило 0 95. Для виступаючих як контроль СЕК5З5, РОААМ і МЕК55 показники оцінювали візуально через 32, 58 і 80 днів після нанесення. Візуально оцінені спостережувані показники для контрольних рослин в процентах (95) наведені в представлених нижче таблицях 2-4. Наведені значення є середніми.
Середні значення, після яких знаходяться однакові букви, статистично значущо не відрізняються (Р-0,05, Зішаепі-Мемлтап-Кеців).
У таблицях 2-4 використані наступні абревіатури:
СЕКЗ5 Сегапішт 5р. (герань)
РОААМ Роа аппиа (тонконіг однорічний)
МЕНКЗ55 Мегопіса 5р. (вероніка)
г ЕЕК/га - грамів еквівалента кислоти на гектар г АІ/га - грамів активного інгредієнта на гектар
Спостережуване - спостережуване значення
Очікуване - очікуване значення, розраховане за рівняннням Колбі
Сполука І - метиловий ефір сполуки формули (І) рААА : днів після нанесення А
Таблиця 2
Синертетична активність компознцій, які містять снолуку І г пропізамід - в 55 порівняно з контролем, оцінена візуально через 32 БАД А ш ВЗ 5 з Е » З З ще тк їх ри х со КУ -Е
З Е Кая г Я - - 1561-1541 18 77171011 111-156 - | 600 яю рю фо 06 | 13755 вв | - | 53 в | - юн | 1177177435.14 101-018 41011101606 4: 5 17777771 541011 19501101 5 -я 101 50717777 10110 153.1 1 1 56 кі 1 17777177179130 61011 | 55 4 3 | 53 81: 5 | 755 | 868 в | 3 |а65 в | я | 513 в 17 тя 15060 1545011а | 539 |53 ав 10 555 | 5305 | 5
Таблиця 3
Єннергетична активність компознній. які містять сполуку Ті пропізаміл - В 55 порівняно з контролем, оцінена візуально через 235 ПАА А т - г БА у хх В а го 5 с й щ 1 178а11 15581 015011 350кЯ | - 116504 17860 2591-1925 425 | 777717171711171|ро651 ах | - 1 1ня г 25111111 аю 111-156 511 | 151 : 75585 | яаа | 188
Таблння А
Синергетична активність компознцій, які містять сполуку 11 пропізамід - в 25 порівняно з контролем, оцінена візуально через ЗО ПААДА
Засій дло Й й . щ ссимкн щі м о Е Е В ге 5 їз Деу р ях Ся 2 Ж. те в 5 : Е 2 я З ї
Ше З - В їй 8 З
КЕ. о ці НЯ віх - 1111725 | 225.41 - 155 | - | 06 | - 7717 | 0 | 2885 їв64| - | 950 а | - | ою а| - зо | 335 аЯа| - | 553 а | - 006 в - 17777 | 538 ай - 163 а | - 11800 а| - 25 1777711 | 655 ай - | 564 | - 19575 щ ае| - 7511115 01011085300141 3100581 51 я а 111-188 | - 0110060 8| -

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    1. Синергетична гербіцидна композиція, яка містить гербіцидно ефективну кількість (а) сполуки формули (1) МН, СІ І й он М (в) СІ Е осн . Й () . . . . . . або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (б) пропізамід, в якій масове відношення сполуки формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або ефіру до маси пропізаміду становить від приблизно 1:600 до приблизно 1:50.
    2. Композиція за п. 1, в якій (а) являє собою метиловий ефір, триетиламонієву (ТЕА) або калієву сіль сполуки (І).
    3. Композиція за будь-яким із пп. 1 або 2, яка додатково містить антидот гербіциду.
    4. Композиція за п. 2, в якій (а) являє собою складний метиловий ефір сполуки (І).
    5. Гербіцидна композиція, яка містить гербіцидно ефективну кількість двох і тільки двох гербіцидно активних інгредієнтів, в якій гербіцидно активні інгредієнти включають (а) 4-аміно-3- хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її сільськогосподарсько прийнятний складний ефір або сіль і (б) пропізамід, і масове відношення сполуки формули (1)
    або її сільськогосподарсько прийнятної солі або ефіру до маси пропізаміду складає від приблизно 1:600 до приблизно 1:50.
    б. Спосіб боротьби з небажаною рослинністю, який включає контактування небажаної рослинності або ділянки, на якій рослинність росте, з композицією за будь-яким із пп. 1-5 або нанесення композиції на грунт або внесення у воду для попередження появи сходів або росту рослинності.
    7. Спосіб боротьби з небажаною рослинністю, який включає контактування небажаної рослинності або ділянки, на якій рослинність росте, з гербіцидно ефективною кількістю (а) сполуки формули (І) МН, хх СІ д- он М (в) СІ Е осн, () або її сільськогосподарсько прийнятної солі або складного ефіру і (5) пропізаміду або його солі або їх нанесення на грунт або внесення у воду для попередження появи сходів або росту рослинності, і де комбінація (а) і (б) проявляє синергізм, і масове відношення сполуки формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятної солі або ефіру до маси пропізаміду становить від приблизно 1:600 до приблизно 1:50.
    8. Спосіб за будь-яким із пп. б або 7, в якому пропізамід наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 100 г АЇ/га до приблизно 2240 г АїЇ/га, і сполуку формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятну сіль або складний ефір наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 1 г ЕК/га до приблизно 10 г ЕК/га.
    9. Спосіб за будь-яким із пп. б або 7, в якому пропізамід наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 250 г Ага до приблизно 750 г АїЇ/га, і сполуку формули (І) або її сільськогосподарсько прийнятну сіль або складний ефір наносять при нормі витрати, що дорівнює від приблизно 1,25 г ЕК/га до приблизно 10 г ЕК/га.
    10. Спосіб за будь-яким із пп. 6 або 7, в якому боротьбу з небажаною рослинністю проводять в озимому/яровому олійному рапсі, озимій/яровій канолі, овочах, Вгазбвіса 5рр, декоративних рослинах, рисі, пшениці, тритикале, ячмені, вівсі, житі, сорго, кукурудзі/маїсі, соняшнику, просапних культурах, на вигонах, сінокісних угіддях, пасовищах, землі під паром, в цукровій тростині, дерні, деревах і винограді і на промислових територіях, і в смугах відчуження. Зо 11. Спосіб за будь-яким із пп. 6-10, в якому небажана рослинність є незрілою.
    12. Спосіб за будь-яким із пп. 6-10, в якому (а) і (б) наносять до появи сходів.
    13. Спосіб за будь-яким із пп. 6-10, в якому (а) і (б) наносять після появи сходів.
    14. Спосіб за будь-яким із пп. 6-13, в якому боротьбу з небажаною рослинністю проводять в сільськогосподарській культурі, яка стійка відносно гліфосату, глуфосинату, дикамби, феноксіауксинів, піридилоксіауксинів, арилоксифеноксипропіонатів, інгібіторів ацетил-СоА- карбоксилази (АССавзеє), імідазолінонів, інгібіторів ацетолактатсинтази (А 5), інгібіторів 4- гідроксифенілпіруватдіоксигсенази (НРРО), інгібіторів протопорфіриногеноксидази (РРО), триазинів або бромоксинілу.
    15. Спосіб за п. 14, в якому стійка сільськогосподарська культура має багато або суміщені ознаки, що надають стійкість відносно різних гербіцидів або декількох шляхів впливу.
    16. Спосіб за будь-яким із пп. 14 або 15, в якому небажаною рослинністю є сталий або стійкий відносно гербіциду бур'ян.
    17. Спосіб за п. 16, в якому сталий або стійкий бур'ян має біотип, що характеризується сталістю або стійкістю відносно різних гербіцидів, хімікатів різних класів і гербіцидів, що мають множину типів впливу.
    18. Спосіб за п. 17, в якому сталий або стійкий бур'ян має біотип, що характеризується сталістю або стійкістю відносно інгібіторів ацетолактатсинтази (АЇ 5), інгібіторів фотосистеми ЇЇ, інгібіторів ацетил-СоА-карбоксилази (АССавзеє), синтетичних ауксинів, інгібіторів фотосистеми І, інгібіторів Б-енолпірувілшикімат-3З-фосфатсинтази (ЕРБР), інгібіторів збирання мікротрубочок, інгібіторів синтезу ліпідів, інгібіторів протопорфіриногеноксидази (РРО), інгібіторів біосинтезу каротиноїдів,
    інгібіторів жирних кислот, що мають дуже довгий ланцюг (Мі СЕА), інгібіторів фітоєндесатурази (РОБ), інгібіторів глутамінсинтетази, інгібіторів 4-гідроксифенілпіруватдіоксигенази (НРРОБ), інгібіторів мітозу, інгібіторів біосинтезу целюлози, гербіцидів, що мають множину типів впливу, хінклораку, ариламінопропіонових кислот, дифензоквату, ендоталу або миш'якорганічних сполук.
    19. Спосіб за будь-яким із пп. 6-18, в якому небажаною рослинністю є ІРОНЕ, АВИОТН, РОЇ СО, ЗЕТЕА, АМАНЕ, ЕРННІ., СНЕАГ., МІОТЕА або СІВАВ.
UAA201508294A 2013-01-25 2014-01-24 Гербіцидні композиції, що містять 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і пропізамід UA116556C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US201361756903P 2013-01-25 2013-01-25
PCT/US2014/012913 WO2014116927A1 (en) 2013-01-25 2014-01-24 Herbicidal compositions comprising 4-amino-3-chloro-6-(4-chloro-2-fluoro-3-methoxyphenyl)pyridine-2-carboxylic acid

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116556C2 true UA116556C2 (uk) 2018-04-10

Family

ID=58454016

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201508294A UA116556C2 (uk) 2013-01-25 2014-01-24 Гербіцидні композиції, що містять 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і пропізамід

Country Status (24)

Country Link
US (2) US20140235443A1 (uk)
EP (1) EP2947988B9 (uk)
JP (1) JP2016505638A (uk)
KR (1) KR20150110673A (uk)
CN (1) CN105050404B (uk)
AR (1) AR094570A1 (uk)
AU (1) AU2014209311B2 (uk)
BR (1) BR102014001780B8 (uk)
CA (1) CA2898494C (uk)
CL (1) CL2015002081A1 (uk)
DK (1) DK2947988T5 (uk)
ES (1) ES2688197T3 (uk)
HR (1) HRP20181524T1 (uk)
HU (1) HUE039789T2 (uk)
IL (1) IL240015B (uk)
LT (1) LT2947988T (uk)
NZ (1) NZ710092A (uk)
PL (1) PL2947988T3 (uk)
RS (1) RS57823B9 (uk)
RU (1) RU2653737C2 (uk)
SI (1) SI2947988T1 (uk)
UA (1) UA116556C2 (uk)
UY (1) UY35279A (uk)
WO (1) WO2014116927A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108271782A (zh) * 2018-03-12 2018-07-13 张轶翔 一种提高内吸传导型除草剂效能的技术方法
CN113226036A (zh) * 2018-11-07 2021-08-06 科迪华农业科技有限责任公司 包含羧酸吡啶除草剂和微管组装抑制剂除草剂的组合物

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19500911A1 (de) 1995-01-13 1996-07-18 Basf Ag Substituierte 2-Phenylpyridine
UA63884C2 (en) 1995-04-12 2004-02-16 Singenta Participations Ag Herbicidal composition and a method of controlling the emergence of undesirable plants
KR101350071B1 (ko) 2006-01-13 2014-01-14 다우 아그로사이언시즈 엘엘씨 6-(다-치환 아릴)-4-아미노피콜리네이트 및 그의제초제로서의 용도
CN101808520B (zh) * 2007-08-27 2014-06-18 陶氏益农公司 含某些吡啶羧酸或嘧啶羧酸和某些谷物和稻除草剂的协同性除草组合物
EP2191719A1 (de) * 2008-11-29 2010-06-02 Bayer CropScience AG Herbizid-Safener-Kombination
EP2571364A1 (de) * 2010-05-21 2013-03-27 Bayer Intellectual Property GmbH Herbizide mittel für tolerante oder resistente reiskulturen
CA2802479C (en) * 2010-06-16 2018-07-17 Dow Agrosciences Llc Synergistic herbicidal compositions containing propyzamide and aminopyralid
CN103108545A (zh) * 2010-07-15 2013-05-15 陶氏益农公司 含有内在助剂的固体除草剂组合物
UA109797C2 (uk) * 2010-11-05 2015-10-12 Спосіб боротьби з бур'янами, що мають стійкість до гербіцидів на основі феноксіалканових кислот, за допомогою 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонової кислоти і її солей або складних ефірів
TWI596088B (zh) * 2011-01-25 2017-08-21 陶氏農業科學公司 4-胺基-6-(經取代的苯基)吡啶甲酸酯及6-胺基-2-(經取代的苯基)-4-嘧啶羧酸酯之芳烷酯以及其等作為除草劑之用途
GB201109309D0 (en) * 2011-06-02 2011-07-20 Syngenta Ltd Herbicidal compositions
US8846570B2 (en) * 2012-07-24 2014-09-30 Dow Agrosciences, Llc. Herbicidal compositions comprising 4-amino-3-chloro-5-fluoro-6-(4-chloro-2-fluoro-3-methoxyphenyl)pyridine-2-carboxylic acid or a derivative thereof and microtubule inhibiting herbicides

Also Published As

Publication number Publication date
AU2014209311B2 (en) 2018-03-08
CL2015002081A1 (es) 2015-11-27
EP2947988B1 (en) 2018-07-25
US20160286804A1 (en) 2016-10-06
RU2015135800A (ru) 2017-03-02
IL240015A0 (en) 2015-09-24
DK2947988T3 (en) 2018-11-19
US20140235443A1 (en) 2014-08-21
DK2947988T5 (en) 2019-04-23
CA2898494A1 (en) 2014-07-31
AR094570A1 (es) 2015-08-12
IL240015B (en) 2019-08-29
SI2947988T1 (sl) 2018-12-31
RS57823B9 (sr) 2020-11-30
ES2688197T3 (es) 2018-10-31
AU2014209311A1 (en) 2015-08-06
EP2947988B9 (en) 2019-01-23
CN105050404A (zh) 2015-11-11
BR102014001780B8 (pt) 2022-08-23
CA2898494C (en) 2021-05-25
PL2947988T3 (pl) 2018-12-31
WO2014116927A1 (en) 2014-07-31
HUE039789T2 (hu) 2019-02-28
EP2947988A4 (en) 2016-08-17
EP2947988A1 (en) 2015-12-02
RU2653737C2 (ru) 2018-05-14
RS57823B1 (sr) 2018-12-31
KR20150110673A (ko) 2015-10-02
UY35279A (es) 2014-08-29
BR102014001780B1 (pt) 2020-03-03
LT2947988T (lt) 2018-10-10
HRP20181524T1 (hr) 2018-11-16
NZ710092A (en) 2020-05-29
JP2016505638A (ja) 2016-02-25
CN105050404B (zh) 2019-06-21
BR102014001780A2 (pt) 2015-08-25
US9730446B2 (en) 2017-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA114920C2 (uk) Гербіцидні композиції, які містять 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідні і кломазон
RU2555587C2 (ru) Синергичная гербицидная композиция, содержащая пенокссулам и оксифлуорфен
RU2632939C2 (ru) Антидотные гербицидные композиции для применения в рисе
UA115880C2 (uk) Гербіцидні композиції, які містять 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту
UA115992C2 (uk) Гербіцидна композиція, яка містить 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту
UA115879C2 (uk) Гербіцидні композиції, які містять 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту
UA113994C2 (xx) Гербіцидні композиції, які містять 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і галосульфурон, піразосульфурон і еспрокарб
UA121390C2 (uk) Боротьба з бур&#39;янами гербіцидними комбінаціями флуроксипіру й інгібіторами als
UA121743C2 (uk) Синергетична боротьба з бур&#39;янами при використанні комбінацій гербіцидів, які включають 2,4-d-холін і глуфосинат
BR102012023230A2 (pt) composiÇço herbicida sinergÍstica contendo penoxsulam e pretilaclor
UA121381C2 (uk) Синергічний гербіцидний контроль бур&#39;янистої рослинності
UA119156C2 (uk) Гербіцидна композиція, яка містить 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту, флуроксипір і феноксіауксини
UA117736C2 (uk) Антидотна гербіцидна композиція, яка містить 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту
RU2752581C2 (ru) Антидотные гербицидные композиции, содержащие галауксифен, и способы их применения на растениях рода brassica
BR102016016375A2 (pt) controle de ervas daninhas aquáticas utilizando combinações de halauxifen, florpirauxifen e outros herbicidas aquáticos
BR102013023384A2 (pt) Composições herbicidas contendo aminopiralide e triclopir
RU2634933C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту
UA113970C2 (xx) Синергетична гербіцидна композиція, яка містить пеноксулам і глуфосинатамоній
RU2677980C2 (ru) Способы селективной борьбы с сорняками
UA126484C2 (uk) Гербіцидна композиція, що містить бензиловий естер 4-аміно-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонової кислоти і темботріон
UA112858C2 (uk) Синергетична гербіцидна композиція, що містить пеноксулам і гліфосат
UA116119C2 (uk) Гербіцидні композиції, які містять оксифлуорфен і галоксифоп
BR102014031735A2 (pt) composições herbicidas contendo imazapic, aminopiralid e opcionalmente metsulfuron
UA116556C2 (uk) Гербіцидні композиції, що містять 4-аміно-3-хлор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифеніл)піридин-2-карбонову кислоту або її похідне і пропізамід
AU2017277985A2 (en) Safening aminopyralid compositions in Brassica species with clopyralid and methods of use therof