SK143893A3 - Verapamil hci formulation and other opthalmic solutions with buffer system for ocular administration - Google Patents

Verapamil hci formulation and other opthalmic solutions with buffer system for ocular administration Download PDF

Info

Publication number
SK143893A3
SK143893A3 SK1438-93A SK143893A SK143893A3 SK 143893 A3 SK143893 A3 SK 143893A3 SK 143893 A SK143893 A SK 143893A SK 143893 A3 SK143893 A3 SK 143893A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
eye
buffers
vehicle
solution
formulation
Prior art date
Application number
SK1438-93A
Other languages
Slovak (sk)
Inventor
Richard L Giovanoni
Original Assignee
Cooper Vision Pharmaceuticals
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cooper Vision Pharmaceuticals filed Critical Cooper Vision Pharmaceuticals
Publication of SK143893A3 publication Critical patent/SK143893A3/en

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/0012Galenical forms characterised by the site of application
    • A61K9/0048Eye, e.g. artificial tears
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/275Nitriles; Isonitriles

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Ophthalmology & Optometry (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

An aqueous ophthalmic solution is disclosed in which one or more acive ingredients in ionized form are gradually brought to undissociated, free base form by lacrimal solution acting against the affect of a plurality of buffers. The affect of each buffer is overcome sequentially by the lacrimal fluid. A preferred formulation includes verapamil HCl as the active ingredient in ionized form and includes as buffers: boric acid at 2.8 %, disodium edetate at 0.18 %, dextrose at 0.3 %, and polyvinylpyrrolidone at 2.0 %.

Description

Oblasť technikyTechnical field

Vynález sa obecne týka oftalmických prípravkov, obsahujúcich účinnú zložku.The invention generally relates to ophthalmic formulations containing the active ingredient.

.1^ .1.1 ^ .1

Doterajší stav technikyBACKGROUND OF THE INVENTION

Oftalmické roztoky sú prevažne liečivá na vodnej báze pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka. Sú indikované pre rôzne patologické podmienky a rovnako sa používajú ako diagnostické činidlá pre vizualizáciu vonkajších očných štruktúr a abnormalít, ktoré nie sú zreteľné pre prípadné pozorovanie vykonávané očným lekárom.Ophthalmic solutions are predominantly aqueous based drugs for topical application to the outer surface of the eye. They are indicated for a variety of pathological conditions and are also used as diagnostic agents for visualization of external ocular structures and abnormalities that are not apparent for possible observation by an ophthalmologist.

V súvislosti s vyššie uvedeným, môžu aktívne zložky očných roztokov obsahovať anestetiká, mydriatiká (činidlá, ktoré dilatujú pupilu), miotiká (činidlá, ktoré sťahujú pupilu), protiinfekčné činidlá, diagnostiká (ako sú farbivá pri vizualizácii neviditeľných plôch očného povrchu, ako aj iných povrchov) , adstringentiá, demulcenty a lubrikanty pre dočasné zmiernenie očných obtiaží, ako i protizápalové činidlá a iné zložky, používané pre zvýraznenie špecifických farmakologických účinkov.In connection with the above, the active components of the ophthalmic solutions may include anesthetics, mydriatics (agents that dilate the pupil), miotics (agents that contract the pupil), anti-infectious agents, diagnostics (such as colorants in visualizing invisible areas of the eye surface) surfaces), astringents, demulcentants and lubricants for temporarily alleviating eye problems, as well as anti-inflammatory agents and other ingredients used to enhance specific pharmacological effects.

Základnými požiadavkami kladenými na prijateľný očný roztok sú sterilita, čírosť a neprítomnosť častíc tak veľkých, že spôsobujú dráždenie a/alebo poškodenie oka. Ďalej by vodné prostredie oftalmického produktu malo poskytnúť prostredie, ktoré podporuje stabilitu aktívnej zložky (zložiek). Ďalej by výsledný oftalmický roztok (aktívnej a neaktívnej zložky) nemal byť výrazne nepríjemný po aplikácii do oka. Nepríjemný očný roztok má dve hlavné nevýhody. Prvý, nevyvoláva ochotu pacienta, ak je použitý mimo profesionálny zákrok, tým je ohrozený liečebný režim. Za druhé, nepríjemný oftalmický roztok vyvoláva dráždenie oka, i keď prechodné, ktoré aktivuje ochrannú odozvu úporného slzenia. Zrejmé slzenie, ako odozva na podráždenie oka je označené ako vymývanie, keď si telo uvedomí podráždenie oka. Nanešťastie, ak očná medikácia je vnímaná ako dráždiaca, doba prestávky je redukovaná slzením, čím je ohrozený požadovaný účinok.The essential requirements for an acceptable ophthalmic solution are sterility, clarity and the absence of particles so large as to cause irritation and / or damage to the eye. Furthermore, the aqueous environment of the ophthalmic product should provide an environment that promotes the stability of the active ingredient (s). Furthermore, the resulting ophthalmic solution (active and inactive ingredients) should not be significantly unpleasant after application to the eye. An unpleasant ophthalmic solution has two main disadvantages. First, it does not induce the patient's willingness if used outside a professional intervention, thereby endangering the treatment regimen. Second, the unpleasant ophthalmic solution causes eye irritation, albeit transient, which activates the protective response of the tear. The apparent lacrimation in response to eye irritation is referred to as washout when the body is aware of eye irritation. Unfortunately, if ophthalmic medication is perceived as irritant, the break time is reduced by lacrimation, jeopardizing the desired effect.

♦,♦,

Pretože jedným z mediátorov pohodlia je pH, bol dôraz kladený na pufrovanie očných roztokov na pH v špecifickom rozmedzí. pre poskytnutie maximálneho pohodlia a najvyššiu praktickosť roztoku. pH normálnej kvapaliny sĺz (lakrimálnej kvapaliny) je približne 7,2 až 7,4 s variáciami spojenými s rôznymi patológiami. Výrazne nepohodlné podmienky nastávajú, ak pH presiahne 8 alebo je pod hodnotou 5. Takto bolo dlho uvažované, že ak očné roztoky budú upravené na rozmedzie pH približne rovnaké, ako majú normálne slzy, bude výsledný roztok pri použití menej dráždiaci. Nepríjemnosť očných roztokov, pokiaľ sa objavuje, je typicky vo vzťahu k vlastnostiam aktívnej látky (látok). Niektoré chemikálie ako i niektoré chemické skupiny, sú obecne dráždiace pri očnom použití.Since pH is one of the mediators of comfort, the focus was on buffering ophthalmic solutions to a pH within a specific range. to provide maximum comfort and maximum practicality of the solution. The pH of normal tear fluid (lacrimal fluid) is approximately 7.2 to 7.4 with variations associated with different pathologies. Significantly uncomfortable conditions occur when the pH exceeds 8 or is below 5. Thus, it has long been considered that if the ophthalmic solutions were adjusted to a pH range approximately the same as normal tears, the resulting solution would be less irritating when used. The discomfort of ophthalmic solutions, if any, is typically related to the properties of the active agent (s). Some chemicals as well as some chemical groups are generally irritating to eye use.

Avšak v niektorých situáciách je pH mimo pohodlnú zónuHowever, in some situations the pH is outside the comfort zone

6,8 - 7,2 nevyhnutné pre dosiahnutie stability a v súvislosti s tým terapeutického účinku aktívnej zložky (zložiek) v prípravku. Iné aktívne chemikálie, ne, môžu ešte byť dráždiace, vlastností a profilov. Zhrnuté, stabilné v pH komfortnej zóv dôsledku ich disociačných počet oftalmík, ktoré sú nepohodlné pre podanie, je významný. Zahŕňajú všetky látky používané v profesionálnom ošetrení, predovšetkým mydr.iatiká a anestetiká. Naviac pre pacienta, orientovaného na dlhodobé používanie liečiv, ako je pilokarpin HC1 alebo pilokarpin nitrát, je toto užívanie tiež nepohodlné.6.8 - 7.2 necessary to achieve stability and, accordingly, the therapeutic effect of the active ingredient (s) in the formulation. Other active chemicals, not, may still be irritating to properties and profiles. In summary, stable in the pH of the comfort zone due to their dissociation number of ophthalmic drugs, which are uncomfortable for administration, is significant. They include all substances used in professional treatment, in particular mydrics and anesthetics. In addition, it is also uncomfortable for a patient oriented to long-term use of drugs such as pilocarpine HCl or pilocarpine nitrate.

Mnoho oftalmických prípravkov tak predstavuje kompromis medzi dvomi často protichodnými požiadavkami: menovíte stabilitou zložky a komfortom pacienta. V minulosti bol tento kom3 promis sústredený na úpravu pH jednotlivých prípravkov s cieľom nájsť zhodu s komfortom pacienta ako aj vyhovieť požiadavkám na stabilitu látky (látok) v prípravku. Pri nutnosti a praktickej aplikácii mali požiadavky na komfort vždy menšiu dôležitosť.Many ophthalmic preparations thus represent a compromise between two often contradictory requirements: namely the stability of the component and the comfort of the patient. In the past, this com3 promis has been focused on adjusting the pH of the individual formulations in order to find compliance with patient comfort as well as to meet the stability requirements of the substance (s) in the formulation. In the case of necessity and practical application, comfort requirements have always been of lesser importance.

Prehľad disociačných profilov tradične nekomfortriých oftalmologických prípravkov slúži k demonštrácii,.prečo ich fyziologická terapeutická účinnosť pôsobí ako nepohodlnná pre oko. Oŕtalmologické prípravky sú fyziologicky a terapeuticky aktívne v ich nedísociovanom stave (voľná zásada). Obecne však ich disociované (ionizované) formy (alebo soli) sa užívajú pri príprave oftalmologických produktov, pretože sú najrozpustnej ši e. Príklady oftalmologických prípravkov, ktoré sú terapeuticky účinné vo svojej nedisociovanej forme, ale sú formulované ako soli, sú uvedené v tabuľke 1.An overview of the dissociation profiles of traditionally uncomfortable ophthalmological preparations serves to demonstrate why their physiological therapeutic efficacy makes the eye uncomfortable. Ophthalmological preparations are physiologically and therapeutically active in their undissociated state (free base). In general, however, their dissociated (ionized) forms (or salts) are used in the preparation of ophthalmic products because they are the most soluble. Examples of ophthalmic preparations that are therapeutically effective in their undissociated form but are formulated as salts are shown in Table 1.

Tabuľka 1Table 1

Ant ihistami niká mydriatiká antazol in fosfát naphazolin fosfát pyrilamin maleát tetrahydrozolin hydrochlorid anastetiká atropin sulfát cyklopentolát hydrochlorid homatropin hydrobromid fenylefrin hydrochlorid skopolamin hydrobromid protizápalové činidlá benoxinát hydrochlorid proparakain hydrochlorid tetrakain hydrochlorid cromolyn sodium dexamethason sodný fosfát prednisolon sodný fosfát prot[infekčné činidlá demecarium bromid echothiofát iodid pilokarpin hydrochlorid pilokarpin nitráty gentamycin sulfár neomycin sulfát polymyxin B sulfát sulfaacetamid sodný i né timolol maleát betaxolol hydrochlorid verapamil hydrochloridAnt ihistami or confer mydriatic antazol in phosphate naphazoline phosphate, pyrilamine maleate, tetrahydrozoline hydrochloride, anesthetics, atropine sulfate, cyclopentolate hydrochloride, homatropine hydrobromide, phenylephrine hydrochloride, scopolamine hydrobromide, anti-inflammatory agents, benoxinate hydrochloride, proparacaine hydrochloride, tetracaine hydrochloride, cromolyn sodium, dexamethasone sodium phosphate, prednisolone sodium phosphate prot [infectious agents, demecarium bromide, echothiophate iodide pilocarpine hydrochloride Pilocarpine Nitrates Gentamycin Sulfate Neomycin Sulfate Polymyxin B Sulfate Sacetacetamide Sodium Timolol Maleate Betaxolol Hydrochloride Verapamil Hydrochloride

Po aplikácii na vonkajší povrch oka sú tieto soli hydrolizované, čo vedie ku konverzii na formu voľnej zásady a pripojený anión alebo katión. Voľná zásada sa absorbuje okom a je v prvom rade zodpovedná za fyziologickú aktivitu liečiva. Absorpcia liečiva vo forme voľnej zásady je pokladaná za príčinu nepohodlnosti pre oko. K hydrolytickému štiepeniu soli. liečiva dochádza preto, lebo oči si udržujú tlmiacu kapacitu povrchového pH obecne medzi 7,2 a 7,4. Ďalšie odlíšenie pH aplikovaného očného prípravku od rozmedzí fyziologického pH oka, spôsobuje rýchlejšiu a intenzívnejšiu hydrolytickú aktivitu s možnou sprievodnou akútnou, intenzívnou nepohodou. Ionizovaný očný prípravok môže byť stabilný v pufre pri skladovaní. Avšak akonáhle sa raz tlmiaca kapacita vehikula liečiva naruší, je ionizovaná forma okamžite transformovaná na nedisociovanú formu (voľná zásada). V dôsledku toho k intenzívnemu, akútnemu nepohodliu prichádza pri použití tradičných, jednoznačných pufrov.Upon application to the outer surface of the eye, these salts are hydrolyzed, resulting in conversion to the free base form and an attached anion or cation. The free base is absorbed by the eye and is primarily responsible for the physiological activity of the drug. Absorption of the free base drug is believed to cause discomfort to the eye. For hydrolytic cleavage of salt. Drugs occur because the eyes maintain a buffering surface pH generally between 7.2 and 7.4. Further distinguishing the pH of the applied ophthalmic preparation from the physiological pH range of the eye causes a faster and more intense hydrolytic activity with possible concomitant acute, intense discomfort. The ionized ophthalmic formulation may be stable in buffer upon storage. However, once the buffering capacity of the drug vehicle is disrupted, the ionized form is immediately transformed into the undissociated form (free base). As a result, intense, acute discomfort occurs with the use of traditional, unambiguous buffers.

Predchádzajúca vehikula očných liečiv sa pokúšala riešiť nežiadúcu konverziu disociovaného liečiva na voľnú zásadu inkorporáciou chemických pufrov, o ktorých je známe, že udržujú pH očného povrchu u daného prípravku tak dlho, ako je to možné. V prípadoch, keď pH produkt sa výrazne líši od pH povrchu oka. tieto pufry len spôsobujú zvýšené nepohodlie prípravku vyvolaním zjavnej fyziologickej tlmiacej odozvy očnou tekutinou uvoľnenou z Lakrimálnej žľazy, ako je schematicky znázornené na obr. 1.Previous ophthalmic drug vehicles have attempted to address the undesired conversion of the dissociated drug to the free base by incorporating chemical buffers known to maintain the ocular surface pH of the formulation for as long as possible. In cases where the pH of the product differs significantly from the pH of the eye surface. these buffers only cause increased inconvenience to the formulation by eliciting an apparent physiological cushioning response by the eye fluid released from the Lacrimal Gland as schematically shown in FIG. First

V poslednej dobe bolo zistené, že určité činidlá blokujúce kanálky vápnika, zvlášť verapamil, sú schopné znížiť zvýšený vnútroočný tlak, ak sa podávajú topicky na hypertenzívne oko v roztoku vhodného oftalmologického vehikula (Abelsom US pat. 4981871, citovaný ako odkaz). Avšak v praxi bolo obtiažne získať oftalm.ické vehikulum pre verapamil, ktoré by zaisťovalo pacientovi pohodlie.Recently, it has been found that certain calcium channel blocking agents, particularly verapamil, are capable of reducing elevated intraocular pressure when administered topically to the hypertensive eye in a solution of a suitable ophthalmic vehicle (Abels, US Pat. 4981871, incorporated herein by reference). However, in practice, it has been difficult to obtain an ophthalmic vehicle for verapamil that provides patient comfort.

Verapamil predstavuje klasický oftalmologický prípravok, stabilný vo forme svojej soli (napr. ako verapamil HCl) v prostredí o pH n i žšom, ako je pH očnej tekutiny. Za účelom udržania zodpovedajúcej doby použiteľnosti, by mal byť oftalmologický roztok verapami1-HC1 výhodne udržovaný v rozmedzí pH 5 ,0 - 5,5. Avšak bez vhodného tlmiaceho vehikula, aplikácia verapamil HCl v stabilnej forme z hľadiska použiteľnosti na očný povrch, ktorý má fyziologické pH slzového filmu oka (pH 7,0), vedie k takému stupňu pálenia, že je pre pacienta neprij atelná.Verapamil is a classical ophthalmological formulation, stable in the form of its salt (e.g. as verapamil HCl) in an environment with a pH lower than the eye fluid. In order to maintain an appropriate shelf life, the ophthalmologic solution should preferably be maintained in the range of pH 5.0-5.5 by verapam 1-HCl. However, without a suitable buffer vehicle, application of verapamil HCl in a stable form for use on an ocular surface having a physiological pH tear film of the eye (pH 7.0) results in a degree of burning that is unacceptable to the patient.

Podstata vynálezuSUMMARY OF THE INVENTION

V širšom rozsahu je predloženým vynálezom oftalmologický prípravok pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka, ktorý obsahuje účinnú látku, pôsobiacu farmakologickú zmenu v oku alebo pôsobiaci ako diagnostikum pri vizualizácii očných štruktúr. Účinná látka sa aplikuje na oko vo forme stabilnej ionizovanej soli pri pH, ktorá je relatívne nižšie, ako je pH lakrimálnej tekutiny. Účinná látka je aktívna vo svojej nedisociovanej forme ako voľná zásada pri pH v podstate vyššom než vo svojej d i soc.i ovanej forme vo forme ionizovanej soli. Vynález tiež zahrňuje mnoho pufrov v množstvách dostatočných pre zamedzenie zvýšenia pH aktívnej zložky, keď sa mení zo soli na voľnú zásadu v prítomnosti lakrimálnej kvapaliny. Puf ry sú vzájomne diferencované svojou tlmiacou kapacitou, takže konverzia aktívnej zložky z disociovanej formy na formu voľnej zásady je spomalená a udržovaná nasledujúcou neutralizáciou rôznymi puframi. Táto postupná tvorba voľnej zásady poskytuje pacientovi výrazne väčší komfort, ako pri prítomnosti len jedného pufru a zmena v pH pri zmenách aktívnej zložky z disociovanej formy na formu voľnej zásady je rých1 ej š i a .More broadly, the present invention is an ophthalmic composition for topical application to the outer surface of the eye, comprising an active agent that causes a pharmacological change in the eye or acts as a diagnostic in the visualization of ocular structures. The active ingredient is applied to the eye in the form of a stable ionized salt at a pH that is relatively lower than the pH of the lacrimal fluid. The active ingredient is active in its undissociated form as the free base at a pH substantially higher than in its di-ionized salt form. The invention also encompasses many buffers in amounts sufficient to prevent an increase in the pH of the active ingredient when it is converted from a salt to a free base in the presence of a lacrimal liquid. Buffers are differentiated by their buffering capacity so that the conversion of the active ingredient from the dissociated form to the free base form is retarded and maintained by subsequent neutralization with various buffers. This gradual formation of the free base provides the patient with significantly greater comfort than in the presence of only one buffer and the change in pH when the active ingredient changes from the dissociated form to the free base form is faster.

Špecifickejšie, vynález môže používať viac pufrov, napr. tri, štyri, päť alebo viac. Takéto pufry budú mať rôznu tlmiacu kapacitu a, ak to je žiadúce, rovnaké celkové množstvo. Týmto spôsobom pH prípravku bude v štádiu, keď kapacita pufru každého z pufrov bude prevyšovať kapacitu lakrimálnej tekutiny a pH prípravku sa bude zvyšovať smerom k pH slz. Ešte špecifickejšie sa uvažuje, že sa použije viac pufrov, zahŕňajúcich kyselinu bori tú, edetát dvoj sodný a polyvinylpyrrolidon (PVP), je edetát najslabší a kyselina boritá najsilnejšia zo slabo d isociovaných kyselín k prekonaniu tejto kapacity. Ak sa použijú štyri pufry, štvrtou môže byť dextróza, ktorá je ešte slabšia ako edetát a bude ako prvá prekonaná slzami užívateľa .More specifically, the invention may use multiple buffers, e.g. three, four, five or more. Such buffers will have different buffering capacity and, if desired, the same total amount. In this way, the pH of the formulation will be at a stage where the buffer capacity of each of the buffers exceeds the capacity of the lacrimal fluid and the pH of the formulation will increase towards the tear pH. More specifically, it is contemplated that multiple buffers, including boric acid, disodium edetate, and polyvinylpyrrolidone (PVP), are the weakest edetate and boric acid is the strongest of weakly associated acids to overcome this capacity. If four buffers are used, the fourth may be dextrose, which is even weaker than edetate and will first be overcome by the user's tears.

Z jedného hľadiska sa vynález týka oftalmologického prípravku pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka, obsahujúceho verapamil ako aktívnu zložku vo forme stabilnej, disociovanej soli (verapamil HCl) pri pH, ktoré je nízke v porovnaní s pH lakrimálnej tekutiny. Oftalmologický prípravok tiež zahŕňa tlmiaci systém, obsahujúci viac pufrov v množstvách, postačujúcich pre riadenie zvýšenia pH aktívnej zložky, pri ich zmene zo soli na voľnú zásadu za prítomnosti lakrimálnej tekutiny. Pufry sú odlíšené jeden od druhého svojou tlmiacou kapacitou, takže konverzia aktívnej zložky z formy disociovanej na formu voľnej zásady je spomalená a udržovaná nasledujúcou neutralizáciou rôznymi puframi. Táto postupná tvorba voľnej zásady poskytuje pacientovi komfort výrazne väčší, ako pri prítomnosti len jedného použitého pufru a zmena v pH ak- 7 tívnej zložky pri jej zmene z disociovanej formy na formu voľnej zásady je rýchlejšia.In one aspect, the invention relates to an ophthalmic formulation for topical application to the outer surface of the eye comprising verapamil as an active ingredient in the form of a stable, dissociated salt (verapamil HCl) at a pH that is low compared to the pH of the lacrimal fluid. The ophthalmic formulation also includes a buffer system comprising multiple buffers in amounts sufficient to control the increase in pH of the active ingredient as they change from salt to the free base in the presence of a lacrimal fluid. Buffers are distinguished from each other by their buffering capacity so that the conversion of the active ingredient from the dissociated form to the free base form is slowed and maintained by subsequent neutralization with various buffers. This gradual formation of the free base provides the patient with comfort significantly greater than in the presence of only one buffer used, and the change in pH of the active ingredient when changing from the dissociated form to the free base form is faster.

Výhodne sú puframi v tlmiacom systéme kyselina boritá v koncentrácii 0,5 až 3,0 %, najvýhodnejšie 2,8 % ; edetát dvojsodný v koncentrácii. 0,08 až 0,5 %, najvýhodnejšie 0,18 % ; dextróza v koncentrácii 0,1 až 5,0 %, najvýhodnejšie 0,3 % ; a polyvinyIpyrrolidon v koncentrácii 1,0 až 4,0 %, najvýhodnejšie 2,0 %. Všetky koncentrácie sú hmotnostné. Prípravok môže tiež obsahovať ochranné látky, ako najvýhodnejší benzalkon i umch l.or.id .Preferably, the buffers in the buffer system are boric acid at a concentration of 0.5 to 3.0%, most preferably 2.8%; disodium edetate in concentration. 0.08 to 0.5%, most preferably 0.18%; dextrose at a concentration of 0.1 to 5.0%, most preferably 0.3%; and polyvinylpyrrolidone at a concentration of 1.0 to 4.0%, most preferably 2.0%. All concentrations are by weight. The formulation may also contain preservatives, such as benzalkonium and umoride.

Oftalmický prípravok podlá vynálezu slúži pre spomalenie fyziologickej tlmiacej odozvy lakrimálnych kvapalín. Na rozdiel od tradičných tlmiacich chemikálií, ktoré len krátkodobo upravujú pH povrchu oka na pH prípravku, ale potom ihneď príde k prerušeniu tohoto účinku pôsobením očných tekutín, prípravok podľa vynálezu poskytuje trvalú, riadenú, zostupnú, rázovú tlmiacu odozvu. Namiesto pokusu o udržanie vopred stanoveného pH produktu orientovaného na očný povrch, toto umožňuje úpravu očného pH lakrimálnymi tekutinami do asi 60The ophthalmic formulation of the invention serves to retard the physiological damping response of lacrimal fluids. In contrast to traditional quenching chemicals which only temporarily adjust the pH of the eye surface to the pH of the formulation but then immediately discontinue this effect by ocular fluids, the formulation of the invention provides a sustained, controlled, descending, shock response. Instead of attempting to maintain a predetermined pH of the ocular surface-oriented product, this allows the ocular pH to be adjusted by lacrimal fluids to about 60

s. Napríklad sa uvažuje, že prípravok uchovávaný pri pH asi 3 by mohol dosiahnuť pH väčšieho než 6,5 po asi jednej minúte po aplikácii na oko a mal by mať pH menší než 6,5 dokonca menší než 6,0 alebo 5,5, 30 s po aplikácii. Táto rázová zmena pH umožňuje trvalú skôr než bezprostrednú konverziu disociovaného liečiva na nedisociovanú formu.with. For example, it is contemplated that a formulation stored at a pH of about 3 could reach a pH of greater than 6.5 after about one minute after application to the eye and should have a pH of less than 6.5, even less than 6.0 or 5.5, 30. s after application. This sudden change in pH enables a sustained rather than immediate conversion of the dissociated drug to the undissociated form.

Vylúčením okamžitej konverzie ionizovanej látky tento prípravok umožňuje postupnú konverziu disociovanej formy na nedisociovanú, ktorá tvorí absorbovateľnú formu účinnej látky. Pomalejšia konverzia má za následok nižšiu koncentráciu nedi soc.i ovaného lieči va v oku v ktorejkoľvek dobe, čím zmenšuje alebo zabraňuje nepríjemným pocitom spojených s nedisociovaným liečivom. Pretože oko je menej dráždené alebo vôbec nedráždené, je odozva tvorby sĺz zmenšená, čím je umožnená dlhšia doba med i kaď e očného povrchu.By eliminating the immediate conversion of the ionized substance, the preparation allows the gradual conversion of the dissociated form to the non-dissociated form, which forms the absorbable form of the active substance. Slower conversion results in a lower concentration of undissociated drug in the eye at any time, thereby reducing or preventing the discomfort associated with the undissociated drug. Because the eye is less irritated or not irritated at all, the tear response is reduced, allowing longer time for both the eye and the ocular surface.

Ďalšie rysy a výhody vynálezu budú zrejmé z nasledujúceho popisu výhodného vykonania a z nárokov spolu pripojených obrázkov, kde obr. 1 predstavuje vzťah tradičných kombinácií pufer-liečivo vzhľadom k nepríjemným pocitom a obr. 2 predstavuje vzťah nepríjemných pocitov a liečiva v pufrovacom systéme podľa vynálezu.Other features and advantages of the invention will be apparent from the following description of the preferred embodiment and from the claims of the accompanying drawings, in which: FIG. 1 shows the relationship of traditional buffer-drug combinations to discomfort, and FIG. 2 represents the relationship of discomfort and drug in the buffer system of the invention.

Lakrimálny aktivovaný pufrovací systém (LABS) podľa vynálezu je navrhnutý pre riadenie (spomalenie) fyziologickej tlmiacej odozvy lakrimálnych tekutín na pH pripravených oftalm.iekých roztokov, obsahujúcich určité aktívne zložky. Na rozdiel od tradične pufrovaných prípravkov, ktoré len krátkodobo upravujú pH očného povrchu na pH produktu, ale potom sa okamžite rozrušia, ak sú pretlmené očnými tekutinami, LABS je formulovaný pre poskytnutie udržovanej, riadenej, zostupnej rázovej pufrovacej odozvy. Namiesto pokusu o udržanie vopred stanoveného pH produktu orientovaného na očný povrch, poskytuje LABS kontinuálnu úpravu očného pH lakrimálnymi tekutinami po dobu, ktorá môže byť až do asi 60 sekúnd. Z toho vyplýva, že táto rázová zmena pH umožňuje trvalú, skôr než bezprostrednú konverziu disociovanej (ionizovanej) formy účinnej látky na jej nedisociovanú (neionizovanú) formu. Vylúčením okamžitej konverzie akéhokoľvek ionizovaného produktu, napríklad verapamil HC1, meraná zmena LABS indukovaného pH prostredia oka umožňuje postupnú konverziu disociovanej formy na nedisociovanú, absorbovateľnú, terapeuticky aktívnu formu (napr. verapamil), ako je schematicky znázornené na obr. 2. Táto pomalšia konverzia má za následok nižšiu koncentráciu nedisociovaného liečiva na oku v ktorúkoľvek dobu, čím je znížený, alebo vylúčený nepríjemný pocit spôsobený jeho prítomnosťou. Pretože oko je menej dráždené, alebo nie je vôbec dráždené, je odozva sĺz zmenšená alebo táto odozva nie je, čím je umožnená ďalšia doba medikácie očného povrchu nedisociovaným liečivom.The lacrimal activated buffer system (LABS) of the invention is designed to control (retard) the physiological buffer response of lacrimal fluids to the pH of prepared ophthalmic solutions containing certain active ingredients. Unlike traditional buffered formulations that only temporarily adjust the ocular surface pH to the pH of the product, but then immediately disrupt, when occluded by ocular fluids, the LABS is formulated to provide a sustained, controlled, descending shock buffer response. Instead of attempting to maintain a predetermined pH of the ocular surface-oriented product, LABS provides continuous adjustment of the ocular pH with lacrimal fluids for a period of up to about 60 seconds. This implies that this sudden change in pH allows a permanent rather than an immediate conversion of the dissociated (ionized) form of the active substance to its undissociated (non-ionized) form. By eliminating the immediate conversion of any ionized product, for example verapamil HCl, the measured change in the LABS-induced pH of the eye environment allows for a gradual conversion of the dissociated form into an undissociated, absorbable, therapeutically active form (e.g. verapamil) as schematically shown in FIG. 2. This slower conversion results in a lower concentration of undissociated drug on the eye at any time, thereby reducing or eliminating the discomfort caused by its presence. Because the eye is less irritated or not at all irritated, the tear response is diminished or not, thereby allowing an additional time to medicate the ocular surface with the undissociated drug.

Riadený posun v rovnovážnej reakcii disociovaná/ nedisociovaná účinná látka je sprostredkovaný formuláciou prípravku, ktorý využíva viac a rôzne slabé acidické látky, ktoré v dôsledku toho sú len slabo disociované vo vodnom médiu. Najčastejšie tieto slabo disociované, acidické látky a ich výhodné koncentrácie zahŕňajú, ale nie sú nimi obmedzené:The controlled shift in the equilibrium reaction of the dissociated / undissociated active agent is mediated by the formulation of a formulation that utilizes more and a variety of weak acidic substances which consequently are only slightly dissociated in an aqueous medium. Most commonly, these weakly dissociated acidic substances and their preferred concentrations include, but are not limited to:

kyselinu boritú, USP kvalita (0,5 - 3,0 %) edetát dvojsodný, USP kvalita (0,08-0,5 %) t dextrôza, USP kvalita (0,1 - 5,0 %) •r. polyvinylpyr rolidon, USP kvalita (0,1 až 5,0 %) .boric acid, USP quality (0.5 - 3.0%) disodium edetate, USP quality (0.08-0.5%) t dextrose, USP quality (0.1 - 5.0%) • r. polyvinylpyrrolidone, USP quality (0.1-5.0%).

**

Všetky vyššie uvedené zložky sú známe a prijateľné pre oftalmické farmaceutické prípravky a v skutočnosti sú používané v mnohých dostupných o.f talmických prípravkoch. Ich použitie je však vykonané z iných dôvodov, ako je uvedené v tomto vynáleze. Napríklad kyselina boritá má antimikrobiálne a jednoznačné pH upravujúce vlastnosti, ak je použitá sama, edetát dvojsodný a dextrôza môžu chemicky stabilizovať niektoré ofta.lm.icky aktívne zložky a ďalej edetát dvojsodný vykazuje an t i m i krob.iálnu aktivitu. PVP je typicky obsiahnutý v prípravkoch pre zvýšenie viskozity a/alebo slúži ako suspendačné činidlo.All of the above ingredients are known and acceptable for ophthalmic pharmaceutical formulations and, in fact, are used in many available pharmaceutical formulations. However, they are used for other reasons than those described herein. For example, boric acid has antimicrobial and unambiguous pH-adjusting properties when used alone, disodium edetate and dextrose can chemically stabilize some of the ophthalmically active ingredients, and furthermore disodium edetate exhibits an antimicrobial activity. PVP is typically included in viscosity enhancers and / or serves as a suspending agent.

Zatiaľ čo koncentrácie mimo výhodných rozmedzí sú tiež • účinné pre ovplyvnenie disociačných rýchlostí niektorých aktívnych oftalmických zložiek, sú uvedené koncentrácie koncen< tráciami výhodnými. Je preferované, keď sa všetky štyri uvedené pufrovacie zložky použijú spoločne; avšak použitie aspoň dvoch pufrovacích zlúčenín v špecifickom prípravku je v súlade s poskytnutím riadenej disociácie určitých aktívnych zložiek.While concentrations outside the preferred ranges are also effective for influencing the dissociation rates of some active ophthalmic components, these concentrations are preferred. It is preferred that all four of these buffer components be used together; however, the use of at least two buffer compounds in a specific formulation is consistent with providing controlled dissociation of certain active ingredients.

Počet pufrov a ich koncentrácia sú obecne vztiahnuté k nepríjemným pocitom vyvolaným špecifickou aktívnou zložkou. Naviac je možné použiť iné organické a/alebo anorganické látky namiesto niektorých alebo všetkých uvedených obvyklých pufrov. Tieto pufry majú najväčšie použitie prevažne preto, že sú známe ako bezpečné pre oftalmické použitie.The number of buffers and their concentrations are generally related to the discomfort caused by the specific active ingredient. In addition, other organic and / or inorganic substances may be used instead of some or all of the aforementioned conventional buffers. These buffers have the greatest use mainly because they are known to be safe for ophthalmic use.

Napríklad môžu byť použité iné slabé disociujúce acidické substancie, ako je kyselina alginová, cyklamová kyselina, edetát vápenatý-dvojsodný, kyselina gluronová a kyselina sorbová, vo vhodných koncentráciách v prípravkoch podľa predloženého vynálezu.For example, other weak dissociating acidic substances, such as alginic acid, cyclamic acid, calcium disodium edetate, gluronic acid and sorbic acid, may be used at appropriate concentrations in the compositions of the present invention.

Podobne súčasné použitie silnej zásady, ako je hydroxid sodný, a/alebo silnej kyseliny, ako je kyselina chlorovodíková, je možné pre zahrnutie do výhodných vyhotovení za účelom uvedenia prípravku do príslušnej konečnej formy rozmedzia pH pre optimálnu dobu použiteľnosti.Similarly, the simultaneous use of a strong base such as sodium hydroxide and / or a strong acid such as hydrochloric acid is possible for inclusion in preferred embodiments to bring the formulation into the appropriate final form of the pH range for optimal shelf life.

Naviac môžu byť zahrnuté farmaceutický prijateľné antimikrobiálne účinné ochranné látky. Príklady kompatibilných ochranných látok zahŕňajú, ale nie sú na ne obmedzené, benzalkoniuchlorid, dvoj sodný edetát, fenylmerkurynitrát, strieborné proteínové soli, kyselina sorbová a thiomersal. Z uvedeného zoznamu je zrejmé, že určité činidlá môžu plniť dvojitú funkciu - ako ochrannej látky a pufru. Volba ochrannej látky je závislá na prítomných aktívnych zložkách a profile použitých pufrov.In addition, pharmaceutically acceptable antimicrobially active preservatives may be included. Examples of compatible preservatives include, but are not limited to, benzalkonium chloride, disodium edetate, phenyl mercurynitrate, silver protein salts, sorbic acid, and thiomersal. From the above list, it is clear that certain agents may perform a dual function of preservative and buffer. The choice of preservative depends on the active ingredients present and the profile of the buffers used.

Vo výhodnom vyhotovení predloženého vynálezu sa LABS formulácia použije tak, že pôsobí ako komfortné vehikulum pre verapamil HCI a výhodné koncentrácie pufrovacích zložiek sú nasleduj úce:In a preferred embodiment of the present invention, the LABS formulation is used to act as a comfort vehicle for verapamil HCl, and preferred concentrations of buffer components are as follows:

kyselina boritá 2,8 % edetát dvoj sodný 0,18 % dextróza 0,3 %boric acid 2.8% disodium edetate 0.18% dextrose 0.3%

PVP 2,0 %PVP 2,0%

Ďalej je vo výhodnom LABS prípravku obsiahnutý benzalkoniumchlorid (BAC). BAC slúži ako antimikrobiálne činidlo pre udržanie sterility baleného roztoku vo viacdávkových kontajneroch. Ak je roztok balený ako jednotka použitia (jednorázové kontajnery), je BAC z prípravku vypustený, pretože nepris11 pleva k flexibilným pufrovacím vlastnostiam prípravku.Additionally, benzalkonium chloride (BAC) is included in the preferred LABS formulation. BAC serves as an antimicrobial agent to maintain sterility of the packaged solution in multi-dose containers. If the solution is packaged as a unit of use (disposable containers), the BAC is discarded from the formulation because it does not adhere to the flexible buffering properties of the formulation.

Mechanizmus pôsobenia LABS prípravku je založený na kapacite jeho zložiek byť pufrujúce až do rozsahu fyziologického pH očných tekutín so súčasne pôsobiacou nepríjemnou aktívnou zložkou (zložkami). Vzhľadom k slabo kyslému charakteru chemikálií každá z LABS zložiek ponúka rôzny stupeň rezistencie k tlmiacej aktivite očnej tekutiny. LABS zložka, majúca najslabšiu rezistenciu (najmenšie tlmiace vlastnosti), sa neutralizuje prvá. Neutralizácia ďalších tlmiacich prísad pokračuje od druhej najslabšej k zložke, majúcej najvyššiu odolnosť k zmene pH. Špecificky, ak sú prítomné vo výhodnom vyhotovení štyri bežné pufry, je teoretické poradie neutralizácie tohoto prípravku nasledujúce:The mechanism of action of the LABS formulation is based on the capacity of its components to be buffering up to the physiological pH range of the eye fluids with the concomitantly unpleasant active ingredient (s). Due to the weakly acidic nature of the chemicals, each of the LABS components offers a different degree of resistance to ophthalmic damping activity. The LABS component having the weakest resistance (least buffering properties) is neutralized first. Neutralization of the other buffering agents continues from the second weakest to the component having the highest resistance to pH change. Specifically, if four conventional buffers are present in a preferred embodiment, the theoretical order of neutralization of the formulation is as follows:

dextróza---edetát dvojsodný---PVP-- kyselina boritá (najslabšia------------------------najsilnejšia) vztiahnutá k ich in vitro tlmiacim kapacitám.dextrose --- disodium edetate --- PVP-- boric acid (weakest ------------------------ strongest) relative to their in vitro buffering capacities.

Preto ako sa každá zložka LABS neutralizuje (pufruje na približne pH 7,0), pH očných tekutín sa postupne zvyšuje. Ako sa pH zvyšuje (alebo ako sa znižuje kyslosť) koncentruje sa viac disociovaného produktu, napr. verapamil HCI, hydrolyticky na nedisociovaný produkt, napr. absorbovateľnú voľnú zásadu verapamilu. Pretože táto konverzia je spomaľovaná a udržovaná postupnou neutralizáciou LABS zložiek (rázový pufrový fenomén), očné nepríjemné pocity spojené s okamžitou, celkovou konverziou na voľnú zásadu sa väčšinou redukujú alebo sú odstránené. Priemerná koncentrácia voľnej zásady postupne stúpa so zvyšovaním pH očného povrchu (vďaka neutralizácii LABS zložiek) až dosiahne maximálnu koncentráciu a potom sa znižuje. K tomu prichádza preto, že použité pufry musia byť kvalitatívne a kvantitatívne volené tak, aby boli prispôsobené disociačnému profilu aktívnych zložiek prítomných v špecifickom prípravku.Therefore, as each LABS component is neutralized (buffered to about pH 7.0), the pH of the eye fluids gradually increases. As the pH increases (or decreases acidity), the more dissociated product is concentrated, e.g. verapamil HCl, hydrolytically to an undissociated product, e.g. absorbable free base of verapamil. Because this conversion is retarded and maintained by the gradual neutralization of the LABS components (shock buffer phenomenon), eye discomfort associated with immediate, total conversion to the free base is usually reduced or eliminated. The average free base concentration gradually increases as the pH of the ocular surface increases (due to neutralization of the LABS components) until it reaches its maximum concentration and then decreases. This is because the buffers used must be qualitatively and quantitatively selected to match the dissociation profile of the active ingredients present in the specific formulation.

Súčasne tu pôsobia tri faktory, ktoré napomáhajú vylúče12 niu zjavnej koncentrácie voľnej zásady na povrchu oka:At the same time, there are three factors that help to eliminate the apparent concentration of free base on the eye surface:

1) ako sa tvorí voľná zásada, je absorbovaná z povrchu oka do vnútorného tkaniva oka,1) as the free base forms, it is absorbed from the eye surface into the inner tissue of the eye,

2) aktivita slzného filmu konštantné odstraňuje liečivo z očného povrchu a2) the tear film activity constantly removes the drug from the ocular surface; and

3) voľná zásada sa tvorí postupne.(3) the free principle is established gradually.

Prvé dva fenomény sú bežné pri aplikácii všetkých očných kvapiek a je tu tretí fenomén, ktorý odlišuje aktivitu LABS od iných pufrových prípravkov použitých pre to, aby očné prípravky nepôsobili nepríjemné pocity.The first two phenomena are common in the application of all eye drops, and there is a third phenomenon that distinguishes the activity of LABS from other buffer formulations used to prevent ocular formulations from causing discomfort.

Pufrovací systém podľa vynálezu môže byť presne zostavený pre pohodlné prijatie špecifického oftalmického prípravku úpravou koncentrácie každého pufru a zmenou počtu pufrov. Výsledkom je, že môže byť použitý takmer nekonečný počet komfortných modelov pre uskutočnenie riadenej konverzie disociovaného liečiva na liečivo nedisociované. Stupeň komfortu, ktorý je vyžadovaný, je funkciou d.i sociačného profilu aktívnych zložiek s ohľadom na charakteristiky a stupeň vytvorenej voľnej zásady v prostredí približne rovnom, alebo o niečo nižším ako je pH 7. Stabilita veľkej väčšiny aktívnych oftalmických zložiek je zvýšená v tomto rozsahu pH. Farmaceutický produkt tak môže byť upravený na pH v rozmedzí, v ktorom je zaručená i keď je výrazne pod hodnotou pH oka. V dôsledku toho môžu byť požiadavky na stabilitu a pohodlie riešené bez vzájomných kompromisov.The buffer system of the invention can be precisely designed to conveniently receive a specific ophthalmic formulation by adjusting the concentration of each buffer and changing the number of buffers. As a result, an almost infinite number of comfort models can be used to effect a controlled conversion of the dissociated drug to the undissociated drug. The degree of comfort that is required is a function of the association profile of the active ingredients with respect to the characteristics and the degree of free base formed in an environment approximately equal to or slightly below pH 7. The stability of the vast majority of active ophthalmic ingredients is increased over this pH range. Thus, the pharmaceutical product can be adjusted to a pH in the range in which it is guaranteed even though it is well below the pH of the eye. As a result, stability and comfort requirements can be addressed without compromising each other.

V inom vyhotovení môže byť oftalmický roztok podľa vynálezu považovaný závodný roztok liečiva vo vodnom oftalmickom vehikule, obsahujúcom množstvo oftalmologický prijateľného acidifikačného činidla dostačujúceho pre udržanie roztoku na kyslom pH v rozmedzí 4,5 až 5,5 počas skladovania a množstvo oftalmologický prijateľného pufru, majúceho rozmedzie pH medzi pH roztoku a normálnym pH oka cicavca, dostačujúce k tomu, že spôsobí, že sa pH očnej tekutiny postupne vracia na svoju normálnu hodnotu po aplikácii dávky oftalmického vehikula do oka.In another embodiment, the ophthalmic solution of the invention may be considered a race drug solution in an aqueous ophthalmic vehicle comprising an amount of ophthalmologically acceptable acidifying agent sufficient to maintain the solution at an acidic pH in the range of 4.5 to 5.5 during storage and an amount of ophthalmologically acceptable buffer having a range. The pH between the pH of the solution and the normal pH of the mammal's eye sufficient to cause the pH of the ophthalmic fluid to gradually return to its normal value after application of the ophthalmic vehicle dose to the eye.

Oftalmické vehikulum podľa vynálezu môže byť použité pre formuláciu liečiv pre topické podanie na oko, keď kvôli stabilite boli aktívne zložky uchovávané pri. relatívne nízkom pH, ale sú výrazne absorbované len z roztokov blízkych fyziologickému pH.The ophthalmic vehicle of the invention can be used to formulate drugs for topical administration to the eye when, for reasons of stability, the active ingredients have been stored at. relatively low pH, but are only significantly absorbed from solutions close to physiological pH.

Výsledkom je, že oftalmický roztok podľa predloženého vynálezu bude obsahovať acidifikačné činidlo, často označované v tomto odbore ako pufer, ktoré bude upravovať pH vehikula na rozmedzí vhodnom pre dlhodobé skladovanie aktívnej zložky, typicky pH 4,5 - 5,5. Acidifikačné činidlo bude typicky slabá kyselina, ako je kyselina boritá, kyselina sorbová alebo podobne .As a result, the ophthalmic solution of the present invention will contain an acidifying agent, often referred to in the art as a buffer, which will adjust the pH of the vehicle to a range suitable for long-term storage of the active ingredient, typically pH 4.5-5.5. The acidifying agent will typically be a weak acid such as boric acid, sorbic acid or the like.

Oftalmický roztok podľa vynálezu bude zahŕňať jeden alebo viac prechodných pufrov, t.j. zlúčenín, majúcich pufrovaciu kapacitu pri. pH medzi kyslým pH, na ktorú je vehikulum upravené pre dlhodobú stabilitu aktívnej zložky a normálnym pH oka, t.j. 7,2 až 7,4. Roztok pufru, ako je dobre známe odborníkom, je taký, u ktorého dôjde k relatívne malým zmenám v pH, ak sa k nemu pridá kyselina alebo zásada. Pufrovacie roztoky typicky obsahujú vodný roztok substancie, ktorá môže reagovať s pridanou kyselinou alebo zásadou pre zabránenie rýchlej zmeny v pH pri. prídavku kyseliny alebo zásady. Teória a praktické použitie pufrov je dobre známe. Výhodným pufrom môže byť zmes slabej kyseliny a ich soli, t.j. čiastočne neutralizované slabé kyseliny. Typicky takéto zmesi vykazujú maximum svojej tlmiacej kapacity, t.j svoju najväčšiu odolnosť k zmene v pH pridanou kyselinou alebo zásadou, pri pH, pri ktorom je kyselina asi z polovice neutralizovaná. Avšak môžu pufry zahŕňať materiály, napr. vo vode rozpustné polyméry alebo organické zlúčeniny, pre ktoré teóriu ich tlmiacej kapacity nie je možné tak ľahko vyjadriť matematicky. Napriek tomu však môžu byť tieto materiály hodnotené experimentálne a charakterizovaná ich odolnosť k zmene v pH pri pridaní kyseliny alebo zásady k vodnému roztoku, ktorý ju obsahuje. Odborník v odbore tak môže ľahko zvoliť vhodne tlmiace materiály pre použitie v prípravkoch podľa vynálezu. Napríklad prak14 tický lekár môže zvoliť pufrovaciu zmes odvodenú od slabej kyseliny, ktorá bude čiastočne neutrálizovaná na požadované pH pufru, t.j. kyseliny, majúce pKa veľmi blízku zvolenému pufrovému pH. Alternatívne, praktický lekár môže využiť známych vlastností vo vode rozpustných polymérov ako je poly(vinylpyrrólidon) alebo organických zlúčenín ako je dextróza.The ophthalmic solution of the invention will comprise one or more intermediate buffers, i. compounds having a buffering capacity at. the pH between the acidic pH to which the vehicle is adjusted for the long-term stability of the active ingredient and the normal pH of the eye, i. 7.2 to 7.4. A buffer solution, as is well known to those skilled in the art, is one in which there will be relatively small changes in pH when an acid or base is added thereto. Buffer solutions typically comprise an aqueous solution of a substance that can react with added acid or base to prevent rapid change in pH at. addition of an acid or base. The theory and practical use of buffers is well known. A preferred buffer may be a mixture of a weak acid and a salt thereof, i. partially neutralized weak acids. Typically, such compositions exhibit a maximum of their buffering capacity, i.e. their greatest resistance to change in pH by the added acid or base, at a pH at which the acid is about half neutralized. However, buffers may include materials, e.g. water-soluble polymers or organic compounds for which the theory of their buffering capacity cannot be so easily expressed mathematically. Nevertheless, these materials can be evaluated experimentally and characterized by their resistance to change in pH when the acid or base is added to the aqueous solution containing it. Thus, one of ordinary skill in the art can readily select suitable buffering materials for use in the compositions of the invention. For example, a practitioner may select a buffer mixture derived from a weak acid that will be partially neutralized to the desired pH of the buffer, i. acids having a pKa very close to the selected buffer pH. Alternatively, the practitioner may utilize known properties of water-soluble polymers such as poly (vinylpyrrolidone) or organic compounds such as dextrose.

Evidentne môže praktik vybrať jeden alebo viac oftalmologicky prijateľných pufrovacích materiálov a upraviť ich koncentráciu v oftaimickom roztoku pre dosiahnutie požadovanej postupnej neutralizácie pri aplikácii do oka. Môže byť použitých viac intermediárnych pufrov, kde každý má účinné pufrovacie pôsobenie pri rôznych pH v rozsahu od kyslého pH, pri ktorom je oftalmický roztok udržovaný pre zvýšenie jeho doby použiteľnosti, a normálnym pH oka, t·j- v rozmedzí od asiObviously, the practitioner may select one or more ophthalmologically acceptable buffer materials and adjust their concentration in the ophthalmic solution to achieve the desired gradual neutralization when administered to the eye. Multiple intermediate buffers may be used, each having an effective buffering action at different pHs ranging from the acidic pH at which the ophthalmic solution is maintained to increase its shelf life and the normal pH of the eye, i.e. ranging from about

4,5 do asi 7,2. V takejto pufrovacej zmesi bude pH postupne stúpať tak, ako oko postupne neutralizuje každý pufrovací materiál .4.5 to about 7.2. In such a buffer mixture, the pH will gradually increase as the eye gradually neutralizes each buffer material.

Výhodné materiály použiteľné v oftaimickom vehikulu podľa vynálezu zahŕňajú kyselinu boritú ako okysličujúce činidlo a ako intermediárne pufry, edetát dvoj sodný, dextrózu a pol y(vinylpyrrolidon) (PVP). Z takýchto pufrov bol PVP zistený ako majúci významnú pufrovaciu kapacitu pri pH medzi pôvodným acidickým pH vehikula, t.j. asi 4,5 až 5,5 a pH lakrimálnych tekutín, t.j. 7,2 až 7,4. Podobne edetát dvoj sodný, ktorý má pKa v tomto rozsahu, bude považovaný za majúci pufrovaciu kapacitu v tomto rozsahu pH. Dextróza môže byť použitá ako pufer v rozsahu pH slabo kyslom vztiahnuté k prirodzenému pH lakrimálnych kvapalín.Preferred materials useful in the ophthalmic vehicle of the invention include boric acid as the oxidizing agent and as intermediate buffers, sodium dibasic edetate, dextrose and poly (vinylpyrrolidone) (PVP). Of such buffers, PVP was found to have significant buffering capacity at pH between the original acidic pH of the vehicle, i. about 4.5 to 5.5 and the pH of the lacrimal fluids, i. 7.2 to 7.4. Similarly, disodium edetate having a pKa in this range will be considered to have a buffering capacity in this pH range. Dextrose can be used as a buffer in a pH range weakly acidic relative to the natural pH of lacrimal fluids.

Vo vehikuloch podľa vynálezu môžu byť tiež použité iné of ta 1 mologicky prijatelné pufry, napr. fosfátové pufry a c.itrátové pufry, ako i iné slabo disociujúce acidické substancie ako je kyselina alginová, cyklamová kyselina, edetát vápenato- dvoj sodný , giykuronová kyselina, kyselina sorbová a podobne .Other ophthalmologically acceptable buffers may also be used in the vehicles of the invention, e.g. phosphate buffers and citrate buffers, as well as other weakly dissociating acidic substances such as alginic acid, cyclamic acid, sodium calcium edetate, giycuronic acid, sorbic acid and the like.

Množstvo intermediárneho pufru, zabudovaného do oftalmického vehikula podľa vynálezu by malo byť dostačujúce pre poskytnutie dostatočnej kapacity pufrovania pre vyvolanie relatívne pomalého navrátenia precorneálnej lakrimálnej tekutiny k normálnemu fyziologickému pH. Trvanie tohoto postupného zvýšenia pH zvolené pre jednotlivé liečivo, bude závisieť na konkrétnom použitom liečive, koncentrácii liečiva vyžadovanej pre terapeutické' účely a tendencii liečiva vyvolávať nepríjemné očné pocity. Typické trvanie asi 60 s bude poskytovať dobu dosť dlhú pre podstatnú absorpciu liečiva pri udržovaní okamžitej koncentrácie voľnej zásady tak malej, aby bol minimalizovaný nepríjemný pocit. Avšak dlhšie alebo kratšie trvanie môže byť ovplyvnené úpravou koncentrácie intermediárnych pufrov. Voľba koncentrácie intermediárnych pufrov pre dané liečivo a jeho terapeutickú koncentráciu je ľahko stanoviteľná pre praktika-odborníka.The amount of intermediate buffer incorporated into the ophthalmic vehicle of the invention should be sufficient to provide sufficient buffering capacity to induce a relatively slow return of the precoreal lacrimal fluid to normal physiological pH. The duration of this gradual increase in pH chosen for a particular drug will depend on the particular drug used, the concentration of drug required for therapeutic purposes, and the tendency of the drug to elicit discomfort. A typical duration of about 60 seconds will provide a time long enough for substantial drug absorption while keeping the instantaneous free base concentration so small as to minimize discomfort. However, longer or shorter duration may be affected by adjusting the concentration of intermediate buffers. The choice of the concentration of intermediate buffers for a given drug and its therapeutic concentration is readily determined by the practitioner.

Využitie vynálezuUse of the invention

Verapamil HCl v LABS pufrovom prípravku môže byť podávaný zahrievaný na vonkajší povrch oka pre zníženie zvýšeného vnútroočného tlaku. Použitá účinná dávka sa bude meniť v závislosti na konkrétnom pacientovi. Avšak typická dávka bude v rozmedzí od asi 10 mikrogramov do asi 1 miligramu na oko a deň.Verapamil HCl in the LABS buffer formulation can be administered heated to the outer surface of the eye to reduce elevated intraocular pressure. The effective dose employed will vary depending upon the particular patient. However, a typical dose will range from about 10 micrograms to about 1 milligrams per eye per day.

Typická koncentrácia verapamil HCl v tomto pufrovacom roztoku sa bude meniť od asi 0,1 mg/ml do asi 5 mg/ml. Výhodná je koncentrácia roztoku upravená pre doručenie požadovanej dávky verapamil HCl v jednej kvapke, napr. asi 40 mikrolitrov.The typical concentration of verapamil HCl in this buffer solution will vary from about 0.1 mg / ml to about 5 mg / ml. Preferably, the concentration of the solution is adjusted to deliver the desired dose of verapamil HCl per drop, e.g. about 40 microliters.

Iné vyhotovenia sú v nárokoch.Other embodiments are claimed.

Claims (24)

PATENTOVÉ NÁROKYPATENT CLAIMS 1. Vodný oftalmický prípravok pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka cicavca pre zníženie zvýšeného vnútroočného tlaku, vyznačujúci sa tým, že obsahuje verapamil, keď tento verapamil je aplikovaný na oko vo forme stabilnej, disociovanej soli - verapamil HC1 pri pH, kt oré je nízke v porovnaní s pH lakrimálnej tekutiny asi 7,2 až 7,4a farmaceutický prijateľné oftalmické vehikulum pufrované na uvedené pH, ktoré je nízke v porovnaní s pH lakrímálnej tekutiny, kde uvedené vehikulum je schopné riadeného zvýšenia pH uvedeného prípravku v prítomnosti lakrimálnej tekutiny, kde toto vehikulum obsahuje kyselinu boritú v koncentrácii 0,5 až 3,0 %. edetát dvojsodný v koncentrácii 0,08 až 0,5 %, dextrózu v koncentrácii 0,1 až 5,0 % a polyvinylpyrrolidon v.koncentrácii 1,0 až 4,0 %.An aqueous ophthalmic formulation for topical application to the exterior surface of a mammalian eye for reducing elevated intraocular pressure, comprising verapamil when the verapamil is applied to the eye in the form of a stable, dissociated salt - verapamil HCl at a low pH compared to a pH of the lacrimal fluid of about 7.2-7.4a, a pharmaceutically acceptable ophthalmic vehicle buffered to said pH which is low compared to the pH of the lacrimal fluid, wherein said vehicle is capable of controlling the pH of said composition in a controlled manner in the presence of the lacrimal fluid; the vehicle contains boric acid at a concentration of 0.5 to 3.0%. disodium edetate at a concentration of 0.08 to 0.5%, dextrose at a concentration of 0.1 to 5.0% and polyvinylpyrrolidone at a concentration of 1.0 to 4.0%. 2. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že koncentrácia uvedenej kyseliny boritej vo vehikulu je 2,8 %.The composition of claim 1, wherein the concentration of said boric acid in the vehicle is 2.8%. 3. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že koncentrácia edetátu dvojsodného vo vehikulu je 0,18 %.The composition of claim 1, wherein the concentration of disodium edetate in the vehicle is 0.18%. 4. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že koncentrácia dextrózy vo vehikulu je 0,3 %.The composition of claim 1, wherein the concentration of dextrose in the vehicle is 0.3%. 5. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že koncentrácia polyvinylpyrrolidonu vo vehikulu je 2,0 %.The composition of claim 1, wherein the concentration of polyvinylpyrrolidone in the vehicle is 2.0%. 6. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že uvedeným vehikulon je roztok a v ňom koncentrácia kyseliny boritej je 2,8 %, koncentrácia edetátu dvojsodného je 0,18 % , koncentrácia polyvinylpyrrolidonu je 2,0 %.6. The formulation of claim 1 wherein said vehicle is a solution with boric acid concentration of 2.8%, disodium edetate concentration of 0.18%, polyvinylpyrrolidone concentration of 2.0%. 7. Prípravok podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa týra, že uvedené vehikulum ďalej obsahuje benzalkoniumchlorid.The composition of any one of claims 1 to 6, wherein said vehicle further comprises benzalkonium chloride. 8. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že uvedeným vehikulom je roztok a kde koncentrácia verapamil HCl v uvedenom roztoku je taká, že terapeuticky účinné množstvo uvedeného verapamil HCl môže byť obsiahnuté v jednej kvapke uvedeného roztoku - asi 40 mikrolitroch.The formulation of claim 1, wherein said vehicle is a solution and wherein the concentration of verapamil HCl in said solution is such that a therapeutically effective amount of said verapamil HCl can be contained in one drop of said solution - about 40 microliters. 9. Vodný oftalmický prípravok pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka, so zníženými nepríjemnými pocitmi u pacientov. vyznačujúci sa tým, že obsahuje aktívnu zložku pre uskutočnenie farmakologickej zmeny v oku alebo pre diagnostický účel vizualizácie očných štruktúr, a uvedená aktívna zložka je aplikovaná na oko vo forme stabilnej, disociovanej soli pri pH, ktoré je nízke v porovnaní s pH lakrimálnej tekutiny asi 7,2 až 7.4, uvedená aktívna zložka je farmakologicky alebo diagnosticky aktívna vo svojej nedisociovanej forme ako voľná zásada pri pH podstatne vyššom ako je pH jej disociovanej forme ako ionizované soli a viacej pufrov v množstve dostačujúcom pre zastavenie zvýšenia pH uvedenej aktívnej zložky pri jej zmene zo soli na voľnú zásadu za prítomnosti uvedenej lakrimálnej tekutiny, a uvedené pufry sa vzájomne líšia svojimi tlmiacimi kapacitami tak, že konverzia uvedenej aktívnej zložky z disociovanej formy na formu voľnej zásady je spomalená postupnou neutralizáciou rôznych pufrov pri rôznych hladinách pH a postupná forma voľnej zásady poskytuje pacientovi komfort výrazne väčší, ako keď je prítomný len jediný pufer a zmena v pH pri prechode aktívnej zložky z disociovanej formy na nedisociovanú je rýchlejšia.An aqueous ophthalmic formulation for topical application to the outer surface of the eye, with reduced discomfort in patients. characterized in that it comprises an active ingredient for effecting a pharmacological change in the eye or for the diagnostic purpose of visualizing the ocular structures, and said active ingredient is applied to the eye in the form of a stable, dissociated salt at a pH which is low compared to a pH of lacrimal fluid of about 7 2 to 7.4, said active ingredient is pharmacologically or diagnostically active in its undissociated form as the free base at a pH substantially higher than its dissociated form as ionized salts and more buffers in an amount sufficient to stop the pH increase of said active ingredient as it changes from free base salts in the presence of said lacrimal fluid, and said buffers differ in their buffering capacities such that the conversion of said active ingredient from the dissociated form to the free base form is retarded by the progressive neutralization of different buffers at different pH levels and the progressive form of the free base γ provides comfort to the patient considerably greater than when only a single buffer is present and the change in pH when the active ingredient moves from the dissociated form to the undissociated is faster. 10. Prípravok podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú aspoň tri.The formulation of claim 9, wherein said buffers are at least three. 11. Prípravok podľa nároku 10, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú vybrané zo skupiny zahŕňajúcej kyselinu borítú, edetát dvojsodný, polyvinylpyrrolidon a kyselinu boritú.The composition of claim 10, wherein said buffers are selected from the group consisting of boric acid, disodium edetate, polyvinylpyrrolidone and boric acid. 12. Prípravok podľa nároku 11, vyznačujúci sa tým, že uvedenými puframi sú kyselina boritá, edetát dvojsodný a polyviny.lpyrrol.idon.Composition according to claim 11, characterized in that said buffers are boric acid, disodium edetate and polyvinylpyrrolidone. 13. Prípravok podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú aspoň štyri.The composition of claim 9, wherein said buffers are at least four. 14. Prípravok podľa nároku 13, vyznačujúci sa tým, že uvedenými puframi sú kyselina boritá, edétát dvojsodný, polyvinylpyrrolidon a kyselina boritá.The composition of claim 13, wherein said buffers are boric acid, disodium edetate, polyvinylpyrrolidone and boric acid. 15. Vodný oftalmický prípravok pre topickú aplikáciu na vonkajší povrch oka, so zníženým nepríjemným pocitom u pacienta, vyznačujúci sa tým, že obsahuje aktívnu zložku, vybranú zo skupiny zahŕňajúcej antihistaminiká, anestetiká, miotiká, mydriatiká, protizápalové činidlá, protiinfekčné činidlá, timolol-maleát, betaxolol HCI a verapamil HCI, uvedená aktívna zložka je aplikovaná na oko vo forme stabilnej, disociovanej soli pri pH, ktoré je nízke v porovnaní s pH lakrimálnou tekutinou asi 7,2 až 7,4, uvedená aktívna zložka je farmakologicky alebo diagnosticky účinná vo svojej nedisociovanej forme ako voľná zásada pri pH podstatne vyššom ako je pH jej disociovanej formy ako ionizovanej soli a viac pufrov v množstvách dostačujúcich k zastaveniu zvýšenia pH uvedenej aktívnej zložky pri jej zmene zo soli na voľnú zásadu v prítomnosti lakrimálnej kvapaliny, kde uvedené pufry sa vzájomne od seba líšia svojimi tlmiacimi kapacitami, takže konverzia uvedenej aktívnej zložky z disociovanej formy na formu voľnej zásady je spomalená postupnými neutralizáciami rôznych pufrov pri rôznych hladinách pH a postupná formácia voľnej zásady poskytuje pacientovi komfort výrazne vyšší, než keď je prítomný len jediný pufer a zmena v pH pri prechode aktívnej zložky z disociovanej formy na nedisociovanú formu je rýchlejšia .An aqueous ophthalmic formulation for topical application to the external surface of the eye, with reduced patient discomfort, comprising an active ingredient selected from the group consisting of antihistamines, anesthetics, miotics, mydriatics, anti-inflammatory agents, anti-infective agents, timolol-maleic , betaxolol HCl and verapamil HCl, said active ingredient being applied to the eye in the form of a stable, dissociated salt at a pH that is low relative to the pH of a lacrimal fluid of about 7.2 to 7.4, said active ingredient being pharmacologically or diagnostically effective in its undissociated form as the free base at a pH substantially higher than its dissociated form as the ionized salt and more buffers in amounts sufficient to stop the pH of said active ingredient from changing from salt to free base in the presence of a lacrimal fluid, said buffers they differ from each other in their buffering capacity such that the conversion of said active ingredient from the dissociated form to the free base form is retarded by the progressive neutralization of the various buffers at different pH levels and the progressive free base formation provides the patient with significantly greater comfort than when only one buffer is present. from the dissociated form to the non-dissociated form is faster. 16. Prípravok podľa nároku 15, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú aspoň tri.16. The formulation of claim 15, wherein said buffers are at least three. 17. Prípravok podľa nároku 16, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú vybrané zo skupiny zahŕňajúcej kyselinu boritú, . edetát dvojsodný, polyvinylpyrrolidon a kyselinu boritú.17. The composition of claim 16, wherein said buffers are selected from the group consisting of boric acid. disodium edetate, polyvinylpyrrolidone and boric acid. 18. Prípravok podľa nároku 15, vyznačujúci sa tým, že uvedené pufry sú prítomné v podstate v rovnakých množstvách.The formulation of claim 15, wherein said buffers are present in substantially equal amounts. 19. Prípravok podľa nároku 15, vyznačujúci sa tým, že pH uvedeného roztoku pred aplikáciou je asi 3.The composition of claim 15, wherein the pH of said solution prior to administration is about 3. 20. Prípravok podľa nároku 19, vyznačujúci sa tým, že PH uvedeného roztoku jednu minútu po aplikácii je väčšie ako 6.5.The formulation of claim 19, wherein the pH of said solution one minute after application is greater than 6.5. 21. Prípravok podľa nároku 20, vyznačujúci sa tým, že pH uvedeného roztoku 30 sekúnd po aplikácii je menšie než 6,5.The formulation of claim 20, wherein the pH of said solution 30 seconds after application is less than 6.5. 55 22. Vodný oftalmický prípravok pre topické podanie liečiva na * oko cicavca, vyznačujúci sa tým, že obsahuje oftalmické liečivo vo vehikulu obsahujúcom vodný roztok, obsahujúci množstvo oftalmologicky prijateľného acidifikujúceho činidla, dostačujúce pre udržanie uvedeného roztoku v kyslom rozsahu pH 4,5 až 5,5 počas skladovania a množstvo oftalmologicky prijateľného pufru, majúceho rozsah pufrovaného pH medzi pH roztoku a normálnym pH sĺz cicavca, postačujúce pre vyvolanie postupnej neutralizácie vehikula slzami oka, pri aplikácii dávky oftalmického vehikula na oko.22. An aqueous ophthalmic formulation for topical administration to a mammalian eye comprising an ophthalmic drug in a vehicle comprising an aqueous solution comprising an amount of an ophthalmologically acceptable acidifying agent sufficient to maintain said solution in an acidic range of pH 4.5 to 5; 5 during storage and an amount of an ophthalmologically acceptable buffer having a buffered pH range between the pH of the solution and the normal pH of the mammal tears sufficient to induce gradual neutralization of the vehicle with tears of the eye when the ophthalmic vehicle dose is applied to the eye. 23. Použitie vodného roztoku, obsahujúceho oftalmické liečivo vo vodnom vehikulu, obsahujúcom množstvo oftalmologicky prijateľného acidifikujúceho činidla, dostačujúceho k udržaniu uvedeného roztoku v kyslom pH v rozmedzí 4,5 až 5,5 počas skladovania a množstvo oftalmologicky prijateľného pufru, majúceho rozsah pufrovaného pH medzi pH roztokom a normálnym pH okom cicavca, postačujúce pre vyvolanie postupnej neutralizácie vehikulá slzami oka pri aplikácii dávky oftalmického vehikulá na oko, pre liečenie oftalmických stavov topickým podaním uvedeného roztoku na oko.23. Use of an aqueous solution comprising an ophthalmic drug in an aqueous vehicle, comprising an amount of an ophthalmologically acceptable acidifying agent sufficient to maintain said solution at an acidic pH of between 4.5 and 5.5 during storage and an amount of an ophthalmologically acceptable buffer having a buffered pH range between pH of the solution and normal pH of the mammal's eye, sufficient to induce gradual neutralization of the vehicle with the tears of the eye when the ophthalmic vehicle dose is applied to the eye, for the treatment of ophthalmic conditions by topical administration of said solution to the eye. 24. Použitie podľa nároku 23, kde uvedeným liečivom je hydrochlorid verapamilu a uvedený roztok sa použije pre liečbu gl.auk.omu.The use according to claim 23, wherein said medicament is verapamil hydrochloride and said solution is used for the treatment of glaucoma.
SK1438-93A 1992-03-18 1993-03-18 Verapamil hci formulation and other opthalmic solutions with buffer system for ocular administration SK143893A3 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US85324692A 1992-03-18 1992-03-18
US99199592A 1992-12-17 1992-12-17
PCT/US1993/002549 WO1993018764A2 (en) 1992-03-18 1993-03-18 VERAPAMIL HCl FORMULATION AND OTHER OPHTHALMIC SOLUTIONS WITH BUFFER SYSTEM FOR OCULAR ADMINISTRATION

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK143893A3 true SK143893A3 (en) 1994-05-11

Family

ID=27127128

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1438-93A SK143893A3 (en) 1992-03-18 1993-03-18 Verapamil hci formulation and other opthalmic solutions with buffer system for ocular administration

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0589020A4 (en)
AU (1) AU3926093A (en)
CA (1) CA2102110A1 (en)
CZ (1) CZ260093A3 (en)
HU (1) HUT67631A (en)
SK (1) SK143893A3 (en)
WO (1) WO1993018764A2 (en)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN1232305C (en) * 2000-06-19 2005-12-21 参天制药株式会社 Aseptics
US7022740B2 (en) 2004-04-29 2006-04-04 Leonard Mackles Lubricious ophthalmic solutions

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4470965A (en) * 1982-10-27 1984-09-11 Usv Pharmaceutical Corporation Celiprolol for the treatment of glaucoma
US4981871A (en) * 1987-05-15 1991-01-01 Abelson Mark B Treatment of ocular hypertension with class I calcium channel blocking agents
TW200402B (en) * 1990-08-13 1993-02-21 Senju Pharma Co

Also Published As

Publication number Publication date
HUT67631A (en) 1995-04-28
CZ260093A3 (en) 1994-07-13
WO1993018764A2 (en) 1993-09-30
EP0589020A4 (en) 1994-07-06
EP0589020A1 (en) 1994-03-30
WO1993018764A3 (en) 1993-11-25
AU3926093A (en) 1993-10-21
CA2102110A1 (en) 1993-09-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2423354C (en) Self-preserved nasal, inhalable, and topical ophthalmic preparations and medications
CA2181048C (en) A method for sustained and extended corneal analgesia
CA2763778C (en) Aqueous pharmaceutical compositions containing borate-polyol systems
CA2186734A1 (en) Ophthalmic composition with decreased viscosity
EP2254549B2 (en) Aqueous pharmaceutical compositions containing borate-polyol complexes
JP2010150292A (en) Olopatadine formulation for topical administration
EP2785328A1 (en) Novel slow-releasing ophthalmic compositions comprising povidone iodine
US5212168A (en) Method of and solution for treating glaucoma
US20050080043A1 (en) Self-preserved antibacterial nasal, inhalable, and topical ophthalmic preparations and medications
US5475023A (en) Aqueous pharmaceutical formulations of sodium cromoglycate
SK79893A3 (en) Pharmaceutical agent in form of solution for local administration into eye for treatment of enhanced inside eyes pressure
US20160089375A1 (en) Topical ocular analgesic agents
SK143893A3 (en) Verapamil hci formulation and other opthalmic solutions with buffer system for ocular administration
US4764530A (en) Pharmaceutical compositions and their use as mydriatics
EP0056420A1 (en) Ophthalmic gel
US4694022A (en) Fatty acid salts of betaxolol useful in the treatment of glaucoma
EP0456988B1 (en) Use of naproxen as mydriatic agent
US5733938A (en) Combination of levobunolol and dipivefrin for topical ophthalmic use
CA2929965C (en) Method and composition for treating glaucoma
KR100261585B1 (en) Anti-inflammatory eyedrops
JPH06511014A (en) Ophthalmic solutions, such as verapamil hydrochloride formulations containing a buffer system, for administration to the eye
WO2019123266A1 (en) Ophthalmic composition having a prostaglandin and a beta-blocker
KR20100032018A (en) Eye composition comprising anti-histamines
WO2002062344A1 (en) Method of administering ophthalmic fluids
EP0606393A1 (en) Topical ophthalmic compositions comprising 4-(3-substituted amino-2-hydroxypropoxy)-1,2,5-thiadiazoles and methods for their use