UA109465C2 - Спосіб обробки жилок тютюну типу берлей - Google Patents

Спосіб обробки жилок тютюну типу берлей Download PDF

Info

Publication number
UA109465C2
UA109465C2 UAA201307903A UAA201307903A UA109465C2 UA 109465 C2 UA109465 C2 UA 109465C2 UA A201307903 A UAA201307903 A UA A201307903A UA A201307903 A UAA201307903 A UA A201307903A UA 109465 C2 UA109465 C2 UA 109465C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
veins
tobacco
burley
rolled
dehumidification
Prior art date
Application number
UAA201307903A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of UA109465C2 publication Critical patent/UA109465C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B5/00Stripping tobacco; Treatment of stems or ribs
    • A24B5/08Stripping tobacco; Treatment of stems or ribs by cutting-off, shaving off, pressing flat the thick parts of stems or ribs
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B3/00Preparing tobacco in the factory
    • A24B3/04Humidifying or drying tobacco bunches or cut tobacco
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B5/00Stripping tobacco; Treatment of stems or ribs
    • A24B5/14Flattening machines for leaves or stems
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B5/00Stripping tobacco; Treatment of stems or ribs
    • A24B5/16Other treatment of stems or ribs, e.g. bending, chopping, incising
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B9/00Control of the moisture content of tobacco products, e.g. cigars, cigarettes, pipe tobacco

Landscapes

  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Abstract

Спосіб обробки жилок тютюну типу Берлей, призначених для використання у різаному тютюновому наповнювачі, який включає такі етапи: надання вальцьованих жилок тютюну типу Берлей з товщиною після вальцювання від до ; відволоження вальцьованих жилок для збільшення вмісту вологи; нанесення покривного розчину на вальцьовані відволожені жилки; нагрівання вальцьованих жилок з нанесеним покривним розчином; повторне відволоження жилок після нагрівання для збільшення вмісту вологи; різання згаданих жилок тютюну; та сушіння різаних вальцьованих жилок. Вальцьовані жилки тютюну типу Берлей можуть бути скомбіновані з тютюновим листовим матеріалом перед етапами обробки.

Description

Цей винахід має відношення до нового способу обробки жилок тютюну типу Берлей, призначених для використання у різаному тютюновому наповнювачі. Цей винахід також має відношення до виробництва різаного наповнювача, який включає в себе жилки тютюну типу
Берлей, оброблені із застосуванням такого способу.
Як правило, вироби з різаного тютюнового наповнювача для курильних виробів виготовляють переважно з пластинчатої частини тютюнового листя, яку відокремлюють від жилок листа під час процесу тіпання. Жилки тютюнового матеріалу, які залишаються після видалення та відокремлення листового матеріалу, використовують рідко, і в результаті цього велику частину жилок тютюнового матеріалу витрачають непродуктивно.
Для збільшення кількості жилок тютюнового матеріалу, придатних для промислового використання, раніше було запропоновано оброблювати видалені тютюнові жилки, і після цього змішувати ці оброблені тютюнові жилки з листовим матеріалом для виробництва різаного наповнювача. Наприклад, відомий спосіб обробки жилок тютюну включає зволожування жилок, і після цього їх вальцювання для зменшення товщини та порушення клітинної структури жилки.
Такі способи вальцювання намагалися застосовувати з різними типами тютюну, які включають в себе, наприклад, тютюн Вірджинія, тютюн східного типу, або їх комбінації. Інший приклад обробки жилок тютюну включає різання жилок для зменшення їх розміру. Жилки не піддають процесу вальцювання або додатковій обробці перед їх включенням у різаний наповнювач.
Якщо жилки піддають процесу вальцювання, то отриману сплюснуту жилку можна більш легко змішати з тютюновим листовим матеріалом і включити у склад різаного наповнювача сигарети. Однак процес вальцювання, як правило, не впливає на смакові характеристики жилок тютюну, і тому жилки тютюну можуть мати небажаний вплив на загальний смак головного струменя диму, який утворюється при спалюванні різаного наповнювача. Це, зокрема, стосується випадку з жилками листя тютюну Берлей.
Було б бажаним надати такий спосіб обробки жилок тютюну типу Берлей, щоб вони мали покращений смак і зовнішній вигляд, і тому стали більш придатними для їх використання як складової частини суміші різаного наповнювача для курильних виробів. Було б, зокрема, бажаним, якщо такий спосіб міг би впливати на смак жилок тютюну типу Берлей, так щоб включення жилок у виріб сприятливо впливало на смак головного струменя диму. Було б також
Зо бажаним надати спосіб обробки жилок тютюну типу Берлей із застосуванням відомого устаткування, і забезпечити тим самим ефективність витрат на здійснення такого способу.
За цим винаходом запропонований спосіб обробки жилок тютюну типу Берлей, призначених для використання у різаному тютюновому наповнювачі, який включає такі етапи: надання вальцьованих жилок тютюну типу Берлей з товщиною після вальцювання від 0,1 мм до 0,5 мм; відволоження вальцьованих жилок для збільшення вмісту вологи; нанесення покривного розчину на вальцьовані відволожені жилки; нагрівання вальцьованих жилок з нанесеним покривним розчином; повторне відволоження жилок після нагрівання для збільшення вмісту вологи; різання повторно відволожених жилок тютюну; та сушіння різаних вальцьованих жилок.
Несподівано було виявлено, що піддавання жилок тютюну типу Берлей способу обробки за цим винаходом справляє значний позитивний вплив як на смак, так і на зовнішній вигляд жилок.
Після обробки жилки тютюну типу Берлей виявляють покращений смак та аромат. При змішуванні з тютюновим листовим матеріалом з метою створення різаного наповнювача, оброблені жилки тютюну типу Берлей можуть додавати нову та привабливу смакову складову в головний струмінь диму. Крім того, спосіб обробки за цим винаходом робить колір жилок тютюну типу Берлей більш темним, так що їх зовнішній вигляд наближається до зовнішнього вигляду листового матеріалу тютюну типу Берлей. У випадках, коли жилки дрібно ріжуть з шириною різання, яка подібна ширині різання тютюнового листового матеріалу, оброблені жилки візуально не відрізняються від тютюнового листового матеріалу навіть при відносно високих рівнях їх включення у склад різаного наповнювача.
Завдяки цим позитивним впливам на жилки тютюну типу Берлей від обробки способом за цим винаходом, ці жилки тютюну типу Берлей можуть бути використані як прийнятна складова частина різаного наповнювача. Жилки тютюну типу Берлей також можна додавати у різаний наповнювач у значно більших пропорціях, ніж було можливо раніше, тим самим вдосконалюючи використання матеріалу тютюну типу Берлей. Застосування способу за цим винаходом також позитивно впливає на навколишнє середовище завдяки зменшенню непродуктивно використовуваної частини тютюнового матеріалу.
Використання жилок тютюну типу Берлей замість листового матеріалу тютюну типу Берлей або іншого типу тютюну є економічно доцільним, оскільки жилки листя тютюну типу Берлей, як правило, доступні за нижчою ціною, ніж тютюновий листовий матеріал. Жилки тютюну типу
Берлей за варіантом, якому віддається перевага, можна обробляти із застосуванням існуючого устаткування, яке вже використовують для обробки тютюнового листового матеріалу. Це надає можливість раціонального та економічно доцільного здійснення способів за цим винаходом.
Крім того, можна зменшити або усунути витрати коштів, які в іншому випадку були б витрачені на утилізацію жилок тютюну типу Берлей.
Різаний наповнювач, у склад якого за варіантом, якому віддається перевага, можуть бути включені оброблені жилки тютюну типу Берлей, може включати в себе багато типів тютюнового матеріалу. Ці типи можуть включати в себе, наприклад, тютюн східного типу, тютюн Вірджинія, або тютюн Кастурі. Різаний наповнювач також може включати в себе частку з листового матеріалу тютюну типу Берлей, який також має бути оброблений перед змішуванням.
У варіантах здійснення цього винаходу, яким віддається перевага, вальцьовані жилки тютюну типу Берлей змішують з листовим матеріалом тютюну типу Берлей перед відволоженням цих жилок, так що всі подальші етапи обробки здійснюють із сумішшю жилок і листового матеріалу з тютюну типу Берлей. Альтернативно жилки тютюну типу Берлей можуть бути оброблені окремо на іншій виробничій лінії для тютюнового листового матеріалу, і після обробки тютюновий листовий матеріал та жилки тютюну типу Берлей можуть бути змішані разом.
Вальцювання жилок тютюну типу Берлей до товщини від 0,1 мм до 0,5 мм уможливлює виробництво жилок із розмірами, подібними до розмірів листового матеріалу тютюну. Це за варіантом, якому віддається перевага, означає, що суміш жилок і листового матеріалу тютюну типу Берлей можна пропускати разом через оброблювальне устаткування без розділення згаданих жилок і листового матеріалу. При бажанні суміш жилок і листового матеріалу тютюну типу Берлей можна, як правило, оброблювати разом на однакових етапах обробки та в однакових умовах. Як обговорювалося вище, внаслідок цього способи за цим винаходом можна здійснити з використанням існуючого устаткування, яке вже застосовують для обробки тютюнового листового матеріалу. Це надає раціональний та економічно доцільний спосіб
Зо обробки суміші жилок і листового матеріалу з тютюну типу Берлей без необхідності у додатковому устаткуванні.
Термін "товщина" означає розмір жилок тютюну типу Берлей, значення якого зменшують під час процесу вальцювання. Як правило, товщина відповідає розміру жилок тютюну у напрямку, який є по суті поперечним до напрямку переміщення жилок тютюну крізь валки. Після обробки жилок тютюну типу Берлей за способом за цим винаходом товщина жилок тютюну, як правило, відповідає найменшому з трьох розмірів кожної жилки тютюну типу Берлей. Товщину окремої частинки жилки тютюну типу Берлей можна точно виміряти під мікроскопом із застосуванням відомого вимірювального пристрою. Товщину частинки жилки вимірюють у її найтовстішій частині.
У подальшому описі способів за цим винаходом будь-які посилання на обробку жилок тютюну типу Берлей в рівній мірі застосовні до суміші жилок тютюну типу Берлей та тютюнового листового матеріалу, яку у певних варіантах здійснення виготовляють перед етапом відволоження.
Вальцьовані жилки тютюну типу Берлей за варіантом, якому віддається перевага, змішують з листовим матеріалом тютюну типу Берлей для виготовлення суміші типу Берлей, в якій кількість жилок становить щонайменше 2 95 (мас), за варіантом, якому віддається більша перевага, кількість жилок становить щонайменше 5 95 (мас), і за варіантом, якому віддається ще більша перевага, кількість жилок становить щонайменше 6 95 (мас). При цих рівнях концентрації введення жилок тютюну до складу різаного наповнювача матиме практично непомітний вплив на смак цього різаного наповнювача, до складу якого введена згадана суміш тютюнового матеріалу типу Берлей. Однак завдяки покращеному смаку та зовнішньому вигляду оброблених жилок тютюну типу Берлей, згадана суміш тютюнового матеріалу типу Берлей може мати значно більший відносний вміст жилок тютюну, і що забезпечує одержання суміші, придатної для використання у різаному наповнювачі. Відносний вміст жилок тютюну типу Берлей у згаданій суміші тютюнового матеріалу типу Берлей може становити будь-яке значення до 100 95. Однак, зокрема, за варіантом, якому віддається перевага, кількість жилок тютюну типу
Берлей становить від 2 95 (мас.) до 40 95 (мас.) згаданої суміші тютюнового матеріалу типу
Берлей, за варіантом, якому віддається більша перевага, - від 6 95 (мас.) до 20 95 (мас), та за варіантом, якому віддається ще більша перевага, - від 2 95 (мас.) до 20 95 (мас).
Відволоження жилок тютюну типу Берлей після вальцювання необхідно для підвищення вологості матеріалу тютюну типу Берлей. Було встановлено, що це підвищує ефективність наступного етапу, на якому наноситься покривний розчин. Перед етапом відволоження жилки тютюну, як правило, мають вміст вологи приблизно 10-11 95 випарюваних речовин (0.у.). Під час етапу відволоження вміст вологи жилок тютюну типу Берлей підвищують до щонайменше 15 95 ом., та за варіантом, якому віддається більша перевага, - до приблизно 20 95 ом. Відповідний етап відволоження також можна здійснювати із сумішшю жилок тютюну типу Берлей і листового матеріалу тютюну Берлей.
Вміст вологи матеріалу рослинного походження виражають в цьому описі як "90 випарюваних летких речовин", який визначають шляхом вимірювання відсотка ваги, втраченої жилками тютюну в результаті випарювання при сушінні цього матеріалу у сушильній шафі при температурі 103 "С протягом 100 хв. Із застосуванням цієї методики вміст вологи жилок тютюну типу Берлей можна легко визначити на будь-якому етапі згаданого способу обробки.
Аналогічним чином, повторне відволоження жилок тютюну типу Берлей і листового матеріалу тютюну типу Берлей також необхідно для підвищення вмісту вологи матеріалу тютюну типу Берлей після нагрівання цього матеріалу, яке здійснюється після нанесення покривного розчину. Це повторне відволоження забезпечує достатню гнучкість жилок тютюну для їх різання без пошкодження або ламання. Після етапу нагрівання та перед етапом повторного відволоження жилки тютюну за варіантом, якому віддається перевага, мають вміст вологи від 5 95 0.м. до 18 95 о.у., та за варіантом, якому віддається більша перевага, - від 15 95 ом. до 16 95 0.м. Під час етапу повторного відволоження вміст вологи жилок тютюну типу
Берлей підвищують до щонайменше 20 95 о.м. Відповідний етап повторного відволоження також можна здійснювати із сумішшю жилок тютюну типу Берлей і листового матеріалу тютюну
Берлей.
Етапи відволоження та повторного відволоження способу за цим винаходом можна здійснювати з використанням відомих способів і устаткування. За варіантом, якому віддається перевага, кожний з етапів відволоження та повторного відволоження включає контактування жилок тютюну типу Берлей з парою, водою або сумішшю пари та води.
Наприклад, в одному з відомих процесів відволоження жилки тютюну контактують із
Зо зустрічним струменем пари та води під час їх перемішування в обертальному циліндричному барабані. Альтернативно жилки тютюну можуть бути відволожені або повторно відволожені у вологій камері.
Після завершення етапу відволоження на вальцьовані відволожені жилки тютюну типу
Берлей наносять покривний розчин із застосуванням будь-яких прийнятних способів, в тому числі, наприклад, розпорошення. Покривний розчин за варіантом, якому віддається перевага, являє собою водний розчин, який містить цукор. Як правило, цукор є основною складовою частиною розчину, хоча в нього можна додавати прийнятний зволожувач, такий як гліцерин. При бажанні, у покривний розчин також можна включати факультативні ароматичні складові частини. Відповідний етап також можна здійснювати із будь-якою сумішшю жилок тютюну типу
Берлей і листового матеріалу тютюну Берлей.
За варіантом, якому віддається перевага, вальцювання жилок тютюну типу Берлей перед згаданим нанесенням покривного розчину значно покращує абсорбцію покривного розчину жилками. В результаті вальцювання жилок до товщини від 0,1 мм до 0,5 мм епідерміс жилок принаймні частково роздавлюється і пошкоджується, так що більша площа поверхні стає доступною для абсорбції згаданого покривного розчину. Якщо етап вальцювання відсутній, то жорстка структура епідермісу залишається непошкодженою, і покривному розчину важко проникнути крізь епідерміс до внутрішньої структури жилок. Збільшена абсорбція покривного розчину покращує смак і зовнішній вигляд жилок тютюну типу Берлей після того, як їх піддали способу обробки за цим винаходом.
Під час згаданого етапу нагрівання відповідно до способу за цим винаходом жилки тютюну типу Берлей, на які нанесли покривний розчин, нагрівають для того, щоб викликати реакцію між покривним розчином і певними складовими частинами тютюну. Цей етап відповідає за головний розвиток аромату жилок тютюну, який виникає в результаті реакції сполук тютюну з цукром у покривному розчині. Було виявлено, що після покривання жилок тютюну і здійснення подальшого етапу нагрівання аромат жилок тютюну типу Берлей значно покращується у порівнянні з необробленими жилками тютюну типу Берлей. Зокрема, було виявлено, що етап нагрівання значно покращує смакові характеристики та залишковий смак матеріалу жилок. Це надає можливість використання жилок тютюну типу Берлей у різаному наповнювачі, і водночас забезпечує нейтральний або сприятливий вплив на смак головного струменя диму. Комбінація 60 вальцювання та обробки покривним розчином жилок тютюну типу Берлей уможливлює використання жилок тютюну типу Берлей як прийнятної складової частини різаних наповнювачів.
Під час етапу нагрівання жилки тютюну типу Берлей за варіантом, якому віддається перевага, нагрівають до температури щонайменше 50 "С. Нагрівання жилок тютюну типу
Берлей можна здійснити з використанням будь-яких прийнятних способів. У варіантах здійснення, яким віддається перевага, жилки тютюну нагрівають в сушарці струменем гарячого повітря. Струмінь гарячого повітря за варіантом, якому віддається перевага, має температуру від 70 "С до 140 "С, а за варіантом, якому віддається більша перевага, - 200 "С, для того, щоб довести температуру жилок тютюну за варіантом, якому віддається перевага, до температури щонайменше 50 "С. Відповідний етап нагрівання також можна здійснювати із сумішшю жилок тютюну типу Берлей і листового матеріалу тютюну типу Берлей.
Після описаного вище етапу повторного відволоження вальцьовані жилки тютюну типу
Берлей розрізають з прийнятною шириною різання. Ширина різання може бути відрегульована у відповідності до бажаного використання суміші тютюнового матеріалу типу Берлей. Наприклад, для різаного наповнювача, призначеного для використання у курильних виробах, зокрема, у тонких сигаретах, може віддаватися перевага меншій, більш дрібній, ширині різання, ніж для сигарет-самокруток або трубкового тютюну. За варіантом, якому віддається перевага, вальцьовані жилки тютюну типу Берлей ріжуть до ширини різання від 0,3 мм до 1,3 мм, а за варіантом, якому віддається більша перевага, - від 0,65 мм до 0,9 мм. Подібний етап різання також можна здійснювати із сумішшю жилок тютюну типу Берлей і листового матеріалу тютюну
Берлей.
Термін "ширина різання" жилок тютюну типу Берлей означає ширину жилки у напрямку, вздовж якого була розрізана жилка тютюну. При розгляданні частинки жилки тютюну типу
Берлей під мікроскопом загалом можливо помітити напрямок, вздовж якого цю частинку жилки пропустили через різальну машину. Ширина різання відповідає відстані між двома сторонами частинки жилки тютюну типу Берлей вздовж цього напрямку різання. Ширину різання окремої частинки жилки тютюну типу Берлей можна точно виміряти під мікроскопом з використанням відомого вимірювального пристрою. Ширину різання окремої частинки жилки тютюну типу
Берлей вимірюють у точці, розташованій по напрямку різання, яка відповідає найбільшій площі
Зо поперечного перерізу. Якщо жилку тютюну типу Берлей різали у двох напрямках, то ширина різання для цілей цього винаходу відповідає найбільшому із виміряних значень ширини різання у цих двох напрямках.
На наступному після етапу різання етапі сушіння різані вальцьовані жилки тютюну типу Берлей сушать для того, щоб зменшити рівень їх вологості. За варіантом, якому віддається перевага, рівень вологості зменшують до 10-1595 0.м., а за варіантом, якому віддається більша перевага, - до 12-14 95 о.м. Етап сушіння можна здійснювати при кімнатній температурі, але за варіантом, якому віддається перевага, жилки тютюну типу Берлей нагрівають у струмені гарячого повітря при температурі від 70 С до 200 С. Прийнятним устаткуванням для сушіння є, але без обмеження ними, барабанна сушарка та випарна шахтна сушарка. Відповідний етап сушіння також може бути здійсненний із сумішшю жилок тютюну типу
Берлей і листового матеріалу тютюну Берлей.
Способи за цим винаходом, які включають в себе описані вище етапи, можна здійснювати з попередньо вальцьованими жилками, які піддавали вальцюванню автономно у попередньому процесі вальцювання до потрібної товщини від 0,1 мм до 0,5 мм. Наприклад, вальцювання може здійснюватися на окремому підприємстві з обробки листя або видалення середньої жилки тютюнового листя, так що вихідний матеріал описаного вище процесу обробки являє собою попередньо вальцьовані жилки.
Однак певні варіанти здійснення цього винаходу виконані так, щоб включати в себе процес вальцювання як частину процесу виробництва різаного наповнювача, так що вальцювання здійснюють на тій самій фабриці або виробничих потужностях, що і решту етапів обробки. Після цього вальцьовані жилки можна направити безпосередньо на лінію виробництва різаного наповнювача. Такі способи, крім того, включають такі додаткові етапи: відволоження жилок для підвищення їх вологості; та вальцювання жилок до товщини від 0,1 мм до 0,5 мм. Якщо вихідний матеріал являє собою жилки тютюну типу Берлей, які вже були відокремлені від решти листя тютюну типу Берлей, то ці додаткові етапи можна здійснювати перед описаними вище етапами обробки. Однак спосіб за цим винаходом може бути також змінений так, щоб включати етап тіпання, так що вихідний матеріал процесу обробки може являти собою необроблене листя тютюну Берлей. У цьому випадку згаданий спосіб додатково включає додаткові етапи видалення жилок із листя тютюну типу Берлей, та різання жилок до середньої довжини від 15 мм до 80 мм, причому ці етапи здійснюються перед відволоженням та вальцюванням жилок, як описано вище.
Жилки можуть бути видалені з листя тютюну типу Берлей з використанням відомого процесу тіпання. Жилки можна ламати або розрізати в тіпальній машині, або на окремому етапі, який призначений для зменшення довжини частин жилок, для того, щоб оптимізувати процес вальцювання.
Згадане відволоження жилок перед вальцюванням необхідне для того, щоб підвищити вміст вологи, так щоб жилки були достатньо гнучкими для їх вальцювання без ламання або пошкодження. Перед етапом зволоження жилки тютюну типу Берлей, як правило, мають вміст вологи приблизно від 17 95 0.м. до 2095 0.м. На етапі відволоження за варіантом, якому віддається перевага, вміст вологи підвищують до 35 95 о.ум. або менше, а за варіантом, якому віддається більша перевага, - до 30 95 ом. або менше. У певних випадках вміст вологи від 25 95 ом. до 28595 0.м. може бути достатнім для запобігання пошкодженню жилок під час вальцювання.
Відволоження жилок за варіантом, якому віддається перевага, здійснюють шляхом контактування жилок з водою, парою, або сумішшю води та пари. За варіантом, якому віддається перевага, жилки тютюну типу Берлей залишають замочуватися на певний період часу для того, щоб надати можливість проникнення вологи у внутрішню структуру жилок.
Після етапів зволоження жилки тютюну типу Берлей піддають вальцюванню із застосуванням відомого одноетапного або двоетапного процесу вальцювання для того, щоб зменшити товщину жилок до 0,1-0,5 мм. Товщину вальцьованих жилок зменшують до рівня, наближеного до товщини листового матеріалу тютюну типу Берлей. За варіантом, якому віддається перевага, жилки тютюну типу Берлей піддають вальцюванню до товщини від 0,2 мм до 0,3 мм.
Як зазначалося вище, вальцювання жилок до товщини від 0,1 мм до 0,5 мм принаймні частково пошкоджує клітинну структуру матеріалу жилок. Зокрема, вальцювання принаймні частково пошкоджує епідерміс клітин матеріалу жилок тютюну. Пошкодження клітинної структури жилок тютюну явно видно при розгляданні вальцьованих жилок тютюну під мікроскопом. Крім того, завдяки потемнілому кольору жилок тютюну типу Берлей після
Зо нагрівання, буде візуально видимим, що на вальцьовані жилки тютюну був нанесений та абсорбований у клітинну структуру покривний розчин. Тому, якщо жилки тютюну типу Берлей піддавали обробці із застосуванням способів за цим винаходом, то це буде видимим як через товщину цих жилок після вальцювання, так і через наявність ознак нанесення на жилки тютюну типу Берлей покривного розчину.
Як зазначалося вище, оброблені жилки тютюну типу Берлей або суміш тютюнового матеріалу типу Берлей з жилок тютюну і тютюнового листового матеріалу призначені(-а) для використання як складова частина різаного наповнювача. За цим винаходом також запропонований спосіб виробництва різаного наповнювача, який містить вальцьовані жилки тютюну типу Берлей, та який включає: обробку жилок тютюну типу Берлей з використанням способу за цим винаходом, як описано вище; та змішування оброблених жилок тютюну типу
Берлей або суміші оброблених жилок тютюну типу Берлей та листового матеріалу тютюну
Берлей із щонайменше одним іншим типом тютюнового листового матеріалу, розпушеним тютюном або відновленим тютюном для створення різаного наповнювача. Іншим типом тютюнового листового матеріалу може бути, наприклад, листовий матеріал тютюну східного типу, листовий матеріал тютюну трубовогневого сушіння, або їх комбінації. Розпушений та відновлений тютюн, якщо вони присутні у різаному наповнювачі, можуть бути виготовлені з будь-якого прийнятного типу тютюну з використанням відомих пристроїв та способів.
Змішування жилок тютюну типу Берлей з іншими типами тютюнового матеріалу можна здійснювати перед етапами різання та сушіння, так що готову суміш ріжуть і сушать разом в одній й тій самій порції. Альтернативно змішування можна здійснювати після різання та сушіння жилок тютюну типу Берлей, так що змішування являє собою завершальний етап у виробництві різаного наповнювача.
За варіантом, якому віддається перевага, кількість суміші тютюну Берлей становить від 20 95 (мас.) різаного наповнювача до 3795 (мас.) різаного наповнювача, причому кількість оброблених жилок тютюну типу Берлей становить від щонайменше 6 95 (мас.) згаданої суміші до 100 95 (мас.) згаданої суміші, а решту згаданої суміші складає листовий матеріал тютюну типу Берлей. Отже, оброблені жилки тютюну типу Берлей, вироблені із застосуванням способу за цим винаходом, складають від приблизно 0,3 95 (мас.) до 37 95 (мас.) різаного наповнювача.
Різані наповнювачі, які включають в себе жилки тютюну типу Берлей, оброблені з бо використанням способів за цим винаходом, можуть бути включені в різні типи курильних виробів. Наприклад, різаний наповнювач може бути використаний у тютюновому прутку спалимого курильного виробу, такого як сигарета з фільтром, сигарила або сигара.
Альтернативно різаний наповнювач може бути використаний для виготовлення тютюнового аерозолетвірного субстрату в курильному виробі, принцип дії якого грунтується на дистиляції, або в електронагрівній курильній системі. Альтернативно різаний наповнювач може бути використаний як виріб для виготовлення саморобних цигарок (самокруток), або сипкий тютюновий виріб, призначений, наприклад, для використання у курильній трубці.
Курильні вироби, які містять різаний наповнювач, який включає в себе жилки тютюну типу
Берлей, оброблені з використанням способів за цим винаходом, можуть бути упаковані у вмістища, наприклад, у вмістища, які створені з однієї або більше зігнутих пласких заготовок.
Прийнятні вмістища охоплюють, але без обмеження ними, вмістища з відкидною кришкою та вмістища пенального типу з висувною частиною.
Далі цей винахід буде описаний тільки у вигляді прикладу.
ПРИКЛАД
Спосіб за цим винаходом виконують на попередньо вальцьованих жилках тютюну типу
Берлей, які вже були відокремлені від решти листя тютюну типу Берлей та вальцьовані до товщини 0,2 мм. Вальцьовані жилки тютюну типу Берлей змішують з листовим матеріалом тютюну типу Берлей для утворення суміші тютюнового матеріалу типу Берлей перед подальшими етапами обробки. Кількість вальцьованої жилки тютюну типу Берлей становить приблизно 6,595 (мас.) суміші тютюнового матеріалу типу Берлей. Слід врахувати, що змішування жилок тютюну з листовим матеріалом є факультативним, і в альтернативних прикладах здійснення винаходу жилки тютюну можуть бути оброблені у той самий спосіб без листового матеріалу тютюну.
На етапі зволоження суміш тютюнового матеріалу типу Берлей розміщують у циліндричному барабані, який обертають для того, щоб безперервно переміщувати жилки тютюну та листовий матеріал. Зустрічний струмінь пари та води пропускають крізь циліндр у контакті із сумішшю тютюнового матеріалу типу Берлей доти, доки вміст вологи жилок тютюну типу Берлей не досягне приблизно 20 95 0.м.
Після цього на відволожену суміш тютюнового матеріалу типу Берлей розпорошують
Зо покривний розчин цукру у воді. На додаток до цукру, покривний розчин включає в себе гліцерин, який діє як зволожувач.
Після виконання покривання суміш тютюнового матеріалу типу Берлей нагрівають у стрічковій сушарці протягом від 4 хв до 8 хв гарячим повітрям при температурі приблизно 100 "С, так що температура тютюну збільшується до приблизно 50 "С.
Після етапу нагрівання суміш тютюнового матеріалу типу Берлей охолоджують і повторно відволожують, із застосуванням способу і устаткування, аналогічних до тих, які використовують на описаному вище етапі відволоження, доки вміст вологи жилок тютюну типу Берлей знову не досягне приблизно 20 95 0.м.
Після цього суміш тютюнового матеріалу типу Берлей змішують з іншими тютюновими матеріалами, які включають в себе тютюн типу Брайт і розпушений тютюн, щоб створити суміш різаного наповнювача. Кількість суміші тютюнового матеріалу типу Берлей становить 25 95 загальної маси різаного наповнювача.
Після цього суміш різаного наповнювача, яка включає в себе жилки тютюну типу Берлей, нарізають до стандартної ширини різання, яка становить 0,9 мм, і потім сушать до рівня вологості приблизно 1395 ом. перед переміщенням у сховище або безпосередньо до лінії виробництва сигарет.
Слід врахувати, що рівні вологості товщина вальцьованих жилок, ширина різання, відносний вміст жилок тютюну типу Берлей та інші параметри процесу обробки можуть бути змінені, як описано вище, в залежності від потрібних властивостей та передбачуваного застосування готового різаного наповнювача.

Claims (10)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб обробки жилок тютюну типу Берлей, призначених для використання у різаному тютюновому наповнювачі, який включає такі етапи: надання вальцьованих жилок тютюну типу Берлей з товщиною після вальцювання від 0,1 мм до 0,5 мм; відволоження вальцьованих жилок; нанесення покривного розчину на вальцьовані відволожені жилки; 60 нагрівання вальцьованих жилок з нанесеним покривним розчином;
повторне відволоження жилок після нагрівання; різання повторно відволожених жилок тютюну; та сушіння різаних вальцьованих жилок.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що вальцьовані жилки тютюну типу Берлей змішують з листовим матеріалом тютюну типу Берлей перед етапом відволоження цих жилок, так що всі подальші етапи обробки здійснюють із сумішшю жилок і листового матеріалу з тютюну типу Берлей.
3. Спосіб за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що під час етапу відволоження вміст вологи жилок тютюну типу Берлей підвищують до щонайменше 15 95 випарюваних речовин (о.м.).
4. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що під час етапу повторного відволоження вміст вологи жилок тютюну типу Берлей підвищують до щонайменше 20 95 ом.
5. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що кожний з етапів відволоження та повторного відволоження включає контактування тютюну з парою, водою або сумішшю пари та води.
б. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що під час етапу нагрівання жилки тютюну типу Берлей нагрівають до температури щонайменше 50 "с.
7. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що етап різання включає різання вальцьованих жилок тютюну типу Берлей до ширини різання від 0,3 мм до 1,3 мм.
8. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що включає додаткові етапи: видалення жилок із листя тютюну типу Берлей; різання жилок до середньої довжини від 15 мм до 80 мм; відволоження жилок для підвищення вмісту вологи; та вальцювання жилок до товщини від 0,1 мм до 0,5 мм, причому ці додаткові етапи виконують перед етапами за п. 1.
9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що відволоження жилок підвищує вміст вологи до 95 о.м. або менше.
10. Спосіб виробництва різаного наповнювача, що містить вальцьовані жилки тютюну типу Берлей, який включає: Зо обробку жилок типу Берлей із застосуванням способу за будь-яким із попередніх пунктів; та змішування оброблених жилок тютюну типу Берлей із щонайменше одним типом тютюнового листового матеріалу, розпушеним тютюном або відновленим тютюном для створення різаного наповнювача. 0 КомпютернаверсткаЛ.Бурлак.їд 00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201307903A 2010-12-23 2011-12-22 Спосіб обробки жилок тютюну типу берлей UA109465C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP10252212 2010-12-23
PCT/EP2011/073787 WO2012085199A1 (en) 2010-12-23 2011-12-22 Method of treating burley tobacco stems

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA109465C2 true UA109465C2 (uk) 2015-08-25

Family

ID=44010041

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201307903A UA109465C2 (uk) 2010-12-23 2011-12-22 Спосіб обробки жилок тютюну типу берлей

Country Status (15)

Country Link
US (1) US20140311501A1 (uk)
EP (1) EP2654466A1 (uk)
JP (1) JP5911888B2 (uk)
KR (1) KR20140037797A (uk)
CN (1) CN103402380B (uk)
AR (1) AR084549A1 (uk)
AU (1) AU2011347181B2 (uk)
BR (1) BR112013016258A2 (uk)
MX (1) MX2013007350A (uk)
MY (1) MY166363A (uk)
RU (1) RU2573296C2 (uk)
SG (1) SG191279A1 (uk)
TW (1) TW201233345A (uk)
UA (1) UA109465C2 (uk)
WO (1) WO2012085199A1 (uk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102894461B (zh) * 2012-10-11 2014-12-10 湖北中烟工业有限责任公司 一种烤烟上部叶的烘烤方法
CN104055216B (zh) * 2014-07-10 2017-02-15 广东省金叶科技开发有限公司 一种烟梗梗片及其使用方法
CN104095281B (zh) * 2014-07-23 2016-04-06 广东省金叶科技开发有限公司 一种烟梗使用新方法
CN104382221B (zh) * 2014-10-09 2015-12-02 红云红河烟草(集团)有限责任公司 一种烟梗加工制成梗丝的方法
KR20240032148A (ko) * 2015-05-29 2024-03-08 필립모리스 프로덕츠 에스.에이. 담배 각초를 제조하는 방법
IT201700058373A1 (it) * 2017-05-29 2018-11-29 Comas Costruzioni Macch Speciali S P A Metodo perfezionato per il trattamento delle costole e/o delle costoline di tabacco.
CN108143003B (zh) * 2017-12-22 2021-01-26 安徽中烟工业有限责任公司 一种适用于加热不燃烧烟草制品的释烟颗粒材料及其制备方法
GB201800472D0 (en) * 2018-01-11 2018-02-28 British American Tobacco Investments Ltd Material for inclusion in a smoking article
CN110604336A (zh) * 2019-10-24 2019-12-24 湖北中烟工业有限责任公司 一种烟梗施加雾化剂的制备工艺
GB202002790D0 (en) * 2020-02-27 2020-04-15 British American Tobacco Investments Ltd Methods for treating tobacco material, apparatus for treating tobacco material, treated tobacco material and uses thereof
CN112869225B (zh) * 2021-01-29 2022-07-29 智思控股集团有限公司 多品种梗丝的制备方法及设备
CN113475737A (zh) * 2021-06-29 2021-10-08 河南中烟工业有限责任公司 一种烟梗加工方法及卷烟
CN114403493B (zh) * 2021-12-31 2022-12-13 红云红河烟草(集团)有限责任公司 一种改善梗丝色泽的加工方法

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB951485A (en) * 1961-12-20 1964-03-04 Desmond Walter Molins Improvements in or relating to a method of manufacturing cigarettes
US3204641A (en) * 1963-02-07 1965-09-07 Reynolds Tobacco Co R Methods of processing tobacco leaf stem material
US3690328A (en) * 1970-04-20 1972-09-12 American Mach & Foundry Wet processing of tobacco stems
US4094323A (en) * 1976-02-09 1978-06-13 American Brands, Inc. Smoking article and method
JPS6091974A (ja) * 1983-10-26 1985-05-23 日本たばこ産業株式会社 たばこ葉の除骨装置
US4934385A (en) * 1987-07-11 1990-06-19 Korber Ag Method of and apparatus for treating uncured tobacco
US4920990A (en) * 1988-11-23 1990-05-01 R. J. Reynolds Tobacco Company Cigarette
US5259403A (en) * 1992-03-18 1993-11-09 R. J. Reynolds Tobacco Company Process and apparatus for expanding tobacco cut filler
TW296974B (uk) * 1992-10-30 1997-02-01 Philip Morris Prod
SE9203465D0 (sv) * 1992-11-18 1992-11-18 Svenska Tobaks Ab Cigarett och foerfarande foer framstaellning daerav
US5722431A (en) * 1995-11-20 1998-03-03 British-American Tobacco Method and plant for treating tobacco leaves for the production of cut tobacco
US5826590A (en) * 1996-09-26 1998-10-27 Brown & Williamson Tobacco Corp. Method and plant for treating tobacco stems for the production of cut tobacco
EP0931464A1 (en) * 1998-01-23 1999-07-28 Fabriques De Tabac Reunies S.A. A process for providing cut filler for cigarettes
GB9922746D0 (en) * 1999-09-24 1999-11-24 Rothmans International Ltd Tobacco processing
DE10103123A1 (de) * 2001-01-24 2002-08-01 Reemtsma H F & Ph Verfahren zum Behandeln von Tabak
JP2004201633A (ja) * 2002-12-26 2004-07-22 Japan Tobacco Inc 中骨裁刻装置および刻選別システム
CN100577041C (zh) * 2006-12-11 2010-01-06 江苏智思机械制造有限公司 烟梗在线膨胀设备及使用该设备的烟梗处理方法
CN101147622A (zh) * 2007-10-26 2008-03-26 湖北宜昌金丝烟草有限公司 采用辊压法和干冰膨胀法对烟梗进行处理的方法
EP2230950B8 (en) * 2007-12-19 2020-01-01 British American Tobacco Australasia Limited A process for producing tobacco products
CN101611924A (zh) * 2009-07-13 2009-12-30 云南昆船设计研究院 一种烟梗处理方法
CN101647600B (zh) * 2009-08-24 2011-09-21 中国烟草总公司郑州烟草研究院 一种烟梗成丝工艺和设备
CN101708064B (zh) * 2009-12-22 2012-02-01 中国烟草总公司郑州烟草研究院 一种烟梗加工成烟梗丝的处理工艺

Also Published As

Publication number Publication date
US20140311501A1 (en) 2014-10-23
AU2011347181A1 (en) 2013-07-11
RU2573296C2 (ru) 2016-01-20
JP2014500034A (ja) 2014-01-09
SG191279A1 (en) 2013-07-31
MY166363A (en) 2018-06-25
EP2654466A1 (en) 2013-10-30
WO2012085199A1 (en) 2012-06-28
TW201233345A (en) 2012-08-16
BR112013016258A2 (pt) 2018-06-19
CN103402380A (zh) 2013-11-20
AU2011347181B2 (en) 2016-01-21
CN103402380B (zh) 2016-03-16
KR20140037797A (ko) 2014-03-27
MX2013007350A (es) 2013-08-01
RU2013134245A (ru) 2015-01-27
AR084549A1 (es) 2013-05-22
JP5911888B2 (ja) 2016-04-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA109465C2 (uk) Спосіб обробки жилок тютюну типу берлей
KR102270943B1 (ko) 담배 재료 내의 하나 이상의 담배 특이 니트로사민을 감소시키는 방법
JPH05292935A (ja) たばこ再構成法
US20210068443A1 (en) Methods for treating tobacco material, apparatus for treating tobacco material, treated tobacco material and uses thereof
EA000060B1 (ru) Способ и устройство для обработки табачных листьев при изготовлении резанного табака
WO2015101558A1 (en) Method of treating whole tobacco leaf
EP3089598A1 (en) Method of treating tobacco stalks
EP2654467B1 (en) Method of producing expanded tobacco stems
JP7449249B2 (ja) 再構成植物材料を製造する方法
NZ527489A (en) Tobacco casing steam treatment with predetermined moisture content and temperature range
WO2016174013A1 (en) Clove-containing flavourant material
EA000182B1 (ru) Способ и устройство для обработки жилок табачных листьев при изготовлении резаного табака
KR20170027725A (ko) 담배 줄기를 가공하는 방법
AU2021227449B2 (en) Methods for treating tobacco material, apparatus for treating tobacco material, treated tobacco material and uses thereof
CN115135174A (zh) 处理烟草的方法和处理过的烟草