PL223765B1 - Urządzenie termobezpiecznikowe - Google Patents

Urządzenie termobezpiecznikowe

Info

Publication number
PL223765B1
PL223765B1 PL401302A PL40130212A PL223765B1 PL 223765 B1 PL223765 B1 PL 223765B1 PL 401302 A PL401302 A PL 401302A PL 40130212 A PL40130212 A PL 40130212A PL 223765 B1 PL223765 B1 PL 223765B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
gas chamber
lever
needle assembly
axial
seat
Prior art date
Application number
PL401302A
Other languages
English (en)
Other versions
PL401302A1 (pl
Inventor
Zbigniew Czarnota
Original Assignee
Zbigniew Czarnota
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zbigniew Czarnota filed Critical Zbigniew Czarnota
Priority to PL401302A priority Critical patent/PL223765B1/pl
Publication of PL401302A1 publication Critical patent/PL401302A1/pl
Publication of PL223765B1 publication Critical patent/PL223765B1/pl

Links

Landscapes

  • Safety Valves (AREA)
  • Fuses (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie termobezpiecznikowe, przeznaczone do sterowania zamykaniem i otwieraniem urządzeń armatury przemysłowej, zwłaszcza urządzeniami systemów oddymiania, w tym klapami oddymiającymi.
Znany jest z polskiego opisu zgłoszenia patentowego nr P-385922 zatrzask wyzwalany termicznie, elektrycznie lub ręcznie składający się z co najmniej jednego zatrzasku elektromagnetycznego, połączonego rozłącznie z mikrosiłownikiem lub z urządzeniem termobezpiecznikowym, oraz z urządzenia odpalającego nabój ze sprężonym CO2, korzystnie połączonego rozłącznie z urządzeniem termobezpiecznikowym, przy czym głowica mikrosiłownika i korpus urządzenia odpalającego nabój połączone są ze sobą rozłącznie za pomocą przewodów rurkowych, doprowadzających do elementów roboczych mikrosiłownika medium, powodujące jego przesuw. Zatrzask elektromagnetyczny składa się z korpusu, korzystnie prostopadłościennego, połączonego zawiasowo dźwignią, w którym zamontowany jest korpus głowicy zatrzasku, przysłonięty od góry tuleją blokującą i połączony od spodu rozłącznie z trzpieniem zatrzasku, oraz kubek elektromagnetyczny, zaopatrzony w ruchomą talerzową zworę magnesu, usytuowaną pod dźwignią, a od spodu w tulejową obsadę, wyposażoną w sprężynę walcową, przylegającą do dna tego kubka, natomiast pomiędzy kubkiem i korpusem głowicy zatrzasku w korpusie zamontowany jest prowadnik z umieszczoną na nim sprężyną walcową, której górny koniec przylega do tej dźwigni.
Znany jest również z polskiego opisu patentowego nr P-373927 zamek ryglujący wyzwalany termicznie posiadający obudowę, rygiel obrotowy zakończony hakiem, wstępnie naprężoną sprężynę napinającą oraz wyzwalacz temperaturowy, umieszczony pomiędzy ryglem, a obudową. Korpus rygla jest osadzony obrotowo na sworzniu, zamocowanym w obudowie, zaś wyzwalacz temperaturowy stanowi ampułka termoczuła, umieszczona pomiędzy występem oporowym rygla, a elementem podpierającym zamocowanym w obudowie. W innym wykonaniu tego zamka ma on obudowę, rygiel wychylny zakończony hakiem, wstępnie naprężoną sprężynę napinającą oraz wyzwalacz temperaturowy, umieszczony pomiędzy występem oporowym, wykonanym w korpusie rygla, a obudową. Korpus rygla jest połączony wychylnie z obudową poprzez mechanizm dźwigniowy i podparty w położeniu normalnym przez obrotową zapadkę, przymocowaną do obudowy, natomiast temperaturowy stanowi również ampułka termoczuła, umieszczona pomiędzy ramieniem zapadki, podpartej o występ oporowy, a elementem podpierającym, przymocowanym do obudowy.
Celem wynalazku jest opracowanie prostej i zwartej oraz małogabarytowej konstrukcji urządzenia termobezpiecznikowego, pozwalającej na łatwy jego montaż w systemie urządzeń armatury przemysłowej, zwłaszcza urządzeń systemu oddymiania jak również na łatwą jego obsługę nie wymagającą wysokich kwalifikacji.
Urządzenie termobezpiecznikowe według wynalazku składa się z korpusu posiadającego szczelną komorę gazową wyposażoną w zespół suwaka oraz w nabój ze sprężonym CO2 połączoną poprzez poziomy kanałek z pionowym gniazdem ruchomego zespołu iglicy, które z kolei połączone jest z zaworkiem odpowietrzającym, przy czym ta komora gazowa posiada środki techniczne umożliwiające połączenie jej z atmosferą zewnętrzną, a dolny koniec zespołu iglicy spoczywa luźno na górnej części profilowej dźwigni, której górny koniec osadzony jest obrotowo na osi zamocowanej pozi omo w korpusie oraz nieruchomo na sworzniu, podpierającym dwie sprężyny śrubowo-walcowe umieszczone w pionowych gniazdach tego korpusu, przy czym dolna powierzchnia tego korpusu połączona jest rozłącznie z dźwignią stałą, której dolne odsadzenie zaopatrzone jest w śrubę dociskającą jeden koniec ampułki alkoholowej, której drugi koniec umieszczony jest w gnieździe odsadzenia bocznego ramienia dźwigni ruchomej podpierającej zespół iglicy.
Z kolei zespół suwaka tego urządzenia składa się z elementu walcowego posiadającego na swej zewnętrznej powierzchni parami usytuowane żebra pierścieniowe z umieszczonymi pomiędzy nimi pierścieniami uszczelniającymi komorę gazową, a w jego zewnętrznym czole ma dwustopniowy twór osiowy z osadzonym w nim znacznie dłuższym od niego kołkiem wystającym na zewnątrz urządzenia i prowadzonym w osiowym otworze korka, przysłaniającego zewnętrzne czoło tej komory, przy czym na wewnętrznej powierzchni otworu osiowego tej komory o większej średnicy wykonany jest przelotowy kanałek, usytuowany pomiędzy dwoma śrubami korpusu tego urządzenia. Korzystny jest gdy zespół iglicy tego urządzenia składa się z oprawy walcowej posiadającej osiowy nieprzelotowy otwór z osadzoną w nim igłą i umieszczoną luźno na niej oraz spoczywającą na pierścieniowym górnym czole tej oprawy sprężyną śrubowo-walcową, oraz gdy zespół ten osadzony jest szczelnie
PL 223 765 B1 i przesuwnie w dwustopniowym gnieździe korpusu. Poza tym w rozwiązaniu tego urządzenia jego korpus nad komorą gazową posiada po dwa nagwintowane otwory usytuowane naprzeciw siebie i prostopadle do osi tej komory, w które wkręcone są łącznikowe elementy śrubowe z przelotowymi osiowymi otworami połączonymi poprzez otworki oraz kanałek wykonane w tym korpusie nad komorą gazową.
Prosta konstrukcja przedmiotowego urządzenia termobezpiecznikowego pozwala zarówno na łatwy jego montaż w urządzeniach systemu oddymiania jak i na łatwą jego obsługę ograniczającą się tylko do wymiany w razie potrzeby naboju CO2 w gnieździe iglicy, założenia nowej ampułki alkoholowej i ustalenia jej położenia w ruchomej dźwigni zespołu iglicy i stałej dźwigni przez zwykłe dokręcenie jej śruby, które to elementy zostały uszkodzone w wyniku wystąpienia wysokiej temperatury, wywołanej na przykład pożarem w otoczeniu tego urządzenia. Termoczuła ampułka alkoholowa spełnia wó wczas rolę wyzwalacza temperaturowego. Poza tym wyposażenie tego urządzenia w zaworek odpowi etrzający łączący gniazdo iglicy i komorę gazową z atmosferą oraz w elementy łącznikowe umożliwiające dostęp do tej komory oraz ich połączenie z urządzeniami wykonawczymi pozwala na ciągłe utrz ymywanie urządzenia w pełnej stuprocentowej gotowości do jego zadziałania w razie potrzeby związanej ze wzrostem temperatury w jego otoczeniu. Prosta konstrukcja tego urządzenia pozwala na łatwe wykonanie jego elementów składowych obniżając koszt jego wytwarzania do niezbędnego minimum.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładowym jego wykonaniu na rysunkach fig. 1-16 oraz w dwóch stanach jego działania, przy czym fig. 1 - przedstawia urządzenie termobezpiecznikowe w stanie złożonym w widoku perspektywicznym, fig. 2 - to samo urządzenie w stanie rozłożonym jego części składowych w widoku perspektywicznym, fig. 3-9 to samo urządzenie w pozycji nieuzbrojonej w ampułkę alkoholową i nabój CO2, przy czym fig. 3 - przedstawia to urządzenie w widoku z przodu, fig. 4 - to samo urządzenie w widoku z boku, fig. 5 - to samo urządzenie w widoku z góry, fig. 6 - to samo urządzenie w widoku od spodu, fig. 7 - to samo urządzenie w widoku perspektywicznym, fig. 8 - to samo urządzenie w przekroju pionowym wzdłuż linii A-A na fig. 5, fig. 9 - to samo urządzenie w przekroju pionowym wzdłuż linii B-B na fig. 8, fig. 10-16 to samo urządzenie w pozycji uzbrojonej w ampułkę alkoholową spełniającą funkcję wyzwalacza temperaturowego i w nabój ze sprężonym CO2, przy czym fig. 10 - przestawia to urządzenie w widoku z przodu, fig. 11 - to samo urządzenie w widoku z góry, fig. 12 - to samo urządzenie w widoku z boku, fig. 13 - to samo urządzenie w widoku od spodu, fig. 14 - to samo urządzenie w widoku perspektywicznym, fig. 15 - to samo urządzenie w przekroju pionowym wzdłuż linii C-C na fig. 11, a fig. 16 - to samo urządzenie w przekroju pionowym wzdłuż linii D-D na fig. 15.
Urządzenie termobezpiecznikowe składa się z korpusu prostopadłościennego (1), w którego ścianie czołowej (2) wykonana jest walcowa komora gazowa (3) z osadzonym w niej przesuwnie zespołem suwaka (4), naprzeciw którego w dwóch przeciwległych sobie ścianach (5 i 6) tego korpusu wykonane są po dwa nagwintowane otwory (7 i 8), w które wkręcone są śruby (9 i 10) z otworami osiowymi (11 i 12). W dnach tych nagwintowanych otworów wykonane są małe osiowe otworki (13 i 14) dochodzące do komory gazowej (3), której wewnętrzne czoło połączone jest poprzez poziomy kanałek (15) z prostopadle usytuowanym do niego gniazdem (16) ruchomego zespołu iglicy (17), której dolne czoło (18) jej oprawy (19) spoczywa na górnej bocznej profilowej powierzchni (20), górnego końca (21) ramienia dźwigni (22) zespołu iglicy (17) połączonego przegubowo poprzez otwór (23) tego ramienia z osią (24) osadzoną nieruchomo i poziomo w dolnej części korpusu (1), a poprzez jej drugi końcowy otwór (25) nieruchomo z kołkiem oporowym (26) osadzonym w poprzecznym dolnym wyjęciu (27) korpusu (1), przy czym ramię dźwigni (22) umieszczone jest przesuwnie w podłużnym kanałku wykonanym w dolnej powierzchni (6) korpusu. Poza tym do dolnej powierzchni (5) korpusu (1) od strony jego wyjęcia (27) zamocowane jest za pomocą śrub (30) górne odsądzenie (31) profilowej dźwigni stałej (32), spełniającej funkcję podstawy ampułki alkoholowej (33), która to dźwignia posiada dwa dolne prostopadle usytuowane do siebie ramiona (34 i 35), z których ramię (34) zakończone jest z jednej strony górnym odsądzeniem (31) a ramię (35) dolnym bocznym odsadzeniem (36) z nagwintowanym otworem (37), w który wkręcona jest śruba (38) ustalająca położenie tej ampułki, natomiast ramię dźwigni ruchomej (22) zespołu iglicy (17) na dolnym jego końcu posiada odsadzenie boczne (39) z otworem - gniazdem (40) dla umieszczenia w nim drugiego końca ampułki alkoholowej (33) oraz dwa boczne odsadzenia (41 i 42).
Zespół suwaka (4) stanowi element walcowy (43) posiadający na swej zewnętrznej powierzchni cztery pary pierścieniowych żeber (44) z umieszczonymi pomiędzy nimi pierścieniami uszczelniając ymi (45) typu „oring”, który w jego jednym czole ma nieprzelotowy dwustopniowy otwór osiowy (46)
PL 223 765 B1 z osadzonym w nim ciasno znacznie dłuższym kołkiem (47), którego koniec (48) znajdujący się w części tego otworu o większej średnicy umieszczony jest luźno w otworze osiowym (49) korka (50), przysłaniającego czoło komory gazowej (3) i wystaje na zewnątrz korpusu (1), przy czym stałe poł ożenie korka (50) w tej komorze ustala pierścień osadczy (51), osadzony również w czole komory g azowej (3). Poza tym element walcowy (43) tego zespołu suwaka przy wewnętrznym czole i na wewnętrznej powierzchni otworu osiowego (46) posiada wykonany kanałek przelotowy (52), usytuowany pomiędzy śrubami (10) urządzenia, który w stanie uzbrojonym urządzenia jest odłączony od komory gazowej (3).
Zespół iglicy (17) składa się z oprawy (19) w kształcie walca z zaokrąglonym dolnym jego czołem (18), która na przeciwległym górnym czole (53) o mniejszej średnicy posiada wykonany nieprzelotowy otwór osiowy (54), w którym osadzona jest igła (55) z umieszczoną na niej luźno sprężyną walcową (56), opierająca się o górne pierścieniowe czoło tej oprawy, która zaopatrzona jest także w pierścień (57) typu „oring”, uszczelniający ten zespół w jego gnieździe (16). Gniazdo to stanowi otwór o dwustopniowej średnicy, którego górna część (58) o większej średnicy posiada gwint wewnętrzny, w który wkręcony jest typowy nabój ze sprężonym CO2 (59), przy czym w bocznej ścianie (60) korpusu (1) tego urządzenia oraz naprzeciw nagwintowanej części gniazda (16) wykonany jest otwór (61) z zamontowanym w nim zaworem (62) odpowietrzającym tę komorę, który stanowi dwustopniowy korek walcowy (63) z łbem sześciobocznym i przelotowym otworem osiowym (64) oraz osadzona na nim sprężyna walcowa (65) i grzybek z otworem (66), które uszczelnione są w otworze (56) za pomocą uszczelki (62) typu „oring”.
Zasada działania urządzenia termobezpiecznikowego polega na tym, że po uprzednim zamontowaniu go w przeznaczonej do jego stosowania armaturze przemysłowej na przykład w urządzeniu systemu oddymiania dokonuje się jego uzbrojenia, polegającego na umieszczeniu pomiędzy czołem śruby (38) wkręconej w nagwintowany otwór (37) bocznego odsadzenia (36) dźwigni stałej (32) oraz w gnieździe - otworze (40) odsadzenia (39) dźwigni ruchomej (22) zespołu iglicy (17) ampułk i alkoholowej (33) oraz wkręcenia tej śruby do oporu i ustalenia stałego położenia tej ampułki pomiędzy tymi elementami, po czym w nagwintowaną górną część (58) gniazda (16) zespołu iglicy (17) wkręca się nabój ze sprężonym CO2 (59) usytuowany jego spłonką naprzeciw igły (55) tego zespołu. Następnie naciska się ręcznie dolne odsądzenie (41) dźwigni (22) zespołu iglicy (17), w wyniku czego następuje obrót dźwigni (22) na jej osi (24) zamocowanej w korpusie (1) urządzenia i przemieszczenie się końca tej dźwigni wraz z zamocowanym w niej kołkiem (26) w dolnym wyjęciu (27) tego korpusu, powodującym ściśnięcie spoczywających na tym kołku obu sprężyn śrubowo-walcowych (28) w ich gniazdach (29) utrzymując je w ciągłym napięciu. Poza tym należy sprawdzić czy kołek (47) suwaka (4) nie wystaje na zewnątrz bocznej powierzchni (2) korpusu (1) urządzenia. Jeżeli wystaje to należy go wcisnąć wraz z suwakiem (4) w kierunku gniazda (16) zespołu iglicy (17) aż do oporu, w wyniku czego otwory osiowe (11) obu śrub (9) połączone zostaną z otworami (13) wykonanymi w korpusie (1) i przysłonięte szczelnie zewnętrzną powierzchnią zespołu suwaka (4).
Tak uzbrojone urządzenie termobezpiecznikowe pozostaje w stanie gotowości jego zadziałania do czasu powstania niebezpiecznych warunków spowodowanych na przykład wystąpieniem pożaru. Wówczas występująca w pobliżu ampułki alkoholowej (33) tego urządzenia wysoka temperatura, powoduje nagrzanie się zawartego w niej alkoholu oraz pęknięcie tej ampułki, co z kolei powoduje natychmiastowe uruchomienie i przemieszczenie się dźwigni (22) zespołu iglicy (17) dociskanej kołkiem (26) za pomocą obu sprężyn walcowych (28), powodując tym samym nacisk tej dźwigni na dolne czoło (18) oprawy (19) zespołu iglicy (17) i jego przesuw w gnieździe (16) w wyniku czego igła (55) tego zespołu dokonuje przebicia membrany naboju CO2 (59).
Wydostający się z tego naboju czynnik gazowy przechodzi wówczas z gniazda (16) zespołu iglicy poprzez kanałek (15) do komory (3) zespołu suwaka (4), powodując jego przesuw wraz z pr owadzącym go kołkiem (47) w otworze (51) korka (50) w kierunku bocznej ściany (2) korpusu (1) tak, że czoło tego suwaka znajduje się w położeniu powodującym całkowite odsłonięcie przez zespół s uwaka (4) usytuowanych naprzeciw siebie pierwszych od strony gniazda zespołu iglicy (17) otworów (11 i 13). Powoduje to wydostanie się tego czynnika gazowego na zewnątrz urządzenia, poprzez otwór (11) śruby (9) do połączonych z nią złączek dalszych urządzeń systemu oddymiania, przy czym w tym czasie również drugi zestaw otworów (11) śruby (9) i (14) korpusu (1) usytuowanych naprzeciw siebie zostaje połączony z atmosferą, zaś otwory (12) dolnych obu śrub (10) i usytuowane naprzeciw nich otwory (14) korpusu (1) zostają odcięte (odłączone) od pozostałych urządzeń systemu oddymiaPL 223 765 B1 nia. Urządzenie to poprzez oba zestawy śrub górnych (9) i dolnych (10) połączone jest za pomocą dołączonych do nich złączek z urządzeniami systemu oddymiającego.
Zarówno gniazdo (16) zespołu iglicy (17) jak i komora suwaka (3) i łączący je kanałek (15) są przez cały czas odpowietrzane za pomocą zaworka (62) zaopatrzonego w otwór (64) mający bezp ośredni kontakt z atmosferą.
Ponowne uzbrojenie urządzenia termobezpiecznikowego wymaga wykonania analogicznych czynności jakie wyżej opisano.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie termobezpiecznikowe, którego korpus wyposażony jest w ampułkę termoczułą oraz w nabój ze sprężonym CO2 odpalany przesuwaną iglicą za pomocą dźwigni, znamienne tym, że jego korpus (1) posiada szczelną komorę gazową (3) wyposażoną w zespół suwaka (4) oraz w nabój ze sprężonym CO2 połączoną poprzez kanałek (15) z gniazdem (16) ruchomego zespołu iglicy (17), które połączone jest również z zaworkiem odpowietrzającym (62), przy czym komora gazowa (3) p osiada środki techniczne umożliwiające połączenie jej z atmosferą zewnętrzną, a dolny koniec tego zespołu spoczywa luźno na górnej części profilowej ruchomej dźwigni (22), której koniec osadzony jest obrotowo na osi (24) zamocowanej poziomo w korpusie (1) oraz nieruchomo na sworzniu (26), podpierającym sprężyny śrubowo-walcowe (28) umieszczone w pionowych gniazdach (29) tego korpusu, przy czym dolna powierzchnia (5) tego korpusu połączona jest rozłącznie z dźwignią stałą (34), której dolne odsadzenie (36) zaopatrzone jest w śrubę (38) dociskającą jeden koniec ampułki alkoholowej (33), której drugi koniec umieszczony jest w gnieździe (40) odsadzenia bocznego ramienia dźwigni ruchomej (22) podpierającej zespół iglicy (17).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jego zespół suwaka (4) składa się z elementu walcowego (43) posiadającego na swej zewnętrznej powierzchni żebra pierścieniowe (44) z umieszczonymi pomiędzy nimi pierścieniami uszczelniającymi (45) komorę gazową (3), a w jego zewnętrznym czole ma dwustopniowy twór osiowy (46) z osadzonym w nim znacznie dłuższym od niego kołkiem (47) wystającym na zewnątrz urządzenia i prowadzonym w osiowym otworze (51) korka (50), przysłaniającego zewnętrzne czoło tej komory, przy czym na wewnętrznej powierzchni otworu osiowego (46) o większej średnicy wykonany jest przelotowy kanałek (52), usytuowany pomiędzy śrubami (10) korpusu (1) urządzenia.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jego zespół iglicy (17) składa się z oprawy walcowej (19) posiadającej osiowy nieprzelotowy otwór (54) z osadzoną w nim igłą (55) i umieszczoną luźno na niej oraz spoczywającą na pierścieniowym górnym czole (53) tej oprawy sprężyną śrubowo -walcową (56), przy czym zespół ten osadzony jest szczelnie i przesuwnie w dwustopniowym gnieździe (16) korpusu (1).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jego korpus (1) nad komorą gazową (3) posiada po dwa nagwintowane otwory (7 i 8) usytuowane naprzeciw siebie i prostopadle do osi tej komory, w które wkręcone są łącznikowe elementy śrubowe (9 i 10) z przelotowymi osiowymi otworami (11 i 12) połączonymi poprzez otworki (13 i 14) oraz kanałek (52), wykonane w tym korpusie nad komorą gazową (3).
PL401302A 2012-10-22 2012-10-22 Urządzenie termobezpiecznikowe PL223765B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401302A PL223765B1 (pl) 2012-10-22 2012-10-22 Urządzenie termobezpiecznikowe

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401302A PL223765B1 (pl) 2012-10-22 2012-10-22 Urządzenie termobezpiecznikowe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL401302A1 PL401302A1 (pl) 2014-04-28
PL223765B1 true PL223765B1 (pl) 2016-10-31

Family

ID=50514954

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL401302A PL223765B1 (pl) 2012-10-22 2012-10-22 Urządzenie termobezpiecznikowe

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL223765B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL401302A1 (pl) 2014-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5713674B2 (ja) 異常高温により開放される弁装置
TWI401142B (zh) 夾鉗裝置
US11137312B2 (en) Integrated fault monitoring apparatus for electrical equipment
US8141574B2 (en) Thermally activated pressure relief
ES2745205T3 (es) Aparato aplicador para la aplicación de material líquido
CN109219717B (zh) 具有监控开关的电磁件
RU2015133941A (ru) Регулятор текучей среды с интегрированным перепускным клапаном для быстрого создания давления
PL223765B1 (pl) Urządzenie termobezpiecznikowe
TW202210703A (zh) 用於門操作器的安裝托架
PL223766B1 (pl) Urządzenie termobezpiecznikowe
BR112018008498B1 (pt) Válvula de segurança para gás sensível à temperatura e método para a construção de tal válvula de segurança
DK2388675T3 (en) Pressure reducing device and compressed air distributor with pressure reducing device
JP2006017302A (ja) 急速開放調圧弁とそれを用いる消火装置
JP2015042880A (ja) 流体圧シリンダ
JP3811675B2 (ja) 急速開放調圧弁とそれを用いる消火装置
US3463235A (en) Control unit for fire extinguishing systems and the like
ES2675572T3 (es) Generador de niebla
US6789574B2 (en) Pneumatic control assembly with simplified direction control valve
PL217309B1 (pl) Zatrzask wyzwalany termicznie, elektrycznie lub ręcznie
RU121168U1 (ru) Запорно-пусковое устройство установки газового пожаротушения
RU170690U1 (ru) Распределительное устройство автоматической установки газового пожаротушения
PL232566B1 (pl) Zawór sterujący ciśnieniem zasilania sprężonym powietrzem siłowników pneumatycznych mechanizmu otwierająco-zamykającego klapy oddymiającej z funkcją wentylacji
PL187465B1 (pl) Urządzenie zabezpieczające do automatycznego sterowania otwieraniem świetlików, okien lub drzwi
RU155307U1 (ru) Распределительное устройство автоматической установки газового пожаротушения
US3196953A (en) Valve for fire extinguishing system