PL227962B1 - Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych - Google Patents

Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych

Info

Publication number
PL227962B1
PL227962B1 PL412776A PL41277615A PL227962B1 PL 227962 B1 PL227962 B1 PL 227962B1 PL 412776 A PL412776 A PL 412776A PL 41277615 A PL41277615 A PL 41277615A PL 227962 B1 PL227962 B1 PL 227962B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
modular
assembly
support frame
audiovisual devices
arms
Prior art date
Application number
PL412776A
Other languages
English (en)
Other versions
PL412776A1 (pl
Inventor
Edward Bąk
Edward Bak
Original Assignee
Edbak Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Edbak Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Edbak Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL412776A priority Critical patent/PL227962B1/pl
Publication of PL412776A1 publication Critical patent/PL412776A1/pl
Publication of PL227962B1 publication Critical patent/PL227962B1/pl

Links

Landscapes

  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych.
Znane jest dotychczas z opisu wynalazku nr PL 186553 urządzenie nośne do aparatury elektrycznej, zwłaszcza odbiornika telewizyjnego, posiadające wspornik, który jednym swym końcem jest zamocowany do ściany lub sufitu w taki sposób, aby umożliwić mu obrót wokół osi przegubu, a na przeciwległym swym końcu ma płytę nośną dla wspomnianej aparatury elektrycznej. Urządzenie to jest wyposażone w pokrywę, która może być rozłączalnie mocowana do wspornika, przy czym pomiędzy wspomnianym wspornikiem, a wspomnianą pokrywą znajduje się obszar przepustu dla przewodów elektrycznych.
Z opisu wynalazku nr P.387456 znany jest podnośnik posiadający jedno cięgno usytuowane po jednej stronie członu pośredniego, zamocowane dwoma końcami do nieruchomego członu bazowego. Cięgno przewinięte jest przez dwie rolki osadzone symetrycznie wzdłuż górnej krawędzi ruchomego członu pośredniego i zaopatrzone jest na swych końcach w popychacze współpracujące z wyłącznikami napędu, przy czym ruchomy człon uchwytu ma usytuowane pomiędzy rolkami zaczepy suwliwie prowadzące cięgno.
Z opisu wynalazku nr P.393591 znany jest zestaw do montażu płaskiego telewizora lub monitora, umożliwiający regulację pochylenia telewizora względem osi poziomej, mający zespół pochylania i zawiesie ekranu. Zespół pochylania stanowi obejma rury montażowej, na której osadzony jest obr otowo dwuramienny wahacz pochyłu z zamocowanym zaczepem, wyposażony w hamulec cierny. Hamulec cierny stanowią powierzchnie boczne zaczepu dociskane do powierzchni bocznej obejmy. Docisk powierzchni bocznych do powierzchni ciernej realizowany jest przez statyczny układ sił z dwupunktowym podparciem, gdzie jeden punkt podparcia utwierdzony jest w korpusie wahacza pochyłu, a drugi realizowany jest przez śrubę regulacyjno-dociskową.
Z opisu wynalazku nr P.397743 znany jest zestaw do montażu ekranu telewizyjnego, charakteryzujący się tym, że ramię montażowe jest dzielone i składa się z dwóch segmentów, gdzie jeden segment osadzony na belce posiada w czołowej ściance otwory montażowe i wzdłużne wycięcie. Drugi segment posiada w ściankach bocznych dwie pary otworów z tulejkami rozporowymi oraz wzdłużne wycięcie usytuowane czołowo względem otworów montażowych pierwszego segmentu.
Z opisu wynalazku nr PL 218545 znany jest obrotowy stojak ekranu telewizora lub monitora, wymagającego regulowanej pozycji kątowej względem osi pionowej, zamocowanego w uchwycie na pionowej kolumnie nośnej, osadzonej obrotowo w nieruchomej podstawie, wyposażony w sterowany napęd elektryczny dwukierunkowego ruchu obrotowego kolumny nośnej oraz w potencjometr służący do elektrycznej regulacji położenia kątowego kolumny nośnej.
Z opisu wynalazku WO 2011/099999 znany jest system mocowania urządzenia wyświetlającego oraz regulowany system montażowy w wielu stopniach swobody selektywnego ustawienia i ukierunkowania dołączonego urządzenia audiowizualnego.
Z opisu wynalazku US 2009039212 znane jest rozwiązanie, w którym możliwe są funkcje regulacji położenia zestawu względem osi pionowej oraz pochylenia zestawu względem osi poziomej. Zestaw zamocowany jest na zawiasie o pionowej osi obrotu, co pozwala na jego względnie swobodny ruch kątowy. Brak możliwości trwałego zablokowania pozycji może być jednak utrudnieniem podczas codziennego użytkowania. Problem z prawidłowym ustawieniem pozycji kątowej może się pojawić zwłaszcza w przypadku, kiedy nie ma zapewnionej pionowej osi obrotu. W przypadku regulacji kąta nachylenia względem osi poziomej zabezpieczenie takie było niezbędne i występuje w postaci śruby dociskowej. Elementy przyłączeniowe płaskiego telewizora zapewniają możliwość szeregu takich odbiorników i cechują się pewną uniwersalnością. Całość jest jednak zestawem zbyt masywnym i nie zapewnia łatwego montażu.
Celem wynalazku jest opracowanie niezawodnego, a zarazem nie stwarzającego trudności montażowych segmentów modułowych oraz bezstopniową regulację pozycjonowania urządzeń audiowizualnych z zachowaniem stabilnego położenia tych urządzeń we wszystkich fazach montażu.
Istotą zestawu montażowego dla urządzeń audiowizualnych, według wynalazku jest to, że segmenty montażowe stanowią elementy modułowe i posiadają parę nośnych ramion wyposażonych obustronnie w pozycjonery poziomu, a w górnej części wyposażone są w zaczep zawiesia z osadczym gniazdem dla urządzeń audiowizualnych, zaś w dolnej części nośne ramiona posiadają oporowe stabilizatory, natomiast zaczepy zawiesia i oporowe stabilizatory wyposażone są w mechanizmy regulacji względem osi pionowej, przy czym nośne ramiona osadzone są rozłącznie na listwach poziomych
PL 227 962 B1 sprzężonych rozłącznie z pionowymi słupkami tworzącymi modułową ramę nośną wyposażoną w zespół jezdny.
Modułowa rama nośna w odmianie wynalazku posiada stopy do trwałego kotwienia z podłożem.
Modułowa rama nośna w drugiej odmianie wynalazku posiada wsporniki sufitowe.
Rozwiązanie według wynalazku zapewnia łatwość i bezpieczeństwo montażu segmentów m odułowych oraz bezstopniowej regulacji pozycjonowania urządzeń audiowizualnych z zachowaniem stabilnego położenia tych urządzeń we wszystkich fazach montażu. Zestaw według wynalazku przeznaczony jest dla urządzeń audiowizualnych o dużym nawet ciężarze z możliwością do montażu w miejscach publicznych, jak dworce kolejowe, lotniska, itp.
Rozwiązanie według wynalazku przedstawione jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia mobilny zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych w widoku ogólnym, fig. 2 przedstawia mobilny zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych w widoku z boku, zaś fig. 3 przedstawia zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych ze wspornikami sufitowymi w widoku ogólnym, a fig. 4 przedstawia zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych ze wspornikami sufitowymi w widoku z boku, fig. 5 przedstawia zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych ze wspornikami sufitowymi w widoku ogólnym, fig. 6 przedstawia zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych ze wspornikami sufitowymi w widoku z boku, fig. 7 przedstawia regulowane ramię modułowego elementu w widoku aksonometrycznym, zaś fig. 8 przedstawia regulowane ramię modułowego elementu w widoku od strony tylnej ścianki.
Zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych, posiada pionowe słupki 1 sprzężone rozłącznie z poziomymi listwami 2 stanowiące modułowe segmenty montażowe 3 wyposażone w parę rozłącznie osadzonych nośnych ramion 4.
Nośne ramię 4 ma kształtowy korpus 5 o ceowym zarysie, tylną ściankę 6 z przelotowymi otworami 7 oraz z przelotowymi wycięciami 8 o kształcie fasolkowym na bocznych ramionkach 9.
W kształtowym korpusie 5 osadzony jest środnik 10 o zarysie ceowym z kształtką 11 posiadającą dwa wzdłużne ramiona 12 zakończone w górnej części zaczepem zawiesia 13 z osadczym gniazdem 14 dla urządzeń audiowizualnych, zaś w dolnej części łącznikiem stanowiącym oporowy stabilizator 15.
Zaczep zawiesia 13 wyposażony jest w mechanizm regulacji 16 względem osi pionowej, zaś oporowy stabilizator 15 wyposażony jest w mechanizmy regulacji 17 względem osi pionowej.
Nośne ramię 4 posiada pozycjonery poziomu 18, sprzęgające suwliwie ze sobą kształtowy korpus 5 ze środnikiem 10.
Pionowe słupki 1 sprzężone rozłącznie z poziomymi listwami 2 stanowiące modułowe segmenty montażowe 3 tworzą ramę nośną 19 wyposażoną w zespół jezdny 20 obsługiwaną ręcznie.
W odmianie wynalazku, rama nośna 19 wyposażona jest w stopy 21 do stałego kotwienia z podłożem.
W drugiej odmianie wynalazku, rama nośna 19 wyposażona jest we wsporniki sufitowe 22 do stałego kotwienia z sufitem.

Claims (3)

1. Zestaw montażowy dla urządzeń audiowizualnych, posiadający segmenty montażowe z regulacją pozycji kątowej pochylenia urządzeń audiowizualnych względem osi poziomej i pionowej, znamienny tym, że modułowe segmenty montażowe (3) posiadają parę nośnych ramion (4) wyposażonych obustronnie w pozycjonery poziomu (18), a w górnej części wyposażone są w zaczep zawiesia (13) z osadczym gniazdem (14) dla urządzeń audiowizualnych, zaś w dolnej części nośne ramiona (4) posiadają oporowe stabilizatory (15), natomiast zaczepy zawiesia (13) i oporowe stabilizatory (15) wyposażone są w mechanizmy regulacji odpowiednio (16) i (17) względem osi pionowej, przy czym nośne ramiona (4) osadzone są rozłącznie na listwach poziomych (2) sprzężonych rozłącznie z pionowymi słupkami (1) tworzącymi modułową ramę nośną (19) wyposażoną w zespół jezdny (20).
2. Zestaw, według zastrz. 1, znamienny tym, że modułowa rama nośna (19) posiada stopy (21) do trwałego kotwienia z podłożem.
3. Zestaw, według zastrz. 1, znamienny tym, że modułowa rama nośna (19) posiada wsporniki sufitowe (22).
PL412776A 2015-06-19 2015-06-19 Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych PL227962B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL412776A PL227962B1 (pl) 2015-06-19 2015-06-19 Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL412776A PL227962B1 (pl) 2015-06-19 2015-06-19 Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL412776A1 PL412776A1 (pl) 2017-01-02
PL227962B1 true PL227962B1 (pl) 2018-02-28

Family

ID=57629035

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL412776A PL227962B1 (pl) 2015-06-19 2015-06-19 Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL227962B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL412776A1 (pl) 2017-01-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2007014225A3 (en) Flat panel display mounting apparatus and system
EP3005687B1 (en) Wall mount system
EP1237444B1 (en) Support arm for visual display unit
KR20070091467A (ko) 디스플레이장치용 지지장치
US20090050757A1 (en) Mount System Adapted to Rotate and Extend a Monitor
CN110199515B (zh) 采用连杆结构的吊顶型显示器位置调整装置
US9615664B2 (en) Mounting structure and wall-mounted display device
EP3280944A1 (en) Workshop table with a support for audiovisual products
EP2946759A1 (en) Medical equipment support system fitted between floor and ceiling
US9113728B1 (en) Method and apparatus for suspending a package in an elevated position
PL227962B1 (pl) Zestaw montazowy dla urzadzen audiowizualnych
KR20170092835A (ko) 수납 시스템
PL232479B1 (pl) Wózek warsztatowy
JP5095578B2 (ja) 吊装置
JP2017218122A (ja) トンネル内吊架線支持装置
KR102044503B1 (ko) 이동 보조 레일 시스템
US10244998B2 (en) Ceiling mounted medical imaging system
JP5207122B2 (ja) 薄型テレビの壁掛け装置、および壁掛け方法
EP2642211B1 (en) Tilting radiator assembly
CN215060653U (zh) 一种多屏显示器支撑架
PL234526B1 (pl) Zestaw ustawczy urządzeń audiowizualnych
CN112984319A (zh) 一种多屏显示器支撑架
JP2005173018A (ja) 映像表示装置の天吊り装置
CH709468A2 (de) Fensterflügel-Hebegerät.
KR20150003850U (ko) 생명줄 고정장치