PL64277Y1 - Górna część szybu - Google Patents

Górna część szybu

Info

Publication number
PL64277Y1
PL64277Y1 PL116651U PL11665106U PL64277Y1 PL 64277 Y1 PL64277 Y1 PL 64277Y1 PL 116651 U PL116651 U PL 116651U PL 11665106 U PL11665106 U PL 11665106U PL 64277 Y1 PL64277 Y1 PL 64277Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shaft
cone
stiffening
shaft according
elements
Prior art date
Application number
PL116651U
Other languages
English (en)
Other versions
PL116651U1 (en
Inventor
Tobias Heger
Guido Kania
Roland Hendel
Mariusz Ciolak
Heiko Leihbecher
Original Assignee
Rehau Ag & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rehau Ag & Co filed Critical Rehau Ag & Co
Publication of PL116651U1 publication Critical patent/PL116651U1/xx
Publication of PL64277Y1 publication Critical patent/PL64277Y1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/12Manhole shafts; Other inspection or access chambers; Accessories therefor
    • E02D29/121Manhole shafts; Other inspection or access chambers; Accessories therefor characterised by the connection between shaft elements, e.g. of rings forming said shaft
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/12Manhole shafts; Other inspection or access chambers; Accessories therefor
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/12Manhole shafts; Other inspection or access chambers; Accessories therefor
    • E02D29/124Shaft entirely made of synthetic material

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Sewage (AREA)
  • Underground Structures, Protecting, Testing And Restoring Foundations (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)

Description

2 PL 64 277 Υ1
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest górna część szybu z elementem dostępowym i połączonym z nim stożkiem, który jest nasadzany za pomocą łącznika, usytuowanego na stronie stożka przeciwnej do elementu dostępowego, na następny element szybu, przy czym stożek szybu, którego zarys jest w zasadzie wysklepiony na zewnątrz, ma po zewnętrznej stronie elementy usztywniające.
Tego rodzaju górne części szybów są znane ze stanu techniki, na przykład z polskiego opisu wzoru użytkowego Ru 57564, a także z praktyki. Tego rodzaju górne części szybów wykazują zazwyczaj, dzięki wysklepionej na zewnątrz formie, dobrą wytrzymałość na siły ściskające, wywierane na górną część szybu przez podłoże otaczające szyb.
Niekorzystne w znanych górnych częściach szybów jest to, że obszar przejścia pomiędzy stożkiem szybu i elementem dostępowym odkształca się łatwiej niż stożek szybu lub element dostępowy. Obciążenia ściskające, będące rezultatem zwiększających się naprzemiennie, skierowanych promieniowo do wewnątrz, działających na obszar przejściowy składowych sił mogą prowadzić do tego, że górna część szybu wygina się w tym miejscu do wewnątrz.
Kolejna wada znanych górnych części szybów polega na tym, że koszty ich wytwarzania, na przykład metodą rotacyjną, są bardzo wysokie, natomiast w górnych częściach szybów, wytwarzanych metodą wtrysku, brakuje pionowych wzmocnień do przenoszenia obciążeń pionowych. Górna część szybu opisanego powyżej rodzaju jest znana z DE 69711377 T2. Ujawnienie odnosi się do górnej części szybu z elementem dostępowym i stożkiem szybu, który jest połączony z elementem dostępowym i nasadzany obwodową krawędzią leżącą naprzeciw elementu dostępowego, na pierścień szybowy, przy czym stożek szybu ma zarys w zasadzie wysklepiony na zewnątrz. Ta górna część szybu powinna wyeliminować niedogodności znanego stanu techniki, zwłaszcza nie wyginać się do wewnątrz przy naprężeniach ściskających. Ma to być zrealizowane tak, że w obszarze przejścia od elementu dostępowego do stożka szybu na zewnętrznym płaszczu stożka szybu przewidziane jest ustawione w zasadzie równolegle do płaszczyzny, w której położona jest krawędź obwodowa, żebro wzmacniające, które rozciąga się na całym obwodzie stożka szybu.
Niekorzystne w tej górnej części szybu jest to, że wzmocnienia są ustawione w zasadzie promieniowo, wskutek czego źle przenoszą działające pionowo obciążenia komunikacyjne. Pracujące na ściskanie podpory, potrzebne ze statycznego punktu widzenia do przenoszenia obciążeń pionowych, nie są umieszczone na znanej górnej części szybu.
Kolejna wada znanej górnej części szybu polega na tym, że nie są przewidziane żadne urządzenia do bezpiecznego podnoszenia i transportu elementów z miejsca składowania na miejsce montażu, co zwiększa niebezpieczeństwo wypadku.
Inne górne części szybów są znane z DE 100 05 688 C1. Mają one na stożku rozmieszczone pionowo, pracujące na ściskanie podpory do przenoszenia obciążeń komunikacyjnych i mają tę wadę, że w obszarze przejścia od stożka szybu do elementu dostępowego nie mają żadnych wzmocnień, w związku z czym obciążenia ściskające, będące rezultatem zwiększających się naprzemiennie, skierowanych promieniowo do wewnątrz, działających na obszar przejściowy składowych sił mogą prowadzić do tego, że górna część szybu wygina się w tym miejscu do wewnątrz. Inna wada tych znanych górnych części szybów, zaopatrzonych w pracujące na ściskanie podpory, polega na tym, że koszty wytwarzania są z uwagi na zadaną geometrię bardzo wysokie.
Dlatego też celem wzoru użytkowego jest przezwyciężenie niedogodności znanego stanu techniki i zaproponowanie górnej części szybu, którą można wytwarzać w sposób racjonalny i ekonomiczny, która jest łatwa i bezpieczna w transporcie względnie obsłudze i która nie ulega znaczącym odkształceniom pod wpływem obciążeń ściskających. Górna część szybu z elementem dostępowym i połączonym z nim stożkiem, który jest nasadzany za pomocą łącznika, usytuowanego na stronie stożka przeciwnej do elementu dostępowego, na następny element szybu, przy czym stożek szybu, którego zarys jest w zasadzie wysklepiony na zewnątrz, ma po zewnętrznej stronie elementy usztywniające, według wzoru charakteryzuje się tym, że stożek szybu składa się z co najmniej trzech segmentów, w których rozmieszczone są, w zasadzie równolegle do siebie, elementy usztywniające.
Segmenty mogą być oddzielone od siebie, co najmniej jednym elementem wzmacniającym.
Połączony ze stożkiem element dostępowy i umieszczony po przeciwnej względem elementu dostępowego stronie stożka łącznik są połączone elementem wzmacniającym i/lub elementem usztywniającym. 3 PL 64 277 Υ1 Górna część szybu według wzoru ma usytuowany w odstępie względem łącznika, co najmniej jeden element wzmacniający, który może być umieszczony na obwodzie stożka szybu i łączyć ze sobą sąsiednie elementy usztywniające.
Element usztywniający może mieć kształt żebra, wałka, kształt trapezowy lub kształt rowka.
Na elemencie wzmacniającym mogą być umieszczone elementy transportowe i/lub elementy zabezpieczające. Łącznik stożka szybu może mieć co najmniej jeden element znacznikowy. Górna część szybu według wzoru łączy zalety różnych istniejących systemów, eliminując równocześnie ich znane niedogodności. Oddzielenie od siebie segmentów górnej części szybu co najmniej jednym elementem wzmacniającym umożliwia optymalne przenoszenie obciążeń przez górną część szybu według wzoru.
Jeżeli w odstępie względem łącznika umieszczony jest co najmniej jeden element wzmacniający, przy czym ten element wzmacniający jest przykładowo umieszczony na obwodzie stożka szybu i może łączyć ze sobą sąsiednie elementy usztywniające, wówczas zapewniona jest wymagana sztywność obwodowa i stabilność wymiarów górnej części szybu według wzoru.
Jeżeli elementy usztywniające górnej części szybu według wzoru mają przy tym przykładowo kształt żebra i/lub wałka, wówczas odpowiednio do wymiarów górnej części szybu według wzoru mogą być bezpiecznie przenoszone występujące obciążenia komunikacyjne. Dzięki górnej części szybu według wzoru formuje się jednoczęściowe, przy stosunkowo niskich kosztach, pionowe i poziome elementy wzmacniające i usztywniające do przenoszenia obciążeń komunikacyjnych, w związku z czym górna część szybu według wzoru może mieć wymiary dobrane do występujących obciążeń. Ukształtowanie elementów usztywniających w postaci wałka względnie rowka dodatkowo poprawia względnie optymalizuje sztywność wysklepionego zarysu stożka szybu.
Umieszczenie na elementach wzmacniających elementów transportowych umożliwia bezpieczne podnoszenie oraz bezpieczny transport górnej części szybu według wzoru już przy wytwarzaniu, ale także przy montażu.
Dodatkowe elementy zabezpieczające, umieszczone przykładowo na elementach wzmacniających, również umożliwiają bezpieczny i bezwypadkowy transport oraz taki sam montaż górnej części szybu według wzoru. Przede wszystkim jednak elementy zabezpieczające mają tę zaletę, że pozwalają na utworzenie przenoszącego siły wzdłużne połączenia między górną częścią szybu i środkową częścią szybu lub dolną częścią szybu.
Zaopatrzenie górnej części szybu według wzoru w co najmniej jeden element znacznikowy do ustawiania górnej części szybu umożliwia jej szybkie i bezproblemowe zamocowanie na montowanym szybie. Dzięki ukształtowaniu elementów usztywniających w postaci wybrzuszeń i/lub wałka wewnętrzna powierzchnia górnej części szybu jest podzielona na podobieństwo kanałów przez elementy usztywniające, co prowadzi do dużej sztywności górnej części szybu według wzoru.
Ponadto w elemencie dostępowym górnej części szybu według wzoru można umieścić co najmniej jeden element do przytrzymywania, połączony na przykład w całość z elementem dostępowym. Pozwala to umieścić w szybie, osłoniętym górną częścią według wzoru, element pomagający przy wchodzeniu. Element do przytrzymywania ma kształt zbliżony do litery U, dzięki czemu dwa ustawione naprzeciw siebie elementy do przytrzymywania umożliwiają umieszczenie dodatkowego stopnia, a co za tym idzie, bezpieczne przechodzenie przez górną część szybu, na przykład przy inspekcji szybu.
Kolejna zaleta górnej części szybu według wzoru polega na tym, że dzięki zastosowaniu przetwarzanego termoplastycznie tworzywa, zwłaszcza polipropylenu, górną część szybu według wzoru można wytwarzać po niskich kosztach, zachowując równocześnie dużą sztywność obwodową względnie udarność. Korzystnie tego rodzaju górna część szybu według wzoru jest przyjazna dla inspekcji dzięki jasnej barwie, na przykład pomarańczowobrązowej, i charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością chemiczną dzięki użyciu polipropylenu.
Przedmiot wzoru jest uwidoczniony na rysunku, na którym pojedyncza figura przedstawia górną część szybu.
Na rysunku ukazana jest górna część 10 według wzoru nie przedstawionego szybu, z elementem dostępowym 11 i stożkiem 12, który jest połączony z elementem dostępowym 11 i nasadzany łącznikiem 13, znajdującym się na przeciwległej względem elementu dostępowego 11 stronie stożka 12, na inny element szybu, na przykład część środkową lub część dolną. Stożek 12 górnej części 10 szybu ma zarys w zasadzie wysklepiony na zewnątrz. Górna część 10 szybu według wzoru jest tak ukształtowana, że stożek 12 ma co najmniej trzy segmenty A, B, C, w których umieszczone są 4 PL 64 277 Υ1 w zasadzie równoległe względem siebie, elementy usztywniające 20. Segmenty A, B, C górnej części 10 szybu według wzoru mogą być oddzielone od siebie co najmniej jednym elementem wzmacniającym 30, co jeszcze bardziej poprawia sztywność górnej części 10 szybu według wzoru. Element wzmacniający 30 łączy korzystnie łącznik 13 z elementem dostępowym 11. Za pomocą elementu wzmacniającego 30 połączone są ze sobą co najmniej częściowo zbieżne elementy usztywniające 20 z segmentów A, B, C. Górna część 10 szybu według wzoru ma element wzmacniający 40, który jest usytuowany w odstępie względem łącznika 13 i który w tym przykładzie wykonania jest umieszczony na obwodzie stożka 12 szybu. W tym przykładzie wykonania celem osiągnięcia wymaganej sztywności obwodowej umieszczone są trzy elementy wzmacniające 40. Elementy wzmacniające 40 są połączone w całość ze stożkiem 12 szybu. Za pomocą elementu wzmacniającego 40 połączone są korzystnie ze sobą sąsiednie elementy usztywniające 20, co powoduje zoptymalizowanie sztywności obwodowej i sztywności wzdłużnej w celu przenoszenia obciążeń komunikacyjnych przez górną część 10 szybu według wzoru. Elementy usztywniające 20 górnej części 10 szybu według wzoru mają w tym przykładzie wykonania kształt wałka lub rowka, które przerywają wewnętrzną powierzchnię stożka 12 szybu, w związku z czym elementy usztywniające 20 są rozmieszczone w przybliżeniu faliście. Górna część 10 szybu według wynalazku ma na elementach wzmacniających 30 elementy transportowe 31, które zapewnią bezpieczeństwo i redukują zagrożenie wypadkowe zarówno przy wytwarzaniu górnej części 10 szybu, jak też przy transporcie względnie montażu. Ponadto na elementach wzmacniających 30 umieszczone są elementy zabezpieczające 32, które służą zwłaszcza do tego, by w prosty i bezpieczny sposób utworzyć przenoszące siły wzdłużne połączenie ze znajdującą się poniżej, środkową częścią szybu lub dolną częścią szybu, bez konieczności skomplikowanego spawania elementów szybu. Poza tym elementy zabezpieczające 32 odpowiadają za dodatkowe zabezpieczenie podczas transportu górnej części 10 szybu według wzoru. W obszarze łącznika 13 górnej części 10 szybu umieszczony jest co najmniej jeden element znacznikowy 14, który zwłaszcza przy montażu górnej części 10 na szybie zapewnia szybkie ustawienie i niezawodny montaż. Górna część 10 szybu według wzoru ma w swym elemencie dostępowym 11 co najmniej jeden element do przytrzymywania 15, który w tym przykładzie wykonania jest połączony z nim w całość. Ten element do przytrzymywania 15 w elemencie dostępowym 11 umożliwia, zwłaszcza w przypadku wysokich górnych części szybów względnie otworów dostępowych, bezproblemowy i bezwypadkowy dostęp do szybu. Można tutaj umieścić dodatkowy, odporny na korozję element do wchodzenia lub przytrzymywania, zwłaszcza jeżeli w elemencie dostępowym 11 umieszczone są dwa, leżące naprzeciw siebie elementy do przytrzymywania 15.
Dzięki korzystnemu układowi co najmniej trzech segmentów A, B, C z ustawionymi w zasadzie równolegle względem siebie elementami usztywniającymi można uzyskać takie wartości sztywności i wartości przenoszonych obciążeń komunikacyjnych, jakie nie były dotychczas osiągalne w odniesieniu do górnych części 10 szybów, wytwarzanych z przetwarzalnych termoplastycznie tworzyw. Górna część szybu według wzoru, zwłaszcza dzięki swej geometrii i ukształtowaniu elementów usztywniających, pozwala na połączenie korzyści wynikających z racjonalnego i ekonomicznego wytwarzania z korzyściami, jakie niosą ze sobą pionowe i/lub poziome elementy wzmacniające i usztywniające.
Zastrzeżenia ochronne 1. Górna część szybu z elementem dostępowym i połączonym z nim stożkiem, który jest nasadzany za pomocą łącznika, usytuowanego na stronie stożka przeciwnej do elementu dostępowego, na następny element szybu, przy czym stożek szybu, którego zarys jest w zasadzie wysklepiony na zewnątrz, ma po zewnętrznej stronie elementy usztywniające, znamienna tym, że stożek (12) szybu składa się z co najmniej trzech segmentów (A, B, C), w których rozmieszczone są, w zasadzie równolegle do siebie, elementy usztywniające (20). 2. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że segmenty (A, B, C) są oddzielone od siebie co najmniej jednym elementem wzmacniającym (30). 3. Górna część szybu według zastrz. 2, znamienna tym, że połączony ze stożkiem (12) element dostępowy (11) i umieszczony po przeciwnej względem elementu dostępowego (11) stronie stożka (12) łącznik (13) są połączone elementem wzmacniającym (30). 5 PL 64 277 Υ1 4. Górna część szybu według zastrz.1 albo 2 albo 3, znamienna tym, że połączony ze stożkiem (12) element dostępowy (11) i umieszczony po przeciwnej względem elementu dostępowego (11) stronie stożka (12) łącznik (13) są połączone elementem usztywniającym (20). 5. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że ma usytuowany w odstępie względem łącznika (13), co najmniej jeden element wzmacniający (40). 6. Górna część szybu według zastrz. 5, znamienna tym, że element wzmacniający (40) jest umieszczony na obwodzie stożka (12) szybu. 7. Górna część szybu według zastrz. 5 albo 6, znamienna tym, że element wzmacniający (40) łączy ze sobą sąsiednie elementy usztywniające (20). 8. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że element usztywniający (20) ma kształt żebra. 9. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że element usztywniający (20) ma kształt wałka. 10. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że element usztywniający (20) ma kształt trapezowy. 11. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że element usztywniający (20) ma kształt rowka. 12. Górna część szybu według zastrz. 2, znamienna tym, że na elemencie wzmacniającym (30) umieszczone są elementy transportowe (31) 13. Górna część szybu według zastrz. 2, znamienna tym, że na elemencie wzmacniającym (30) umieszczone są elementy zabezpieczające (32) 14. Górna część szybu według zastrz. 1, znamienna tym, że łącznik (13) stożka (12) ma co najmniej jeden element znacznikowy (14).

Claims (14)

  1. Zastrze zenia ochronne 1. Górna cz es c szybu z elementem dost epowym i po laczonym z nim sto zkiem, który jest nasa- dzany za pomoc a lacznika, usytuowanego na stronie sto zka przeciwnej do elementu dost epowego, na nast epny element szybu, przy czym sto zek szybu, którego zarys jest w zasadzie wysklepiony na ze- wn atrz, ma po zewn etrznej stronie elementy usztywniaj ace, znamienna tym, ze sto zek (12) szybu sk lada si e z co najmniej trzech segmentów (A, B, C), w których rozmieszczone s a, w zasadzie równo- legle do siebie, elementy usztywniaj ace (20).
  2. 2. Górna cz es c szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze segmenty (A, B, C) s a oddzielone od siebie co najmniej jednym elementem wzmacniaj acym (30).
  3. 3. Górna czes c szybu wed lug zastrz. 2, znamienna tym, ze po laczony ze sto zkiem (12) ele- ment dost epowy (11) i umieszczony po przeciwnej wzgl edem elementu dost epowego (11) stronie stozka (12) lacznik (13) s a po laczone elementem wzmacniaj acym (30).PL 64 277 Y1 5
  4. 4. Górna cz esc szybu wed lug zastrz.1 albo 2 albo 3, znamienna tym, ze po laczony ze sto z- kiem (12) element dost epowy (11) i umieszczony po przeciwnej wzgl edem elementu dost epowego (11) stronie sto zka (12) lacznik (13) s a po laczone elementem usztywniaj acym (20).
  5. 5. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze ma usytuowany w odst epie wzgl e- dem lacznika (13), co najmniej jeden element wzmacniaj acy (40).
  6. 6. Górna czesc szybu wed lug zastrz. 5, znamienna tym, ze element wzmacniaj acy (40) jest umieszczony na obwodzie sto zka (12) szybu.
  7. 7. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 5 albo 6, znamienna tym, ze element wzmacniaj acy (40) laczy ze sob a s asiednie elementy usztywniaj ace (20).
  8. 8. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze element usztywniaj acy (20) ma kszta lt zebra.
  9. 9. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze element usztywniaj acy (20) ma kszta lt walka.
  10. 10. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze element usztywniaj acy (20) ma kszta lt trapezowy.
  11. 11. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze element usztywniaj acy (20) ma kszta lt rowka.
  12. 12. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 2, znamienna tym, ze na elemencie wzmacniaj acym (30) umieszczone s a elementy transportowe (31)
  13. 13. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 2, znamienna tym, ze na elemencie wzmacniaj acym (30) umieszczone s a elementy zabezpieczaj ace (32)
  14. 14. Górna cz esc szybu wed lug zastrz. 1, znamienna tym, ze lacznik (13) sto zka (12) ma co najmniej jeden element znacznikowy (14).PL 64 277 Y1 6 Rysunek Departament Wydawnictw UP RP PL
PL116651U 2005-06-29 2006-06-26 Górna część szybu PL64277Y1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE202005010486U DE202005010486U1 (de) 2005-06-29 2005-06-29 Schachtoberteil
PCT/EP2006/006134 WO2007000299A1 (de) 2005-06-29 2006-06-26 Schachtoberteil

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL116651U1 PL116651U1 (en) 2007-05-28
PL64277Y1 true PL64277Y1 (pl) 2009-02-27

Family

ID=36698844

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL116651U PL64277Y1 (pl) 2005-06-29 2006-06-26 Górna część szybu

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP1902181B1 (pl)
AT (1) ATE549464T1 (pl)
DE (1) DE202005010486U1 (pl)
EA (1) EA011704B1 (pl)
PL (1) PL64277Y1 (pl)
SI (1) SI1902181T1 (pl)
WO (1) WO2007000299A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202005010489U1 (de) * 2005-06-29 2006-08-17 Rehau Ag + Co. Schachtoberteil
DE102005038710A1 (de) * 2005-08-15 2007-05-24 Ralf Hilkmann Schachtrahmen mit Aufnahme für Einstiegshilfe
EP2000598A1 (de) * 2007-06-04 2008-12-10 Ifw Manfred Otte GmbH Schachtoberteil
DE102008011435A1 (de) 2008-02-27 2009-09-03 Fränkische Rohrwerke Gebr. Kirchner Gmbh & Co. Kg Kunststoff-Schachtoberteil
EP2177667A1 (de) * 2008-10-16 2010-04-21 Kessel GmbH Schacht oder Schachtelement und Trittstufe
WO2011148204A1 (en) * 2010-05-28 2011-12-01 Heplast-Pipe D.O.O. Manhole shaft
CN106245681A (zh) * 2016-08-25 2016-12-21 中国十七冶集团有限公司 一种高强度塑料检查井筒结构
DE202018107218U1 (de) * 2018-12-18 2020-03-23 Rehau Ag + Co Schalungsring für einen Hybrid-Ausgleichsring und Hybrid-Ausgleichsring
DE202018107216U1 (de) * 2018-12-18 2020-03-19 Rehau Ag + Co Schalungsring für einen Hybrid-Auflagering und Hybrid-Auflagering

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4089139A (en) * 1976-08-24 1978-05-16 Armco Steel Corporation Segmented cylindrical reinforced plastic manhole structure
DE8500005U1 (de) * 1985-01-02 1986-03-13 Blum, Albert, 5204 Lohmar Fertigschacht
DE3815365A1 (de) * 1987-05-05 1989-08-17 Hoos Hubert Dipl Ing Fh Einbauteil fuer schaechte und entwaesserungsteile und vorrichtung zur handhabung desselben
DE4315535C2 (de) * 1993-05-10 1997-01-09 Kordes Klaeranlagen U Pumpwerk Kunststoff-Schacht
NL1003376C2 (nl) * 1996-06-19 1997-12-23 Wavin Bv Opzetstuk voor een put.
DE19738218C2 (de) * 1997-09-02 2000-01-05 Uponor Anger Gmbh Tragrahmen für Kanalabdeckungen, Steigleitungsanordnung und Verfahren zur Herstellung
DE19747863A1 (de) * 1997-10-30 1999-05-06 Ralph Peter Dr Ing Hegler Spül- und Kontroll-Schacht für Flüssigkeitsleitungen und Schacht-Abschnitt hierfür
DE29814894U1 (de) * 1998-08-20 1998-11-12 Heinrich Meier Eisengießerei GmbH & Co KG, 32369 Rahden Schachtdeckel für einen Wellenschacht
US6431789B2 (en) * 1999-04-06 2002-08-13 Containment Solutions, Inc. Method and apparatus for adjusting fiberglass manholes
DE19961414C2 (de) * 1999-12-17 2002-06-27 Horst Hammes In die Erde einsetzbarer zylindrischer Schacht aus Kunststoff
DE10005688C1 (de) * 2000-02-09 2001-06-28 Romold Gmbh Schachtelement
US6655093B1 (en) * 2001-01-22 2003-12-02 Norman W. Gavin Riser section and cover therefor
US7574831B2 (en) * 2002-02-01 2009-08-18 Tuf-Tite, Inc. Riser pan component for on-site waste systems
US20040261343A1 (en) * 2003-06-26 2004-12-30 Koteskey Gary L. Molded sectioned riser

Also Published As

Publication number Publication date
DE202005010486U1 (de) 2006-08-24
SI1902181T1 (sl) 2012-07-31
PL116651U1 (en) 2007-05-28
EA200800165A1 (ru) 2008-04-28
EA011704B1 (ru) 2009-04-28
ATE549464T1 (de) 2012-03-15
EP1902181B1 (de) 2012-03-14
WO2007000299A1 (de) 2007-01-04
EP1902181A1 (de) 2008-03-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL64277Y1 (pl) Górna część szybu
CN101460690B (zh) 板材模板系统
KR20100117641A (ko) 타워 요소
EP3194674B1 (en) A plastic infiltration unit, a system comprising a plurality of plastic infiltration units
CN109890518A (zh) 衬垫装置以及将衬垫元件紧固到支撑结构的方法
US20140196270A1 (en) Method for producing a transverse member
CN102725057A (zh) 一种用于沉淀池接纳的废水的立式搅拌机
US20230219658A1 (en) Buoy with buoyant core and collar having multiple flotation components
CN108698803A (zh) 提升用紧固件
CN201330394Y (zh) 带桩尖的预应力混凝土空心方桩
WO2011029965A1 (es) Procedimiento de montaje de torre prefabricada de hormigón de un aerogenerador, y estructura de premontaje de los segmentos de la torre
US8656654B2 (en) Upper part for a shaft
CN201457860U (zh) 一种吹塑型托盘
CN108190357B (zh) 用于卸矿溜槽的内衬钢板组件
ES2349291T3 (es) Soporte de articulación para herramientas de máquina de obras, que constituye un enganche rápido y procedimiento de fabricación asociado.
US9011047B2 (en) Supporting structure for offshore wind power generator
KR101270949B1 (ko) 조립식 수상 부유구조물 연결체 및 그 연결체 어셈블리
CN101688378B (zh) 防坠落装置
CN101447353A (zh) 按钮
CN207878798U (zh) 一种多功能钢筋保护层控制装置
CZ17282U1 (cs) Šachtový horní díl
US8877347B2 (en) Wear element, and component provided therewith
KR200452337Y1 (ko) A형 안전펜스
KR20130097520A (ko) 거푸집용 서포터
CN212534812U (zh) 一种不同外宽的整体性建筑混凝土柱体结构