PL235324B1 - Paleta transportowa - Google Patents

Paleta transportowa Download PDF

Info

Publication number
PL235324B1
PL235324B1 PL424263A PL42426318A PL235324B1 PL 235324 B1 PL235324 B1 PL 235324B1 PL 424263 A PL424263 A PL 424263A PL 42426318 A PL42426318 A PL 42426318A PL 235324 B1 PL235324 B1 PL 235324B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pallet
holes
load
long
plane
Prior art date
Application number
PL424263A
Other languages
English (en)
Other versions
PL424263A1 (pl
Inventor
Krzysztof Michał Witos
Original Assignee
Witos Krzysztof Michal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Witos Krzysztof Michal filed Critical Witos Krzysztof Michal
Priority to PL424263A priority Critical patent/PL235324B1/pl
Publication of PL424263A1 publication Critical patent/PL424263A1/pl
Publication of PL235324B1 publication Critical patent/PL235324B1/pl

Links

Landscapes

  • Pallets (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest paleta transportowa przeznaczona do wykorzystania w obrocie towarowym i podczas magazynowania.
Obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych jednostek ładunkowych są palety, a wśród nich palety drewniane o znormalizowanych wymiarach, czyli tak zwane palety EURO. Niewątpliwą zaletą palet drewnianych jest ich niska cena zakupu i relatywnie dobre właściwości wytrzymałościowe. Przykładowo paleta o wymiarach: 800 x 1200 mm i wysokość 144 mm, wykonana z litego drewna, cechuje się nośnością dynamiczną do 1500 kg przy masie własnej 25 kg. Jednocześnie taka paleta ma udźwig do 1000 kg przy zastosowaniu jej do przechowywania ładunków na regałach wysokiego składowania. Wobec rosnących jednocześnie wolumenów do przechowywania i kosztów powierzchni magazynowej, przechowywanie towarów w magazynach wysokiego składowania staje się coraz częściej stosowanym, a niejednokrotnie jedynym możliwym do zastosowania rozwiązaniem.
Istotną wadą takich palet jest brak możliwości gniazdowania, to znaczy, że nie można ich włożyć jedna w drugą celem zmniejszenia zajmowanej przez nie objętości, co w konsekwencji generuje wysokie koszty wynikające z ich magazynowania i transportu. Poza tym krótki czas użytkowania palety drewnianej, wynoszący około 8 cykli, podnosi jej koszt eksploatacji. Zauważyć również należy, że towar ułożony na palecie, zwłaszcza w postaci worków lub kartonów, łatwo przesuwa się po powierzchni podczas operacji transportowych, takich jak przemieszczenie wewnątrz magazynu lub załadunek. Stabilizacja towaru na paletach drewnianych przy użyciu folii stretch jest czasochłonna, jako że wymaga przywiązania folii do wspornika palety. Ponadto czynność ta jest bardzo trudna do wykonania w rękawicach, a ich zdjęcie zwiększa ryzyko skaleczenia o wystające gwoździe czy drzazgi. Ze stanu techniki znane są konstrukcje palet z tworzyw sztucznych, które rozwiązują część z przedstawionych problemów, jakie występują w paletach drewnianych.
Z opisów patentowych GB2412106 oraz GB2412108 znana jest gniazdowalna paleta transportowa o modułowej konstrukcji. Paleta w formie złożonej, gotowej do umieszczenia na niej ładunku, nie umożliwia gniazdowania. Funkcję tą można wykorzystać dopiero po rozłożeniu palety na elementy, co wiąże się z czasem, kosztami pracy i nadzoru oraz ryzykiem dekompletacji. Podobnie jak w paletach drewnianych powierzchnia nie jest antypoślizgowa, a zaczepienie folii stretch wymaga czasochłonnej operacji wiązania. Natomiast w zgłoszeniu patentowym MY163838 opisano, charakteryzującą się dużą nośnością, dwuczęściową paletę z tworzywa sztucznego, zawierającą wiele elementów wsporczych. Paleta z założoną podstawą nie umożliwia gniazdowania, przez co jest trudna do składowania, zajmuje dużo miejsca, co generuje wyższe koszty.
Ze stanu techniki znane są palety o małej masie, przy czym zazwyczaj charakteryzują się niewielką nośnością oraz brakiem możliwości gniazdowania. Pewien kompromis można osiągnąć poprzez zastosowanie konstrukcji warstwowej lub modułowej.
W opisie patentowym JP2000168777 ujawniono paletę składającą się z zewnętrznej warstwy żywicy wzmocnionej włóknami oraz spienionym materiałem wewnątrz. Paleta jest lekka, wytrzymała i sztywna. Jej wadą jest dwuwarstwowość, a co za tym idzie zwiększona trudność w recyklingu, ponadto nie umożliwia gniazdowania.
Natomiast w zgłoszeniu patentowym PL 413 370 opisano identyfikowalne, gniazdowalne lekkie palety o dużej wytrzymałości. Powierzchnia palet jest perforowana, a system mocowania folii jest łatwy do uszkodzenia. W palecie tej przewidziano zastosowanie metalowych wzmocnień wzdłuż i diagonalne w poprzek konstrukcji.
Z kolei w opisie patentowym WO2016054881 ujawniono modułową konstrukcją, która umożliwia wytworzenie palet o różnych nośnościach. Wadą jest konieczność zastosowania metalowych prętów wsporczych oraz brak możliwości gniazdowania. Zmniejszenie objętości transportu pustych wymaga ich rozmontowania.
Znane są również palety transportowe z powierzchnią antypoślizgową, przy czym funkcjonalność ta uzyskiwana jest poprzez nałożenie dodatkowej powłoki antypoślizgowej, lub zastosowanie szeregu wypustków nadających odpowiednią chropowatość.
Z opisu patentowego WO2015082085 znana jest konstrukcja z powłoką antypoślizgową wykonaną z tego samego tworzywa co główny człon palety. Wadą palety jest brak możliwości gniazdowania a także skomplikowany proces wytwarzania.
PL 235 324 B1
Z opisu patentowego KR20100027277 znana jest lekka, sztywna paleta wykonana częściowo z pianki polistyrenowej oraz z elementów wzmacniających z metalu bądź tworzywa. Górna powierzchnia palety jest nierówna aby utrudniać poślizg. Paleta jest wielomateriałowa, co utrudnia recykling.
Zauważyć należy, że palety z tworzyw sztucznych bez wsporników metalowych zasadniczo nie mogą być stosowane na regałach wysokiego składowania z obciążeniem porównywalnym z paletą drewnianą, to jest 1000 kg.
Celem wynalazku jest opracowanie palety transportowej, która nie posiadałaby wyżej wymienionych wad. Byłaby jednoczęściowa, lekka, gniazdowalna i łatwa w recyklingu. Miałaby wysoką wytrzymałość, trwałość i nośność, a przede wszystkim miałaby konstrukcję powierzchni stabilizującą ładunek, i mogłaby być przeznaczona do wykorzystania również w magazynach wysokiego składowania.
Paleta według wynalazku nie posiada wyżej wymienionych wad. Paleta według wynalazku cechuje się dobrymi właściwościami użytkowymi, w szczególności małą masą, dużą wytrzymałością i nośnością oraz dobrą stabilizacją ładunku, zwłaszcza w postaci kartonów oraz worków. Łatwy jest recykling palety według wynalazku.
Paleta transportowa, według wynalazku, jest paletą jednoelementową, wykonaną z tworzywa sztucznego, posiadającą perforowaną płaszczyznę nośną oraz płozy, przy czym perforację płaszczyzny nośnej tworzą otwory o różnej długości i szerokości, które są tak usytuowane, że płaszczyzna nośna jest symetryczna, natomiast każda płoza posiada przynajmniej jeden stabilizator i łączy się z płaszczyzną nośną trzema wspornikami umieszczonymi w odstępach umożliwiających osadzenie wideł podnośnika.
Paleta charakteryzuje się tym, że perforacja składa się z trzech otworów wzdłużnych o szerokości 75-90 mm i długości co najmniej 1000 mm, otworów krótkich o szerokości 30-35 mm i długości 70-75 mm oraz otworów długich o szerokości 30-35 mm i długości 150-165 mm, przy czym ilość i wymiary otworów krótkich i otworów długich są tak dobrane, że stosunek powierzchni perforacji do powierzchni całej płaszczyzny nośnej palety wynosi od 0,55 do 0,74. Otwory wzdłużne, otwory krótkie i otwory długie umieszczone są w odległości co najmniej 20 mm od krawędzi palety, zaś kształt płóz odpowiada kształtowi otworów wzdłużnych.
Korzystnie jest, gdy dolna część płaszczyzny nośnej między wspornikami posiada powierzchnię chropowatą.
Korzystnie jest także, gdy stosunek ilości otworów krótkich do ilości otworów długich wynosi 3:2.
Korzystnie jest również, gdy otwory wzdłużne są zaokrąglone.
Korzystnie jest też, gdy każda płoza posiada trzy stabilizatory.
Paleta transportowa według wynalazku cechuje się nieoczekiwanie wysoką wytrzymałością i nośnością, o czym świadczy fakt, że strzałka ugięcia przy obciążeniu 1200 kg jest znacznie niższa, niż dopuszczalne przepisami 21 mm dla niniejszego obciążenia wynoszącego 1000 kg, oraz dużą trwałością wynoszącą około 80 cykli, czyli 10 razy większą, niż palety drewnianej.
Paleta transportowa według wynalazku może być użyta na regałach wysokiego składowan ia. Konstrukcja jej powierzchni stabilizuje ładunek, co gwarantuje pracę bez nieprzewidzianych kłopotów na każdym etapie obrotu towarowego i magazynowania.
Przedmiot wynalazku został pokazany w przykładzie realizacji wynalazku na rysunku, który przedstawia paletę transportową w widoku perspektywicznym od góry.
Jak pokazano na rysunku, paleta transportowa jest jednoelementowa. Jest wykonana z tworzywa sztucznego i posiada perforowaną płaszczyznę nośną 9 oraz płozy 4. Perforację płaszczyzny nośnej 9 tworzą otwory o różnej długości i szerokości, które są tak usytuowane, że płaszczyzna nośna 9 jest symetryczna względem swojej osi podłużnej i osi poprzecznej. Perforacja składa się z trzech otworów wzdłużnych 1, z których jeden biegnie wzdłuż osi wzdłużnej palety a pozostałe dwa biegną wzdłuż dłuższych boków palety, oraz z otworów krótkich 2 i otworów długich 3, które usytuowane są pomiędzy otworami wzdłużnymi 1. Jak pokazano na fig. 1, otwory krótkie 2 i otwory długie 3 mają kształt prostokątów, a otwory wzdłużne 1 są zbliżone kształtem do prostokątów o zaokrąglonych krótszych bokach.
Każda płoza 4 posiada trzy stabilizatory 7 i łączy się z płaszczyzną nośną 9 trzema wspornikami 6 umieszczonymi w odstępach umożliwiających osadzenie wideł podnośnika. Kształt płóz 4 odpowiada kształtowi otworów wzdłużnych 1, co umożliwia składowanie palet poprzez wsunięcie płóz 4 jednej palety do otworów wzdłużnych 1 drugiej palety. Dolna część płaszczyzny nośnej 9 między wspornikami 6 posiada powierzchnię chropowatą 8, co pozwala na łatwe zaczepienie folii.
PL 235 324 B1
Jak pokazano na rysunku, w pierwszym przykładzie realizacji wynalazku paleta ma wymiary 800 x 1200 mm i wysokość 144 mm. Ukształtowana jest jako jeden element wykonany całkowicie z polietylenu odpadowego o szybkości płynięcia 4 g/10 minut. Płaszczyzna nośna 9 palety jest perforowana. Perforacja płaszczyzny nośnej 9 obejmuje trzy otwory wzdłużne 1 o szerokości 89 mm i długości 1140 mm oraz 60 otworów krótkich 2 o szerokości 33 mm i długości 73 mm, a także 40 otworów długich 3 o szerokości 33 mm i długości 162 mm. Stosunek powierzchni perforacji do powierzchni całej płaszczyzny nośnej 9 palety wynosi 0,69. Stosunek ilości otworów krótkich 2 do ilości otworów długich 3 wynosi w tym przykładzie realizacji wynalazku 3:2.
Skrajnie leżące otwory wzdłużne 1 umieszczone są w odległości 20 mm od krawędzi palety. Paleta posiada trzy płozy 4 o kształcie i wymiarach odpowiadającym otworom wzdłużnym 1. Każda płoza 4 łączy się z płaszczyzną nośną 9 trzema wspornikami 6 o wysokości 75 mm, długości 180 mm i szerokości 89 mm, umieszczonymi w odstępach 5 wynoszących 300 mm, umożliwiających podjazd podnośnika widłowego. Dolna część płaszczyzny nośnej 9 między wspornikami 6 ma powierzchnię chropowatą 8 (nieregularną, ząbkowaną). Na każdej z płóz 4 znajdują się po trzy stabilizatory 7 o szerokości 39 mm, długości 110 mm i wysokości 135 mm.
Paleta ukształtowana jest jako jeden element. Jest łatwa w recyklingu, jest gniazdowalna i lekka a jej masa wynosi 10 kg. Ponadto cechuje się dobrą wytrzymałością, nośnością i trwałością, i spełnia normę ISO 8611. Strzałka ugięcia palety przy obciążeniu 1200 kg wynosi 12 mm. Konstrukcja palety nie wymaga metalowych prętów wsporczych, co jest rzadkością przy paletach wytrzymujących takie obciążenia. Paleta może być użyta na regałach wysokiego składowania.
Konstrukcja powierzchni nośnej 9 palety stabilizuje ładunek, tym nie mniej umożliwia także jego łatwe zabezpieczenie folią, a przy tym powierzchnia chropowata 8, umożliwiająca zaczepienie folii, jest trudna do uszkodzenia podnośnikiem widłowym.
Stabilność przewożonego ładunku jest najważniejszą zaletą konstrukcji palety. Niezabezpieczone worki foliowe z ładunkiem o masie 25 kg każdy, ułożone na całej powierzchni palety, nie przemieszczają się i nie spadają z niej podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h. Niezabezpieczony pojemnik tekturowy z ładunkiem o masie 20 kg nie przemieszcza się na palecie podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h. Niezabezpieczony worek foliowy z ładunkiem o masie 25 kg nie przemieszcza się na palecie przy 15% nachyleniu jej płaszczyzny nośnej do podłoża, przy czym maksymalny kąt nachylenia dla podjazdów dla podnośników widłowych, zgodnie z przepisami, nie powinien przekraczać 8%.
W drugim przykładzie realizacji wynalazku (niezilustrowanym) paleta ma wymiary 800 x 1200 mm i wysokość 150 mm. Ukształtowana jest jako jeden element, wykonany metodą wtrysku strukturalnego, całkowicie z polietylenu wysokiej gęstości. Perforacja płaszczyzny nośnej 9 obejmuje trzy otwory wzdłużne 1 o szerokości 75 mm i długości 1000 mm oraz 60 otworów krótkich 2 o szerokości 30 mm i długości 70 mm, a także 40 otworów długich 3 o szerokości 30 mm i długości 150 mm. Stosunek powierzchni perforacji do powierzchni całej płaszczyzny nośnej 9 palety wynosi 0,55 a stosunek ilości otworów krótkich 2 do ilości otworów długich 3 wynosi, analogicznie jak w przykładzie pierwszym, 3:2.
Skrajnie usytuowane otwory wzdłużne 1 umieszczone są w odległości 25 mm od krawędzi palety.
Paleta posiada trzy płozy 4 o kształcie i wymiarach odpowiadającym otworom wzdłużnym 1. Każda płoza 4 łączy się z płaszczyzną nośną 9 trzema wspornikami 6 o wysokości 80 mm, szerokości 75 mm i długości 220 mm, umieszczonymi w odstępach 5 wynoszących 170 mm, umożliwiających podjazd podnośnika widłowego. Dolna część płaszczyzny nośnej 9 między wspornikami 6 ma powierzchnię chropowatą 8 (nieregularną, ząbkowaną). Na każdej z płóz 4 znajduje się po jednym stabilizatorze 7 o szerokości 20 mm, długości 120 mm i wysokości 140 mm.
Paleta ukształtowana jest jako jeden element. Jest łatwa w recyklingu, jest gniazdowalna i lekka a jej masa wynosi 11 kg. Ponadto cechuje się dobrą wytrzymałością, nośnością i trwałością, i spełnia normę ISO 8611. Strzałka ugięcia palety przy obciążeniu 1200 kg wynosi 14 mm. Konstrukcja palety nie wymaga metalowych prętów wsporczych, co jest rzadkością przy paletach wytrzymujących takie obciążenia. Paleta możne być użyta na regałach wysokiego składowania.
Powierzchnia palety stabilizuje ładunek, a także umożliwia jego łatwe zabezpieczenie folią. Powierzchnia chropowata 8 (nieregularna ząbkowana), umożliwiająca zaczepienie folii, jest trudna do uszkodzenia podnośnikiem widłowym.
Niezabezpieczone worki foliowe z ładunkiem o masie 25 kg każdy, ułożone na całej powierzchni palety, nie przesuwają się i nie spadają z niej podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h.
Niezabezpieczony pojemnik tekturowy z ładunkiem o masie 20 kg nie przemieszcza się na palecie podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h.
PL 235 324 B1
Niezabezpieczony worek foliowy z ładunkiem o masie 25 kg nie przemieszcza się na palecie przy 15% nachyleniu jej płaszczyzny nośnej do podłoża, przy czym maksymalny kąt nachylenia dla podjazdów dla podnośników widłowych, zgodnie z przepisami, nie powinien przekraczać 8%.
W trzecim przykładzie realizacji wynalazku (niezilustrowanym) paleta transportowa ma wymiary 800 x 1200 mm i wysokość 144 mm.
Ukształtowana jest jako jeden element wykonany całkowicie z poliamidu.
Płaszczyzna nośna 9 palety jest perforowana. Perforacja płaszczyzny nośnej 9 obejmuje trzy otwory wzdłużne 1 o szerokości 90 mm i długości 1160 mm oraz 40 otworów krótkich 2 o szerokości 35 mm i długości 75 mm, a także 50 otworów długich 3 o szerokości 35 mm i długości 165 mm. Stosunek powierzchni perforacji do powierzchni całej płaszczyzny nośnej palety wynosi 0,74. Skrajnie usytuowane otwory wzdłużne 1 umieszczone są w odległości 20 mm od krawędzi palety.
Paleta posiada trzy płozy 4 o kształcie i wymiarach odpowiadających otworom wzdłużnym 1. Każda płoza 4 łączy się z płaszczyzną nośną 9 trzema wspornikami 6 o wysokości 75 mm, długości 200 mm i szerokości 90 mm, umieszczonymi w odstępach 5 wynoszących 270 mm, umożliwiających podjazd podnośnika widłowego. Dolna część płaszczyzny nośnej 9 między wspornikami 6 ma powierzchnię chropowatą 8 (nieregularną, ząbkowaną). Na każdej z trzech płóz 4 znajdują się po trzy stabilizatory 7 o szerokości 25 mm, długości 120 mm i wysokości 135 mm.
Paleta ukształtowana jako jeden element, wykonany całkowicie z tworzywa sztucznego, jest łatwa w recyklingu, gniazdowalna i lekka, a jej masa wynosi 12 kg. Ponadto cechuje się dobrą wytrzymałością, nośnością i trwałością, i spełnia normę ISO 8611. Strzałka ugięcia palety przy obciążeniu 1200 kg wynosi 11 mm. Konstrukcja palety nie wymaga metalowych prętów wsporczych, co jest rzadkością przy paletach wytrzymujących takie obciążenia.
Paleta może być użyta na regałach wysokiego składowania. Powierzchnia nośna 9 palety stabilizuje ładunek, a także umożliwia jego łatwe zabezpieczenie folią. Powierzchnia chropowata 8 (nieregularna, ząbkowana), umożliwiająca zaczepienie folii, jest trudna do uszkodzenia podnośnikiem widłowym.
Niezabezpieczone worki foliowe z ładunkiem o masie 25 kg każdy, ułożone na całej powierzchni palety, nie spadają z niej podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h.
Niezabezpieczony pojemnik tekturowy z ładunkiem o masie 20 kg nie przemieszcza się na palecie podczas jazdy wózkiem widłowym z prędkością 15 km/h.
Niezabezpieczony worek foliowy z ładunkiem o masie 25 kg nie przemieszcza się na palecie przy 15% nachyleniu jej płaszczyzny nośnej do podłoża, przy czym maksymalny kąt nachylenia dla podjazdów dla podnośników widłowych, zgodnie z przepisami, nie powinien przekraczać 8%.

Claims (5)

1. Paleta transportowa, jednoelementowa, wykonana z tworzywa sztucznego, posiadająca perforowaną płaszczyznę nośną oraz płozy, przy czym perforację płaszczyzny nośnej tworzą otwory o różnej długości i szerokości, które są tak usytuowane, że płaszczyzna nośna jest symetryczna, natomiast każda płoza posiada przynajmniej jeden stabilizator i łączy się z płaszczyzną nośną trzema wspornikami umieszczonymi w odstępach umożliwiających osadzenie wideł podnośnika, znamienna tym, że perforacja składa się z trzech otworów wzdłużnych (1) o szerokości 75-90 mm i długości co najmniej 1000 mm, otworów krótkich (2) o szerokości 30-35 mm i długości 70-75 mm oraz otworów długich (3) o szerokości 30-35 mm i długości 150-165 mm, przy czym ilość i wymiary otworów krótkich (2) i otworów długich (3) są tak dobrane, że stosunek powierzchni perforacji do powierzchni całej płaszczyzny nośnej (9) palety wynosi od 0,55 do 0,74 a otwory wzdłużne (1), otwory krótkie (2) i otwory długie (3) umieszczone są w odległości co najmniej 20 mm od krawędzi palety, zaś kształt płóz (4) odpowiada kształtowi otworów wzdłużnych (1).
2. Paleta według zastrz. 1, znamienna tym, że dolna część płaszczyzny nośnej (9) między wspornikami (6) posiada powierzchnię chropowatą (8).
3. Paleta według zastrz. 1, znamienna tym, że stosunek ilości otworów krótkich (2) do ilości otworów długich (3) wynosi 3:2.
4. Paleta według zastrz. 1, znamienna tym, że otwory wzdłużne (1) są zaokrąglone.
5. Paleta według zastrz. 1, znamienna tym, że każda płoza posiada trzy stabilizatory (7).
PL424263A 2018-01-12 2018-01-12 Paleta transportowa PL235324B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424263A PL235324B1 (pl) 2018-01-12 2018-01-12 Paleta transportowa

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424263A PL235324B1 (pl) 2018-01-12 2018-01-12 Paleta transportowa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL424263A1 PL424263A1 (pl) 2019-07-15
PL235324B1 true PL235324B1 (pl) 2020-06-29

Family

ID=67209640

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL424263A PL235324B1 (pl) 2018-01-12 2018-01-12 Paleta transportowa

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL235324B1 (pl)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3702100A (en) * 1971-04-05 1972-11-07 Menasha Corp Molded pallet
US3762342A (en) * 1971-12-29 1973-10-02 P D Q Plastics Inc Molded pallet
DE3725160C1 (de) * 1987-07-29 1989-03-02 Reinhold Dipl-Ing Klowski Flachpalette
PL190275B1 (pl) * 1999-06-01 2005-11-30 Craemer Paul Gmbh & Co Paleta z tworzywa sztucznego
EP2394922A1 (fr) * 2010-06-10 2011-12-14 Smart Flow Europe SA Palette de manutention en matière plastique, susceptible d'adopter une position d'emboîtement et une position d'empilage
US10099814B2 (en) * 2013-08-12 2018-10-16 Ryan Burk Pallet
PL413370A1 (pl) * 2015-07-31 2017-02-13 Mariusz Skocz Zespół identyfikowalnych palet logistycznych oraz sposób wytwarzania zespołu identyfikowalnych palet logistycznych

Also Published As

Publication number Publication date
PL424263A1 (pl) 2019-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2390198B1 (en) Transport pallet system
US5890437A (en) Collapsible pallet with reinforcing slats and method of using the same
US3680495A (en) Pallet structure
MX2012008754A (es) Paletas para el manejo de mercancias, procesos para fabricar paletas y metodos para utilizar paletas en el manejo de mercancias.
US20100147198A1 (en) Pallet
US2683010A (en) Pallet and spacer
US20200010238A1 (en) Quad foot nestable block pallet
PL235324B1 (pl) Paleta transportowa
WO2015118456A1 (en) Pallet
JP2006206089A (ja) 一体成形二方差し合成樹脂製パレット
CN114258376A (zh) 运输托盘
US9096348B2 (en) Item stabilizer
PL243415B1 (pl) System palet wielokrotnego użytku, paleta wielokrotnego użytku oraz system zamka palety dla umieszczania produktu na palecie
KR101424619B1 (ko) 미끄럼 방지용 파렛트
US12006094B2 (en) Packaging modules for packaging oblong objects for transport and storage purposes and method applying such packaging modules
WO2009070840A1 (en) Packaging system
RU2789270C2 (ru) Система для транспортирования, перегрузки и/или хранения товаров
WO1999006290A1 (en) Transport pallet
GB2477328A (en) Pallet for the handling of goods, process for manufacturing a pallet and method for providing pallets
WO2000041941A1 (en) A pallet which is nestable when stacked
CZ105595A3 (en) Pallet for storage and transport of parts
JPH04128224U (ja) 反物用パレツト
WO2004011297A1 (en) Method and apparatus for transporting a group of containers
CZ143493A3 (cs) Závěsná paleta pro přepravu, manipulaci a skladování zejména dlouhého hutního materiálu
CZ22653U1 (cs) Základna paletového typu, zejména pro velkoobjemové transportní obaly