PL229930B1 - Sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do tego sposobu - Google Patents

Sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do tego sposobu

Info

Publication number
PL229930B1
PL229930B1 PL421396A PL42139615A PL229930B1 PL 229930 B1 PL229930 B1 PL 229930B1 PL 421396 A PL421396 A PL 421396A PL 42139615 A PL42139615 A PL 42139615A PL 229930 B1 PL229930 B1 PL 229930B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
valve
transport path
valves
transport
forged
Prior art date
Application number
PL421396A
Other languages
English (en)
Other versions
PL421396A1 (pl
Inventor
Katsunori Osabe
Katsunori OSABE
Yoshiyuki UEKI
Kiyoshi Takase
Naoya Ishihara
Original Assignee
Nittan Valva
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nittan Valva filed Critical Nittan Valva
Publication of PL421396A1 publication Critical patent/PL421396A1/pl
Publication of PL229930B1 publication Critical patent/PL229930B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21KMAKING FORGED OR PRESSED METAL PRODUCTS, e.g. HORSE-SHOES, RIVETS, BOLTS OR WHEELS
    • B21K1/00Making machine elements
    • B21K1/20Making machine elements valve parts
    • B21K1/24Making machine elements valve parts valve bodies; valve seats
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21KMAKING FORGED OR PRESSED METAL PRODUCTS, e.g. HORSE-SHOES, RIVETS, BOLTS OR WHEELS
    • B21K29/00Arrangements for heating or cooling during processing
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21DMODIFYING THE PHYSICAL STRUCTURE OF FERROUS METALS; GENERAL DEVICES FOR HEAT TREATMENT OF FERROUS OR NON-FERROUS METALS OR ALLOYS; MAKING METAL MALLEABLE, e.g. BY DECARBURISATION OR TEMPERING
    • C21D9/00Heat treatment, e.g. annealing, hardening, quenching or tempering, adapted for particular articles; Furnaces therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Forging (AREA)

Abstract

Sposób skutecznego chłodzenia zaworów kutych w krótkim czasie cyklu oraz urządzenie do niego, w którym co najmniej jeden zawór (1) kuty na gorąco jest dostarczany oraz umieszczany na chłodzonej wodą płaskiej liniowej ścieżce (22A) transportowej zaworu z ich przylgniami czołowymi zaworu w kontakcie ze ścieżką (22A) transportową zaworu, oraz zawór (1) jest przemieszczany przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość oraz w tym samym czasie zawór (1) poprzedzający, który został przemieszczony przesuwnie do przodu jest przemieszczany dalej do przodu, poprzez co zawory (1) są przerywanie transportowane w linii we wstępnie określonym odstępie z ich przylgnią czołową zaworu utrzymywaną w kontakcie ze ścieżką (22A) transportową zaworu w sposób synchronizowany z operacją dostarczania zaworu, tak, aby były chłodzone.

Description

Opis wynalazku
DZIEDZINA WYNALAZKU
Przy wytwarzaniu zaworów silnika do silnika spalinowego wewnętrznego spalania samochodu oraz motocykla, na przykład zasadniczy zawór, mający część zawieradła zaworu oraz część trzpienia na jednym końcu integralne z częścią zawieradła zaworu, jest najpierw kuty w procesie kucia na gorąco, który następnie jest chłodzony w trakcie procesu chłodzenia do wstępnie określonej temperatury poniżej początkowej temperatury transformacji martenzytycznej, aby zwiększyć jego twardość, a następnie poddawany obróbce cieplnej (hartowaniu), w celu usunięcia resztkowych naprężeń oraz udoskonalenia struktur metalowych, aby nadać wytrzymałość na rozciąganie przed poddaniem go końcowemu etapowi obróbki skrawania oraz szlifowania.
Niniejszy wynalazek dotyczy sposobu chłodzenia zaworów kutych w etapie chłodzenia, oraz urządzenia do tego, stosowanego po kuciu na gorąco, a przed obróbką cieplną.
STAN TECHNIKI
Dokument Patentowy 1 cytowany poniżej ujawnia urządzenie prasy do kucia, w którym podstawowe formowane wyroby (kute na gorąco) utworzone poprzez kuźniarkę są transportowane do korpusu głównego prasy do kucia przez przenośnik, a wtórnie formowane wyroby utworzone przez korpus główny prasy do kucia są transportowane, przez chłodzący przenośnik, do odbieralnika do losowego odbioru wyrobów, przy czym wtórnie formowane wyroby zostaną schłodzone podczas ich transportu.
Bardziej szczegółowo, zawory, które są wtórnie formowanymi wyrobami utworzonymi przez korpus główny prasy do kucia są naturalnie chłodzone podczas ich transportu do odbieralnika w kontakcie z powietrzem otoczenia. Jednak naturalne chłodzenie jest nieefektywne do ochłodzenia takich zaworów wystarczająco. Dlatego jest konieczne, aby ochłodzić zawory w odbieralniku do wcześniej określonej temperatury poniżej temperatury początkowej transformacji martenzytycznej za pomocą, na przykład, wentylatora, co jest jednak bardzo uciążliwe.
Z drugiej strony, Dokument Patentowy 2 cytowany poniżej ujawnia skuteczny sposób chłodzenia oraz urządzenie do tego sposobu, chłodzące ogrzewane wyroby w atmosferze nieutleniającej, w komorze chłodzącej obok komory grzewczej w ciągłym piecu grzewczym.
W szczególności, umieszczone w komorze chłodzącej płyty węglowe dobrze przewodzące ciepło są ułożone na dnie komory chłodzącej i znajdują się w sąsiedztwie komory grzewczej oraz otoczone są płaszczem wody chłodzącej chłodzonym przez cyrkulację zimnej wody, a taśma przenośnikowa wykonana z siatki metalowej jest w kontakcie z płytami węglowymi tak, że ciepło z gorących wyrobów na taśmie przenośnikowej jest pochłaniane przez płaszcz chłodzący poprzez taśmę przenośnikową oraz płyty węglowe.
Należy zauważyć, że ponieważ wyroby na taśmie przenośnikowej są chłodzone, chociaż niebezpośrednio, za pomocą płaszcza wody chłodzącej, w którym woda chłodząca jest doprowadzana w obiegu, chłodzone są bardziej efektywne niż przez naturalne chłodzenie czy chłodzenie wentylatorem. Jednakże dwa przeszkadzające materiały, taśma przenośnikowa oraz płyty węglowe znajdujące się pomiędzy płaszczem wody chłodzącej, a wyrobami hamują pochłanianie ciepła przez płaszcz wody chłodzącej, a tym samym jego efekt chłodzenia nie może zostać ulepszony. W celu poprawienia jego efektu chłodzącego, cała długość komory chłodzącej może być zwiększona. Ale wtedy przestrzeń montażowa dla urządzenia chłodzącego musi być odpowiednio zwiększona.
Minimalizacja przestrzeni montażowej oraz bardziej wydajne chłodzenie wyrobów można osiągnąć umożliwiając, aby taśma przenośnikowa pracowała przy bardzo małej szybkości (125 mm na minutę). Na przykład, wyroby o temperaturze 800°C można schłodzić do 150°C na taśmie przenośnikowej, która przesuwa się w komorze chłodzącej o całej długości 6,5 m w około jedną godzinę (dokładnie 52 minuty).
DOKUMENTY ZE STANU TECHNIKI
Dokumenty patentowe
Dokument patentowy 1: JPA2002-273539 (akapity 0014 do 0016, Fig. 1 oraz 2) Dokument patentowy 2: JPA2007-17100 (akapity 0011 do 0018, Fig. 1 oraz 2)
STRESZCZENIE WYNALAZKU
Cele które mają zostać osiągnięte przez wynalazek.
Linia produkcyjna tego rodzaju zaworów silnikowych obejmuje procesy kucia na gorąco, chłodzenia, obróbki cieplnej (hartowania) oraz obróbki skrawaniem, przy czym na czas cyklu całej linii
PL 229 930 B1 produkcyjnej zaworu największy wpływ ma czas cyklu najwolniejszego procesu wśród czasów cyklu spośród wszystkich procesów. Zatem trudnością dotyczącą konwencjonalnej linii jest to, że przez cały czas cyklu linii produkcyjnej zaworu nie może być znacząco zredukowany ze względu na to, że proces chłodzenia wymaga czasu.
Twórcy niniejszego wynalazku zauważyli dość dobry sposób chłodzenia oraz urządzenie do niego, jak ujawniono w Dokumencie Patentowym 2 do stosowania przy wytwarzaniu zaworów silnikowych w celu ochłodzenia zaworów po kuciu na gorąco, ale przed obróbką cieplną (hartowaniem) zaworów.
Jednak niezbędne jest, aby spowolnić szybkość roboczą chłodzącej taśmy przenośnikowej przenoszącej na sobie zawory w celu wystarczającego schłodzenia zaworów, około jednej godziny zajmuje ochłodzenie zaworów z 800°C do 150°C, gdyż jego szybkość chłodzenia jest wówczas tak niska, jak około 0,18°C/s, a jego wydajność chłodzenia jest niska. Czas ten jest zbyt długi dla procesu chłodzenia zaworu oraz nie prowadzi do skrócenia całego okresu trwania cyklu linii produkcyjnej zaworu.
Następnie, twórcy wynalazku opracowali inny sposób w którym, zamiast prowadzenia taśmy przenośnikowej przenoszącej zawór w kontakcie z płaszczem wody chłodzącej (kanał chłodzony wodą) jak opisano w Dokumencie Patentowym 2, same zawory mogą być chłodzone podczas gdy są przemieszczane przesuwnie na chłodzonej wodą ścieżce transportowej zaworu. Twórcy zauważyli również szczególny kształt zaworów, które mają być transportowane, że każdy zawór ma na jego jednym końcu przylgnię czołową zaworu, która ma określony stopień obszaru płaskiego, a poprzez który ciepło zaworów, jeśli utrzymywane w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu w przylgni czołowej zaworu podczas ich transport, może być bezpośrednio pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu, tym samym znacznie zwiększając moc chłodzenia urządzenia chłodzącego.
W tym celu konieczne jest, aby trzymać zawory do góry nogami oraz umożliwić, aby zawory zsuwały się po ścieżce transportowej zaworu bez staczania się pod wpływem sił bocznych wywieranych na trzpienie zaworu dla ruchu bocznego zaworów. Zauważając, że każdy zawór ma swój środek ciężkości w obszarze trzpienia zaworu przy jego zawieradle zaworu twórcy stwierdzili, że jeśli siła boczna jest przykładana tak blisko jak to możliwe do obszaru przy jego środku ciężkości, każdy zawór może gładko suwać się do góry nogami na ścieżce transportowej zaworu bez staczania się w dół, innymi słowy, każdy zawór może być transportowany na ścieżce transportowej zaworu utrzymując jego zawieradło zaworu w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu.
Twórcy również nieoczekiwanie stwierdzili, że jeśli zawory są przerywanie transportowane w taki sposób, że przylgnie czołowe zaworu utrzymuje się w linii na ścieżce transportowej zaworu w kontakcie z nią, wiele zaworów może być chłodzonych w sposób ciągły w krótkim okresie czasu cyklu, osiągając w ten sposób zmniejszenie okresu chłodzenia, czyli czas cyklu procesu chłodzenia, a tym samym skracając czas cyklu całej linii produkcyjnej.
Powyższe obserwacje zostały sprawdzone jako skuteczne w prototypie urządzenia, co doprowadziło twórców do złożenia zgłoszenia patentowego powyższego udoskonalenia.
W związku z wyżej przedstawionymi problemami ze stanu techniki, jest więc celem niniejszego wynalazku dostarczenie sposobu chłodzenia zaworów kutych oraz urządzenia do tego, które są zdolne do zapewnienia sposobu oraz urządzenia z doskonałą mocą chłodzenia, wraz ze znacznym skróceniem cyklu czasu chłodzenia na podstawie stwierdzeń twórców opisanych powyżej.
SPOSOBY OSIĄGNIĘCIA CELU
W celu osiągnięcia celu powyżej, dostarczany jest sposób chłodzenia co najmniej jednego zaworu kutego na gorąco przedstawionego w pierwszym przykładzie wykonania, w którym, podczas transportu zaworu kutego na gorąco na płaskiej liniowej ścieżce transportowej zaworu, która jest chłodzona wodą, ciepło zaworu kutego na gorąco jest pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu tak, że zawory są stopniowo chłodzone, przy czym sposób ten obejmuje:
etap dostarczania oraz umieszczania, w którym zawór kuty na gorąco jest dostarczany oraz umieszczany na ścieżce transportowej zaworu z jego przylgnią czołową zaworu utrzymywaną w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu; oraz etap transportu, w którym umieszczany zawór kuty na gorąco jest przemieszczany przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość na ścieżce transportowej zaworu przez siłę boczną przykładaną do obszaru jego trzpienia zaworu blisko jego zawieradła zaworu przez wstępnie określoną odległość; oraz
PL 229 930 B1 w tym samym czasie, zawór poprzedzający, który został przemieszczony przesuwnie do przodu jest dalej przemieszczany przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość przez siłę boczną przykładaną do obszaru jego trzpienia blisko jego zawieradła zaworu, tak, że zawory kolejno dostarczane oraz umieszczane na ścieżce transportowej zaworu są przerywanie transportowane w linii we wstępnie określonych odstępach z ich przylgniami czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu w sposób synchronizowany z etapem dostarczania oraz umieszczania.
W celu osiągnięcia celu powyżej, urządzenie chłodzące kuty zawór przedstawione w trzecim przykładzie wykonania zawiera:
płaską liniową ścieżkę transportową zaworu umieszczoną na górnej stronie poziomego rurociągu wodnego chłodzonego przez wodę przepływającą przez niego;
mechanizm transportowy zaworu umieszczony przylegle do jednej strony rurociągu wodnego oraz dostosowany, aby:
przemieszczać przesuwnie do przodu zawór kuty na gorąco dostarczany oraz umieszczany na ścieżce transportowej zaworu z jego przylgnią czołową zaworu w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu, przez przyłożenie siły bocznej do obszaru jego trzpienia zaworu przy jego zawieradle zaworu do przemieszczania przesuwnego do przodu przez wstępnie określoną odległość; oraz przemieszczać przesuwnie dalej do przodu zawór poprzedzający, który był przemieszczany przesuwnie do przodu, przez przyłożenie siły bocznej wywieranej na obszar jego trzpienia zaworu przy jego zawieradle zaworu przez wstępnie określoną odległość, tak, aby kolejno oraz przerywanie transportować zawory kolejno dostarczane oraz umieszczane na ścieżce transportowej zaworu, w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania oraz umieszczania zaworu podczas utrzymywania ich przylgni czołowych zaworu w linii we wstępnie określonych odstępach oraz w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu;
prowadnice zawieradła zaworu, umieszczone na przeciwległych stronach ścieżki transportowej zaworu, do ograniczania ruchów zawieradeł zaworów w kierunkach poprzecznych ścieżki transportowej zaworu; oraz zębatą płytę przesuwną, która jest umieszczona w mechanizmie transportowym zaworu oraz jest ogólnie podłużną płytą rozciągającą się wzdłuż ścieżki transportowej zaworu, jest ruchoma w kierunku poprzecznym oraz przód-tył ścieżki transportowej zaworu oraz jest umieszczona na jednej jego stronie, aby być skierowana do ścieżki transportowej zaworu z szeregiem zębów w kształcie grzebienia w formie nacięć utworzonych w przedziałach o równym skoku do sprzęgania się z trzpieniami zaworu, przy czym zębata płyta przesuwna jest dostosowana do powtarzalnego kolejnego prostokątnego poruszania się w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania oraz umieszczania zaworu tak, że zębata płyta przesuwna najpierw przemieszcza się w kierunku poprzecznym do ścieżki transportowej zaworu do sprzęgania z trzpieniami zaworu;
przemieszcza się do przodu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość, aby transportować zawory na wstępnie określoną odległość;
wycofuje się w kierunku poprzecznym od ścieżki transportowej zaworu dla rozprzęgnięcia jego zębów w kształcie grzebienia od sprzęgających trzpieni zaworu; oraz ostatecznie przemieszcza się do tyłu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość z powrotem do jego położenia spoczynkowego.
(Działania) Zawory kute na gorąco utworzone z zawieradłem zaworu integralnym na jednym końcu jego trzpienia zaworu ma określoną gładką powierzchnię płaską na przylgni czołowej zaworu oraz ma środek ciężkości w obszarze trzpienia zaworu przy zawieradle zaworu. W związku z tym, ten rodzaj zaworów umieszczanych do góry nogami na ścieżce transportowej zaworu z ich przylgniami czołowymi zaworu umieszczanymi w kontakcie ze ścieżką transportową zaworu może być płynnie przesuwany wzdłuż ścieżki transportowej zaworu bez staczania się w dół gdy są popychane bocznie w obszarze trzpienia zaworu przy zawieradle zaworu, w pobliżu środka ciężkości zaworu.
Innymi słowy, gdy obszar trzpienia zaworu przy zawieradle zaworu, w pobliżu środka ciężkości zaworu, popycha się bocznie przez zęby w kształcie grzebienia zębatej płyty przesuwnej w sprzężeniu z trzpieniami zaworu, zawory mogą być płynnie przesuwane w kierunku wymuszonym bez staczania się, utrzymując swe położenia do góry nogami. W szczególności, ponieważ prowadnice zawieradła zaworu są umieszczone wzdłuż oraz na przeciwległych stronach ścieżek transportowych zaworu, aby ograniczać ruchy poprzeczne zaworów w transporcie, zawory dostarczane ścieżką transportową zaPL 229 930 B1 woru w równych odstępach są płynnie oraz przerywanie transportowane do przodu w linii z ich przylgniami czołowymi zaworu w kontakcie ze ścieżką bez spadania ze ścieżki, gdy zębata płyta przesuwna powtarza kolejne prostokątne poruszanie się w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania, w których poruszanie zębatej płyty przesuwnej najpierw postępuje w kierunku poprzecznym ścieżki transportowej zaworu do sprzęgania się z zaworami na ścieżce transportowej zaworu, przemieszczanej do przodu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość, aby przemieszczać do przodu sprzęgane zawory na wstępnie określoną odległość, wycofywane w kierunku poprzecznym od ścieżki transportowej zaworu do rozprzęgnięcia od sprzęgających zaworów, oraz ostatecznie przemieszczane do tyłu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość z powrotem do położenia spoczynkowego.
Gdy zębata płyta przesuwna popycha każdy zawór bocznie, aby przesuwać go w wymuszonym kierunku, korzystne jest aby popychać zawór w położeniu trzpienia zaworu tak blisko jego zawieradła zaworu jak to możliwe, chociaż położenie zależy od średnicy zawieradła zaworu.
Należy zauważyć, że podczas przerywanego transportu zaworów kutych na gorąco na chłodzonej wodą ścieżce transportowej, ciepło zaworów, w szczególności ciepło zawieradeł zaworów mających dużą pojemność cieplną, jest skutecznie pochłaniane przeze ścieżkę transportową zaworu w kontakcie z przylgniami czołowymi zaworu.
Ponieważ zawory kute na gorąco dostarczane ścieżką transportową zaworu są kolejno transportowane na niej w linii w równych odstępach w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania zaworu, możliwe jest realizowanie ciągłego chłodzenia wielu zaworów kolejno w urządzeniu chłodzącym w skróconym przedziałach operacji chłodzenia, czyli czasu cyklu procesu chłodzenia.
Jak pokazano w drugim przykładzie wykonania, sposób chłodzenia zaworów kutych przedstawiony w pierwszym przykładzie wykonania może być zaadaptowany tak, że ciepło zaworów jest pochłaniane przez przepływ powietrza generowany w płaszczu powietrza chłodzącego pokrywającego ścieżkę transportową zaworu podczas ich przerywanego transportu na ścieżce transportowej zaworu.
Jak pokazano w czwartym przykładzie wykonania wynalazku, urządzenie do chłodzenia zaworów kutych przedstawione w trzecim przykładzie wykonania może być wyposażone w:
dzwonowy płaszcz powietrza chłodzącego pokrywający ścieżkę transportową zaworu oraz dostosowany, aby generować przepływ powietrza w górę, oraz prowadnicę trzpienia umieszczoną powyżej ścieżki transportowej zaworu oraz zawierającą parę prętów podłużnych podpieranych przez płaszcz powietrza chłodzącego oraz rozciągającą się wzdłuż ścieżki transportowej zaworu, oraz dostosowaną, aby ograniczać ruchy trzpieni transportowanych zaworów w kierunkach poprzecznych ścieżki transportowej zaworu.
(Działanie) Należy zauważyć, że, podczas przerywanego transportu zaworów kutych na gorąco na ścieżce transportowej zaworu, ciepło pozostające w zaworach jest pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu z jednej strony, oraz również przez powietrze płaszcza powietrza chłodzącego. Innymi słowy, ciepło zawieradeł zaworów mających dużą pojemność cieplną jest pochłaniane głównie przez ścieżkę transportową zaworu podczas gdy ciepło trzpienia zaworu mające mniejszą pojemność cieplną jest pochłaniane głównie przez przepływ powietrza w płaszczu powietrza chłodzącego.
Należy również zauważyć, że zawieradła zaworu są prowadzone przez prowadnice zawieradła zaworu oraz trzpienie zaworu przez prowadnice trzpienia podczas ich przerywanego transportu na ścieżce transportowej zaworu, oraz że zawory kute na ścieżce transportowej zaworu są przerywanie transportowane bardziej płynnie w linii we wstępnie określonych odstępach na ścieżce transportowej zaworu podczas gdy ich zawieradła zaworu utrzymują kontakt ze ścieżką transportową zaworu.
Jak pokazano w piątym przykładzie wykonania wynalazku, urządzenie chłodzące zawór kuty według czwartego przykładu wykonania może być wyposażone w:
parę rurociągów wodnych sąsiadujących ze sobą równolegle, z których każdy jest wyposażony w ścieżkę transportową zaworu tak, że ścieżki transportowe zaworu są ukształtowane jako para ścieżek transportowych zaworu;
mechanizm transportowy zaworu umieszczony jest, aby był skierowany do siebie przez parę rurociągów wodnych, w powiązaniu z każdą ze ścieżek transportowych zaworu;
prowadnice zawieradła zaworu umieszczone jedna na każdą parę ścieżek transportowych zaworu; oraz prowadnice trzpienia umieszczone jedna na każdą parę ścieżek transportowych zaworu, podpierane przez płaszcz powietrza chłodzącego, który jest pojedynczy oraz pokrywa parę ścieżek transportowych zaworu,
PL 229 930 B1 przy czym para ścieżek transportowych zaworu jest ukształtowana jako ścieżka transportowa skierowana na zewnątrz rozciągająca się w jednym kierunku oraz skierowana do wnętrza ścieżka transportowa zaworu rozciągająca się w drugim kierunku przeciwległym do ścieżki transportowej zaworu skierowanej na zewnętrz, oraz w którym skierowana na zewnątrz ścieżka transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wyjściu z mechanizmem przenoszenia zaworu do przenoszenia zaworu umieszczonym przy wyjściu skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu do wejścia skierowanej do wnętrza ścieżki transportowej zaworu.
(Działanie) Ponieważ ścieżki transportowe zaworu zawierają skierowaną na zewnątrz ścieżkę transportową zaworu umieszczoną odpowiednio przylegle do, oraz równolegle z, skierowaną do wnętrza ścieżką transportową zaworu, ich całkowita długość jest tak duża tak, że ich pojemność chłodzenia jest doskonała, tym samym zmniejszenie przestrzeni montażowej urządzenia chłodzącego do około połowy całkowitej ścieżki transportowej zaworu.
Jak pokazano w szóstym przykładzie wykonania, urządzenie chłodzące zawór kuty z piątego przykładu wykonania może być ukształtowane tak, że:
skierowana na zewnątrz ścieżka transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wejściu z mechanizmem dostarczania zaworu dla kolejnego dostarczania zaworów do wejścia, podczas gdy skierowana do wnętrza ścieżka transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wyjściu z mechanizmem odprowadzania zaworu dla kolejnego odprowadzania zaworów z wyjścia, oraz przerywany transport zaworów przez mechanizm transportowy zaworu w powiązaniu ze skierowaną na zewnątrz ścieżką transportową zaworu;
przenoszenie zaworów przez mechanizm przenoszenia zaworu;
przerywany transport zaworów przez mechanizm transportowy zaworu w powiązaniu ze skierowaną do wewnątrz ścieżką transportową zaworu; oraz operacja odprowadzania zaworów przez mechanizmu odprowadzania zaworu, są wykonywane w sposób synchronizowany z odpowiednimi operacjami dostarczania zaworów mechanizmu dostarczania zaworu.
(Działanie) Ponieważ wszystkie z powyżej opisanych operacji obejmujących przerywany transport zaworów przez skierowany na zewnątrz mechanizm transportowy zaworu, przenoszenie zaworów z wyjścia skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu do wejścia skierowanej do wnętrza ścieżki transportowej zaworu przez mechanizmu przenoszenia zaworu, przerywany transport zaworów na skierowaną do wnętrza ścieżkę transportową zaworu, oraz operacja odprowadzania zaworów z wyjścia skierowanej do wnętrza ścieżki transportowej zaworu są wykonywane w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania na wejściu skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu, tak, że wszystkie operacje od operacji dostarczania do urządzenia chłodzącego przez operację odprowadzania są płynnie realizowane w urządzeniu chłodzącym.
Jak pokazano w siódmym przykładzie wykonania, urządzenie chłodzące zawór kuty według trzeciego przykładu wykonania może być ukształtowane tak, że:
prowadnice zawieradła zaworu są solidnie zamocowane do powierzchni górnej ramy utrzymującej rurociąg wodny i są umieszczone na przeciwległych stronach rurociągów wodnych przez śruby mocujące; oraz otwory przelotowe śruby utworzone w prowadnicach zawieradła zaworu są podłużnymi otworami prostopadłymi pionowo do ścieżki transportowej zaworu.
(Działanie) Ponieważ prowadnice zawieradła zaworu mogą być przemieszczane w kierunku poprzecznym ścieżki transportowej zaworu poprzez poluzowanie śruby mocującej, odległość pomiędzy prowadnicami zawieradła zaworu może być regulowana aby pasowała danej średnicy trzpienia zaworu zaworów.
Jak pokazano w ósmym przykładzie wykonania, urządzenie chłodzące zawór kuty według czwartego przykładu wykonania może być ukształtowane tak, że:
wiele prętów poprzecznych, każdy mający gwint zewnętrzny na jednym jego końcu, jest solidnie wkręconych prostopadle w parę prętów podłużnych służących jako prowadnica(e) trzpienia w kierunku wzdłużnym każdego pręta poprzecznego; oraz para prętów podłużnych jest zamocowana do ścian pionowych w sposób wspornikowy przez utrzymywanie oraz nałożenie na części obrzeża każdego otworu przelotowego ścian pionowych pary wewnętrznych i zewnętrznych elementów nakrętek, które są umieszczone na gwincie zewnętrznej
PL 229 930 B1 części wnikającej w ściany pionowe przeciwległe do siebie nawzajem w kierunku poprzecznym płaszcza powietrza chłodzącego.
(Działanie) Przez poluzowanie pary wewnętrznych i zewnętrznych nakrętek nałożonych na odpowiednie gwinty zewnętrznych prętów poprzecznych, zmieniając pozycje mocowania prętów poprzecznych względem pionowej ściany, to znaczy, odległość pomiędzy pionową ścianą a prętem podłużnym, odstęp pomiędzy prętami podłużnymi może być łatwo regulowany.
EFEKTY WYNALAZKU
Jak będzie to oczywiste na podstawie opisu podanego powyżej w powiązaniu ze sposobem chłodzenia zaworów kutych oraz urządzeniem do tego przedstawionym w pierwszym oraz trzecim przykładzie wykonania, ciepło zawieradeł zaworów mających dużą pojemność cieplną, jest skutecznie pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu podczas ich przerywanego transportu na ścieżce transportowej zaworu, doskonały sposób chłodzenia oraz urządzenie z dużą zdolnością chłodzenia mogą być realizowane przez wynalazek.
Należy zauważyć, że doskonałe możliwości chłodzenia urządzenia chłodzącego umożliwiają zainstalowanie urządzenia chłodzącego w małej przestrzeni chłodzenia poprzez skrócenie długości ścieżki transportowej.
Należy również zauważyć, że niniejszy wynalazek umożliwia ciągłe chłodzenie wielości zaworów w skróconym czasie cyklu chłodzenia oraz, dzięki zwiększonej mocy chłodzenia urządzenia chłodzącego, może skrócić wymagany czas chłodzenia zaworów do wstępnie określonej temperatury (czas zwany dalej jest całkowitym koniecznym czasem chłodzenia zaworu). W związku z tym, czas cyklu chłodzenia może zostać dalej zmniejszony, na przykład, zmniejszenie przedziałów przerywanego transportu zaworu.
Ponieważ czas cyklu dla całej linii produkcyjnej zaworu jest określony przez najdłuższy czas cyklu procesu chłodzenia spośród wszystkich procesów związanych z linią produkcyjną, czas cyklu linii produkcyjnej zaworu może być skrócony przez skrócenie czasu cyklu chłodzenia uzyskanego w ten sposób.
Jeszcze bardziej doskonały sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do niego jest zapewniony jak pokazano odpowiednio na drugim oraz czwartym przykładzie wykonania, w którym zawory kute na gorąco są chłodzone wodą przez ścieżkę transportową zaworu oraz chłodzone powietrzem przez płaszcz powietrza chłodzącego podczas ich przerywanego transportu na ścieżce transportowej zaworu.
Bardziej szczegółowo, w niniejszym sposobie według wynalazku oraz urządzeniu do niego, zawieradła zaworu mające dużą pojemność cieplną są głównie chłodzone wodą przez ścieżkę transportowa zaworu podczas gdy trzpienie zaworu mające mniejszą pojemność cieplną są głównie chłodzone powietrzem przez płaszcz powietrza chłodzącego, poprawiając w ten sposób jeszcze lepsze możliwości chłodzenia zapewnione przez sposób oraz urządzenie.
A zatem, dzięki doskonałej zdolności chłodzenia zapewnionej przez sposób oraz urządzenie według wynalazku, przez dalsze skrócenie długości ścieżki transportowej zaworu, przestrzeń montażowa urządzenia chłodzącego może być jeszcze odpowiednio zmniejszona.
Dodatkowo, dzięki doskonałej zdolności chłodzenia zapewnianej sposobem chłodzenia oraz urządzeniem według wynalazku, całkowity konieczny czas chłodzenia zaworu jest nadal skrócony, tak że czas cyklu procesu chłodzenia może być dalej skrócony, na przykład, przez skrócenie przerywanych przedziałów czasu transportowania zaworów, co przyczynia się do dalszego zmniejszenia czasu cyklu linii produkcyjnej zaworu.
Zgodnie z piątym przykładem wykonania wynalazku, jest dostarczone urządzenie chłodzące zawór kuty o skróconej całkowitej długości instalacji, jednak posiadające doskonałą zdolność chłodzenia.
Zgodnie z szóstym przykładem wykonania urządzenia chłodzącego zaworu kutego według wynalazku, ponieważ można sprawnie wykonywać wszystkie etapy dostarczania zaworów do urządzenia chłodzącego zawór poprzez odprowadzanie chłodzonych zaworów, urządzenie chłodzące według wynalazku może być łatwo zastosowane w zautomatyzowanej linii produkcyjnej zaworu.
Zgodnie z siódmym przykładem wykonania urządzenia chłodzącego zaworu kutego według wynalazku, możliwe jest dostarczenie uniwersalnego urządzenia chłodzącego kuty zawór umożliwiającego obchodzenia się z zaworami mającymi różne średnice zawieradła zaworu.
Zgodnie z ósmym przykładem wykonania urządzenia chłodzącego zaworu kutego według wynalazku, możliwe jest dostarczenie uniwersalnego urządzenia chłodzącego kuty zawór mogącego poradzić sobie z zaworami o różnych średnicach trzpienia zaworu.
PL 229 930 B1
KROTKI OPIS RYSUNKÓW
Fig. 1 jest widokiem z przodu urządzenia chłodzącego zaworu kutego pierwszego przykładu wykonania według wynalazku, z pominiętą ramą górną urządzenia.
Fig. 2 jest widokiem z prawego boku urządzenia.
Fig. 3 jest widokiem z góry urządzenia z pominiętą ramą górną oraz płaszczem powietrza chłodzącego.
Fig. 4(a) oraz 4(b) są odpowiednio widokiem z przodu oraz widokiem z góry, mechanizmu dostarczania zaworu.
Fig. 5 jest powiększonym przekrojem wzdłużnym mechanizmu transportowego zaworu, wykonanym wzdłuż linii V-V z Fig. 1.
Fig. 6(a) jest widokiem z góry ścieżki transportowej zaworu, oraz
Fig. 6(b) jest powiększonym przekrojem skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu pokazującym budowę prowadnicy zawieradła zaworu oraz prowadnicy trzpienia zaworu, wykonanym wzdłuż linii VI-VI z Fig. 6(a).
Fig. 7 jest przekrojem poziomym wykonanym wzdłuż linii VII-VII z Fig. 6(b), pokazującym części prętów podłużnych stanowiących prowadnice trzpieni zaworu zamocowane na ścianie pionowej.
Fig. 8 pokazuje kolejne etapy prostokątnego poruszania się zębatej płyty przesuwnej jakie widać w przekroju wykonanym wzdłuż linii VIII-VIII z Fig. 6(b). Bardziej szczegółowo,
Fig. 8(a) pokazuje stan zębatej płyty przesuwnej przed tym jak jej nacięcia sprzęgną się z trzpieniami zaworu;
Fig. 8(b) gdy nacięcia zębatej płyty przesuwnej są sprzęgnięte z trzpieniami zaworu;
Fig. 8(c) gdy zębata płyta przesuwna przemieściła się o wstępnie określoną odległość skoku z jej nacięciami nadal sprzęgniętymi z trzpieniami zaworu; oraz
Fig. 8(c) gdy nacięcia zębatej płyty przesuwnej są rozprzęgnięte od trzpieni zaworu.
Fig. 9(a) jest widokiem z góry mechanizmu przenoszenia zaworu;
Fig. 9(b) jest widokiem z lewego boku urządzenia chłodzącego zaworu kutego (mechanizmu przenoszenia zaworu).
NAJLEPSZY SPOSÓB REALIZACJI WYNALAZKU
Wynalazek zostanie teraz opisany szczegółowo w drodze przykładu w odniesieniu do załączonych rysunków.
Odnosząc się do Fig. 1 do 3, przedstawiono tu urządzenie 10 chłodzące zawór do chłodzenia zaworów 1, umieszczonych na łożu 6 podpartym na kółkach 7, gdy zawory są kute na gorąco w procesie kucia, na przykład, od 800°C do wstępnie określonej temperatury (50°C, na przykład) poniżej temperatury rozpoczęcia transformacji martenzytycznej.
Jak pokazano na Fig. 3 oraz 5, urządzenie 10 chłodzące zawór ma parę poziomych rurociągów 12A oraz 12B wodnych każdy mający przekrój kwadratowy, które są umieszczone równolegle oraz przylegle do siebie nawzajem oraz podpierane na jego przeciwległych stronach przez ramy 13a, 13b, oraz 13c utrzymujące rurociągi wodne. Każdy z rurociągów 12A oraz 12B wodnych jest wykonany z metalu (na przykład stali nierdzewnej) o dobrej przewodności cieplnej oraz ma płaską powierzchnię górną rozciągającą się wzdłuż każdego rurociągu 12A, 12B wodnego. Te powierzchnie płaskie rurociągów 12A oraz 12B wodnych stanowią odpowiednio liniowe ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu.
Jak pokazano na Fig. 5 oraz 6, ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu mają wstępnie określoną szerokość W1, aby umożliwić ruchy przesuwne zaworów 1 z ich zawieradłami 1a zaworu skierowanymi w dół, gdy zawory 1 są prowadzone przez odpowiednio parę prawych oraz lewych prowadnic 24A (24A1 oraz 24A2), 24B (24B1 oraz 24B2) zawieradła zaworu, umieszczonych na przeciwległych stronach rurociągów 12A oraz 12B wodnych. Jedna ścieżka 22A transportowa zaworu służy jako skierowana na zewnątrz ścieżka transportowa zaworu dostosowana, aby transportować zawory 1
PL 229 930 B1 od prawej do lewej na Fig. 3, oraz inna ścieżka 22B transportowa zaworu jest skierowaną do wnętrza ścieżką transportową zaworu do transportowania zaworów 1 od lewej do prawej na Fig. 3. Rurociągi 12A oraz 12B wodne są chłodzone przez wodę przepływającą przez nie z określonym natężeniem przepływu, aby chłodzić zawory 1 przesuwnie transportowane na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu. Jak pokazano na Fig. 1 oraz 3, woda chłodząca dostarczana z rurociągów 11A1 oraz 11B1 zasilających wodę do rurociągów 12A oraz 12B wodnych wypływa z rur 11A2 oraz 11B2 spustowych. Innymi słowy, woda chłodząca w rurociągach 12A oraz 12B wodnych płynie od wejścia 22A1 do wyjścia 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, oraz płynie od wyjścia 22B2 do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu, obydwie w kierunku od prawej do lewej z Fig. 3.
Zawory 1 kute na gorąco są przesuwnie transportowane przerywanie przez napędzane mechanizmy 20A oraz 22B transportowe zaworu, jak to zostanie opisane w dalszej części, w taki sposób, że ich przylgnie 1a1 czołowe zaworu suwają się na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu, poprzez co ciepło zaworów 1 jest pochłaniane przez ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu przez przylgnie 1a1 czołowe zaworu podczas przerywanego transportu.
Jak pokazano na Fig. 6(a) oraz 6(b), prowadnice 24A oraz 24B zawieradła zaworu umieszczone odpowiednio na przeciwległych stronach ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, ograniczają poprzeczne ruchy zawieradeł 1a zaworów, zaworów 1 na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu, tym samym prowadząc zawory 1 wzdłuż ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu.
Bardziej szczegółowo, obydwie prowadnice 24A1 oraz 24B1 zawieradła zaworu umieszczone na stronie zewnętrznej względem równoległych rurociągów 12A oraz 12B wodnych, mają prostokątne przekroje poprzeczne oraz są solidnie zamocowane za pomocą śrub 25 mocujących które wchodzą w długie otwory 24a utworzone w prowadnicach 24A1 oraz 24B1 zawieradła zaworu, na powierzchniach górnych ram 13a oraz 13c utrzymujących rurociągi wodne (pokazanych na Fig. 2) oraz w bliskim kontakcie z powierzchniami 12A1 oraz 12B1 górnymi rurociągów 12A oraz 12B wodnych. Długie otwory 24a mają długi wymiar w kierunku prostopadłym do ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, to znaczy, w kierunku poprzecznym ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu oraz wnęk 24b utrzymujących śrubę utworzonych w stronie górnej prowadnicy 24A1 oraz 24B1 zawieradła zaworu z wystarczającymi wymiarami tak, że prowadnica 24A1 oraz 24B1 zawieradła zaworu może być przemieszczana względem łbów 25a śruby. Poprzez poluzowanie śrub 25 mocujących, prowadnice 24A1 oraz 24B1 zawieradła zaworu mogą być przesuwane w kierunku poprzecznym względem ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu (w kierunku pionowym Fig. 6(a)), oraz w kierunku prawo-lewo (Fig. 6(b)) również).
Z drugiej strony, prowadnice 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu umieszczone pomiędzy równoległymi rurociągami 12A oraz 12B wodnymi mają przekrój poprzeczny w kształcie L, jak pokazano na Fig. 6(b), oraz są solidnie zamocowane na powierzchni górnej wspólnej ramy 13c utrzymującej rurociąg wodny oraz w bliskim kontakcie z powierzchniami górnymi rurociągów 12A oraz 12B wodnych za pomocą śrub 25 mocujących, które wchodzą w odpowiednie długie otwory 24a utworzone w prowadnicach 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu.
Długie otwory 24a umieszczone w każdej z prowadnic 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu rozciągają się pionowo do ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, poprzez co prowadnice 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu mogą być przemieszczane w kierunku poprzecznym do ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu przez poluzowanie śrub 25 mocujących.
W ten sposób, odległości pomiędzy prowadnicami 24A1 oraz 24A2 zawieradła zaworu oraz pomiędzy prowadnicami 24B1 oraz 24B2 zawieradła zaworu, to znaczy, szerokość W1 ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, może być regulowana aby pasowała do średnicy zaworów 1 które mają być transportowane.
Należy zauważyć, że aby płynnie prowadzić zawieradła 1a zaworu do zewnętrznej ścieżki 22A transportowej zaworu, skośna powierzchnia 24A1a czołowa jest umieszczona na jednym końcu prowadnicy 24A1 zawieradła zaworu skierowanym do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, jak pokazano na Fig. 6(a), oraz że w podobny sposób skośne powierzchnie 24B1a oraz 24B2a czołowe są umieszczone na jednym z końców prowadnic zawieradła zaworu 24B1 oraz 24B2 skierowanych do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu w celu płynnego prowadzenia zawieradła 1 a zaworu, aby było płynnie prowadzone do skierowanej do siebie ścieżki 22B transportowej zaworu.
PL 229 930 B1
Jak pokazano na Fig. 1, 2, 3 i 5, całe obszary ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, poza wejściami 22A1, 22B1, oraz wyjściami 22A2 oraz 22B2, są pokryte dzwonowym płaszczem 14 powietrza chłodzącego zawieszonym z ramy 9 górnej łoża 6.
Utworzone na ścianach 14b bocznych na wzdłużnie przeciwległych końcach płaszcza 14 powietrza chłodzącego są pionowe długie prostokątne szczeliny 14c skierowane do wejścia 22A1 oraz wyjściu 22B2 oraz skierowane do wejścia 22B1 oraz wyjściu 22A2. Obydwie szczeliny mają szerokość, która odpowiada szerokości W1 ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu do przechodzenia przez nie zaworów 1.
Umieszczona powyżej prowadnic 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu jest pionowa ściana 15b działowa, która rozciąga się w kierunku wzdłużnym płaszcza 14 powietrza chłodzącego oraz jest połączona do ścian 14b bocznych płaszcza 14 powietrza chłodzącego. Zatem, przestrzeń górna powyżej ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu jest podzielona przez ścianę 15b działową (Fig. 2, 5).
Napędzany silnikiem wentylator 14a chłodzenia powietrzem jest umieszczony powyżej płaszcza 14 powietrza chłodzącego, aby generować przepływ powietrza w górę od dołu w odpowiednich przestrzeniach górnych ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu podzielonych przez ścianę 15b działową.
W związku z tym, ciepło zaworów 1 jest pochłaniane nie tylko przez ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu, ale również przez przepływ powietrza w górę generowany w płaszczu 14 powietrza chłodzącego, gdy zawory 1 są przesuwnie transportowane na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu. Innymi słowy, zawory 1 są chłodzone przez wodę chłodzącą oraz powietrze chłodzące, gdy są transportowane na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu.
Umieszczony przylegle do jednej strony wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu jest mechanizm 40 dostarczania zaworu do dostarczania oraz umieszczania zaworów 1 kutych na gorąco na wejściu 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, jak pokazano na Fig. 2, 3 oraz 4. Z drugiej strony, mechanizm 50 przenoszenia zaworu jest umieszczony przylegle do wyjścia 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, aby przenosić zawory 1 umieszczone przy wyjściu 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu, jak pokazano na Fig. 1,3 oraz 9.
Mechanizm 60 odprowadzania zaworu jest również umieszczona na wyjściu 22B2 skierowanej do siebie ścieżki 22B transportowej zaworu aby odprowadzać zawory 1 umieszczone na wyjściu 22B2, jak pokazano na Fig. 1 oraz 3.
Mechanizm 40 dostarczania zaworu będzie teraz opisany w szczegółach. Mechanizm 40 dostarczania zaworu ma ramę 41 nośną, która może przesuwać oraz wycofywać się w kierunku poprzecznym do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu przez prowadnicę 42 liniową, jak pokazano w powiększeniu na Fig. 4(a)-(b). Rama 41 nośna jest wyposażona w stół 43 obrotowy do podpierania ramienia 44 obrotowego wyposażonego w uchwyt 45. Stół 43 obrotowy może obracać się wokół poziomej osi 43a przegubu. Oznaczenie 47 oznacza cylinder powietrzny do przesuwania oraz wycofywania ramy 41 nośnej wzdłuż prowadnicy 42 liniowej. Oznaczenia 45a oraz 45b oznaczają, odpowiednio, prowadnicę zawieradła zaworu oraz prowadnicy trzpienia zaworu w kształcie widelca, umieszczone przeciwlegle do siebie powyżej oraz poniżej uchwytu 45 dostosowanego, aby chwytać zawór.
Umożliwiając, aby zawór ślizgał się w dół na ślizgaczu 46 (Fig. 2) pod własnym ciężarem, zawór 1 jest utrzymywany przez uchwyt 45, gdy zawór 1 jest umieszczany, pionowo do poziomej osi 43a przegubu, przez prowadnicę 45a zawieradła zaworu oraz prowadnicę 45b trzpienia, jak pokazano na Fig. 4(a). Ramię 44 obrotowe jest obracane razem ze stołem 43 obrotowym tak, aby kierować zawieradło 1a zaworu, zaworu 1 w dół jak pokazano strzałką na Fig. 4(a). Następnie, cylinder 47 powietrzny jest zasilany, aby przemieszczać ramię 44 obrotowe razem z ramą 41 nośną tak, aby poruszać zawór 1 bezpośrednio powyżej skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, jak pokazano za pomocą linii przerywanej. Następnie, gdy uchwyt 45 zwalnia zawór 1, przylgnia 1a1 czołowa zaworu, zaworu 1 jest zagnieżdżona na skierowanej na zewnątrz ścieżce 22A transportowej zaworu pod własnym ciężarem. Innymi słowy, zawór 1 jest umieszczany na zewnętrznej ścieżce 22A transportowej zaworu z jego przylgnią 1a1 czołową zaworu w kontakcie ze skierowaną na zewnątrz ścieżką 22A transportową zaworu.
We wstępnie określonych położeniach powyżej ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu umieszczone są, odpowiednio, prowadnice 26A oraz 26B trzpienia do ograniczania poprzecznych
PL 229 930 B1 ruchów trzpieni 1b zaworu zaworów 1 transportowanych przez, odpowiednio, ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu, jak pokazano na Fig. 2, 5 oraz 6(b). Prowadnice 26A oraz 26B trzpienia mają odpowiednie pary prętów 26A1 oraz 26A2 podłużnych; 26B1 oraz 26B2 oddalonych od siebie na wstępnie określoną szerokość W2 oraz rozciągających się, odpowiednio, wzdłuż ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu.
Solidnie zamocowane na wielu wzdłużnych położeniach sparowanych prętów 26A1 oraz 26A2 podłużnych, stanowiących prowadnicę 26A trzpienia, są pręty 27 poprzeczne każdy utworzony na jego jednym końcu z gwintem 27a zewnętrznym, jak pokazano na Fig. 6(b) oraz Fig. 7. Ściany 15a zewnętrzne oraz ściana 15b działowa, służące jako ściany pionowy płaszcza 14 powietrza chłodzącego, są umieszczone we wstępnie określonych wzdłużnych położeniach płaszcza, z otworami 16 przelotowymi, każdy odbierający wnikający gwint 27a zewnętrzny pręta 27 poprzecznego solidnie zamocowany nakrętkami 28 oraz nakrętkami 29 motylkowymi. Bardziej szczegółowo, przez nałożenie obszarów obwodowych otworów 16 przelotowych w ścianach 15a zewnętrznych oraz ścianie 15b działowej z nakrętkami 28 oraz nakrętkami 29 motylkowymi, pręty 26A1 oraz 26A2 podłużne są solidnie zamocowane w sposób wspornikowy na odpowiednich ścianach 15a zewnętrznych oraz ścianie 15b działowej. Przez poluzowanie nakrętek 28 oraz nakrętek 29 motylkowych na odpowiednich gwintach 27a zewnętrznych, poprzeczne położenia prętów 27 poprzecznych (gwintów 27a zewnętrznych) względem ścian 15a zewnętrznych oraz ściany 15b działowej mogą być zmieniane w celu dostosowania ich rozstawu W2 podłużnych prętów 26A1 oraz 26A2 (Fig. 6(b)).
Każda para prętów 26B1 oraz 26B2 podłużnych (Fig. 5) oraz prętów 26A1 oraz 26A2 podłużnych stanowiących, odpowiednio, prowadnicę 26A oraz 26B trzpienia jest o takiej samej budowie takiej, że ściany 15a zewnętrzne oraz ściana 15b działowa służące jako ściany pionowe płaszcza 14 powietrza chłodzącego są umieszczone we wstępnie określonych wzdłużnych położeniach płaszcza z otworami 16 przelotowymi do umieszczania odpowiednich przechodzących gwintów 27a zewnętrznych prętów 27 poprzecznych oraz trwale obcięte oraz zabezpieczone nakrętkami 28 oraz nakrętkami 29 motylkowymi na obrzeżu otworów przelotowych. Jednakże, części mocujące i zabezpieczające prowadnic 26A oraz 26B trzpienia (pręty 26A2 oraz 26B2 podłużne) są umieszczone tak aby nie kolidować ze sobą nawzajem ani nie utrudniać przykręcania nakrętek 28 oraz nakrętek 29 motylkowych, gdy są one zabezpieczone na ścianie 15b działowej przez zmianę położenia prętów 27 poprzecznych względem prętów 26B1 oraz 26B2 poprzecznych oraz położenia otworów 16 przelotowych do utworzenia w ścianach 15a zewnętrznych oraz ścianie 15b działowej płaszcza 14 powietrza chłodzącego we wstępnie określonej odległości X względem prętów 27 poprzecznych prowadnicy 26A trzpienia oraz otworów 16 przelotowych w kierunku wzdłużnym ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, jak pokazano na Fig. 7.
Następnie, mechanizmy 20A oraz 22B transportowe zaworu dostosowane do przesuwnego oraz przerywanego transportu zaworów 1, odpowiednio, na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu z ich przylgniami 1a1 czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze ścieżkami 22A oraz 22B transportowymi zaworu zostaną teraz opisane w szczegółach.
Najpierw, zostanie opisany mechanizm 20A transportowy zaworu.
Jak pokazano na Fig. 1, 3 oraz 5, mechanizm 20A transportowy zaworu umieszczony wzdłuż jednej strony rurociągów 12A wodnych, jest dostosowany do przemieszczania przesuwnie do przodu w kolejności na wstępnie określoną odległość zaworów 1 kolejno dostarczanych oraz przenoszonych do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu przez mechanizm 40 dostarczania zaworu z ich przylgniami 1a1 czołowymi zaworu w kontakcie z nim, oraz dalej przemieszczać przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość zawór 1 poprzedzający, który został przemieszczony do przodu, poprzez co zawory 1, które są dostarczane do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu są kolejno oraz przerywanie transportowane w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania.
Jak pokazano na Fig. 3, mechanizm 20A transportowy zaworu jest dostarczony wraz z zębatą płytą 30A przesuwną, która jest ogólnie podłużną płytą rozciągającą się wzdłuż skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu. Zębata płyta 30A przesuwna jest umieszczona na jednej stronie jej krawędzi skierowanej do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu z kolejnością zębów 31 w kształcie grzebienia w postaci nacięć 32 utworzonych w równych odstępach p skoku (Fig. 3 oraz 8) do sprzęgania się z trzpieniami 1 b zaworu, oraz jest ruchoma w kierunkach poprzecznym oraz przód-tył skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu.
PL 229 930 B1
Bardziej szczegółowo, płyta 34 przesuwna przód-tył jest zamontowana na łożu 6 tak, że płyta 34 przesuwna przód-tył może poruszać się tam i z powrotem w kierunku przód-tył wzdłuż skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu (w prawo oraz w lewo, jak pokazano na Fig. 3), gdy jest prowadzona przez prowadnice 33 liniowe, które rozciągają się równolegle do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu. Na płycie 34 przesuwnej przód-tył umieszczona jest zębata płyta 30A przesuwna, która może przemieszczać oraz wycofywać się w kierunku poprzecznym skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu (w kierunkach w górę/w dół, jak pokazano na Fig. 3), prostopadłej do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, gdy jest prowadzona przez prowadnicę 35 liniową rozciągającą się w kierunku prostopadłym do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu. Oznaczenie 36 oznacza cylinder powietrzny do poruszania płyty 34 przesuwnej przód-tył tam i z powrotem w kierunku przód-tył, a oznaczenie 37 oznacza cylinder powietrzny do przesuwania oraz wycofywania zębatej płyty 30A przesuwnej w kierunku poprzecznym.
Wysokość H zębatej płyty 30A przesuwnej w odniesieniu do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu jest ustawiana tak, aby zębata płyta 30A przesuwna była umieszczona na tej samej wysokości co środek G ciężkości zaworów umieszczanych do góry nogami na skierowanej na zewnątrz ścieżce 22A transportowej zaworu, pomiędzy końcem dolnym płaszcza 14 powietrza chłodzącego a prowadnicą zawieradła 24A1 zaworu jak pokazano na Fig. 6(b). Bardziej szczegółowo, środek G ciężkości zaworu 1 jest w obszarze trzpienia 1b zaworu przy zawieradle 1a zaworu, a siła boczna jest przykładana przez zębatą płytę 30A przesuwną do obszaru trzpienia 1b zaworu przy zawieradle 1 a zaworu, w pobliżu środka G ciężkości. W związku z tym, gdy zawory 1 umieszczane do góry nogami na zewnętrznej ścieżce 22A transportowej zaworu są popychane pobliżu ich środka G ciężkości przez nacięcia 32 zębatej płyty 30A przesuwnej w kierunku bocznym wzdłuż skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, zawory 1 są płynnie suwane na niej bez obracania, utrzymując ich pionowe położenia. Innymi słowy, operacja suwania zębatej płyty 30A przesuwnej może przemieszczać przesuwnie zawór 1 utrzymując ich przylgnie 1a1 czołowe zaworu w kontakcie ze skierowaną na zewnątrz ścieżką 22A transportową zaworu.
Następnie, operacje zębatej płyty 30A przesuwnej będą teraz opisane poniżej.
Zębata płyta 30A przesuwna najpierw przemieszcza się w kierunku poprzecznym w kierunku skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu jak pokazano strzałką „a” na Fig. 8(a), aż jej zęby 31 w kształcie grzebienia (nacięcia 32) sprzęgną się z trzpieniem 1b zaworu jak pokazano na Fig. 8(b). Następnie, jak pokazano strzałką „b” na Fig. 8(b), zębata płyta 30A przesuwna przemieszcza się do przodu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość tak, aby poruszać zawór 1A do przodu (do lewej na Fig. 3) sprzęgnięty z zębami 31 w kształcie grzebienia (nacięcia 32) na wstępnie określoną odległość (Fig. 8(c)). Następnie, jak pokazano strzałką „c” na Fig. 8(c), zębata płyta 30A przesuwna wycofuje się w kierunku poprzecznym tak, aby rozprzęgać zęby 31 w kształcie grzebienia (nacięcia 32) od trzpienia 1b zaworu (Fig. 8(d)), oraz ostatecznie, jak pokazano strzałką „d” na Fig. 8(d), przemieszcza się do tyłu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość z powrotem do jej położenia spoczynkowego (Fig. 8(a)). Poprzez powtarzanie takiego kolejnego prostokątnego poruszania jak wskazano strzałkami „a” > „b” > „c” > „d”, zawory 1 do góry nogami kolejno dostarczane do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu są przerywanie transportowane w linii na wstępnie określoną odległość (ze skokiem p) wraz z ich przylgniami 1a1 czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze skierowaną na zewnątrz ścieżką 22A transportową zaworu. Na Fig. 8(c) oraz (d) pokazano, że ruch przód-tył zębatej płyty 30A przesuwnej na wstępnie określoną odległość skoku p powoduje, że zawór 1A poprzedzający oraz kolejny zawór 1 B będą jednocześnie przemieszczane do przodu na wstępnie określoną odległość.
Należy rozumieć, że mechanizm 20A transportowy zaworu (zębata płyta 30A przesuwna) oraz mechanizm 40 dostarczania zaworu nie będą kolidować ze sobą nawzajem, ponieważ nowy zawór 1 jest dostarczany do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu przez mechanizm 40 dostarczania zaworu w ruchu podczas, gdy zębata płyta 30A przesuwna porusza się (wskazano strzałkami „b” oraz „c”), to znaczy, w każdym okresie pomiędzy rozpoczęciem transportu zaworu 1 na wejściu 22A1 przez zębatą płytę 30A przesuwną oraz wycofaniem zębatej płyty 30A przesuwnej po transporcie zaworu 1 na wstępnie określoną odległość w kierunku do przodu (Fig. 3 oraz 4(a)).
W wyniku odpowiednich kolejnych ruchów, które podążają za prostokątną ścieżką „a” > „b” > „c” > „d” w sposób synchronizowany z ruchami dostarczania skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu niosącej zawory 1 na skierowanej na zewnątrz ścieżce 22A transportowej zawoPL 229 930 B1 ru, zawory 1, kolejno doprowadzane do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu oraz następnie na skierowaną na zewnątrz ścieżkę 22A transportową zaworu w linii na skierowanej na zewnątrz ścieżce 22A transportowej zaworu, są przerywanie transportowane we wstępnie określonych odstępach (skoku p) z ich przylgniami czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze skierowaną na zewnątrz ścieżką 22A transportową zaworu.
Chociaż jest to pokazane w powiększeniu na Fig. 8, że każde z nacięć 32 zębów 31 w kształcie grzebienia ma wycięcie w kształcie V, które poszerza się w kierunku jego otwarcia, krawędź 32a otwarta nacięcia 32 do wymuszania sprzęgania trzpienia 1b zaworu jest prostopadła do krawędzi 30a bocznej zębatej płyty 30A przesuwnej w celu zapobiegania uciekaniu trzpieni 1b zaworu z nacięć 32 podczas, gdy nadęcia 32 zębatej płyty 30A przesuwnej bocznie popychają trzpień 1b zaworu (jak pokazano strzałką „b” na Fig. 8(b)). Z drugiej strony, krawędź 32b otwarta nacięć 32 skierowanych do krawędzi 32a otwartej jest skośna do krawędzi 30a bocznej zębatej płyty 30A przesuwnej w celu umożliwienia, aby trzpień 1b zaworu płynnie sprzęgał się z nacięciami 32 (jako pokazano strzałką „a” na Fig. 8(a)) oraz rozprzęgał się od nacięć 32 (jak pokazano strzałką „c” na Fig. 8(c)).
Mechanizm 50 przenoszenia zaworu jest umieszczony przy wyjściu 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu do przenoszenia zaworu 1 z wyjścia 22A2 do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu jak pokazano na Fig. 1, 3 oraz 9. Operacja tego mechanizmu 50 przenoszenia zaworu jest zsynchronizowana z przerywanym transportem zaworów 1 przez mechanizm 20A transportowy zaworu.
Jak pokazano w powiększeniu na Fig. 9(a) oraz (b), mechanizm 50 przenoszenia zaworu jest wyposażony w jednostkę 54 przesuwną napędzaną przez cylinder 52 powietrzny aby przesuwać/wycofywać się w kierunku poprzecznym ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, który jest wyposażony w parę górnych oraz dolnych płyt 55 przenoszących, każda mająca, w jej krawędzi przedniej, nacięcia 56, które sprzęgają się z trzpieniem 1 b zaworu.
Fig. 9(a) pokazuje zębatą płytę 30A przesuwną przesuwaną do położenia gdzie jej lewy koniec 30A1 znajduje się przeciwlegle do wyjścia 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu. Należy zauważyć, że ponieważ lewy koniec 30A1 zębatej płyty 30A przesuwnej mieści się pomiędzy parą górnych i dolnych oddzielonych płyt 55 przenoszących, mechanizm 50 przenoszenia zaworu oraz zębata płyta 30A przesuwna nigdy nie będą kolidować ze sobą nawzajem.
Rama 13c utrzymująca rurociąg wodny jest umieszczona pomiędzy rurociągami 12A oraz 12B wodnymi do pewnego mocowania prowadnic 24A2 oraz 24B2 zawieradła zaworu jak pokazano na Fig. 5, 6 oraz 9(b), tak, że wyjście 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu, wejście 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu, oraz górny koniec powierzchni 13c1 czołowej ramy 13c utrzymującej rurociąg wodny są umieszczone na tej samej płaszczyźnie.
W związku z tym, gdy cylinder 52 powietrzny mechanizmu 50 przenoszenia zaworu jest zasilany, aby przesuwać jednostkę 54 przesuwną, nacięcia 56 w przednich krawędziach płyt 55 przenoszących zostają sprzęgnięte z dwoma częściami pionowymi trzpienia 1b zaworu, zaworu 1 umieszczanymi na wyjściu 22A2 tak, aby wciskać zawór 1 w kierunku poprzecznym skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu (pionowo do skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu). W wyniku tego, zawory 1 są przemieszczane przesuwnie do górnego końca powierzchni 13c1 czołowej ramy 13c utrzymującej rurociąg wodny trzymając ich zawieradła 1 a zaworu w dół jak pokazano na Fig. 9(a) oraz (b) za pomocą linii przerywanych, aż zawory 1 zostaną przeniesione do wejścia 22B skierowanej do siebie ścieżki 22B transportowej zaworu. Należy zauważyć, że każde z nacięć 56 utworzonych na przednich krawędziach płyt 55 przenoszących ma symetryczny otwór w kształcie V, który poszerza się w kierunku jego otwartego końca tak, że nacięcia 56 mogą płynnie sprzęgać się oraz rozprzęgać się z trzpieniem 1b zaworu.
Jak pokazano na Fig. 1, 2, 3 oraz 9, mechanizm 20B transportowy zaworu umieszczony przylegle do jednej strony rurociągu 12B wodnego jest dostosowany, aby przemieszczać przesuwnie do przodu w kolejności na wstępnie określoną odległość zawory 1 przenoszone do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu przez mechanizm 50 przenoszenia zaworu, oraz przemieszczać przesuwnie dalej do przodu na wstępnie określoną odległość zawory 1, które zostały przemieszczone do przodu, tym samym kolejno oraz przerywanie transportując zawory umieszczane na skierowanej do wnętrza ścieżce 22B transportowej zaworu w linii we wstępnie określonych odstępach z ich przylgniami czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie z skierowaną do wnętrza ścież14
PL 229 930 B1 ką 22B transportową zaworu, w sposób synchronizowany z operacją przenoszenia mechanizmu 50 przenoszenia zaworu.
Mechanizm 20B transportowy zaworu jest wyposażony w zębatą płytę 30B przesuwną, która jest ogólnie podłużną płytą rozciągającą się wzdłuż skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu oraz ruchomą w kierunkach poprzecznym oraz przód-tył skierowaną do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu oraz jest umieszczona po jednej jego stronie skierowanej do ścieżki 22B transportowej zaworu z kolejnością zębów 31 w kształcie grzebienia w postaci nacięć 32 utworzonych w równych odstępach p skoku do sprzęgania się z trzpieniami 1 b zaworu.
Ta zębata płyta 30B przesuwna jest tak samo ukształtowana jak zębata płyta 30A przesuwna mechanizmu 20A transportowego zaworu, jednakże, kierunek ruchu zębatej płyty 30B przesuwnej transportującej zawory 1 jest przeciwny do tego dla zębatej płyty 30A przesuwnej, to znaczy, od lewej do prawej na Fig. 3. Zatem, nacięcia 32 (krawędzie 32a oraz 32b otwarte) zębatej płyty 30B przesuwnej są odwrotnie symetryczne od prawej do lewej pod względem symetrii w stosunku do symetrii nacięć 32 zębatej płyty 30A przesuwnej.
Zatem, ruch zębatej płyty 30B przesuwnej w mechanizmie 20B transportowym zaworu jest taki sam jak ten, oraz zsynchronizowany z, zębatą płytą 30A przesuwną w mechanizmie 20A transportowym zaworu, ale w przeciwnym kierunku wzdłużnym wzdłuż ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu. Inne aspekty mechanizmu 20B transportowego zaworu są takie same jak te mechanizmu 20A transportowego zaworu, tak, że jego dalszy opis będzie pominięty.
W skrócie, zębata płyta 30B przesuwna jest najpierw przemieszczana w kierunku poprzecznym skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu tak, aby zęby 31 w kształcie grzebie nia (nacięcia 32) zostały sprzęgnięte z trzpieniami 1 b zaworu oraz przesuwana w kierunku przód-tył do przodu na wstępnie określoną odległość p skoku aby przesuwać sprzężony zawór 1 do przodu (do prawej na Fig. 3) na wstępnie określoną odległość, a następnie wycofywana w kierunku wstecznym poprzecznie tak, aby rozprzęgnąć nacięcia 32 zębów 31 w kształcie grzebienia z trzpieniami 1b zaworu, oraz jest przemieszczana do tyłu w kierunku przód-tył na odległość skoku p aby powracać do jej położenia spoczynkowego. Zatem, to kolejne prostokątne poruszanie zębatej płyty 30B przesuwnej powoduje przerywany transport zaworów 1 w linii we wstępnie określonych odstępach (skok p) na skierowanej do wnętrza ścieżce 22B transportowej zaworu z ich przylgniami 1a1 czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie z nią po tym jak zawory 1 są kolejno przenoszone do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu przez mechanizm 50 przenoszenia zaworu.
Rynna 66 zsypowa zaworu jest umieszczona z jednej strony wyjścia 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu oraz rozciąga się skośnie w dół jak pokazano na Fig. 1 oraz 3, i, przy wyjściu 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu, mechanizm 60 odprowadzania zaworu wyposażony w płytę 64 pchającą, która może być przesuwana oraz wycofywana w kierunku poprzecznym skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu za pomocą cylindra 62 powietrznego. Zawór 1 powyżej wyjścia 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu jest popychany na bok przez płytę 64 pchającą oraz upuszczany ze skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu do wejścia 66a rynny 66 rozładowującej zawór w celu przechowywania w pojemniku 67.
W ten sposób, w tym przykładzie wykonania urządzenia 10 chłodzącego zawór według wynalazku, wszystkie operacje:
przerywany transport zaworów 1 na skierowanej na zewnątrz ścieżce 22A transportowej zaworu przez mechanizm 20A transportowy zaworu;
przenoszenie zaworów 1 z wyjścia 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu przez mechanizm 50 przenoszenia zaworu;
przerywany transport zaworów 1 na skierowanej do wnętrza ścieżce 22B transportowej zaworu przez mechanizm 20B transportowy zaworu; oraz odprowadzanie zaworów 1 z wyjścia 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu przez mechanizm 60 odprowadzania zaworu są realizowane jednocześnie w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania zaworów 1 do wejścia 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu przez mechanizm 40 dostarczania zaworu. W związku z tym, wszystkie etapy dostarczania zaworów 1 kutych do urządzenia 10 chłodzącego zawór przez etap odprowadzania chłodzonych zaworów 1 z urządzenia 10 chłodzącego zawór są wykonywane płynnie.
PL 229 930 B1
Termometr radiacyjny (nie pokazany) umieszczony jest we wstępnie określonym położeniu przy wejściu 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu do wykrywania temperatur zawieradła 1a zaworu oraz trzpienia 1b zaworu, zaworu 1 dostarczanych do urządzenia 10 chłodzącego, a termometr radiacyjny (nie pokazany) w określonym położeniu przy wejściu 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu do wykrywania temperatur zawieradła 1a zaworu oraz trzpienia 1b zaworu, zaworu 1, które są odprowadzane.
Przepływomierze oraz termometry są również umieszczone w rurociągach 12A oraz 12B wodnych aby monitorować, odpowiednio, natężenia przepływu oraz temperatury wody przepływającej przez nie. Zmierzone temperatury oraz natężenia przepływu są pokazane na monitorze sterownika 70 umieszczonym z przodu łoża 6.
Sterownik 70 jest wyposażony w przełączniki sterujące do regulowania odstępów czasu prowadzonych zaworów w mechanizmie 40 dostarczania zaworu, odstępy czasu przerywanego transportu przez mechanizmy 20A oraz 20B transportowe zaworu, odstępy czasu przenoszenia zaworu przez mechanizmu 50 przenoszenia zaworu oraz odstępy czasu odprowadzania zaworów przez mechanizm 60 odprowadzania zaworu, oraz przełączniki sterujące do regulacji temperatury oraz prędkości przepływu wody dostarczanej do rurociągów 12A oraz 12B wodnych. Poprzez odpowiednie działanie tych przełączników odstępy czasu niezbędne do chłodzenia zaworów 1 w kolejności przez urządzenie 10 chłodzące zawór, to znaczy odstępy czasu ciągłego chłodzenia zaworów 1 ustawionych w linii, w równych odstępach, lub czas cyklu urządzenia 10 chłodzącego zaworu, mogą być dowolnie regulowane.
W przykładzie przedstawionym w tym przykładzie wykonania, urządzenie 10 chłodzące zawór ma zębate płyty 30A oraz 30B przesuwne każdy ma 41 nadęcia 32, to znaczy 82 nacięcia w sumie, podczas gdy całkowita liczna zaworów na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu jest 84. W tym układzie, jeżeli temperatura wody dostarczanej do rurociągów 12A oraz 12B wodnych jest 30°C, jej natężenie przepływu jest 20 l/min, a czas cyklu zaworu urządzenia 10 chłodzącego, który odpowiada przedziałowi czasu przerywanego transportu zaworów 1 jest ustawiany na 4,3 s, temperatura zaworu 1 na wejściu 22A1 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu będzie spadać od około 800°C do około 50°C na wyjściu 22B2 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu.
Jak pokazano w powyższym przykładzie wykonania zgodnego z wynalazkiem urządzenia 10 chłodzącego zawór, ciepło zaworów 1 jest skutecznie pochłaniane przez ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu w kontakcie z zawieradłem 1a zaworu, zaworu 1 podczas przerywanego transportu zaworów 1 na chłodzonych wodą ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu. W szczególności, należy zauważyć, że ciepło zawieradeł 1a zaworów mających dużą pojemność cieplną jest skutecznie pochłaniane przez ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu dodatkowo do pochłaniania ciepła z całych zaworów 1 przez przepływ powietrza w płaszczu 14 powietrza chłodzącego, co oznacza, że efektywność chłodzenia urządzenia 10 chłodzącego zawór jest bardzo duża.
W niniejszym przykładzie wykonania urządzenia 10 chłodzącego zawór należy również zauważyć, że czas cyklu dla procesu chłodzenia jest naturalnie skrócony przez przerywany choć ciągły transport zaworów 1, oraz dalej, gdyż całkowity niezbędny czas chłodzenia zaworu dla chłodzenia zaworów 1 do wstępnie określonej temperatury może być minimalizowany ze względu na doskonałą wydajność chłodzenia urządzenia 10 chłodzącego zawór. W związku z tym, cały czas cyklu chłodzenia może być dalej skrócony przez skrócenie odstępów czasowych operacji dostarczania przez mechanizm 40 dostarczania zaworu, przerywanych transportów przez mechanizm 20A oraz 22B transportowy zaworu, operacje przenoszenia przez mechanizm 50 przenoszenia zaworu, oraz operacje odprowadzania przez mechanizm 60 odprowadzania zaworu.
W związku z tym, że cały czas cyklu linii produkcyjnej zaworu jest głównie określony przez czas trwania najdłuższego cyklu procesu chłodzenia spośród wszystkich procesów zaangażowanych w linii produkcyjnej zaworu, cały czas cyklu można skrócić przez urządzenie 10 chłodzące zawór według tego przykładu wykonania, gdyż urządzenie 10 chłodzące może skrócić czas cyklu chłodzenia.
Opisano powyżej, że nacięcia 32 zębów 31 w kształcie grzebienia zębatych płyt 30A oraz 3 0B przesuwnych stanowią mechanizmy 20A oraz 20B transportowe zaworu są dostosowane do sprzęgania z zaworami 1 w pobliżu ich środków G ciężkości, aby popychać je bocznie jak pokazano na Fig. 6(b). Zębata płyta 30A oraz 30B przesuwna mogą być umieszczone w położeniu w zakresie wskazanym przez oznaczenie 1b1 na Fig. 6(b), aby nie kolidować z sekcjami prowadnic 24A1 oraz 24B1, na przykład w taki sposób, aby sprzęgać się z obszarem trzpieni 1b zaworu tak blisko jak to możliwe ich zawieradeł 1a(1a1) zaworu przez obniżanie prowadnicy 35 liniowej tak, aby skrócić odle16
PL 229 930 B1 głości pomiędzy płytę 34 przesuwną przód-tył a zębatymi płytami 30A przesuwnymi oraz płytą 34 przesuwną przód-tył a zębatą płytą 30B przesuwną.
W przykładzie wykonania pokazanym powyżej, całe obszary skierowanych na zewnątrz oraz skierowanych do wnętrza ścieżek 22A oraz 22B transportowych, za wyjątkiem wejść oraz wyjść ścieżek 22A oraz 22B transportowych zaworu, są pokryte płaszczem 14 powietrza chłodzącego tak, że zawór 1 jest chłodzony nie tylko przez wodę chłodzącą, ale również przez powietrze chłodzące podczas ich przerywanego transportu na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu. Jednakże, ze względu na to, że chłodzenie wodą wykazuje lepszy efekt pochłaniania ciepła niż chłodzenie powietrzem, zawory 1 mogą być chłodzone tylko przez wodę chłodzącą (to znaczy, wyłącznie przez ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu) bez powracania do chłodzenia przez płaszcz 14 powietrza chłodzącego.
Chociaż opisano w przykładzie wykonania powyżej, że ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu mają odpowiednią prowadnicę 24 zawieradła zaworu oraz prowadnicę 26 trzpienia do dokładnego prowadzenia zaworów 1 na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu, prowadnica 26 trzpienia nie jest koniecznie potrzebna. Jest to przypadek, w którym ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu są wyposażone co najmniej w prowadnicę 24 zawieradła zaworu, ponieważ wtedy można przesunąć zawory 1 w linii na ścieżkach 22A oraz 22B transportowych zaworu przerywanie we wstępnie określonych odstępach z ich zawieradłami 1a zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze ścieżkami 22A oraz 22B transportowymi zaworu podczas prostokątnego poruszania zębatej płyty 30A oraz 30B przesuwnej.
Pomimo, że skierowane na zewnątrz oraz skierowane do wnętrza ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu, odpowiednio, są umieszczone równolegle do siebie w powyższym przykładzie wykonania, długa prosta ścieżka transportowa zaworu może być również stosowana.
Rurociągi 12A oraz 12B wodne pokazane w powyższym przykładzie wykonania mają przekroje kwadratowe, ale ich przekroje nie są ograniczone do takiego kwadratowego kształtu, tak długo, jak długo poziomo umieszczone rurociągi 12A oraz 12B wodne są umieszczone na ich powierzchni górnej z płaskimi liniowymi ścieżkami 22A oraz 22B transportowymi zaworu. W rzeczywistości, przekrój poprzeczny może być prostokątny lub kołowy.
Jeżeli jednak przekroje rurociągów 12A oraz 12B wodnych są kwadratowe, ich boki inne niż strona górna można stosować również jak ścieżki 22A oraz 22B transportowe zaworu, przez ponowne rozmieszczenie rur, aby przynieść jeden z boków do góry, do wykorzystania jako nowe ścieżki transportowe zaworu. Innymi słowy, w przypadku rurociągów wodnych mających nie kolisty przekrój poprzeczny, muszą one zostać zastąpione, gdy, na przykład, opory tarcia ścieżek 22A oraz 22B transportowych na górnych powierzchniach rur wzrastają z powodu ich ścierania przez długie użytkowanie. Jednakże rurociągi 12A oraz 12B wodne przedstawione w przykładzie wykonania powyżej, nie muszą być ponownie umieszczone w takich przypadkach, ponieważ ich powierzchnie boczne, z wyjątkiem zużytych górnych stron, nadal można stosować jako nowe ścieżki transportowe zaworu.
OZNACZENIA
1 zawór kuty na gorąco
1a zawieradło zaworu
1a1 przylgnia czołowa zaworu
1b trzpień zaworu
1b1 zakres położenia zębatych płyt 30A oraz 30B przesuwnych
G środek ciężkości zaworu
6 łoże
9 rama górna
10 urządzenie chłodzące zawór
12A, 12B rurociągi wodne
13a,13b, 13c rama utrzymująca rurociąg wodny
14 płaszcz powietrza chłodzącego
14a wentylator powietrza chłodzącego
14b ściany boczne płaszcza powietrza chłodzącego
14c szczeliny
15a pionowe ściany zewnętrzne płaszcza powietrza chłodzącego
15b ściana działowa
16 otwory przelotowe
PL 229 930 B1
20A oraz 20B mechanizm transportowy zaworu
22A ścieżka transportowa zaworu skierowana na zewnątrz
W1 szerokość ścieżki transportowej zaworu
22A1 wejście skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu
22A2 wyjście skierowanej na zewnątrz ścieżki transportowej zaworu
22B skierowana do wnętrza ścieżka transportowa zaworu
22B1 wejście skierowanej do wnętrza ścieżki transportowej zaworu
22B2 wyjście skierowanej do wnętrza ścieżki transportowej zaworu
24A (24A1,24A2), 24B (24B1,24B2) prowadnice zawieradła zaworu
24a podłużne otwory śruby mocujące
26A, 26B prowadnice trzpienia
26a1,26A2, 26B1,26B2 pręty podłużne
W2 odstęp pomiędzy prętami pręty poprzeczne
27a gwint zewnętrzne nakrętki nakrętki motylkowe
30A, 30B zębate płyty przesuwne zęby w kształcie grzebienia nacięcia
33, 35 prowadnice liniowe płyta przesuwna przód-tył p skok nacięć
H odległość pionowa pomiędzy ścieżką transportową zaworu a zębatą płytą przesuwną mechanizm dostarczania zaworu rama nośna prowadnica liniowa stół obrotowy uchwyt cylinder powietrzny mechanizm przenoszenia zaworu cylinder powietrzny jednostka przesuwna płyty przenoszące nacięcia do sprzęgania się z trzpieniami zaworu mechanizm odprowadzania zaworu cylinder powietrzny płyta pchająca rynna zsypowa zaworu

Claims (8)

1. Sposób chłodzenia co najmniej jednego zaworu kutego na gorąco, w którym, podczas transportu zaworu kutego na gorąco na płaskiej liniowej ścieżce transportowej zaworu, która jest chłodzona wodą, ciepło zaworu kutego na gorąco jest pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu tak, że zawór jest stopniowo chłodzony, znamienny tym, że sposób obejmuje: etap dostarczania oraz umieszczania, w którym zawór 1 kuty na gorąco jest dostarczany oraz umieszczany na ścieżce 22A transportowej zaworu z jego przylgnią czołową zaworu utrzymywaną w kontakcie ze ścieżką 22A transportową zaworu; oraz etap transportu, w którym umieszczany zawór 1 kuty na gorąco jest przemieszczany przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość na ścieżce 22A transportowej zaworu przez siłę boczną przykładaną do części jego trzpienia 1b zaworu blisko jego zawieradła 1a zaworu przez wstępnie określoną odległość, oraz
PL 229 930 B1 w tym samym czasie, zawór poprzedzający, który był przemieszczany przesuwnie do przodu jest przemieszczany dalej przesuwnie do przodu na wstępnie określoną odległość przez siłę boczną przykładaną do jego trzpienia 1 b zaworu blisko jego zawieradła 1a zaworu, tak, że zawory 1 kolejno dostarczane oraz umieszczane na ścieżce 22A transportowej są przerywanie transportowane w linii we wstępnie określonych odstępach z ich przylgniami 1a1 czołowymi zaworu utrzymywanymi w kontakcie ze ścieżką 22A transportową w sposób synchronizowany z etapem dostarczania oraz umieszczania.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że ciepło zaworów 1 jest pochłaniane przez przepływ powietrza generowany w płaszczu 14 powietrza chłodzącego pokrywającego ścieżkę 22A transportową zaworu podczas ich przerywanego transportu na ścieżce 22A transportowej zaworu.
3. Urządzenie chłodzące zawór kuty, do chłodzenia co najmniej jednego zaworu kutego na gorąco, podczas transportu zaworu kutego na gorąco na płaskiej liniowej ścieżce transportowej zaworu, która jest chłodzona wodą, a ciepło zaworu kutego na gorąco jest pochłaniane przez ścieżkę transportową zaworu tak, że zawór jest stopniowo chłodzony, znamienne tym, że zawiera:
płaską liniową ścieżkę 22A transportową zaworu umieszczoną na górnej stronie poziomego rurociągu 12A wodnego, chłodzoną przez wodę przepływającą przez niego; mechanizm 20A transportowy zaworu umieszczony przylegle do jednej strony rurociągu wodnego oraz dostosowany, aby przemieszczać przesuwnie do przodu zawór 1 kuty na gorąco dostarczany oraz umieszczany na ścieżce 22A transportowej zaworu z jego przylgnią 1a1 czołową zaworu w kontakcie ze ścieżką 22A transportową zaworu, przez przyłożenie siły bocznej do obszaru jego trzpienia 1b przy jego zawieradle 1a zaworu dla jego przemieszczania przesuwnego do przodu przez wstępnie określoną odległość, i przemieszczać przesuwnie dalej do przodu zawór poprzedzający, który był przemieszczany przesuwnie do przodu, przez przyłożenie siły bocznej do obszaru jego trzpienia 1b zaworu przy zawieradle 1 a jego zaworu przez wstępnie określoną odległość, tak, aby kolejno oraz przerywanie transportować zawory 1 kolejno dostarczane oraz umieszczane na ścieżce 22A transportowej zaworu, w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania oraz umieszczania zaworu podczas utrzymywania ich przylgni czołowych zaworu w linii we wstępnie określonych odstępach oraz w kontakcie ze ścieżką 22A transportową zaworu; prowadnice 24A1, 24A2 zawieradła zaworu, umieszczone na przeciwległych stronach ścieżki 22A transportowej zaworu, do ograniczania ruchów zawieradeł 1 a zaworów w kierunkach poprzecznych ścieżki 22A transportowej zaworu;
zębatą płytę 30A przesuwną, która jest umieszczona w mechanizmie 20A transportowym zaworu oraz jest ogólnie podłużną płytą rozciągającą się wzdłuż ścieżki 22A transportowej zaworu, jest ruchoma w kierunku poprzecznym oraz przód-tył ścieżki 22A transportowej zaworu oraz jest umieszczona po jednej jego stronie skierowanej do ścieżki 22A transportowej zaworu z szeregiem zębów 31 w kształcie grzebienia w formie nacięć 32 utworzonych w przedziałach o równym skoku do sprzęgania się z trzpieniami zaworu; oraz zębata płyta 30A przesuwna jest dostosowana do powtarzalnego kolejnego prostokątnego poruszania się w sposób synchronizowany z operacjami dostarczania oraz umieszczania zaworu tak, że zębata płyta 30A przesuwna najpierw przemieszcza się w kierunku poprzecznym do ścieżki 22A transportowej zaworu do sprzęgania się z trzpieniami 1b zaworu, przemieszcza się do przodu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość, aby transportować zawory 1 do przodu na tę odległość, wycofuje się w kierunku poprzecznym od ścieżki 22A transportowej dla rozprzęgnięcia jego zębów 31 w kształcie grzebienia ze sprzęgania z trzpieniami 1b zaworu, oraz ostatecznie przemieszcza się do tyłu w kierunku przód-tył na wstępnie określoną odległość z powrotem do jego położenia spoczynkowego.
4. Urządzenie chłodzące zawór kuty według zastrz. 3, znamienne tym, że ścieżka 22A transportowa zaworu jest wyposażona w:
dzwonowy płaszcz 14 powietrza chłodzącego pokrywający ścieżkę 22A transportową zaworu oraz dostosowany, aby generować w nim przepływ powietrza w górę; oraz
PL 229 930 B1 prowadnicę 26A trzpienia umieszczoną powyżej ścieżki 22A transportowej zaworu oraz zawierającą parę prętów 26A1, 26A2 podłużnych podpieranych przez płaszcz 14 powietrza chłodzącego oraz rozciągających się wzdłuż ścieżki 22A transportowej zaworu, przy czym prowadnica 26A trzpienia jest dostosowana, aby ograniczać ruchy trzpieni 1b transportowanych zaworów 1 w kierunkach poprzecznych ścieżki 22A transportowej zaworu.
5. Urządzenie chłodzące zawór kuty według zastrz. 4, znamienne tym, że urządzenie jest wyposażone w:
parę rurociągów 12A, 12B wodnych sąsiadujących ze sobą równolegle, z których każdy jest wyposażony w ścieżkę transportową zaworu tak, że ścieżki 22A, 22B transportowe zaworu są ukształtowane jako para ścieżek transportowych zaworu;
mechanizmy 20A, 20B transportowe zaworu umieszczone, aby były skierowane do siebie przez parę rurociągów 12A, 12B wodnych, w powiązaniu z każdą ze ścieżek 22A, 22B transportowych zaworu;
prowadnice 24A1, 24A2, 24B1, 24B2 zawieradła zaworu umieszczone jedna na każdą parę ścieżek 22A, 22B transportowych zaworu; oraz prowadnice 26A, 26B trzpienia umieszczone jedna na każdą parę ścieżek 22A transportowych zaworu, podpierane przez płaszcz 14 powietrza chłodzącego, który jest pojedynczy oraz pokrywa parę ścieżek 22A, 22B transportowych zaworu, oraz przy czym para ścieżek 22A, 22B transportowych zaworu jest ukształtowana jako ścieżka 22A transportowa skierowana na zewnątrz rozciągająca się w jednym kierunku oraz skierowana do wnętrza ścieżka 22B transportowa zaworu rozciągająca się w drugim kierunku przeciwległym do ścieżki 22A transportowej zaworu skierowanej na zewnątrz, oraz w którym skierowana na zewnątrz ścieżka 22A transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wyjściu 22A2 z mechanizmem 50 przenoszenia zaworu do przenoszenia zaworu 1 umieszczonym przy wyjściu 22A2 skierowanej na zewnątrz ścieżki 22A transportowej zaworu do wejścia 22B1 skierowanej do wnętrza ścieżki 22B transportowej zaworu.
6. Urządzenie chłodzące zawór kuty według zastrz. 5, znamienne tym, że skierowana na zewnątrz ścieżka 22A1 transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wejściu 22A1 z mechanizmem 40 dostarczania zaworu dla kolejnego dostarczania zaworów do wejścia 22A1, podczas gdy skierowana do wnętrza ścieżka 22B transportowa zaworu jest umieszczona przy jego wyjściu 2282 z mechanizmem 60 odprowadzania zaworu dla kolejnego odprowadzania zaworów i z wyjścia 22B2, oraz w którym przerywane transporty zaworów 1 przez mechanizm 20A transportowy zaworu w powiązaniu ze sterowaną na zewnątrz ścieżką 22A. transportową zaworu; przenoszenia zaworów 1 przez mechanizm 50 przenoszenia zaworu; przerywane transporty zaworów 1 przez mechanizm 20B transportowy zawory w powiązaniu ze skierowaną na zewnątrz ścieżką 22B transportową zaworu; oraz operacje odprowadzania zaworów 1 przez mechanizm odprowadzania zaworu są wykonywane w sposób synchronizowany z odpowiednimi operacjami dostarczania zaworu mechanizmu dostarczania zaworu.
7. Urządzenie chłodzące zawór kuty według zastrz. 3, znamienne tym, że prowadnice 24A1, 24A2 zawieradła zaworu są solidnie zamocowane do powierzchni górnej ramy 13A, 13C utrzymującej rurociąg wodny i są umieszczone na przeciwległych stronach rurociągu 12A wodnego przez śruby 25 mocujące; oraz otwory 24a przelotowe śruby utworzone w prowadnicach 24A zawieradła zaworu są podłużnymi otworami prostopadłymi pionowo do ścieżki 22A transportowej zaworu.
8. Urządzenie chłodzące zawór kuty według zastrz. 4, znamienne tym, że:
wiele prętów 27 poprzecznych, każdy mający gwint 27a zewnętrzny na jednym jego tańcu, jest solidnie wkręconych prostopadle w prę prętów 26A1,26A2 podłużnych służących 20 jako prowadnica 26A trzpienia w kierunku wzdłużnym każdego pręta poprzecznego; oraz para prętów 26A, 26A2 podłużnych jest przymocowana do ścian 15a, 15b pionowych w sposób wspornikowy pracz utrzymywanie oraz nałożenie na części obrzeża każdego otworu 16 przelotowego ścian 15a, 15b pionowych pary wewnętrznych oraz zewnętrznych elementów 28, 29 nakrętek, które są umieszczone na gwincie zewnętrznym części wnikającej w ściany 15a, 15b pionowe przeciwległe do siebie nawzajem w kierunku poprzecznym płaszcza 14 powietrza chłodzącego.
PL421396A 2015-12-18 2015-12-18 Sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do tego sposobu PL229930B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/JP2015/085527 WO2017104076A1 (ja) 2015-12-18 2015-12-18 鍛造バルブの冷却方法および装置

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL421396A1 PL421396A1 (pl) 2017-07-31
PL229930B1 true PL229930B1 (pl) 2018-09-28

Family

ID=56069588

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL421396A PL229930B1 (pl) 2015-12-18 2015-12-18 Sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do tego sposobu

Country Status (4)

Country Link
JP (1) JP5926472B1 (pl)
CN (1) CN107135649B (pl)
PL (1) PL229930B1 (pl)
WO (1) WO2017104076A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109762965B (zh) * 2019-02-01 2024-04-16 哈尔滨工业大学(威海) 一种超高强韧性Mn-B钢结构件连续在线制备方法
CN110479949A (zh) * 2019-09-16 2019-11-22 天长市华海电子科技有限公司 一种锻造件生产用冷却运送装置
CN116213641B (zh) * 2023-02-06 2023-12-12 山东煌腾优钢锻造股份有限公司 一种金属件锻造加工降温设备

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH03120547U (pl) * 1990-03-20 1991-12-11
JPH0492541U (pl) * 1990-12-26 1992-08-12
JP2000254755A (ja) * 1999-03-10 2000-09-19 Fuji Oozx Inc 傘形ワークの搬送兼冷却装置
WO2013108360A1 (ja) * 2012-01-17 2013-07-25 日鍛バルブ株式会社 エンジンバルブの自動熱処理システム
CN203649296U (zh) * 2013-12-27 2014-06-18 希西维轴承(盱眙)有限公司 一种锻件的冷却设备
CN203843093U (zh) * 2014-05-28 2014-09-24 四川蓝星机械有限公司 一种冷却锻件的装置
CN203938095U (zh) * 2014-06-26 2014-11-12 重庆三爱海陵实业有限责任公司 气门传送装置
CN204075056U (zh) * 2014-10-27 2015-01-07 苏州优金金属成型科技有限公司 一种齿轮锻造后的快速冷却设备

Also Published As

Publication number Publication date
JPWO2017104076A1 (ja) 2017-12-14
CN107135649A (zh) 2017-09-05
CN107135649B (zh) 2018-11-16
WO2017104076A1 (ja) 2017-06-22
JP5926472B1 (ja) 2016-05-25
PL421396A1 (pl) 2017-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL229930B1 (pl) Sposób chłodzenia zaworów kutych na gorąco oraz urządzenie do tego sposobu
ES2704436T3 (es) Dispositivo para el estampado en caliente de componentes
TW201433640A (zh) 處理裝置
HU202598B (en) Industrial furnace, particularly multi-chambered vacuum furnace for treating charges consisting of metal work pieces
BRPI0620589B1 (pt) método e aparelho para o aquecimento de componentes de aço em um forno contínuo
DE202018106385U1 (de) Vorrichtung zum Erwärmen von Kunststoffvorformlingen
ES2290357T3 (es) Dispositivo para la bonificacion de material laminado con gran longitud.
JP5443856B2 (ja) 熱処理装置、熱処理設備および熱処理方法
JP5374897B2 (ja) 熱処理システム
JP3936662B2 (ja) アルミホイールの熱処理方法およびその装置
KR100977671B1 (ko) 자동차용 부품의 연속 열처리 장치
JP4066387B1 (ja) 棒鋼の制御冷却装置
KR101284581B1 (ko) 고주파 열처리장치
CN112013679B (zh) 一种可区域独立控制型节拍式快速冷却隧道炉
CN212778588U (zh) 一种可区域独立控制型节拍式快速冷却隧道炉
CN115786657A (zh) 一种对低碳合金钢淬火用热处理设备
JP6468420B2 (ja) 真空熱処理方法
CN209341811U (zh) 一种板簧双头同步感应加热炉
RU2598021C1 (ru) Способ термической обработки литых изделий из низкоуглеродистых легированных сталей, устройство для реализации способа термической обработки
JP6178593B2 (ja) プラグ焼入れ装置及びプラグ焼入れ方法
US8337645B2 (en) Method and plant for heat treatment of metallic elements
CN117187518B (zh) 一种铝合金压铸件自适应式热处理装置及热处理方法
DE102018128143A1 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Erwärmen von Kunststoffvorformlingen
CN210065889U (zh) 一种可控气氛渗碳炉设备
US6358032B1 (en) Machine for the production of plastic receptacles