PL225405B1 - Duża wytwornica pary - Google Patents
Duża wytwornica paryInfo
- Publication number
- PL225405B1 PL225405B1 PL402743A PL40274311A PL225405B1 PL 225405 B1 PL225405 B1 PL 225405B1 PL 402743 A PL402743 A PL 402743A PL 40274311 A PL40274311 A PL 40274311A PL 225405 B1 PL225405 B1 PL 225405B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- boiler wall
- manifold
- wall
- suspension
- boiler
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F22—STEAM GENERATION
- F22B—METHODS OF STEAM GENERATION; STEAM BOILERS
- F22B37/00—Component parts or details of steam boilers
- F22B37/02—Component parts or details of steam boilers applicable to more than one kind or type of steam boiler
- F22B37/24—Supporting, suspending, or setting arrangements, e.g. heat shielding
- F22B37/244—Supporting, suspending, or setting arrangements, e.g. heat shielding for water-tube steam generators suspended from the top
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F22—STEAM GENERATION
- F22B—METHODS OF STEAM GENERATION; STEAM BOILERS
- F22B37/00—Component parts or details of steam boilers
- F22B37/02—Component parts or details of steam boilers applicable to more than one kind or type of steam boiler
- F22B37/10—Water tubes; Accessories therefor
- F22B37/20—Supporting arrangements, e.g. for securing water-tube sets
- F22B37/207—Supporting arrangements for drums and collectors
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Thermal Sciences (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Control Of Steam Boilers And Waste-Gas Boilers (AREA)
- Heat-Exchange Devices With Radiators And Conduit Assemblies (AREA)
Description
Opis wynalazku
Dziedzina wynalazku
Niniejszy wynalazek dotyczy dużej wytwornicy pary.
Stan techniki
Obecnie istnieje wiele sposobów zawieszania ciężkich obiektów. Ogólne podejście jest takie, że w celu zawieszenia ciężkich obiektów instaluje się wysięgnik lub sprężynę i wysięgnik, na stalowej konstrukcji. Sposób ten jest możliwy do realizacji, jeśli przemieszczanie wynikające z rozszerzania ciężkich obiektów jest zerowe lub wyraźnie niewielkie, a każdy z ciężkich obiektów wymaga osobnego wieszaka sprężynowego. Jednakże w przypadku dużych wytwornic pary, ogólne podejście nie spełnia wymagań, ze względu na nadmierne przemieszczenie rury rozgałęźnej.
Ujawnienie wynalazku
Niniejszy wynalazek ma na celu udostępnienie dużej wytwornicy pary, w której podwieszona belka podtrzymywana jest przez rury do podwieszania i ścianę kotła, tak że pokonuje trudności zawieszenia rury rozgałęźnej, wynikające ze znacznego przemieszczenia rury rozgałęźnej spowodowanego przez dużą różnicę temperatur. Przydatne będzie zaoszczędzenie istotnej liczby wsporników i elementów do podwieszania, jak również przestrzeni instalacyjnej. Pozwala to osiągnąć cel ekonomiczny i bezpieczeństwo.
Dla osiągnięcia wymienionego powyżej celu, technicznym rozwiązaniem z niniejszego wynalazku jest zapewnienie dużej wytwornicy pary, która zawiera wspornik, połączenie ściany kotła ze wspornikiem i kilka poziomów wiązek rur z powierzchnią grzejną, połączenie rury rozgałęźnej na obu końcach wiązek rur z powierzchnią grzejną, przy czym ściana kotła składa się z kilku wiązek rur, które są użyte do utworzenia wiązek rur chłodzonej wodą ściany kotła; kilka rur jest wybranych z wiązek rur ściany kotła i pełnią rolę rur do podwieszania, przy czym rury do podwieszania wykorzystywane są do podwieszenia rury rozgałęźnej.
Liczba tych rur do podwieszania zawiera się w granicach od 3% do 10% wiązek rur w ścianie kotła, przy czym rura do podwieszania wystaje pomiędzy górną częścią oraz dolną częścią ściany kotła.
Ściana kotła składa się z górnej części ściany kotła, dolnej części ściany kotła połączonej z gó rną częścią ściany kotła oraz spodu ściany kotła połączonego z dolną częścią ściany kotła.
Odległość L między rurą do podwieszania i ścianą kotła wynosi od 0,1 do 0,4 A, gdzie A ozn acza średnicę kanału rury płomieniowej, otoczonego przez górną część ściany kotła.
Wytwornica pary zawiera również kilka podwieszonych belek mocujących rury rozgałęźnej między rurą do podwieszania i ścianą kotła, przy czym jeden koniec podwieszonej belki w rurze rozgałęźnej jest przymocowany do ściany kotła, zaś drugi koniec jest przymocowany do rury do podwieszania.
Rura rozgałęźna jest podwieszona lub zamontowana na podwieszonej belce rury rozgałęźnej.
Wspornik zawiera kilka pionowych kolumn wspornika i kilka poprzecznic wspornika przymocowanych do kolumn.
Dolna część rury do podwieszania jest przymocowana do bocznej ściany kotła, zaś górna część rury do podwieszania jest przymocowana do poprzecznicy wspornika.
Rura do podwieszania jest otwarta do ściany kotła lub zablokowana.
Stosunek przekroju kanałów rur płomieniowych otoczonych przez górną część i dolną część ściany kotła wynosi od 0,6 do 1.
W porównaniu do istniejących technologii, zalety dużej wytwornicy pary według niniejszego wynalazku są następujące: temperatura i ciśnienie czynnika grzejnego i/lub jego par w rurze do podwi eszania są bliskie parametrom czynnika grzejnego i/lub jego par w ścianie kotła. Rozszerzalność może w każdym wypadku zachowywać synchronizację między rurą do podwieszania, ścianą kotła i wiązk ami rur z powierzchnią grzejną. W ten sposób, rura rozgałęźna może również rozszerzać się razem z rurą do podwieszania i ścianą kotła, co sprawia, że przemieszczenie rury rozgałęźnej, ściany kotła i wiązek rur z powierzchnią grzejną jest mniejsze. Niniejszy wynalazek może rozwiązać trudności w podwieszaniu rury rozgałęźnej, wynikające z nadmiernego przemieszczania rury rozgałęźnej spowodowanego przez dużą różnicę temperatur. Przydatne będzie zaoszczędzenie istotnej ilości wsporników i elementów podwieszających, jak również przestrzeni instalacyjnej. Pozwoli to osiągnąć cel ekonomiczny i bezpieczeństwo.
KRÓTKI OPIS RYSUNKÓW
Figura 1 jest schematem konstrukcyjnym dużej wytwornicy pary;
PL 225 405 B1
Figura 2 jest schematem konstrukcyjnym ściany kotła w wariancie wykonania dużej wytwornicy pary;
Figura 3 jest schematem konstrukcyjnym ściany kotła w innym przykładzie wykonania dużej w ytwornicy pary.
KORZYSTNY WARIANT WYKONANIA NINIEJSZEGO WYNALAZKU
Opisany teraz zostanie szczegółowo, w odniesieniu do rysunków, korzystny wariant wykonania niniejszego wynalazku, ale bez jego ograniczania.
Jak pokazano na figurze 1, w niniejszym wynalazku ujawniono dużą wytwornicę pary, która zawiera wspornik 1, ścianę 2 kotła mocowaną do wspornika 1, rurę 4 do podwieszania i wiązki 5 rur z powierzchnią grzejną, przejściową rurę rozgałęźną 3 łączącą się z dolną częścią rury 4 do podwieszania i ścianą 2 kotła, kilka podwieszonych belek 7 rury rozgałęźnej, zamontowanych poziomo między ścianą 2 kotła i rurą 4 do podwieszania, rurę rozgałęźną 6 zamontowaną lub podwieszoną na podwieszonej belce 7 rury rozgałęźnej, oraz dolną rurę rozgałęźną 8 chłodzonej wodą ściany 2 kotła. Wiązki 5 rur z powierzchnią grzejną zainstalowane są wewnątrz ściany 2 kotła. Oba końce wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną przechodzą przez ścianę 2 kotła i łączą się z każdą rurą rozgałęźną 6.
Wspornik 1 zawiera kilka pionowych kolumn 1a wspornika i kilka poprzecznic 1b wspornika zamontowanych na kolumnach 1a. Poprzecznice 1b wspornika wspierane są przez kolumny 1a wspornika.
Ściana 2 kotła zamontowana jest do poprzecznicy 1b wspornika i składa się z wiązek rur i płyt stalowych, tworzących membranową strukturę ściany. Istnieją tiry rodzaje powierzchni grzejnych w ścianie 2 kotła. Ściana 2 kotła zawiera górną część 2a ściany kotła, dolną część 2b ściany kotła połączoną z górną częścią 2a ściany kotła oraz spód 2c ściany kotła połączony z dolną częścią 2b ściany kotła. Górna część 2a ściany kotła, dolna część 2b ściany kotła i spód 2c ściany kotła tworzą połączony kanał rury płomieniowej. Średnica kanału rury płomieniowej otoczonego przez górną część 2a ściany kotła wynosi A. Na spodzie kanału rury płomieniowej otoczonego przez spód 2c ściany kotła znajduje się otwór, a na krawędzi otworu znajduje się dolna rura rozgałęźna 8 chłodzonej wodą ściany.
Wiązki rur z powierzchnią grzejną ściany 2 kotła znajdują się na górze, w górnej części 2a, w dolnej części 2b i spodzie 2c ściany kotła.
Wiązki rur z powierzchnią grzejną ściany 2 kotła w dolnej części 2b ściany kotła są rurami spiralnymi wprowadzonymi do zamkniętego kanału rury płomieniowej. W rurach spiralnych znajduje się czynnik grzejny i/lub jego pary. Wiązki rur ściany 2 kotła w górnej części 2a ściany kotła są rurami pionowymi, tworzącymi równolegle zamknięty kanał rury płomieniowej. W wiązkach rur znajduje się czynnik grzejny i/lub jego pary. Wiązki rur znajdują się na górze ściany 2 kotła. Pomiędzy wiązkami rur istnieje szczelina. Stalowe płyty umieszczone w szczelinie mogą ją uszczelnić. Wiązki rur na górze ściany 2 kotła mogą zawierać jakiś czynnik grzejny i/lub jego pary lub ich nie zawierać.
Wiązki rur ściany 2 kotła na górze, w górnej części 2a, w dolnej części 2b i w spodzie 2c ściany kotła są ze sobą połączone, tak jak i czynnik grzejny i/lub jego pary w każdej wiązce rur. Pomiędzy rurami pionowymi w górnej części 2a ściany kotła i rurami spiralnymi w dolnej części 2b ściany kotła umieszczona jest przejściowa rura rozgałęźna 3, która pełni rolę przejścia między rurami spiralnymi i rurami pionowymi. Przejściowa rura rozgałęźna 3 jest jedną z rur rozgałęźnych.
Wiązki rur ściany 2 kotła tworzą wiązki rur ściany chłodzonej wodą. Od strony dopływu wiązka rur łączy się z dolną rurą rozgałęźną 8 ściany chłodzonej wodą, zaś od strony wypływu łączy się z wylotową rurą rozgałęźną 9 ściany chłodzonej wodą. Wylotowa rura rozgałęźna 9 ściany chłodzonej wodą zamontowana jest lub podwieszona na belce dwuteowej, przy czym belka dwuteowa przym ocowana jest do górnej części 2a ściany kotła. W wiązkach rur ściany 2 kotła znajdują się rury 4 do podwieszania. Z dowolnych części wiązek rur ściany 2 kotła wybrana jest co najmniej jedna rura, stanowiąca rurę 4 do podwieszania. W niniejszym wariancie wykonania, co najmniej jedna rura jest w ybrana z wiązek rur ściany 2 kotła między górną częścią 2a i dolną częścią 2b ściany kotła, aby stan owić rurę 4 do podwieszania.
Zakładając, że jest 100 wiązek rur ściany 2 kotła, jeśli jedna rura zostanie wybrana, aby stanowić rurę 4 do podwieszania, zaś czynnik grzejny i/lub jego pary wewnątrz tej rury są użyte do ogrzewania rury 4 do podwieszania, to pozostałe 99 wiązek rur jest użytych jako wiązki rur ściany chłodzonej wodą. Mówiąc inaczej, tylko jedna rura oddziela od przepływu parowo-wodnego, co stanowi niewielką liczbę i nie wpłynie na normalne działanie ściany chłodzonej wodą. Podczas faktycznej eksploatacji, tylko minimalna liczba wiązek rur w ścianach kotła jest wybrana, aby stanowić rury 4 do podwieszania i nie wpłynie to na normalne funkcjonowanie chłodzonej wodą ściany.
PL 225 405 B1
W niniejszej dużej wytwornicy pary, liczba wybranych rur 4 do podwieszania stanowi od 3% do 10% wiązek rur w ścianie 2 kotła.
Górne końce rur 4 do podwieszania przymocowane są do poprzecznicy 1b wspornika, powodując, że rury 4 do podwieszania są podwieszone pionowo do poprzecznicy 1b wspornika i przymocowane do bocznej ściany 2 kotła w pewnych odstępach. Na górze ściany 2 kotła, górne części rur 4 do podwieszania połączone są z wiązkami rur ściany 2 kotła; górna część rury 4 do podwieszania może być również uszczelniona. Odległość L między pionową rurą do podwieszania i ścianą kotła wynosi od 0,1 A do 0,4 A, gdzie A oznacza średnicę kanału rury płomieniowej, otoczonego przez górną część 2a ściany kotła. Dolna część rury 4 do podwieszania połączona jest z przejściową rurą rozgałęźną 3.
W niniejszym wariancie wykonania, dolna część rury 4 do podwieszania jest wyprowadzana lub doprowadzana przez przejściową rurę rozgałęźną 3 między pionowymi rurami łączącymi się z górną częścią 2a ściany kotła i rurami spiralnymi w dolnej części 2b ściany kotła. Rura 4 do podwieszania łączy się z wiązką rur ściany 2 kotła poprzez przejściową rurę rozgałęźną 3. Część czynnika grzejnego i/lub jego par wewnątrz wiązek rur ściany 2 kotła wprowadzana jest do rury 4 do podwieszania poprzez przejściową rurę rozgałęźną 3 i jest przemieszczana w górę do górnej części rury 4 do podwieszania. Górna część rury 4 do podwieszania może łączyć się z wiązkami rur na górze ściany 2 kotła, doprowadzając rurę 4 do podwieszania do przepływu parowo-wodnego wiązki rur w ścianie 2 kotła. Potencjalnie górna część rury 4 do podwieszania może również być uszczelniona w celu zakończenia przemieszczania wewnętrznego czynnika grzejnego i/lub jego par.
Kilka poziomów wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną jest przymocowanych do poprzecznicy 1b wspornika i zainstalowanych wewnątrz ściany 2 kotła, przy czym znajdują się one w kanale rury płomieniowej otoczonym przez górną część 2a ściany kotła. Wloty i wyloty na obu końcach każdego p oziomu wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną przechodzą przez ścianę 2 kotła na zewnątrz kotła. Wloty i wyloty na każdym końcu wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną na zewnątrz ściany 2 kotła łączą się z rurą rozgałęźną 6.
Każda rura rozgałęźna 6 zawiera podwieszoną belkę 7 rury rozgałęźnej, zaś podwieszona belka 7 rury rozgałęźnej jest zamontowana między górną częścią 2a ściany kotła i rurą 4 do podwieszania. Jeden koniec podwieszonej belki przymocowany jest do rury 4 do podwieszania, zaś drugi koniec przymocowany jest do bocznej ściany 2 kotła. Każda rura rozgałęźna 6 jest podwieszona lub zamontowana na podwieszonej belce 7 rury rozgałęźnej.
Wloty i wyloty każdego poziomu wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną przechodzą przez ścianę 2 kotła na zewnątrz kotła. Wloty i wyloty każdej wiązki 5 rur z powierzchnią grzejną łączą się z rurą ro zgałęźną 6 i zawierają podwieszoną belkę 7 rury rozgałęźnej. Sposoby mocowania rury rozgałęźnej 6 zależą od względnej pozycji między rurą rozgałęźną 6 i podwieszoną belką 7 rury rozgałęźnej. Jeśli rura rozgałęźna 6 zainstalowana jest powyżej podwieszonej belki 7 rury rozgałęźnej, rura rozgałęźna 6 będzie podwieszona na podwieszonej belce 7 rury rozgałęźnej. Jeśli rura rozgałęźna 6 zainstalowana jest poniżej podwieszonej belki 7 rury rozgałęźnej, rura rozgałęźna 6 będzie podwieszona poniżej podwieszonej belki 7 rury rozgałęźnej.
Materiałem wiązek rur ściany 2 kotła i rury 4 do podwieszania jest stal węglowa lub stal stopowa, taka jak 20G, SA106-C, 15CrMoG, 12Cr1MoVG, itp. Każdy materiał ma odpowiedni współczynnik rozszerzalności cieplnej. Podczas funkcjonowania dużej wytwornicy pary, część czynnika grzejnego i/lub jego par wewnątrz wiązek rur ściany 2 kotła przepływa od ściany 2 kotła do rury 4 do podwieszania. Temperatura i ciśnienie czynnika grzejnego i/lub jego par w wiązce rur ściany 2 kotła są bliskie tym parametrom czynnika grzejnego i/lub jego par w rurze 4 do podwieszania. Odpowiednio do temperatury czynnika grzejnego i/lub jego par w wiązkach rur, wiązki rur ściany 2 kotła i rura 4 do podwieszania wykonane są z materiałów o takim samym lub zbliżonym współczynniku rozszerzalności cieplnej. Użyteczne będzie zapewnienie, aby rura 4 do podwieszania, ściana 2 kotła i wewnętrzne wiązki 5 rur z powierzchnią grzejną rozszerzały się w sposób zsynchronizowany w każdych warunkach, ostatecznie powodując zsynchronizowane rozszerzanie wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną i łączącej je rury rozgałęźnej 6, co zmniejsza przemieszczanie rury rozgałęźnej 6, ściany 2 kotła i wiązek 5 rur z powierzchnią grzejną. Niniejszy wynalazek rozwiązuje trudność podwieszania rury rozgałęźnej wynikającą z nadmiernego przemieszczania rury rozgałęźnej powodowanego przez dużą różnicę temperatury. Będzie to przydatne do zaoszczędzenia istotnej liczby wsporników i elementów do podwieszania, jak również przestrzeni instalacyjnej. Pozwoli to osiągnąć cel ekonomiczny i bezpieczeństwo.
Jak pokazano na figurze 2 i figurze 1, w niniejszym wariancie wykonania, kanały rury płomieniowej otoczone przez górną część 2a, dolną część 2b i spód 2c ściany kotła mają różne średnice
PL 225 405 B1 i różne powierzchnie przekroju. Średnica A kanału rury płomieniowej otoczonego górną częścią 2a ściany kotła jest mniejsza od średnicy B kanału rury płomieniowej otoczonego przez dolną część 2b ściany kotła. Ze względu na różne średnice i różne powierzchnie przekroju kanałów rury płomieniowej otoczonych przez górną część 2a i dolną część 2b ściany kotła, istnieje łagodne przejście rozszerzające się od góry do dołu, pomiędzy górną częścią 2a i dolną częścią 2b ściany kotła.
Jak pokazano na figurze 3, jest to inny wariant wykonania ściany 2 kotła. W niniejszym wariancie wykonania, średnica A kanału rury płomieniowej otoczonego przez górną część 2a ściany kotła i średnica B kanału rury płomieniowej otoczonego przez dolną część 2b ściany kotła są sobie równe. Punkt rozgraniczenia między górną częścią 2a i dolną częścią 2b ściany kotła znajduje się w pobliżu środka ściany kotła, gdzie zainstalowana jest przejściowa rura rozgałęźna 3.
Wymieniony powyżej kocioł o dwóch średnicach jest odpowiedni dla niniejszego rozwiązania technicznego. W niniejszej dużej wytwornicy pary według wynalazku, powierzchnie przekroju kanałów rury płomieniowej otoczonych przez górną część 2a i dolną część 2b ściany kotła mogą być takie same lub różne. Korzystnie, w niniejszej dużej wytwornicy pary, stosunek przekrojów kanałów rury płomieniowej otoczonych przez górną część 2a i dolną część 2b ściany kotła wynosi od 0,6 do 1.
Chociaż wynalazek został opisany w odniesieniu do konkretnych wariantów wykonania dla kompletności i jasności ujawnienia, załączone zastrzeżenia nie powinny być jednak ograniczone, ale powinny być interpretowane, jako obejmujące wszystkie modyfikacje i konstrukcje alternatywne, które mogą zostać uznane przez znawcę za objęte zakresem przedstawionego tutaj ujawnienia.
Claims (9)
1. Duża wytwornica pary, która zawiera wspornik (1), ścianę (2) kotła mocowaną do wspornika (1), oraz kilka poziomów wiązek (5) rur z powierzchnią grzejną, rurę rozgałęźną (6) zamontowaną na obu końcach wiązek (5) rur z powierzchnią grzejną, przy czym ściana (2) kolia składa się z kilku wiązek rur, które są użyte do tworzenia wiązek rur chłodzonej wodą ściany kotła, znamienna tym, że kilka rur jest wybranych z wiązek rur ściany (2) kotła i pełni rolę rur (4) do podwieszania, przy czym rury (4) do podwieszania są użyte do podwieszania rury rozgałęźnej (6).
2. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że liczba rur (4) do podwieszania stanowi od 3% do 10% wiązek rur ściany (2) kotła, przy czym rura (4) do podwieszania wystaje pomiędzy górną częścią (2a) oraz dolną częścią (2b) ściany (2) kotła.
3. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że ściana (2) kotła składa się z górnej części (2a) ściany kotła, dolnej części (2b) ściany kotła połączonej z górną częścią ściany kotła, oraz spodu (2c) ściany kotła połączonego z dolną częścią (2b) ściany kotła.
4. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 3, znamienna tym, że odległość L między rurą do podwieszania (4) i ścianą (2) kotła wynosi od 0,1 A do 0,4 A, gdzie A oznacza średnicę kanału rur y płomieniowej otoczonego przez górną część (2a) ściany kotła.
5. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że wytwornica pary zawiera również kilka podwieszonych belek (7) mocowania rury rozgałęźnej między rurą (4) do podwieszania i ścianą (2) kotła, przy czym jeden koniec podwieszonej belki (7) w rurze rozgałęźnej jest przymoc owany do ściany (2) kotła, zaś drugi koniec przymocowany jest do rury (4) do podwieszania; przy czym rura rozgałęźna (6) jest podwieszona lub zamontowana na podwieszonej belce (7) rury rozgałęźnej.
6. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że wspornik (1) zawiera kilka pionowych kolumn (1a) wspornika i kilka poprzecznic (1b) wspornika (1a) zamontowanych do kolumn.
7. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 6, znamienna tym, że dolna część rury (4) do podwieszania jest przymocowana do ściany bocznej ściany (2) kotła, zaś górna część rury (4) do podwieszania jest przymocowana do poprzecznicy (1b) wspornika.
8. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 7, znamienna tym, że rura (4) do podwieszania jest otwarta do ściany (2) kotła lub zablokowana.
9. Duża wytwornica pary według zastrzeżenia 3, znamienna tym, że stosunek przekroju kanałów rury płomieniowej otoczonych przez górną część (2a) i dolną część (2b) ściany kotła wynosi od 0,6 do 1.
Applications Claiming Priority (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CN201010294495.5A CN102384461B (zh) | 2010-09-28 | 2010-09-28 | 大型蒸汽发生器 |
CN201010294495.5 | 2010-09-28 | ||
PCT/CN2011/001491 WO2012041002A1 (zh) | 2010-09-28 | 2011-09-02 | 大型蒸汽发生器 |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL402743A1 PL402743A1 (pl) | 2013-09-30 |
PL225405B1 true PL225405B1 (pl) | 2017-04-28 |
Family
ID=45824127
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL402743A PL225405B1 (pl) | 2010-09-28 | 2011-09-02 | Duża wytwornica pary |
Country Status (3)
Country | Link |
---|---|
CN (1) | CN102384461B (pl) |
PL (1) | PL225405B1 (pl) |
WO (1) | WO2012041002A1 (pl) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CN104296122A (zh) * | 2014-11-03 | 2015-01-21 | 上海锅炉厂有限公司 | 变截面塔式锅炉的锅炉壁支吊系统 |
CN104806996B (zh) * | 2015-04-03 | 2017-01-11 | 中国华能集团清洁能源技术研究院有限公司 | 一种适合于在锅炉炉膛内布置受热面与部件的支固结构与方法 |
CN110486946A (zh) * | 2019-09-18 | 2019-11-22 | 浙江恒通安装工程有限公司 | 一种装配式锅炉系统 |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE2522724B1 (de) * | 1975-05-22 | 1976-11-18 | Kraftwerk Union Ag | Dampferzeuger mit kohlefeuerung und heizflaechen im oberteil des feuerraumes |
US4522157A (en) * | 1982-09-30 | 1985-06-11 | Lummus Crest Inc. | Convection section assembly for process heaters |
DE19909267B4 (de) * | 1999-03-03 | 2015-07-09 | Alstom Technology Ltd. | Kesselaufhängung |
JP2002130608A (ja) * | 2000-10-30 | 2002-05-09 | Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd | ボイラの管寄支持管上部吊換構造 |
CN2473523Y (zh) * | 2001-03-26 | 2002-01-23 | 张彦茹 | 高效节能汽化燃烧常压锅炉 |
JP2004093051A (ja) * | 2002-09-02 | 2004-03-25 | Nippon Steel Corp | ボイラの蒸発器構造 |
JP5059357B2 (ja) * | 2006-08-03 | 2012-10-24 | 株式会社日立プラントテクノロジー | ボイラケージ部フロアの構築方法 |
CN101311621A (zh) * | 2007-05-21 | 2008-11-26 | 张家港海陆锅炉有限公司 | 高温高压自然循环干熄焦余热锅炉的自然循环悬吊管装置 |
CN101311623A (zh) * | 2007-05-21 | 2008-11-26 | 张家港海陆锅炉有限公司 | 高温高压自然循环干熄焦余热锅炉的强制循环悬吊管装置 |
-
2010
- 2010-09-28 CN CN201010294495.5A patent/CN102384461B/zh active Active
-
2011
- 2011-09-02 PL PL402743A patent/PL225405B1/pl unknown
- 2011-09-02 WO PCT/CN2011/001491 patent/WO2012041002A1/zh active Application Filing
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CN102384461B (zh) | 2014-05-14 |
CN102384461A (zh) | 2012-03-21 |
PL402743A1 (pl) | 2013-09-30 |
WO2012041002A1 (zh) | 2012-04-05 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN101557872B (zh) | 流化床锅炉的分离器结构 | |
PL225405B1 (pl) | Duża wytwornica pary | |
EP3017248B1 (en) | A fluidized bed boiler with a support construction for a particle separator | |
AU2010233625B2 (en) | Thermal power plant | |
CN204084298U (zh) | 废热锅炉 | |
CN102313449B (zh) | 一种火焰加热炉管架 | |
CN205102099U (zh) | 管屏安装结构 | |
CN107735616B (zh) | 颗粒分离器模块和换热室模块的组件和安装该组件的方法、以及具有此组件的循环流化床锅炉 | |
EP2884163A1 (en) | Fluidized bed heat exchanger | |
JP5160180B2 (ja) | 管寄せの支持構造 | |
KR102036183B1 (ko) | 순환 유동상 장치 | |
EP2884164A1 (en) | Fluidized bed heat exchanger | |
EP2884162A1 (en) | Fluidized bed heat exchanger | |
CN212842253U (zh) | 一种热水锅炉及其省煤器吊挂安装组件 | |
CN202852846U (zh) | 一种水冷式固定装置 | |
DK3130849T3 (en) | Circulating fluid bed furnace | |
CN110822407B (zh) | 新型省煤器烟道结构及安装布置方法 | |
JP5611678B2 (ja) | ボイラ装置 | |
JP4301697B2 (ja) | ボイラ | |
CN110345465A (zh) | 一种换热器管箱中的管屏支吊结构 | |
EP2884165A1 (en) | Fluidized bed heat exchanger | |
CN205504942U (zh) | 烟道式锅炉模块式水冷装置 | |
BR112020007857B1 (pt) | Sistema de caldeiras com uma construção de apoio | |
NL8002670A (nl) | Stoomketel met geforceerde doorloop. | |
EP2884166A1 (en) | Fluidized bed heat exchanger |