SK280633B6 - Spôsob prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo - Google Patents

Spôsob prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo Download PDF

Info

Publication number
SK280633B6
SK280633B6 SK3732-91A SK373291A SK280633B6 SK 280633 B6 SK280633 B6 SK 280633B6 SK 373291 A SK373291 A SK 373291A SK 280633 B6 SK280633 B6 SK 280633B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
formula
reaction
compounds
mixture
solution
Prior art date
Application number
SK3732-91A
Other languages
English (en)
Inventor
Ustan Bekir Sunay
Original Assignee
Novartis Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Novartis Ag filed Critical Novartis Ag
Publication of SK280633B6 publication Critical patent/SK280633B6/sk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo (g) chinolinov.
Doterajší stav techniky
V dokumente EP-A2-77 754 sú opísané 6- a/alcbo 7-oxytrans-l,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo (g) chinolíny, ktoré sú substituované v polohe 3 prípadne amidovanou karboxylovou skupinou, prípadne éterifikovanou hydroxymetylovou skupinou, kyanometylovou skupinou, alkyl- alebo aryltiometylovou skupinou, sulfamoylaminoskupinou alebo karbamoylaminoskupinou. Ako východiskové zlúčeniny sú tu takisto spomenuté 3-alkoxy-karbonyl-6- a/alebo
7-oxy-l,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo (g) chinoliny. 3a-Alkoxykarbonylové zlúčeniny sú tu však prevádzané na zodpovedajúce 3p-alkoxykarbonylové zlúčeniny časovo náročnou, veľakrát opakovanou reakciou s hydroxidom sodným.
Podstata vynálezu
Predmetom vynálezu je spôsob prípravy oktahydrobez (g) chinolinov všeobecného vzorca (I)
v ktorom
R1 a R2 nezávisle jeden od druhého znamená atóm vodíka alebo metoxylovú skupinu, pričom obidva tieto všeobecné substituenty nemôžu súčasne znamenať atóm vodíka, a
R3 a R4 nezávisle jeden od druhého znamená alkylovú skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atómami.
Uvedené zlúčeniny všeobecného vzorca (I) sa získajú spôsobom podľa vynálezu tak, že sa v prvom kroku zlúčenina všeobecného vzorca (H)
v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy, prevedie pri silno zásaditých podmienkach na anión všeobecného vzorca (Ha)
v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy, potom sa získaný anión prevedie reakciou s trialkylsilylhalogenidom na keténacetál všeobecného vzorca (Hb)
v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy a TAS znamená trialkylsilylovú skupinu, a zlúčenina všeobecného vzorca (Ilb) sa protónuje v prítomnosti zdroja protónov.
Prevedenie zlúčeniny všeobecného vzorca (H) na zodpovedajúci anión sa môže uskutočniť pri silno zásaditých podmienkach, napríklad pôsobením za reakčných podmienok silnej nenukleofilnej zásady. Ako uvedená zásada sa môže použiť napríklad lítiumdicyklohexylamid, lítiumtetrametylpiperidid, lítiumizopropylcyklohexylamid alebo výhodne lítiumdiizopropylamid, ktorý sa môže vyrobiť in situ. Výhodne sa použije na jeden protón určený na odstránenie aspoň jeden ekvivalent zásady.
Tvorba uvedeného aniónu sa môže uskutočniť v aprotickom polárnom rozpúšťadle, napríklad v éteri, akým je napríklad tetrahydrofurán. Reakčná teplota leží v teplotnom rozsahu od -110 do 50 °C a výhodne sa teplota pohybuje od -50 do-10 °C.
Prevedenie na uvedený keténacetál sa môže uskutočniť napríklad reakciou s trialkylsilylhalogenidom, výhodne s trimetylsilylchloridom. Výhodne sa prevedenie na keténacetál uskutočňuje priamo po deprotonácii v tom istom reakčnom prostredí. Výhodne sa použije aspoň jeden ekvivalent trialkylsilylhalogenidu na jeden ekvivalent zlúčeniny všeobecného vzorca (H). Reakčná teplota leží vhodne v takom istom teplotnom rozsahu, aký sa už uviedol.
Blokovanie aniónu vo forme keténacetálu zabezpečí, že protón môže pri kinetickej protonácii pôsobiť len z požadovaného smeru, t. j. zhora, čím je prakticky vylúčený vznik axiálnej zlúčeniny.
Následná kinetická protonácia sa môže uskutočniť buď rýchlym pridaním zdroja protónov pri veľmi nízkej teplote, napríklad pri teplote od -110 do -20 °C alebo obrátene, pomalým pridaním keténacetálu k zdroju protónov pri teplote napríklad -20 až 30 °C, výhodne pri teplote -20 až 25 °C. Ako zdroj protónov sa použije napríklad voda a/alebo metanol. Takisto je možné použiť kyselinu, napríklad kyselinu octovú, kyselinu chlorovodíkovú alebo kyselinu vínnu, vhodne vo vodnom prostredí alebo tiež v organickom rozpúšťadle, napríklad v éteri, akým je napríklad tetrahydrofurán, alebo v alkohole, akým je napríklad metanol, alebo v ich zmesi.
Spôsob podľa vynálezu je epimeráciou, ktorá umožňuje previesť v prakticky kvantitatívnom výťažku zlúčeninu všeobecného vzorca (Π) na epimému zlúčeninu všeobecného vzorca (I).
Východiskové zlúčeniny všeobecného vzorca (II) sa môžu pripraviť napríklad podľa nasledujúcej reakčnej schémy:
R'4=alkylová s 1 až 4 uhlíka
{III}
Zlúčenina všeobecného vzorca (H)
Všetky tieto reakcie sa môžu uskutočniť známym spôsobom. Napríklad príprava zlúčenín, všeobecného vzorca (IV) zo zlúčenín všeobecného vzorca (ΠΙ) (stupeň a) sa môže uskutočniť pôsobením NkL|-acetátu (zlúčenina sa môže pripraviť in situ z NH3 a kyseliny octovej) v prítomnosti dehydratačného činidla, ktorým je najmä molekulárne sito.
Stupeň b je klasickou redukciou enamínu a redukcia sa môže uskutočniť napríklad katalytický alebo pôsobením borohydridu, akým je napríklad nátriumborohydrid, NaBHi.
Adícia podľa stupňa c môže prebiehať pri teplote okolia.
Uzatvorenie kruhu (stupeň d) daného typu je známe ako Dieckmanova reakcia, ktorá sa môže uskutočniť napríklad zohriatím na teplotu asi 80 °C v prítomnosti zásady, akou je napríklad metylát sodný. Pri tejto reakcii vzniknú prakticky výlučne zlúčeniny všeobecného vzorca (VH), v ktorých je kruh A trans-viazaný na kruh B.
S cieľom uskutočniť redukciu 4-oxo-zlúčenín všeobecného vzorca (VII) na 4-OH-zlúčeniny všeobecného vzorca (VHI) (stupeň e) sa najskôr chráni skupina NH obvyklou N-ochrannou skupinou, akou je napríklad benzyloxykarbonylová skupina (BOC), potom sa oxo-skupina redukuje niektorým zo známych redukčných činidiel, napríklad nátriumborohydridom NaBH4, na OH-skupinu. Uvedená ochranná skupina, napríklad uvedená benzyloxykarbonylová skupina, sa potom odstráni známym spôsobom, napríklad hydrogenolyticky s použitím katalyzátora tvoreného paládiom na uhlí.
Stupeň f je klasickou N-alkyláciou a môže sa uskutočniť napríklad reakciou s alkylhalogenidom v prítomnosti zásady, akou je napríklad uhličitan draselný.
Zlúčeniny všeobecného vzorca IX sa dehydratujú (stupeň g) obvyklým spôsobom na zlúčeniny všeobecného vzorca (X), napríklad s použitím tionylchloridu ako dehydratačného činidla.
Nakoniec sa dvojitá väzba v zlúčeninách všeobecného vzorca X hydrogenuje, napríklad s použitím Raneyovho niklu ako katalyzátora (stupeň h), čo vedie k racemickej zmesi tvorenej 3a-alkoxykarbonyl-l,2,3,4,4a,5,10,10aa- a 3[i-alkoxykarbonyl-l,2,3,4.4a,5,10,10a,10a|I-oktahydrobenzo (g) chinolínom.
Zlúčeniny všeobecného vzorca (Hl) sú známymi zlúčeninami alebo sa môžu pripraviť známymi postupmi.
Zlúčeniny všeobecného vzorca (I) majú zaujímavé farmakologické vlastnosti, medzi ktoré patria PRL-zníženie a dopaminergické vlastnosti, ako je napríklad uvedené v európskej patentovej prihláške 77754. Tieto zlúčeniny sa môžu tiež použiť ako východiskový produkt na prípravu ďalších oktahydrobenzo (g) chinolínov, ktoré sú takisto spomenuté v už uvedenej európskej patentovej prihláške. Tieto zlúčeniny sa môžu pripraviť prevedením skupiny -COOR4, ako je to uvedené v spomenutej európskej patentovej prihláške, alebo tiež iným obvyklým spôsobom, napríklad redukciou skupiny -COOR4 na skupinu -CH2OH, alebo prevedením na amidovú alebo nitrilovú skupinu.
Zlúčeniny všeobecného vzorca (I) sa môžu použiť napríklad na prípravu zlúčenín všeobecného vzorca (la)
v ktorom
R3 má už skôr uvedený význam,
R'1 a R'2 nezávisle jeden od druhého znamenajú atóm vodíka, hydroxylovú skupinu alebo metoxylovú skupinu s obmedzením spočívajúcim v tom, že R'1 a R'2 nemôžu obidva súčasne znamenať atóm vodíka, a
R9 a R10 nezávisle jeden od druhého znamenajú atóm vodíka alebo alkylovú skupinu s 1 až 3 uhlíkovými atómami alebo obidva spolu tvoria skupinu -(CH2)4- alebo skupinu -(CH2)5-.
Zlúčeniny všeobecného vzorca (la) sa môžu pripraviť podľa nasledujúcej reakčnej schémy:
SK 280633 Β6
-ώ- r3
R1 iv) rozštiepenie éteru xL·
R»1 v ktorej
R1 a R2 nezávisle jeden od druhého znamenajú atóm vodíka alebo metoxylovú skupinu s obmedzením, spočívajúcim v tom, že R1 a R2 nemôžu obidva súčasne znamenať atóm vodíka, a
R1 a R2 nezávisle jeden od druhého znamenajú atóm vodíka alebo hydroxy-skupinu s obmedzením, spočívajúcim v tom, že R1 a R2 nemôžu obidva súčasne znamenať atóm vodíka.
Stupeň i) sa môže uskutočniť známymi metódami.
Stupeň ii) sa môže uskutočniť napríklad reakciou s nitroxylchloridom. Výhodne sa pritom použije rozpúšťadlo, akým je napríklad tetrahydrofurán. Reakčná teplota výhodne leží v teplotnom rozsahu od -40 do 0 °C.
Stupeň in) sa uskutočňuje acyláciou s použitím vhodnej aminosulfónovej kyseliny, akou je napríklad zlúčenina HO-SO2-N(R9)R10, alebo jej reaktívneho derivátu. Vhodnými reaktívnymi derivátmi sú zodpovedajúce chloridy a bromidy kyselín. Reakcia sa výhodne uskutočňuje v prítomnosti organickej zásady, akou je napríklad trietylamín a v inertnom organickom rozpúšťadle alebo riedidle, akým je napríklad chloroform, pri normálnej alebo mierne zvýšenej teplote.
Rozštiepenie éteru v stupni (iv) sa môže uskutočniť napríklad reakciou s IIBr, DDR3 alebo NaSCH3 v prítomnosti inertného organického rozpúšťadla alebo riedidla, akým je napríklad metyléndichlorid alebo dimetylformamid. Reakcia sa výhodne uskutočňuje pri teplote napríklad -70 až 0 °C (HBr alebo BBR3) alebo pri teplote z teplotného rozsahu vymedzeného teplotou 100 °C a teplotou spätného toku (NaSCH3).
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
6-Metoxy-3a-metoxykarbonyl-1 -n-propyl-1,2,3,4,4aa,5,10,10a|i-oktahydrobenzo (g) chinolín
Roztok 19,2 ml (0,14 mólu) diizopropylamínu v 240 ml tetrahydrufúránu sa ochladí na teplotu -30 až -40 °C. V priebehu 15 až 30 minút sa k tomuto roztoku pridá 83 ml (0,13 mólu) n-butyllítia v hexáne. Zmes sa potom mieša počas 15 minút. Potom sa k zmesi pridá po kvapkách v priebehu 30 minút a za miešania a chladenia na teplotu -30 až MO °C roztok 35,8 g 6-metoxy-3P-metoxykarbonyl-l-n-propyl-l,2,3,4,4aa,5,10,10aP-oktahydrobenzo (g) chinolínu v 240 ml tetrahydrofuránu. Zmes sa potom mieša počas 45 minút. Potom sa pridá roztok 21,5 ml (0,17 mólu) trimetylsilylchloridu v 20 ml tetrahydrofuránu a reakčná zmes sa mieša počas 45 minút pri teplote -30 až -40 °C.
Potom sa reakčná zmes pridá k roztoku 40 ml 30 % kyseliny chlorovodíkovej, 40 ml vody a 200 ml metanolu a v priebehu tohto prídavku (asi 30 minút) sa udržiava teplota v teplotnom rozsahu 15 až 25 °C. Potom sa pridá 100 ml 20 % vodného roztoku chloridu sodného, 40 ml koncentrovaného NH4OH a 200 ml toluénu. Zmes sa potom premieša a fázy sa oddelia. Organická fáza sa premyje 100 ml 20 % vodného roztoku chloridu sodného. Po odparení organickej fázy za zníženého tlaku sa odparok rozpustí v 120 ml ľahkej petrolejovej frakcie pri zohrievaní na teplotu asi 75 °C. Získaný roztok sa potom ochladí v priebehu asi 30 minút na teplotu 0 až 5 °C. Vylúčený pevný podiel sa odfiltruje a vysuší sa v priebehu 15 hodín pri teplote neprevyšujúcej 50 “C.
Príklad 2
-n-Propyl-3a-dietylsulfamoylamino-6-hydroxy-l ,2,3,4, 4aa,5,10,10ap-oktahydrobenzo (g) chinolín (racemická zmes)
2,7 ml bromidu boritého v 30 ml CH2CI2 sa po kvapkách pridá pri teplote -30 °C k roztoku 1,9 g 1-n-propyl-3a-dietylsultamoylamino-6-metoxy-l,2,3,4,4a,5,10,10aP-oktahydrobenzo (g) chinolinu (racemická zmes) v 70 ml CH2C12. Reakčná zmes sa potom mieša počas 4,5 hodiny pri teplote -30 až -10 °C, potom sa k nej pridá 100 ml 1 N vodného roztoku hydrogenuhličitan draselného, hodnota pH zmesi sa nastaví na 12 pridaním 1 N vodného roztoku hydroxidu sodného a takto získaná zmes sa niekoľkokrát extrahuje metylénchloridom. Organické fázy sa premyjú vodou do neutrálnej reakcie, vysušia sa nad síranom sodným a zahustia, pričom sa získa hnedá pena. Pena sa vyberie 80 ml zmesi metylénchloridu a metanolu v objemovom pomere 1:1, potom sa pridá 9 ml 7 N kyseliny chlorovodíkovej v metanole a získaná zmes sa zohrieva ne teplotu spätného toku počas 15 minút. Produkt sa zahustí, extrahuje rozdelením medzi metylénchlorid a 1 N NaOH, organická fáza sa premyje vodou do neutrálnej frakcie, vysuší sa nad síranom sodným a zahusti. Pevný zvyšok sa rozpustí povarením v zmesi dietyléteru a hexánu, roztok sa ochladí a sfiltruje, pričom sa získa požadovaná zlúčenina vo forme béžového prášku. Teplota topenia: 122,5 -124 °C.
Východiskový produkt sa pripraví nasledujúcim spôsobom:
a) 1-n-propyl-3ct-karbazoyl-6-metoxy-l,2,3,4,4aa,5,10,- lOap-oktahydrobenzo (g) chinolín (racemická zmes)
18,5 ml hydrazínhydrátu sa pridá k roztoku 3,5 g 1-n-propyl-3a-metoxykarbonyl-6-metoxy-l,2,3,4,4aP,5,10,lOa-oktahydrobenzo (g) chinolinu (racemická zmes) (pripravený podľa príkladu 1) v 60 ml metanolu a získaná reakčná zmes sa mieša počas asi 15 hodín pri teplote 50 °C. Po zahustení a vysušení za vysokého vákua sa zvyšok vyberie dietyléterom, vysuší nad síranom sodným a zahustí, pričom sa získa požadovaná zlúčenina vo forme žltého oleja, ktorý v priebehu státia vykryštalizuje. Teplota topenia: 84 až 86 °C.
SK 280633 Β6
b) l-n-Propyl-3a-amino-6-metoxy-l,2,3,4,4aa,5,10,ΙΟββ-oktahydrobenzo (g) chinolín (racemická zmes) ml 1 N roztoku nitrozylchloridu v tetrahydrofuráne sa pri teplote -30 °C pridá k roztoku 2,5 g produktu zo stupňa
a) v 80 ml tetrahydrofuránu. Po 5 minútach je reakcia skončená. Získaná reakčná zmes sa potom zohrieva na teplotu spätného toku počas 1 hodiny, potom sa k nej pridá 50 ml 2 N vodného roztoku kyseliny chlorovodíkovej, získaný roztok sa zohrieva na teplotu spätného toku počas ďalších dvoch hodín, potom sa ochladí a zahustí. Ph zvyšku sa nastaví na hodnotu 12 pridaním 2 N vodného roztoku hydroxidu sodného a zvyšok sa extrahuje metylénchloridom. Organická fáza sa vysuší nad uhličitanom draselným a zahustí, pričom sa získa požadovaný produkt vo forme hnedého oleja. Tento produkt sa priamo použije na nasledujúcu reakciu, ako sa už opísalo skôr.
c) 1 -n-Propyl-3a-dietylsulfamoylamino-6-metoxy-l ,2,3,4,4aot,5-10,10a,10aP-oktahydrobenzo (g) chinolín (racemická zmes)
1,5 g l-n-propyl-3a-amino-6-mctoxy-l,2,3,4aa,5,10,lOaP-oktahydrobenzo (g) chinolínu (racemická zmes) a 3,0 ml sa pridajú k roztoku 1,9-dietylsulfamoylchloridu v 50 ml chloroformu a takto získaná reakčná zmes sa mieša počas asi 15 hodín pri teplote 50 ’C. K zmesi sa potom pridá 50 ml 1 N vodného roztoku uhličitanu sodného a zmes sa mieša počas dvoch hodín pri teplote okolia a potom sa rozdelí medzi metylénchlorid a vodu. Organická fáza sa vysuší nad síranom sodným, zahustí a chromatografícky prečistí, pričom sa získa požadovaná zlúčenina vo forme žltého oleja, ktorý vykryštalizuje pri teplote -20 ’C zo zmesi dietyléteru a hexánu.
Teplota topenia: 88 až 89 ’C.
v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy, potom sa získaný anión prevedie reakciou s trialkylsilylhalogenidom na keténacetál všeobecného vzorca (ITb)
v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy a TAS znamená trialkylsilylovú skupinu, a zlúčenina všeobecného vzorca (Rb) sa protónuje v prítomnosti zdroja protónov.
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že sa reakcia vedúca ku keténacetálu uskutočňuje priamo po deprotonácii v rovnakom reakčnom prostredí.
3. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že sa pripraví s použitím príslušnej východiskovej látky 6-metoxy-3a-metoxykarbonyl-l-n-propyll,2,3,4,4aa,5,10aP-oktahydroxybenzo (g) chinolín.

Claims (1)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    Koniec dokumentu
    1. Spôsob prípravy l,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo(g)chinolínov všeobecného vzorca (I) v ktorom
    R1 a R2 nezávisle jeden od druhého znamená atóm vodíka alebo metoxyskupinu, pričom obidva nemôžu byť súčasne atóm vodíka, a
    R3 a R4 nezávisle jeden od druhého znamená alkylovú skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atómami, vyznačujúci sa tým, že sa zlúčenina všeobecného vzorca (Ľ) v ktorom R1, R2, R3 a R4 majú už skôr uvedené významy, prevedie za silno zásaditých podmienok na anión všeobecného vzorca (Ha)
SK3732-91A 1990-12-10 1991-12-09 Spôsob prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo SK280633B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH387490 1990-12-10

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK280633B6 true SK280633B6 (sk) 2000-05-16

Family

ID=4265345

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK3732-91A SK280633B6 (sk) 1990-12-10 1991-12-09 Spôsob prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo

Country Status (7)

Country Link
BG (1) BG60864B1 (sk)
CZ (1) CZ283060B6 (sk)
PL (1) PL166914B1 (sk)
RO (1) RO112866B1 (sk)
RU (1) RU2061685C1 (sk)
SK (1) SK280633B6 (sk)
YU (1) YU187791A (sk)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2061685C1 (ru) 1996-06-10
PL166914B1 (pl) 1995-07-31
CZ283060B6 (cs) 1997-12-17
PL292692A1 (en) 1992-08-24
BG60864B1 (bg) 1996-05-31
YU187791A (sh) 1997-08-22
RO112866B1 (ro) 1998-01-30
BG95607A (bg) 1993-12-24
CS373291A3 (en) 1992-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL114541B1 (en) Process for preparing novel,substituted in position 2,4a,9b-trans-5-aryl-2,3,4,4a,5,9b-hexahydro-1h-pyrido/4,3-b/indoles
JP2731853B2 (ja) トリ低級アルカノイルオキシホウ素の製造法
CH671227A5 (sk)
US4057560A (en) 1,2,2A,3,4,5 Hexahydrobenz[c,d]indol-1-yl-2-guanidines
SK280633B6 (sk) Spôsob prípravy 1,2,3,4,4a,5,10,10a-oktahydrobenzo
CA1040656A (en) Phenoxyalkylamine derivatives and preparation thereof
US4221803A (en) Substituted dibenzyl ethers and pharmaceutical compositions containing said ethers for the treatment of infections
GB2025395A (en) Therapeutically active substituted dibenzyl ethers
JPH0256478A (ja) 2,3,4,5―テトラヒドロ―1―ベンズオキセピン―3,5―ジオン誘導体及びその製法
NO147838B (no) Mellomprodukt til bruk ved fremstilling av det hypotensive middel 2-(4-(2-furoyl)piperazin-1-yl)-4-amino-6,7-dimetoksykinazolin
NO121951B (sk)
SU999967A3 (ru) Способ получени 6-N-замещенных 6-амино-3-пиридазинилгидразинов или их солей
CA1167439A (en) Pentacyclic compounds, processes for their preparation and their use
US4002611A (en) Preparation of benzodiazepines
WO2000005215A1 (en) A process for preparing benzocycloheptapyridin-11-ones
JPH01316352A (ja) 3‐シアノ‐4‐アリールピロールの製造法
JPH03215488A (ja) ピリミドベンズイミダゾール誘導体
WO2006010079A2 (en) Process for preparing naratriptan hydrochloride
PL148867B1 (en) Method of obtaining novel n-substituted derivatives of azidrine-2-carboxylic acid
Greenhill et al. Enaminones in the preparation of 1, 2-diazetidin-4-ones
DE3434680A1 (de) 4,5-dihydro-3(2h)-pyridazinone, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung
KR0127751B1 (ko) 벤즈이미다졸 유도체의 제조방법
HUT72439A (en) Benzo[f]quinoxalindione derivatives, their preparation and their use in drugs
KR810001979B1 (ko) 2, 5-디히드로-1, 2-티아지노 [5, 6-b] 인돌-3-카복사미드1, 1-디옥사이드의 제조방법
CA1074305A (en) Amino-substituted tetracyclic compounds

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Expiry date: 20111209