UA112839C2 - Фіксуючий елемент для фіксації частин тіла, пристрій для фіксації та спосіб фіксації - Google Patents

Фіксуючий елемент для фіксації частин тіла, пристрій для фіксації та спосіб фіксації Download PDF

Info

Publication number
UA112839C2
UA112839C2 UAA201204940A UAA201204940A UA112839C2 UA 112839 C2 UA112839 C2 UA 112839C2 UA A201204940 A UAA201204940 A UA A201204940A UA A201204940 A UAA201204940 A UA A201204940A UA 112839 C2 UA112839 C2 UA 112839C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fixing element
fixing
support
metal plate
around
Prior art date
Application number
UAA201204940A
Other languages
English (en)
Inventor
Кальман Болла
Original Assignee
Крізофікс Аг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Крізофікс Аг filed Critical Крізофікс Аг
Priority claimed from PCT/EP2010/063144 external-priority patent/WO2011036054A1/de
Publication of UA112839C2 publication Critical patent/UA112839C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D25/00Details of other kinds or types of rigid or semi-rigid containers
    • B65D25/02Internal fittings
    • B65D25/10Devices to locate articles in containers
    • B65D25/101Springs, elastic lips, or other resilient elements to locate the articles by pressure
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F5/00Orthopaedic methods or devices for non-surgical treatment of bones or joints; Nursing devices; Anti-rape devices
    • A61F5/01Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces
    • A61F5/04Devices for stretching or reducing fractured limbs; Devices for distractions; Splints
    • A61F5/05Devices for stretching or reducing fractured limbs; Devices for distractions; Splints for immobilising
    • A61F5/058Splints
    • A61F5/05841Splints for the limbs

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Orthopedic Medicine & Surgery (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Vascular Medicine (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Nursing (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)

Abstract

Першим об'єктом винаходу заявлений фіксуючий елемент (13, 13', 14, 31, 32, 33, 44), виконаний у вигляді плоского елемента, зокрема у формі смуги, що проходить у поздовжньому напрямку (34), уздовж якого фіксуючий елемент натягнуто на або навколо об'єкта (12), і містить як центральну складову частину хвилясту серцевину з листового металу (18), яка надає фіксуючому елементу (13, 13', 14, 31, 32, 33, 44) властивість власної жорсткості та здатності до тривалої деформації вручну і яка закрита покривним шаром (19, 36, 37). Хвилі серцевини (18) орієнтовані по суті паралельно зазначеному поздовжньому напрямку (34). Засоби (20, 21, 27, 28, 38, 39) для рознімного кріплення фіксуючого елемента (13, 13', 14, 31, 32, 33, 44) розташовані на фіксуючому елементі. Другим об'єктом винаходу заявлене застосування фіксуючого елемента для фіксації об'єкта (12) на або у стійкій опорі (11). Об'єкт (12) укладають на або в опору (11) і фіксують відносно опори (11) за допомогою одного чи декількох фіксуючих елементів (13, 13', 14) шляхом проведення фіксуючих елементів над об'єктом (12), закріплюючи їх на опорі (11) та запобігаючи руху відносно опори (11), зокрема по суті круглої форми для здійснення по суті круглої фіксації об'єкта (12).

Description

Область техніки, до якої належить винахід
Винахід належить в загальному плані до області технічних засобів кріплення і спеціально до області медичних шин. Він стосується фіксуючого елемента відповідно до обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу, застосування даного елемента та різних пристроїв, забезпечених такими елементами.
Попередній рівень техніки
З патентних документів СН 689 820 А5 та М/О-А1 97/22312 відома медична шина, яка має ту особливість, що вона містить як серцевину, що має власну жорсткість, металеву пластину, яка може бути піддана пластичній деформації вручну без допоміжних засобів і виконана рівномірно хвилястою, причому вершини та западини хвиль проходять по суті поперечно до основного напрямку шини, тобто осі шини.
Хвиляста серцевинна пластина, яка краще виготовлена з алюмінію та має товщину, наприклад, від 0,2 до 0,4 мм, закрита із двох сторін покривним шаром, підібраним відповідно до застосування. Внутрішній покривний шар може бути виконаний по типу оббивки для підвищення комфорту носіння шини. Зовнішній покривний шар може бути виконаний таким, що миється, щоб зробити шину нечутливою до зовнішніх впливів.
Основна ідея у шині цього виду полягає в тому, що хвилясте виконання серцевинної пластини створює "резерв поверхні", який полегшує припасування шини до неправильних форм тіла шляхом того, що при деформації хвилі можуть бути зроблені локально більш плоскими шляхом ручного натискання або більш крутими, щоб викликати локальне плоске розтягнення або стиснення шини.
За рахунок цього надійно усувається утворення складок або надлам пластини, що відбувалися б при деформації плоскої пластини. Крім того, завдяки орієнтації хвиль серцевинної пластини поперечно до напрямку шини при наданні шині форми за формою частини тіла, що захищається, відбувається підвищення жорсткості усієї шини, що надає шині майже ідеальних властивостей в тому, що вона може бути швидко та без допоміжних засобів пригнана за формою до частини тіла, що захищається, є легкою та зручною в носінні, та зберігає бажану високу жорсткість при наданні їй форми.
Для кріплення таких шин як фіксуючих елементів дотепер використовувалися еластичні або
Зо гнучкі переважно текстильні стрічки, які самі по собі не обмежують руху замкненої в шину частини тіла (див. УМО 98/49979 А1 та УМО 2007/128199 АТ).
Однак у багатьох випадках бажано мати фіксуючі елементи, за допомогою яких може бути посилений ефект захисту шиною, і які придатні також для іншого застосування.
Суть винаходу
Відповідно, задачею винаходу є створення фіксуючого елемента, який є придатним, зокрема, для медичних шин, що може бути підданий простій деформації без допоміжних засобів і забезпечує точну та надійну фіксацію. Рішення поставленої задачі досягається в об'єктах винаходу за пунктами 1, 6 та 8 формули винаходу.
Відмінна ознака фіксуючого елемента за винаходом полягає в тому, що хвилі хвилястої серцевинної пластини орієнтовані по суті паралельно поздовжньому напрямку, а на фіксуючому елементі розташовані засоби для рознімного кріплення фіксуючого елемента. За рахунок орієнтації хвиль паралельно поздовжньому напрямку фіксуючий елемент може сприймати в поздовжньому напрямку розтягувальні сили та сили стискування без зміни своєї довжини.
Одночасно за рахунок створення хвилеподібних складок серцевинної пластини створюється здатність до деформації, яка забезпечує можливість гарного ручного припасування фіксуючого елемента до неправильних форм.
Краще, серцевинна пластина виготовлена з алюмінію і має товщину від 0,2 до 1,2 мм. Це надає їй стійкості до зовнішніх впливів і можливість більш-менш гарної деформації залежно від мети використання.
Фіксуючий елемент може просто та повторюваним образом закріплюватися без допоміжних засобів із забезпеченням високої утримуючої сили, коли згідно із прикладом здійснення винаходу кріпильні засоби виконані по типу застібки велкро.
Для захисту серцевинної пластини та об'єкта, що потребує фіксації, а також для подальшого поліпшення механічних властивостей, хвиляста поверхня може бути закрита з одного чи з двох боків гнучким покривним шаром, краще, з пінопласту або тканини.
Застосування фіксуючого елемента відповідно до винаходу полягає у фіксації об'єкта на або у стійкій опорі, при цьому об'єкт укладають на або в опору та фіксують від переміщення відносно опори за допомогою одного чи декількох фіксуючих елементів, які проводять поверх об'єкта та закріплюють на опорі. бо При цьому краще фіксуючий елемент або елементи закріплюють на опорі рознімно.
Зокрема, для припасування фіксуючого елемента до виїмки або виступу у зовнішньому контурі об'єкта хвилям серцевинної пластини надають локальної площини шляхом ручного натиснення.
Об'єктом може бути кінцівка, при цьому опора є частиною медичної шини, а кінцівку фіксують у шині. В особливих випадках на медичній шині встановлюють додаткові фіксуючі елементи згідно винаходу, які стабілізують шину в певній, зокрема, кутовій конфігурації.
Інше застосування фіксуючого елемента передбачає його застосування як фіксуючого бандажа для частини тіла, причому фіксуючий елемент обертають навколо частини тіла, що потребує фіксації, з утворенням гвинтового спірального рулону.
У цьому випадку рулон може бути стабілізований у попередньо заданій конфігурації за допомогою інших фіксуючих елементів, закріплених із зовнішнього боку рулону.
Перелік креслень
Далі з посиланнями на прикладені креслення будуть докладно описані приклади здійснення винаходу. На кресленнях:
Фіг. 1 зображує в перспективі фіксацію об'єкта на опорі відповідно до прикладу здійснення винаходу.
Фіг. 2 (а) зображує вигляд зверху можливого варіанту фіксуючого елемента за даним винаходом.
Фіг. 2 (Б) зображує поперечний розріз фіксуючого елемента за даним винаходом, показаний на Фіг. 2(а), виконаний уздовж лінії "В-В".
Фіг. З зображує відому ліктьову шину із гнучкими кріпильними стрічками.
Фіг. 4 зображує поздовжній розріз фіксуючого елемента за винаходом, подібно фіг. 2, з іншими кріпильними засобами.
Фіг. 5 зображує ліктьову шину згідно із прикладом виконання за винаходом із жорсткими, пластично деформованими вручну фіксуючими елементами у вигляді смуг, а також з додатковим бічним фіксуючим елементом в області вигину.
Фіг. 6 зображує ліктьову шину за Фіг 5 з додатковим нижнім фіксуючим елементом в області вигину.
Фіг. 7 зображує на виді зверху фіксуючий елемент за винаходом в наступному прикладі
Зо виконання, у якому він по всій площі обладнаний кріпильними засобами по типу застібки велкро.
Фіг. 8 зображує фіксуючий елемент за Фіг. 7 у поперечному перерізі, причому покривні шари по типу застібки велкро показані окремо в збільшеному виді.
Фіг. 9 зображує поперечний розріз фіксуючого елемента за винаходом для охопної фіксації двох частин тіла.
Фіг. 10 зображує приклад виконання гвинтового спірального рулону з фіксуючим елементом за винаходом у вигляді смуги для фіксації обгорненої частини тіла (не показано) уздовж осі рулону.
Фіг. 11 зображує рулон за Фіг. 10, причому витки рулону зафіксовані відносно один одного за допомогою додаткових накладених ззовні фіксуючих елементів.
Фіг. 12 зображує застосування фіксуючого елементу за винаходом для фіксації пальця.
Фіг. 13 схематично зображує вимірювальну систему, за допомогою якої може визначатися рухливість замкненої в шину частини тіла.
Фіг. 14 зображує діаграму вимірюваних системою за Фіг. 13 гнучкості та витягнення при накладанні довгої шини для сідлоподібного суглоба зі звичайними текстильними перев'язками (крива ВІ) та з фіксуючими елементами за винаходом (крива А1).
Фіг. 15 зображує діаграму вимірюваної системою за Фіг. 13 поперечної гнучкості при накладенні долонної шини передпліччя зі звичайними текстильними перев'язками (крива В2) та з фіксуючими елементами за винаходом (крива Аг).
Фіг. 16 зображує діаграму вимірюваних системою за Фіг. 13 гнучкості та витягнення при накладанні долонної шини передпліччя зі звичайними текстильними перев'язками (крива ВЗ) та з фіксуючими елементами за винаходом різного виконання (криві АЗ і А4).
Відомості, що підтверджують можливість здійснення винаходу
На Фіг. 2, 4, 7 і 8 показані приклади виконання фіксуючого елемента за винаходом. Фіксуючі елементи 13 і 13" за фіг. 1, 2 і 4 будуть далі описані у взаємозв'язку з їх застосуванням з фіксуючим пристроєм. Само собою зрозуміло, що в рамках винаходу можливі інші приклади використання.
На Фіг. З показана ліктьова шина відомого типу. Ліктьова шина 22 містить частину 23 для передпліччя та частину 24 для плеча, які утворюють між собою майже прямий кут.
Обидві частини 23, 24 мають приблизно О-подібний контур поперечного перерізу та 60 охоплюють передпліччя або плече таким чином, що вони лише небагато виступають угору над частинами шини. Для кріплення ліктьової шини 22 на руці згідно з рішенням рівня техніки передбачено кілька гнучких кріпильних стрічок 25, які проходять через руку від одного боку шини до іншого і там рознімно закріплюються. Для підвищення комфорту носіння ліктьова шина 22 може мати на внутрішній стороні додаткову оббивку та може бути перфорована, щоб пропускати повітря до руки, що лежить на шині.
Критичною областю відомої ліктьової шини 22 є передня кінцева область, у якій лежить кисть. Кисть позиціонується в шині в основному на ребрі долоні та повинна бути зафіксована в шині за допомогою довгої кріпильної стрічки 26, проведеної між великим і вказівним пальцями.
Оскільки ця кріпильна стрічка також виконана гнучкою, у багатьох випадках фіксація виявляється недостатньою: незважаючи на кріпильну стрічку 26 кисть може, наприклад, повертатися навколо своєї поздовжньої осі, що в певних випадках ушкодження руки створює проблеми та більш або менш сильно знижує ефективність шини.
Для усунення цього недоліку відповідно до винаходу запропоновано замінити гнучкі кріпильні стрічки 26, а в певних випадках і стрічки 25, спеціальними фіксуючими елементами, показаними як приклад на Фіг. 1, 2 і 4.
Фіксуючий елемент 13 за Фіг. 1 та 2 відрізняється спеціальними деформаційними та стабілізуючими властивостями. Його основою є хвиляста серцевинна пластина 18, краще з алюмінію, яка вже була запропонована раніше для використання як матеріал шини (МО А! 97/22312). Ця публікація є частиною даної заявки і в ній наведені дані про кращі розміри та інші характеристики хвилястої серцевинної пластини 18. На відміну від матеріалу шини за УМО А!1 97/22312 тут хвилі проходять не поперечно, а паралельно поздовжньому напрямку (відповідно до напрямку 34 на Фіг. 7). Ця орієнтація серцевинної пластини надає фіксуючому елементу 13 особливі властивості. При відповідній товщині серцевинна пластина 18 може бути деформована вручну без допоміжних засобів, причому хвилі за рахунок локального обтискування стають більш крутими та більш високими або за рахунок локального розтягання стають більш пологими чи зникають зовсім. Таким шляхом хвиляста серцевинна пластина може бути адаптована до нерівного зовнішнього контуру або деформована без втрати своєї жорсткості. Навпаки, за рахунок деформації хвиль жорсткість матеріалу підвищується, так що він може краще виконувати свою підтримувальну функцію. Одночасно орієнтація окремих хвиль паралельно
Зо поздовжньому напрямку 34 практично забезпечує виключення розтягання або стискування матеріалу в цьому напрямку з відповідною зміною довжини. Серцевинна пластина (18) має покривний шар (17, 19) з одного боку або з обох боків.
При використанні замість гнучкої кріпильної стрічки 26 такого фіксуючого елемента 13, що утворює смугу, або навіть фіксуючого елемента великої площі, деформованого з утворенням неправильної форми, у ліктьовій шині 22 за фіг. З (див. Фіг. 5 або 6) або в іншій шині, такій як описана як приклад на початку, цей фіксуючий елемент може бути деформований по контуру кисті, що перебуває в показаному положенні, і за рахунок своєї жорсткості надійно втримує кисть у цьому положенні. У цьому випадку вже неможливий ненавмисний небезпечний поворот кисті.
Як показано на Фіг. 3, при використанні фіксуючого елемента 13 у медичній шині доцільно, щоб він з одного боку або з обох боків мав покриття 19, яке перешкоджає прямому контакту шкіри із серцевинною пластиною 18 і краще виготовлене з пінопласту або тканини. Крім того, фіксуючий елемент може бути перфорований, щоб допускати повітрообмін із частинами тіла, що закриваються.
Для рознімного кріплення фіксуючого елемента 13 на шині він може бути обладнаний на кінцях поверхневими кріпильними засобами 20 і 21, які є частиною кріпильної системи по типу застібки велкро у вигляді областей з гачками (див. також Фіг. 8). Як відповідна частина, на поверхні шини може бути розташований ворсовий матеріал з відповідними петлями. Система може використовуватися особливо гнучко, коли вся поверхня шини має покриття, що служить частиною застібки велкро, наприклад, петельним ворсовим матеріалом, так що фіксуючі елементи за даним винаходом можуть закріплюватися із зовнішнього боку шини в будь-яких місцях.
Однак замість вбудованої системи велкро фіксуючий елемент 13' за Фіг. 4 може бути також обладнаний кріпильними засобами 27, 28, які розташовані на кінцях елемента та мають вигляд гнучких, краще нерозтяжних планок, обладнаних гачками, кнопками або іншими засобами для рознімного кріплення фіксуючих елементів за даним винаходом. Можливий також варіант, у якому фіксуючі елементи наклеюються на шину рознімно (або нерознімно). На противагу цьому, однобічне формування фіксуючих елементів на шині заодно з нею має той недолік, що при різанні основного матеріалу відносно багато матеріалу втрачається у відходи. бо Очевидно, що в рамках винаходу фіксуючі елементи 13, 13" показаного на Фіг. 2 і 4 виду можуть застосовуватися не тільки для ліктьової шини за Фіг. 3, але також і для інших медичних шин, де потрібне швидке та надійне одержання стабільної та точної фіксації захищеної шиною частини відносно опори. Тут можна згадати також шини для плечей, у яких комбінація опори по типу шини з фіксуючими елементами відповідно до винаходу сприяє тому, що шина з одночасним забезпеченням комфорту носіння може бути адаптована до форми плеча та зафіксована таким чином, що не може зсовуватися, проте допускає достатню свободу рухів.
Зокрема, при використанні фіксуючих елементів за винаходом в медичних шинах за рахунок різного числа елементів, їх різної геометрії та різної товщини пластини, на основі О-подібної базової шини може бути перекрита вся область від напівкруглого до повного кругового безшовного перекриття, причому завдяки спеціальним властивостям матеріалу шин у кожному випадку забезпечується висока здатність адаптації та великий комфорт носіння.
Крім того, як це показано на Фіг. 5 і б для ліктьової шини 30, можуть використовуватися додаткові фіксуючі елементи 31, 32 для того, щоб додатково стабілізувати ліктьову шину (або інші шини) у певній (кутовій) конфігурації. Фіксуючі елементи 31, 32 виконані аналогічними фіксуючим елементам 13, 13 і 14 і тому мають відповідну власну жорсткість та міцність на розтягування в поздовжньому напрямку. Коли ліктьова шина 30 за фіг. 5 зігнута в області 29 вигину приблизно під прямим кутом або під іншим попередньо заданим кутом, це кутове положення може бути у простий спосіб стабілізоване шляхом того, що жорсткий фіксуючий елемент 31 прикріплений по типу підкоса з косим перетинанням кутової області, щоб надійно зв'язати область 29 вигину. Такі фіксуючі елементи 31 можуть бути закріплені як з одного боку, так і з обох боків шини.
Однак можливо також стабілізувати та надати жорсткість ліктьовій шині 30 або подібним шинам за Фіг. 6 іншим шляхом за допомогою додаткових укріплених ззовні фіксуючих елементів 32, коли в певних ситуаціях власна жорсткість матеріалу шини є недостатньою. Як показано на
Фіг. 6, таке посилення жорсткості може бути виконано в області 29 вигину. Однак фіксуючі елементи можуть бути передбачені також в інших місцях шини, що зазнають великих навантажень. У цьому випадку доцільно використовувати пластини збільшеної товщини в діапазоні від 0,6 до 1,2 мм.
Однак винахід може використовуватися далеко за межами області медичних шин, у
Зо широкому аспекті скрізь, де необхідно швидко та надійно зафіксувати об'єкт певного контуру на стійкій опорі. Такий загальний випадок застосування показаний на Фіг. 1.
Об'єкт, у цьому випадку циліндричний об'єкт або тіло 12, який лежить на стійкій опорі 11 з основою 11а та паралельними бічними стінками 116, 11с, повинен бути зафіксований на опорі 11 таким чином, щоб він не міг рухатися (скочуватися або зсовуватися) відносно опори 11. Для цього кінці об'єкта 12 зафіксовані двома фіксуючими елементами 13 і 14 у формі смуг по типу тих, що показані на Фіг. 2 або 4, при цьому фіксуючим елементам надана форма, що відповідає круглим кромкам на кінцях циліндра та бічним стінкам 116, 11с опори 11. Для кріплення фіксуючих елементів 13 і 14, яким надана форма, із зовнішніх боків бічних стінок 116, 11с передбачені, наприклад, області 15 і 16 кріплення із густо розподіленими дрібними петлями, за які фіксуючий елемент 13 за фіг. 2 може пласко зачіпатися своїми кріпильними засобами 20, 21 по типу застібки велкро. Можливі інші види рознімного або нерознімного кріплення.
За рахунок власної жорсткості фіксуючих елементів 13, 13" з серцевинною пластиною 18 на опорі 11 можуть фіксуватися від зсуву або скочування навіть важкі тіла, причому надання форми по зовнішньому контуру може виконуватися швидко та просто вручну без допоміжних засобів.
Можливості використання фіксуючих елементів за винаходом є особливо універсальними, коли вони як фіксуючий елемент 33 за Фіг. 7 і 8, мають по всій площі з протилежних боків покривні шари 36, 37, які, як відповідні одна одній частини, можуть утворювати застібку велкро.
При цьому на одному покривному шарі 36 утворені петлі, а на іншому покривному шарі розташовані відповідні гачки 39. Покривні шари 36 і 37, наприклад, з'єднані один з одним на кромках пружковим швом 35 і утворюють замкнений чохол, у якому знаходиться хвиляста серцевинна пластина 18, причому її хвилі, як це показано на Фіг. 7 штриховими лініями, орієнтовані паралельно поздовжньому напрямку 34.
Виконаний у такий спосіб фіксуючий елемент 33 може, наприклад, як це показано на фіг. 9, бути обведений навколо двох частин тіла 40а, 400, що примикають одне до одного, щоб після закриття петлі за допомогою перекривної застібки велкро утримувати два часткові тіла разом із зазором чи без нього. При цьому часткові тіла можуть бути виконані у вигляді суцільного тіла або у вигляді половин порожньої оболонки чи інакше. Як показано на Фіг. 9, при цьому фіксуючий елемент 33 завдяки своїм властивостям може облягати виїмки або виступи чи інші бо нерівності на тілах. Особливо міцне з'єднання отримують, коли частини тіла 40а, 405 на своїх зовнішніх поверхнях обладнані відповідною фіксуючому елементу 33 системою петель або гачків, так що рознімне, але стійке з'єднання фіксуючого елемента 33 із частинами тіла 40а, 40р забезпечується по всій внутрішній поверхні фіксуючого елемента 33.
У тому випадку, коли фіксуючий елемент 33 виконаний у вигляді відносно довшої смуги, він може особливо просто та ефективно використовуватися як фіксуючий бандаж, як це показано на Фіг. 10, 11 і 12. Згідно Фіг. 10 фіксуючий елемент 33 оповитий навколо (не показаної) частини тіла, наприклад, навколо передпліччя або гомілки або пальця (Фіг. 12) і при цьому одночасно пригнаний за формою частини тіла. Утворюється рулон 41 у формі гвинтової спіралі, який завдяки внутрішній серцевинній пластині 18 має відносну стійкість форми, однак може бути дещо зігнутий у поздовжньому напрямку та трохи стиснутий або розтягнутий. При цьому стійкість форми залежить в основному від товщини пластини і є особливо високою, коли використовуються пластини товщиною близько 1 мм. Якщо на відміну від цього на перший план виступає здатність до надання форми, перевагу мають пластини товщиною від 0,2 до 0,4 мм.
Краще при цьому між витками рулону не залишають зазорів.
Коли гарна здатність до надання форми повинна сполучатися з високою стійкістю форми, доцільно вибирати пластини малої товщини і або формувати рулон 41 з перекриттям витків, так щоб вони стабілізували один одного, або відповідно до Фіг. 11 закріплювати із зовнішнього боку рулону 41 додаткові фіксуючі елементи 42, 43, які орієнтовані в напрямку осі рулону та утримують постійними зазори між витками, тим самим фіксуючи форму рулону.
Ї нарешті, на Фіг. 12 показано застосування такого фіксуючого елемента 44 для легкого захисту шиною вказівного пальця 46 кисті 45. Таким шляхом може бути цілеспрямовано обмежений рух пальця 46. За рахунок використання додаткових фіксуючих елементів (на Фіг. 12 не показані), наприклад, також у вигляді смуг велкро фіксуючого елемента 44 може бути надана жорсткість по типу Фіг. 11. Далі, можна за допомогою додаткового фіксуючого елемента з'єднати фіксуючий елемент 44 із шиною для зап'ястя та передпліччя і у такий спосіб зафіксувати обгорнений палець відносно кисті або передпліччя.
Інтенсивна фіксуюча дія фіксуючих елементів при їх використанні застосовно до медичних шин, таких як показані на Фіг. 5 і 6, була перевірена також експериментальним шляхом.
Для цього передпліччя укладали в О-подібну шину з охопленням півколом і альтернативно
Зо фіксували текстильними перев'язками або фіксуючими елементами за винаходом. В області зап'ястя за Фіг. 13 з тильного боку кисті закріплювали перший ультразвуковий маркер 47, а на передпліччі - другий ультразвуковий маркер 48. Ультразвукові маркери посилали ультразвукові імпульси, які приймалися приймачем 49 ультразвукових імпульсів і передавалися на блок 50 обробки для аналізу просторового руху. Така вимірювальна система для аналізу в режимі реального часу просторових рухів у спорті та в медицині поставляється, наприклад, під маркою
СМ5 фірмою 7ебгі5-Медіса! Сітьн.
Як критерій фіксуючої дії враховували радіальне або ліктьове відхилення (4 на Фіг. 13) при русі кисті 45 в один та в інший бік у функції часу. На Фіг. 14-16 представлені діаграми цих характеристик для різних видів шин. Криві АТ-А4 вимірів показують змінне відхилення при використанні фіксуючих елементів за винаходом, а криві В1-ВЗ3 вимірів показують змінне відхилення при використанні звичайних текстильних перев'язок.
При цьому Фіг. 14 стосується випадку використання довгої шини для сідлоподібного суглоба та пов'язаних з нею гнучкості та витягнення.
Фіг. 15 стосується випадку використання долонної шини для передпліччя та пов'язаного з нею поперечного згинання.
Фіг. 16 також стосується випадку використання долонної шини для передпліччя, де використані фіксуючі елементи за даним винаходом із пластинами посилення з алюмінієвого листа різної товщини. При цьому крива АЗ вимірів стосується алюмінієвої пластини товщиною 1,2 мм, а крива А4 вимірів - алюмінієвої пластини товщиною 0,6 мм.
У всіх випадках видно, що фіксуючі елементи значною мірою сприяють фіксації замкнених у шини кінцівок, причому ступінь фіксації залежить також від виконання самих фіксуючих елементів.
Перелік позицій 10 Фіксуючий пристрій 11 Опора 11а Основа 116,11с Бічна стінка 12 Об'єкт 13, 13, 14 Фіксуючий елемент за даним винаходом 15,16 Область кріплення
18 Хвиляста серцевинна пластина 17,19 Покривний шар 20,21 Кріпильні засоби (наприклад, по типу застібки велкро) 22, 30 Ліктьова шина 23 Частина для передпліччя 24 Частина для плеча 25, 26 Кріпильна стрічка 27, 28 Кріпильні засоби 23 Область вигину 31, 32, 33 Фіксуючий елемент 34 Поздовжній напрямок
Пружковий шов 36, 37 Покривний шар 38, 39 Засоби для рознімного кріплення фіксуючого елемента д4ба, 406 Частина тіла 1 Рулон 42, АЗ, 44 Фіксуючий елемент
Кисть 46 Вказівний палець 47, 48 Ультразвуковий маркер 43 Приймач ультразвукових імпульсів
Блок обробки
А1-А4 Крива вимірів (з фіксуючими елементами)
В1-в3 Крива вимірів (з текстильними перев'язками, без фіксуючих елементів)

Claims (10)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Фіксуючий елемент, виконаний у вигляді плоского елемента, що являє собою смугу, який містить жорстку, здатну до деформації вручну, хвилясту металеву пластину та має поздовжню вісь і дві протилежні в поздовжньому напрямку кінцеві області, вісь проходить в напрямку, уздовж якого фіксуючий елемент натягнуто на об'єкт або навколо об'єкта, причому хвилі фіксуючого елемента орієнтовані, по суті, паралельно поздовжній осі фіксуючого елемента, хвиляста металева пластина встановлена на обох поверхнях із зовнішнім покривним шаром і щонайменше на їх протилежних в поздовжньому напрямку кінцевих областях, із засобами для рознімного кріплення фіксуючого елемента на або навколо об'єкта.
2. Фіксуючий елемент за п. 1, який відрізняється тим, що хвиляста металева пластина виготовлена з алюмінію.
З. Фіксуючий елемент за п. 2, який відрізняється тим, що хвиляста металева пластина має товщину від 0,2 до 1,2 мм.
4. Фіксуючий елемент за п. 1, який відрізняється тим, що засоби включають застібки типу велкро.
5. Фіксуючий елемент за п. 1, який відрізняється тим, що покривні шари виконано з гнучкого матеріалу, вибраного з групи піноматеріалів, або тканини.
б. Пристрій для фіксації об'єкта, що містить стійку опору для підтримування об'єкта і щонайменше один фіксуючий елемент, причому щонайменше один фіксуючий елемент виконаний у вигляді плоского елемента, що являє собою смугу, який містить жорстку, здатну до деформації вручну, хвилясту металеву пластину та має поздовжню вісь і дві протилежні в поздовжньому напрямку кінцеві області, вісь проходить в напрямку, уздовж якого фіксуючий елемент натягнуто на або навколо стійкої опори, причому хвилі металевої пластини розташовані, по суті, паралельно поздовжній осі фіксуючого елемента, хвиляста металева пластина встановлена на обох поверхнях із зовнішнім покривним шаром і щонайменше на їх протилежних в поздовжньому напрямку кінцевих областях, із засобами для рознімного Зо кріплення фіксуючого елемента до зазначеної опори для фіксації об'єкта, що підтримується опорою, та зазначена опора містить відповідні кріпильні засоби, застосовані для з'єднання з кріпильними засобами щонайменше одного фіксуючого елемента.
7. Пристрій за п. 6, який відрізняється тим, що опорою є медична шина.
8. Спосіб фіксації частини тіла шляхом застосування фіксуючого елемента, де фіксуючий елемент виконаний у вигляді плоского елемента, що являє собою смугу, який містить жорстку, здатну до деформації вручну, хвилясту металеву пластину та має поздовжню вісь і дві протилежні в поздовжньому напрямку кінцеві області, вісь проходить в напрямку, уздовж якого фіксуючий елемент натягнуто на об'єкт або навколо об'єкта, хвилі фіксуючого елемента орієнтовані, по суті, паралельно поздовжній осі фіксуючого елемента, хвиляста металева пластина встановлена на обох поверхнях із зовнішнім покривним шаром і щонайменше на їх протилежних в поздовжньому напрямку кінцевих областях, із засобами для рознімного кріплення фіксуючого елемента на або навколо об'єкта, причому фіксуючий елемент намотують навколо об'єкта для формування спірального рулону для підтримки об'єкта на місці.
9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що фіксуючий елемент у вигляді сформованого спірального рулону утримують за допомогою елементів, закріплених зовнішньо на спіральному рулоні.
10. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що об'єктом є частина тіла, наприклад палець, і фіксуючий елемент намотують спірально навколо частини тіла. І? | х с і 7 БОЇ МИЖтК ОК з их ше ще Ки п тах У е 5 7 Ї Ж ' : а м Ще " . жд в. ва Ії. 10 ї вн " ви ; г / ; 15 Та ІЗ ріг. 1
В Ам но КМ о пенеиКо г. МЕН о
КК . ОО | о ї І ; | Її 1із ал чі І Й тон ом ки и ї і | Б)
Фіг. 2 ВІН в ва о ОО о с ОО НО ОО с . о о о.» ЕКО ооо: с с о о. с о ОК с с с с с о. о о о п СУА ТО х ОК ОК МО ДОКОКЯ а . о З с п с с 0. п. с с и з о. п с МОУ МОН 5 о ПО ОХ о. о о ОО ОК СОУ о ОКО ОО ОХ ОККО ОО ПО ЗОМ М У ОККО Ме ОО ОКОМ КО ТЕО о Б У Б Ох МО МУ па ОО М ох 5 а о с с о с о.
о. о С. ЗО я КК МОЗКОВУ ОО 5: КИ о с с М ОО КАХ я УМВе о Моя ПЕ З ОО ОХ ОК ОО и с . о с о о ОО о. с с 0-2 п с с й 24 ЕМО КО с о й ос - о с с я С ОО ОКХ КВ КЕ о а о и о ОХ КОХ МОУ АК с . о с п п ОО а я Ма М пн і п З ОО хх Зх Зх ХХ ще с ко Я хх ЩО У ання мох 26 23 5 23 25 «і
Чи. З
UAA201204940A 2009-09-22 2010-08-09 Фіксуючий елемент для фіксації частин тіла, пристрій для фіксації та спосіб фіксації UA112839C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH14592009A CH701858A2 (de) 2009-09-22 2009-09-22 Verfahren und Vorrichtung zum Fixieren eines Gegenstandes auf einer stabilen Unterlage.
PCT/EP2010/063144 WO2011036054A1 (de) 2009-09-22 2010-09-08 Fixierelement sowie anwendung eines solchen fixierelements zum fixieren eines gegenstandes, insbesondere von gliedmassen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112839C2 true UA112839C2 (uk) 2016-11-10

Family

ID=43797984

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201204940A UA112839C2 (uk) 2009-09-22 2010-08-09 Фіксуючий елемент для фіксації частин тіла, пристрій для фіксації та спосіб фіксації

Country Status (2)

Country Link
CH (1) CH701858A2 (uk)
UA (1) UA112839C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
CH701858A2 (de) 2011-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20210205146A1 (en) Graduated compression device for the treatment of circulatory disorders
KR100489848B1 (ko) 의료용부목과,부목용시트금속및부목의사용
US3942522A (en) Surgical splints and materials therefor
US8628488B2 (en) Compression wrap
US7824352B2 (en) Ambidextrous wrist brace with thumb immobilizer
US20150133843A1 (en) Orthopedic back support or vertebral column brace
US20110046530A1 (en) Hand brace for immobilizing and adjustably positioning one or more digits
AU2963401A (en) Custom-moldable universal thumb spica splint
JP7470637B2 (ja) 関節を固定するための装具
CN102985038A (zh) 具有至少一个织物绷带的矫形器
KR101762459B1 (ko) 신체 부위를 고정하는 의료용 부목의 고정 스트랩, 그 스트랩의 사용 및 그 스트랩을 포함하는 부목 조립체
UA112839C2 (uk) Фіксуючий елемент для фіксації частин тіла, пристрій для фіксації та спосіб фіксації
CN109069012B (zh) 脉搏波检测装置以及生物体信息测量装置
JP2011212093A (ja) 関節サポータおよび関節サポータ用ステー
JP2013509894A5 (uk)
CN115666457B (zh) 拇指矫形器
US8622944B1 (en) Modular articulating splint
CN202060933U (zh) 一种拇指护托
ES2297774T3 (es) Prensa de proteccion de un renzado de anillos metalicos.
WO2022238624A1 (en) Orthopaedic device and kit
RU2782415C2 (ru) Ортез для поддержания сустава в состоянии покоя
CN113056244B (zh) 柔性的腕部矫形器
US20160278965A1 (en) Medical Fastening Device
GB2375486A (en) Limb splint
TWI428115B (zh) 膝用支撐裝置