PL221719B1 - Rura odpływowa z misą odpływową i syfonem dzwonowym oraz sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej - Google Patents

Rura odpływowa z misą odpływową i syfonem dzwonowym oraz sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej

Info

Publication number
PL221719B1
PL221719B1 PL400664A PL40066412A PL221719B1 PL 221719 B1 PL221719 B1 PL 221719B1 PL 400664 A PL400664 A PL 400664A PL 40066412 A PL40066412 A PL 40066412A PL 221719 B1 PL221719 B1 PL 221719B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
siphon
drain pan
bell
permanent magnet
bell siphon
Prior art date
Application number
PL400664A
Other languages
English (en)
Other versions
PL400664A1 (pl
Inventor
Sassan Mahmoodi
Original Assignee
Aco Severin Ahlmann Gmbh & Co Kg
Ahlmann Aco Severin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aco Severin Ahlmann Gmbh & Co Kg, Ahlmann Aco Severin filed Critical Aco Severin Ahlmann Gmbh & Co Kg
Publication of PL400664A1 publication Critical patent/PL400664A1/pl
Publication of PL221719B1 publication Critical patent/PL221719B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/12Plumbing installations for waste water; Basins or fountains connected thereto; Sinks
    • E03C1/28Odour seals
    • E03C1/29Odour seals having housing containing dividing wall, e.g. tubular
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03FSEWERS; CESSPOOLS
    • E03F5/00Sewerage structures
    • E03F5/04Gullies inlets, road sinks, floor drains with or without odour seals or sediment traps
    • E03F2005/0416Gullies inlets, road sinks, floor drains with or without odour seals or sediment traps with an odour seal
    • E03F2005/0418Gullies inlets, road sinks, floor drains with or without odour seals or sediment traps with an odour seal in the form of a bell siphon

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)
  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)
  • Cookers (AREA)

Description

Wynalazek dotyczy rury odpływowej z misą odpływową i syfonem dzwonowym i sposobu do współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej.
Syfony dzwonowe są często stosowane aby uniemożliwić wypływ gazów z rury odpływowej, względnie z systemu ścieków, z którym połączona jest ta rura odpływowa. Wypływ gazów z rury o dpływowej uniemożliwiony jest zasadniczo dzięki pewnej ilości wody pozostającej w rurze odpływowej, względnie poziomowi wody zapasowej w syfonie dzwonowym.
Rura odpływowa posiada w tym celu misę odpływową, w której usytuowany jest syfon dzwonowy. Przy znanych dotychczas rurach odpływowych z misą odpływową i syfonem dzwonowym problematyczne jest to, że zamocowanie syfonu dzwonowego jest pracochłonne od strony technicznej.
Zadaniem leżącym u podstaw wynalazku jest zademonstrowanie rury odpływowej z misą odpływową i syfonem dzwonowym, w przypadku której syfon dzwonowy jest mocowany w technicznie prosty sposób.
Zadanie to jest rozwiązane poprzez konstrukcję rury odpływowej z misą odpływową i syfonem dzwonowym, obejmujący korpus dzwonowy, a w nim króciec syfonowy, przy czym syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy jest mocowany magnetycznie na misie odpływowej.
Korzystne jest, gdy misa odpływowa przynajmniej częściowo wykonana jest z magnesującego się materiału, zwłaszcza z magnesującego się metalu.
Korzystne jest, gdy syfon dzwonowy obejmuje co najmniej jeden pierwszy magnes trwały do magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego, zwłaszcza do magnetycznego zamocowania króćca syfonowego.
Co najmniej jeden pierwszy magnes trwały korzystnie ma zasadniczo kształt łuku wycinka koła, zwłaszcza łuku koła.
Korzystnie syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy mocowany jest magnetycznie, rozłącznie na misie odpływowej.
W korzystnym wykonaniu syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy, na powierzchni zwróconej do stopnia misy odpływowej posiada zwłaszcza zasadniczo całkowicie okrążającą wystającą krawędź do uszczelniania złącza między syfonem dzwonowym a misą odpływową.
Korzystnie co najmniej jeden pierwszy magnes trwały usytuowany jest w wystającej krawędzi syfonu dzwonowego.
W korzystnej postaci wykonania, syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy i misa odpływowa, podczas użytkowania ustawione są współosiowo względem siebie, zwłaszcza za pomocą zamocowania magnetycznego.
W kolejnym wariancie misa odpływowa posiada co najmniej jeden drugi magnes trwały, zwłaszcza w kształcie łuku wycinka koła, korzystnie łuku koła do magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego.
W korzystnym wykonaniu co najmniej jeden drugi magnes trwały odnośnie jego położenia i ustawienia jego biegunów jest w ten sposób ukształtowany i usytuowany, że między co najmniej jednym drugim magnesem trwałym i co najmniej jednym pierwszym magnesem trwałym wytwarza się siła przyciągania.
Kolejnym przedmiotem wynalazku jest sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej, charakteryzujący się tym, że ustawienie wspiera się poprzez siły magnetyczne działające między syfonem dzwonowym a misą odpływową.
Techniczne mocowanie syfonu rozwiązano poprzez konstrukcję rury odpływowej z misą odpływową i z syfonem dzwonowym obejmującym korpus dzwonowy, a w nim króciec syfonowy, przy czym syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy zamocowany jest magnetycznie na misie odpływowej.
Stąd zaletą jest to, że rura odpływowa, względnie zamocowanie syfonu na misie odpływowej rury odpływowej jest proste od strony technicznej. Syfon dzwonowy może być szybko i w nieskomplikowany sposób zamocowany na misie odpływowej. W tym celu syfon dzwonowy może być zamocowany również wtedy na misie odpływowej, gdy między syfonem dzwonowym i misą odpływową znajdują się lekkie zanieczyszczenia. Ponadto nie występuje żaden okres czasu oczekiwania po zamocowaniu syfonu dzwonowego na misie odpływowej; natychmiast po umieszczeniu syfonu dzwonowego zam ocowanie syfonu dzwonowego rozwija w pełni swoje działanie. Nie jest konieczne przedłużenie rury nasadowej rury ściekowej do syfonu dzwonowego dla ustalenia syfonu dzwonowego w misie odpływowej.
PL 221 719 B1
Misa odpływowa może być wykonana przynajmniej częściowo z magnesującego się materiału, zwłaszcza z magnesującego się metalu. Stąd zaletą jest to, że syfon dzwonowy może być zamocowany na misie odpływowej bez dalszego szczególnego ukształtowania misy odpływowej.
W jednej postaci wykonania, syfon dzwonowy obejmuje co najmniej jeden pierwszy magnes trwały dla magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego, zwłaszcza do magnetycznego zam ocowania króćca syfonowego. Stąd zaletą jest to, że zamocowanie syfonu dzwonowego jest technic znie jeszcze bardziej proste. W przypadku wmontowania syfonu dzwonowego, nie są konieczne żadn e dalsze prace.
Co najmniej jeden pierwszy magnes trwały może zasadniczo mieć kształt łuku wycinka koła, zwłaszcza łuku koła. Korzystne tu jest to, że syfon dzwonowy zamocowany jest na misie odpływowej wzdłuż przynajmniej części swego obwodu. Przez to osiąga się szczególnie niezawodne zamocowanie syfonu dzwonowego.
W innej postaci wykonania, syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy jest rozłącznie, m agnetycznie mocowany na misie odpływowej. Stąd zaletą jest to, że syfon dzwonowy może być szybko i technologicznie w prosty sposób usunięty z misy odpływowej, aby przykładowo zastąpić go w celu oczyszczenia lub w przypadku uszkodzenia, w celu naprawy.
Syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy, na powierzchni zwróconej do stopnia misy odpływowej może posiadać wystającą krawędź okrążającą, zwłaszcza zasadniczo w całości, do uszczelniania złącza między syfonem dzwonowym a misą odpływową.
Dzięki temu osiąga się szczególnie niezawodne zamocowanie syfonu dzwonowego na misie odpływowej. Poza tym jest ułatwiona obsługa syfonu dzwonowego przy mocowaniu syfonu dzwonowego na misie odpływowej. Ponadto nie jest potrzebne żadne dodatkowe uszczelnienie.
Co najmniej jeden pierwszy magnes trwały może być usytuowany na wystającej krawędzi syfonu dzwonowego. Przez to osiąga się trwałą równowagę grawitacyjną syfonu dzwonowego. W taki sposób ułatwiona jest obsługa syfonu dzwonowego. Poza tym, dzięki temu osiąga się to, że pierwszy magnes trwały lub pierwsze magnesy trwałe nie zmieniają zasadniczo dynamiki przepływu i charakt eru przepływu ścieków w syfonie dzwonowym, względnie w rurze odpływowej.
W dalszej postaci wykonania, syfon dzwonowy, zwłaszcza króciec syfonowy i misa odpływowa, podczas użytkowania są ustawione współosiowo względem siebie, zwłaszcza za pomocą zamocowania magnetycznego.
Poprzez to zmniejsza się opór przepływu. Zasadniczo osiąga się równomierny przepływ względem obwodu syfonu dzwonowego. Poza tym zasadniczo uniemożliwia się to, aby ciała stałe mogły osadzać się w syfonie dzwonowym.
Dla magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego, misa odpływowa może posiadać co najmniej jeden drugi magnes trwały, zwłaszcza w kształcie łuku wycinka koła, korzystnie w kształcie łuku koła. Poprzez to zagwarantowane jest niezawodne zamocowanie syfonu dzwonowego na misie odpływowej. Poza tym, syfon dzwonowy może być również zamocowany na misie odpływowej, gdy misa odpływowa wykonana jest z niemagnesującego się materiału, jak na przykład tworzywo sztuczne lub stal szlachetna.
Drugi magnes trwały, zwłaszcza odnośnie jego położenia i skierowania jego biegunów może być ukształtowany odpowiednio do pierwszego magnesu trwałego. Dzięki temu osiąga się jeszcze bardziej niezawodne i bardziej trwałe zamocowanie syfonu dzwonowego na misie odpływowej. Poza tym zamocowanie syfonu dzwonowego jest dalej technicznie uproszczone.
Zadanie rozwiązane jest również poprzez sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwon owego i misy odpływowej, przy czym ustawienie to wspomagane jest siłami magnetycznymi działającymi między syfonem dzwonowym a misą odpływową. Przez to, współosiowe ustawienie syfonu dzwonowego i misy odpływowej jest ułatwione technicznie i przyspieszone. Gdy syfon dzwonowy i misa odpływowa są ustawione współosiowo względem siebie, zmniejsza się opór przepływu ścieków w syfonie dzwonowym, względnie w układzie syfonu dzwonowego i misy odpływowej i ciała stałe nie mogą zasadniczo osadzać się w syfonie dzwonowym.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematyczny przekrój poprzeczny pierwszej postaci wykonania rury odpływowej według wynalazku z misą odpływową i syfonem dzwonowym, przy czym misa odpływowa w ykonana jest z magnesującego się materiału,
PL 221 719 B1 fig. 2 - schematyczny przekrój poprzeczny dalszej postaci wykonania rury odpływowej według wynalazku z misą odpływową i syfonem dzwonowym, przy czym misa odpływowa posiada magnesy trwałe, i fig. 3 - rzut aksonometryczny z częściowym przekrojem dalszej postaci wykonania rury odpływowej według wynalazku z misą odpływową i syfonem dzwonowym.
W poniższym opisie, dla takich samych i tak samo działających elementów stosowane są te same odnośniki cyfrowe.
Figura 1 pokazuje schematyczny przekrój poprzeczny rury odpływowej, zgodnej z wynalazkiem z misą odpływową 30 i syfonem dzwonowym 1. Syfon dzwonowy 1 obejmuje korpus dzwonowy 5 a w nim króciec syfonowy 10. Korpus dzwonowy 5, na fig. 1 jest otwarty w kierunku do dołu i zasadniczo napina króciec syfonowy 10. Materiał korpusu dzwonowego 5 obejmuje przykładowo tworzywo sztuczne.
Misa odpływowa 30 składa się z górnej części 31 i dolnej części 32. Górna część 31 misy o dpływowej 30 posiada większą średnicę niż dolna część 32 misy odpływowej 30. Przejście od górnej części 31 do dolnej części 32 odbywa się za pomocą stopnia 33 przebiegającego poziomo na fig. 1. Na tym stopniu 33 jest sytuowany, względnie usytuowany syfon dzwonowy 1.
Syfon dzwonowy 1, względnie króciec syfonowy 10, na powierzchni 2 zwróconej do używanego stopnia 33 misy odpływowej 30, posiada wystającą krawędź 15, zasadniczo obiegająca wzdłuż całego obwodu. Wystająca krawędź 15, według fig. 1, znajduje się zatem przy dolnym zakończeniu 2 syfonu dzwonowego 1. Na wystającej krawędzi 15, która zasadniczo ma postać łuku koła usytuowany jest jeden lub kilka pierwszych magnesów trwałych 40. Możliwe jest rozwiązanie, w którym wystająca kr awędź 15 ma inny kształt, na przykład prostokątny, względnie kwadratowy lub eliptyczny. Możliwe jest również, że wystająca krawędź 15 ma kształt łuku wycinka koła.
Króciec syfonowy 10 i korpus dzwonowy 5 syfonu dzwonowego 1 są ustawione względem siebie współosiowo. Możliwe jest jednak również rozwiązanie, w którym króciec syfonowy 10 i korpus dzwonowy 5 nie są ustawione względem siebie współosiowo.
Według fig. 1, misa odpływowa 30 wykonana jest przynajmniej częściowo z magnesującego się materiału. Magnesującym się materiałem może być przykładowo żeliwo. Zwłaszcza przynajmniej elementy stopnia 33 misy odpływowej 30 wykonane są z magnesującego się materiału.
Syfon dzwonowy 1, względnie króciec syfonowy 10 obejmuje jeden lub kilka pierwszych m agnesów trwałych 40. Pierwszy magnes trwały lub pierwsze magnesy trwałe 40 są korzystnie usytuowane w, względnie na wystającej krawędzi 15. Wyobrażalne są również inne położenia pierwszych magnesów trwałych 40. Dzięki pierwszemu magnesowi trwałemu lub pierwszym magnesom trwałym 40 powstaje siła przyciągania między wystającą krawędzią 15 króćca syfonowego 10 względnie syfonu dzwonowego 1 i stopniem 33 misy odpływowej 30. Poprzez to zagwarantowane jest niezawodne zamocowanie króćca syfonowego 10, względnie syfonu dzwonowego 1 na misie odpływowej 30. Gdy syfon dzwonowy 1 jest usytuowany w misie odpływowej 30 i na niej zamocowany, dzięki niezawodnemu zamocowaniu, między króćcem syfonowym 10 a misą odpływową 30, woda nie może płynąć lub ciec po wzdłuż okrążającej wystającej krawędzi 15. Nie jest konieczne zatem dodatkowe uszczelnienie do uszczelniania złącza między syfonem dzwonowym 1, względnie króćcem syfonowym 10 a stopniem 33 misy odpływowej 30, względnie misą odpływową 30.
Wszelkie ścieki, względnie pozostała ciecz, która względnie według fig. 1 wpływa od góry i w ypływa w kierunku do dołu musi płynąć przez syfon dzwonowy 1. Ścieki, względnie ciecz płynie przy tym między korpusem dzwonowym 5 a króćcem syfonowym 10 w kierunku do góry aż one, względnie ona dopłynie ponad górną krawędź króćca syfonowego 10, skąd one, względnie ona znów płynie w kierunku do dołu do rury ściekowej (niepokazana), do której przyłączona jest rura odpływowa, względnie misa odpływowa 30, to znaczy dolna część 32 misy odpływowej 30.
Króciec syfonowy 10 i misa odpływowa 30 są ustawione współosiowo względem siebie. Współosiowe ustawienie tych obydwu urządzeń jest wspomagane poprzez magnes trwały lub magnesy trwałe 40. Pierwszy magnes trwały lub pierwsze magnesy trwałe 40 są przyciągane siłą magnetyczną do stopnia 33 misy odpływowej. Zwłaszcza, gdy stopień 33 misy odpływowej 30 jest ukształtowany w postaci łuku koła i wystająca krawędź 15 i pierwszy magnes trwały lub pierwsze magnesy trwałe 40 również ukształtowane są w postaci łuku koła, syfon dzwonowy 1, względnie króciec syfonowy 10 z powodu przyciągania magnetycznego ustawia się quasi samoistnie współosiowo do misy odpływowej 30.
PL 221 719 B1
Pierwszy magnes trwały lub pierwsze magnesy trwałe 40 mogą przebiegać wzdłuż całego obwodu króćca syfonowego 10 lub tylko odcinkowo wzdłuż niego. Korzystnie pierwszy magnes trwały 40 jest pierścieniem magnetycznym. Pierścień magnetyczny, przykładowo podczas procesu odlewania ciśnieniowego, dla wytworzenia syfonu dzwonowego 1, względnie króćca syfonowego 10 jest włączany do niego.
Możliwe jest jednak również rozwiązanie, w którym syfon dzwonowy 1 nie posiada magnesu trwałego, lecz tylko misa odpływowa 30, względnie stopień 33 misy odpływowej 30. Odpowiednio do tego, przy tym, króciec syfonowy 10 syfonu dzwonowego 1 musi być przynajmniej częściowo wykon any z magnesującego się materiału. Korzystnie, wtedy okrążający kołnierz 15 syfonu dzwonowego 1, względnie króćca syfonowego 10 wykonany jest z magnesującego się materiału, jak na przykład z żeliwa.
Według fig. 1, misa odpływowa 30, przynajmniej częściowo wykonana jest z magnesującego się materiału. Dlatego według fig. 1 wystarczające jest to, że syfon dzwonowy 1, względnie króciec syfonowy 10 posiada jeden lub kilka pierwszych magnesów trwałych 40 a misa odpływowa 30 nie posiada magnesów trwałych.
Figura 2 pokazuje schematyczny przekrój poprzeczny innej postaci wykonania rury odpływowej, zgodnej z wynalazkiem, z misą odpływową 30 i syfonem dzwonowym 1. Według fig. 2, obok króćca syfonowego 10, również misa odpływowa 30, względnie stopień 33 misy odpływowej 30 posiada jeden lub kilka drugich magnesów trwałych 50. Poprzez to, możliwe jest zamocowanie syfonu dzwonowego 1 z pierwszymi magnesami trwałymi 40 na misie odpływowej 30, również wtedy, gdy misa odpływowa 30 wykonana jest z niemagnesującego się materiału. Niemagnesujący się materiał może stanowić przykładowo tworzywo sztuczne lub stal szlachetna. Położenie i układ biegunów drugiego magnesu trwałego lub drugich magnesów trwałych 50 odpowiada układowi biegunów pierwszych magnesów trwałych 40. W ten sposób wytwarzana jest siła przyciągania między pierwszymi magnesami trwałymi 40 a drugimi magnesami trwałymi 50. Drugie magnesy trwałe 50 mogą posiadać tę samą formę i kształty jak pierwsze magnesy trwałe 40.
Szczególnie niezawodne zamocowanie króćca syfonowego 10, względnie syfonu dzwonowego 1 na misie odpływowej 30 osiąga się wtedy, gdy pierwszy magnes trwały 40 posiada kształt pierścieniowy, a drugi magnes trwały 50 również posiada kształt pierścieniowy.
Figura 3 pokazuje rzut aksonometryczny z częściowym przekrojem dalszej postaci wykonania rury odpływowej, według wynalazku z misą odpływową 30 i syfonem dzwonowym 1. Na fig. 3 można wyraźnie zauważyć, że pierwszy magnes trwały 40 posiada kształt pierścieniowy i usytuowany jest całkowicie wewnątrz okrążającego kołnierza 15 króćca syfonowego 10. W ten sposób zasadniczo zapobiega się zanieczyszczeniu magnesu trwałego 40. Ciała stałe zawarte w ściekach, względnie w cieczy nie mogą osadzać się na pierwszym magnesie trwałym 40. Przez to jeszcze lepiej unika się dokuczliwości zapachowych. Dolna część 32 misy odpływowej 30 jest przyłączona do rury ściekowej (niepokazana).
Dzięki magnetycznemu zamocowaniu syfonu dzwonowego 1, złącze między syfonem dzwonowym 1 a misą odpływową 30 może być łatwo rozłączone i syfon dzwonowy 1 może być łatwo z niej usunięty. Syfon dzwonowy 1 musi być tylko wciągnięty z odpowiednią siłą w kierunku do góry, aby pokonać przyciąganie magnetyczne między pierwszym magnesem trwałym 40 a misą odpływową 30, względnie drugimi magnesami trwałymi 50.
Poprzez ukształtowanie pierwszego magnesu trwałego 40 jako pierścienia magnetycznego wspomagane, względnie ułatwiane jest osiowe ustawienie syfonu dzwonowego 1 w stosunku do misy odpływowej 30. Przy montowaniu syfonu dzwonowego 1 w misie odpływowej 30, obydwie osie syfonu dzwonowego 1, względnie misy odpływowej 30, przebiegające pionowo na fig. 1-3, dzięki sile przyciągania magnetycznego, między pierwszym magnesem trwałym 40 a misą odpływową 30 ustawiają się samoistnie jedna na drugiej.
Lista odnośników cyfrowych syfon dzwonowy powierzchnia zwrócona do stopnia misy odpływowej syfonu dzwonowego 5 korpus dzwonowy króciec syfonowy wystająca krawędź misa odpływowa górna część misy odpływowej
PL 221 719 B1 dolna część misy odpływowej stopień misy odpływowej 40 pierwsze magnesy trwałe 50 drugie magnesy trwałe

Claims (11)

1. Rura odpływowa z misą odpływową (30) i syfonem dzwonowym (1) obejmujący korpus dzwonowy (5), a w nim króciec syfonowy (10), znamienna tym, że syfon dzwonowy (1), zwłaszcza króciec syfonowy (10) jest mocowany magnetycznie na misie odpływowej (30).
2. Rura odpływowa według zastrz. 1, znamienna tym, że misa odpływowa (30) przynajmniej częściowo wykonana jest z magnesującego się materiału, zwłaszcza z magnesującego się metalu.
3. Rura odpływowa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że syfon dzwonowy (1) obejmuje co najmniej jeden pierwszy magnes trwały (40) do magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego (1), zwłaszcza do magnetycznego zamocowania króćca syfonowego (10).
4. Rura odpływowa według zastrz. 3, znamienna tym, że co najmniej jeden pierwszy magnes trwały (40) ma zasadniczo kształt łuku wycinka koła, zwłaszcza łuku koła.
5. Rura odpływowa według zastrz. 1 do 4, znamienna tym, że syfon dzwonowy (1), zwłaszcza króciec syfonowy (10) mocowany jest magnetycznie, rozłącznie na misie odpływowej (30).
6. Rura odpływowa według zastrz. 1 do 5, znamienna tym, że syfon dzwonowy (1), zwłaszcza króciec syfonowy (10), na powierzchni (2), zwróconej do stopnia (33) misy odpływowej (30) posiada zwłaszcza zasadniczo całkowicie okrążającą wystającą krawędź (15), do uszczelniania złącza między syfonem dzwonowym (1) a misą odpływową (30).
7. Rura odpływowa według zastrz. 6, znamienna tym, że co najmniej jeden pierwszy magnes trwały (40) usytuowany jest w wystającej krawędzi (15) syfonu dzwonowego (1).
8. Rura odpływowa według zastrz. 1 do 7, znamienna tym, że syfon dzwonowy (1), zwłaszcza króciec syfonowy (10) i misa odpływowa (30) podczas użytkowania ustawione są współosiowo względem siebie, zwłaszcza za pomocą zamocowania magnetycznego.
9. Rura odpływowa według zastrz. 1 do 8, znamienna tym, że misa odpływowa (30) posiada co najmniej jeden drugi magnes trwały (50), zwłaszcza w kształcie łuku wycinka koła, korzystnie łuku koła, do magnetycznego zamocowania syfonu dzwonowego (1).
10. Rura odpływowa według zastrz. 9, znamienna tym, że co najmniej jeden drugi magnes trwały (50) odnośnie jego położenia i ustawienia jego biegunów jest w ten sposób ukształtowany i usytuowany, że między co najmniej jednym drugim magnesem trwałym (50) i co najmniej jednym pierwszym magnesem trwałym (40) wytwarza się siła przyciągania.
11. Sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego (1) i misy odpływowej (30), znamienny tym, że ustawienie wspiera się poprzez siły magnetyczne między syfonem dzwonowym (1) a misą odpływową (30).
PL400664A 2011-09-07 2012-09-05 Rura odpływowa z misą odpływową i syfonem dzwonowym oraz sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej PL221719B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102011053345.1A DE102011053345B4 (de) 2011-09-07 2011-09-07 Ablauf mit einem Ablauftopf und einem Glockengeruchsverschluss sowie Verfahren zum koaxialen Ausrichten eines Glockengeruchsverschlusses und eines Ablauftopfs

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL400664A1 PL400664A1 (pl) 2013-03-18
PL221719B1 true PL221719B1 (pl) 2016-05-31

Family

ID=47710450

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL400664A PL221719B1 (pl) 2011-09-07 2012-09-05 Rura odpływowa z misą odpływową i syfonem dzwonowym oraz sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej

Country Status (2)

Country Link
DE (1) DE102011053345B4 (pl)
PL (1) PL221719B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202021100385U1 (de) 2021-01-27 2022-01-28 Bilz Holding GmbH Vermögensverwaltungsgesellschaft Sanitär-Ablaufgarnitur mit Filterkorb

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1019256C2 (nl) * 2001-10-30 2003-05-02 Wildkamp B V Afvoerput.

Also Published As

Publication number Publication date
PL400664A1 (pl) 2013-03-18
DE102011053345B4 (de) 2015-07-09
DE102011053345A1 (de) 2013-03-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101147044B1 (ko) 배수트랩
JP5716123B1 (ja) 汚水排出システム
US20100175183A1 (en) Vented Sink Tailpiece
JP6533453B2 (ja) 排水ますおよびそれを備えた排水システム
PL221719B1 (pl) Rura odpływowa z misą odpływową i syfonem dzwonowym oraz sposób współosiowego ustawiania syfonu dzwonowego i misy odpływowej
JP6348035B2 (ja) 排水ますおよびそれを備えた排水システム
JP5682981B1 (ja) 汚水排出システム
JP5716122B2 (ja) 汚水排出システム
JP4344000B2 (ja) 水槽用のオーバーフロー装置
KR200333645Y1 (ko) 여과망을 설치한 자력 수처리기
JP2011241592A (ja) 排水トラップ
ES2174746B1 (es) Sifon de doble via.
JP2019027071A (ja) 排水ますの補修部材、地下排水施設および排水ますの補修方法
KR200269943Y1 (ko) 관석제거기
JP2009052334A (ja) 排水ポンプ装置
JP2006265819A (ja) 排水ますおよび排水ます用内副管
KR101063305B1 (ko) 교환 가능한 망 설치용 급수대
JP2020125660A (ja) 排水配管システム
JP2022127847A (ja) 既設管路の補修部材および排水設備
JP2023094889A (ja) 立上管用蓋ユニット
JP5909625B2 (ja) 破損した排水トラップの再生方法
PL61255Y1 (en) Street sewer inlet wit a waste trap
FI119985B (fi) Pienpuhdistamoon liitettävissä oleva laite jäteveden selkeyttämiseen
JP2015068139A (ja) 配管ユニット及び配管施工方法
KR200225089Y1 (ko) 침전조 경사판체결장치