PL92967B1 - - Google Patents

Download PDF

Info

Publication number
PL92967B1
PL92967B1 PL1975179261A PL17926175A PL92967B1 PL 92967 B1 PL92967 B1 PL 92967B1 PL 1975179261 A PL1975179261 A PL 1975179261A PL 17926175 A PL17926175 A PL 17926175A PL 92967 B1 PL92967 B1 PL 92967B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
die
lever
arm
articulated
housing
Prior art date
Application number
PL1975179261A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Pont A Mousson Safr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pont A Mousson Safr filed Critical Pont A Mousson Safr
Publication of PL92967B1 publication Critical patent/PL92967B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D13/00Centrifugal casting; Casting by using centrifugal force
    • B22D13/02Centrifugal casting; Casting by using centrifugal force of elongated solid or hollow bodies, e.g. pipes, in moulds rotating around their longitudinal axis
    • B22D13/023Centrifugal casting; Casting by using centrifugal force of elongated solid or hollow bodies, e.g. pipes, in moulds rotating around their longitudinal axis the longitudinal axis being horizontal

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacturing Of Tubular Articles Or Embedded Moulded Articles (AREA)
  • Cylinder Crankcases Of Internal Combustion Engines (AREA)
  • Rolling Contact Bearings (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Casting Devices For Molds (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)

Description

przedmiotem wynalazku wy¬ zej wymienionego typu, spelniajace postawione za¬ gadnienie techniczne, charakteryzujace sie tym, ze wal dociskowy kazdego ukladu jest walem napedo¬ wym oraz tym, ze waly kazdego ukladu maja sred¬ nice równa co najmniej srednicy kokili, a dlugosc osiowa co najmniej równa ich srednicy.
Dzieki tym cechom urzadzenia, kokila jest do¬ skonale utrzymywana, nie wykazuje tendencji do odchylania sie od Osi podczas ruchu obrotowego, a jej kolejne fazy promieniowego rozszerzania i kur¬ czenia sie nie sa niczym hamowane.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przy¬ kladzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urzadzenia do odsrodkowego odlewa- 92 9673 92 967 4 nia w perspektywicznym widoku, fig. 2 — urzadze¬ nie w przekroju wzdluznym wedlug plaszczyzny pionowej przeprowadzonej przez os kokili, fig. 3 — urzadzenie z fig. 2 w przekroju wedlug linii IH— III, fig. 4 — urzadzenie jak na fig. 2 w widoku ukazujacym wyjmowanie oraz wprowadzenie ko¬ kili do urzadzenia, fig. 5 — urzadzenie z fig. 2 w przekroju wedlug linii V—V.
Przedstawiony przyklad wykonania wynalazku dotyczy odsrodkowego odlewania rur zeliwnych o malej srednicy z polaczeniem kielichowym.
Urzadzenie zawiera znany wózek nosny A kokili odsrodkowej, ruchomy przesuwnie na poziomych szynach B, na przyklad pod wplywem dzialania nie przedstawionego silownika pociagowego umieszczo¬ nego pod urzadzeniem. Wózek nosny A moze byc wycofywanny az do rynny wlewowej C z kanalem B do odlewania zeliwa, o dlugosci odpowiadajacej dlugosci urzadzenia, w sposób umozliwiajacy wpro¬ wadzenie rynny do kokili odlewniczej 1, umiesz¬ czonej na wózku nosnym A.
Po stronie,przeciwnej w stosunku do rynny wle¬ wowej C oraz w przedluzeniu toru tocznego utwo¬ rzonego przez szyny B, znajduje sie drugi tor tocz¬ ny F, na którym przemieszczany zostaje, nie przed¬ stawiony na rysunku, wózek nosny wyciagacza rur, uruchamiany przez lancuch bez konca E. Dwa ob¬ rotowe wsporniki G przeznaczone sa do podtrzy¬ mywania rury swiezo wyjejtej z kokili.
Wózek nosny A jest otoczony obudowa 2, maja¬ ca w swych sciankach szczytowych dwa kolowe otwory 3 lezace na tej samej osi X—X. Do otworu 3 znajdujacego sie od strony wyciagacza, przed kazdym zalaniem kokili, wprowadza sie glowice ob¬ rotowa 4 zawierajaca rdzen do ksztaltowania we¬ wnetrznej powierzchni polaczenia kielichowego ru¬ ry. Os X—X jest równolegla do szyn B, lecz jest przesunieta bocznie w stosunku do plaszczyzny sy¬ metrii P—P.
Pulpit sterowniczy H usytuowany przy koncu szyn B od strony wyciagacza, uzupelnia urzadze¬ nie.
Obudowa 2 wózka nosnego A ma ksztalt pryz¬ matu o tworzacych równoleglych do szyn B. Od strony pulpitu sterowania H, obudowa na calej swej dlugosci zawiera plyte boczna 5 przegubowo ruchoma wzdluz swej górnej krawedzi, której od¬ chylenie udostepnia wnetrze obudowy przez otwór o ksztalcie prostokatnym. Sciana wewnetrzna 6 (fig. 5) dzieli w sposób szczelny wnetrze obudowy 2 na dwie komory 2a i 2b. Komora 2a o wiekszej pojemnosci umieszczona z tej strony sciany 6, do której uchodza otwory koncowe 3 obudowy, zawie¬ ra trzy zespoly walów 7 przeznaczone do podtrzy¬ mywania, do wprawiania w ruch obrotowy oraz do przemieszczania kokili 1. Przy kazdym otworze 3 oraz w polowie dlugosci obudowy zamontowany jest jeden zespól walów 7. Kazdy zespól walów 7 zawiera uklad 7a trzech walów oraz uklad prze¬ gubowo ruchomy 7b.
Kazdy uklad 7a zawiera dwa dolne waly 8 zamonto¬ wane swobodnie, biegnace jalowo na stalych osiach 9 równoleglych do szyn B i umieszczonych na tym samym poziomie. Osie 9 sa zamontowane na wspornikach 10 zamocowanych na scianie 11 we¬ wnatrz obudowy 2.
Górny wal 12 kazdego zespolu 7 jest obrotowo ruchomy miedzy jednym z konców dwóch rozga¬ lezien ramienia przegubowo-ruchomego 13. Ramie 13 przemieszczane jest w plaszczyznie prostopadlej do plaszczyzny przechodzacej przez osie dolnych walów 8, przez obrót wokól stalej osi poziomej 14, przechodzacej przez drugi koniec obu rozgalezien ramienia 13.
Ruchy ramienia 13 sa sterowane przez silownik • hydrauliczny 15 dzialajacy miedzy stalym punktem 16, do którego jest przegubowo polaczony korpus silownika, a punktem 17 ramienia 13, do którego jest przegubowo zamontowany koniec trzpienia tlo¬ ka 18 silownika. Kazde ramie 13 zaopatrzone jest z boku w silnik hydrauliczny 19, przeznaczony do bezposredniego wprawiania w ruch obrotowy od¬ powiedniego walu 12.
Kazdy uklad 7b zawiera, niezaleznie od ramienia 13, dzwignie 21 wygieta w ksztalcie litery L, prze¬ gubowo ruchoma na jednym ze swych konców, wo¬ kól tej samej osi poziomej 14 jak wspóldzialajace ramie górne 13.
Przegubowo ruchomy koniec dzwigni 21 zawiera skierowany do walu 12 wystep 22, wyznaczajacy dolny ogranicznik 23, o który opiera sie czop 24, umieszczony poprzecznie na ramieniu 13. Drugi ko¬ niec, to jest swobodny koniec dzwigni 21, zaopa¬ trzony jest w wystep 25 oraz w skosna pochylnie 26, której przeznaczenie przedstawione zostanie w dalszym ciagu opisu. Dzwignie 21 utworzone sa z dwóch identycznych i równoleglych ramion, umiesz¬ czonych po obu stronach wspólpracujacych z nimi walów. Wszystkie trzy zespoly 7 sa w swych ogól¬ nych charakterystykach ,identyczne, jednakze ze¬ spól posredni zawiera równiez tachometr elektrycz¬ ny 20 wprawiany w ruch obrotowy przez wal gór¬ ny 12 i przymocowany do ramienia 13 naprzeciw silnika hydraulicznego 19.
Kokila do odlewania 1 umieszczona jest na wa¬ lach dolnych 8, a wówczas gdy dzwigniki 15 znaj¬ duja sie w polozeniu cofnietym, waly górne 12 do¬ ciskaja do dolu górna tworzaca kokili.
W tym polozeniu dzwignie 21, pod wplywem wla¬ snego ciezaru przyjmuja polozenie przedstawione na fig. 3, w którym pochylnia koncowa 26 jest umieszczona calkowicie ponizej poziomu górnych (tworzacych walów dolnych 8 i jest nachylona dio zewnatrz, przy czym w tym polozeniu czop 24 ra¬ mion górnych 13 nie jest w styku z ogranicznikiem 23 dzwigni 21.
W polozeniu tym, kokila 1 zajmuje cala dlugosc obudowy, miedzy dwoma jej otworami koncowymi 3, a os X—X kokili jest przesunieta wzgledem pio* nowej plaszczyzny symetrii P—P obudowy 2 w kierunku otworu bocznego, zamknietego przegubo- wo-ruchoma przykrywa, stanowiaca plyte 5 pod wplywem dzialania ciezaru wlasnego.
Osiowe umiejscowienie kokili 1 jest zapewnione za pomoca pojedynczej kryzy la, umieszczonej na koncu kokili, w poblizu polaczenia kielichowego i prowadzonej przez krazek z rowkiem Ib.
Kokila 1 ma mala srednice w porównaniu z jej 40 45 50 55 605 dlugoscia, przykladowo, srednica ta wynosi 60—200 mm przy dlugosci 4—6 m. Waly 8 i 12 sa wszyst¬ kie identyczne i maja srednice co najmniej równa, a korzystnie wieksza od srednicy kokili, o najwie- 5 kszej stosowanej srednicy, oraz dlugosc osiowa L co najmniej równa, a korzystnie wieksza od ich wlasnej srednicy. Koniec ramienia 13, na którym zamontowane sa górne waly 12 jest zaopatrzony w przegubowo ruchomy hak 27 o ksztalcie litery S io (nie widoczny na fig. 2), którego przeznaczenie przedstawione jest w dalszym ciagu opisu.
Zespoly walów 7 zajmuja poprzecznie najwieksza czesc szerokosci obudowy 2, jak przedstawiono to na fig. 3 i 4. Sciana 6, dzielaca wewnetrznie obu- K dowe tworzy przegrode majaca przekrój o linii la¬ manej, przechodzacej za kazdym zespolem walów 7, a miedzy poszczególnymi zespolami wprowadzo¬ nej gleboko do wewnatrz obudowy, to znaczy w kierunku kokili, w przyblizeniu az do plaszczyzny 20 srodkowej P—P obudowy. W ten sposób wykorzy¬ stana jest prawie cala przestrzen wewnatrz obudo¬ wy dla pomieszczenia dodatkowych urzadzen i ele¬ mentów sterujacych, znanych i nieznanych do pra¬ widlowego dzialania urzadzenia. 25 W ten sposób w komorze 2b (fig. 5) umieszczo¬ ne sa: zespól hydrauliczny 28 przeznaczony do do¬ starczenia oleju pod cisnieniem poszczególnych or¬ ganów hydraulicznych, zespól sterujacy 29 do prze¬ suwania wózka A na szynach B, przy czym zespól 30 29 moze byc na przyklad suwakowym organem roz- rzadczym polaczonym z silownikiem przesuwu, uklad sterujacy ruchem obrotowym kokili 3J oraz przegroda 31 z rurami rozmieszczonymi wzdluz bo¬ cznej zewnetrznej sciany komory 2b, do rozprowa- 35 dzania plynu doprowadzanego przez zespól hydra¬ uliczny 28.
Na fig. 2—5 przedstawiono gietki przewód 32 za¬ silajacy *w plyn napedowy silnik hydrauliczny 19 ^ wprawiajacy w ruch obrotowy górny wal 12.
Wszystkie przewody, takie jak 32, przeprowadzone sa w sposób szczelny przez sciane 6. Komora 2b .zawiera równiez wszystkie niezbedne elementy do synchronizacji dzialania wszystkich trzech zespo- 45 lów walów 7.
Urzadzenie dziala w sposób nastepujacy: w celu umieszczenia we wnetrzu maszyny kokili 1 silow¬ niki 15 sa rozciagniete (fig. 4). Górne ranniona 13 przechylane sa do tylu przez obrót wokól ich sta- 50 lej osi przegubu 14. Podczas tego ruchu przechy¬ lania, czopy 24 doprowadza sie do oparcia z ogra¬ nicznikami 23 dzwigni 21, przy czym rozciaganie silowników 15 jest tak dobrane, ze gdy zajmuja polozenie calkowitego rozciagniecia, to dzwignie 21 55 wykonaly juz wokól tych samych stalych osi 14 pod wplywem dzialania czopów 24, taki obrót, ze pochylnie 26 dzwigni 21 zajmuja polozenie na wprost dolnej krawedzi otworu bocznego obudowy, inja ptoriioimliie wyiz&zyim od pozlionwu gólrnych tiworza- 60 cych walów dolnych 8 i sa nieco przechylone na zewnatrz. Jednoczesnie dzwignie przegubowe 27 zamontowane na ramionach górnych 13, wspóldzia¬ laja swoimi powierzchniami zewnetrznymi z gór¬ nym brzegiem tego otworu i powierzchnia we- 65 wnetrzna pochylych scianek obudowy, co zmusza je do przechylania.
Dolny koniec dzwigni 27 unosi w ten sposób ply¬ te przegubowo-ruchoma 5 do polozenia poziomego.
Nastepnie prostopadle do urzadzenia doprowadza sie szyny 33 az do momentu oparcia sie ich o dol¬ ny brzeg bocznego otworu obudowy, tak ze znaj¬ duja sie w przedluzeniu pochylni 26, po czym prze¬ tacza sie kokile 1 na szynach 33 oraz na pochyl¬ niach 26, az do oparcia kokili o ograniczniki 25 dzwigni 21. Nastepuje wówczas cofniecie wydluze¬ nia silowników 15, co powoduje przechylanie gór¬ nych ramion 13 w odwrotnym kierunku, az do mo¬ mentu gdy górne waly 12 docisna górna tworzaca kokili 1, przy czym silowniki 15 umozliwiaj^ wyre-^y gulowanie tego docisku. Podczas tego ruchu ramion 13, czopy 24 umozliwiaja opadanie dzwigni 21 do polozenia spoczynku, a tym samym umiejscowienie kokili na dolnych walach 8 przed jej docisnieciem przez górne waly 12, po czym czopy 24 oddalaja sie od odpowiadajacych im wystepów 23. Ruch po¬ wrotny górnych ramion 13 do polozenia przedsta¬ wionego na fig. 3 powoduje równiez uwolnienie plyty przegubowo ruchomej 5 obudowy z haków 27, co umozliwia automatyczne zamkniecie obudo¬ wy.
Uruchamiane zostaja nastepnie silniki 19 pola¬ czone z kazdym walem 12. Waly 12 pociagaja wów¬ czas przez tarcie, w sposób zsynchronizowany, ko¬ kile 1. Z' komparatorem stanowiacym czesc ukladu sterujacego 30 polaczony jest tachometr elektrycz¬ ny, na którym nastawiona jest zadana predkosc obrotu, w sposób umozliwiajacy w kazdej chwili poprawienie wszelkich odchylek miedzy predkoscia rzeczywista, a predkoscia zadana. Predkosc zadana moze byc modyfikowana w samym trakcie odle¬ wania, na przyklad po przejsciu zeliwa ze strefy polaczenia kielichowego do strefy o stalej sred¬ nicy.
W celu wyjecia kokili 1 z urzadzenia, badz w ce¬ lu jej skontrolowania, lub w celu jej wymiany przez inna kokile, wyzej wymienione operacje nalezy wykonac w kierunku odwrotnym, przy czym na¬ stepuje automatyczne otwieranie plyty przegubo¬ wo ruchomej 5, podniesienie kokili na pochylniach 26 odprowadzenie boczne kokili pod wplywem dzia¬ lania ograniczników 25 zamontowanych na dzwig¬ niach 21. Te same szyny 33 doprowadzone tak jak przedstawiono to na fig. 4 umozliwiaja odprowadze¬ nie kokili z obudowy.
Wyzej opisane urzadzenie wykazuje nastepujace zalety: z uwagi na fakt, ze waly dociskowe sa je¬ dnoczesnie napedowymi, a takze z uwagi na roz¬ miary walów w stosunku do kokili, kokila jest do¬ skonale utrzymywana, przy czym powstawanie nie¬ równosci na skutek naprezen termicznych, zdolnych do odksztalcenia kokili badz przez owalizacje, badz przez wygiecie, jest przez waly uniemozliwione.
Ponadto górne waly 12 zamontowane na ramionach przegubowo — ruchomych moga byc lekko odchy¬ lane lub przyblizane do walów dolnych, przy czym dzwigniki 15 spelniaja role amortyzatorów. Urza¬ dzenie moze wiec bez przeróbek byc wyposazone w kokile o róznych srednicach, mozliwosci rozsze-7 92 967 8 rzenia tak promieniowego jak i wzdluznego kokili nie sa wiec hamowane przez to urzadzenie.
Znaczna dlugosc walów umozliwia ponadto ogra¬ niczenie ilosci zespolów walów 7, dzieki czemu zy¬ skuje sie miejsce wewnatrz obudowy, do umiesz¬ czenia przegród szczelnych, dobrze chronionych i o latwym dostepie, w których moga byc umiesz¬ czane wszystkie elementy sterujace oraz inne ele¬ menty pomocnicze niezbedne do prawidlowego dzialania urzadzenia. W ten sposób, nie ma potrze¬ by umieszczenia wszystkich tych dodatkowych ele-. mentów na pokrywie obudowy, co znacznie zwie¬ ksza bezpieczenstwo obslugi, a z drugiej strony u- mozliwia konstrukcje obudowy z materialu mniej sztywnego, takiego jak cienka blacha lub nawet material plastyczny. Korzysc ta jest jeszcze zwie¬ lokrotniona przez przesuniecie osi kokili wzgledem plaszczyzny srodkowej obudowy.
Podkresla sie, ze urzadzenie umozliwia automa¬ tyczne i szybkie wyjecie boczne kokili za pomoca przegubowego i niezwykle prostego urzadzenia, bez potrzeby demontowania obudowy oraz bez potrze¬ by zastosowania dodatkowego urzadzenia podnos¬ nikowego. Pochylnia 26 i ogranicznik 25 zapewnia¬ ja dokladne i ulatwione umiejscowienie i prze¬ mieszczanie kokili 1.

Claims (11)

Zastrzezenia patentowe
1. : Urzadzenie do odsrodkowego odlewania rur ze¬ liwnych, w którym kokila do odlewania jest utrzy¬ mywana za pomoca urzadzen mocujacych, sklada¬ jacych sie z zespolów zawierajacych kazdy co naj¬ mniej trzy waly wspólplaszczyznowe, rozmieszczone wokól kokili, w tym dwa waly dolne wsporcze o- raz jeden ~wal górny dociskowy, zamontowany na ramieniu przegubowo, ruchomym, znamienne tym, ze. wal dociskowy (12) jest walem napedzajacym oraz tym, ze waly (B, 12) maja kazdy srednice (d) co najmniej równa srednicy kokili.(1) oraz dlugosc (L) wzdluz osi (X—X) co najmniej równa srednicy (d).
2. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze na kazdym ramieniu (13) przegubowo ruchomym zamontowany jest silnik (19) do bezposredniego wprawiania w ruch obrotowy odpowiedniego walu dociskowego (12), przy czym wszystkie silniki (19) sa sterowane w sposób zsynchronizowany. *
3. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, ze kazde ramie (13) przegubowo ruchome jest przystosowane do uruchomienia podczas ruchu od¬ suwajacego wal dociskowy (12) do kokili (1), dzwig- 5 ni (21) do bocznego wyjmowania kokili.
4. Urzadzenie wedlug zastrz. 3, znamienne tym, ze dzwignia (21) jest wygieta w ksztalcie litery „L", przegubowo ruchoma na jednym ze swych konców, a na drugim swym koncu zaopatrzona w pochylnie (26), której górna powierzchnia, bocznie nachylona ulega w zaleznosci od polozenia dzwigni, wahaniom miedzy poziomem nizszym, a poziomem wyzszym od poziomu górnych tworzacych walów wsporczych (8).
5. Urzadzenie wedlug zastrz. 3, znamienne tym, ze dzwignia (21) zaopatrzona jest w wystep (22) wspólpracujacy z czopem (24) zamontowanym na ramieniu przegubowo ruchomym (13), w trakcie ru¬ chu oddalania ramienia (13).
6. Urzadzenie wedlug zastrz. 3, znamienne tym, ze kazde ramie (13) oraz dzwignia (21) z nim wspól¬ dzialajace sa przegubowo ruchome wokól stalej wspólnej osi (14).
7. Urzadzenie wedlug zastrz. 3* znamienne tym, ze kazda dzwignia (21) zawiera w poblizu .pochylni . (26) ogranicznik (25): do zdejmowania kokili (1).
8. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze waly (8—12) tworzace zespoly (7) do utrzymywa¬ nia kokili (X) sa umieszczone na wewnatrz obudo¬ wy (2) zaopatrzonej., w boczna plyte (5) otwierana i przegubowo ruchoma wokól osi przegubowej ró¬ wnoleglej do osi (X—X) kokili (1). .
9. Urzadzenie wedlug zastrz. 8, znamienne tym, ze na zewnetrznym koncu kazdego ramienia (13) przegubowo ruchomego zamontowana jest przegu¬ bowo dzwignia (27) wspólpracujaca ze stala sciana obudowy (2) oraz z plyta (5) w sposób umozliwia¬ jacy otwieranie i zamykanie tej plyty podczas ru¬ chów ramienia (13).
10. Urzadzenie wedlug zastrz. 8 lub 9, znamienne tym, ze wewnatrz obudowy (2) jest podzielone szczelna przegroda (6) przechodzaca z tylu zespolów walów (7) podtrzymujacych kokile (1) i prowadzona w kierunku kokili miedzy tymi zespolami przez co utworzona jest co najmniej jedna komora boczna (2b) do umieszczenia urzadzen sterowniczych.
11. Urzadzenie wedlug zastrz. 8 lub 9, znamienne tym, ze os kokili (1) jest przesunieta w bok wzgle¬ dem wzdluznej plaszczyzny symetrii (P—P) obudo¬ wy (2). 15 20 25 30 35 40 4592 967 FIG.l FIG. 2 13-
PL1975179261A 1974-04-03 1975-04-02 PL92967B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7411792A FR2266561B1 (pl) 1974-04-03 1974-04-03

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL92967B1 true PL92967B1 (pl) 1977-04-30

Family

ID=9137231

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1975179261A PL92967B1 (pl) 1974-04-03 1975-04-02

Country Status (19)

Country Link
US (1) US3946799A (pl)
JP (1) JPS5215526B2 (pl)
AR (1) AR203784A1 (pl)
AT (1) AT337378B (pl)
AU (1) AU473452B2 (pl)
CA (1) CA1033147A (pl)
CH (1) CH585599A5 (pl)
CS (1) CS178840B2 (pl)
CU (1) CU34235A (pl)
DD (1) DD117373A5 (pl)
EG (1) EG11655A (pl)
ES (1) ES436256A1 (pl)
FR (1) FR2266561B1 (pl)
GB (1) GB1492473A (pl)
IT (1) IT1030462B (pl)
PL (1) PL92967B1 (pl)
SE (1) SE418580B (pl)
SU (3) SU540555A3 (pl)
YU (1) YU39733B (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1035267A (en) * 1974-11-21 1978-07-25 Royston P. Jenkin Pipe straightening and spinning apparatus

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2030105A (en) * 1933-11-08 1936-02-11 Youngstown Sheet And Tube Co Stop-off for centrifugal casting molds
US2671260A (en) * 1950-09-29 1954-03-09 George R Jessen Method and apparatus for making pipe from concrete and like materials

Also Published As

Publication number Publication date
YU39733B (en) 1985-04-30
SU849987A3 (ru) 1981-07-23
CH585599A5 (pl) 1977-03-15
AR203784A1 (es) 1975-10-15
AU7975075A (en) 1976-06-24
CS178840B2 (en) 1977-10-31
JPS5215526B2 (pl) 1977-04-30
DE2506991B2 (de) 1976-08-19
GB1492473A (en) 1977-11-23
FR2266561A1 (pl) 1975-10-31
CA1033147A (en) 1978-06-20
SU540555A3 (ru) 1976-12-25
AU473452B2 (en) 1976-06-24
US3946799A (en) 1976-03-30
AT337378B (de) 1977-06-27
DE2506991A1 (de) 1975-10-09
JPS50136232A (pl) 1975-10-29
CU34235A (es) 1981-01-10
YU55975A (en) 1982-05-31
ES436256A1 (es) 1977-02-01
SU575012A3 (ru) 1977-09-30
DD117373A5 (pl) 1976-01-12
IT1030462B (it) 1979-03-30
FR2266561B1 (pl) 1979-02-16
ATA165975A (de) 1976-10-15
SE7503650L (sv) 1975-10-06
EG11655A (en) 1977-11-30
SE418580B (sv) 1981-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CH653603A5 (de) Anlage mit wenigstens einer spritzgiessmaschine und einer einrichtung zum auswechseln der werkzeugeinheit und der plastifiziereinheit der maschine.
RU2223842C2 (ru) Сдвижной затвор для контейнера с расплавленным металлом
PL92967B1 (pl)
US5277396A (en) Casting mould
DE2908476A1 (de) Segmentwechseleinrichtung fuer eine stranggiessanlage
GB1584329A (en) Method of handling permanent moulds and arrangement for execution of this method
CN210817450U (zh) 一种塞棒包下水口烘烤装置
CN209197445U (zh) 一种铜棒加热炉
CN207618899U (zh) 一种混凝土管桩成型模具夹取天车
CN219773989U (zh) 一种可滑动带液压缓冲开合的专用盖板
CN221559809U (zh) 一种连铸机中间罐烘烤装置
CN214089732U (zh) 闸门加劲装置及双向挡水闸
CN214143591U (zh) 底轴旋转式液压活动坝
CN216194542U (zh) 一种抓臂式清污机器人清污抓斗的轨迹监测调整机构
CN218600324U (zh) 一种机械弹性密封座
CN110485426B (zh) 取土装置
SU1346332A1 (ru) Многопозиционна центробежна литейна машина
CN114834868B (zh) 一种车架总成翻面装置
CN220853111U (zh) 一种中频电炉铁水出铁导流机构
CN217010193U (zh) 一种双梯边电缆桥架
CN214768762U (zh) 一种具有抽芯功能的制芯机
SU1528850A1 (ru) Рыбопропускной шлюз
CN209958822U (zh) 一种墙用模板固定装置
CN209114867U (zh) 新型装配式防火堤后浇带定型模板
SU789235A1 (ru) Машина дл лить под низким давлением