SK34599A3 - Method to determine location of a mobile radio station and base station for transmission of local information - Google Patents

Method to determine location of a mobile radio station and base station for transmission of local information Download PDF

Info

Publication number
SK34599A3
SK34599A3 SK345-99A SK34599A SK34599A3 SK 34599 A3 SK34599 A3 SK 34599A3 SK 34599 A SK34599 A SK 34599A SK 34599 A3 SK34599 A3 SK 34599A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
station
mobile radio
radiation
radio station
mobile
Prior art date
Application number
SK345-99A
Other languages
English (en)
Inventor
Auke Nauta
Original Assignee
Bosch Gmbh Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bosch Gmbh Robert filed Critical Bosch Gmbh Robert
Publication of SK34599A3 publication Critical patent/SK34599A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W64/00Locating users or terminals or network equipment for network management purposes, e.g. mobility management

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

Spôsob určenia miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice a stála stanica & vysielaniu- informácií o mieste
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu určenia miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice v oblasti žiarenia aspoň jednej stálej stanice. Vynález, sa ďalej týka stálej stanice k vysielaniu informácií o mieste v oblasti žiarenia.
Doterajší stav techniky
Zo spisu EP 0 240 051 A 1 je známy rádiokomunikačný systém s rádiovým vysielačom. Rádiový vysielač je usporiadaný medzi dvomi úsekmi dráhy pre dopravný prostriedok, pričom tento dopravný prostriedok, ktorý sa pohybuje po tejto dráhe, má mobilný kombinovaný vysielač-prijímač. Rádiový vysielač vysiela signál s parametrami v kódovanom stave. Tieto parametre sa môžu týkať kanálových frekvencií, adresovania a identifikačných kódov, ktoré Sú použiteľné v tom úseku dráhy, do ktorej dopravný prostriedok vstupuje. V mobilnom kombinovanom vysielači-prijímači sa signál vyslaný z rádiového vysielača použije k tomu, aby sa mobilný kombinovaný vysieláč-prijímač prispôsobil prijatým parametrom. Rádiový vysielač pritom vysiela parametre pre obidva susedné úseky dráhy. Naviac k týmto parametrom môže rádiový vysielač vysielať rovnako prídavné systémové dáta, ako sú napríklad identifikačný kód a stavový parameter. Tieto prídavné systémové dáta sa prenášajú do stálych kombinovaných vysielačov-pri jímačov, ktoré sú usporiadané po celej dráhe a prostredníctvom mobilných kombinovaných vysielačov-prijímačov sa prenášajú do priradeného kontrolného centra.
Zo spisu DE-OS 26 44 206 je známy rádiový systém k prenosu správ medzi kombinovanými vysielacími-prijímacími stanicami pohybujúcimi sa po vopred stanovených dráhach a kombinovanými vysielacími-prijímacími stanicami usporiadanými pozdĺž týchto dráh vo vopred stanovených odstupoch a účinnými v obidvoch smeroch dráh, pričom stanice jednej dráhy sú v spojení s centrálnou kombinovanou vysielacou-prijímacou stanicou. Úseky dráh medzi navzájom za sebou nasledujúcimi stanicami predstavujúcimi hlavné stanice sú rozdelené medzistanicami, respektíve reléovými stanicami. Reléové stanice v miestach prechodu medzi dvomi prenosovými úsekmi sa líšia od ostatných reléových staníc tým, že každý z obidvoch párov kombinovaných vysielačov-prijímačov týchto reléových staníc používa rôzny pár frekvencií v závislosti na smere, do ktorého sa vysiela alebo z ktorého sa prijíma. Hlavné stanice sú naviac spojené s centrálnou stanicou pre výmenu informácií. Informácie privádzané z centrálnej stanice sa v hlavnej stanici vyžiaria v obidvoch smeroch do najbližších reléových staníc, ktoré ich potom podľa organizácie prenosového reťazca podávajú ďalej. Informácia vyslaná z pohyblivej stanice sa prostredníctvom jej najbližšej reléovej stanice vedie ďalej do hlavnej stanice a odtiaľ do centrálnej stanice.
Zo spisu EP 0 290 725 približného miesta výskytu modulárnej rádiotelefónnej
B 1 je známy spôsob určovania mobilnej rádiovej stanice v sieti s mobilnými rádiovými stanicami a so stálou stanicou každého rádiového modulu. Individuálne čísla stálych staníc sa prostredníctvom dátových telegramov zdieľajú mobilným rádiovým staniciam operujúcim v rádiovom rozsahu stálych staníc. Pritom číslo stálej stanice slúži ako informácia o mieste. Informácia o sile poľa obsiahnutá v dátovom telegrame vyslanom zo stálej stanice do mobilnej rádiovej stanice, ktorá je mierou pre intenzitu poľa mobilnej rádiovej stanice, prijatou v stálej stanici, slúži ako prídavná informácia o stanovišti.
Podstata vynálezu
Vyššie uvedené nedostatky odstraňuje spôsob určenia miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice v oblasti žiarenia aspoň jednej stálej stanice, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že zo stálej stanice sa vyžiaria vždy jednou anténou aspoň dva rôzne kódované signály, takže oblasť žiarenia stálej stanice sa rozdelí na zodpovedajúce pole žiarenia prekrývajúce sa zanedbateľné, podľa stanovišťa mobilnej rádiovej stanice sa v poli žiarenia jednej z antén prijme signál mobilnej rádiovej stanice vyžiarený príslušnou anténou, v závislosti na kódovaní prijatého signálu sa ďalej vyšle správa do najmä stacionárnej stanice a v tejto stanici sa zistí v závislosti na správe miesto výskytu mobilnej rádiovej stanice.
Výhoda spôsobu podľa vynálezu spočíva v tom, že zo stálej stanice sa vyžiaria aspoň dva rôzne kódované signály, a to vždy jednou anténou do rôznych smerov, takže oblasť žiarenia stálej stanice sa rozdelí na pole žiarenia, ktoré sa prekrývajú zanedbateľné, pričom podľa stanovišťa mobilnej rádiovej stanice v poli žiarenia jednej z antén sa mobilnou rádiovou stanicou prijme signál vyžiarený zodpovedajúcou anténou. Týmto spôsobom je možné rovnako určiť smer, v ktorom sa nachádza mobilná rádiová stanica voči stálej stanici, pričom nie sú potrebné žiadne prídavné stanice, ale je iba nutné existujúcu stálu stanicu vybaviť zodpovedajúcimi smerovými anténami.
V nárokoch 2 až 5 sú uvedené výhodné ďalšie uskutočnenia a vylepšenia spôsobu definovaného v nezávislom nároku 1.
S výhodou sa signál prijatý mobilnou rádiovou stanicou vedie ďalej do ďalšej stanice. Týmto spôsobom nie je potrebné vykonávať v mobilnej rádiovej stanici spracovanie signálu, takže je možné ušetriť náklady na hardware a Software.
pohybu mobilnej rádiovej stanice, keď sa vo vopred mobilnej rádiovej stanici
Najmä výhodné je zisťovanie stanice v oblasti žiarenia stálej stanovenom časovom úseku prijmú v rôzne kódované signály. Týmto spôsobom je naviac ku statickej lokalizácii umožnená aj dynamická lokalizácia, a teda lepšie určenie miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice.
Ďalšie vylepšenie lokalizácie mobilnej rádiovej stanice vznikne s výhodou tým, že aj smer pohybu mobilnej rádiovej stanice v oblasti žiarenia stálej stanice sa zisťuje v závislosti na čase prijatia rôzne kódovaných signálov v mobilnej rádiovej stanici.
S výhodou sa rovnako spustí poplach, keď zistený smer pohybu mobilnej rádiovej stanice nezodpovedá vopred stanovenému smeru pohybu. Týmto spôsobom je možné použiť spôsob podľa vynálezu aj na monitorovacie účely.
Vyššie uvedené nedostatky ďalej odstraňuje stála stanica k vysielaniu informácií o mieste v oblasti žiarenia, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že je vybavená aspoň dvomi anténami, ktoré vyžarujú rádiové signály do rôznych smerov tak, že oblasť žiarenia stálej stanice sa rozdelí na zodpovedajúce polia žiarenia prekrývajúce sa zanedbateľné, pričom antény sú spojené s prostriedkom na vytváranie kódov a tento prostriedok na vytváranie kódov predáva do antén rádiové signály s vždy rozdielnym kódovaním.
Týmto spôsobom je možné zistiť miesto výskytu mobilnej rádiovej stanice v jednom z polí žiarenia a pohyb mobilnej rádiovej stanice z jedného poľa žiarenia do druhého poľa žiarenia.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude ďalej bližšie objasnený na príkladnom uskutočnení podľa priloženého výkresu, na ktorom je znázornená oblasť žiarenia stálej stanice a prenos signálov medzi stálou stanicou, mobilnou rádiovou stanicou a ďalšou stanicou.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Na obrázku je znázornená stála stanica .10, ktorá obsahuje prostriedok 40 na vytváranie kódov. K prostriedku 40 na vytváranie kódov je pripojená prvá vysielacia anténa 15 a druhá vysielacia anténa 20. Obidve vysielacie antény 15, 20 sú pritom nasmerované do opačných smerov, pričom prvá vysielacia anténa 15 vyžaruje do prvého poľa 25 žiarenie a druhá vysielacia anténa 20 vyžaruje do druhého poľa 30 žiarenie. Obidve polia 25, 30 žiarenia sa prekrývajú iba zanedbateľné a spoločne tvoria oblasť 5 žiarenia stálej stanice 10.. Mobilná rádiová stanica 1 sa nachádza v druhom poli 30 žiarenia, pričom mobilná rádiová stanica X vykonáva pohyb z prvého poľa 25 žiarenia do druhého poľa 30 žiarenia. V prvom poli 25 žiarenia je mobilná rádiová stanica X preto znázornená čiarkované a pohyb mobilnej rádiovej stanice 1 z prvého poľa 25 žiarenia do druhého poľa 30 žiarenia je naznačený pretiahnutou šípkou. Mobilná rádiová stanica χ je spojená s vysielacou/prijímacou anténou 45, ktorá prijíma v prvom poli 25 žiarenia rádiové signály z prvej vysielacej antény 15 a v druhom poli 30 žiarenia rádiové signály z druhej vysielacej antény 20. Mobilná rádiová stanica X vysiela ako z prvého poľa 25 žiarenie, tak aj z druhého poľa 30 žiarenie, rádiové signály do ďalšej stanice 35 nachádzajúcej sa mimo oblasť 5 žiarenia stálej stanice 10. Prenos rádiových signálov je na obrázku naznačený čiarkovanými šípkami. Pre príjem rádiových signálov z mobilnej rádiovej stanice X je ďalšia stanica 35 vybavená prijímacou anténou 50.
Prostriedok 40 na vytváranie kódov vytvára rádiové signály s prvým kódovaním a rádiové signály s druhým kódovaním, ktoré je odlišné od prvého kódovania. Prostriedok 40 na vytváranie kódov predáva pre vyžiarenie rádiové signály s prvým kódovaním do prvej vysielacej antény 15 a rádiové signály s druhým kódovaním do druhej vysielacej antény 20.. Rádiové signály s prvým kódovaním je preto možné prijať v prvom poli 25 žiarenia a rádiové signály s druhým kódovaním je možné prijať v susednom druhom poli 30 žiarenia stálej stanice 10. Kódovanie preto predstavuje už informáciu o mieste, takže rôzne polia 25 . .30. žiarenia sú charakterizované rôznym kódovaním. Ak sa pohybuje mobilná rádiová stanica 1 prvým poľom 25 žiarenia, prijíma rádiové signály s prvým kódovaním. Svojou vysielacou/prijímacou anténou 45 potom mobilná rádiová stanica 1 vyšle v závislosti na kódovaní prijatého signálu správu do ďalšej stanice 35. Pritom je možné v mobilnej rádiovej stanici 1 odvodiť z kódovania prijatého signálu informáciu o mieste výskytu v prvom poli 25 žiarenia, takže správa vyslaná do ďalšej stanice 35 už túto informáciu o mieste obsahuje. Je však rovnako možné to, že mobilná rádiová stanica 1 vedie ďalej do ďalšej stanice 35 prijatý signál ako nespracovaný, takže v ďalšej stanici 35 musí byť informácia o mieste odvodená z kódovania tohto signálu. Ďalšia stanica 35 je pritom s výhodou stacionárna a predstavuje v popísanom príklade uskutočnenia centrálu monitorovacieho systému. Je však rovnako možné uskutočniť ďalšiu stanicu 35 ako aby bolo možné týmto spôsobom vykonávať kontrolu 1 nezávisle na určitom mieste. V v každom prípade podľa správy rádiovou stanicou 1 zistí miesto rádiovej stanice 1 v jednom z obidvoch polí Ak obsahuje teda správa napríklad signály s zistí sa v ďalšej stanici 35 ako miesto výskytu mobilnej rádiovej stanice 3 prvé pole 25 žiarenia. Pre prípad, že v mobilnej rádiovej stanici 1 sa z prijatého signálu s prvým kódovaním odvodí už zodpovedajúca informácia o mieste a mobilnú, mobilnej ďalšej sprostredkovane j výskytu mobilnej 25, 30 žiarenia, prvým kódovaním, rádiovej stanice stanici 35 sa mobilnou vyšle sa ako správa do ďalšej stanice 35, zistia ďalšie stanice 35 z týchto informácií o mieste ako miesto výskytu mobilnej rádiovej stanice 1 prvé pole 25 žiarenia.
To isté platí pre príjem rádiových signálov s druhým kódovaním v mobilnej rádiovej stanici i pri jej výskyte v druhom poli 30 žiarenia.
rádiových signálov a druhou vysielacou
Na základe rôzneho kódovania vyžiarených prvou vysielacou anténou 15 anténou 20 je možné okrem miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice 1 v jednom z obidvoch polí 25, 30 žiarenia oblasti 5 žiarenia zistiť aj pohyb mobilnej rádiovej stanice χ v oblasti 5 žiarenia stálej stanice 10., keď mobilná rádiová stanica X zmení pole 25, 30 žiarenia. V tomto prípade sa v priebehu vopred stanoveného časového úseku prijímajú v mobilnej rádiovej stanici 1 rôzne kódované signály. Ak sa pohybuje mobilná rádiová stanica 1 z prvého poľa 25 žiarenia do druhého poľa 30 žiarenia, prijímajú sa najprv rádiové signály s prvým kódovaním a iba potom rádiové signály s druhým kódovaním. Ak sa zistia v ďalšej stanici 35 v priebehu vopred stanoveného časového úseku ako miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice 1 obidve polia 25, 30 žiarenia, zistí ďalšia stanica 35 pohyb mobilnej rádiovej stanice X v oblasti 5 žiarenia stálej stanice 10 v priebehu vopred stanoveného časového úseku. U príkladu znázorneného na obrázku sa pritom jedná o pohyb z prvého poľa 25 žiarenia do druhého poľa 30 žiarenia. Ak sa zistí a zoberú sa do úvahy v ďalšej stanici 35 rovnako okamihy príjmu rôzne kódovaných signálov v mobilnej rádiovej stanici 1, je možné zistiť rovnako smer pohybu mobilnej rádiovej stanice 1 v oblasti 5 žiarenia stálej stanice 10.. U príkladu znázorneného na obrázku obdrží ďalšia stanica 35 najprv správu z mobilnej rádiovej stanice X o jej výskyte v prvom poli 25 žiarenia a potom zodpovedajúcu správu o jej výskyte v druhom poli 30 žiarenia. Z toho môže ďalšia stanica 35 potom odvodiť pohyb mobilnej rádiovej stanice z prvého poľa 25 žiarenia do druhého poľa 30 žiarenia. Pre kontrolu smeru pohybu mobilnej rádiovej stanice 1 môže byť zistený smer pohybu porovnaný v ďalšej stanici 35 s vopred stanoveným smerom pohybu. Ak nezodpovedá pritom smer pohybu mobilnej rádiovej stanice i vopred stanovenému smeru pohybu, spustí ďalšia stanica 35 poplach.
Spôsob podľa vynálezu môže byť preto zvlášť výhodne použitý v monitorovacích systémoch, u ktorých je strážnik vybavený mobilnou rádiovou stanicou 1 a vykonáva napríklad vopred určenú obchôdzku stráženou budovou. Pritom sa na priechodzích dverách alebo iných priechodoch inštalujú stále stanice 10, takže v ďalšej stanici 35, ktorá môže byť umiestnená v strážiacej centrále, je možné okrem miesta výskytu kontrolovať na jednej z obidvoch strán príslušného priechodu rovnako smer, ktorým strážnik týmto priechodom prechádza. Ak nezodpovedá tento smer vopred stanovenému smeru, spustí v ďalšej stanici 35 poplach. Ak dôjde k výpadku jednej z obidvoch vysielacích antén 15., 20. stál ešte existuje obmedzená možnosť určenia miesta výskytu mobilne rádiovej stanice 1 v poli žiarenia neporušenej vysielacej antény. Je ovšem možné, že v ďalšej stanici 35 už sa nedá zistiť smer pohybu. Môže to byť známkou toho, že v monitorovacom systéme došlo k poruche, takže týmto spôsobom je možné vykonávať kontrolu funkčnosti stálych hraníc 10 inštalovaných v systéme. Pri použití viacerých stálych staníc 10., napríklad v popísanom monitorovacom systéme, sa kódovanie rádiových signálov vyžarovaných vysielacími anténami 15, 20 líši nielen od seba navzájom, ale aj medzi jednotlivými stálymi stanicami 10. Týmto spôsobom je možné z ďalšej stanice 35 jednoznačne zistiť miesto výskytu a smer pohybu mobilnej rádiovej stanice i.
Podľa ďalšieho príkladu uskutočnenia je však možné upraviť aj viacej ako dve vysielacie antény pre jednu stálu stanicu 10, ktoré rovnako vysielajú rôzne kódované rádiové signály v rôznom smere tak, že oblasť 5 žiarenia stálej stanice 10 sa rozdelí na zodpovedajúce polia žiarenia, ktoré sa prekrývajú zanedbateľné. Týmto spôsobom je možné ešte presnejšie zisťovať miesto výskytu, pohyb a smer pohybu mobilnej rádiovej stanice 1 v oblasti 5 žiarenia stálej stanice 10.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob určenia miesta výskytu mobilnej rádiovej stanice (1) v oblasti (5) žiarenia aspoň jednej stálej stanice (10), vyznačujúce sa tým, že zo stálej stanice (10) sa vyžiaria vždy jednou anténou (15, 20) aspoň dva rôzne kódované signály v rôznom smere, takže oblasť (5) žiarenia stálej stanice (10) sa rozdelí na zodpovedajúce polia (25, 30) žiarenia prekrývajúce sa zanedbateľné, podľa stanovišťa mobilnej rádiovej stanice (1) sa v poli (25, 30) žiarenia jednej z antén (15, 20) prijme signál mobilnej rádiovej stanice (1) vyžiarený príslušnou anténou (15, 20), v závislosti na kódovaní prijatého signálu sa ďalej vyšle správa do ďalšej, najmä stacionárnej, stanice (35) a v tejto ďalšej stanici (35) sa zistí v závislosti na správe miesto výskytu mobilnej rádiovej stanice (1).
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že signál prijatý v mobilnej rádiovej stanici (1) sa vedie do ďalšej stanice (35).
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa t ý m,' že pohyb mobilnej rádiovej stanice (1) v oblasti (5) žiarenia stálej stanice (10) sa zistí vtedy, keď sa v priebehu vopred stanoveného časového úseku prijmú v mobilnej rádiovej stanici (1) rôzne kódované signály.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 3,vyznačujúci sa tým, že smer pohybu mobilnej rádiovej stanice (1) v oblasti (5) žiarenia stálej stanice (10) sa zistí v závislosti na okamihu príjmu rôzne kódovaných signálov v mobilnej rádiovej stanici (1).
  5. 5. Spôsob podľa nároku 4,vyznačujúci sa tým, že pri zistení smeru pohybu mobilnej rádiovej stanice (1), ktorý nezodpovedá vopred stanovenému smeru pohybu, sa v ďalšej stanici (35) vyvolá poplach.
  6. 6. Stála stanica (10) k vysielaniu informácií o mieste v oblasti (5) žiarenia, vyznačujúca sa tým, že je vybavená aspoň dvomi anténami (15, 20), ktoré vyžarujú rádiové signály do rôznych smerov tak, že oblasť (5) žiarenia stálej stanice (10) sa rozdelí na zodpovedajúce polia (25, 30) žiarenia prekrývajúce sa zanedbateľné, pričom antény (15, 20) sú spojené s prostriedkom (40) na vytváranie kódov a tento prostriedok (40) na vytváranie kódov predáva do antén (15, 20) rádiové signály so vždy rozdielnym kódovaním.
SK345-99A 1996-09-19 1997-08-12 Method to determine location of a mobile radio station and base station for transmission of local information SK34599A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19638337A DE19638337A1 (de) 1996-09-19 1996-09-19 Verfahren zum Bestimmen des Aufenthaltsortes einer mobilen Funkstation und Feststation zur Aussendung von Ortsinformationen
PCT/DE1997/001711 WO1998012884A1 (de) 1996-09-19 1997-08-12 Verfahren zum bestimmen des aufenthaltsortes einer mobilen funkstation und feststation zur aussendung von ortsinformationen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK34599A3 true SK34599A3 (en) 1999-12-10

Family

ID=7806191

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK345-99A SK34599A3 (en) 1996-09-19 1997-08-12 Method to determine location of a mobile radio station and base station for transmission of local information

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0927498A1 (sk)
CN (1) CN1127864C (sk)
CZ (1) CZ292918B6 (sk)
DE (1) DE19638337A1 (sk)
HK (1) HK1023027A1 (sk)
HU (1) HU222699B1 (sk)
PL (1) PL332292A1 (sk)
RU (1) RU2202156C2 (sk)
SK (1) SK34599A3 (sk)
WO (1) WO1998012884A1 (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE0103531D0 (sv) * 2001-10-23 2001-10-23 Abb Ab Industrial Robot System
CN102196070B (zh) 2010-03-15 2014-12-31 中强光电股份有限公司 手持电子装置
CN102215570B (zh) * 2010-04-02 2016-04-13 中兴通讯股份有限公司 中继链路边界的指示及确定方法、基站

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2644206C2 (de) * 1976-09-30 1982-04-29 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Funksystem
NL191474C (nl) * 1986-03-07 1995-07-18 Nederland Ptt Radioverbindingsstelsel voorzien van bakenzenders.

Also Published As

Publication number Publication date
EP0927498A1 (de) 1999-07-07
CZ95299A3 (cs) 1999-08-11
DE19638337A1 (de) 1998-03-26
HUP0000378A2 (hu) 2000-06-28
HUP0000378A3 (en) 2000-08-28
HU222699B1 (hu) 2003-09-29
CN1127864C (zh) 2003-11-12
CZ292918B6 (cs) 2004-01-14
PL332292A1 (en) 1999-08-30
HK1023027A1 (en) 2000-08-25
CN1231105A (zh) 1999-10-06
WO1998012884A1 (de) 1998-03-26
RU2202156C2 (ru) 2003-04-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4735383A (en) Communicating vital control signals
CA2176882C (en) Protocol and mechanism for primary and mutter mode communication for asset tracking
US7541942B2 (en) Method and apparatus for processing signpost signals received by a tag
DE69936884D1 (de) Niedrige preiswerte antenne mit hohem gewinn und system für mobile plattformen
US5757285A (en) Method and apparatus for effecting a wireless exchange of data between a stationary station and moving objects
PL177414B1 (pl) Sposób i układ do określania miejsca stacji ruchomych
US5170168A (en) Identification of friend from foe device
NL8600598A (nl) Radioverbindingssysteem voorzien van bakenzenders.
US20020146978A1 (en) Virtual cooperative network formed by local clients in zones without cellular services
SK77896A3 (en) Method to transmit alarm signals in the road network
SK34599A3 (en) Method to determine location of a mobile radio station and base station for transmission of local information
WO1995033214A1 (en) A system for tracking objects
US8068009B2 (en) Radio frequency identification system and a method of operating same
US8428511B1 (en) System and method for a high available and survivable communication system
US7570176B2 (en) Radio frequency identification tag and a method of operating same
US7629879B2 (en) Method and apparatus for handling signpost signals in a tag
GB2336011A (en) Monitoring physical integrity of a series of objects
WO2000048132A1 (en) System for data transfer between moving objects and fixed stations
GB2279840A (en) Stolen property location system
CZ128099A3 (cs) Způsob pro přenos rádiových signálů
WO1997017623A1 (en) Multi layer vehicle tracking system
JPH11274994A (ja) 路車間通信システム
CA2030913C (en) Highway vehicle identification system with high gain antenna
CN100576766C (zh) 电子物品监视的天线系统的方法和配置
JP3967225B2 (ja) 複線区間における列車検知システム