PL230737B1 - Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych - Google Patents

Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych

Info

Publication number
PL230737B1
PL230737B1 PL412959A PL41295915A PL230737B1 PL 230737 B1 PL230737 B1 PL 230737B1 PL 412959 A PL412959 A PL 412959A PL 41295915 A PL41295915 A PL 41295915A PL 230737 B1 PL230737 B1 PL 230737B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover
covers
housing
housing according
circuit board
Prior art date
Application number
PL412959A
Other languages
English (en)
Other versions
PL412959A1 (pl
Inventor
Xavier Vàzquez Villà
Adriá Rigué Rebull
Original Assignee
Simon S A U
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Simon S A U filed Critical Simon S A U
Publication of PL412959A1 publication Critical patent/PL412959A1/pl
Publication of PL230737B1 publication Critical patent/PL230737B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K5/00Casings, cabinets or drawers for electric apparatus
    • H05K5/02Details
    • H05K5/03Covers
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/46Bases; Cases
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Mounting Of Printed Circuit Boards And The Like (AREA)
  • Insertion, Bundling And Securing Of Wires For Electric Apparatuses (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest obudowa typu przegubowego, przeznaczona do osłaniania elementów elektrycznych i elektronicznych zainstalowanych na płytce drukowanej, charakteryzująca się tym, że zawiera przynajmniej jedną pierwszą pokrywę końcową (31) i jedną drugą pokrywę końcową (32), połączone przegubowo z mostkiem łącznikowym (4), który łączy te pokrywy końcowe.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest przegubowa obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych, stosowana zwłaszcza w przemyśle wytwarzania akcesoriów do elementów elektrycznych i elektronicznych.
Ze stanu techniki, znane są obudowy elementów elektrycznych i elektronicznych, składające się przynajmniej z kilku elementów składowych - z oddzielnego pojemnika i pokrywy, które są ze sobą łączone różnymi sposobami.
Z międzynarodowego zgłoszenia patentowego PCT nr WO200410737A2 znana jest obudowa stanowiąca ekran chroniący umieszczone w niej elementy elektroniczne przed wpływem szkodliwych fal radiowych. Obudowa ta wykonana jest z metalu i złożona jest z kilku ścianek, bez ścianki spodniej i które po złożeniu stanowią otwarte od dołu pudło ochronne na elementy elektroniczne. Obudowa ta jest lutowana na dolnych obrzeżach do płytki elektronicznej na której znajdują się chronione przed falami radiowymi elementy lub moduły elektroniczne. Jedna ze ścianek jest wyposażona w występ współpracujący z otworem w innej ściance i zamykający obudowę po jej złożeniu.
Z niemieckiego wzoru użytkowego nr DE 295 09 557 U1 znana jest kaseta/skrzynka składająca się ze szczelnie zamykanej, zdejmowanej pokrywy oraz kwadratowej lub prostokątnej obudowy z blachy stalowej, zaopatrzona w umieszczone w narożach pasy/listwy do montażu modułów lub zespołów elektrycznych, przy czym listwy te są uformowane na zewnętrznych krawędziach dwóch ścianek bocznych, a z tyłu mają górną i dolną powierzchnię oporową dla danej sąsiedniej ścianki bocznej, zaś cała obudowa wraz z listwami montażowymi składa się z pojedynczego elementu blaszanego.
Obudowy dla podzespołów elektronicznych, znane ze stanu techniki, nie mają cech charakterystycznych dla obudowy, będącej przedmiotem wynalazku.
Przedmiotem wynalazku jest obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych ze złączami w postaci wtyku lub gniazda oraz na przewody elektryczne, w której umieszcza się odpowiedni zespół obwodów elektrycznych taki, jak np. płytka drukowana. Obudowa według wynalazku zawiera przynajmniej dwie pokrywy końcowe, połączone mostkiem łącznikowym i stanowiące jedną całość, przy czym mostki łącznikowe połączone są ze sobą przegubowo, korzystnie poprzez wygięcie samego materiału. Dzięki temu obniżono koszty wytwarzania obudowy.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji obudowy elementów elektrycznych i elektronicznych, która po zamknięciu korzystnie ma kształt pryzmatyczny z przynajmniej jednym otworem do wprowadzenia przewodów łączących, przy czym otwór ten znajduje się w mostku łącznikowym obu pokryw. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie przewodów do obudowy przed jej zamknięciem, uniemożliwiając ich przesunięcia lub nieprawidłowe zaciśnięcia, co mogłoby mieć wpływ na jakość połączeń.
Cel ten realizuje obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych, która zawiera przynajmniej jedną pierwszą pokrywę końcową oraz jedną drugą pokrywę końcową, połączone przegubowo mostkiem łącznikowym, łączącym pokrywy końcowe, przy czym mostek łącznikowy jest wyposażony w przynajmniej jeden otwór dla wiązki kablowej.
Pokrywy końcowe obudowy są korzystnie połączone z mostkami łącznikowymi za pomocą elementów wygiętych stanowiących przeguby. Korzystnie obudowa stanowi wykonaną z jednakowego materiału jedną całość z pokrywami i mostkami łącznikowymi.
Szerokość mostka łącznikowego obudowy jest korzystnie mniejsza od szerokości pokryw pośrednich i pokryw końcowych.
Każda pokrywa pośrednia obudowy ma korzystnie obwodową ścianę pokrywy pośredniej, a każda pokrywa końcowa obwodową ścianę pokrywy końcowej.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w okienko, umieszczone w przynajmniej jednej pośredniej lub jednej końcowej pokrywie w pobliżu mostka łącznikowego.
Zarówno w pierwszej pokrywie końcowej, jak i w drugiej pokrywie końcowej obudowy znajdują się korzystnie wycięcia, które po zamknięciu obudowy tworzą przestrzeń dla wtyczki-gniazdka płytki drukowanej.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w zamknięcia, do połączenia zatrzaskowo obu pokryw końcowych.
Zamknięcie obudowy, które łączy obie pokrywy końcowe, korzystnie stanowi kilka perforowanych zakładek umieszczonych na pierwszej pokrywie końcowej i współpracujących z występami znajdującymi się w punktach styku z drugą pokrywą końcową, co prowadzi do zamknięcia obudowy.
PL 230 737 Β1
Zamknięcia obudowy, które łączą obie pokrywy końcowe z pokrywą pośrednią, stanowią kilka perforowanych zakładek, które są umieszczone na obu pokrywach końcowych i zatrzaskują się na kilku występach znajdujących się w punktach styku z pokrywą pośrednią.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w elementy pozycjonujące płytkę drukowaną.
Elementy pozycjonujące dla płytki drukowanej obudowy są korzystnie utworzone przez kilka kołków umieszczonych wewnątrz jednej z pokryw końcowych oraz z współpracujących z nimi kilku wycięć w tej płytce drukowanej.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w kilka żeber poprzecznych i żeber równoległych w jednej z pokryw końcowych dla usztywnienia płytki drukowanej w tej pokrywie.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w kilka żeber mocujących i kilka uchwytów w jednej z pokryw pośrednich dla usztywnienia płytki drukowanej w tej pokrywie.
Od wewnętrznej strony przynajmniej jednej z pokryw końcowych lub pokryw pośrednich obudowy znajduje się korzystnie kilka perforowanych występów do przepuszczenia wiązek przewodów zaciśniętych w złączu na płytce drukowanej.
Obudowa jest korzystnie wyposażona w szereg elementów przytrzymujących do jej mocowania w ramie lub analogicznym wsporniku.
Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych według wynalazku, która po zamknięciu ma kształt pryzmatyczny z przynajmniej jednym otworem do wprowadzenia przewodów łączących jest wyposażona dodatkowo w przynajmniej jedno okienko służące do ewentualnego wprowadzenia narzędzi w celu podłączenia przewodów do bloku zacisków.
Na jednej z powierzchni czołowych obudowy umieszczono kilka perforowanych występów, które umożliwiają wprowadzenie i zamocowanie wiązek przewodów, co z kolei pozwala na ich grupowanie i zabezpieczenie w obudowie. Ma to szczególnie praktyczne znaczenie w przypadku obudów z dużą ilością przewodów.
Obie pokrywy są odpowiednio dopasowane względem siebie i są jednakowej szerokości (która oznacza odległość pomiędzy dłuższymi, przeciwległymi bokami korpusu obudowy w pozycji pełnego otwarcia), natomiast łącznik jest znacznie węższy, co umożliwia utworzenie odpowiedniego obszaru dla połączenia dwóch pokryw poprzez maksymalizację powierzchni ich profilu, jaka pozostaje we wzajemnym kontakcie. Polepsza to zamknięcie obu części obudowy, które jest możliwe dzięki dopasowaniu krawędzi ścian obwodowych obu pokryw łączonych mostkiem łącznikowym, oraz przy pomocy elementów mocujących takich, jak np. zaciski lub zatrzaski.
Zastosowane na pokrywie kilka żeber i kołków umożliwia pozycjonowanie, ustawianie i mocowanie w pokrywie płytki drukowanej. Dzięki zastosowaniu tych elementów możliwe jest mocowanie płytki na obu pokrywach.
Podobnie i korzystnie, na jednej z powierzchni czołowych obudowy, na zewnętrznej stronie jednej z pokryw, umieszczono kilka perforowanych występów, które umożliwiają wprowadzenie i zamocowanie wiązek przewodów, co z kolei pozwala na ich grupowanie i zabezpieczenie w obudowie. Ta funkcja ma szczególnie praktyczne znaczenie w przypadku zastosowania dużej ilości przewodów.
Na jednej z pokryw obudowy znajduje się kilka elementów zaciskowych bocznych do łączenia jej z ramą lub analogicznym wspornikiem, na którym obudowa ma być osadzona.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładowym rozwiązaniu konstrukcyjnym na rysunku na którym: Fig. 1 przedstawia obudowę według wynalazku w jednym z rozwiązań konstrukcyjnych, złożoną tylko z dwóch pokryw końcowych i pojedynczego mostka łącznikowego, w pozycji prawie całkowitego otwarcia oraz z wysuniętym zespołem obwodu wewnętrznego umieszczonym na płytce w widoku perspektywicznym; Fig. 2 - tę samą obudowę z Fig. 1, całkowicie otwartą z płytką drukowaną umieszczoną w jej wnętrzu w widoku perspektywicznym; Fig. 3 - obudowę z Fig. 1 w fazie składania w widoku perspektywicznym; Fig. 4 - obudowę z Fig. 1, całkowicie zamkniętą w widoku perspektywicznym; Fig. 5 - obudowę według wynalazku w innym rozwiązaniu konstrukcyjnym w fazie otwartej w widoku perspektywicznym, a Fig. 6 - obudowę z Fig. 5 w fazie składania w widoku perspektywicznym.
Na Fig. 1,2, 5 i 6 przedstawiono dwa przykłady korzystnych, ale nie jedynych rozwiązań przegubowej obudowy elementów elektrycznych i elektronicznych według wynalazku, przy czym obudowa 1 jest wykonana jako całość i jest utworzona przez przynajmniej przez trzy części wzajemnie połączone przegubowo, a mianowicie dwie pokrywy końcowe 3 oraz mostek łącznikowy 4, który łączy te pokrywy poprzez przeguby powstałe jako kilka wygięć 5, utworzonych poprzez przewężenie grubości materiału, z którego utworzony jest korpus obudowy 1.
PL 230 737 Β1
Jak wynika z Fig. 5 i 6, obudowa 1 w różnych wariantach konstrukcyjnych może mieć kilka pokryw pośrednich 2 wraz z odpowiednimi mostkami łącznikowymi 4, zależnie od zastosowania.
Korpus obudowy 1 korzystnie jest wykonany jako całość w jednym procesie produkcyjnym, jednakże opcjonalnie możliwe jest utworzenie go z poszczególnych części kolejno łączonych przegubowo.
Jak widać z przykładów pokazanych na rysunku, korpus obudowy 1 ma korzystnie kształt prostokątny, pokrywy końcowe 3 mają ściany obwodowe 3a, a pokrywy pośrednie 2 ściany obwodowe 2a. Dzięki temu, po zamknięciu obudowa 1 ma kształt pryzmatyczny, przy czym szerokość (a) mostka łącznikowego 4 jest mniejsza od szerokości (a’) pokryw 2 i 3.
Na rysunkach przedstawiono połączenie zatrzaskowe pomiędzy różnymi pokrywami, pokrywami końcowymi 3 i pokrywami pośrednimi 2 za pomocą dopasowania krawędzi ścian obwodowych jednej pokrywy ze ścianami obwodowymi sąsiedniej pokrywy, przy użyciu zaczepów lub zacisków.
W przypadku obudów z dwiema pokrywami końcowymi 3 i jednym mostkiem łącznikowym 4, łącznikami są perforowane klapki 6 znajdujące się na ścianie obwodowej 3a pierwszej pokrywy końcowej 31, które współpracują z kilkoma odpowiednimi występami 7 umieszczonymi w punktach styku ze ścianą obwodową 3a drugiej pokrywy końcowej 32.
W innym rozwiązaniu konstrukcyjnym obudów z pokrywami końcowymi 3 i pokrywą pośrednią 2 z odpowiednimi mostkami łącznikowymi 4 na ścianie obwodowej 3a obu pokryw końcowych 3 znajdują się perforowane klapki 6, które zatrzaskują się w kilku występach 7 umieszczonych w punktach styku ze ścianą obwodową 2a jednej z pokryw pośrednich 2.
Niektóre typy mostków łącznikowych 4 mogą posiadać szereg otworów 10 do wprowadzania przewodów łączonych w zaciskach 11, które połączone są z wtyczką lub gniazdem 12 np. USB, poprzez obwody na płytce drukowanej 13, znajdującej się w obudowie. W jednej z pokryw obudowy 1 znajduje się otwór 14 na śrubokręt do śrub zacisków 11. W obu pokrywach 3 obudowy 1 znajdują się z kolei dwa wycięcia 15 stanowiące otwór na wtyczkę lub gniazdo 12 przyłączeniowe.
Dla zamocowania płytki drukowanej 13 w obudowie, w jednym z rozwiązań konstrukcyjnych płytka ta ma dwa otwory 13a służące do centrowania jej na dwóch kołkach 8 umieszczonych na wewnętrznej stronie pierwszej pokrywy końcowej 31 blisko mostka łącznikowego 4 (Fig. 1 do 4). Pierwsza pokrywa końcowa 31 ma także poprzeczne żebro 19 łączące wspomniane kołki 8, jak również parę żeber równoległych 20 położonych najdalej od mostka łącznikowego 4. We wnętrzu drugiej pokrywy końcowej 32 po każdej stronie ściany obwodowej 3a znajdują się dwa występy 9, służące do umiejscowienia płytki drukowanej 13 pomiędzy tymi występami oraz żebrem poprzecznym 19 i parą żeber równoległych 20 we wnętrzu pierwszej pokrywy końcowej 31.
W innym rozwiązaniu konstrukcyjnym jedna z pokryw pośrednich 2 obudowy 1 wyposażona jest w układ złożony z kilku żeber ustawiających 21 i kilku występów 22, dla zamocowania płytki drukowanej 13 (Fig. 5 i 6).
Ponadto, obudowa na zewnętrznej stronie przynajmniej jednej z pokryw 2 lub 3 jest zaopatrzona w kilka perforowanych występów przeznaczonych do przeprowadzenia wiązki przewodów w celu uchwycenia i utrzymania w całości przewodów łączonych w zacisku 11 płytki drukowanej 13, oraz w kilka elementów przytrzymujących 17, które po złożeniu obudowy tworzą rowkowane wgłębienia 18 służące do mocowania obudowy do ramy lub analogicznego wspornika.
Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych według wynalazku może mieć różne rozwiązania konstrukcyjne i może być stosowana w różnych dziedzinach techniki wszędzie tam, gdzie wymagane jest stosowanie przejścia połączeń kablowych z wtykami lub gniazdami elektrycznymi.

Claims (16)

Zastrzeżenia patentowe
1. Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych, typu przegubowego, przeznaczona do osłaniania elementów elektrycznych i elektronicznych zainstalowanych na płytce drukowanej (13), znamienna tym, że zawiera przynajmniej jedną pierwszą pokrywę końcową (31) oraz jedną drugą pokrywę końcową (32), połączone przegubowo mostkiem łącznikowym (4), łączącym pokrywy końcowe (3), przy czym mostek łącznikowy (4) jest wyposażony w przynajmniej jeden otwór (10) dla wiązki kablowej.
2. Obudowa według zastrz. 1 i 2, znamienna tym, że pokrywy końcowe są połączone z mostkami łącznikowymi (4) za pomocą elementów wygiętych (5) stanowiących przeguby
PL 230 737 Β1 i tworzących wykonaną z jednego materiału jedną całość z pokrywami i mostkami łącznikowymi (4).
3. Obudowa według zastrz. 1 i 2, znamienna tym, że szerokość (a) mostka łącznikowego (4) jest mniejsza od szerokości (a1) pokryw pośrednich (2) i pokryw końcowych (3).
4. Obudowa według zastrz. od 1 do 3, znamienna tym, że każda pokrywa pośrednia (2) ma obwodową ścianę pokrywy pośredniej (2a), a każda pokrywa końcowa (3) obwodową ścianę pokrywy końcowej (3a).
5. Obudowa według zastrz. od 1 do 4, znamienna tym, że jest wyposażona w okienko (14), umieszczone w przynajmniej jednej pośredniej (2) lub jednej końcowej (3) pokrywie w pobliżu mostka łącznikowego (4).
6. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że zarówno w pierwszej pokrywie końcowej (31), jak i w drugiej pokrywie końcowej (32) znajdują się wycięcia (15), które po zamknięciu obudowy tworzą przestrzeń dla wtyczki-gniazdka (12) płytki drukowanej (13).
7. Obudowa według zastrz. 1 i 6, znamienna tym, że jest wyposażona w zamknięcia, do połączenia zatrzaskowo obu pokryw końcowych (3).
8. Obudowa według zastrz. 2 i 6, znamienna tym, że jest wyposażona w zamknięcie, które łączy zatrzaskowo obie pokrywy końcowe (3) z pokrywą pośrednią (2).
9. Obudowa według zastrz. 7, znamienna tym, że zamknięcie, które łączy obie pokrywy końcowe (3) stanowi kilka perforowanych zakładek (6), umieszczonych na pierwszej pokrywie końcowej (31) i współpracujących z występami (7) znajdującymi się w punktach styku z drugą pokrywą końcową (32).
10. Obudowa według zastrz. 8, znamienna tym, że zamknięcia, które łączą obie pokrywy końcowe (3) z pokrywą pośrednią (2), stanowią kilka perforowanych zakładek (6), które są umieszczone na obu pokrywach końcowych (3) i zatrzaskują się na kilku występach (7) znajdujących się w punktach styku z pokrywą pośrednią (2).
11. Obudowa według zastrz. 1 do 7, znamienna tym, że jest wyposażona w elementy pozycjonujące płytkę drukowaną (13).
12. Obudowa według zastrz. 11, znamienna tym, że elementy pozycjonujące dla płytki drukowanej (13) są utworzone przez kilka kołków (8) umieszczonych wewnątrz jednej z pokryw końcowych (3) oraz z współpracujących z nimi kilku wycięć (13a) w płytce drukowanej (13).
13. Obudowa według zastrz. 11, znamienna tym, że jest wyposażona w kilka żeber poprzecznych (19) i żeber równoległych (20) w jednej z pokryw końcowych (3) dla usztywnienia płytki drukowanej (13) w tej pokrywie.
14. Obudowa według zastrz. 11, znamienna tym, że jest wyposażona w kilka żeber mocujących (21) i kilka uchwytów (22) w jednej z pokryw pośrednich (2) dla usztywnienia płytki drukowanej (13) w tej pokrywie.
15. Obudowa według zastrz. 1 do 14, znamienna tym, że od wewnętrznej strony przynajmniej jednej z pokryw końcowych (3) lub pokryw pośrednich (2) znajduje się kilka perforowanych występów (16) do przepuszczenia wiązek przewodów zaciśniętych w złączu (11) na płytce drukowanej (13).
16. Obudowa według zastrz. 1 do 15, znamienna tym, że jest wyposażona ponadto w szereg elementów przytrzymujących (17) do jej mocowania w ramie lub analogicznym wsporniku.
PL412959A 2014-07-07 2015-06-30 Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych PL230737B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ES201431018A ES2522740B1 (es) 2014-07-07 2014-07-07 Carcasa para componentes eléctricos y electrónicos
ES201431018 2014-07-07

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL412959A1 PL412959A1 (pl) 2016-01-18
PL230737B1 true PL230737B1 (pl) 2018-12-31

Family

ID=51869071

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL412959A PL230737B1 (pl) 2014-07-07 2015-06-30 Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych

Country Status (5)

Country Link
CN (1) CN205071522U (pl)
ES (1) ES2522740B1 (pl)
MA (1) MA38242A1 (pl)
PL (1) PL230737B1 (pl)
RU (1) RU159537U1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105977687A (zh) * 2016-06-29 2016-09-28 苏州瑞腾照明科技股份有限公司 一种电源盒
DE102016116743A1 (de) * 2016-09-07 2018-03-08 Lisa Dräxlmaier GmbH Faserverstärktes Gehäuselelement zur Aufnahme einer elektrischen Komponente, damit ausgestattetes Gehäuse und Herstellungsverfahren
RU188120U1 (ru) * 2018-11-12 2019-03-29 Общество с ограниченной ответственностью "ШТИЛЬ ЭНЕРГО" Блок стабилизатора напряжения инверторного типа

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW406874U (en) * 1998-07-14 2000-09-21 Hon Hai Prec Ind Co Ltd Receptacle connector
US6142828A (en) * 1998-11-24 2000-11-07 The Whitaker Corporation Shielded connector having adjustable cable exit
US7095626B2 (en) * 2003-05-29 2006-08-22 Interplex Nas Inc. Openable one-piece electrical RF shield and method of manufacturing the same
JP4588522B2 (ja) * 2005-04-25 2010-12-01 矢崎総業株式会社 電気接続箱

Also Published As

Publication number Publication date
PL412959A1 (pl) 2016-01-18
RU159537U1 (ru) 2016-02-10
ES2522740A1 (es) 2014-11-17
ES2522740B1 (es) 2015-05-22
MA38242A1 (fr) 2016-02-29
CN205071522U (zh) 2016-03-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10050394B2 (en) Contact element for a plug arrangement in a bus system, more particularly an externally routed bus system
RU2335047C1 (ru) Соединительная муфта
CN108574242B (zh) 电气接线箱以及线束
ES2626636T3 (es) Carcasa electrónica con una placa de circuito impreso y método para fabricar una carcasa electrónica
CN102403683A (zh) 连接器盖和设置有该连接器盖的接线盒单元
WO2012086528A1 (en) Connection structure and connection unit of electronic component
PL230737B1 (pl) Obudowa elementów elektrycznych i elektronicznych
US9589756B2 (en) Fusible link mounting structure and electrical junction box
US11387591B2 (en) Plug connector module for an industrial plug connector
CN111448532A (zh) 具有印制电路板的电子设备
JP6836889B2 (ja) 電気接続箱、及び、ワイヤハーネス
US9516780B2 (en) Device for accommodating mounting rail module cases
KR20140136152A (ko) 정션박스
ES2533606T3 (es) Clavija de enchufe variable de un conector
KR101449753B1 (ko) 배터리 셀 모듈의 전기접속장치 및 이를 포함하는 배터리 셀 모듈
JP2019145503A (ja) コンタクト及びバスバーアセンブリ、そのようなコンタクト及びバスバーアセンブリを有する電子機器のハウジングアセンブリ、そのような電子機器のハウジングアセンブリから電子機器のハウジングを取り外す方法
KR101601299B1 (ko) 자동차용 정션박스
KR20160073152A (ko) 커넥터
RU192718U1 (ru) Модуль электронного прибора
RU103266U1 (ru) Модуль электронного прибора, корпус и шина этого модуля
JP2016171721A (ja) 電気接続箱
CN111466059B (zh) 紧凑附装壳
CN220122286U (zh) 三相汇流排
JP2019068634A (ja) 電気接続箱及びワイヤハーネス
JP2006149077A (ja) 電気接続箱