UA113632U - Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування - Google Patents

Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування Download PDF

Info

Publication number
UA113632U
UA113632U UAU201607455U UAU201607455U UA113632U UA 113632 U UA113632 U UA 113632U UA U201607455 U UAU201607455 U UA U201607455U UA U201607455 U UAU201607455 U UA U201607455U UA 113632 U UA113632 U UA 113632U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
input
output
counter
inputs
trigger
Prior art date
Application number
UAU201607455U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Григорович Коробков
Олена Миколаївна Коробкова
Васілій Грігорьєвіч Рубанов
Вячеслав Сергійович Харченко
Original Assignee
Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут" filed Critical Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут"
Priority to UAU201607455U priority Critical patent/UA113632U/uk
Publication of UA113632U publication Critical patent/UA113632U/uk

Links

Landscapes

  • Pulse Circuits (AREA)

Abstract

Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування, що містить синхронний D-тригер зі входом асинхронної установки у нульовий стан, реверсивний двійковий лічильник, інвертор, перший і другий елементи АБО, перший і другий двовходові елементи І, ланцюжок, що складається з послідовно з'єднаних резистора і конденсатора. Вихід переповнювання першого лічильника з'єднано зі входом інвертора. Загальна точка послідовно сполучених резистора і конденсатора з'єднана з інформаційним входом D-тригера, зі входами першого і другого елементів І. Додатково формувач має третій і четвертий елементи І, елемент АБО-НІ, перший, другий і третій синхронні DL-тригери зі входом асинхронної установки у нульовий стан, які утворюють циклічний пристрій (другий лічильник) з послідовністю переходів 000-001-011-110-100-000 - (0-1-3-6-4-0).

Description

послідовно з'єднаних резистора і конденсатора, при цьому загальна точка послідовно сполучених резистора і конденсатора з'єднана з інформаційним входом Ю-тригера, зі входами першого і другого елементів І; другий вхід першого елемента І утворює вхід подачі імпульсів зупинки формування вихідних імпульсів; вихід першого елемента І з'єднано зі входом асинхронної установки Ю-тригера у нульовий стан; вихід Ю-тригера з'єднано з першим входом першого елемента АБО, вихід якого з'єднано з другим входом другого елемента І; вихід другого елемента І з'єднано зі входом асинхронної установки лічильника у нульовий стан; тактовий вхід лічильника утворює вхід формувача - вхід подачі періодичної послідовності імпульсів з виходу зовнішнього генератора; тактовий вхід Ю-тригера утворює вхід подачі імпульсів запуску; входи завантаження лічильника утворюють входи програмування формувача на задану тривалість вихідних імпульсів, відповідно до корисної моделі, введено: третій і четвертий елементи І; елемент АБО-НІ; перший, другий і третій синхронні ПІ -тригери зі входом асинхронної установки у нульовий стан, які утворюють циклічний пристрій (другий лічильник) з послідовністю переходів 000-001-011-110-100-000 - (0-1-3-6-4-0), при цьому прямий вихід першого ПІ -тригера з'єднано зі входом І другого ПІ - тригера, прямий вихід другого ЮІ/-тригера з'єднано зі входом Ю третього ПІ --тригера; інверсні виходи другого і третього І -тригерів з'єднано зі входами третього елемента Ї, вихід якого з'єднано зі входом Ю першого ПІ -тригера; прямі виходи другого 1 третього ПІ - тригерів з'єднано зі входом четвертого елемента І, вихід якого, утворюючи вихід формувача, з'єднано з другим входом першого елемента АБО; вихід інвертора з'єднано з першим входом елемента АБО-НІ; вихід елемента АБО-НІ з'єднано зі входами І. ПІ --тригерів; виходи другого, третього і четвертого розрядів першого лічильника з'єднано зі входами другого елемента АБО, вихід якого з'єднано зі входом дозволу режиму синхронного паралельного завантаження першого лічильника і з другим входом елемента АБО-НІ.
Заявлений формувач має новий склад елементів і нову організацію взаємозв'язків між ними, тобто містить нову сукупність ознак, які забезпечують нові технічні властивості.
Технічний результат, як наслідок цих властивостей - спрощення структури формувача, технології його виготовлення і, як наслідок, зменшення споживчої потужності і зниження вартості.
На фіг. 1 приведена принципова схема формувача.
Формувач містить: перший реверсивний двійковий лічильник (1), який має вхід подачі імпульсів синхронізації С, вхід налагодження на режим підсумовування/віднімання (, вхід дозволу синхронного паралельного завантаження І, і входи подачі даних По-Юз, вхід дозволу режиму рахування Ро, вхід асинхронної установки у нульовий стан К, вихід переповнювання
Ра; синхронний ЮІ-тригер (2) зі входом асинхронної установки у нульовий стан; перший (3), другий (4) 1 третій (5) синхронні ПІ --тригери зі входом асинхронної установки у нульовий стан, які утворюють циклічної пристрій (другий лічильник) з послідовністю переходів 000- 001-011-110-100-000-(0-1-3-6-4-0); перший (б), другий (7), третій (8) 1 четвертий (9) елементи
І; перший (10) 1 другий (11) елементи АБО; елемент АБО-НІ (12); інвертор (13) ланцюжок, що складається з послідовно з'єднаних резистора (14) 1 конденсатора (15).
Прямий вихід тригера 3 з'єднано зі входом Ю тригера 4 і першим входом елемента 9, вихід якого, утворюючи вихід формувача Е, з'єднано зі входом елемента 10. Прямий вихід тригера 4 з'єднано зі входом Ю тригера 5 і другим входом елемента 9. Інверсні виходи тригерів 4, 5 з'єднано зі входами елемента 8, вихід якого з'єднано зі входом І тригера 3.
Вихід елемента 8 з'єднано зі входом Ю тригера 3. Вихід першого розряду (О0) лічильника 1 з'єднано зі входом інвертора 13, вихід якого з'єднано з першим входом елемента 12. Виходи другого (01), третього (02) 1 четвертого (03) розрядів лічильника | з'єднано зі входами елемента 11, вихід якого з'єднано зі входом елемента 12 1 входом І, лічильника 1. Вихід елемента 12 з'єднано зі входами І. тригерів 3, 4, 5.
Загальна точка послідовно сполучених резистора 14 1 конденсатора 15 з'єднана зі входом
І тригера 2, входом елемента б і входом елемента 7, вихід якого з'єднано зі входами асинхронної установки у нульовий стан першого і другого (ПІ -тригерів) лічильників.
Другий вхід елемента б утворює вхід зупинки (5іор) формування вихідних імпульсів. Вихід елемента 6 з'єднано зі входом асинхронної установки тригера 2 у нульовий стан.
Входи Ю30201000 паралельного завантаження лічильника І утворюють входи б30б2б15о програмування на задану тривалість імпульсів на виході формувача. Тактові входи С лічильника 1 1 ОІ-тригерів сполучені між собою, утворюючи вхід формувача - вхід подачі періодичної послідовності імпульсів С з виходу зовнішнього генератора. Тактовий вхід С тригера 2 утворює вхід запуску (5(агі) формування вихідних імпульсів.
Працює формувач в наступній послідовності.
Наявність ланцюжка, що складається із поєднаних послідовно резистора 14 і конденсатора 15, підключеного до шини живлячої напруги ТЕ, при включенні джерела живлення протягом деякого проміжку часу формує рівень логічного нуля на входах елементів б та 7, забезпечуючи формування рівня логічного нуля на їхніх виходах, приєднаних до входів К асинхронної установки в нульовий стан лічильника 1 1 тригерів 34,5.
Після закінчення перехідного процесу, пов'язаного з включенням джерела живлення, тригери і лічильник І переходять у нульовий стан, формуючи рівень логічного нуля на прямих виходах і на виході переповнювання Рі. лічильника І, на прямих виходах ОІ, тригерів, на виході елемента 11, на вході дозволу синхронного завантаження лічильника І, одиничне значення на виході інвертора, нульове значення на виході елемента 12 1 на виході елемента 9 (на виході формувача), що веде до формування рівня логічного нуля на виході елемента 10, який з'єднаний зі входом елемента7, що забезпечує підтвердження рівня логічного нуля на його виході, і по закінченню перехідного процесу, пов'язаного із зарядом конденсатора 15, що забезпечує рівень логічного нуля на входах К асинхронної установки у нульовий стан лічильника 1 1 ОЇ. тригерів. Оскільки режим асинхронної установки у нульовий стан має пріоритет по відношенню до всіх останніх режимів, то до тих пір, поки на вході елемента 7 (а отже і на його виході) зберігатиметься рівень нуля, нульовий стан лічильника 1 1 І, тригерів і нульове значення на виході формувача залишатиметься незмінним.
Під час вступу імпульсу запуску (5(іап) на вхід С тригера 2 по його фронту тригер переходить в одиничний стан (0-1), формуючи рівень логічної одиниці на виході елемента 10, а отже на вході та виході елемента 7, що забезпечує рівень логічної одиниці на входах К лічильника 1 1 ПІ -тригерів, знімаючи блокування, у результаті чого лічильник І переходить у режим готовності до прийому інформації зі входів Юо-Ю3.
І тоді під час вступу першого (після закінчення перехідного процесу, пов'язаного із зняттям блокування) тактового імпульсу С по його фронту відбувається паралельне завантаження лічильника 1 значеннями сигналів б3б2бі1бо, які подаються на відповідні входи 03-00, що веде до формування одиничного значення на виході переповнення лічильника І, на виході елемента 11, що веде до заборони режиму завантаження і дозволу режиму лічби (віднімання) лічильника І. Оскільки нульове значення на виході елемента 12 залишилось незмінним, то нульовий стан ПІ -тригерів також не зміниться.
Під час вступу наступного і подальших тактових імпульсів зміст лічильника 1 буде зменшуватися, а стан ОІ/-тригерів залишиться незмінним, тобто залишиться незмінним нульове значення на прямих виходах ІІ -тригерів і на виході формувача до тих пір, поки зміст лічильника І знову не стане рівним 0001. У результаті цього переходу на виході елемента 11 1 на вході І. лічильника І формується рівень логічного нуля, а на виході елемента 12 формується рівень логічної одиниці, що веде до переходу лічильника 1 в режим завантаження, а лічильника 2 (ПІ -тригерів) - в режим переходу у наступний стан, і тоді під час вступу наступного тактового імпульсу по його фронту знову відбувається паралельне завантаження лічильника 1 значеннями сигналів б3б2бі1бо, які подаються на відповідні входи
Оз3-ро, а перший І -тригер переходить в одиничний стан, що веде формування одиничного значення на виході елемента 11 (на вході І. лічильника 1), що знову веде до заборони режиму завантаження, дозволу режиму лічби (віднімання) лічильника І 1 заборони переходу ПІ -
тригерів. Нульове значення на виходи формувача залишиться незмінним.
Під час вступу подальших тактових імпульсів процеси аналогічні. Як під час вступу наступного тактового імпульсу другий лічильник переходить у стан 110 (б), починається формування одиничного значення на виході формувача.
Під час вступу подальших тактових імпульсів процеси аналогічні (проілюстровано на графіках переходів - фіг. 2 1 на часових діаграмах - фіг. 3).
Таким чином, після закінчення перехідного процесу, пов'язаного із зняттям блокування, під час вступу на вхід С формувача періодичної послідовності імпульсів з періодом Т на виході формувача генерується періодична послідовність імпульсів з програмованою тривалістю і затримкою початку формування, які визначаються значенням управляючого слова В - ї-ВТ, із - ЗВТ 1 фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яті.
Зупинка процесу формування послідовності імпульсів на виході формувача здійснюється подачею імпульсу, відповідного рівню логічного нуля, на вхід зупинки (бор), який формує нульовий рівень сигналу на вході К асинхронної установки Ю-тригера 2, що призводить до переходу його у нульовий стан (0-0).
Імпульс 5і0ор, як правило, асинхронний по відношенню до імпульсів зовнішнього генератора і до стану лічильників.
Якщо у момент вступу першого тактового імпульсу після подачі імпульсу 5іор другий лічильник (ОІ/-тригери) знаходитиметься у стані, відмінному від 110, то при переході тригера 2 у нульовий стан на входах елемента 10 1 його виході буде сформований рівень логічного 0, обумовлюючи рівень логічного нуля на вході та виході елемента 7 (на входах установки у нульовий стан лічильника 1 1 ПІ -тригерів), що призведе до припинення процесу генерації.
Якщо у момент вступу перший і другий лічильник знаходитиметься у стані 110, який характеризується рівнем логічної одиниці на виході елемента 9, з'єднаного зі входом елемента 10, обумовлюючи рівень логічної одиниці на його виході, приєднаного до входу елемента 7. Оскільки на другому вході цього елемента також рівень логічної одиниці, визначуваний напругою на конденсаторі 15, який зарядився при включенні джерела живлення, то на виході елемента 7, а отже, і на входах К лічильника 1 1 І -тригерів буде рівень логічної одиниці. Звідси видно, що у момент вступу імпульсу припинення генерації не станеться, обумовлюючи тим самим запобігання спотворенню останнього імпульсу у вихідній послідовності. І тільки зі вступом подальших імпульсів, коли відбуватиметься перехід другого лічильника (ОІ-тригерів) у наступний стан, на виході елемента 9 буде сформований рівень логічного 0, обумовлюючи рівень 0 на вході та виходах і виходах елементів 10, 7, що приведе до блокування нульового стану лічильника 1 ПІ -тригерів, а отже, до припинення процесу генерації. Зі вступом наступного імпульсу запуску усі процеси повторюються.
На фіг. 2 приведений графік переходів формувача, що складається з трьох кілець (верхнє кільце - графік переходів лічильника І, нижнє - графік переходів циклічного пристрою (другого лічильника), середнє кільце - значення сигналу на виході формувача) із загальною вершиною, відповідною нульовому стану лічильників, а на фіг. 3 - часові діаграми, що ілюструють роботу для варіанта налагодження В-3, що визначає параметри вихідної послідовності імпульсів - щ-ВТ-3Т, в-3ВТ-9Т, тривалість паузи між імпульсами дорівнює 12Т, шпаруватість імпульсів дорівнює п'яти.
На відміну від відомого пристрою заявлений формувач має новий склад елементів і нову організацію взаємозв'язків між ними, тобто містить нову сукупність ознак, які забезпечують нові технічні властивості. Технічний результат, як наслідок цих властивостей - спрощення структури формувача, технології його виготовлення і, як наслідок, зменшення споживчої потужності і зниження вартості.
а а ник. ання х сохххккююой у с ; З | З вла ї хх Х - ї що ЕВ хх З ЕЕ 5 екв» ЗЕ ШІ З НН 5. ЯК зб КО киш ще й й як й ВХ ; за ше ШЕ й К
Я З 15 Е | Кннннй й ка З
Ь 3 З м: В мосюючк Я ЖК з у й з | В, сш ШК І й
Іі : | ше жед ні : ши що в 1 Е В Кі знаннях зник З
З на шк 5 х К 5 З 5 Ж х
ЕН МИ шк ща Б ше Киев нши. : ЕН З хх В Я і ДИ ШЕ Я ї хх З Зк | Фчнккнкннчнннх ВОК
Ї соні З і; В ШЕ ШЕ: ї ШІ ! В І ж ШЕ Ще : ШЕ: фо бно «ее ШЕ: С
ІЗ я Я з І ШЕ З Х бою : Я оон З сек В ЕВ І а З З я ШЕ | у І жк ОК з нин я и зно ЩІ НКУ Е догми кими оо шк м МЕ ВВ ь нн ми ни НИ Я НИ: « до фев ше виш ск ж у ЕЕ ДЯ М:
Во и ПА Бонн Вк я 5 3 к ї З ж
ШЕ 1 ЕЕ ще Ж: ШЕ нини нн Е в
АЛЛА Ясх Ж Х ПУ Дкжлнкй В ІЗ
Ве: х Фк А ся у ІЧ
ШЕ ШЕ що ше ваш но Е КУ Я Ж У : х ання ; ри З Кобея КЕ -е
Ї ой бак С ней Му : сов І бо ке З нно о їх шк І З є Я х ї ВЕ: В і З Бей
Вошой В В І їх як ,; как г
Фіг. 1 пок Ох Ох ки я ки ки СЕС
АХ ООН нн юн вч: вин а я ок, ох в ях Є ок х рик а « й с оч ве нн нина) ни кан ях кн ЕМ шу ок Я з ке) Ти: й мч рі
ГУ й а о. папа впвавваввалоспалвлллатьо. я дея под оденвед сюдкння х сок жо конс совок іх сюфюючких
Н : Н о: ро: її її го: Н 1 ї а! : : НН РОТ: 1 її : Н НН ї
МО ж : : НИ РОТ: НИ гі : : 1 ї
Я : : НН РО: НИ її : : НИ ї х і: ї Н Н ї В З , Н з. Н х Н М Н Май І У и
ДЕ ин ШЕ ТІ НВ: НУ : і НАШ ї п: Н нин 1: о: НИ Н Н 1 ї
ІІ НИ НЕ бої Н : : ї
Щі 1 фроодоооооюює(овюююєкккхх роя АКА АААКАХ АК КнК. НИ ВИЗ Є длядхлннкаАлнМ В ВВЕ НИК ї чи НН АН г ї ї Н ї ї т Н ї Й Ох Н : Н Н : : во нин НІ ни ИН її ме нн МНН А : З р 1 ї її 1 Нм : Н :
НО НИ щи НИ НИ Ху Н Ї нвбнвавх : і т кий тнн сн нео 1 Е НИ ГНН ЗНАВ В Н 7 : і т т т а су - т й су їх - - с па здодолова 1
ТЕТ т тт ТИ нововеовавя т т г: го: гої 10: 1 1: рр: : Н а ОР : НИ НИ НЕ 1: : і
Ух ОМ Ви В ИН НИХ ПИКА ОНА ВИН ВН НН АННИ ем нННИ
Е т Н НИ ВО Ов А НН іх і кої
ЕЕ нин Й Й мин нен ниви, сини ЗИВЕЕ НН ни и в и вв і ГО: : : Гі ном и У НН НИМИ 1 м Мн дкккккккк : трах ідей БижлкАдкккй інт однини 0 ща 1 Н
ГА і Н і СУ КЕ і Я і СХ У 7 З СОДИ т ї БІ, ІІІ я до, сек кн а п о ка и и а КЕ В ЕХ МАК Н К
В ог: : НИМ НИ нн ни с ИН ни нн пи
Я, сеокнндлнннн пи 11 рт: ! 7 Н нн и ни пом ми и по ме МИТИ
НН : 1 нини з ОР рт:
НО Ро : 21 РО 1111 НИнНН ОД нн ни и хо ОК же. джу юн веЕ схо 00100 укежкк Щі июкі 01 0одеюкю : РІ ЦІ . ї Е Ге їх : вів Не І «кі ді ші їз а и ї схо М сеї Їх ії За ВН зер а: ої 1 і Б Н хіпі дію ло
Ро: Я 11 НИ нон мм и ОУН
Ро: : 111 гг НН Пн и НИ НН «г, Н дллттААДАААКНКААНККААККАКА КАК А ААКААКАКХ іламі чичаичччачн ча чими м зок кі фо 11 І ІІІ ВН ЛИ зт КІВІ ІІ КІЄ сію
ДИЧИНИ ДОН Є ; З ЗНО : мА нн нини нин ни п ни и п и и нин ни ни пи ен пн пн и ни пн нн ення 1
К : : Не ре г НИ де 10:10. : ї : : НИ ООН НН НН КО: ен ПН ПОМ Е МНН НАНУ
Ел :
UAU201607455U 2016-07-08 2016-07-08 Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування UA113632U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201607455U UA113632U (uk) 2016-07-08 2016-07-08 Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201607455U UA113632U (uk) 2016-07-08 2016-07-08 Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA113632U true UA113632U (uk) 2017-02-10

Family

ID=58049098

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201607455U UA113632U (uk) 2016-07-08 2016-07-08 Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA113632U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA113632U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA137613U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA113123U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA140574U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з налаштованими часовими параметрами
UA139781U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з налаштованими часовими параметрами
UA139887U (uk) Формувач періодичної послідовності двоімпульсних кодових серій з налаштованими часовими параметрами
UA140605U (uk) Формувач періодичної послідовності двоімпульсних кодових серій з налаштованими часовими параметрами
UA113753U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю, затримкою початку формування відносно стартового імпульсу і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює шести
UA113666U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює чотирьом, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA112974U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює трьом, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA115617U (xx) Формувач послідовності пачок з програмованим періодом, кількістю тактових імпульсів в пачці і затримкою початку формування
UA113122U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA140686U (uk) Формувач періодичної послідовності двоімпульсних кодових серій з налаштованими часовими параметрами
UA139459U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA113634U (uk) Формувач одиночної пачки тактових імпульсів з програмованою кількістю і затримкою початку формування пачки відносно стартового імпульсу
UA124800U (uk) Формувач двоімпульсної кодової серії з перенастроюваними часовими параметрами
UA112926U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти
UA139885U (uk) Формувач періодичної послідовності двоімпульсних кодових серій з налаштованими часовими параметрами
UA113670U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю, затримкою початку формування відносно стартового імпульсу і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює семи
UA127023U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA113046U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю, затримкою початку формування відносно стартового імпульсу і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює семи
UA126321U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів типу меандр з настроюваною тривалістю періоду і затримки початку формування відносно стартового імпульсу
UA127947U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA127952U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA113672U (uk) Формувач послідовності пачок з програмованим періодом, кількістю тактових імпульсів в пачці і затримкою початку формування