SK284561B6 - Strešná škridla - Google Patents

Strešná škridla Download PDF

Info

Publication number
SK284561B6
SK284561B6 SK38-97A SK3897A SK284561B6 SK 284561 B6 SK284561 B6 SK 284561B6 SK 3897 A SK3897 A SK 3897A SK 284561 B6 SK284561 B6 SK 284561B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
roof tile
roof
tile
strip
ribs
Prior art date
Application number
SK38-97A
Other languages
English (en)
Other versions
SK3897A3 (en
Inventor
Gerhard Oberm�Ller
Johann Peham
Original Assignee
Bramac Dachsteinwerk Gesellschaft Mbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bramac Dachsteinwerk Gesellschaft Mbh filed Critical Bramac Dachsteinwerk Gesellschaft Mbh
Publication of SK3897A3 publication Critical patent/SK3897A3/sk
Publication of SK284561B6 publication Critical patent/SK284561B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D1/00Roof covering by making use of tiles, slates, shingles, or other small roofing elements
    • E04D1/02Grooved or vaulted roofing elements
    • E04D1/04Grooved or vaulted roofing elements of ceramics, glass or concrete, with or without reinforcement

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Abstract

Strešná škridla na vytváranie strešnej krytiny je vyrobená s vnútornou povrchovou plochou (12) a s hornou krytinovou plochou (6), so závesnými nosmi (25) v oblasti svojho horného konca, je vybavená na vzájomné prekrývanie jednotlivých strešných škridiel profilovaním (11) a na svojej vnútornej povrchovej ploche (12) stužujúcimi rebrami (13, 14) usporiadanými v pozdĺžnom smere strešnej škridly a na hornej krytinovej ploche (6) sú upravené v pozdĺžnom smere strešnej škridly dekoračné žliabky (10). Na vloženej polohe strešnej škridly hornom priečnom okraji (4) je na vnútornej povrchovej ploche (12) vytvarovaná horná lišta (5), vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy (12). Strešná škridla má, okrem stužujúcich rebier (13, 14), na oboch stranách profilovania (11), v podstate rovnakú hrúbku. Stužujúce rebrá (13, 14) usporiadané v pozdĺžnom smere strešnej škridly na vnútornej povrchovej ploche (12) sú umiestnené výlučne pod dekoračnými žliabkami (10). Tieto stužujúce rebrá (13, 14) majú menšiu výšku ako úložné lišty (21, 22) usporiadané na pozdĺžnych bočných okrajoch strešnej škridly. V oblasti profilovania (11) je usporiadané stužujúce rebro (23) vystupujúce z vnútornej povrchovej plochy (12) a sledujúce obrys priebehu profilovania (11).ŕ

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka strešnej škridly na vytváranie strešnej krytiny, s vnútornou povrchovou plochou a s hornou krytinovou plochou, so závesnými nosmi v oblasti svojho horného konca, vybavenej na vzájomné prekrývanie jednotlivých strešných škridlíc profilovaním a na svojej vnútornej povrchovej ploche stužujúcimi rebrami usporiadanými v pozdĺžnom smere strešnej škridly dekoračnými žliabkami, pričom na v uloženej polohe strešnej škridly hornom priečnom okraji je na vnútornej povrchovej ploche vytvarovaná horná lišta, vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy, a pričom strešná škridla má, okrem stužujúcich rebier na oboch stranách profilovania, v podstate rovnakú hrúbku.
Doterajší stav techniky
Známe strešné škridly tohto druhu majú v dôsledku vytvorenia vnútornej povrchovej plochy v rovinnom tvare a vytvorenia vonkajšej povrchovej plochy so stupňovitým profilovaním na mnohých miestach jej dĺžky, najmä na miestach, kde prebiehajú stupne stupňovitého profilovania, veľké hrúbky, ktoré výrazne zvyšujú hmotnosť celej strešnej škridly. Strešná krytina vytvorená z týchto strešných škridiel tak vyžaduje masívnejšie latovanie, ktoré by bolo schopné niesť vysokú hmotnosť strešnej krytiny. Okrem toho je doprava takýchto strešných škridiel tak na stavenisko, ako tiež na strechu, viazaná v dôsledku svojej veľkej vlastnej hmotnosti na vhodné dopravné a zdvíhacie zariadenia.
Spis FR A 2 305 562 opisuje veľkoplošnú strešnú škridlu, ktorá sa zavesí na strešných latách pomocou závesných nosov. Na účely imitácie viacerých menších jednotlivých škridiel má strešná škridla na svojej vonkajšej strane jednak profilovanie a jednak dekoračné žliabky. Táto strešná škridla je vybavená lištami prebiehajúcimi pozdĺž pozdĺžnych bočných okrajov a hornými lištami vyčnievajúcimi tak z vnútornej, ako i z vonkajšej povrchovej plochy, pričom pod dekoračnými žliabkami sú usporiadané stužujúce rebrá.
Nevýhody uskutočnenia strešnej škridly podľa spisu FR A 2 305 562 spočívajú v nasledujúcich podrobnostiach. Pod dekoračnými žliabkami je síce usporiadané stužujúce rebro na kompenzáciu straty pevnosti spôsobenú uskutočnením dekoračných žliabkov, ale toto stužujúce rebro neprebieha výlučne pod dekoračnými žliabkami, aleje vytvorené ako súvislé rebro, ktoré sa rozkladá od horného až k dolnému koncu strešnej škridly a má rovnakú výšku ako úložné lišty na okrajoch. Pretože dekoračnými žliabkami je spôsobené iba malé zmenšenie pevnosti v určitých oblastiach strešnej škridly, je také nevhodné vytvorenie stužujúceho rebra nadbytočné a prispieva iba na zvýšenie hmotnosti strešnej škridly, a teda na ťažšiu manipuláciu s ňou. Ďalšie nadbytočné zvýšenie hmotnosti vznikne spôsobom vzájomného prekrývania strešných škridiel v oblasti vodorovne prebiehajúcich okrajov. Tu totiž strešná škridla prekrýva strešnú škridlu nachádzajúcu sa pod ňou asi tretinou svojej povrchovej plochy. Týmto veľkoplošným prekrytím stúpne počet škridiel na zakrytie strešnej plochy, a teda i zaťaženie krovu, bez toho, že by došlo na znateľné zlepšenie utesnenia stykových miest. Okrem oblastí zoslabnutých dekoračnými žliabkami predstavujú i oblasti profilovania miesta zvlášť ohrozené možnosťou zlomenia.
V týchto oblastiach však nie sú uskutočnené žiadne výstužné vybavenia, takže táto strešná škridla je náchylná na zlomenie a má takzvané „miesta žiadaného zlomu“.
Zo spisu FR A 1 008 112 je známa veľkoplošná strešná škridla, ktorej horná krytinová plocha má tiež tvar viacerých jednotlivých strešných škridiel. Táto veľkoplošná strešná škridla nie je na hornom priečnom okraji vybavená hornou lištou, ktorá by vystupovala z vnútornej povrchovej plochy.
Úlohou vynálezu preto je vytvoriť strešnú škridlu, ktorá by jednak mala nízku vlastnú hmotnosť a jednak by mala vysokú pevnosť a odolnosť proti mechanickému namáhaniu a tiež odolnosť proti vzniku trhliniek v priebehu sušenia a vypaľovania, pričom by táto strešná škridla mala súčasne umožňovať ukladanie a mala by byť zaistená proti strhnutiu vetrom. Ďalšou úlohou vynálezu je vyriešiť spoje strešných škridiel, ktoré by zaisťovali v značnej miere tesnosť strešnej krytiny proti prenikaniu zrážkovej vody. Ešte ďalšou úlohou vynálezu je také tvarové riešenie strešných škridiel, ktoré by umožňovalo ich ľahké ukladanie na seba do stohu.
Podstata vynálezu
Uvedenú úlohu spĺňa strešná škridla na vytvorenie strešnej krytiny, s vnútornou povrchovou plochou a s hornou krytinovou plochou, so závesnými nosmi v oblasti svojho horného konca, vybavená na vzájomné prekrývanie jednotlivých strešných škridiel profilovaním a na svojej vnútornej povrchovej ploche stužujúcimi rebrami usporiadanými v pozdĺžnom smere strešnej tašky a na hornej krytinovej ploche sú upravené v pozdĺžnom smere strešnej škridly dekoračné žliabky, pričom na v uloženej polohe strešnej škridly hornom priečnom okraji je na vnútornej povrchovej ploche vytvarovaná horná lišta, vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy, a pričom strešná škridla má, okrem stužujúcich rebier na oboch stranách profilovania, v podstate rovnakú hrúbku, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že stužujúce rebrá usporiadané v pozdĺžnom smere strešnej škridly na vnútornej povrchovej ploche sú umiestnené výlučne pod dekoračnými žliabkami, pričom tieto stužujúce rebrá majú menšiu výšku ako úložné lišty usporiadané na pozdĺžnych bočných okrajoch strešnej škridly, a pričom v oblasti profilovania je usporiadané stužujúce rebro vystupujúce z vnútornej povrchovej plochy a sledujúce obrys priebehu profilovania.
Vytvorením strešnej škridly s rovnakou hrúbkou v podstate vo všetkých oblastiach sa oproti doteraz známym strešným škridlám dosahuje podstatná úspora materiálu, a tým aj hmotnosti, vztiahnuté na jednotkovú plochu strešnej škridly, takže je možné použiť úspornejšie dimenzované strešné latovanie a ľahšiu strešnú konštrukciu. Okrem toho je vďaka stužujúcim rebrám zaistená dostatočná mechanická pevnosť strešnej škridly a po streche pokrytej strešnými škridlami podľa vynálezu sa tak bez problémov dá chodiť a odoláva aj silnému krupobitiu. V tomto ohľade je vytvorenie stužujúcich rebier pod dekoračnými žliabkami zvlášť výhodné, pretože pri tomto riešení je zaistené vystuženie strešnej škridly i v miestach zoslabnutých oblastí pod dekoračnými žliabkami. Usporiadaním stužujúceho rebra v oblasti profilovania sa dosiahne účinné zosilnenie oblasti škridly, ktorá je najchúlostivejšia na zlomenie. Tým, že stužujúce rebrá usporiadané v pozdĺžnom smere strešnej škridly sú umiestnené výlučne pod dekoračnými žliabkami a majú menšiu výšku ako úložné lišty na pozdĺžnych bočných okrajoch strešnej škridly, je dosiahnuté mechanické vystuženie strešnej škridly v oblasti dekoračných žliabkov pri veľmi malom prírastku hmotnosti.
Podľa výhodného uskutočnenia vynálezu sa po celej dĺžke strešnej škridly rozkladajú kontaktné žliabky a do plnkovo tvarované kontaktné rebrá, usporiadané rovnobežne s bočnými pozdĺžnymi okrajmi strešnej škridly. Tým je dosiahnuté dobré utesnenie proti dažďovej vode dopadajúcej na strešnú krytinu v šikmom smere.
V koncovej oblasti odvrátenej od hornej lišty je výhodne vytvorená okrajová lišta vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy. Toto vybavenie výrazne prispieva na mechanické zosilnenie strešnej škridly v spodnej okrajovej oblasti, pričom súčasne s týmto zosilňujúcim účinkom je nutné vziať do úvahy pomerne malé zväčšenie hmotnosti strešnej škridly.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia vynálezu horná lišta vystupuje nad hornú krytinovú plochu, pričom z vnútornej povrchovej plochy vystupuje v koncovej oblasti odvrátenej od hornej lišty paralelná lišta, usporiadaná paralelne s hornou lištou a upravená na uloženie na hornú lištu susednej strešnej škridly vo väzbe strešnej krytiny. Toto riešenie poskytuje výhodu väčšej tesnosti strechy pokrytej strešnými škridlami podľa vynálezu proti zrážkovej vode. Týmto riešením sa dosahuje veľmi dobré utesnenie na sebe úložných strešných škridiel proti prenikaniu vody, pretože vo vzájomne sa prekrývajúcich oblastiach položených škridiel, prípadne okrajových líšt, vzniká v podstate labyrintové tesnenie.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia vynálezu je horná lišta na hornom priečnom okraji vybavená otvorenou priehlbinou, prebiehajúcou iba v časti šírky hornej lišty, a z vnútornej povrchovej plochy strešnej škridly vystupujú pri okraji, ktorý je v uloženej polohe strešnej škridly spodným okrajom, rebrá prebiehajúce rovnobežne s hornou lištou, ktorých tvar v podstate zodpovedá tvaru priehlbni hornej lišty, a ktoré sú vytvorené ako doplnkové prvky k priehlbinám. Toto uskutočnenie umožňuje veľmi bezpečné ukladanie strešných škridiel na seba na skladovanie a prepravu, pretože vystupujúce rebrá jednej škridly zapadajú do rovnako tvarovaných priehlbní v spodnej strešnej škridle.
Priehlbiny v hornej lište majú výhodne lichobežníkový tvar. Tým sa uľahčí zapadnutie rebier do priehlbní a zlepší sa ich vzájomný záber.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia vynálezu je oblasť hornej lišty, vystupujúcej nad hornú krytinovú plochu vybavená rozšíreniami, v ktorých sú vytvorené otvory na vloženie skrutiek. Tým je dosiahnuté zvýšenie pevnosti v lome v oblasti skrutiek určených na upevnenie strešnej škridly.
Závesné nosy sú výhodne integrované do stužujúcich rebier. Tým sa zvýši ochrana závesných nosov proti odlomeniu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude bližšie objasnený pomocou príkladov uskutočnenia zobrazených na výkresoch, na ktorých:
obr. 1 znázorňuje pôdorysný pohľad na strešnú škridlu, obr. 2 pohľad zdola na strešnú škridlu z obr. 1, obr. 3 čelný pohľad na strešnú škridlu v smere šípky A z obr. 1, obr. 4 opačný čelný pohľad na strešnú škridlu v smere šípky B z obr. 1, obr.5 čelný pohľad na strešnú škridlu v smere šípky C z obr. 1, obr.6 čelný pohľad na strešnú škridlu v smere šípky D z obr. 1, obr. 7 pozdĺžny rez strešnou škridlou vedený rovinou E - E z obr. 1, obr. 8 pozdĺžny rez strešnou škridlou vedený rovinou F - F z obr. 1, obr. 9 pozdĺžny rez strešnou škridlou vedený rovinou G - G z obr. 1, obr. 10 pozdĺžny rez strešnou škridlou vedený rovinou H - H z obr. 1, obr. 11 priečny rez strešnou škridlou vedený rovinou I -1 z obr. 1, obr. 12 priečny rez strešnou škridlou vedený rovinou J - J z obr. 1, obr. 13 a 14 pozdĺžne rezy skupinou strešných škridiel, zobrazujúce možnosti vzájomného prekrytia, obr. 15 priečny rez skupinou prekrývajúcich sa škridiel, vedený rovinou I -1 z obr. 1, a obr.16 priečny rez skupinou prekrývajúcich sa škridiel, vedený rovinou J - J z obr. 1.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Strešná škridla podľa vynálezu je vybavená na jednej svojej pozdĺžnej strane kontaktnými žliabkami 1, 2 prebiehajúce v podstate po celej dĺžke strešnej škridly, medzi ktorými sú umiestnene kontaktné rebrá 3, majúce v podstate lichobežníkový tvar svojho prierezu.
V oblasti horného priečneho okraja 4 je vytvarovaná horná lišta 5, ktorá vyčnieva mierne nad hornú krytinovú plochu 6, ako je to zrejmé z obr. 4. V tejto hornej lište 5 sú vytvarované dve v priereze lichobežníkové prehĺbeniny 7, otvorené smerom k hornému priečnemu okraju 4 a prebiehajúce len v časti šírky hornej lišty 5.
Horná lišta 5 je vybavená dvoma rozšíreniami 8, v ktorých sú vytvorené otvory 9 upravené na vloženie skrutiek na upevnenie strešnej škridly na strešnú konštrukciu.
Strešná škridla je vybavená stupňovitým profilovaním 11, ktorým získala vzhľad krytiny zostavenej z menších hladkých krytinových prvkov.
Ako je vidieť z obr. 2, sú do vnútornej povrchovej plochy 12 strešnej škridly vytvarované kontaktné rebrá 3’, spolupôsobiace s kontaktnými žliabkami 2, ako je to vidieť z obr. 15 a 16. Pri tomto vzájomnom prekrytí vytvárajú s kontaktnými žliabkami 1 vytvorenými na hornej krytinovej ploche 6 susednej strešnej škridly určitý druh labyrintového tesnenia.
V hornej krytinovej ploche 6 sú tiež vytvorené dekoračné žliabky 10. Zospodu sú pritom proti dekoračným žliabkom 10 vytvorené pozdĺžne stužujúce rebrá 13,14, ktoré majú podstatne menšiu výšku ako úložné lišty 21, 22 vytvorené na pozdĺžnych bočných stranách strešnej škridly, ako je to vidieť tiež z obr. 15 a 16. Tým je vykompenzované zoslabenie strešnej škridly, spôsobené dekoračnými žliabkami 10, prípadne je dosiahnuté zvýšenie pevnosti strešnej škridly.
Ako je vidieť z obr. 8, má strešná škridla na obidvoch stranách od stupňovitého profilovania 11 rovnakú hrúbku. Pritom je v oblasti stupňovitého profilovania 11 vytvorené stužujúce rebro 23, vystupujúce z vnútornej povrchovej plochy 12 strešnej škridly a sledujúce obrys stupňovitého profilovania 11.
Z obr. 2 je zrejmé, že v pozdĺžnych stužujúcich rebrách 13 sú vytvarované závesné nosy 25. V koncovej oblasti, odvrátenej od hornej lišty 5, ktorá tak isto vystupuje z roviny vnútornej povrchovej plochy 12, je vytvorená paralelná lišta 15 vystupujúca nad rovinu vnútornej povrchovej plochy 12 a spojujúca medzi sebou dve úložné plochy 16.
Ďalšia priečna lišta 17 je umiestnená v blízkosti závesných nosov 25 a rovnako vystupuje z roviny vnútornej povrchovej plochy 12.
V koncovej oblasti strešnej škridly, odvrátenej od hornej lišty 5, je vytvarovaná okrajová lišta 18 vystupujúca nad rovinu vnútornej povrchovej plochy 12 strešnej škridly. Z roviny vnútornej povrchovej plochy 12 ďalej vystupujú lichobežníkové rebrá 19, prebiehajúce rovnobežne s hornou lištou 5, ktoré pri kladení strešných škridiel zapadajú do priehlbín 7 v hornej lište 5.
Okrem toho je na spodnej strane hornej lišty 5 vytvorené lichobežníkové vybratie 20, ktoré je zrejmé najmä z obr.
3.
V oblastiach pozdĺžnych bočných okrajov strešnej škridly sú vytvorené úložné lišty 21, 22, ktoré slúžia na uloženie susedných strešných škridiel. Z vnútornej povrchovej plochy 12 strešnej škridly vystupuje tiež pozdĺžne rebro 24, prebiehajúce v pozdĺžnom smere strešnej škridly.
Ako je možné poznať z obr. 13 a 14, pri vytváraní strešnej krytiny sa kladú strešné škridly na strešné latovanie a zachytávajú sa svojimi závesnými nosmi 25 na strešných latách 26, pričom v najspodnejšom rade strešných škridiel sú strešné škridle uložené svojimi paralelnými lištami 15 na strešných latách 26. V ďalších vrstvách sú strešné škridle uložené svojimi závesnými nosmi 25 na strešných latách 26 a svojimi paralelnými lištami 15 sú uložené na horných lištách 5 spodných strešných škridiel. Tým sa získava veľmi dobré utesnenie proti prenikaniu zrážkovej vody.
Z obr. 15 a 16 je zrejmé, že strešné škridle sú uložené svojimi bočnými stranami tesne na pozdĺžnych bočných okrajoch susedných strešných škridiel, pričom kontaktné žliabky 3, 3’ do seba vzájomne zapadajú.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Strešná škridla na vytváranie strešnej krytiny, s vnútornou povrchovou plochou (12) a s hornou krytinovou plochou (6), so závesnými nosmi (25) v oblasti svojho horného konca, vybavená na vzájomné prekrývanie jednotlivých strešných škridiel profilovaním (11) a na svojej vnútornej povrchovej ploche (12) stužujúcimi rebrami (13, 14) usporiadanými v pozdĺžnom smere strešnej škridly a na hornej krytinovej ploche (6) sú upravené v pozdĺžnom smere strešnej škridly dekoračné žliabky (10), pričom na v uloženej polohe strešnej škridly hornom priečnom okraji (4) je na vnútornej povrchovej ploche (12) vytvarovaná horná lišta (5), vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy (12), a pričom strešná škridla má, okrem stužujúcich rebier (13, 14) na oboch stranách profilovania (11), v podstate rovnakú hrúbku, vyznačujúca sa tým, že stužujúce rebrá (13, 14) usporiadané v pozdĺžnom smere strešnej škridly na vnútornej povrchovej ploche (12) sú umiestnené výlučne pod dekoračnými žliabkami (10), pričom tieto stužujúce rebrá (13, 14) majú menšiu výšku ako úložné lišty (21, 22) usporiadané na pozdĺžnych bočných okrajoch strešnej škridly, a pričom v oblasti profilovania (11) je usporiadané stužujúce rebro (23) vystupujúce z vnútornej povrchovej plochy (12) a sledujúce obrys priebehu profilovania (11).
  2. 2. Strešná škridla podľa nároku 1,vyznačuj ú ca sa tým, že po celej dĺžke strešnej škridly sa rozkladajú kontaktné žliabky (1, 2) a doplnkovo tvarované kontaktné rebrá (3, 3'), usporiadané rovnobežne s bočnými pozdĺžnymi okrajmi strešnej škridly.
  3. 3. Strešná škridla podľa nároku 1 alebo 2, v y z n a čujúca sa tým, že v koncovej oblasti odvrátenej od hornej lišty (5) je vytvorená okrajová lišta (18) vystupujúca z vnútornej povrchovej plochy (12).
  4. 4. Strešná škridla podľa nárokov 1 až 3, vyznačujúca sa tým, že horná lišta (5) vystupuje nad hornú krytinovú plochu (6), pričom z vnútornej povrchovej plochy (12) vystupuje v koncovej oblasti odvrátenej od hornej lišty (5) paralelná lišta (15), usporiadaná paralelne s hornou lištou (5) a upravená na uloženie na hornú lištu (5) susednej strešnej škridly vo väzbe strešnej krytiny.
  5. 5. Strešná škridla podľa nárokov 1 až 4, vyznačujúca sa tým, že horná lišta (5) je na hornom priečnom okraji (4) vybavená otvorenou priehlbinou (7), prebiehajúcou iba v časti šírky hornej lišty (5), a z vnútornej povrchovej plochy (12) strešnej škridly vystupujú pri okraji, ktorý je v uloženej polohe strešnej škridly spodným okrajom, rebrá (19) prebiehajúce rovnobežne s hornou lištou (5), ktorej tvar v podstate zodpovedá tvaru priehlbín (7) hornej lišty (5), a ktoré sú vytvorené ako doplnkové prvky k priehlbinám (7).
  6. 6. Strešná škridla podľa nároku 5,vyznačuj ú ca sa tým, že priehlbiny (7) v hornej lište (5) majú lichobežníkový tvar.
  7. 7. Strešná škridla podľa nárokov 1 až 6, vyznačujúca sa tým, že oblasť hornej lišty (5) vystupujúca nad hornú krytinovú plochu (6) je vybavená rozšíreniami (8), v ktorých sú vytvorené otvory (9) na vloženie skrutiek.
  8. 8. Strešná škridla podľa nárokov 1 až 7, vyznačujúca sa tým, že závesné nosy (25) sú integrované do stužujúcich rebier (13).
SK38-97A 1994-07-11 1995-07-11 Strešná škridla SK284561B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT136694 1994-07-11
PCT/AT1995/000146 WO1996001932A1 (de) 1994-07-11 1995-07-11 Dachstein

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK3897A3 SK3897A3 (en) 1997-08-06
SK284561B6 true SK284561B6 (sk) 2005-06-02

Family

ID=3512330

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK38-97A SK284561B6 (sk) 1994-07-11 1995-07-11 Strešná škridla

Country Status (6)

Country Link
AU (1) AU2779595A (sk)
CZ (1) CZ291910B6 (sk)
RO (1) RO116914B1 (sk)
SI (1) SI9520085B (sk)
SK (1) SK284561B6 (sk)
WO (1) WO1996001932A1 (sk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES1045579Y (es) 2000-03-06 2001-05-01 Ceramicas Borja S A Teja que simula cuatro con apoyo en malla reticular y encaje libre.

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR321798A (fr) * 1902-04-25 1903-01-20 Rf A. H. August Burg Aktiengesellschaft Nouveau genre de tuile à emboitement
FR808928A (fr) * 1936-07-28 1937-02-18 élément de couverture ou de revêtement à surface apparente divisée en surfaces de formes et dimensions différentes
FR1008112A (fr) * 1950-01-09 1952-05-14 Tuile de couverture
FR1042577A (fr) * 1950-04-18 1953-11-02 Perfectionnements apportés aux tuiles à emboîtement en matériaux de toute nature
FR1369567A (fr) * 1963-07-05 1964-08-14 Tuile à emboîtement
FR2305562A2 (fr) * 1967-02-10 1976-10-22 Barnier Laurenties Tuile mecanique pour toiture
US4864793A (en) * 1986-03-18 1989-09-12 Kabushiki Kaisha Alps Slate Slate and method of manufacturing therefor
GB8707160D0 (en) * 1987-03-25 1987-04-29 Hopedelta Ltd Roof tile

Also Published As

Publication number Publication date
CZ8497A3 (en) 1997-07-16
RO116914B1 (ro) 2001-07-30
CZ291910B6 (cs) 2003-06-18
SI9520085A (en) 1997-06-30
SI9520085B (sl) 2002-02-28
WO1996001932A1 (de) 1996-01-25
SK3897A3 (en) 1997-08-06
AU2779595A (en) 1996-02-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10947731B2 (en) Supporting a load on a roof
US6243995B1 (en) Method and apparatus for closing openings under tiles along eave line
US4914885A (en) Roofing tile
US20140331573A1 (en) Rail mounting system for mounting skylights and the like directly to rib elevations of a raised rib metal panel roofing system
KR100887020B1 (ko) 옥상 방수 시스템 및 그 시공방법
US4432183A (en) Roofing tile
EP0481905A1 (en) Double roofing roof structure
WO2001044598A1 (fr) Toit et materiau de panneau de toit
GB1579465A (en) Lintel for supporting either courses of brickwork over wall openings or brick facades or the like
US4418505A (en) Starter strip for a tile roof
SK284561B6 (sk) Strešná škridla
SK132998A3 (en) Photovoltaic system for a sloping roof
US20070256371A1 (en) Parapet wall closure
FI83687B (fi) Tegelsystem.
JP2610724B2 (ja) 屋 根
US1862292A (en) Roofing
JPS5934662Y2 (ja) 屋根の楝構造
JPS631690Y2 (sk)
JPS601158Y2 (ja) 鎧張り用タイル
JP2002332726A (ja) 樋の取付構造
JP3628177B2 (ja) 横葺き屋根及びその施工方法
JPH09235828A (ja) 屋根瓦及び瓦葺き構造
JPH0622022Y2 (ja) かわら屋根の谷部水洩れ防止装置
JPS5942421Y2 (ja) 板葺屋根
JPH0672472B2 (ja) 床葺材の接続構造

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20130711