SI24501A - Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva - Google Patents

Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva Download PDF

Info

Publication number
SI24501A
SI24501A SI201300344A SI201300344A SI24501A SI 24501 A SI24501 A SI 24501A SI 201300344 A SI201300344 A SI 201300344A SI 201300344 A SI201300344 A SI 201300344A SI 24501 A SI24501 A SI 24501A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
compacting
binder
bulk material
water glass
bulk
Prior art date
Application number
SI201300344A
Other languages
English (en)
Inventor
Stanislav Kores
Dragan Mikša
Goran AbramoviÄŤ
Original Assignee
Rc Simit, D.O.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rc Simit, D.O.O. filed Critical Rc Simit, D.O.O.
Priority to SI201300344A priority Critical patent/SI24501A/sl
Priority to PCT/SI2014/000026 priority patent/WO2015060792A1/en
Publication of SI24501A publication Critical patent/SI24501A/sl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22BPRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
    • C22B1/00Preliminary treatment of ores or scrap
    • C22B1/14Agglomerating; Briquetting; Binding; Granulating
    • C22B1/24Binding; Briquetting ; Granulating
    • C22B1/242Binding; Briquetting ; Granulating with binders
    • C22B1/243Binding; Briquetting ; Granulating with binders inorganic
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22CFOUNDRY MOULDING
    • B22C1/00Compositions of refractory mould or core materials; Grain structures thereof; Chemical or physical features in the formation or manufacture of moulds
    • B22C1/16Compositions of refractory mould or core materials; Grain structures thereof; Chemical or physical features in the formation or manufacture of moulds characterised by the use of binding agents; Mixtures of binding agents
    • B22C1/18Compositions of refractory mould or core materials; Grain structures thereof; Chemical or physical features in the formation or manufacture of moulds characterised by the use of binding agents; Mixtures of binding agents of inorganic agents
    • B22C1/183Sols, colloids or hydroxide gels

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Dispersion Chemistry (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Predmet izuma sta vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva in rešujeta tehnične probleme kompaktiranja in peletiranja sipkih materialov, zmanjšanja razmerja zunanje površine materiala glede na volumen materiala, enakomernega mešanja dodatkov v raztopljenih kovinah ali kovinskih zmeseh in dodajanja dodatkov raztopljenim kovinam ali kovinskim zmesem. Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala je na bazi vodnega stekla. Navedeni tehnični problemi se rešujejo na način, da se skompaktiranjem ali peletiranjem poviša specifična gostota materiala in hkrati s povečanjem specifične gostote materiala se zmanjša tudi razmerje volumna in zunanje površine kompaktiranega materiala. Pri dodajanju sipkega materiala raztopljenim kovinam se sipek material zaradi visokih viskoznih sil raztopljene kovine težko potopi, zaradi česar ostane na gladini in se v raztopljeni kovini ne razmeša. Kompaktiranje dodajnega materiala zagotavlja, da se dodajni material v tekočem kovinskem materialu potopi inse zaradi gibanja raztopljene kovine raztopi in po njej enakomerno porazdeli. Za potrebe izuma je posebej primerna uporaba vodnega stekla kot vezivne sredstva z vrednostjo modula od 2,3 - 2,8. V sipek material se doda vodno steklo, nakar se mešanica sipkega materiala in vodnega stekla kompaktira, pri čemer je kompaktiranje možno doseči na različne načine, kot na primer s stiskanjem materiala ali z vibriranjem. Po kompaktiranju se iz kompaktiranca odstrani vlaga.

Description

OPIS IZUMA
Področje tehnike
Vezivo za sipke materiale; kompaktiranje sipkih materialov; ogljičenje jekla; legiranje aluminijevih zlitin; izdelava peletov; izdelava briketov.
Prikaz problema
Pri številnih tehnoloških procesih je potrebno uporabiti material, dodatke materialom, surovino ali gorivo v kompaktirani obliki. Zahteve po kompaktiranju sipkega materiala se lahko pojavijo tako zaradi fizikalnih lastnosti materiala, fizikalnih zahtev postopkov kjer se takšni kompaktiranci uporabljajo ali zaradi prilagojenosti naprav dimenzijam, ki se dobijo s kompaktiranjem.
Tako je na primer v kovinski industriji potrebno segretim kovinam ali njihovim zlitinam v tekočem agregatnem stanju dodajati primesi, ki izboljšujejo lastnosti kovin oziroma njihovih zlitin. V primeru dodajanja dodatkov v obliki prahu, ostanejo prašni delci zaradi viskoznih sil na gladini raztaljene kovine in se posledično ne razporedijo enakomerno po kovini. S kompaktiranjem se poveča specifična gostota sipkega materiala, hkrati pa se zmanjša razmerje volumna materiala glede na zunanje površine materiala, kar omogoča potopitev dodanega materiala v talino in posledično zaradi intenzivnega mešanja taline enakomerno porazdelitev primesi po talini.
• ·
Stanje tehnike
Kompaktiranje ali peletiranje je tehnološki proces, s katerim material v razsutem stanju oblikujemo v brikete ali pelete. Kompaktiranje je lahko tudi enostavno oblikovanje razsutega materiala z gnetenjem v kalupe. Pri peletirnih napravah se z gnetenjem material iztiska skozi matrico z luknjami kjer nastajajo peleti nastavljenih velikosti.
Kompaktiranje in peletiranje materialov se najpogosteje uporablja za: predelavo mineralnih surovin iz težke industrije, obdelava odpadkov v živilski industriji, industriji krme, predelavi odpadkov v lesni industriji in izdelavi peletov ali briketov za ogrevanje. Namen kompaktiranja materiala je: zmanjšanje vlage, povečanje kakovosti (kalorična vrednost, vsebnost mineralov, itd) pri majhnem razmerju volumen/teža, lažja manipulacija, manjše izgube v prometu, zmanjšanje prisotnosti prašnih delcev in zagotavljanje zrnate enakomernosti materiala.
Po kompaktiranju sipkega materiala se lahko kompaktirani material razsuje nazaj v sipko obliko, zaradi česar se sipkim materialom pred kompaktiranjem doda vezivo, ki kompaktirani material ohrani v kompaktni obliki za kar se lahko uporabijo različna vezivna sredstva. Pri kompaktiranju/peletiranju raznovrstnih materialov se uporabljajo različna veziva, kot so različne smole (smole iz naftne industrije) in lepila (npr. CMC Carboxymethyl cellulose). Ta veziva temeljijo na organskih komponentah, ki lahko pri nadaljnji uporabi kompaktiranih materialov povzročajo neželene učinke kot je npr. penjenje.
Vodno steklo je silikatni material (pesek), raztopljen v alkalnih lužinah (natrijevih ali kalijevih). Vodno steklo ima lastnost stekla, hkrati pa je zaradi močne alkalnosti topno v vodi, s katero se meša v vseh razmerjih. Natrijeva vodna stekla se uporabljajo: v detergentih kot deflokulant, kot inhibitor korozije in mehčalec vode, v gradbeništvu kot dodatek za kislinsko odpornost in vodotesnost, v keramični industriji za hitrejšo pripravo stabilne glinene suspenzije, za utrjevanje peskovnih terenov in plazov, v papirni industriji in livarstvu kot vezivno sredstvi, pri izdelavi brusnih kolutov, za balansiranje oziroma centriranje brusnih kolutov in v številne druge namene.
• ·
Opis nove rešitve
Predmet izuma sta vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva in rešujeta tehnične probleme:
- kompaktiranja in peletiranja sipkih materialov,
- zmanjšanja razmerja zunanje površine materiala glede na volumen materiala, enakomernega mešanja dodatkov v raztopljenih kovinah ali kovinskih zmeseh in
- dodajanja dodatkov raztopljenim kovinam ali kovinskim zmesem.
Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala je na bazi vodnega stekla. Navedeni tehnični problemi se rešujejo na način, da se s kompaktiranjem ali peletiranjem poviša specifična gostota materiala in hkrati s povečanjem specifične gostote materiala se zmanjša tudi razmerje volumna in zunanje površine kompaktiranega materiala. Tako je kot sipek material možno kompaktirati različne materiale, kot na primer ogljikov prah, silicijev prah, feromangane, premogov prah ....
Povišanje specifične gostote materiala in zmanjšanje razmerja volumna in zunanje površine kompaktiranega materiala je pomembno v kovinski industriji pri dodajanju primesi raztopljenim kovinam. Pri dodajanju sipkega materiala raztopljenim kovinam se sipek material zaradi visokih viskoznih sil raztopljene kovine težko potopi, zaradi česar ostane na gladini in se v raztopljeni kovini ne razmeša. Kompaktiranje dodaj nega materiala zagotavlja, da se dodajni material v tekočem kovinskem materialu potopi in se zaradi gibanja raztopljene kovine raztopi in po njej enakomerno porazdeli. Dodajni material se mora dodati kovini brez za lastnosti kovinskega materiala škodljivih primesi.
V izumu je kot vezno sredstvo uporabljeno vodno steklo, ki se je do sedaj uporabljalo za namene drugačnih tehnoloških postopkov.
Vodno steklo je silikatni material (pesek), raztopljen v alkalnih lužinah (natrijevih ali kalijevih). Vodno steklo ima lastnosti stekla, hkrati pa so zaradi močne alkalnosti sestavine vodnega stekla topne v vodi, s katero se mešajo v vseh razmerjih. Vodno steklo se izdeluje na način, da se kremenčev pesek topi s sodo ali s pepeliko, nakar se raztaljena in ohlajena snov zdrobi in pod pritiskom raztopi v vodi v gosto sirupasto tekočino. Masno razmerje SiO2 in Na20 v vodnem steklu je podano z modulom vodnega stekla, kjer modul podaja masno razmerje suhe snovi (SiO2 in Na20) v vodnem steklu. S spreminjanjem modula se lahko regulirajo trdnostne lastnosti kompaktirancev iz različnih praškastih materialov.
Za potrebe izuma se lahko uporabi vodno steklo z različnimi moduli in različnimi deleži vodnega stekla v raztopini z vodo. Za potrebe izuma je posebej primerna uporaba vodnega stekla kot vezivne sredstva z vrednostjo modula od 2,3 - 2,8. Višji je modul, boljše so trdnostne lastnosti kompaktiranca. Vodno steklo se meša z vodo s čimer se spreminja sestava pripravljene mešanice (od bolj suhe do pastozne mešanice), kar vpliva na sam proces kompaktiranja. Primerna je na primer uporaba mešanice z vodo, ki vsebuje približno 40% masnih deležev vodnega stekla z modulom 2,45. Tako je za potrebe izuma priporočljiva uporaba raztopine vodnega stekla z 31- 34 % masnim deležem SiO2 in z 11,5 - 14 % masnim deležem Na20. Pri 20 °C ima raztopina pri navedenih masnih deležih posameznih sestavin gostoto 1,5-1,54 g/cm3, dinamično viskoznost 400-1800 mPas, pH 11,5-12,5 in modul 2,3-2,8. Vodno steklo oziroma mešanica vodnega stekla z vodo je gosta prozorna tekočina svetle barve in brez vonja.
V sipek material se doda vodno steklo, nakar se mešanica sipkega materiala in vodnega stekla kompaktira, pri čemer je kompaktiranj e možno doseči na različne načine, kot na primer s stiskanjem materiala ali z vibriranjem. Po kompaktiranju se iz kompaktiranca odstrani vlaga, kar se doseže s sušenjem s suhim zrakom ali s segrevanjem materiala nad temperaturo uparjanja vode, ki znaša pri atmosferskem tlaku 100 °C. Kompaktiran material se po sušenju ohladi in po potrebi shrani v ustrezno embalažo. Tako je v primeru uporabe kompaktiranca za dodajanje raztaljenim kovinam, kompaktiranec smiselno kompaktirati v večje kose ali pa manjše kompaktirance shraniti v embalažo, ki zgori in ki pri tem ne pušča škodljivih vključkov v kovinskih materialih.
Pri dodajanju dodatkov raztaljenim kovinam, vezivo na bazi vodnega stekla ne tvori neželenih vključkov, ni agresivno in se ne peni. Prav tako je vodno steklo cenovno dostopna surovina kot vezivno sredstvo za kompaktiranje ali peletiranje različnih razsutih materialov. V primeru izdelave peletov ali briketov za potrebe zgorevanja, se vodno steklo pri zgorevanju izloči v obliki pepela in nima nikakršnega negativnega vpliva na potek zgorevanja ali na kurilne naprave.
Podrobneje je bistvo izuma pojasnjeno v nadaljevanju z opisom izvedbenih primerov:
Izvedbeni primer I:
V ogljikov prah z velikostjo zrn 50-100 mikronov, ki se uporablja kot dodatek za povišanje vsebnosti ogljika v jeklih se doda 7,5 % masnih deležev vodnega stekla z modulom 2,45, ter z masnim deležem trde snovi 40 % in z masnim deležem vode 60%. Z dodajanjem vodnega stekla se zmesi poviša delež trdne snovi za 3 masne %, delež vode pa za 4,5 masnih %.
Zmes ogljikovega prahu in vodnega stekla se dovede v peletirno napravo, v kateri gnetni valji povzročajo površinski pritisk 80 barov in gnetejo zmes skozi matrico z luknjami premera 6 milimetrov. Za matrico se gnetenec nareže na koščke dolge 1 centimeter, s čimer se dobijo peleti premera 6 milimetrov in dolžine 1 centimeter.
Od začetne vlažnosti zmesi 15-16 masnih %, se pri prehodu skozi peletirko zaradi segrevanja vlažnost zmesi zniža na 8-9 masnih %. Vlaga se izloča s prehodom na okoliški zrak, kateremu se zaradi segrevanja zviša sposobnost akumulacije vlage. Pri izhodu iz peletirke se peleti dodatno osušijo z oddajanjem vlage zraku. Z oddajanjem vlage zraku se peleti intenzivno hladijo, saj se pri spremembi odvzete vode iz tekočega v plinasto agregatno stanje, uparjalna toplota vode odvzame iz toplotne energije segretih peletov. Ohlajeni peleti se pakirajo v papirnate vreče teže 25 kilogramov.
Peleti se uporabijo za naogljičenje jekel. V talino s temperaturo 1400 °C se vrže vreča peletov, pri čemer se vsebina vreče potopi v talino, papirnata embalaža pa izgori. Zaradi intenzivnega mešanja vroče taline, se peletiran ogljikov prah enakomerno porazdeli po talini, trdna snov vodnega stekla in pepel papirja pa se zaradi manjše gostote izločita na vrhu taline.
Izvedbeni primer II:
V silicijev prah, ki se uporablja za legiranje aluminijevih zlitin se doda 2,5 % masnih deležev vodnega stekla z modulom 2,45, ter z masnim deležem trde snovi 40 % in z masnim deležem vode 60%. Z dodajanjem vodnega stekla se zmesi poviša delež trdne snovi za 1 masni %, delež vode pa za 1,5 masnega %.
Zmes silicijevega prahu in vodnega stekla se stisne v kalupe. Z tresenjem napolnjenih kalupov na vibracijski mizi se izpolnijo vrzeli v zmesi in dobijo silicijevi briketi. Briketi se nato segrevajo na temperaturi 105 °C, zaradi česar se iz njih izloči vlaga oziroma voda.
V raztaljeno aluminijevo zlitino se vržejo briketi, pri čemer se briketi potopijo v talino, in zaradi intenzivnega mešanja vroče taline, se raztopljeni silicij enakomerno porazdeli po talini, trdna snov vodnega stekla pa se zaradi manjše gostote izloči na vrhu taline.
Izvedbeni primer III:
V premogov prah, ki se uporablja kot gorivo se doda 5 % masnih deležev vodnega stekla z modulom 2,5, ter z masnim deležem trde snovi 40 % in z masnim deležem vode 60%. Z dodajanjem vodnega stekla se zmesi poviša delež trdne snovi za 2 masna %, delež vode pa za 3 masne %.
Zmes premogovega prahu in vodnega stekla se dovede v peletirno napravo, v kateri gnetni valji povzročajo površinski pritisk 80 barov in gnetejo zmes skozi matrico z luknjami premera 6 milimetrov. Za matrico se gnetenec nareže na koščke dolge 2,5 centimeter, s čimer se dobijo peleti premera 6 milimetrov in dolžine 2,5 centimetrov.
Od začetne vlažnosti zmesi 14 masnih %, se pri prehodu skozi peletirko zaradi segrevanja vlažnost zmesi zmanjša na 7-8 masnih %. Vlaga se izloča s prehodom na okoliški zrak, kateremu se zaradi segrevanja zviša sposobnost akumulacije vlage. Pri izhodu iz peletirke se peleti dodatno osušijo z oddajanjem vlage zraku. Z oddajanjem vlage zraku se peleti intenzivno hladijo, saj se pri spremembi vode iz tekočega v plinasto agregatno stanje, uparjalna toplota vode odvzame iz toplotne energije segretih peletov. Ohlajeni peleti se pakirajo v vrečke iz PVC materiala po 15 kilogramov. Vreče iz PVC material preprečijo naknadno ovlaženje kompaktiranega materiala.
Pri zgorevanju peletov se trdna snov vnesena z vodnim steklom izloči v obliki pepela.
Razumljivo je, daje mogoče opisano rešitev izvesti tudi v drugačni oblikovni izvedenki, ki ne spreminja bistva izuma.

Claims (19)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Postopek uporabe veziva za kompaktiranje sipkega materiala označen s tem, da se pri kompaktiranju sipkega materiala kot vezivo uporabi vodno steklo, ki se pred kompaktiranjem primeša sipkemu materialu.
  2. 2. Postopek po zahtevku 1 označen s tem, da je sipki material ogljikov prah.
  3. 3. Postopek po zahtevku 1 označen s tem, da je sipki material silicijev prah.
  4. 4. Postopek po zahtevku 1 označen s tem, da je sipki material prah feromangana.
  5. 5. Postopek po zahtevku 1 označen s tem, da je sipki material premogov prah.
  6. 6. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 5 označen s tem, da se kompaktiranje materiala izvede s tlačno silo.
  7. 7. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 6 označen s tem, da se kompaktiranje materiala izvede v napravi za peletiranje.
  8. 8. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 5 označen s tem, da se kompaktiranje materiala izvede z vibriranjem.
  9. 9. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 8 označen s tem, da se po postopku kompaktiranja iz kompaktirancev izloči vlaga.
  10. 10. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 9 označen s tem, da se vlaga iz kompaktirancev izloči s sušenjem z zrakom.
  11. 11. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 9 označen s tem, da se vlaga iz kompaktirancev izloči s segrevanjem nad temperaturo uparjanja vode.
  12. 12. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 11 označen s tem, da se kompaktiranci po ohladitvi shranijo v papirnate vreče.
  13. 13. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 11 označen s tem, da se kompaktiranci po ohladitvi shranijo v vreče iz PVC materiala.
  14. 14. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 13 označen s tem, da se izvaja v kovinski industriji za dodajanju primesi raztopljenim kovinam.
  15. 15. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 14 označen s tem, da se s spreminjanjem modula vodnega stekla regulirajo trdnostne lastnosti kompaktirancev.
  16. 16. Vezivo na bazi vodnega stekla za kompaktiranje sipkega materiala označeno s tem, da je kot vezivo za kompaktiranje sipkega materiala uporabljeno vodno steklo, ki je zmes vode in suhe snovi, katera sestoji iz SiO2 in Na20.
  17. 17. Vezivo po zahtevku 16 označeno s tem, da modul, ki podaja težnostno razmerje med SiO2 in Na20 v mejah 2,3 do 2,8.
  18. 18. Vezivo po kateremkoli od zahtevkov 16 do 17 označeno s tem, da modul, ki podaja težnostno razmerje med SiO2 in Na20 enak 2,45.
  19. 19. Vezivo po kateremkoli od zahtevkov 16 do 18 označeno s tem, da je masni delež suhe snovi v vezivu približno 40%.
SI201300344A 2013-10-21 2013-10-21 Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva SI24501A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201300344A SI24501A (sl) 2013-10-21 2013-10-21 Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva
PCT/SI2014/000026 WO2015060792A1 (en) 2013-10-21 2014-05-19 Binder for compacting bulk materials and method of use of the binder

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201300344A SI24501A (sl) 2013-10-21 2013-10-21 Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI24501A true SI24501A (sl) 2015-04-30

Family

ID=51179126

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201300344A SI24501A (sl) 2013-10-21 2013-10-21 Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva

Country Status (2)

Country Link
SI (1) SI24501A (sl)
WO (1) WO2015060792A1 (sl)

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5669209A (en) * 1979-11-12 1981-06-10 Nippon Steel Corp Pelletizing of carbon powder
US4347890A (en) * 1981-03-09 1982-09-07 Pq Corporation Method for binding particulate materials
GB8406524D0 (en) * 1984-03-13 1984-04-18 Tiddy P J Making coal briquettes
JPH04139057A (ja) * 1990-09-28 1992-05-13 Kawasaki Refract Co Ltd 耐摩耗性耐火物
EP1934002B1 (de) * 2005-09-30 2019-07-31 CeramTec GmbH Kerne sowie ein verfahren zur herstellung von kernen
FI123876B (fi) * 2011-03-24 2013-11-29 Consolis Technology Oy Ab Alkaliaktivoitu betonikoostumus ja koostumuksen käyttö esivaletuissa betonielementeissä

Also Published As

Publication number Publication date
WO2015060792A1 (en) 2015-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Makul et al. Characteristics and utilization of sugarcane filter cake waste in the production of lightweight foamed concrete
CN101725206A (zh) 一种铁矿尾砂墙体蒸压砖及其制备方法
BR102019023195A2 (pt) processo de produção de aglomerado de finos de minério de ferro e o produto aglomerado
JPWO2012060285A1 (ja) 珪砂造粒体およびその製造方法
SI24501A (sl) Vezivo za kompaktiranje sipkega materiala in postopek uporabe veziva
KR20120038663A (ko) 저품위 실리콘 카바이드를 이용한 용탕 승온용 브리케트 및 이의 제조 방법
CN102343425A (zh) 一种颗粒状稻壳灰保温剂
JPS5948925B2 (ja) 転炉滓のフオ−ミング鎮静剤
WO2022200770A1 (en) Pellet
CN104004906A (zh) 一种球团添加剂及其制备方法
CN110753746A (zh) 超细煤粒子的团聚
CA1058883A (en) Agglomerates of silicon and silicon base alloy particles
RU2440866C1 (ru) Формовочная смесь для отливок из стального и чугунного литья
JP2001261425A (ja) 硫黄組成物成形用原料及びその製造方法
CN104028537A (zh) 酸化后的电石渣
CN109489494B (zh) 一种利用凝胶原位成型制备亮珠的方法
US1477064A (en) Manufacture of cores for foundry work
CN106365652A (zh) 利用准东煤燃烧废渣制备的耐火砖及其制备方法
JP2017101133A (ja) 固液混合物の流動性低下剤
RU2495731C1 (ru) Смесь для изготовления литейных форм и стержней
WO2006033775A1 (en) Siloxane composition, agglomerate, and method of preparing agglomerate
EA030954B1 (ru) Способ подготовки угля к коксованию
FI96765C (fi) Menetelmä hydrofobisen kiviainesmaisen turverakeen valmistamiseksi sekä tällaisen turverakeen käyttö betonin runkoaineena
JP2017106177A (ja) 低流動性混合物の製造方法
RU1786151C (ru) Способ получени брикетов из промышленных дисперсных материалов

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20150514

SP73 Change of data on owner

Owner name: TALUM D.D. KIDRICEVO; SI

Effective date: 20170516

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20231025