PL227978B1 - Regał ekspozycyjny - Google Patents

Regał ekspozycyjny

Info

Publication number
PL227978B1
PL227978B1 PL403527A PL40352713A PL227978B1 PL 227978 B1 PL227978 B1 PL 227978B1 PL 403527 A PL403527 A PL 403527A PL 40352713 A PL40352713 A PL 40352713A PL 227978 B1 PL227978 B1 PL 227978B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wall
shelves
bolts
rack
side walls
Prior art date
Application number
PL403527A
Other languages
English (en)
Other versions
PL403527A1 (pl
Inventor
Adam Marczuk
Original Assignee
Werner Kenkel Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Werner Kenkel Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Werner Kenkel Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL403527A priority Critical patent/PL227978B1/pl
Publication of PL403527A1 publication Critical patent/PL403527A1/pl
Publication of PL227978B1 publication Critical patent/PL227978B1/pl

Links

Landscapes

  • Display Racks (AREA)
  • Assembled Shelves (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest regał ekspozycyjny wolnostojący o konstrukcji składanej przeznaczony do eksponowania produktów i towarów.
Znane regały tego typu składają się z korpusu nośnego wykonanego z co najmniej jednego arkusza tektury lub innego materiału oraz półek łączonych z korpusem za pomocą elementów łączących. Korpus wykonany jest przeważnie z jednego wykroju obejmującego ścianę tylną korpusu i ściany boczne, które to ściany są oddzielone od siebie liniami gięć. Półki w znanych regałach łączone są ze ścianą tylną i/lub ze ścianami bocznymi. Elementami łączącymi półki z korpusem są przeważnie współpracujące ze sobą zaczepy i rygle zamocowane w korpusie i półkach oraz języki, zakładki i szczeliny umieszczane w nacięciach i szczelinach wykonanych w ścianach korpusu. Konstrukcje znanych regałów umożliwiają ich składanie do postaci płaskiej, wygodnej i użytecznej w transporcie i przechowywaniu. Zewnętrzne powierzchnie ścianek bocznych stanowią w niektórych konstrukcjach powierzchnie ekspozycyjne zadrukowane materiałami reklamowymi.
Znany z polskiego wzoru użytkowego 119898 składany regał ekspozycyjny zawierający tekturowy wykrój konstrukcji nośnej obejmujący ściankę tylną mającą po lewej i po prawej stronie ścianki boczne oddzielone od ścianki tylnej pionowymi liniami zagięcia, które to ścianki boczne mają zamocowane w pobliżu skrajnie zewnętrznych pionowych krawędzi i rozmieszczone wzdłuż tych krawędzi prowadnice oporowe do osadzenia zaczepów półek. Każda z półek stanowi oddzielny tekturowy wykrój i ma prostokątna powierzchnię zaopatrzoną w języki mocowane do ścianki tylnej, a ponadto każda półka ma pas czołowy rozmieszczony pod kątem zasadniczo prostym do powierzchni półki, na końcach którego to pasa czołowego po lewej i po prawej stronie półki, są trwale zamocowane zasadniczo prostopadle do powierzchni półki zaczepy do osadzenia prowadnic oporowych zamontowanych trwale na ścianach bocznych. Na ścianach bocznych są ponadto trwale zamocowane podpory półek w postaci tworzywowych kątowników. Półki mają usztywnienia w postaci prostokątnych profili tekturowych. Zarówno podpórki jaki i prowadnice i zaczepy wykonane są z termoplastycznego tworzywa sztucznego. W ściance tylnej mamy nacięcia do mocowania języków półek. Wykrój konstrukcji nośnej jest wykonany z co najmniej jednej warstwy tektury falistej oklejonej kartonem, przy czym powierzchnia licowa wykroju konstrukcji nośnej oraz wykroju półki jest powlekana warstwą laminatu foliowego.
Znany z polskiego opisu wynalazku PL 212 265 składany regał ekspozycyjny posiadający korpus w postaci jednoelementowego wykroju obejmującego ścianę tylną i ściany boczne mający co najmniej jedną poziomą krawędź zaginania, przy czym do ścianki tylnej zamocowane są trwale i wahliwie półki wzdłuż swojej tylnej krawędzi. Do wewnętrznych powierzchni bocznych korpusu ma wysokości przednich krawędzi półek zamocowane trwale zaczepy stanowiące elementy wsporcze półek. Do przednich krawędzi półek z ich boków osadzono trwale rygle ustalające półkę. Po wyprostowaniu płyty nośnej wzdłuż pionowych linii gięć do płaszczyzny i zagięciu jej wzdłuż tych linii otrzymujemy regał w postaci złożonej przygotowanej do transportu. Zaczepy posiadają wybranie roz ciągające się centralnie przez ściankę przeciwległą do powierzchni bocznej korpusu, oraz ściankę dolną, ponadto rygle utworzone są z dwóch płaskich powierzchni połączonych łącznikiem. Na zewnętrznej powierzchni rygli umieszczone są dodatkowo wałeczki wzmacniająco-usztywniające. Płaskie powierzchnie rygli posiadają zaokrąglone krawędzie górne i dolne, przy czym dolne zaokrąglenia ułatwiają wprowadzenie rygli do zaczepów. W zestawionym regale półka opadając do pozycji roboczej ruchem obrotowym natrafia ryglami na zaczep i zostaje ustalona w tym położeniu.
Elementy łączące w znanych regałach pozostają widoczne w stanie roboczym. Dość trudny jest też ich montaż.
Celem wynalazku jest opracowanie regału o lekkiej konstrukcji, umożliwiającej jego bezproblemowy transport, łatwe rozkładanie i składanie oraz optymalne instalowanie i wykorzystanie w punktach sprzedaży z jednoczesnym umożliwieniem mocowania do korpusu wymiennych elementów osłonowych, których powierzchnie mogą być zadrukowywane treściami reklamowymi i informacyjnymi.
Regał wystawienniczy posiadający korpus składający się z wykonanych z oddzielnych wykrojów ścian bocznych, ściany tylnej i półek, przy czym półki połączone są ze ścianą tylną korpusu wahliwie wzdłuż swojej tylnej krawędzi a ze ścianami bocznymi korpusu wzdłuż bocznych krawędzi półek za pomocą zamontowanych wzdłuż tych bocznych krawędzi rygli, które mocuje się w zaczepach zamontowanych na wewnętrznej stronie ścianek bocznych korpusu, charakteryzuje się tym, że ściana boczna korpusu regału w wykroju w stanie rozłożonym składa się ze ścianki głównej, ścianki wzmacniającej, zakładki łączącej ścianę boczną ze ściana tylną oraz z zakładki górnej przy czym
PL 227 978 B1 ścianka główna ściany bocznej oddzielona jest od ścianki wzmacniającej pionową linią gięcia, od zakładki łączącej linią gięcia, a od zakładki górnej linią gięcia a na powierzchni ścianki wzmacniającej ściany bocznej znajdują się prostokątne otwory umożliwiające montaż zaczepów, za pomocą których ustala się położenie półek regału w stanie roboczym, przy czym zaczep składa się z ramki oraz z wysuniętej głowicy zaopatrzonej w wycięcia dla elementów chwytających rygla przy czym na ściance głównej ściany bocznej usytuowane są dodatkowe otwory wycięte na szerokich liniach gięć umożliwiające montaż rygli, za pomocą których montuje się wymienne zewnętrzne osłony ścian bocznych regału, a rygiel składa się z prostokątnej płytki oraz z elementu chwytnego składającego się z płaskiej ścianki oraz z dwóch elementów chwytających, natomiast ściana tylna w wykroju w stanie rozłożonym zaopatrzona jest na zewnętrznych krawędziach w ustępy umożliwiające montaż rygli, za pomocą których montuje się wymienne przednie listwy osłonowe ścian bocznych regału, natomiast półka w wykroju w stanie rozłożonym posiada ściankę roboczą oraz zakładkę łączącą półkę ze ścianą tylną korpusu, a wzdłuż bocznych krawędzi występy umożliwiające montaż rygli, za pomocą których ustala się położenie półek w stanie roboczym, poprzez umieszczenie elementów chwytających rygla w wycięciach zaczepów zamontowanych na ściankach bocznych korpusu regału przy czym na ściance roboczej półki usytuowane są otwory wycięte na linii gięcia umożliwiające montaż rygli, za pomocą których montuje się wymienne przednie listwy osłonowe półek regału.
Zewnętrzne osłony mocowane do ścian bocznych regału zawierają w wykroju w stanie rozłożonym ściankę główną, której zewnętrzna powierzchnia w stanie złożonym jest powierzchnią ekspozycyjną prostopadłą do powierzchni roboczych półek, zakładki boczne z otworami umożliwiającymi montaż zaczepów, które współpracują z ryglami zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony przedniej i tylnej w stanie roboczym, oraz w zakładkę górną z otworami umożliwiając ymi montaż zaczepów, które współpracują z ryglami zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony górnej w stanie roboczym.
Wymienne przednie listwy osłonowe półek zawierają na zewnętrznej krawędzi wykroju w stanie rozłożonym ustępy umożliwiające montaż zaczepów, które współpracują z ryglami zamocowanymi w półce korpusu regału od jego strony przedniej w stanie roboczym, w ten sposób ze elementy chwytne rygla mocowane są w wycięciach głowicy zaczepów tworząc połączenie listew osłonowych z przednimi krawędziami półek, przy czym powierzchnia listew osłonowych jest prostopadła do powierzchni roboczych półek.
Regał zaopatrzony jest w elementy podporowe wykonane z jednego odrębnego wykroju, który w stanie rozłożonym składa się ze ścianki wsporczej zakładek bocznych wzmacniających, zakładki łączącej element podporowy ze spodnią powierzchnią półki oraz z zakładki przegubowej.
Półki mają dodatkowe wkładki wzmacniające, które w wykroju zawierają ustępy w celu umożliwienia montażu rygli.
Ściany boczne zawierają dodatkowe wkładki wzmacniające, które w wykroju zawierają ustępy w celu umożliwienia montażu rygli.
Regał ekspozycyjny według wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia regał w widoku perspektywicznym z odchyloną do góry górna półką z założonymi listwami przednimi bez założonych osłon bocznych, fig. 2 przedstawia widok perspektywiczny regału z ujęcia bocznego z założonymi listwami przednimi i osłoną boczną prawą, fig. 3 przedstawia wykrój ściany bocznej, fig. 4 przedstawia widok ściany bocznej prawej w stanie złożonym i sklejonym z zamocowanymi zaczepami, fig. 5 przedstawia wykrój półki, fig. 6 przedstawia widok półki złożonej z zamontowanymi ryglami, fig. 7 przedstawia wykrój ściany tylnej, fig. 8 przedstawia zaczep w widoku perspektywicznym, fig. 9 przedstawia rygiel w widoku perspektywicznym, fig. 10 przedstawia wykrój osłony bocznej, fig. 11 przedstawia osłonę boczną sklejoną z zamontowanymi zaczepami, fig. 12 przedstawia wykrój listwy osłonowej przedniej, fig. 13 przedstawia widok listwy osłonowej przedniej w stanie złożonym z zamontowanymi zaczepami, fig. 14 przedstawia wykrój elementu podporowego półek regału, fig. 15 przedstawia ścianę wzmacniająca półki, a fig. 16 wykrój ściany wzmacniającej ścian bocznych.
Regał ekspozycyjny według wynalazku wykonany jest z tektury falistej i posiada korpusu składający się ze sklejonych ze sobą ścian bocznych 1 ściany tylnej 2 i półek 3. Ściana boczna 1 w wykroju w stanie rozłożonym składa się ze ścianki głównej 4, ścianki wzmacniającej 5 zaginanej o 180° i klejonej do wewnętrznej powierzchni ścianki, zakładki łączącej 6 ścianę boczną 1 ze ścianą tylną 2 oraz z zakładki górnej 7 zaginanej o 180° i klejonej do wewnętrznej powierzchni ścianki. Ścianka główna 4 ścianki bocznej 1 oddzielona jest od ścianki wzmacniającej 5 szeroką pionową linią
PL 227 978 B1 gięcia 8, od zakładki łączącej 6 szeroką linią gięcia 9, a od zakładki górnej 7 szeroką linią gięcia 10. Na powierzchni ścianki wzmacniającej 5 ścianki bocznej 1 znajdują się prostokątne otwory 11 umożliwiające montaż zaczepów 12, za pomocą których ustala się położenie półek regału 3 w stanie roboczym, przy czym zaczep 12 składa się z prostokątnej ramki 13, której powierzchnia klejona jest do powierzchni ścianki głównej 5 ściany bocznej 1 oraz z wysuniętej głowicy 14 zaopatrzonej na przedniej ściance w dwa wycięcia 15, przy czym zaczep 12 wykonany jest z tworzywa sztucznego i stanowi monolit. Na ściance głównej 4 ściany bocznej 1 usytuowane są dodatkowe prostokątne otwory 16 wycięte na szerokich liniach gięć 8, 9 i 10 umożliwiające montaż rygli 17, za pomocą których montuje się wymienne zewnętrzne osłony 18 ścian bocznych 1 regału. Rygiel 17 składa się z prostokątnej płytki 19, za pomocą której rygiel 17 jest klejony do powierzchni wewnętrznych ściany bocznej 1 oraz z prostopadłego do płytki 19 elementu chwytnego rygla składającego się z płaskiej podłużnej ścianki 20 oraz z dwóch elementów chwytnych 21, przy czym rygiel 17 wykonany jest z tworzywa sztucznego i stanowi monolit. Ściana tylna 2 w wykroju w stanie rozłożonym ma prostokątny kształt i zaopatrzona jest w górnej części w zakładkę górną 22 oddzieloną od powierzchni ściany szeroką linią gięcia 23, wzdłuż której zakładka górna 22 jest zawijana o 180° i klejona do wewnętrznej powierzchni. Ścianka tylna 2 na zewnętrznych krawędziach posiada ustępy 24 umożliwiające montaż rygli 17, za pomocą których montuje się wymienne zewnętrzne osłony 18 ścian bocznych 1 regału. Półka 3 w wykroju w stanie rozłożonym składa się ze ścianki roboczej 25 oddzielonej od zakładek wzmacniających górnej 26 i dolnej 27 szeroki liniami gięć 28 i 29, wzdłuż których zakładki wzmacniające są zaginane o 180° i klejone do spodniej powierzchni ścianki. Wzdłuż linii gięcia 28 znajdującej się między zakładką wzmacniającą górną 26, a ścianką roboczą 25 znajduje się zakładka łącząca 30 półkę 3 ze ścianą tylną korpusu 2 w sposób umożliwiający odchylanie półki 3 wzdłuż krawędzi zakładki 31. Zakładka łącząca 30 jest klejona do powierzchni wewnętrznej ścianki tylnej 2. Wzdłuż bocznych krawędzi półka 3 w wykroju w stanie rozłożonym posiada występy 32 umożliwiające montaż rygli 17, za pomocą których ustala się położenie półek regału 3 w stanie roboczym, poprzez umieszczenie elementów chwytnych 21 rygla 17 w wycięciach 15 wysuniętej głowicy 14 zaczepów 12 zamontowanych na ściankach bocznych 2 korpusu regału. Na ściance roboczej 25 półki 3 usytuowane są dodatkowe prostokątne otwory 33 wycięte na szerokiej linii gięcia 29 umożliwiające montaż rygli 17, za pomocą których montuje się wymienne przednie listwy osłonowe 34 półek 3 regału. Mocowane do ścian bocznych 1 regału zewnętrzne osłony 18 mają w wykroju w stanie rozłożonym ściankę główną 35, której zewnętrzna powierzchnia jest powierzchnią eksp ozycyjną. Ścianka główna 35 osłony 18 jest po bokach oddzielona pionowymi liniami gięć lewą 36 i prawą 37 od trzyczęściowych pionowych zakładek bocznych, które podwójnie zagięte o 180° wzdłuż dwóch pionowych linii gięć 38 i 39 tworzą pionowe brzegi zewnętrznych osłon prostopadłe do powierzchni ścianki głównej 35, przy czym na powierzchni środkowej trzyczęściowych zakładek bocznych pomiędzy liniami gięć 38 i 39 usytuowane są otwory 40 umożliwiające montaż zaczepów 12, które współpracują z ryglami 17 zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony przedniej i tylnej w stanie roboczym, w ten sposób ze elementy chwytne 21 rygla 17 mocowane są w wycięciach 15 wysuniętej głowicy 14 zaczepów 12.
Ścianka główna 35 osłony 18 jest od góry oddzielona pionową linią gięcia 41 od trzyczęściowej poziomej zakładki górnej, która podwójnie zagięta o 180° wzdłuż dwóch poziomych linii gięć 42 i 43 tworzy poziomy brzeg zewnętrznych osłon prostopadły do powierzchni ścianki głównej 35, przy czym na powierzchni środkowej trzyczęściowych zakładki górnej pomiędzy liniami gięć 42 i 43 usytuowane są otwory 40 umożliwiające montaż zaczepów 12, które współpracują z ryglami 17 zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony górnej w stanie roboczym, w ten sposób ze elementy chwytne 21 rygla 17 mocowane są w wycięciach 15 wysuniętej głowicy 14 zaczepów 12. Mocowanie osłony zewnętrznej 18 za pomocą zaczepów i rygli 17 umieszczonych zarówno na pionowych krawędziach jak i poziomych krawędziach odbywa się poprzez dosunięcie osłony w kierunku do wewnątrz korpusu w płaszczyźnie prostopadłej do osi pionowej korpusu.
Wymienne przednie listwy osłonowe 34 półek 3 mają w wykroju w stanie rozłożonym trzyczęściową powierzchnię podwójnie zaginaną o 180° wzdłuż poziomych linii gięć 44 i 45. Na zewnętrznej krawędzi 46 wykroju usytuowane są ustępy 47 umożliwiające montaż zaczepów 12, które współpracują z ryglami 17 zamocowanymi w półce 3 korpusu regału od jego strony przedniej w stanie roboczym, w ten sposób, że elementy chwytne 21 rygla 17 mocowane są w wycięciach 15 wysuniętej głowicy 14 zaczepów 12 tworząc połączenie listew osłonowych 34 z przednimi krawędziami półek 3, przy czym powierzchnia listew osłonowych 34 jest prostopadła do powierzchni roboczych półek 3.
PL 227 978 B1
Regał zaopatrzony jest dodatkowo w elementy podporowe 48 zapobiegające ewentualnemu odchyleniu się półki 3 od położenia poziomego. Elementy podporowe 48 wykonane są z jednego odrębnego wykroju, który w stanie rozłożonym składa się ze ścianki wsporczej 49 stabilizującej półkę 3 w pozycji poziomej oddzielonej szerokimi liniami gięć 50 i 51 od zakładek bocznych wzmacniających 52 i 53 zaginanych o 180° wzdłuż tych linii i klejonych od spodu ścianki wsporczej 49 i oddzielonej linią gięcia 54 prostopadłą do linii gięć zakładek bocznych od zakładki łączącej 55 element podporowy 48 ze spodnią powierzchnią półki 3 oraz linią gięcia 56 prostopadłą do linii gięć zakładek bocznych od zakładki przegubowej 57 zaopatrzonej w dodatkową równoległą linię gięcia 58, tak że część tej zakładki zamocowana jest do ściany tylnej 2 korpusu regału a część stanowi przegub zapewniający uchylność półki 3 w ten sposób, iż możliwe jest złożenie całego regału do postaci płaskiej.
Dla wzmocnienia wytrzymałości regału ścianki boczne, półki oraz ścianka tylna mogą być wzmacniane dodatkowymi wkładkami wzmacniającymi o wymiarach umożliwiających sklejenie korpusu i półek z zachowaniem funkcji regału i możliwości jego składania i rozkładania. Wykrój wkładki wzmacniającej 59 półki 3 zawiera ustępy 60 w celu umożliwienia montażu rygli 17. Wykrój wkładki wzmacniającej 61 ściany bocznej 1 posiada ustępy 62 w celu umożliwienia montażu rygli 17.
Proces przygotowania stojaka obejmuje zadrukowywania powierzchni ekspozycyjnych, sztancowanie ścian bocznych ścian tylnych i półek, list i osłon bocznych, klejenie wkładek wzmacniających jeśli takie będą potrzebne, klejenie rygli w otwory w ścianach bocznych, zaginanie wzdłuż pionowych linii gięć elementów ścian bocznych, zaginanie i klejenie górnej zakładki ścian bocznych, klejenie ścian bocznych do ściany tylnej za pomocą zakładek łączących, przyklejanie rygli do półek, zaginanie zakładek półek i ich klejenie do wkładek wzmacniających lub do powierzchni spodnich, klejenie półek do ściany tylnej za pomocą zakładek łączących półek, zaginanie i klejenie elementów podporowych w jedną całość, klejenie elementów podporowych ze ścianą tylną i z drugiej strony z półką za pomocą zakładek łączących, mocowanie zaczepów do listwy mocującej, jej zaginanie i klejenie, mocowanie rygli do osłon bocznych, ich zaginanie i klejenie, montowanie osłon i listew z zadrukami do korpusu regału.
Osłony boczne oraz listwy osłonowe zawierają zewnętrzne powierzchnie ekspozycyjne wykorzystywane do zadruku i umieszczania na nich reklam i informacji. Fakt, iż są one wymienne czyni regał uniwersalnym i dodaje mu funkcję nośnika reklamy i informacji z możliwością wielokrotnego wykorzystania tego samego stojaka dla rożnie zadrukowanych osłon i listew. Obrzeża osłon i listwy po zamontowaniu maskują wszelkie elementy łączące tworząc jednolity estetyczny wygląd stojaka.
Zastosowane sposób montażu i konstrukcja rygli i zaczepów zapewniają bardziej niż w znanych rozwiązaniach równomierne rozłożenie ciężaru przekazywanego na bok stojaka oraz łatwość jego składania i rozkładania oraz umożliwiają montaż wymiennych listew i osłon.

Claims (6)

1. Regał wystawienniczy posiadający korpus składający się z wykonanych z oddzielnych wykrojów ścian bocznych, ściany tylnej i półek, przy czym półki połączone są ze ścianą tylną korpusu wahliwie wzdłuż swojej tylnej krawędzi, a ze ścianami bocznymi korpusu wzdłuż bocznych krawędzi półek za pomocą zamontowanych wzdłuż tych bocznych krawędzi rygli, które mocuje się w zaczepach zamontowanych na wewnętrznej stronie ścianek bocznych korpusu, znamienny tym, że ściana boczna (1) korpusu regału w wykroju w stanie rozłożonym składa się ze ścianki głównej (4), ścianki wzmacniającej (5), zakładki łączącej (6) ścianę boczną (1) ze ściana tylną (2) oraz z zakładki górnej (7) przy czym ścianka główna (4) ścianki bocznej (1) oddzielona jest od ścianki wzmacniającej (5) pionową linią gięcia (8), od zakładki łączącej (6) linią gięcia (9), a od zakładki górnej (7) linią gięcia (10), a na powierzchni ścianki wzmacniającej (5) ściany bocznej (1) znajdują się prostokątne otwory (11) umożliwiające montaż zaczepów (12), za pomocą których ustala się położenie półek regału (3) w stanie roboczym, przy czym zaczep (12) składa się z ramki (13) oraz z głowicy (14) zaopatrzonej w wycięcia (15) dla elementów chwytających (21) rygla (17) przy czym na ściance głównej (4) ściany bocznej (1) usytuowane są dodatkowe otwory (16) wycięte na liniach gięć (8), (9) i (10) umożliwiające montaż rygli (17), za pomocą których montuje się wymienne zewnętrzne osłony (18) ścian bocznych (1) regału a rygiel (17) składa się z prostokątnej płytki (19) oraz z elementu chwytnego składającego się ze płaskiej ścianki (20) oraz z dwóch
PL 227 978 B1 elementów chwytających (21), natomiast ściana tylna (2) w wykroju w stanie rozłożonym zaopatrzona jest na zewnętrznych krawędziach w ustępy (24) umożliwiające montaż rygli (17), za pomocą których montuje się wymienne przednie listwy osłonowe (18) ścian bocznych (1) regału, natomiast półka (3) w wykroju w stanie rozłożonym posiada ściankę roboczą (25) oraz zakładkę łączącą (30) półkę (3) ze ścianą tylną (2) korpusu, a wzdłuż bocznych krawędzi występy (32) umożliwiające montaż rygli (17), za pomocą których ustala się położenie półek (3) w stanie roboczym poprzez umieszczenie elementów chwytających (21) rygla (17) w wycięciach (15) zaczepów (12) zamontowanych na ściankach bocznych (2) korpusu regału przy czym na ściance roboczej (4) półki (3) usytuowane są dodatkowe otwory (33) wycięte na szerokiej linii gięcia (29) umożliwiające montaż rygli (17), za pomocą których montuje się wymienne przednie listwy osłonowe (34) półek (3) regału.
2. Regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzne osłony (18) mocowane do ścian bocznych (1) regału zawierają w wykroju w stanie rozłożonym ściankę główną (35), której zewnętrzna powierzchnia w stanie złożonym jest powierzchnią ekspozycyjną prostopadłą do powierzchni roboczych półek, zakładki boczne z otworami (40) umożliwiającymi montaż zaczepów (12), które współpracują z ryglami (17) zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony przedniej i tylnej w stanie roboczym, oraz w zakładkę górną z otworami (40) umożliwiającymi montaż zaczepów (12), które współpracują z ryglami (17) zamocowanymi na ścianach bocznych korpusu regału od jego strony górnej w stanie roboczym.
3. Regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że wymienne przednie listwy osłonowe (34) półek (3) zawierają na zewnętrznej krawędzi wykroju w stanie rozłożonym ustępy (47) umożliwiające montaż zaczepów (12), które współpracują z ryglami (17) zamocowanymi w półce (3) korpusu regału od jego strony przedniej w stanie roboczym, w ten sposób, że elementy chwytne (21) rygla (17) mocowane są w wycięciach (15) głowicy (14) zaczepów (12) tworząc połączenie listew osłonowych (34) z przednimi krawędziami półek (3), przy czym powierzchnia listew osłonowych (34) jest prostopadła do powierzchni roboczych półek (3).
4. Regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że zaopatrzony jest w elementy podporowe (48) wykonane z jednego odrębnego wykroju, który w stanie rozłożonym składa się ze ścianki wsporczej (49) zakładek bocznych wzmacniających (52) i (53), zakładki łączącej (55) element podporowy (48) ze spodnią powierzchnią półki (3) i zakładki przegubowej (57).
5. Regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że półki (3) mają dodatkowe wkładki wzmacniające (59), które w wykroju zawierają ustępy (60) w celu umożliwienia montażu rygli (17).
6. Regał ekspozycyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że ściany boczne (1) zawierają dodatkowe wkładki wzmacniające (61), które w wykroju zawierają ustępy (62) w celu umożliwienia montażu rygli (17).
PL403527A 2013-04-12 2013-04-12 Regał ekspozycyjny PL227978B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL403527A PL227978B1 (pl) 2013-04-12 2013-04-12 Regał ekspozycyjny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL403527A PL227978B1 (pl) 2013-04-12 2013-04-12 Regał ekspozycyjny

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL403527A1 PL403527A1 (pl) 2014-10-13
PL227978B1 true PL227978B1 (pl) 2018-02-28

Family

ID=51662865

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL403527A PL227978B1 (pl) 2013-04-12 2013-04-12 Regał ekspozycyjny

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL227978B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL241874B1 (pl) * 2018-03-19 2022-12-19 Tfp Grafika Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Regał ekspozycyjny

Also Published As

Publication number Publication date
PL403527A1 (pl) 2014-10-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK2528482T3 (en) Article display support
AU2007226186B2 (en) A blank for a rack
CN108348078B (zh) 优化的折叠展示装置
MX2012014308A (es) Estanteria plegable de carton o material similar.
US4261627A (en) Collapsible drawer-receiving cabinet
PL227978B1 (pl) Regał ekspozycyjny
PL239783B1 (pl) Regał ekspozycyjny
EP1541065B1 (en) System of ultra light-weight demountable stations, for exhibiting articles and attending customers
PL244856B1 (pl) Regał ekspozycyjny
PL66811Y1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny
PT2856910T (pt) Estantes seccionais com elementos de prateleira modulares
US20110303625A1 (en) Sales display unit
CN215190103U (zh) 一种具有伸缩功能的缝隙置物架
EP1918900A2 (en) Display units
EP4331434A1 (en) Display rack
PL233972B1 (pl) Regał ekspozycyjny
PL243750B1 (pl) Półka
EP3586684B1 (en) Device for presenting products and use thereof
JP7436279B2 (ja) 組み立て式什器
RU121712U1 (ru) Дисплей для выкладки товаров
PL66840Y1 (pl) Regal ekspozycyjny
JP5482086B2 (ja) ハンガー陳列台
CZ20380U1 (cs) Skládací stojan
GB2530338A (en) Retail Ready Packaging
PL227278B1 (pl) Regał ekspozycyjny