PL231175B1 - Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów - Google Patents

Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów

Info

Publication number
PL231175B1
PL231175B1 PL401876A PL40187612A PL231175B1 PL 231175 B1 PL231175 B1 PL 231175B1 PL 401876 A PL401876 A PL 401876A PL 40187612 A PL40187612 A PL 40187612A PL 231175 B1 PL231175 B1 PL 231175B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
skylight
glazing
profile
latch
frame
Prior art date
Application number
PL401876A
Other languages
English (en)
Other versions
PL401876A1 (pl
Inventor
Łukasz Stokłosa
Wacław Majoch
Ryszard Kantor
Original Assignee
Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Fakro Pp Spólka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia, Fakro Pp Spólka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL401876A priority Critical patent/PL231175B1/pl
Publication of PL401876A1 publication Critical patent/PL401876A1/pl
Publication of PL231175B1 publication Critical patent/PL231175B1/pl

Links

Landscapes

  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest świetlik dachowy z elementami umożliwiającymi montaż akcesoriów w postaci dodatków, np. elementów przesłaniających.
Dodatkowym, często wykorzystywanym elementem świetlika dachowego jest czasza ochronna, która oprócz poprawy właściwości termicznych świetlika zapewnia ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych, w szczególności na płaskich dachach. Czasza jest elementem zazwyczaj wypukłym, o kształcie dopasowanym do zewnętrznych wymiarów ramy świetlika, co zapewnia łatwe spływanie wody oraz śniegu i ułatwia bezobsługową eksploatację świetlika przez cały rok. Stosow ane są też pakiety czasz w celu poprawy termoizolacji świetlika. W przypadku świetlików otwieranych czasza montowana jest do ramy skrzydła. Ponieważ świetliki montowane są w dachu, mogą one jednocześnie pełnić dodatkowe funkcje, przede wszystkim jako otwory wentylacyjne lub oddymiające. W takim wypadku najczęściej stosowane są świetliki ze skrzydłem uchylnym lub unoszonym prostopadle do płaszczyzny świetlika.
Ze względu na niejednakowe natężenie światła słonecznego w ciągu dnia, korzystne jest aby ilość światła przepuszczanego przez świetlik była regulowana. Zwłaszcza w czasie największego natężenia światła słonecznego istnieje potrzeba przesłonięcia oszklenia świetlika. Wykorzystuje się do tego celu dodatki przeciwsłoneczne, np. rolety, napędzane ręcznie lub za pomocą napędu sterowanego. Najczęstszym sposobem montażu rolet i innych akcesoriów jest ich mocowanie do ramy świetlika za pomocą elementów złącznych. Znane są z rynku rozwiązania mocowania rolet po wewnętrznej stronie okien dachowych. Korpus rolety jest zazwyczaj montowany na elementach osadczych, mocowanych do ramy skrzydła okiennego za pomocą typowych elementów złącznych. Elementy osadcze są dopasowane do kształtu profili, do których są mocowane, oraz do współpracujących z nimi elementów rolet, mają więc ograniczone zastosowanie, ze względu na wielość i różnorodność profili okiennych.
W innym rozwiązaniu, znanym ze zgłoszenia CA2261236 A1, świetlik dachowy z płaską powierzchnią zewnętrzną, posiada szybę zespoloną osadzoną w obramowaniu, mocowanym nieruchomo w ramie świetlika. Po wewnętrznej stronie świetlika, w strukturze obramowania na obwodzie, mocowany jest profil pełniący rolę prowadnic dla elementów przesłaniających. Konstrukcja ta nie daje możliwości zmiany położenia prowadnic i zestawu elementów przesłaniających. Demontaż i wymiana prowadnic wiąże się z demontażem całego obramowania świetlika.
Istotą proponowanego rozwiązania jest świetlik otwierany lub nieotwierany, zbudowany z ościeżnicy oraz skrzydła. Skrzydło świetlika tworzą co najmniej oszklenie i profil ramy o zasadniczo stałym przekroju z wrębem do osadzenia w nim tego oszklenia, w postaci pakietu szybowego. Do zamocowania oszklenia osadzonego we wrębie ramy, służy listwa przyszybowa, która dociska wspomniane oszklenie do profilu ramy. Świetlik ponadto ma profil adaptacyjny będący wzdłużnym elementem, osadzonym na listwie przyszybowej i zamocowanym do górnej powierzchni profilu ramy świetlika za pomocą pary wypust dokujący - gniazdo wypustu, przy czym profil adaptacyjny w złożeniu z listwą przyszybową tworzy zewnętrzną powierzchnię montażową dla elementów przesłaniających światło.
Wspomniany wyżej wypust dokujący jest częścią profilu adaptacyjnego, a gniazdo wypustu jest częścią profilu ramy świetlika tak, że profil adaptacyjny osadzony jest na profilu ramy za pomocą swojej nóżki. Natomiast elementy kształtowe służące do przymocowania listwy przyszybowej na ramie skrzydła, korzystnie tworzą zatrzask wykorzystujący sprężystość materiału z którego te elementy kształtowe są wykonane. Elementem tego zatrzasku w profilu ramy jest gniazdo zatrzasku, a sprężysty zaczep zatrzasku jest uformowany w listwie przyszybowej w taki sposób, że kierunek wsuwania zaczepu zatrzasku do gniazda zatrzasku jest zasadniczo w płaszczyźnie oszklenia i prostopadle do krawędzi oszklenia. Dodatkowo, profil adaptacyjny mocowany jest korzystnie do profilu ramy świetlika, za pomocą typowych elementów złącznych, np. wkrętów.
Proponowane rozwiązanie może być również zastosowane w świetliku z dodatkowym elementem - łącznikiem, umożliwiającym montaż oszklenia o większej grubości. Profil adaptacyjny, będący wzdłużnym elementem osadzonym na listwie przyszybowej, zamocowany jest do łącznika świetlika za pomocą pary wypust dokujący - gniazdo wypustu, tak, że profil adaptacyjny w złożeniu z listwą przyszybową tworzą zewnętrzną powierzchnię montażową dla elementów przesłaniających światło. Wspomniany wypust dokujący jest częścią profilu adaptacyjnego, a gniazdo wypustu jest częścią łącznika świetlika oraz profil adaptacyjny osadzony jest na łączniku za pomocą swojej nóżki.
PL 231 175 B1
Łącznik natomiast osadzony jest do górnej powierzchni profilu ramy za pomocą zatrzasku o kierunku zamykania zasadniczo prostopadłym do górnej powierzchni profilu ramy. Zatrzask ten ma dwa zestawy mocujące, które stanowią wypust i sprężysty zaczep w łączniku oraz gniazdo wypustu i gniazdo zaczepu w profilu ramy. Łącznik jest elementem służącym do przesunięcia, w kierunku prostopadłym do płaszczyzny oszklenia, położenia listwy przyszybowej oraz profilu adaptacyjnego.
Dlatego elementami kształtowymi w łączniku, służącymi do montażu na nim listwy przyszybowej są gniazdo zatrzasku i powierzchnia przylgowa. Natomiast elementem kształtowym w listwie przyszybowej do zatrzaskowego mocowania w gnieździe zatrzasku jest sprężysty zaczep zatrzasku. Gniazdo zatrzasku posiada kierunek wsuwania sprężystego zaczepu zatrzasku zasadniczo w płaszczyźnie oszklenia i prostopadle do krawędzi oszklenia. Dodatkowo profil adaptacyjny mocowany jest korzystnie do łącznika, za pomocą typowych elementów złącznych, np. wkrętów.
Świetlik jako całość posiada wewnętrzną powierzchnię montażową, którą stanowią wewnętrzna powierzchnia czołowa i wewnętrzna powierzchnia kątowa, oraz wspomnianą wyżej zewnętrzną powierzchnię montażową którą stanowią zewnętrzna powierzchnia czołowa i zewnętrzna powierzchnia kątowa. Powierzchnia kątowa jest nachylona w stosunku do powierzchni oszklenia o kąt rozwarty, typowy dla profili okiennych. W skrajnym przypadku powierzchnia kątowa może być prostopadła do powierzchni oszklenia. Zewnętrzna powierzchnia montażowa usytuowana jest w przestrzeni pomiędzy oszkleniem a czaszą. Świetlik dachowy według rozwiązania jest ramą z tworzywa sztucznego, wykonaną korzystnie techniką wytłaczania, o takim ukształtowaniu ramy w obszarze pomiędzy oszkleniem a czaszą, która umożliwia montaż akcesoriów w postaci elementów przesłaniających. Korzystnym rozwiązaniem jest zestaw elementów według rozwiązania, który daje możliwość montażu rolet o standardowych dla danego producenta uchwytach, zarówno wewnątrz świetlika jak i pomiędzy oszkleniem i czaszą gwarantując niski koszt takiej uniwersalizacji. Wykorzystanie listwy przyszybowej oraz profilu adaptacyjnego oznacza, że zarówno kształt jak i wymiary obrysu utworzonego profilu ramy po wewnętrznej stronie oszklenia mają swoje odwzorowanie po zewnętrznej stronie oszklenia i zasadniczo pozwalają na wybór miejsca zamontowania elementów przesłaniających lub innych dodatków, np. paneli fotowoltaicznych lub ich modułów, jak również umożliwiają opcjonalny montaż podwójnego zestawu dodatków po wewnętrznej i zewnętrznej stronie oszklenia świetlika. Umożliwia to także zamienny montaż elementów przesłaniających zarówno po wewnętrznej stronie oszklenia jak i w przestrzeni pomiędzy oszkleniem i zewnętrzną czaszą.
Ponadto proponowane rozwiązanie korzystnie wykorzystuje standardowy profil ramy używany również w innych wersjach świetlika, m. in. z płaską szybą zewnętrzną, który jest elementem bazowym do montażu profili adaptacyjnych.
Wynalazek został pokazany na rysunku na którym:
Fig. 1 przedstawia fragment kompletnego zestawu świetlika dachowego według wynalazku, w konfiguracji bez łącznika, z zamontowanym elementem przesłaniającym po zewnętrznej stronie oszklenia,
Fig. 2 przedstawia przekrój poprzeczny przez jeden bok świetlika w konfiguracji bez łącznika i oszkleniem o grubości podstawowej oraz z zamontowanym elementem przesłaniającym,
Fig. 3 przedstawia wybrany fragment przekroju poprzecznego przez zmontowany świetlik w konfiguracji bez łącznika i z oszkleniem o grubości podstawowej,
Fig, 4 przedstawia wybrany fragment przekroju poprzecznego przez zmontowany świetlik w konfiguracji z łącznikiem i z oszkleniem o zwiększonej grubości,
Na Fig. 3 i Fig. 4 nie pokazano dodatku przesłaniającego w celu zwiększenia widoczności zasadniczych elementów przekroju.
W pierwszym przykładzie wykonania świetlik składa się z ościeżnicy 1, w której osadzone jest skrzydło 2. Ze względu na powtarzalność przekroju zasadniczo wszystkich elementów na obwodzie świetlika, dalszy opis będzie dotyczył elementów na jednym boku świetlika.
Świetlik składa się z profilu ramy 3, listwy przyszybowej 4, oszklenia 5, profilu adaptacyjnego 6. Wymienione elementy są korzystnie wzdłużnymi profilami wykonanymi metodą wytłaczania, co oznacza, że mają zasadniczo niezmienny przekrój. Listwa przyszybowa 4 jest bazą do częściowego osadzenia profilu adaptacyjnego 6. Drugim elementem, na którym profil adaptacyjny 6 jest osadzony i do którego jest przymocowany profil ramy 3.
Profil adaptacyjny 6 ma elementy osadcze w postaci nóżki 61 i wypustu dokującego 62. Nóżka stanowi podparcie profilu adaptacyjnego 6 na górnej powierzchni profilu ramy 3, a wypust dokujący zazębia się z gniazdem wypustu 31 w profilu ramy 3. Dodatkowymi elementami mocującymi są
PL 231 175 B1 elementy złączne 8, stosowane punktowo na obwodzie ramy świetlika. W przypadku niestosowania elementów złącznych 8, profile adaptacyjne 6 należy po zamontowaniu połączyć ze sobą na obwodzie za pomocą spoiny klejowej lub zgrzewania, co uniemożliwi wysunięcie wypustu dokującego 62 z gniazda wypustu 31. Całość tworzy nieruchomą i sztywną konstrukcję, której zewnętrzna powierzchnia montażowa 10, składająca się zasadniczo z zewnętrznej powierzchni czołowej 101 i zewnętrznej powierzchni kątowej 102 jest funkcjonalną kopią wewnętrznej powierzchni montażowej 11 po wewnętrznej stronie oszklenia, która zasadniczo składa się z wewnętrznej powierzchni czołowej 111 i wewnętrznej powierzchni kątowej 112. Zewnętrzna powierzchnia kątowa 102 oraz wewnętrzna powierzchnia kątowa 112 są nachylone do płaszczyzny powierzchni oszklenia 5 o kąt rozwarty. Geometryczne i funkcjonalne podobieństwo zewnętrznej powierzchni czołowej 101 i zewnętrznej powierzchni kątowej 102 z wewnętrzną powierzchnią czołową 111 i wewnętrzną powierzchnią kątową 112 pozwala na wybór miejsca zamontowania elementów przesłaniających 9 oraz umożliwia opcjonalny montaż podwójnego zestawu dodatków w postaci np. elementów przesłaniających 9.
Listwa przyszybowa 4 w przypadku montażu na oszkleniu 5 o grubości bazowej jest mocowana do profilu ramy 3 za pomocą zatrzasku. Elementy zatrzasku w profilu ramy 3 stanowią wspólnie powierzchnia przylgowa A 33 i gniazdo zatrzasku A 34. Elementem zatrzasku w listwie przyszybowej 4 do mocowania w profilu ramy 3 jest sprężysty zaczep zatrzasku 41. Zaczep zatrzasku 41 oraz współpracujące z nim gniazdo zatrzasku A 34 w profilu ramy 3 mają kierunek wsuwania zaczepu zatrzasku 41 równoległy do płaszczyzny oszklenia 5 i zasadniczo prostopadły do krawędzi 51 oszklenia 5.
Drugi przykład wykonania różni się od pierwszego przykładu wykonania tym, że w przypadku zastosowania oszklenia 5 o grubości większej od grubości bazowej, zgodnie z Fig. 4, mocowane jest ono z pośredniczeniem łącznika 7.
W tej konfiguracji profil adaptacyjny 6 jest osadzony wspólnie na listwie przyszybowej 4 i na łączniku 7 i mocowany do łącznika 7. Profil adaptacyjny 6 ma elementy osadcze w postaci nóżki 61 i wypustu dokującego 62. Nóżka 61 stanowi podparcie profilu adaptacyjnego 6 na górnej powierzchni łącznika 7, a wypust dokujący 62 zazębia się z gniazdem wypustu 75 w łączniku 7. Dodatkowymi elementami mocującymi są elementy złączne 8, stosowane punktowo na obwodzie ramy świetlika. W przypadku niestosowania elementów złącznych 8, profile adaptacyjne 6 należy po zamontowaniu połączyć ze sobą na obwodzie za pomocą spoiny klejowej lub zgrzewania, co uniemożliwi wysunięcie wypustu dokującego 62 z gniazda wypustu 75 w łączniku 7.
Łącznik 7 mocowany jest do górnej powierzchni profilu ramy 3 za pomocą zatrzasku o kierunku zamykania zasadniczo prostopadłym do górnej powierzchni profilu ramy 3. Zatrzask ma dwa zestawy mocujące, które stanowią wypust 71 i sprężysty zaczep 72 w łączniku 7 oraz gniazdo wypustu 31 i gniazdo zaczepu 32 w profilu ramy 3.
Elementy kształtowe w postaci powierzchni przylgowej B 73 i gniazda zatrzasku B 74 w łączniku 7, służące do montażu listwy przyszybowej 4 na oszkleniu 5 o grubości większej od grubości bazowej, są funkcjonalną kopią elementów kształtowych w profilu ramy 3, które stanowią wspólnie powierzchnię przylgową A 33 i gniazdo zatrzasku A 34, służące do montażu listwy przyszybowej 4 na oszkleniu 5 o grubości bazowej.
Elementem kształtowym w listwie przyszybowej 4 do zatrzaskowego mocowania w łączniku 7 jest sprężysty zaczep zatrzasku 41. Zaczep zatrzasku 41 oraz współpracujące z nim gniazdo zatrzasku B 74 w łączniku 7, mają kierunek wsuwania zaczepu zatrzasku 41 równoległy do płaszczyzny oszklenia 5 i zasadniczo prostopadły do krawędzi 51 oszklenia 5.
Dodatkowym, istotnym elementem świetlika według wynalazku Jest czasza 12 służąca do ochrony przed działaniem warunków atmosferycznych oraz poprawiająca parametry termiczne świetlika.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Świetlik dachowy otwierany lub nieotwierany, zbudowany z ościeżnicy oraz skrzydła, przy czym skrzydło tworzą co najmniej oszklenie i profil ramy z wrębem do osadzenia w nim oszklenia, tak, że oszklenie dociskane jest za pomocą listwy przyszybowej do profilu ramy oraz profil ramy wykonany jest z profili o zasadniczo stałym przekroju znamienny tym, że świetlik ma profil adaptacyjny (6) będący wzdłużnym elementem, osadzonym na listwie przyszybowej (4) i zamocowanym do górnej powierzchni profilu ramy (3) świetlika za pomocą pary wypust dokujący (62) - gniazdo wypustu (31), który to profil adaptacyjny (6) w złoPL 231 175 B1 żeniu z listwą przyszybową (4) tworzy zewnętrzną powierzchnię montażową (10) dla elementów przesłaniających (9) światło.
  2. 2. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 1, znamienny tym, że wypust dokujący (62) jest częścią profilu adaptacyjnego (6), a gniazdo wypustu (31) jest częścią profilu ramy (3) świetlika oraz profil adaptacyjny (6) osadzony jest na profilu ramy (3) za pomocą nóżki (61).
  3. 3. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 1, albo 2, znamienny tym, że elementami kształtowymi w profilu ramy (3), służącymi do montażu listwy przyszybowej (4) są gniazdo zatrzasku A (34) i powierzchnia przylgowa A (33).
  4. 4. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 3, znamienny tym, że elementem kształtowym w listwie przyszybowej (4) do zatrzaskowego mocowania w gnieździe zatrzasku A (34) jest sprężysty zaczep zatrzasku (41).
  5. 5. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 3, albo 4, znamienny tym, że gniazdo zatrzasku A (34) ma kierunek wsuwania zaczepu zatrzasku (41) zasadniczo w płaszczyźnie oszklenia (5) i prostopadle do krawędzi (51) oszklenia (5).
  6. 6. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 1, znamienny tym, że profil adaptacyjny (6) mocowany jest do profilu ramy (3) za pomocą elementów złącznych (8).
  7. 7. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 1, znamienny tym, że świetlik posiada wewnętrzną powierzchnię montażową (11), którą stanowią wewnętrzna powierzchnia czołowa (111) i wewnętrzna powierzchnia kątowa (112), oraz zewnętrzną powierzchnię montażową (10), którą stanowią zewnętrzna powierzchnia czołowa (101) i zewnętrzna powierzchnia kątowa (102).
  8. 8. Świetlik dachowy otwierany lub nieotwierany, zbudowany z ościeżnicy oraz skrzydła, przy czym skrzydło tworzą co najmniej oszklenie i profil ramy z wrębem do osadzenia w nim oszklenia, tak, że oszklenie dociskane jest za pomocą listwy przyszybowej do profilu ramy oraz profil ramy wykonany jest z profili o zasadniczo stałym przekroju, znamienny tym, że świetlik ma profil adaptacyjny (6) będący wzdłużnym elementem, osadzonym na listwie przyszybowej (4) i zamocowanym do łącznika (7) świetlika za pomocą pary wypust dokujący (62) - gniazdo wypustu (75), przy czym profil adaptacyjny (6) w złożeniu z listwą przyszybową (4) tworzy zewnętrzną powierzchnię montażową (10) dla elementów przesłaniających (9) światło.
  9. 9. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 8 znamienny tym, że wypust dokujący (62) jest częścią profilu adaptacyjnego (6), a gniazdo wypustu (75) jest częścią łącznika (7) świetlika oraz profil adaptacyjny (6) osadzony jest na łączniku (7) za pomocą nóżki (61).
  10. 10. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 8, albo 9, znamienny tym, że łącznik (7) przymocowany jest do górnej powierzchni profilu ramy (3) za pomocą zatrzasku o kierunku zamykania zasadniczo prostopadłym do górnej powierzchni profilu ramy (3), przy czym zatrzask ten ma dwa zestawy mocujące, które stanowią wypust (71) i sprężysty zaczep (72) w łączniku (7) oraz gniazdo wypustu (31) i gniazdo zaczepu (32) w profilu ramy (3).
  11. 11. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 8, znamienny tym, że elementami kształtowymi w łączniku (7), służącymi do montażu listwy przyszybowej (4) są gniazdo zatrzasku B (74) i powierzchnia przylgowa B (73).
  12. 12. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 11, znamienny tym, że elementem kształtowym w listwie przyszybowej (4) do zatrzaskowego mocowania w gnieździe zatrzasku B (74) jest sprężysty zaczep zatrzasku (41).
  13. 13. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 12 znamienny tym, że gniazdo zatrzasku B (74) ma kierunek wsuwania zaczepu zatrzasku (41) zasadniczo w płaszczyźnie oszklenia (5) i prostopadle do krawędzi (51) oszklenia (5).
  14. 14. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 8, znamienny tym, że świetlik posiada wewnętrzną powierzchnię montażową (11), którą stanowią wewnętrzną powierzchnia czołowa (111) i wewnętrzną powierzchnia kątowa (112), oraz zewnętrzną powierzchnię montażową (10), którą stanowią zewnętrzna powierzchnia czołowa (101) i zewnętrzna powierzchnia kątowa (102).
  15. 15. Świetlik dachowy według zastrzeżenia 8, znamienny tym, że profil adaptacyjny (6) mocowany jest do łącznika (7) za pomocą elementów złącznych (8),
PL401876A 2012-12-03 2012-12-03 Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów PL231175B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401876A PL231175B1 (pl) 2012-12-03 2012-12-03 Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401876A PL231175B1 (pl) 2012-12-03 2012-12-03 Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL401876A1 PL401876A1 (pl) 2014-06-09
PL231175B1 true PL231175B1 (pl) 2019-01-31

Family

ID=50846617

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL401876A PL231175B1 (pl) 2012-12-03 2012-12-03 Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL231175B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL240145B1 (pl) * 2017-08-21 2022-02-21 Okpol Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Modułowy świetlik do dachów płaskich
PL71817Y1 (pl) * 2017-09-28 2021-02-22 Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Świetlik dachowy ze źródłem światła sztucznego

Also Published As

Publication number Publication date
PL401876A1 (pl) 2014-06-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3396100B1 (en) Flat roof window with external screen
US20090320388A1 (en) Double-skin and moveable-sunshade facade system
KR102003964B1 (ko) 커튼월 이중 외피 시스템창호 및 이의 시공방법
US10087635B2 (en) Curb-mounted skylight
US8376019B2 (en) Window assembly with movable interior sash
ES2609850T5 (es) Marco para puertas y ventanas de material termoplástico soldable, que puede recubrirse con material diferente
PL171256B1 (pl) Okno z profili wytlaczanych PL PL PL PL PL
WO2007042038A3 (en) A window element, a profiled pultruded panel, a system of a profiled pultruded panel and one or more fixation elements, a covering of a building or a house, a building or a house, a method of providing an outer weather resistant covering, and a building element
US20080034677A1 (en) Rooflight
PL231175B1 (pl) Świetlik dachowy z profilem adaptacyjnym umożliwiającym montaż akcesoriów
HU221557B (hu) Ablakszerkezet, főleg tetőablak-szerkezet
EP2487307A2 (en) Window set for barrel roof
PL231540B1 (pl) Uniwersalny świetlik dachowy z zestawem opcjonalnie montowanych elementów
PL231030B1 (pl) Świetlik dachowy z płaską powierzchnią zewnętrzną przepuszczającą światło
PL226108B1 (pl) Swietlik dachowy z lacznikiem umozliwiajacym montaz oszklenia o roznej grubosci
WO2014059998A1 (en) A window comprising a screening arrangement with mounting means and method of providing a window with a screening arrangement
CA3107832A1 (en) Sunshade
EP2554761A1 (en) A set of side frame covers of a roof window
CN110621843A (zh) 用于窗户的遮盖装置
PL226109B1 (pl) Swietlik dachowy z nawiewnikiem swiezego powietrza
PL225268B1 (pl) Kołnierz uszczelniający połączenie pokrycia dachowego z konstrukcją okna dachowego
PL70932Y1 (pl) Okno dachowe
PL228671B1 (pl) Okno dachowe lub wyłaz dachowy ze skrzydłem rozwieranym na zewnątrz z zespołem mocującym górny element osłonowy
WO2022036385A1 (en) Louvre window assembly
US20200217131A1 (en) Method of screening a cavity window and external awning for use therewith