PL9751S2 - Klocek - Google Patents

Klocek Download PDF

Info

Publication number
PL9751S2
PL9751S2 PL8041A PL804105A PL9751S2 PL 9751 S2 PL9751 S2 PL 9751S2 PL 8041 A PL8041 A PL 8041A PL 804105 A PL804105 A PL 804105A PL 9751 S2 PL9751 S2 PL 9751S2
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
block
side wall
opposite
parts
shape
Prior art date
Application number
PL8041A
Other languages
English (en)
Inventor
Marek Alaszewski
Original Assignee
Marek Alaszewski
Filing date
Publication date
Application filed by Marek Alaszewski filed Critical Marek Alaszewski
Publication of PL9751S2 publication Critical patent/PL9751S2/pl

Links

Description

Przedmiotem wzoru przemyslowego jest klocek, przeznaczony do zabawy w postaci ukladanki dla dzieci.
Znane sa klocki drewniane lub z jednolicie barwionego tworzywa sztucznego w ksztalcie szescianu. Dzieci ukladaja z nich konstrukcje przestrzenne,, Z opisu polskiego wzoru uzytkowego nr prawa ochronnego 22217 znana jest zabawka w postaci skladanki z szesciennych klocków 0 przezroczystych sciankach. Sklada sie ona z czterech bryl pelnych o kolorach zóltym, czerwonym, niebieskim i czarnym, trzech zestawów bryl mieszanych o pieciu sciankach bezbarwnych 1 jednej sciance barwnej w kolorze zóltym, czerwonym i nie- bieskim oraz bryl pelnych bezbarwnych, przy czym kazdy klocek posiada plaszczyzny laczace ze srodkami laczacymi.
Klocki zastosowane w tej skladance daja sie ukladac w dowolne odmiany przestrzenne oraz ucza podstawowych barw i odcieni oraz laczenia kolorów. Moga byc wykonane z róznych materialów, szczególnie z tworzyw sztucznych.
Klocek wedlug wzoru przemyslowego w stosunku do znanych, najbardziej zblizonych postaciowo przedmiotów wyróznia sie oryginalnym rysunkiem i barwa scian, nadajacym mu oryginalny wyglad, umozliwiajacy osiagniecie nieoczekiwanego efektu estetycznego i marketingowego.
Klocek wedlug wzoru przemyslowego obok walorów uzytkowych posiada walory estetyczne, co wyraza sie zarówno w kolorystyce jak i w rozwiazaniu graficznym.
Klocek nadaje sie do wielokrotnego odtwarzania metodami przemyslowymi, przy czym zastosowane metody wytwarzania zalezaod uzytego materialu, z którego jest wykonany klocek.
Przedmiot wzoru przemyslowego uwidoczniony jest na rysunku, gdzie Fig.l przedstawia klocek w widoku z widoczna sciana pod- stawy, Fig.2 przedstawia klocek w widoku obrócony o kat pólpelny i z widoczna sciana górna zas Fig. 3, Fig,4-, Fig. 5 i Fig. 6 przed- stawiaja ten klocek w widoku od strony poszczególnych scian "bocznych.
Klocek wedlug wzoru przemyslowego ma ksztalt szescianu.
Posiada on podstawe i przeciwlegla do niej górna sciane jednoli- cie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej.
Na rysunku Fig.l jest przedstawiony klocek w widoku z widoczna sciana podstawy a Fig.2 przedstawia klocek w widoku obrócony o kat pólpelny i z widoczna sciana górna 0 Na scianach bocznych klocka sa rysunki.
Na jednej scianie bocznej klocka jest rysunek w postaci wykres- lonej z jednego wierzcholka sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, dzielacej pole tej sciany na dwie czesci, jednolicie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej.
Na rysunku Fig.3 jest przedstawiony klocek w widoku od strony opisanej sciany bocznej.
Przeciwlegla do opisanej powyzej druga sciana boczna klocka posiada rysunek w postaci wykreslonej z jednego wierzcholka tej sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, dzielacej pole tej sciany na dwie czesci, jednolicie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej.
Na rysunku Fig.4 jest przedstawiony klocek w widoku od strony tej sciany bocznej.
Opisane powyzej przeciwlegle boczne sciany klocka sa zabarwione tak, ze na jednej z tych scian jest wyróznione pole zawarte wewnatrz linii o ksztalcie luku a na scianie przeciwleglej jest wyróznione pole zawarte na zewnatrz linii o ksztalcie luku.
Na trzeciej scianie bocznej klocka jest rysunek w postaci wykreslonych z obu przeciwleglych wierzcholków tej sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, przecinajace sie w pozostalych wierzcholkach sciany bocznej.
Linie te dziela pole sciany bocznej na trzy czesci, przy czymczesc srodkowa o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka jest róznej barwy, korzystnie kontrastowej, w stosunku do jednakowo zabarwionych czesci pozostalych,, Na rysunku Fig.5 jest przedstawiony klocek w widoku od strony tej sciany bocznej.
Przeciwlegla do opisanej powyzej czwarta sciana boczna klocka ma naniesiony rysunek w postaci wykreslonych z obu przeciwleglych wierzcholków tej sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, przecinajace sie w pozostalych wierzcholkach sciany bocznej.
Linie te dziela pole sciany bocznej na trzy czesci, przy czym czesc srodkowa o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka jest róznej barwy, korzystnie kontrastowej, w stosunku do jednakowo zabarwionych czesci pozostalych,, Na rysunku Fig.6 jest przedstawiony klocek w widoku od strony tej sciany bocznej.
Opisane powyzej przeciwlegle boczne sciany klocka sa tak zabar- wione, ze na jednej z tych scian jest wyróznione pole czesci srodkowej o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka w stosunku do dwóch pozostalych czesci a na scianie do niej przeciwleglej jest wyróznione pole dwóch czesci, otaczajacych pole o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka, w stosunku do tego pola.
Istotne cechy wzoru przemyslowego Istotnymi cechami klocka wedlug przedmiotowego wzoru przemyslowego, które wyrózniaja go od innych klocków jest wzornictwo powierzchni szesciennego klocka, które nadaje mu nowy, oryginalny wyglad.
Posiada on podstawe i przeciwlegla do niej górna sciane jedno- licie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej i na scianach bocznych rysunki, jak przedstawiono na rysunku Fig.1 i Fig.2.
Na jednej scianie bocznej jest rysunek w postaci linii wykres- lonej z jednego wierzcholka tej sciany bocznej i o ksztalcie luku o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, dzielacej pole tej sciany na dwie czesci, jednolicie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej.Przeciwlegla sciana boczna klocka ma naniesiony rysunek w postaci linii wykreslonej z jednego wierzcholka tej sciany bocznej o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, dzielacej pole tej sciany na dwie czesci, jednolicie zabarwione, lecz róznej barwy, korzystnie kontrastowej.
Te przeciwlegle sciany boczne klocka zabarwione sa tak, ze na jednej ze scian jest wyróznione pole zawarte wewnatrz linii o ksztalcie luku a na scianie przeciwleglej jest wyróznione pole zawarte na zewnatrz tej linii, jak przedstawiono na rysunku Fig.3 i Fig.4.
Na trzeciej scianie bocznej klocka jest rysunek w postaci wykreslonych z obu przeciwleglych wierzcholków tej sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, przecinajace sie w pozostalych wierzcholkach sciany bocznej.
Linie te dziela pole sciany bocznej na trzy czesci, przy czym czesc srodkowa o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka jest róznej barwy, korzystnie kontrastowej,w stosunku do jednakowo zabarwionych czesci pozostalych.
Przeciwlegla do niej czwarta sciana boczna klocka ma równiez naniesiony rysunek w postaci wykreslonych z obu przeciwleglych wierzcholków tej sciany bocznej linii o ksztalcie luku i o promieniu równym bokowi podstawy szescianu, przecinajace sie w pozostalych wierzcholkach sciany bocznej.
Linie te dziela pole sciany bocznej na trzy czesci, przy czym czesc srodkowa o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka jest róznej barwy, korzystnie kontrastowej, w stosunku do jednakowo zabarwionych czesci pozostalych.
Te przeciwlegle boczne sciany klocka sa tak zabarwione, ze na jednej z tych scian jest wyróznione pole czesci srodkowej o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka w stosunku do dwóch po- zostalych czesci, a na scianie do niej przeciwleglej jest wyróznione pole dwóch czesci, otaczajacych pole o ksztalcie zblizonym do ksztaltu oka, w stosunku do tego pola, jak przed- stawiono na rysunku Fig.5 i Fig.6„Fig. 1 Fig. 2 Fig. 3 Fig. 4 Fig. 5 Fig. 6
PL8041A 2005-06-17 Klocek PL9751S2 (pl)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL9751S2 true PL9751S2 (pl) 2006-05-31

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4334871A (en) Tetrahedron blocks capable of assembly into cubes and pyramids
CN103203106B (zh) 可溶珠子玩具
ES2843838T3 (es) Juguete de construcción robusto y versátil
US7749042B2 (en) Toy building set
US4561097A (en) Puzzle formed of geometric pieces having an even number of equilateral sides
US4522404A (en) Subdivided block components reassemblable into three dimensional figures
US4121831A (en) Geometrical constructions
US4717342A (en) Combinable set of quadratic elements
US1725911A (en) graham
PL9751S2 (pl) Klocek
JP3156072U (ja) 知育玩具
EP2024047B1 (en) Improvement in interlocking toy bricks
US20090130947A1 (en) Toy building set
KR20050095560A (ko) 조립식 블럭완구
JP5916158B2 (ja) 迷路玩具
JP2020188853A (ja) 立体パズル
KR200322964Y1 (ko) 도형 완구딱지
KR200271892Y1 (ko) 찍찍이가 모든 면에 붙어있는 블록완구
KR200189795Y1 (ko) 칠교놀이 셋트
JP3246349U (ja) 透明ピースを使った形作りパズル
CN210992930U (zh) 一种摇滚魔方
JP3158056U (ja) ケース一体型知育玩具、ケース一体型知育玩具作成キット
JP3045245U (ja) パズル式知育玩具
GB2373738A (en) A cube puzzle
GB2455515A (en) Construction toy kit including a plurality of triangular tiles with at least one concave/convex side