PL229611B1 - Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu - Google Patents

Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu

Info

Publication number
PL229611B1
PL229611B1 PL416981A PL41698116A PL229611B1 PL 229611 B1 PL229611 B1 PL 229611B1 PL 416981 A PL416981 A PL 416981A PL 41698116 A PL41698116 A PL 41698116A PL 229611 B1 PL229611 B1 PL 229611B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
concentration
weight
concentrate
extract
mousse
Prior art date
Application number
PL416981A
Other languages
English (en)
Other versions
PL416981A1 (pl
Inventor
Tomasz WASILEWSKI
Tomasz Wasilewski
Anita Bocho-Janiszewska
Anna Małysa
Emilia Klimaszewska
Małgorzata Zięba
Original Assignee
Univ Technologiczno Humanistyczny Im Kazimierza Pulaskiego W Radomiu
Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny Im Kazimierza Pulaskiego W Radomiu
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Technologiczno Humanistyczny Im Kazimierza Pulaskiego W Radomiu, Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny Im Kazimierza Pulaskiego W Radomiu filed Critical Univ Technologiczno Humanistyczny Im Kazimierza Pulaskiego W Radomiu
Priority to PL416981A priority Critical patent/PL229611B1/pl
Publication of PL416981A1 publication Critical patent/PL416981A1/pl
Publication of PL229611B1 publication Critical patent/PL229611B1/pl

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Przedmiotem zgłoszenia jest maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, nawilżających i łagodzących podrażnienia przeznaczona do samodzielnego przygotowania polegającego na zmieszaniu koncentratu z wodą wodociągową w proporcji 1:1, przy czym koncentrat zawiera substancje aktywne, regulator lepkości i dezintegrator, składniki absorbujące sebum, emolienty, emulgatory, regulatory pH i substancje spulchniające. Maseczka charakteryzuje się tym, że koncentrat jako substancję aktywną zawiera ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria Chamomilla CO2 Extract) pozyskiwany w warunkach nadkrytycznego ditlenku węgla w stężeniu od 0,2% wag. do 1% wag., jako regulator lepkości i dezintegrator zawiera skrobi glikolan sodu w stężeniu od 7,5% wag. do 12% wag., jako składniki absorbujące serum zawiera kaolin w stężeniu od 10% wag. do 20% wag. oraz montmorylonit w stężeniu od 10% wag. do 20% wag., jako emolienty zawiera olej słonecznikowy w stężeniu od 33% wag. do 40% wag. i masło Shea w stężeniu od 5,8% wag. do 10% wag., jako emulgatory zawiera alkohol cetearylowy w stężeniu od 20% wag. do 30% wag. oraz monolaurynian sorbitanu w stężeniu od 11% wag. do 15% wag., zaś jako regulatory pH i substancje spulchniające zawiera sodę oczyszczoną w stężeniu od 1,4% wag. do 5% wag. oraz bezwodny kwas cytrynowy w stężeniu od 1,1% wag. do 3% wag.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia.
Maseczki kosmetyczne (maski) to szczególna odmiana kosmetyków do jednorazowych zabiegów kosmetycznych na skórze. Występują w formie gęstych cieczy lub past zastygających po nałożeniu, tworzących twardą powłokę, ściśle przylegającą do skóry. Pod powłoką zachodzą procesy oczyszczania i wygładzania, ułatwione jest wnikanie substancji odżywczych, leczniczych i stymulujących. Po nałożeniu maski na skórę, w ciągu kilku minut w dużym stopniu odparowuje z niej woda. Na powierzchni naskórka pozostaje jedynie cienka warstwa zawierająca mieszaninę lipidów, glinek z pozostałościami wody. Ilość związanej wody zależy od obecności substancji higroskopijnych zawartych w preparacie kosmetycznym. W zależności od składu maski, warstwa ta może być wyraźnie widoczna, tworząc lepki, tłusty film lub przeciwnie, może tworzyć niewyczuwalną warstwę wodno-lipidową, utrzymującą się na skórze, nawet przez kilkanaście godzin. Znane są także rozwiązania technologiczne umożliwiające otrzymane masek tzw. „peel off”, które po nałożeniu całkowicie zastygają na skórze, a po spełnieniu swojej funkcji są w pełni usuwane ze skóry w postaci polimerowego filmu.
Maski występują także w formie emulsji, past (również w tabletkach i w proszku - do rozprowadzania wodą lub innym aktywatorem) zawiesin, pianek oraz żeli. Coraz częściej na rynku pojawiają się maseczki w formie hydrożelowych, anatomicznych płatów dopasowujących się podczas aplikacji do kształtu twarzy.
Do wytwarzania masek kosmetycznych wykorzystywane są różne grupy surowców, m.in. woda, humektanty, emulgatory (np. stearynian sorbitanu, stearynian glicerylu), emolienty (np. estry kwasów tłuszczowych i alkoholi rozgałęzionych, woski naturalne roślinne, triacyloglicerole, wosk pszczeli, olej mineralny), modyfikatory lepkości (np. karbomer, guma celulozowa, poliwinylopirolidon), składniki absorbujące sebum (kaolin, montmorylonit), składniki nawilżające (np. mocznik, glikol propylenowy, hialuronian sodu), antyoksydanty (np. palmitynian askorbylu, witamina E), substancje aktywne (np. witamina A, prowitamina B5, allantoina, ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z kwiatów rumianku), regulatory pH (np. kwas mlekowy, kwas cytrynowy, trójetanoloamina), konserwanty (np. estry kwasu parahydroksybenzoesowego, parabeny, pochodne mocznika, alkohol benzylowy).
Obecnie coraz bardziej popularnymi składnikami maseczek kosmetycznych są substancje naturalne. Stosowane są głównie ekstrakt z: szałwii, porzeczki, wyciąg z aloesu, ekstrakt z torfu naturalnego, hydrolizat kwasów huminowych, zmielone łupiny z orzecha włoskiego, rozdrobnione kolby kukurydzy, guma ksantanowa, trójmetyloglicyna, gliceryna, sorbitol. Produkty te są zwykle roztworami lub dyspersjami, których lepkość została zwiększona poprzez zastosowanie odpowiedniego polimeru. Maseczki tego typu wytwarzane są najczęściej, odpowiednio w formie hydrożelu lub emulsji. Dla takich układów, jako solubilizatory wykorzystywane są różnego rodzaju „zielone” rozpuszczalniki, surfaktanty lub modyfikatory lepkości, posiadające certyfikaty typu COSMOS lub Ecocert.
Z opisu patentowego nr EP 1 527 770 A2 znane jest rozwiązanie pt.: Kompozycja maski kosmetycznej. Wynalazek ten jest znamienny tym, że zawiera lipidy w stężeniu 2-8% wag., emolient w stężeniu 0,5-15% wag., humektant w stężeniu 0-2% wag., związek żelujący w stężeniu 0-1% wag., surfaktant w stężeniu 1-10% wag., konserwant w stężeniu 0,3-1% wag., kolagen w stężeniu 0-20% wag., regulator pH, woda do 100% wag.
Z opisu patentowego nr US 2005/0 249 765 A1 znane jest rozwiązanie pt. Maseczka do twarzy i proces jej wytwarzania. Wynalazek jest znamienny tym, że zawiera: w fazie wodnej: wodę (93,46% wag.), alginę (5,7% wag.), pochodną mocznika (0,5% wag.), sól sodową metyloparabenu (0,12% wag.), mikę (0,05% wag.), tlenek tytanu (0,05% wag.), metylochloroizotiazolinon (11,5 ppm), metylizotiazolinon (3,5 ppm), kompozycję zapachową (0,02% wag.), w fazie olejowej: ciekłą parafinę (39,21% wag.), siarczan wapnia (21,00% wag.), ziemię okrzemkową (12,50% wag.), alginę (8,00% wag.), uwodorniony kopolimer styrenowo-izoprenowy (5,40% wag.), mieszaninę triglicerydów kwasu kaprylowego i kapronowego (3,60% wag.), glicynę sojową (3,00% wag.), tlenek magnezu (3,00% wag.), barwnik CI 77891 (3,00% wag.), fosforan sodu (0,80% wag.), fenoksyatanol (0,10% wag.), metylparaben (0,06% wag.), propylparaben (0,01% wag.), butylparaben (0,01% wag.), kompozycję zapachową (0,30% wag.).
Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia przeznaczona do samodzielnego przygotowania polegającego na zmieszaniu koncentratu z wodą wodociągową w proporcji 1:1, przy czym koncentrat zawiera substancje aktywne, regulator lepkości i dezintegrator, składniki absorbujące sebum, emolienty, emulgatory, regulatory pH i substancje
PL 229 611 B1 spulchniające, według wynalazku charakteryzuje się tym, że koncentrat jako substancję aktywną zawiera ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria Chamomilla CO2 Extract) pozyskiwany w warunkach nadkrytycznego ditlenku węgla w stężeniu od 0,2% wag. do 1% wag., jako regulator lepkości i dezintegrator zawiera skrobi glikolan sodu w stężeniu od 7,5% wag. do 12% wag., jako składniki absorbujące serum zawiera kaolin w stężeniu od 10% wag. do 20% wag. oraz montmorylonit w stężeniu od 10% wag. do 20% wag., jako emolienty zawiera olej słonecznikowy w stężeniu od 33% wag. do 40% wag. i masło Shea w stężeniu od 5,8% wag. do 10% wag., jako emulgatory zawiera alkohol cetearylowy w stężeniu od 20% wag. do 30% wag. oraz monolaurynian sorbitanu w stężeniu od 11 % wag. do 15% wag., zaś jako regulatory pH i substancje spulchniające zawiera sodę oczyszczoną w stężeniu od 1,4% wag. do 5% wag. oraz bezwodny kwas cytrynowy w stężeniu od 1,1 % wag. do 3% wag.
W skład opracowanej i wytworzonej maseczki kosmetycznej w innowacyjnej formie musu wchodzi ekstrakt z koszyczka rumianku otrzymywany w warunkach nadkrytycznego ditlenku węgla. Rumianek zawiera wyjątkowo dużą ilość (nawet do 1,5 proc.) olejku eterycznego bogatego w związki o specyficznych właściwościach leczniczych, m. in. działający przeciwalergicznie chamazulen, a także alfa-bisabolol i jego tlenki. Koszyczki kwiatowe są bogate w: flawonoidy, spiroeter, fenolokwasy, fitosterole, poliacetyleny, garbniki katechinowe, gorycze, związki kumarynowe i śluzowe, cholina, witamina C i liczne sole mineralne.
Wytworzona maseczka w formie musu charakteryzuje się „lekką” konsystencją, dlatego może być stosowana nawet przez osoby ze skórą problematyczną (np. zaskórniki, wypryski), ponieważ nie powoduje ona zatykania porów skórnych. Forma musu charakteryzuje się tym, że struktura kosmetyku zawiera pęcherzyki gazu (dwutlenku węgla), które podczas rozsmarowywania maseczki na skórze powodują zmniejszenie siły ścinającej, a przez to pozwalają na kontrolowanie grubości nałożonej warstwy. Następstwem jest łatwiejsza aplikacja kosmetyku na skórę.
Jednym z ciekawszych rozwiązań w zakresie surowców roślinnych, wykorzystywanych do produkcji maseczek kosmetycznych jest stosowanie hydrofobowych surowców roślinnych, pozyskiwanych na drodze ekstrakcji ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Tego typu ekstrakcja jest nowoczesna i konkurencyjna względem powszechnie stosowanych metod. Odbywa się we względnie niskich temperaturach (do ok. 50°C), a głównym czynnikiem ekstrahującym jest sprężony (ok. 300 bar) ditlenek węgla. Po zakończeniu procesu ekstrakcji ditlenek węgla ulatnia się z ekstraktu. Wyciągi roślinne, które są otrzymywane tą metodą charakteryzują się dużą naturalnością, nie zawierają rozpuszczalników i są czyste mikrobiologicznie. Jest znacznie bardziej zaawansowany technologicznie od tradycyjnych procesów ekstrakcji. Stosunkowo niska temperatura procesu nie degraduje składników aktywnych rośliny i tym samym nie powoduje obniżenia ich właściwości.
Spośród szerokiej gamy surowców pochodzenia roślinnego na szczególną uwagę zasługuje ekstrakt z koszyczka rumianku. Rumianek zawiera wyjątkowo dużą ilość (nawet do 1,5 proc.) olejku eterycznego bogatego w związki o specyficznych właściwościach leczniczych, m. in. działający przeciwalergicznie chamazulen, a także alfa-bisabolol i jego tlenki. Olejek pozyskiwany z kwiatów rumianku ma nie tylko silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, ale również pobudza przemianę materii w skórze i dzięki temu przyśpiesza gojenie się drobnych ran. Dlatego znajduje się on w wielu leczniczych kremach, maściach czy żelach, które działają antyseptycznie i jednocześnie regeneracyjnie na skórę. Koszyczki kwiatowe są bogate w: flawonoidy, spiroeter, fenolokwasy, fitosterole, poliacetyleny, garbniki katechinowe, gorycze, związki kumarynowe i śluzowe, cholina, witamina C i liczne sole mineralne. Ekstrakt z koszyczka rumianku wpływa na dobrą kondycję skóry. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym rumianku - co jest związane z zawartością alfa-bisabololu i spiroeteru, w mniejszym stopniu chamazulenu wyciąg z rumianku jest bardzo cenionym składnikiem wielu kosmetyków - kremów, maseczek, płynów do mycia i kąpieli do skóry: tłustej, łojotokowej i z niedoskonałościami (w tym także trądzikowej), a także delikatnej i wrażliwej (skóra dziecka). Ekstrakt z rumianku może być także składnikiem kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów - ale tylko blond, ma bowiem silne właściwości rozjaśniające. Przywraca im naturalną jasną barwę, nadaje połysk i elastyczność, ułatwiając ich układanie.
Do chwili obecnej na rynku w formie musu występują jedynie pudry w kremie oraz róże. W formie musu są także dostępne: serum, balsamy do ciała oraz musy do układania włosów, jednak formę tą uzyskuje się zwykle poprzez zastosowanie opakowania z dyszą spieniającą.
Tradycyjne formy musu mogą ulegać destabilizacji w czasie, co jest zjawiskiem niekorzystnym w całym cyklu życia produktu (np. na etapie magazynowania, transportu i użytkowania). Oryginalność proponowanego kosmetyku polega na tym, że jest przygotowywany z koncentratu, mieszany z wodą
PL 229 611 B1 tuż przed użyciem. Natomiast sam półprodukt (koncentrat) stanowi bazę zawierającą substancje hydrofobowe i emulgatory, przez co nie podlega procesom destabilizacji i nie wymaga stosowania konserwantu.
Opracowany prototyp maseczki odróżnia się od konwencjonalnych tym, że napowietrzenie układu uzyskuje się na drodze reakcji: sody oczyszczonej i bezwodnego kwasu cytrynowego w obecności wody, w wyniku czego powstaje dwutlenek węgla spulchniający układ. Trwałość powstałego musu gwarantuje dodatek polimeru - skrobi glikolan sodu (Sodium Starch Glycolate). Pełni on także funkcje dezintegratora, czyli substancji ułatwiającej roztwarzanie koncentratu w wodzie i uwalnianie substancji aktywnych.
Wytworzony kosmetyk charakteryzuje się także następującymi zaletami: działaniem: nawilżającym, łagodzącym podrażnienia, możliwością wprowadzenia aktywnych substancji hydrofobowych w wysokim stężeniu, skoncentrowaną formą, co determinuje wysoką wydajność kosmetyku, nie wymaga dodatku konserwantu, możliwością samodzielnego wykonania w warunkach domowych, atrakcyjną wizualnie formą.
Godnym uwagi jest fakt, że użycie ekstraktu z liści mięty pieprzowej nie wymaga dodatkowego wprowadzenia syntetycznych kompozycji zapachowych, które są najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych. Wszystkie surowce użyte do wytworzenia maseczki kosmetycznej do twarzy są zgodne ze standardami określonymi przez europejskie organizacje certyfikujące kosmetyki organiczne i naturalne (COSMOS, ECOCERT).
Przedmiot według wynalazku opisany jest poniżej w przykładzie składu i wykonania maseczki kosmetycznej z ekstraktem z koszyczka rumianku (Matricaria Chamomilla CO2 Extract), otrzymywanym w warunkach nadkrytycznego ditlenku węgla według wynalazku.
Przykład składu i wykonania maseczki (według wynalazku)
Maseczkę do twarzy w formie musu, zawierającą ekstrakt z koszyczka rumianku otrzymywany w warunkach ekstrakcji z udziałem nadkrytycznego CO2 wykonano według następującej procedury: w mieszalniku mechanicznym (mieszalnik główny) umieszczono odważoną ilość: 33,0% wag. oleju słonecznikowego (Sunflower Oil), 5,8% wag. masła Shea (Butyrospermum Parkii Butter), 20,0% wag. alkoholu cetearylowego (Cetearyl Alcohol), 11,0%wag. monolaurynianu sorbitanu (Sorbitan Monolaurate), 10,0% wag. glinki zielonej (Montmorillolite), 10,0% wag. kaolinu (Caolin). Następnie, składniki stopiono z użyciem łaźni wodnej do ujednolicenia mieszaniny (t = ok. 70°C). Powstałą mieszaninę schłodzono do temperatury około 35°C i wprowadzono dezintegrator w ilości 7,5% wag. (Sodium Starch Glycolate) oraz ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria Chamomilla CO2 Extract) otrzymywany w warunkach ekstrakcji z udziałem nadkrytycznego CO2 w ilości 0,2% wag. Wszystkie składniki wymieszano do ujednolicenia kompozycji. Po schłodzeniu kompozycji do temperatury pokojowej (ok. 22°C) dodano bezwodny kwas cytrynowy (Citric Acid) w ilości 1,1 % wag. Wszystkie składniki wymieszano do ujednolicenia kompozycji. Po 24 godz. od wykonania kompozycji wprowadzono sodę oczyszczoną (Sodium Bicarbonate) w ilości 1,4% wag. Proporcje kwasu cytrynowego i sody oczyszczonej wyliczono stechiometrycznie w taki sposób, aby pH koncentratu wynosiło ok. 5,5-6,0. Wszystkie składniki wymieszano do ujednolicenia kompozycji.
Wytworzenie maseczki w formie musu i sposób jej użycia
Umieścić 20 gram koncentratu w parowniczce oraz dodać 20 gram wody wodociągowej. Składniki wymieszać do jednolitej konsystencji. Po wymieszaniu maseczka przyjmuje formę musu, zwiększa swoją objętość i jest gotowa do użycia. Maseczkę należy zaaplikować na powierzchnię twarzy omijając okolice oczu, następnie zmyć wodą po 10 min.
Otrzymana maseczka w formie musu posiada oliwkową barwę, lepkość dynamiczną ok. 100000 mPa · s, poziom nawilżenia skóry po 2 godzinach od aplikacji ok. 56 a. u. (metoda komeometryczna sucha skóra wykazuje poziom nawilżenia w zakresie 10-30 a. u.), wysokie oceny w testach sensorycznych (konsystencja, jednolitość, efekt poduszki, rozprowadzanie, przyczepność).

Claims (1)

1. Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia przeznaczona do samodzielnego przygotowania polegającego na zmieszaniu koncentratu z wodą wodociągową w proporcji 1:1, przy czym koncentrat zawiera substanPL 229 611 B1 cje aktywne, regulator lepkości i dezintegrator, składniki absorbujące sebum, emolienty, emulgatory, regulatory pH i substancje spulchniające, znamienna tym, że koncentrat jako substancję aktywną zawiera ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria Chamomilla CO2 Extract) pozyskiwany w warunkach nadkrytycznego ditlenku węgla w stężeniu od 0,2% wag. do 1% wag., jako regulator lepkości i dezintegrator zawiera skrobi glikolan sodu w stężeniu od 7,5% wag. do 12% wag., jako składniki absorbujące serum zawiera kaolin w stężeniu od 10% wag. do 20% wag. oraz montmorylonit w stężeniu od 10% wag. do 20% wag., jako emolienty zawiera olej słonecznikowy w stężeniu od 33% wag. do 40% wag. i masło Shea w stężeniu od 5,8% wag. do 10% wag., jako emulgatory zawiera alkohol cetearylowy w stężeniu od 20% wag. do 30% wag. oraz monolaurynian sorbitanu w stężeniu od 11 % wag. do 15% wag., zaś jako regulatory pH i substancje spulchniające zawiera sodę oczyszczoną w stężeniu od 1,4% wag. do 5% wag. oraz bezwodny kwas cytrynowy w stężeniu od 1,1 % wag. do 3% wag.
PL416981A 2016-04-25 2016-04-25 Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu PL229611B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL416981A PL229611B1 (pl) 2016-04-25 2016-04-25 Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL416981A PL229611B1 (pl) 2016-04-25 2016-04-25 Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL416981A1 PL416981A1 (pl) 2017-11-06
PL229611B1 true PL229611B1 (pl) 2018-08-31

Family

ID=60190374

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL416981A PL229611B1 (pl) 2016-04-25 2016-04-25 Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL229611B1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020182418A1 (de) * 2019-03-08 2020-09-17 Beiersdorf Ag Mousseartige kosmetische zubereitung

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020182418A1 (de) * 2019-03-08 2020-09-17 Beiersdorf Ag Mousseartige kosmetische zubereitung

Also Published As

Publication number Publication date
PL416981A1 (pl) 2017-11-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2537235C2 (ru) Мягко действующие несмываемые композиции для ухода за кожей
TWI361698B (en) Composition for protecting human body surface
TWI754607B (zh) 脫髮預防調配物及其用途
CN104000752A (zh) 用于干细胞保护的姜提取物
AU2020203928A1 (en) New extemporaneous cosmetic and/or dermatological preparations
CA2761732C (en) Composition for preventing hair loss or for stimulating hair growth
PL214285B1 (pl) Zastosowanie kompozycji zawierajacej rosline portulaka do poprawy estetycznego wygladu skóry
JP2003531860A (ja) No合成酵素阻害剤としてのオリーブ種の植物抽出物とその使用
KR102078667B1 (ko) 7-데하이드로콜레스테롤, 콜레스테롤 및 스테아린산이 히알루론산-세라마이드 엔피 복합체의 내상에 봉입된 나노에멀젼을 함유하는 화장료 조성물 및 그의 제조방법
JP5329830B2 (ja) Scf分泌抑制剤、及び皮脂分泌抑制剤
CN112370393B (zh) 一种洗发慕斯组合物及其制备方法与应用
KR101460777B1 (ko) 여드름 개선용 화장료 조성물
US10111827B2 (en) Hair loss prevention and restoration solution
KR20070023333A (ko) 경피흡수가 증진되고 우르솔산이 안정화된 주름개선 화장료및 그 제조방법
JP2005289999A (ja) ナツメ抽出物および胡桃抽出物を含む化粧料組成物
JP4637441B2 (ja) アスコルビン酸を含有する外皮用組成物
PL229611B1 (pl) Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu
JP2002348229A (ja) 外皮用組成物
PL229610B1 (pl) Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu
PL229609B1 (pl) Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu
KR20120038699A (ko) 봉독을 함유하는 여드름 치료 및 예방용 화장 조성물
JP2009221173A (ja) ケラチン状態改善剤
PL229612B1 (pl) Maseczka kosmetyczna do twarzy w formie musu
JPH11269033A (ja) 皮膚プレトリートメント剤
PL233908B1 (pl) Maseczka kosmetyczna