SI25605A - Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin - Google Patents

Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin Download PDF

Info

Publication number
SI25605A
SI25605A SI201800030A SI201800030A SI25605A SI 25605 A SI25605 A SI 25605A SI 201800030 A SI201800030 A SI 201800030A SI 201800030 A SI201800030 A SI 201800030A SI 25605 A SI25605 A SI 25605A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
cleaning
glasses
housing
water
drying
Prior art date
Application number
SI201800030A
Other languages
English (en)
Inventor
Jure Repe
Matic Mekinda
Kristjan VujkoviÄŤ
Original Assignee
Xpand 3D, Logistika In Transporti, D.O.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Xpand 3D, Logistika In Transporti, D.O.O. filed Critical Xpand 3D, Logistika In Transporti, D.O.O.
Priority to SI201800030A priority Critical patent/SI25605A/sl
Priority to PCT/IB2019/050898 priority patent/WO2019150340A1/en
Publication of SI25605A publication Critical patent/SI25605A/sl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02CSPECTACLES; SUNGLASSES OR GOGGLES INSOFAR AS THEY HAVE THE SAME FEATURES AS SPECTACLES; CONTACT LENSES
    • G02C13/00Assembling; Repairing; Cleaning
    • G02C13/006Devices specially adapted for cleaning spectacles frame or lenses
    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B27/00Optical systems or apparatus not provided for by any of the groups G02B1/00 - G02B26/00, G02B30/00
    • G02B27/0006Optical systems or apparatus not provided for by any of the groups G02B1/00 - G02B26/00, G02B30/00 with means to keep optical surfaces clean, e.g. by preventing or removing dirt, stains, contamination, condensation

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Ophthalmology & Optometry (AREA)
  • Cleaning By Liquid Or Steam (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)

Abstract

Naprava za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin, obsega ohišje, ki je tvorjeno z dvema stranskima stenama, zadnjo steno, dnom in vrhnjo steno, vrata, ki zapirajo omenjeno ohišje na strani, s katere se servisira naprava, kad, ki je razporejena znotraj ohišja in določa čistilno komoro oziroma prostor za čiščenje očal, pod kadjo razporejen zbiralnik vode z odtočnim kanalom, v kadi razporejeno vsaj eno pršilno letvico, prednostno dve pršilni letvici, ki sta preko voda povezani s črpalko, kije razporejena v zbiralniku vode in dovaja čistilno vodo vsakokratni pršilni letvici, rezervoar čistilne vode, rezervoar splakovalne vode, rezervoar čistila, rezervoar dodatka, zbiralnik odpadne vode, pri čemer so rezervoarji in zbiralnik razporejeni ob ohišju naprave, predal za sprejem očal za čiščenje, pri čemer ima na zadnji steni ohišja ob spodnjem robu dovodno odprtino za dovod toplega zraka z minimalnim nadtlakom, in odvodno odprtino, ki je oddaljena od dovodne odprtine, pri čemer je dovodna odprtinapreko voda zraka povezana z ventilatorjem, ki je razporejen ob ohišju, in je konec voda, ki je na strani ventilatorja, tvorjen kot cevasto ohišje, v katerem je razporejeno grelno telo v obliki grelne spirale.

Description

Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin
Predmet izuma
Predmet izuma je naprava za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin, in postopek čiščenja in sušenja 3D očal s tako napravo.
Tehnični problem
Tehnični problem je kako zasnovati tako napravo za čiščenje očal, prednostno očal za ogled 3D vsebin, ki bo poleg čiščenja izvajala tudi sušenje očal, še zlasti površin stekel očal, tako da bodo stekla očal suha in brez sledi vodnih kapljic, pri čemer mora naprava zagotavljati zadostno kapaciteto čiščenja očal in biti enostavna za rokovanje, ekonomsko opravičljiva in ekološko naravnana.
Stanje tehnike
Dandanes se v kinematografih pogosto predvajajo filmi, ki so zaradi doseganje večjih efektov, posneti v tehniki, ki pri gledanju zahteva uporabo 3D očal. Kinematografi v takih primerih uporabljajo 3D očala za večkratno uporabo, ki so kvalitetnejša in omogočajo dodatne efekte, ali 3D očala za enkratno uporabo. Odločitev za določeno vrsto 3D očal je odvisna od več dejavnikov. Med pomembnejšimi je zagotavljanje površine stekel brez nečistoč, ki zelo poslabšajo kvaliteto gledanja filma, in dezinfekcijsko čistih očal. Zato se v kinematografih pogosto odločajo za 3D očala za enkratno uporabo, ki pri velikem številu uporabnikov predstavljajo precejšnjo ekonomsko obremenitev, predvsem pa ekološko obremenitev okolja. Iz tega vidika so primernejša 3D očala za večkratno uporabo, katerih pomanjkljivost je v tem, da jih je treba po vsakokratni uporabi čistiti in dezinficirati. Ker se kot čiščenje uporablja mokro čiščenje z vodo in z izbranimi sredstvi za čiščenje, se mora po končanem pranju popolnoma odstraniti vodo in vodne kapljice z očal, še zlasti s stekel očal.
Večji del vode in vodnih kapljic s stekel očal se odstrani z odtekanjem, saj se vodi v fazi splakovanja dodaja sredstvo za zmanjšanje omočljivosti površin. Kljub temu na površinah stekel očal ostanejo kapljice vode, ki jih je treba odstraniti. Tudi v primeru, da se vodne kapljice odstranijo, je površina stekel očal zaradi visoke relativne vlažnosti vlažna. Zato je treba stekla očal brisati z dobro vpijočo tkanino ali posušiti. Ročno brisanje je zelo zamudno in tudi stroškovno zelo visoko, ker zahteva precejšnje število delavcev.
Razviti so bili posebni sušilni stroji s toplimi komorami, v katere se po končanem pranju preložijo očiščena očala, s katerih je odtekla voda, da se posušijo. Slabost take vrste sušilnega stroja je v tem, da zahteva prelaganje košare z očali is čistilnega stroja v stroj za sušenje, postopek je dolgotrajen, ker temperatura zaradi same izvedbe 3D očal ne sme biti previsoka. Postopek je energijsko potraten, hkrati pa lahko na površini stekel očal še vedno ostanejo sledi vodnih kapljic. V WO2011/021949 (Rogujski) je opisana naprava za čiščenje in sušenje 3D očal za kinematografe, ki deluje na osnovi centrifugalne sile. V ohišju naprave se nahaja vrtljiv boben, v katerem je razporejen mrežast vsebnik, ki sprejme dve košari. V vsaki košari so ena zraven druge razporejena očala, ki se jih v košari fiksirana s posebnim pokrovom zaradi centrifugalnih sil, ki nastopijo pri pranju in še zlasti pri sušenju. Košari z očali, ki jih je treba očistiti, se vstavi v mrežast vsebnik, fiksira z zaklepom in zapre v mrežast vsebnik. V bobnu so razporejene posebne šobe, skozi katere med čiščenjem brizga voda skupaj s čistilnim sredstvom na mrežast vsebnik, ki se vrti, in s tem na očala. Ko je cikel čiščenja končan, se dotok vode skozi šobe ustavi. Mrežast vsebnik s košarama, v katerih so očala, se vrti še naprej, da voda, ki je na očalih, košarah in vsebniku zaradi centrifugalne sile pospešeno odteka. Na ta način se voda s površine očal odstrani. Vendar je zrak v bobnu in s tem v okolici očal nasičen z vodno paro, ki se nato zaradi površinskega efekta lahko izloča na površini očal in s tem tudi in predvsem na steklih očal. Na površini tako očiščenih stekel očal se še vedno lahko nahajajo madeži, ki so v bistvu vodne usedline.
Naprava ima kljub relativno kratkemu posameznemu ciklu majhna zmogljivost, ker se v napravo lahko naenkrat vložita le dve košari, ki sprejmeta omejeno, relativno majhno število očal, vsaka košara do največ 14 očal. Vsakokratna košara se mora pred vsako vložitvijo v čistilno napravo pokriti s posebnim pokrovom in ga fiksirati, da se prepreči premikanje očal v košari ali njihov izpad iz košare in s tem poškodovanje očal. Po končanem postopku je treba pokrov izpahniti in odstraniti. Zaradi centrifugalnih sil, ki morajo biti dovolj velike, da se doseže želen rezultat, se zahteva velika pazljivost in natančnost pri zlaganju očal v košaro, vlaganju košar v mrežast vsebnik in njihovo fiksiranje. Postopek čiščenja očal zaradi majhne zmogljivosti in velike količine očal, ki jih je treba naenkrat očistiti po eni predstavi, je dolgotrajno, pri čemer je naprava zahteva neprestano posluževanje, kar pomeni konstantno prisotnost delavca. V primeru, da se število košar, ki se jih vlaga v boben poveča, se temu primemo poveča tudi celotna naprava, kar zelo oteži njeno namestitev v prostoru.
Postopek sušenja s centrifugiranjem ima za posledico ne le zahtevno konstrukcijo košar za očala in njihovo fiksiranje v vrtljiv boben, ampak zahteva tudi poseben pogonski mehanizem z močnim elektromotorjem.
Rešitev tehničnega problema
Tehnični problem je rešen z napravo katere glavna značilnost je opredeljena v prvem patentnem zahtevku.
Naprava za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin, obsega ohišje, ki je tvorjeno z dvema stranskima stenama, zadnjo steno, dnom in vrhnjo steno, vrata, ki zapirajo omenjeno ohišje na strani, s katere se servisira naprava, kad, kije razporejena znotraj ohišja in določa čistilno komoro oziroma prostor za čiščenje očal, pod kadjo razporejen zbiralnik vode z odtočnim kanalom, v kadi razporejeno vsaj eno pršilno letvico, prednostno dve pršilni letvici, ki sta preko voda povezani s črpalko, ki je razporejena v zbiralniku vode in dovaja čistilno vodo vsakokratni pršilni letvici, rezervoar čistilne vode, rezervoar splakovalne vode, rezervoar čistila, rezervoar dodatka, zbiralnik odpadne vode, pri čemer so rezervoarji in zbiralnik razporejeni ob ohišju naprave, predal za sprejem očal za čiščenje, pri čemer ima na zadnji steni ohišja ob spodnjem robu dovodno odprtino za dovod toplega zraka z minimalnim nadtlakom, in odvodno odprtino, ki je oddaljena od dovodne odprtine in razporejena na stranski steni ali stropu ohišja oz. kadi, pri čemer je dovodna odprtina preko voda zraka povezana z ventilatorjem, ki je razporejen ob ohišju, in je konec voda, ki je na strani ventilatorja, tvorjen kot cevasto ohišje, v katerem je razporejeno grelno telo v obliki grelne spirale.
Predal zasnovan kot mrežast predal z nosilci za očala tako, da se več predalov zloži eden vrh drugega v skladovnico brez dodatnega medsebojnega fiksiranja.
Na dnu kadi so razporejena vodila, ki potekajo vzdolž obeh bočnih stranic kadi, ki se nadaljujejo na notranji strani vrat po njihovi višini in imajo enak medsebojni razmik.
Naprava za čiščenje in sušenje očal in transportni voziček z nakladalno ploskvijo tvorita sestav za čiščenje 3D očal.
Postopek čiščenja in sušenja očal za ogled 3D vsebin z napravo po izumu obsega sledeče korake: - namestitev skladovnice mrežastih predalov, napolnjenih z očali, ki jih je treba očistiti, v čistilni komori naprave, - čiščenje očal v čistilni komori po principu škropljenja s pomočjo pršilnih letvic s čistilno vodo, kije črpana iz rezervoarja čistilne vode, in čistilnim sredstvom, - črpanje izrabljene čistilne vode iz čistilne komore v zbiralnik odpadne vode, - splakovanje po principu škropljenja preko pršilnih letvic s čisto vodo iz rezervoarja čiste vode ali iz vodovodnega omrežja skupaj z omočilnim sredstvom, - črpanje splakovalne vode v rezervoar čistilne vode, - sušenje 3D očal z vklopom ventilatorja in grelnega telesa, katerega posledica je dovajanje toplega zraka z minimalnim nadtlakom in nizko relativno vlažnostjo v čistilno komoro in odtekanje toplega zraka z relativno vlažnostjo, ki je višja od vstopne, iz čistilne komore.
Naprava po izumu omogoča hitro in temeljito sušenje brez kakršnih koli sledi vodnih usedlin na površinah očal zaradi odvoda vodne pare iz čistilne komore. Celoten postopek čiščenja in sušenja očal lahko glede na do sedaj znane postopke traja tudi dlje časa od znanih postopkov. Vendar je zaradi skladovnega načina zalaganja naprave bistveno povečano število očal, ki se jih čisti istočasno, kar dejansko prispeva k veliki kapaciteti. Daljši ciklus pranja v bistvu predstavlja prednost, ker naprava za svoje delovanje ne potrebuje delavčevega kontinuiranega upravljanja.
Zlaganje v mrežaste predale je enostavno, hitro. Ne zahteva dodatnega pritrjevanja niti očal niti predalov. Prelaganje v druge vsebnike ni potrebno. Mrežaste predale, ki vsebujejo čista očala, se lahko postavi v prostor, kjer se jih potrebuje, brez predhodnega dodatnega prelaganja in se jih razdeljuje med uporabnike. Po končani uporabi se očala lahko odlagajo v iste košare z istočasnim zlaganjem. Zaradi mrežaste zasnove so zaradi svoje majhne mase prijazni tudi do izvajalcev čiščenja.
Zaradi nizke porabe energentov, kot sta voda in elektrika, je naprava tudi ekonomsko zelo zanimiva. Ker vsebuje tako rezervoarje za čisto in čistilno vodo in zbiralnik za odpadno vodo, je primerna tudi za prostore, ki nimajo vodovodno - kanalizacijskih priključkov, kar je precej pogost pojav tako v kinematografih kot tudi drugih prostorih kjer se taka očala lahko uporabljajo, npr. muzejih, zabaviščnih parkih, razvojnih institucijah. Zaradi ekonomske učinkovitosti je napravo po izumu mogoče uporabljati tudi za čiščenje 3D očal za enkratno uporabo, s čimer bi bil dosežen tudi ekološki učinek. V napravo po izumu je je mogoče na enostaven način vključiti naprave in elemente, ki izvajajo postopek dezinfekcije.
Rešitev bo podrobneje prikazana z izvedbenim primerom in slikami, ki kažejo
Sl. 1 naprava za čiščenje in sušenje 3D očal z odprtimi vrati, pogled od spredaj Sl. 2 naprava po sl. 1 v pogledu od strani Sl. 3 mrežasta polica
Sl. 4 sestav za čiščenje 3D očal
Naprava 100 za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin, kije v vodno čistilnem delu zasnovana v bistvu kot pomivalni stroj, obsega ohišje 1, ki je tvorjeno z dvema stranskima stenama, zadnjo steno, dnom in vrhnjo steno, vrata 2, ki zapirajo omenjeno ohišje 1 na strani, s katere se servisira naprava, kad 3, ki je razporejena znotraj ohišja 1 in določa čistilno komoro 4 oziroma prostor za čiščenje očal. Pod kadjo 3 je razporejen zbiralnik vode 5 z odtočnim kanalom, v katerem je med v postopkom čiščenja čistilna voda. Čiščenje očal, ki se nahajajo v kadi 3, se izvaja s pomočjo vsaj ene, prednostno dveh pršilnih letvic 6 znane vrste, ki sta razporejeni ena v območju dna kadi 3 in druga v vrhnjem območju kadi 3. Vsakokratna pršilna letvica 6 je preko voda 7 povezana s črpalko 8, ki je razporejena v zbiralniku vode 5 in dovaja čistilno vodo vsakokratni pršilni letvici 6.
Tekočine, ki so potrebne za izvajanje čiščenja, to so voda za čiščenje, voda za splakovanje, tekoče čistilo, tekoči dodatek za zmanjšanje omočljivosti površin, se nahajajo v rezervoarjih, kot so rezervoar 9 čistilne vode, rezervoar 10 splakovalne vode, rezervoar 11 čistila, rezervoar 12 dodatka, ki so razporejeni ob ohišju 1 naprave 100, in se s pomočjo črpalke, razporejene v vsakokratnem rezervoarju, preko dovodnih vodov 14 dovajajo v kad 3. V primeru razpoložljivega vodovodnega priključka, je mogoče napravo priključiti tudi neposredno na vodno omrežje.
Splakovalna voda se preko odvodnega voda odvede v rezervoar 9 čistilne vode, medtem ko se čistilna voda, ki je v bistvu odpadna voda, odvede v zbiralnik 13 odpadne vode oziroma v odvodni kanalizacijski kanal, če je le ta na voljo.
Znotraj kadi 3 je razporejen vsaj en mrežast predal 15, prednostno skladovnica 22 mrežastih predalov 15, ki obsega lahko do šest mrežastih predalov 15, zloženih eden vrh drugega. V mrežastem predalu 15 so razporejena očala, ki so namenjena čiščenju. Mrežast predal 15 v kadi 3 nalega na vodila 16, ki so razporejena na dnu kadi 3 in potekajo vzdolž obeh bočnih stranic kadi 3. V enakem medsebojnem razmiku kot vodila 16 so razporejena tudi vodila 17 na notranji strani vrat 2, po njihovi višini. Ta vodila 17 so namenjena lažjemu zalaganju mrežastih predalov 15 v notranjost čistilne naprave.
Navedeni sestavni deli naprave so aktivni v postopku čiščenja očal. Po čiščenju in splakovanju so očala, kljub uporabljenemu sredstvu za zmanjšanje omočljivosti površin, ki pospeši odtekanje vode s površine očal, še vedno mokra ali vlažna, zato jih je treba sušiti. Naprava ima na zadnji steni ohišja 1 in kadi 3 ob spodnjem robu dovodno odprtino 25 za dovod toplega zraka, ki ga v čistilno komoro 4 z določenim minimalnim nadtlakom dovaja ventilator 18. Ventilator 18 je razporejen ob ohišju 1, sesa okoliški zrak in ga potiska v vod 20 zraka. Konec voda 20, ki je na strani ventilatorja 18, je tvorjen kot cevasto ohišje 21, v katerem je razporejeno grelno telo 19 v obliki grelne spirale. Zrak se pri prehodu skozi grelno telo 19 segreje na delovno temperaturo, ki je višja od temperature v čistilni komori, vendar nižja od temperature, ki lahko povzroči poškodbe očal. Drugi konec voda 20 je priključen na dovodno odprtino 25, kije razporejena v spodnjem vogalnem delu zadnje stene ohišja 1. Topel zrak zaradi prisiljenega toka, ki je posledica minimalnega nadtlaka zaradi delovanja ventilatorja 18, in povišane temperature kroži in se dviga po čistilni komori 4 ter nato izteka skozi odvodno odprtino 26, ki je oddaljena od dovodne odprtine 25 in razporejena pod vrhnjo steno na stranski steni oz. stropu ohišja 1. Zaradi nižje relativne vlažnosti dovedenega zraka, le ta pri prehodu skozi čistilno komoro sprejme vodno paro, ki se nahaja v komori, in jo odvede skozi odvodno odprtino 26 ven iz čistilne komore 4 v okolico. Posledično se zniža relativna vlažnost zraka v čistilni komori 15, očala so suha. Ker je bila vodna para odvedena iz prostora, so površine očal, še zlasti površine stekel očal, popolnoma čiste, brez sledi vodnih kapljic ali drugih netopnih primesi vode.
Mrežasti predal 15 je zasnovan kot žičnati okvir v katerem so razporejeni nosilci za očala, katerih oblike so prilagojeni obliki očal in so lahko v obliki ponavljajočega vala poljubne oblike, na primer pravokotne, trikotne, zaobljene oblike, pri čemer se lahko val razširja po celotni dolžini nosilca ali samo delu. Mrežast predal je zasnovan tako, da se več predalov lahko zloži eden vrh drugega v skladovnico 21 brez dodatnega medsebojnega fiksiranja. S skladovnim načinom zlaganja mrežastih predalov se doseže velika zmogljivost naprave za čiščenje, kije odvisna od oblike očal in izvedbe mrežastih predalov. Z namenom poenostavitve upravljanja naprave 100, zlasti zalaganja naprave, je naprava nameščena na ogrodju tako, da je dvignjena od tal do take mere, da je oddaljenost vodoravno odprtih vrat 2 v bistvu ergonomska višina delovnega pulta. Napravi se zaradi enostavnejšega upravljanja lahko doda transportni voziček 27 z nakladalno ploskvijo, ki je v enaki oddaljenosti od podlage kot je oddaljenost vodoravno odprtih vrat. V tem primeru se skladovnica mrežastih predalov z očali na enostaven način potisne z nakladalne ploskve transportnega vozička 27 na vodila 17 vrat 2 in naprej s pomočjo vodil 16 v čistilno komoro 4. Naprava 100 za Čiščenje in sušenje očal in transportni voziček 27 z nakladalno ploskvijo tvorita sestav 28 za čiščenje 3D očal.
Naprava po izumu ne omogoča zgolj čiščenja in sušenja očal, ampak je mogoče očala v napravi v sklopu čiščenja tudi dezinficirati. To je mogoče doseči z dodajanjem ustreznega dezinfekcijskega sredstva v čistilno komoro. Druga možnost je dezinfekcija z ultravijolično svetlobo. Izvori UV svetlobe, kot so UV žarnice, LED svetilke z UV svetlobo, so povezani z virom električne energije in razporejeni znotraj čistilne komore 4 tako, da UV svetloba zaobjame vsa očala, ki so v vseh mrežastih predalih.
Naprava je za svoje delovanje priključena na vir energije, prednostno na enofazni vir električne energije.
Postopek čiščenja in sušenja očal za ogled 3 D vsebin se izvaja s pomočjo naprave 100 po izumu in obsega sledeče korake: a) namestitev skladovnice 22 mrežastih predalov 15, napolnjenih z očali, ki jih je treba očistiti, v čistilni komori 4 naprave 100, b) čiščenje očal v čistilni komori 4 po principu škropljenja s pomočjo pršilnih letvic 6 s čistilno vodo, ki je črpana iz rezervoarja 9 čistilne vode, in čistilnim sredstvom, c) črpanje izrabljene čistilne vode iz čistilne komore 4 v zbiralnik 13 odpadne vode, d) splakovanje po principu škropljenja preko pršilnih letvic 6 s čisto vodo iz rezervoarja 11 čiste vode ali iz vodovodnega omrežja skupaj z omočilnim sredstvom, e) črpanje splakovalne vode v rezervoar 9 čistilne vode, f) sušenje 3D očal z vklopom ventilatorja 18 in grelnega telesa 19, katerega posledica je dovajanje toplega zraka nizke relativne vlažnosti z minimalnim nadtlakom v čistilno komoro 4 in odtekanje vlažnega zraka visoke relativne vlažnosti, ki je višja od vstopne, skozi odvodno odprtino 26 iz čistilne komore v okolico.

Claims (9)

  1. Patentni zahtevki
    1. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin, obsega - ohišje (1), ki je tvorjeno z dvema stranskima stenama, zadnjo steno, dnom in vrhnjo steno, - vrata (2), ki zapirajo omenjeno ohišje (1) na strani, s katere se servisira naprava, - kad (3), ki je razporejena znotraj ohišja (1) in določa čistilno komoro (4) oziroma prostor za čiščenje očal. - pod kadjo (3) razporejen zbiralnik vode (5) z odtočnim kanalom - v kadi (3) razporejeno vsaj eno pršilno letvico (6), prednostno dve pršilni letvici (6), ki sta preko voda (7) povezani s črpalko (8), ki je razporejena v zbiralniku vode (5) in dovaja čistilno vodo vsakokratni pršilni letvici (6), - rezervoar (9) čistilne vode, rezervoar (10) splakovalne vode, rezervoar (11) čistila, rezervoar (12) dodatka, zbiralnik (13) odpadne vode, pri čemer so rezervoarji in zbiralnik (13), razporejeni ob ohišju (1) naprave (100), - predal za sprejem očal za čiščenje, značilna po tem, da ima na zadnji steni ohišja (1) ob spodnjem robu dovodno odprtino (25) za dovod toplega zraka z minimalnim nadtlakom, in odtočno odprtino (26), kije oddaljena od dovodne odprtine (25) in razporejena na stranski steni ali stropu ohišja (1), pri čemer je dovodna odprtina (25) preko voda (20) zraka povezana z ventilatorjem (18), ki je razporejen ob ohišju (1), in je konec voda (20), ki je na strani ventilatorja (18), tvorjen kot cevasto ohišje (21), v katerem je razporejeno grelno telo (19) v obliki grelne spirale.
  2. 2. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po zahtevku 1, značilna po tem, daje odtočna odprtina (26) razporejena pod vrhnjo steno ohišja (1).
  3. 3. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po katerem koli predhodnem zahtevku, značilna po tem, da je predal zasnovan kot mrežast predal (15) z oblikovanimi nosilci za očala.
  4. 4. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po zahtevku 2, značilna po tem, daje mrežast predal (15) je zasnovan tako, da se več predalov zloži eden vrh drugega v skladovnico (22) brez dodatnega medsebojnega fiksiranja.
  5. 5. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po zahtevku 1 ali 2, značilna po tem, da so na dnu kadi (3) razporejena vodila (16), ki potekajo vzdolž obeh bočnih stranic kadi (3).
  6. 6. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po katerem koli predhodnem zahtevku, značilna po tem, da so na notranji strani vrat (2), po njihovi višini, razporejena vodila (17), ki imajo enak medsebojni razmik kot vodila (16).
  7. 7. Naprava (100) za čiščenje in sušenje očal po katerem koli predhodnem zahtevku, značilna po tem, da so na notranjih stenah kadi (3) nameščeni izvori UV svetlobe, kot so UV žarnice, LED svetilke z UV svetlobo tako, da UV svetloba iz virov zaobjame vsa očala, ki se nahajajo v mrežastih predalih (15).
  8. 8. Sestav (28) za čiščenje očal, ki obsega - vsaj eno napravo (100) po katerem koli predhodnem zahtevku - transportni voziček (27) z nakladalno ploskvijo.
  9. 9. Postopek čiščenja in sušenja očal za ogled 3D vsebin, ki se izvaja z napravo (100) po katerem koli predhodnem zahtevku, obsega sledeče korake: - namestitev skladovnice (22) mrežastih predalov (15), napolnjenih z očali, kijih je treba očistiti, v čistilni komori (4) naprave (100), - čiščenje očal v čistilni komori (4) po principu škopljenja s pomočjo pršilnih letvic (6) s čistilno vodo, ki je črpana iz rezervoarja (9) čistilne vode , in čistilnim sredstvom, - črpanje izrabljene čistilne vode iz čistilne komore (4) v zbiralnik (13) odpadne vode, - splakovanje po principu škopljenja preko pršilnih letvic (6) s čisto vodo iz rezervoarja (11) čiste vode ali iz vodovodnega omrežja skupaj z omočilnim sredstvom, - črpanje splakovalne vode v rezervoar (9) čistilne vode, - sušenje z vklopom ventilatorja (18) in grelnega telesa (19), katerega posledica je dovod toplega zraka z minimalnim nadtlakom v čistilno komoro (4).
SI201800030A 2018-02-05 2018-02-05 Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin SI25605A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201800030A SI25605A (sl) 2018-02-05 2018-02-05 Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin
PCT/IB2019/050898 WO2019150340A1 (en) 2018-02-05 2019-02-05 Device and method for cleaning and drying glasses, particularly 3d video glasses

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201800030A SI25605A (sl) 2018-02-05 2018-02-05 Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI25605A true SI25605A (sl) 2019-08-30

Family

ID=65895027

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201800030A SI25605A (sl) 2018-02-05 2018-02-05 Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin

Country Status (2)

Country Link
SI (1) SI25605A (sl)
WO (1) WO2019150340A1 (sl)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3008161A (en) * 1959-04-09 1961-11-14 Harold F Jensen Eyeglass cleaner
IT1153862B (it) * 1982-10-29 1987-01-21 Gianfranco Conti Generatore d'aria calda per occhiali, ad effetto globale
FI95970C (fi) * 1993-03-19 1996-04-10 Surita Oy Silmälasien pesulaite
CA2229393C (en) * 1998-02-11 2002-07-02 Kenneth E. Maines Eye glass cleaning machine
US6338350B1 (en) * 1999-08-16 2002-01-15 Paul Ewen Portable eyeglass washing system
PL388809A1 (pl) * 2009-08-16 2011-02-28 Waldemar Rogujski Sposób i urządzenie do suszenia okularów, zwłaszcza okularów kinowych lub przemysłowych, drogą odwirowania oraz zastosowanie sposobu i urządzenia do suszenia okularów drogą odwirowania
JP5820054B2 (ja) * 2011-03-31 2015-11-24 シェード セーバー インコーポレーテッドShade Saver, Inc. アイウェア洗浄装置及びアイウェア洗浄装置を運転する方法

Also Published As

Publication number Publication date
WO2019150340A1 (en) 2019-08-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4552728A (en) Decontamination apparatus
ES2416031T3 (es) Lavavajillas
KR101296777B1 (ko) 이중 오버플로우관을 갖는 스팀 컨벡션 오븐용 청소용수 저장탱크
EP3792388A1 (en) Multi-functional storage system comprising a recirculation module
KR101245801B1 (ko) 살균겸용 컵 세척기
CN111345761A (zh) 洗碗机
CN112105282B (zh) 具有热交换器的碗碟清洗机
ITMI20100443A1 (it) Macchina di lavaggio
SI25814A (sl) Kondenzacijski sušilni stroj
EP2719819B1 (en) Heat pump laundry dryer
SI25605A (sl) Naprava in postopek za čiščenje in sušenje očal, zlasti očal za ogled 3D vsebin
JP2010233653A (ja) 食器洗浄機
CN216679334U (zh) 一种配药框清洗机
CN114392979B (zh) 一种配药框清洗机
KR20090105124A (ko) 의류처리장치의 제어방법
EP3008237B1 (en) Laundry treatment apparatus having a condensate tank and method of condensate collecting and draining
JP2007319577A (ja) 食器皿洗浄装置
ES2551753T3 (es) Procedimiento de limpieza de piezas de vajilla en una máquina para lavar la vajilla
KR101525835B1 (ko) 물재활용기능을 가진 식기세척기
JP4482304B2 (ja) 電池用金属缶の洗浄装置
KR101778172B1 (ko) 식기 세척기
JP6577749B2 (ja) 洗浄機
EP4029980B1 (en) A laundry dryer provided with a steam generator and a corresponding method
CN208312602U (zh) 加湿防静电设备
CN213887405U (zh) 干细胞存放器皿清洗装置

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20190903

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20211125