PL238778B1 - Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki - Google Patents

Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki Download PDF

Info

Publication number
PL238778B1
PL238778B1 PL419611A PL41961116A PL238778B1 PL 238778 B1 PL238778 B1 PL 238778B1 PL 419611 A PL419611 A PL 419611A PL 41961116 A PL41961116 A PL 41961116A PL 238778 B1 PL238778 B1 PL 238778B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pancreatic cancer
application
tyrosyl
lys
amino acid
Prior art date
Application number
PL419611A
Other languages
English (en)
Other versions
PL419611A1 (pl
Inventor
Andrzej Wojciech Lipkowski
Aleksandra MISICKA-KĘSIK
Aleksandra Misicka-Kęsik
Piotr SOSNOWSKI
Piotr Sosnowski
Anna Katarzyna PUSZKO
Anna Katarzyna Puszko
Anna LASKOWSKA
Anna Laskowska
Marek DURLIK
Marek Durlik
Krzysztof RÓŻYCKI
Krzysztof Różycki
Original Assignee
Inst Homeostazy Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Inst Medycyny Doswiadczalnej I Klinicznej Im M Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inst Homeostazy Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia, Inst Medycyny Doswiadczalnej I Klinicznej Im M Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk filed Critical Inst Homeostazy Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL419611A priority Critical patent/PL238778B1/pl
Priority to EP17872975.2A priority patent/EP3544622A4/en
Priority to US16/464,532 priority patent/US20190375787A1/en
Priority to PCT/PL2017/050057 priority patent/WO2018097741A1/en
Publication of PL419611A1 publication Critical patent/PL419611A1/pl
Publication of PL238778B1 publication Critical patent/PL238778B1/pl

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Przedmiotem zgłoszenia są peptydomimetyki. Jednym ze związków przedstawionym w zgłoszeniu jest związek o wzorze ogólnym przedstawionym na rysunku, gdzie: R1 oznacza łańcuch boczny D-aminokwasu wybranego spośród: D-Ala, D-Tre, D-Ser, D-Met, D-Leu, D-Glu, D-Asp, D-Lys lub D-Arg, R2 oznacza nic albo resztę L-aminokwasową wybraną spośród Gly lub Lys albo resztę dipeptydową L-Gly-L-Lys, R3 oznacza resztę L-aminokwasową wybraną spośród: Phe lub Trp, R4 oznacza nic albo resztę L-aminokwasową Lys, R5 oznacza liniowy nasycony lub nienasycony łańcuch węglowodorowy o wzorze ogólnym CnHm, gdzie n jest liczbą całkowitą od 1 do 4, natomiast m jest parzystą liczbą całkowitą od 2 do 10. R6-10 oznaczają niezależnie podstawnik wybrany spośród: wodorowego, hydroksylowego, metylowego, formylowego, karboksylowego, metoksykarbonylowego, karbamoilowego, cyjanowego, aminowego, metyloaminowego, dimetyloaminowego, jodkowego, fluorkowego, nitrowego lub sulfonowego. Zgłoszenie obejmuje też zastosowanie przedmiotowych związków w terapii nowotworów trzustki. Opisane w zgłoszeniu związki wykazują efekt cytostatyczny i cytotoksyczny w stosunku do komórek nowotworu trzustki, i nadają się do podawania różnymi drogami, zwłaszcza przez układ pokarmowy, w postaci tabletek, wlewów, zastrzyków lub implantów.

Description

Opis wynalazku
Przedmiot wynalazku stanowią analogi peptydomimetyków nadające się do stosowania w terapii nowotworów trzustki. Opisane związki wykazują efekt cytostatyczny i cytotoksyczny w stosunku do komórek nowotworu trzustki, i nadają się do podawania różnymi drogami, zwłaszcza przez układ pokarmowy, w postaci tabletek, wlewów, zastrzyków lub implantów, w leczeniu i wspomaganiu terapii nowotworu trzustki.
Stan techniki
Przewodowy gruczolakorak trzustki (Pancreatic ductal adenocarinoma; PDAC) jest nowotworem złośliwym charakteryzującym się złym rokowaniem, nawet przy wczesnym jego rozpoznaniu. Obecnie PDAC znajduje się na 7 miejscu jeśli chodzi o zgony spowodowane nowotworem. Przewiduje się, że liczba zachorowań na PDAC wzrośnie najbliższych latach. [Conroy T, Bachet JB, Ayav A et al. European Journal of Cancer 2016; 57: 10-22]. Obecnie stosowana chemioterapia, wykorzystuje leki takie jak gemcytabina, abraxane (nab-paklitaksel), 5-fluorouracyl, erlotynib czy terapię skojarzoną FOLFIRINOX. W leczeniu przerzutowego raka trzustki (nieoperacyjny) nowym standardem staje się nab-paklitaksel w skojarzeniu z gemcytabiną. Chemioterapia niesie za sobą duże ryzyko skutków ubocznych, takich jak: utrata włosów, mdłości, wymioty czy osłabienie. W obecnym czasie często stosuje się skojarzone metody leczenia, łączone są ze sobą różne rodzaje chemioterapii, a także chemioterapia z innymi metodami leczenia.
Część pacjentów otrzymuje chemioterapię po operacji chirurgicznej, aby wyeliminować komórki rakowe pozostałe po zabiegu (terapia adiuwantowa). W najgorzej rokujących przypadkach, (nieoperacyjny rak trzustki chemioterapię stosuję się w leczeniu paliatywnym mającym poprawić komfort życia pacjenta).
Gemcytabina jest analogiem nukloezydowym, który ze względu na podobieństwo do 2’-deoksycytydyny wbudowuje się zamiast niej do DNA. Skutkiem tego jest zaburzenie syntezy nici DNA i śmierć komórki. Jest to najczęściej zalecany chemioterapeutyk w leczeniu raka trzustki.
Abraxane składa się z cząsteczek leku paklitakselu związanego z albuminami. Paklitaksel działa antymitotyczne, hamując depolimeryzację mikrotubul, co uniemożliwia prawidłowe rozdzielenie chromatyd siostrzanych podczas podziału komórki. Wskutek zaburzenia mitozy następuje śmierć komórki.
5-fluorouracyl jest to fluorowana pochodna pirymidyny. 5-fluorouracyl jest przekształcany w komórce do biologicznie czynnych metabolitów: fosfodeoksyrybonukleotyd (5-dUMP) i trifosforan fluorourydyny (FUTP). 5-dUMP blokuje syntetazę tymidylową, a tym samym wytwarzanie kwasu tymidylowego, budulca DNA. FUTP wbudowuje się do RNA i blokuje fosfatazę uracylową, w wyniku czego powstaje RNA o nieprawidłowej budowie. Zaburzona synteza DNA i RNA, prowadzi do uszkodzenia i śmierci komórek.
Erlotynib jest inhibitorem kinazy tyrozynowej receptora typu I dla ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR lub HER1). Silnie hamuje fosforylację EGFR wewnątrz komórki, co prowadzi do zahamowania podziałów komórki i/lub jej śmierci.
FOLIFIRINOX jest terapią polegającą na jednoczesnym zastosowaniu czterech chemioterapeutyków - kwasu folinowego (FOL), 5-fluorouracylu (F), irynotekanu (IRIN) oraz oksaliplatyny (OX).
Niestety gemcytabina oraz abraxane charakteryzują się niską skutecznością oraz uciążliwymi dla pacjenta efektami ubocznymi, szczególnie FOLFIRINOX będący potencjalną mieszanką silnie toksycznych związków [Conroy T, Desseigne F, Ychou M et ah, The New England Journal of Medicine 2011; 364: 1817-1825]. Dodatkowo, w ostatnich latach obserwuje się zwiększoną liczbę przypadków oporności na gemcytabinę [Xie J, JiaY, Genes & Diseases 2015; 2(4): 299-306].
Dlatego konieczne jest dostarczenie związków, które nadawałyby się do leczenia i/lub zapobiegania raka trzustki. Nieoczekiwanie cel ten został osiągnięty w niniejszym wynalazku.
Istota wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest związek wybrany spośród: L-tyrozylo-D-alanylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny lub L-tyrozylo-D-alanylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny.
Kolejnym przedmiotem wynalazku jest związek wybrany spośród: L-tyrozylo-D-alanylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny lub L-tyrozylo-D-alanylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny do stosowania w leczeniu lub zapobieganiu nowotworu trzustki.
PL 238 778 B1
Korzystnie, związek do stosowania według wynalazku jest stosowany w postaci przeznaczonej do podawania doustnego, iniekcyjnego lub dożylnego. Korzystnie, w postaci doustnej tabletki do podawania bezpośrednio do układu pokarmowego lub wlewu dożylnego do podawania obwodowego lub zastrzyku do iniekcji guza i jego okolic.
Korzystnie, związek do stosowania według wynalazku jest stosowany w postaci wielolekowej kompozycji farmaceutycznej, zwłaszcza zawierającej dodatkowo opioid o działaniu przeciwbólowym i/lub lek przeciwnowotworowy.
Korzystnie, związek do stosowania według wynalazku jest przeznaczony do stosowania w klasycznej chemioterapii raka trzustki prowadzonej przedoperacyjnie (terapia neo-adiuwantowa) lub pooperacyjnie (terapia adiuwantowa).
Szczegółowy opis wynalazku
Ogólnie, wynalazek dotyczy peptydomimetyków nadających się do stosowania w leczeniu i profilaktyce nowotworów trzustki.
Podczas poszukiwania nowych peptydomimetyków opioidów, które powinny wykazywać wysokie powinowactwo do receptorów opioidowych, szczególnie receptorów opioidowych mu, a jednocześnie działać jako antagonista wobec leków opioidowych, takich jak morfina, fentanyl lub peptydów opioidowych, takich jak enkefalina lub bifalina, nieoczekiwanie okazało się, że uzyskane peptydowe analogi opioidów wykazują również działanie cytotoksyczne w stosunku do komórek nowotworowych trzustki. Działanie to przejawia się zarówno poprzez efekt cytostatyczny i uśmiercanie komórek nowotworowych jak też poprzez rozluźnienie struktur guza i ułatwianie wnikania innych substancji czynnych do wewnątrz guza.
Poniższe przykłady ilustrują efekt cytostatyczny i cytotoksyczny w stosunku do komórek nowotworu trzustki wywoływany zgodnie z wynalazkiem.
Peptydomimetyki według wynalazku mogą być uzyskane metodami znanymi ze stanu techniki, w szczególności sposobem opisanym w treści polskiego zgłoszenia patentowego numer P.402324. Podane poniżej opisy syntezy przykładowych peptydomimetyków mogą być łatwo zaadoptowane przez specjalistę do uzyskiwania dowolnego związku według wynalazku.
a) chlorowodorek tyrozylo-D-alanylo-glicylo-cynamonylopiperazyny
Trans-1-cynamonylo piperazynę acylowano t-Boc-Tyr-D-Ala-Gly, przy użyciu N,N-dicykloheksylokarbodiimidu za pomocą metody sprzęgania N-hydroksysukcynimidu w roztworze N,N-dimetyloformamidu. Po odsączeniu N,N'-dicykloheksylomocznika, surowy produkt pośredni został wytrącony wodą. Osad przemywano trzy razy wodą i wysuszono. T-butyloksykarbonylową grupę ochronną usunięto z użyciem 5% chlorowodoru w octanie etylu. Surowy produkt końcowy w postaci soli (chlorowodorku) wytrącano eterem etylowym. Surowy produkt oczyszczono za pomocą preparatywnej HPLC w układzie gradientu 0,5% kwas solny/etanol.
Jako czysty produkt izolowano chlorowodorek tyrozylo-D-alanylo-glicylo-cynamonylopiperazyny.
b) chlorowodorek tyrozylo-D-treonylo-glicylo-fenyloalanylo-cynamonylopiperazyny
Trans-1-cynamonylo piperazynę acylowano t-Boc-Tyr-D-Thr-Gly-Phe, przy użyciu N,N-dicykloheksylokarbodiimidu za pomocą metody sprzęgania N-hydroksysukcynimidu w roztworze N,N-dimetyloformamidu. Po odsączeniu N,N'-dicykloheksylomocznika, surowy produkt pośredni został wytrącony wodą. Osad przemywano trzy razy wodą i wysuszono. T-butyloksykarbonylową grupę ochronną usunięto z użyciem 5% chlorowodoru w octanie etylu. Surowy produkt końcowy w postaci soli (chlorowodorku) wytrącano eterem etylowym. Surowy produkt oczyszczono za pomocą preparatywnej HPLC w układzie gradientu 0,5% kwas solny/etanol. Jako czysty produkt izolowano chlorowodorek tyrozylo-D-treonylo-glicylo-fenyloalanylo-cynamonylopiperazyny (określanego jako peptydomimetyk 2).
c) dichlorowodorek tyrozylo-D-arginylo-cynamonylopiperazyny
Trans-1-cynamonylo piperazynę acylowano t-Boc-Tyr-D-Arg, przy użyciu N,N-dicykloheksylokarbodiimidu za pomocą metody sprzęgania N-hydroksysukcynimidu w roztworze N,N-dimetyloformamidu. Po odsączeniu N,N'-dicykloheksylomocznika, surowy produkt pośredni został wytrącony wodą. Osad przemywano trzy razy wodą i wysuszono. T-butyloksykarbonylową grupę ochronną usunięto z użyciem 5% chlorowodoru w octanie etylu. Surowy produkt końcowy w postaci soli (chlorowodorku) wytrącano eterem etylowym. Surowy produkt oczyszczono za pomocą preparatywnej HPLC w układzie gradientu 0,5% kwas solny/etanol. Jako czysty produkt izolowano dichlorowodorek tyrozylo-D-arginylo-cynamonylopiperazyny.
Analogicznie mogą być uzyskane szczególnie korzystne związki według wynalazku wybrane spo śród:
PL 238 778 B1
L-tyrozylo-D-alanylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny, L-tyrozylo-D-alanylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny, L-tyrozylo-D-treonylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny lub L-tyrozylo-D-treonylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny.
Wyżej wymienione związki otrzymuje się najpierw poprzez syntezę Boc-L-Tyr-D-Ala lub Boc-L-Tyr-D-Thr przy zastosowaniu żywicy 2-chlorotritylowej, gdzie wykorzystuje się Fmoc-zabezpieczone aminokwasy i metodę HATU/DIPEA w trakcie sprzęgania oraz 20% piperydynę w DMF w trakcie zdejmowania grup ochronnych. Po zdjęciu z żywicy za pomocą mieszaniny AcO:TFE:DCM, otrzymane produkty wykorzystuje się do zacylowania fenylalanylo-trans-1-cynamylopiperazyny oraz tryptofylo-trans-1-cynamylopiperazyny wykorzystując metodę TBTU/DIPEA. Grupa t-butyloksykarbonylowa usuwana jest za pomocą TFA:DCM.
P r z y k ł a d 1
Fenylalanylo-trans-1-cynamylopiperazyna została zacylowana za pomocą t-Boc-Tyr-D-Ala wykorzystując metodę TBTU/DIPEA. Produkt reakcji został wytrącony 10% NaHCO3 i oddzielony od mieszaniny poreakcyjnej za pomocą filtracji. Osad został przemyty 3-krotnie wodą do momentu uzyskania neutralnego pH przesączu. Grupa t-butyloksykarbonylowa usunięta została za pomocą TFA:DCM (1:1). Surowy produkt oczyszczono za pomocą preparatywnego systemu HPLC w układzie gradientowym woda/metanol z dodatkiem 0.1% kwasu trifluorooctowego. Przeciwjon wymieniono na Cl- za pomocą żywicy jonowymiennej Dowex.
Oczyszczony produkt hydrochlorek tyrozylo-D-alanylo-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny (zwany dalej TyrDAlaPheCyn) przetestowano na linii komórkowej ludzkiego raka trzustki CFPAC-1 przyrównując do komercyjnych leków gemcytabiny (gem) oraz 5-fluorouracylu (5FU). Komórki hodowano na pożywce IMDM z dodatkiem 10% (v/v) h.i. FBS, 2 mM L-glutaminy i 1% (v/v) penicyliny-streptomycyny w 37°C w wilgotnej atmosferze przy 5% CO2. Komórki wysiano na 96 dołkowej płytce (3x103 komórek/dołek) i inkubowano przez 24 h (37°C, 5% CO2) w medium hodowlanym. Następnie do dołków dodano TyrDAlaPheCyn, gem oraz 5FU w roztworze 5% DMSO w stężeniach 0 (5% DMSO); 0,01; 0,05; 0,1; 0,5; 1 mM w dołkach i inkubowano 24h (37°C, 5% CO2). Żywotność komórek oznaczano za pomocą testu kolorymetrycznego MTS (3-(4,5-dimethylthiazol-2-yl)-5-(3-carboxymethoxyphenyl)-2-(4-sulfophenyl)-2H-tetrazolium). Do każdego dołka dodano 20 μ! odczynnika i inkubowano w tych samych warunkach przez kolejną godzinę. Intensywność absorbancji odczytano przy 490 nm. Stwierdzono, iż przy stężeniach 0,01-0,1 mM związek wykazuje zbliżone działanie do gem i 5FU. Natomiast w wyższych stężeniach wykazuje nawet 4-krotnie silniejsze działanie niż substancje komercyjne.
Na fig. 1 zaprezentowano wykres żywotności (%) komórek ludzkich raka trzustki CFPAC-1 względem stężeń stosowanych związków po 24h inkubacji.
P r z y k ł a d 2
Tryptofylo-Trans-1-cynamylopiperazyna została zacylowana za pomocą t-Boc-Tyr-D-Ala wykorzystując metodę TBTU/DIPEA. Produkt reakcji został wytrącony 10% NaHCO3 i oddzielony od mieszaniny poreakcyjnej za pomocą filtracji. Osad został przemyty 3-krotnie wodą do momentu uzyskania neutralnego pH przesączu. Grupa t-butyloksykarbonylowa usunięta została za pomocą TFA:DCM (1:1). Surowy produkt oczyszczono za pomocą preparatywnego systemu HPLC w układzie gradientowym woda/metanol z dodatkiem 0.1% kwasu trifluorooctowego. Przeciwjon wymieniono na Cl- za pomocą żywicy jonowymiennej Dowex.
Oczyszczony produkt hydrochlorek tyrozylo-D-alanylo-tryptofylo-cynamylopiperazyny (zwany dalej TyrDAlaTrpCyn) przetestowano na linii komórkowej ludzkiego raka trzustki CFPAC-1 przyrównując do komercyjnych leków gemcytabiny (gem) oraz 5-fluorouracylu (5FU). Komórki hodowano na pożywce DMDM z dodatkiem 10% (v/v) h.i. FBS, 2 mM L-glutaminy i 1% (v/v) penicyliny-streptomycyny w 37°C w wilgotnej atmosferze przy 5% CO2. Komórki wysiano na 96 dołkowej płytce (3x103 komórek/dołek) i inkubowano przez 24h (37°C, 5% CO2) w medium hodowlanym. Następnie do dołków dodano TyrDTrpPheCyn, gem oraz 5FU w roztworze 5% DMSO w stężeniach 0 (5% DMSO); 0,01; 0,05; 0,1; 0,5; 1 mM w dołkach i inkubowano 24h (37°C, 5% CO2). Żywotność komórek oznaczano za pomocą testu kolorymetrycznego MTS (3-(4,5-dimethylthiazol-2-yl)-5-(3-carboxymethoxyphenyl)-2-(4-sulfophenyl)-2H-tetrazolium). Do każdego dołka dodano 20 μ! odczynnika i inkubowano w tych samych warunkach przez kolejną godzinę. Intensywność absorbancji odczytano przy 490 nm. Stwierdzono iż przy stężeniach 0,01-0,1 mM związek wykazuje zbliżone działanie do gem i 5FU. Natomiast w wyższych stężeniach wykazuje nawet 4-krotnie silniejsze działanie niż substancje komercyjne.
PL 238 778 B1
Na fig. 2 zaprezentowano wykres żywotności (%) komórek ludzkich raka trzustki PANC-1 względem stężeń stosowanych związków po 24h inkubacji.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Związek wybrany spośród:
    L-tyrozylo-D-alanylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny lub L-tyrozylo-D-alanylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny.
  2. 2. Związek wybrany spośród:
    L-tyrozylo-D-alanylo-L-fenyloalanylo-cynamylopiperazyny lub L-tyrozylo-D-alanylo-L-tryptofylo-cynamylopiperazyny do stosowania w leczeniu lub zapobieganiu nowotworowi trzustki.
  3. 3. Związek do stosowania według zastrz. 2, znamienny tym, że jest stosowany w postaci przeznaczonej do podawania doustnego, iniekcyjnego lub dożylnego.
  4. 4. Związek do stosowania według zastrz. 2, znamienny tym, że jest stosowany w postaci doustnej tabletki do podawania bezpośrednio do układu pokarmowego lub wlewu dożylnego do podawania obwodowego lub zastrzyku do iniekcji guza i jego okolic.
  5. 5. Związek do stosowania według zastrz. 2, znamienny tym, że jest stosowany w postaci wielolekowej kompozycji farmaceutycznej, korzystnie zawierającej dodatkowo opioid o działaniu przeciwbólowym lub/i lek przeciwnowotworowy.
  6. 6. Związek do stosowania według zastrz. 2, znamienny tym, że jest przeznaczony do stosowania w klasycznej chemioterapii raka trzustki prowadzonej przedoperacyjnie (terapia neo-adiuwantowa) lub pooperacyjnie (terapia adiuwantowa).
PL419611A 2016-11-28 2016-11-28 Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki PL238778B1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL419611A PL238778B1 (pl) 2016-11-28 2016-11-28 Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki
EP17872975.2A EP3544622A4 (en) 2016-11-28 2017-11-28 PEPTIDOMIMETICS AND THEIR THERAPEUTIC USE
US16/464,532 US20190375787A1 (en) 2016-11-28 2017-11-28 Peptidomimetics and their use in therapy
PCT/PL2017/050057 WO2018097741A1 (en) 2016-11-28 2017-11-28 Peptidomimetics and their use in therapy

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL419611A PL238778B1 (pl) 2016-11-28 2016-11-28 Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL419611A1 PL419611A1 (pl) 2018-06-04
PL238778B1 true PL238778B1 (pl) 2021-10-04

Family

ID=62223385

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL419611A PL238778B1 (pl) 2016-11-28 2016-11-28 Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL238778B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL419611A1 (pl) 2018-06-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1957516B1 (en) Alfa-helix mimetics and method relating to the treatment of cancer stem cells
TWI822827B (zh) IL-2Rγc配體、包含IL-2Rγc配體的化合物及其用途
ES2887148T3 (es) Agente terapéutico contra el cáncer de vías biliares
CN102741269B (zh) Gadd45β靶向剂
US20200283503A1 (en) Cd44v6-derived cyclic peptides for treating cancers and angiogenesis related diseases
EP0991658B1 (en) Dolastatin 15 derivatives
BR112016004889B1 (pt) Derivados de 1,2,4-oxadiazol como imunomoduladores
TWI399206B (zh) 抗腫瘤劑
Faircloth et al. Kahalalide F and ES285: potent anticancer agents from marine molluscs
WO2008127659A2 (en) Combination therapy for cancer
JP7475731B2 (ja) カンナビノイドプロドラッグ化合物
CN104592356A (zh) 一种抗肿瘤肽变体nc5及其应用
PL238778B1 (pl) Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworu trzustki
US20190375787A1 (en) Peptidomimetics and their use in therapy
CN103619331A (zh) 抗癌治疗剂
JP7223502B2 (ja) 医薬組成物
US20110275648A1 (en) Flurbiprofen analogs and methods of use in treating cancer
US20210269482A1 (en) Peptoid-peptide macrocycles, pharmaceutical compositions and methods of using the same
PL238779B1 (pl) Peptydomimetyki i ich zastosowanie w terapii nowotworowej jelit oraz w zapewnieniu ich prawidłowej perystaltyki
WO2015069766A1 (en) Dupa-indenoisoquinoline conjugates
CN104592353A (zh) 一种抗肿瘤肽变体nc2及其应用
US11319311B2 (en) Crystalline forms of Actinomycin D for treatment of cancer
AU1192597A (en) Antineoplastic peptides
CN104672303A (zh) 一种抗肿瘤肽变体nc6及其应用
CN104672304A (zh) 一种抗肿瘤肽变体nc7及其应用