UA112926U - Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти - Google Patents

Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти Download PDF

Info

Publication number
UA112926U
UA112926U UAU201604354U UAU201604354U UA112926U UA 112926 U UA112926 U UA 112926U UA U201604354 U UAU201604354 U UA U201604354U UA U201604354 U UAU201604354 U UA U201604354U UA 112926 U UA112926 U UA 112926U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
input
output
counter
zero
triggers
Prior art date
Application number
UAU201604354U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Григорович Коробков
Олена Миколаївна Коробкова
Васілій Грігорьєвіч Рубанов
Вячеслав Сергійович Харченко
Original Assignee
Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут" filed Critical Національний Аерокосмічний Університет Ім. М.Є. Жуковського "Харківський Авіаційний Інститут"
Priority to UAU201604354U priority Critical patent/UA112926U/uk
Publication of UA112926U publication Critical patent/UA112926U/uk

Links

Landscapes

  • Analogue/Digital Conversion (AREA)

Abstract

Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, містить: синхронний D-тригер зі входом асинхронної установки у нульовий стан; реверсивний двійковий лічильник, налагоджений на режим віднімання, вхід дозволу режиму лічби, вхід асинхронної установки у нульовий стан, вихід переповнювання, вхід дозволу режиму синхронного паралельного завантаження і входи завантаження; інвертор; перший і другий елементи АБО; перший і другий двовходові елементи І; ланцюжок, що складається з послідовно з'єднаних резистора і конденсатора. Додатково введено: третій і четвертий елементи І; елемент АБО-НІ; перший, другий і третій синхронні DL-тригери зі входом асинхронної установки у нульовий стан.

Description

елемента І, вихід якого, утворюючи вихід формувача, з'єднано з другим входом першого елемента
АБО; третій вхід четвертого елемента І з'єднано з виходом переповнення першого лічильника і входом інвертора, вихід якого з'єднано з першим входом елемента АБО-НІ; вихід елемента АБО-НІ з'єднано зі входами ГІ бі -тригерів; виходи другого, третього і четвертого розрядів першого лічильника з'єднано зі входами другого елемента АБО, вихід якого з'єднано зі входом дозволу режиму синхронного паралельного завантаження першого лічильника і з другим входом елемента АБО-НІ.
Заявлений формувач має новий склад елементів і нову організацію взаємозв'язків між ними, тобто містить нову сукупність ознак, які забезпечують нові технічні властивості.
Технічний результат, як наслідок цих властивостей - спрощення структури формувача, технології його виготовлення і, як наслідок, зменшення споживчої потужності і зниження вартості.
На фіг. 1 приведена принципова схема формувача.
Формувач містить: перший реверсивний двійковий лічильник (1), налагоджений на режим віднімання, який має вхід подачі тактових імпульсів С, вхід налагодження на режим підсумовування/віднімання /, вхід дозволу синхронного паралельного завантаження /! і входи подачі даних Оо-Оз, вхід дозволу режиму рахування Ро, вхід асинхронної установки у нульовий стан РН, вихід переповнювання Ри; синхронний ЮО-тригер (2) зі входом асинхронної установки у нульовий стан; перший (3), другий (4) і третій (5) синхронні 0 -тригери зі входом асинхронної установки у нульовий стан, які утворюють циклічний пристрій (другий лічильник) з послідовністю переходів 000-001-011-110- 100-000 - (0-1 -3-6-4--0); перший (б), другий (7), третій (8) і четвертий (9) елементи І; перший (10) і другий (11) елементи АБО; елемент АБО-НІ (12); інвертор (13) ланцюжок, що складається з послідовно з'єднаних резистора (14) і конденсатора (15).
Прямий вихід тригера З з'єднано зі входом О тригера 4, прямий вихід тригера 4 з'єднано зі входом
О тригера 5. Інверсної виходи тригерів 4, 5 з'єднано зі входами елемента 8, вихід якого з'єднано зі входом О тригера 3.
Інверсні виходи тригерів 3, 5 з'єднано зі входами елемента 9, вихід якого утворюючи вихід формувача Р, з'єднано зі входом елемента 10. Третій вхід елемента 9 з'єднано з виходом переповнення лічильника 1 і входом інвертора 13, вихід якого з'єднано з першим входом елемента 12.
Вихід елемента 12 з'єднано зі входами | тригерів 3, 4, 5, Виходи другого (01), третього (О») і четвертого (Оз) розрядів лічильника 1 з'єднано зі входами елемента 11, вихід якого з'єднано з другим входом елемента 12 і входом І лічильника 1.
Загальна точка послідовно сполучених резистора 14 і конденсатора 15 з'єднана зі входом 0 тригера 2, входом елемента 6 і входом елемента 7, вихід якого з'єднано зі входами асинхронної установки у нульовий стан першого і другого лічильників. Другий вхід елемента 6 утворює вхід зупинки (Біор) формування вихідних імпульсів. Вихід елемента 6 з'єднано зі входом асинхронної установки тригера 2 у нульовий стан.
Входи 03020100 паралельного завантаження лічильника 1 утворюють входи бзбр2р, бо програмування формувача на задану тривалість імпульсів на виході.
Тактові входи С лічильника 1 і бі -тригерів сполучені між собою, утворюючи вхід формувача - вхід подачі періодичної послідовності імпульсів С з виходу зовнішнього генератора. Тактовий вхід С тригера 2 утворює вхід запуску (етап) формування вихідних імпульсів.
Працює формувач в наступній послідовності.
Наявність ланцюжка, що складається із поєднаних послідовно резистора 14 і конденсатора 15, підключеного до шини живлячої напруги ї7Е, при включенні джерела живлення протягом деякого проміжку часу формує рівень логічного нуля на входах елементів 6 та 7, забезпечуючи формування рівня логічного нуля на їхніх виходах, приєднаних до входів КЕ асинхронної установки в нульовий стан лічильника 1 і тригерів 3,4,5. Після закінчення перехідного процесу, пов'язаного з включенням джерела живлення, тригери і лічильник 1 переходять у нульовий стан, формуючи рівень логічного нуля на прямих виходах і на виході переповнювання Ра лічильника 1, на прямих виходах бі -тригерів, на виході елемента 11, на вході дозволу синхронного завантаження лічильника 1, одиничне значення на виході інвертора, нульове значення на виході елемента 12 і на виході елемента 9 (на виході формувача), що веде до формування рівня логічного нуля на виході елемента 10, який з'єднаний зі входом елемента7, що забезпечує підтвердження рівня логічного нуля на його виході, і по закінченню перехідного процесу, пов'язаного із зарядом конденсатора 15, що забезпечує рівень логічного нуля на входах Я асинхронної установки у нульовий стан лічильника 1 і Оі-тригерів. Оскільки режим асинхронної установки у нульовий стан має пріоритет по відношенню до всіх останніх режимів, то до тих пір, поки на вході елемента 7 (а отже, і на його виході) зберігатиметься рівень нуля, нульовий стан лічильника і 0 -тригерів і нульове значення на виході формувача залишатиметься незмінним.
Під час вступу імпульсу запуску (сїап) на вхід С тригера 2 по його фронту тригер переходить в одиничний стан (0-1), формуючи рівень логічної одиниці на виході елемента 10, а отже, на вході та виході елемента 7, що забезпечує рівень логічної одиниці на входах ЮФ лічильника і бі -тригерів, знімаючи блокування, у результаті чого лічильник 1 переходить у режим готовності до прийому інформації зі входів Юо-Юз.
Ї тоді під час вступу першого (після закінчення перехідного процесу, пов'язаного із зняттям блокування) тактового імпульсу С по його фронту відбувається паралельне завантаження лічильника 1 значеннями сигналів Юрзбр2рібо, які подаються на відповідні входи ЮОз-ЮОо, що веде до формування одиничного значення на виході переповнення лічильника 1, на виході елемента 11, що веде до заборони режиму завантаження і дозволу режиму лічби (віднімання) лічильника 1. Оскільки нульове значення на виході елемента 12 залишилось незмінним, то нульовий стан Оі-тригерів також не змінився, тобто не змінилося одиничне значення на інверсних виходах ОЇ -тригерів (на входах елемента 9). У результаті цього переходу починається формування одиничного значення на виході елемента 9, тобто на виході формувача.
Під час вступу наступного і подальших тактових імпульсів зміст лічильника 1 буде зменшуватиметься, а стан ОЇ -тригерів залишиться незмінним, тобто залишиться незмінним одиничне значення на інверсних виходах ПО! -тригерів і на виході формувача до тих пір, поки зміст лічильника 1 не стане рівним 0001. У результаті цього переходу на виході елемента 11 і на вході І лічильника 1 формується рівень логічного нуля, а на виході елемента 12 формується рівень логічної одиниці, що веде до переходу лічильника 1 в режим завантаження, а лічильника 2 (ОЇ -тригерів) - в режим переходу у наступний стан, і тоді під час вступу наступного тактового імпульсу по його фронту знову відбувається паралельне завантаження лічильника 1 значеннями сигналів І"р"бр, ,, які подаються на відповідні входи Оз-ЮОю, а перший ОЇ -тригер переходить в одиничний стан, що веде формування одиничного значення на виході елемента 11 (на вході І. лічильника 1) і нульового значення на виході елемента 9, тобто на виході формувача, що знову веде до заборони режиму завантаження, дозволу режиму лічби (віднімання) лічильника 1 і забороні переходу 01 -тригерів.
Під час вступу подальших тактових імпульсів процеси аналогічні (проілюстровано на графах переходів - фіг. 2 і на часових діаграмах - фіг. 3).
Таким чином, після закінчення перехідного процесу, пов'язаного із зняттям блокування, під час вступу на вхід С формувача періодичної послідовності імпульсів з періодом Т на виході формувача генерується періодична послідовність імпульсів з програмованою тривалістю, яка визначається значенням управляючого слова В -- їй - ВТ і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти.
Зупинка процесу формування послідовності імпульсів на виході формувача здійснюється подачею імпульсу, відповідного рівню логічного нуля, на вхід зупинки (5іор), який формує нульовий рівень сигналу на вході А асинхронної установки О- тригера 2, що призводить до переходу його у нульовий стан (0-0).
Імпульс 2іор, як правило, асинхронний по відношенню до імпульсів зовнішнього генератора і до стану лічильників.
Якщо у момент вступу першого тактового імпульсу після подачі імпульсу 5іор другий лічильник (0. -тригери) знаходитиметься у стані, відмінному від нульового, то при переході тригера 2 у нульовий стан на входах елемента 10 і його виході буде сформований рівень логічного 0, обумовлюючи рівень логічного нуля на вході та виході елемента 7 (на входах установки у нульовий стан лічильника 1 і 01 - тригерів), що призведе до припинення процесу генерації.
Якщо у момент вступу перший і другий лічильник знаходитиметься у нульовому стані, яке характеризується рівнем логічної одиниці на їх інверсних виходах і на виході формувача, з'єднаного зі входом елемента 10, обумовлюючи рівень логічної одиниці на його виході, приєднаного до входу елемента 7. Оскільки на другому вході цього елемента також рівень логічної одиниці, визначуваний напругою на конденсаторі 15, який зарядився при включенні джерела живлення, то на виході елемента 7, а отже, і на входах КВ лічильника 1 і 0. -тригерів буде рівень логічної одиниці. Звідси витікає, що у момент вступу імпульсу 5іор припинення генерації не станеться, обумовлюючи тим самим запобігання спотворенню останнього імпульсу у вихідній послідовності. | тільки зі вступом подальших тактових імпульсів, коли відбуватиметься перехід 0. -тригера З в одиничний стан, на його інверсному виході і на виході елемента 9 буде сформований рівень логічного 0, обумовлюючи рівень 0 на вході та виходах і на виходах елементів 10, 7, що приведе до блокування нульового стану лічильника і 0. -тригерів, а отже, до припинення процесу генерації. Зі вступом наступного імпульсу запуску усі процеси повторюються.
На фіг. 2 приведений граф переходів формувача, що складається з трьох кілець (верхнє кільце - граф переходів лічильника 1, нижнє - граф переходів циклічного пристрою (другого лічильника), середнє кільце - значення сигналу на виході формувача) із загальною вершиною, відповідною нульовому стану лічильників, а на фіг. З - часові діаграми, що ілюструють роботу для варіанту програмування В-3, визначаючого параметри вихідної послідовності імпульсів - тривалість імпульсів дорівнює ЗТ, тривалість паузи між імпульсами дорівнює 12Т, шпаруватість імпульсів дорівнює п'яти.
На відміну від відомого пристрою заявлений формувач має новий склад елементів і нову організацію взаємозв'язків між ними, тобто містить нову сукупність ознак, які забезпечують нові технічні властивості. Технічний результат, як наслідок цих властивостей - спрощення структури формувача, технології його виготовлення і, як наслідок, зменшення споживчої потужності і зниження вартості.
те - пен
Бе зе ві ай її док жжжижнжжж ож С КЕ ШЕ ВИ ШОК ВУ Я Е сіни Я ШЕ КІ ши НК ЩІ НЕ
Всю 0 ТУ Бен длладллял КОКО ї Е
Щі БЕ її. ї 3 К г ЕК дюн : Ї хх ЕК пенні КР рн ши щен ННЯ ми: НЕ
Е : Я КД лххх З сі ГУ її шк шк: хі с ані 1: ; й 13 Е і : ш ГАОБЕН щ І ї у. чл І їні З Е
Я с НИК Б мвеннни н - Які г Ї оссеоф епос ветеєссосеесюссеосеееотестсссноК З ей 1 пан АЛАНА АКА АААААннн ве ттжкдрітння Е 5 нн вне о ї Е : к М - фам В НВ ТЯ дес ши | і Ем | й те а | і шк С о ШИ 1 ТУ М! | З їжа нн
Х Нх В Ко дека
Е; 1. Кк ІЗ З З Е хе
Е! т У і ОО іх ення шин Дача Е 4 Кн готстюютютння сг. 1 зпнитинин ни ин нн нн нн нн ння ї, 92090505 4505050505450- она
Ка
Як, 2 ша
ВМ не НЕ ВЕНИ ИН НН Ен п о п п п п п п по ва ОР нн нн нн нн нин нн п нин нн нн нин нин нн нн нини пн нн нн в нн нн и Пн нин
Ко уентенентеттнеттттьнтнтеінтотюня роцнтко рочок рою нс носінні ноу о інн 11101111: 01101102: 10100111 1 11: пи нн нн нн м п нн п м п п п о п п п п Зп п п п
СУМНЕ ННН НИМИ НИКНИ НИМ КОМИ ИНЕ НИ ЕН НИКА НМ ЕНАННИ ММА МАК КА НН НИ пи нн п о п о р о п з р р п п
ТО фоаляняяний 00 Мелеїмиєті у пннадяннинь даєте 0 фнклсінннй 0 флиєсіхчссу 0 Пнннніннннх 0 риму а
ЕСЕ ПИШНА Я ЗМЕН ЗК АНА НЯ ЗННЕННН КЕ ДНЯМИ ЯК ЗМЕН Яся ЗАСН ЧА ЗМЕН НЕ КН НН НЯ
ОР Р 11111111: : ев каві лат ут тт у туту тр пр цу тот ут Ту вів, : ї І : В : : : : ї Н ї Н : її : ї : В : Н : ї 7 гої Н : В Н й пи ин нн І и ни о М о п п п п п п по п з р п п сини ниш ши ши а п п п п п у НЕ
СТ НТ М НА м М о п п п о п по о п Не Я
ШТ ООВО1 00 дяддяднакдняндннккн нан нняячннднінндліннянняяніняяні 000010 інятієеятннн нні
ЕМ ДЕ ДЕ ПД ПИ КАК КО ск и ЗИ ПИ ИН нн: Ин Ви ние у п МДЕ ННЯ ни НН І А п в п з В нн п в по по пп
Інн п п а п В ПО п п о п и и и п п а п п пани Ве М ЕВ З В ВО ВО ПОН З ПЛЕН ВАС В В В ВН НК
Фіг. З
UAU201604354U 2016-04-20 2016-04-20 Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти UA112926U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201604354U UA112926U (uk) 2016-04-20 2016-04-20 Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201604354U UA112926U (uk) 2016-04-20 2016-04-20 Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112926U true UA112926U (uk) 2017-01-10

Family

ID=58050217

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201604354U UA112926U (uk) 2016-04-20 2016-04-20 Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA112926U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA112926U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти
UA137126U (uk) Формувач одиночної трифазної серії імпульсів з перенастроюваною тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового імпульсу
UA112961U (uk) Формувач одиночної послідовності з трьох кодових серій імпульсів з програмованими часовими параметрами і кількістю імпульсів у серії
UA112974U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює трьом, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA113054U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю, затримкою початку формування відносно стартового імпульсу і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює семи
UA113744U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює чотирьом, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA113046U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів з програмованою тривалістю, затримкою початку формування відносно стартового імпульсу і фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює семи
UA111375U (uk) Формувач періодичної послідовності трифазних серій імпульсів з програмованою тривалістю і шпаруватістю між однойменними фазами
UA112976U (uk) Формувач періодичної послідовності фіксованою шпаруватістю, яка дорівнює п'яти, з програмованою тривалістю імпульсів і затримкою початку формування
UA118839U (uk) Формувач одиночного імпульсу з програмованою тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового
UA127952U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA128255U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA118845U (uk) Формувач одиночного імпульсу з програмованою тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового
UA126321U (uk) Формувач періодичної послідовності імпульсів типу меандр з настроюваною тривалістю періоду і затримки початку формування відносно стартового імпульсу
UA127947U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA126323U (uk) Формувач одиночної двоімпульсної кодової серії з перенастроюваними часовими параметрами
UA124800U (uk) Формувач двоімпульсної кодової серії з перенастроюваними часовими параметрами
UA128077U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваною тривалістю і затримкою початку формування
UA118714U (uk) Формувач одиночного імпульсу з програмованою тривалістю і фіксованою затримкою початку формування відносно стартового
UA127953U (uk) Формувач двофазної послідовності імпульсів з перенастроюваними часовими параметрами
UA133799U (uk) Формувач одиночної трифазної серії імпульсів з перенастроюваною тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового імпульсу
UA123064U (uk) Формувач періодичної послідовності з перенастроюваною тривалістю імпульсів і паузи і програмованою затримкою початку формування відносно стартового імпульсу
UA125649U (uk) Формувач послідовності імпульсів з програмованими параметрами
UA133120U (uk) Формувач одиночної трифазної серії імпульсів з перенастроюваною тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового імпульсу
UA119362U (uk) Формувач одиночного імпульсу з програмованою тривалістю і затримкою початку формування відносно стартового