PL218603B1 - Okap kuchenny z wyciągiem z obudową - Google Patents

Okap kuchenny z wyciągiem z obudową

Info

Publication number
PL218603B1
PL218603B1 PL375845A PL37584503A PL218603B1 PL 218603 B1 PL218603 B1 PL 218603B1 PL 375845 A PL375845 A PL 375845A PL 37584503 A PL37584503 A PL 37584503A PL 218603 B1 PL218603 B1 PL 218603B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
fan guard
wall
hood
fan
Prior art date
Application number
PL375845A
Other languages
English (en)
Other versions
PL375845A1 (pl
Inventor
Frank Hondmann
Jochen Krauter
Helmut Neuschl
Original Assignee
Bsh Bosch & Siemens Hausgeraete Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bsh Bosch & Siemens Hausgeraete Gmbh filed Critical Bsh Bosch & Siemens Hausgeraete Gmbh
Publication of PL375845A1 publication Critical patent/PL375845A1/pl
Publication of PL218603B1 publication Critical patent/PL218603B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C15/00Details
    • F24C15/20Removing cooking fumes

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem przedłożonego wynalazku jest okap kuchenny z wyciągiem, z obudową, w szczególności okap kuchenny z płaskim ekranem, z osłoną wentylatora dla urządzenia wentylacyjnego okapu kuchennego z wyciągiem, w szczególności dla co najmniej jednego wentylatora.
W okapach kuchennych z wyciągiem przewidziane są urządzenia wentylacyjne, w szczególności wentylatory, za pomocą których w okapach kuchennych z wyciągiem regulowany jest przepływ, który służy zasysaniu oparów i pary wodnej, które mogą powstawać, na przykład podczas gotowania. Urządzenia wentylacyjne umieszczone są w osłonach wentylatorów, w szczególności w obudowach wentylatorów, na przykład w formie obudów o budowie ślimakowej. Osłona wentylatora, która może być zamocowana na płycie podstawowej posiada w tym celu z reguły otwór do zasysania, który w wypadku występowania płyty podstawowej rozprzestrzenia się także przez tę płytę podstawową oraz ma otwór wylotowy, który w wypadku wentylatorów promieniowych ukształtowanych jako pionowe jest przewidziany w górnej ścianie osłony wentylatora.
Do prowadzenia oparów i pary wodnej, które mają być odprowadzone do otworu do zasysania w okapach kuchennych z wyciągiem przewidziana jest obudowa. Dzięki tej obudowie może być utworzony, na przykład wraz z płytą podstawową kanał prowadzący dla powietrza, które ma być odprowadzone do otworu wylotowego osłony wentylatora. Ponadto obudowa okapu kuchennego z wyciągiem służy zwykle do ulokowania osłony wentylatora, aby zapobiec zanieczyszczeniu osłony lub przewodów, które przebiegają w kierunku do osłony lub od niej.
Obudowy okapów kuchennych z wyciągiem zwykle wykonane są z kilku pojedynczych części, które są połączone ze sobą, na przykład za pomocą połączeń gwintowych. Na pojedyncze części obudowy z reguły składają się: pokrywa, która może posiadać przelot dla otworu wylotowego osłony wentylatora oraz dwie ściany boczne, ściana tylna i osłona przednia.
Z opisu patentu amerykańskiego US 5788565 znany jest okap kuchenny z wyciągiem z obudową, który ma co najmniej jedną osłonę wentylatora, przy czym obudowa służy do zamocowania co najmniej części osłony wentylatora, a osłona wentylatora co najmniej częściowo znajduje się w obudowie. Fragment ściany zewnętrznej obudowy jest utworzony przez część osłony wentylatora i obudowa posiada dwie ściany boczne, a co najmniej część jednej ze ścian bocznych tworzy fragment górnej ściany obudowy.
Wada tych znanych konstrukcji okapów kuchennych z wyciągiem i obudową polega na tym, że z powodu niezbędnego połączenia śrubami i dużej liczby pojedynczych części ich montaż jest utrudniony i ponadto powstają zwiększone koszty wytwarzania pojedynczych części oraz montażu.
Celem przedłożonego wynalazku jest opracowanie okapu kuchennego z wyciągiem z obudową, z osłoną wentylatora dla urządzenia wentylacyjnego okapu kuchennego z wyciągiem, który może być wytwarzany w nieskomplikowany i tani sposób i umożliwia prosty i tani montaż oraz demontaż tych części, a tym samym okapu kuchennego z wyciągiem.
U podstaw przedłożonego wynalazku leży przekonanie, że co najmniej pojedyncze części obudowy lub osłony wentylatora mogą służyć kilku funkcjom.
Cel przedłożonego wynalazku został zrealizowany za pomocą okapu kuchennego z wyciągiem, z obudową, który ma co najmniej jedną osłonę wentylatora, przy czym obudowa służy do zamocowania co najmniej części osłony wentylatora, a osłona wentylatora co najmniej częściowo znajduje się w obudowie, przy czym fragment ściany zewnętrznej obudowy jest utworzony przez część osłony wentylatora i przy czym obudowa posiada dwie ściany boczne, a co najmniej część jednej ze ścian bocznych tworzy fragment górnej ściany obudowy, który zgodnie z wynalazkiem charakteryzuje się tym, że połączenie ściany bocznej i osłony wentylatora wykonane jest przez to, że ściana boczna jest wsunięta w rowek na osłonie wentylatora.
W myśl tego wynalazku osłoną wentylatora jest nazywana obudowa wentylatora, w której obraca się jeden lub kilka wentylatorów okapu kuchennego z wyciągiem. Toteż takie osłony wentylatorów mogą stanowić, na przykład obudowę wentylatora promieniowego, obudowę o budowie ślimakowej lub tym podobną.
Przez obudowę okapu kuchennego z wyciągiem w ramach tego wynalazku należy rozumieć obudowę, w której co najmniej częściowo jest umieszczona osłona wentylatora i dlatego służy ona do przykrycia co najmniej części osłony wentylatora oraz innych elementów, jak na przykład przewody elektryczne. Ponadto obudowa może służyć do utworzenia komory, w której są prowadzone opary i para wodna, które mają być odprowadzone do otworu wylotowego osłony wentylatora. Dzięki zastoPL 218 603 B1 sowaniu części osłony wentylatora jako fragmentu zewnętrznej ściany obudowy, nie jest potrzebna dla tego fragmentu oddzielna część obudowy. Zatem może być zmniejszona liczba pojedynczych części oraz ich wielkość, dzięki czemu mogą być także zredukowane koszty wytwarzania i koszty montażu.
Dzięki zgodnemu z wynalazkiem połączeniu uzyskuje się kształtowe połączenie ściany bocznej z osłoną wentylatora. Dzięki połączeniu tych dwóch części wytwarza się połączenie, z powodu którego jest zbędne skręcenie obydwóch części za pomocą śrub.
Korzystnie, fragment zewnętrznej ściany obudowy, który jest utworzony przez część osłony wentylatora, stanowi fragment górnej ściany obudowy.
Dzięki temu powierzchnia, która musi być przykryta za pomocą oddzielnej pokrywy obudowy może być zminimalizowana i w tym wypadku można zupełnie nie brać pod uwagę oddzielnej pokrywy.
Korzystnie, część osłony wentylatora, która stanowi fragment ściany zewnętrznej obudowy znajduje się w obszarze króćca wylotowego osłony wentylatora.
W szczególności w obszarach, na których na osłonie wentylatora nie są przewidziane inne urządzenia, sama osłona wentylatora może służyć jako część obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem. W szczególności w obszarze wokół króćca wylotowego, który tworzy otwór wylotowy osłony wentylatora, zewnętrzna ściana osłony wentylatora może być zastosowana jako część obudowy. Króciec wylotowy dla połączenia z rurą wywiewną lub dla otworu wlotowego w szybie wywiewnym w każdym wypadku musi wystawać z obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem, tak, że obszar wokół króćca wylotowego osłony wentylatora w prosty sposób może być zastosowany jako fragment górnej ściany obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem.
Korzystnie, część osłony wentylatora, która tworzy fragment zewnętrznej ściany obudowy korzystnie ma kształt płyty.
W myśl tego wynalazku płytą jest nazywana część osłony wentylatora, która zasadniczo posiada płaską powierzchnię. Dzięki zastosowaniu takiego obszaru osłony wentylatora jako części obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem, może być zapewniona płaska powierzchnia obudowy okapu kuchennego z wyciągiem, co w szczególności ma znaczenie z uwagi na osadzanie się zanieczyszczeń. Korzystne jest wykonanie płyty jednoczęściowo z osłoną wentylatora.
Ten płaski obszar może być zastosowany jako fragment ściany zewnętrznej obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem. Ponadto obszar w kształcie płyty jednocześnie może stanowić co najmniej część urządzenia do zaczepiania dla następnych części obudowy.
Korzystnie, co najmniej jedna ze ścian bocznych na swojej górnej krawędzi posiada zagięty obszar.
Ten zagięty obszar może być zastosowany do utworzenia górnej ściany obudowy. Korzystne jest ukształtowanie zagiętego obszaru jednoczęściowo ze ścianą boczną. Taka ściana boczna może być wytwarzana, na przykład przez gięcie. W wyniku tego prostego wytwarzania ściany bocznej, która jednocześnie tworzy co najmniej fragment górnej ściany obudowy, mogą być zmniejszone koszty wytwarzania w porównaniu z obudową, w której ściana boczna tworzy wyłącznie bok obudowy i w celu uzyskania przykrycia górnej ściany, do ściany bocznej musi być przykręcona śrubami pokrywa.
Dzięki ukształtowaniu co najmniej jednej ze ścian bocznych obudowy w takiej postaci, że jednocześnie tworzy ona co najmniej część górnej ściany obudowy, może być zmniejszony obszar, który musi być przykryty na powierzchni za pomocą innego elementu konstrukcyjnego.
Według korzystnego wariantu wykonania co najmniej część obszaru ściany bocznej, która tworzy fragment górnej ściany obudowy, jest zaczepiona o co najmniej jeden obszar osłony wentylatora.
Według następnego korzystnego wariantu wykonania także tylna ściana obudowy jest zaczepiona o osłonę wentylatora w obszarze górnej ściany obudowy.
Także w tym wypadku zaczepienie korzystnie wytwarza połączenie kształtowe, które umożliwia bezpośrednie zamocowanie tylnej ściany na osłonie wentylatora. Dzięki temu można zrezygnować z przykręcenia tylnej ściany do następnej części obudowy, na przykład do ścianek bocznych obudowy. Stąd montaż jest znacznie łatwiejszy. Zaczepienie tylnej ściany o osłonę wentylatora może nastąpić, na przykład za pomocą zagiętego obszaru przewidzianego na tylnej ścianie. Ten zagięty obszar może być wykonany, na przykład w postaci kołnierza.
Według następnej cechy wynalazku w okapie kuchennym z wyciągiem osłona wentylatora dla urządzenia wentylacyjnego, w szczególności dla co najmniej jednego wentylatora ma co najmniej jedno urządzenie do zaczepiania dla części obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem.
Dzięki temu, że przewidziano urządzenia do zaczepiania dla części obudowy na osłonie wentylatora stworzony jest prosty sposób zamocowania części obudowy.
PL 218 603 B1
Korzystnie, urządzenie do zaczepiania jest zaopatrzone w co najmniej jeden obszar mocowania dla części ściany tylnej obudowy.
Korzystne jest takie ukształtowanie obszaru w kształcie płyty na osłonie wentylatora, że rozprzestrzenia się on od króćca wylotowego osłony wentylatora przez co najmniej część szerokości i głębokości obudowy dla okapu kuchennego z wyciągiem.
Dlatego ten obszar w kształcie płyty może tworzyć co najmniej jeden fragment górnej ściany obudowy i jest wykonany jednoczęściowo z osłoną wentylatora, dzięki czemu jest ułatwiony montaż.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania został uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny od tyłu okapu kuchennego z wyciągiem z obudową według wynalazku, fig. 2 - widok perspektywiczny osłony wentylatora według wynalazku ze ścianą boczną obudowy, fig. 2a - widok szczegółu połączenia ściany bocznej i osłony wentylatora, fig. 3 - widok perspektywiczny osłony wentylatora według wynalazku ze ścianą tylną, fig. 3a - widok szczegółu połączenia tylnej ściany z osłoną wentylatora.
Wariant wykonania okapu kuchennego z wyciągiem z obudową według wynalazku przedstawiony na fig. 1 posiada obudowę 1 z tylną ścianą 11, przednią osłoną 13 oraz dwiema ścianami bocznymi 12. Ściany boczne 12 rozprzestrzeniają się na całej wysokości obudowy 1 i mają na górnym brzegu zagięty obszar 121. Te zagięte obszary 121 tworzą w przedstawionym wariancie wykonania jeden fragment górnej ściany obudowy. Drugi fragment górnej ściany obudowy 1 jest utworzony przez część 22 osłony wentylatora 2, która jest umieszczona w obudowie 1. W zagiętym obszarze 121 ściany bocznej 12 mogą być przewidziane otwory, które jak pokazano na fig. 1 mogą służyć do przejścia elementów konstrukcyjnych. W przedstawionym wariancie wykonania otwór służy, na przykład, do przejścia pojemnika obejmującego część współpracującą 24 zasilania sieciowego urządzenia wentylacyjnego. Ten pojemnik obejmujący część współpracującą 24 jest więc dostępny od zewnątrz obudowy 1 bez konieczności demontowania części obudowy 1. Obszar 22 w kształcie płyty osłony wentylatora 2, który później zostanie dokładniej opisany w powołaniu się na fig. 2 i fig. 3 rozprzestrzenia się na głębokości obudowy aż do tylnej ściany 11 obudowy 1. Obszar 22 w kształcie płyty rozprzestrzenia się na szerokości od krawędzi zagiętego obszaru 121 pierwszej ściany bocznej aż do krawędzi zagiętego obszaru 121 drugiej ściany bocznej 12. W zagiętym obszarze 121 ściany bocznej 12, który rozprzestrzenia się na górnej ścianie obudowy, szerokość ściany bocznej jest zaprojektowana w ten sposób, że rozciąga się ona od ściany tylnej 11 do osłony przedniej 13.
Na fig. 2 przedstawiona jest osłona wentylatora 2 według wynalazku z przednią osłoną 13 i ścianami bocznymi 12. Jak można wywnioskować z tej figury rysunku, obszar 22 w kształcie płaskiej płyty rozprzestrzenia się wokół króćca wylotowego 21 osłony wentylatora 2. Na dolnej stronie obszaru 22 w kształcie płyty, w odstępie od krawędzi 221 obszaru 22 w kształcie płyty ciągnie się dalej druga ściana osłony wentylatora 2 w odstępie od krawędzi 221 obszaru 22 w kształcie płyty. Dzięki temu krawędź 221 obszaru 22 w kształcie płyty wystaje nad ścianą osłony 25, która przechodzi w obszary osłony 23 dla zamocowania wentylatora i tworzy się rowek. W przedstawionym wariancie wykonania, jak wynika w szczególności z fig. 2a, ściana osłony 25 jest umieszczona pod pewnym kątem do obszaru 22 w kształcie płyty. Ale w ramach wynalazku mieści się także wykonanie w ten sposób ściany osłony 25, że najpierw może ona przebiegać od obszaru 22 w kształcie płyty prostopadle, a następnie równolegle do obszaru 22 w kształcie płyty. Dzięki rowkowi utworzonemu między ścianą osłony 25 i krawędzią 221 obszaru 22 w kształcie płyty jest utworzony obszar mocowania dla krawędzi ściany bocznej 12. Ściana boczna 12, w szczególności zagięty obszar 121 może być połączony z osłoną wentylatora 2 przez wsunięcie w kierunku, który na fig. 2a jest zaznaczony za pomocą strzałki. Dodatkowo, oprócz tego połączenia przez zaczepienie się w rowku na osłonie wentylatora 2, ściana boczna 12 może być dodatkowo połączona z osłoną wentylatora 2 za pomocą urządzeń zatrzaskowych. Na krawędzi ściany bocznej 12 mogą być przewidziane, na przykład (nieprzedstawione) noski zatrzasku, które mogą współpracować z (nieprzedstawionymi) otworami w obszarze krawędzi 221 obszaru 22 w kształcie płyty.
Jak ponadto wynika z fig. 2, pod obszarem 22 w kształcie płyty na osłonie wentylatora 2 przewidziany jest występ 27, który rozprzestrzenia się w formie listwy w kierunku pionowym na osłonie wentylatora 2 i jest zorientowany w kierunku ściany tylnej 11, która nie jest przedstawiona na fig. 2.
Między górną krawędzią tego występu 27 i dolną stroną obszaru 22 w kształcie płyty jest wykonane wgłębienie, w które może być wprowadzona część ściany tylnej 11. Część ściany tylnej 11, która współdziała z wgłębieniem między krawędzią 221 i występem 27, może być na przykład kołnierzem, który może być przewidziany na tylnej ścianie 11 co najmniej w obszarze występu 27.
PL 218 603 B1
Alternatywnie jako urządzenie do zaczepiania dla ściany tylnej 11 na osłonie wentylatora 2 może być przewidziany także podłużny rowek, na przykład pod krawędzią 221 obszaru 22 w kształcie płyty, który umożliwia zaczepienie się o kołnierz lub inny występ ściany tylnej 11.
Jak wynika z fig. 2 i fig. 3 komora do prowadzenia oparów i pary wodnej do otworów do zasysania w osłonie wentylatora 2, w kierunku do przodu jest ograniczona za pomocą płyty przedniej 13, a w kierunku do góry i do osłony wentylatora 2 jest ograniczona za pomocą płyty podstawowej 26.
Przedłożony wynalazek nie jest ograniczony do przedstawionego wariantu wykonania. W ramach wynalazku mieści się także ukształtowanie ścian bocznych obudowy w ten sposób, że rozprzestrzeniają się one na dużym obszarze górnej ściany obudowy, jak przedstawiono na figurach rysunku. Zagięte obszary ścian bocznych mogą rozprzestrzeniać się, na przykład aż do króćca wylotowego osłony wentylatora. W tym wypadku na króćcu wylotowym może być przewidziany rowek, w który może wejść krawędź ściany bocznej, która w tym wariancie wykonania ma wtedy odpowiedni otwór dla króćca wylotowego.
Alternatywnie możliwe jest również ukształtowanie osłony wentylatora w ten sposób, że obszar w kształcie płyty rozprzestrzenia się zasadniczo od króćca wylotowego osłony wentylatora na całej szerokości obudowy. Za pomocą tego szerokiego obszaru w kształcie płyty mogą być połączone ściany boczne, które mają kształt płaskiej ściany i jedynie na górnej krawędzi są zaopatrzone w wąski kołnierz.
Także środki do zaczepienia części obudowy w osłonie wentylatora nie są ograniczone do przedstawionych realizacji. Możliwy jest również do przewidzenia rowek na krawędziach zagiętych obszarów ścian bocznych, w który mógłby wejść obszar w kształcie płyty osłony wentylatora. Możliwy jest również do przewidzenia rowek na tylnej ścianie, który w ten sam sposób mógłby współpracować z obszarem w kształcie płyty. Dodatkowo lub alternatywnie do przewidywania rowków służących do wsuwania części, w miejscach połączenia osłony wentylatora ze ścianą boczną lub ścianą tylną mogą być przewidziane urządzenia zatrzaskowe, na przykład w postaci nosków zatrzasku i otworów lub klipsów.
Dzięki przedłożonemu wynalazkowi przy łączeniu części pokrywy z osłoną wentylatora są więc niezbędne tylko dwie ściany boczne, które razem z osłoną wentylatora tworzą pokrywę. Dlatego można zrezygnować z przewidywania oddzielnej pokrywy. Dlatego też nie jest już wymagane łączenie śrubami części bocznych z pokrywą. Dzięki przedłożonemu wynalazkowi ulega znacznemu skróceniu czas montażu obudowy okapu kuchennego z wyciągiem i tym samym całego okapu kuchennego z wyciągiem. Ponadto liczba części, które są niezbędne do montażu obudowy jest mniejsza, gdyż może nie być brana pod uwagę oddzielna pokrywa. W końcu powstają także oszczędności na śrubach, gdyż mogą one być zbędne do połączenia ścian bocznych z osłoną wentylatora w celu utworzenia górnej ściany i do połączenia części bocznych ze ścianą tylną.
Zastrzeżenia patentowe
1. Okap kuchenny z wyciągiem z obudową, który ma co najmniej jedną osłonę wentylatora, przy

Claims (10)

1. Okap kuchenny z wyciągiem z obudową, który ma co najmniej jedną osłonę wentylatora, przy czym obudowa służy do zamocowania co najmniej części osłony wentylatora, a osłona wentylatora co najmniej częściowo znajduje się w obudowie, przy czym fragment ściany zewnętrznej obudowy jest utworzony przez część osłony wentylatora i przy czym obudowa posiada dwie ściany boczne, a co najmniej część jednej ze ścian bocznych tworzy fragment górnej ściany obudowy, znamienny tym, że połączenie ściany bocznej (12) obudowy (1 i osłony wentylatora (2) wykonane jest przez to, że ściana boczna (12) jest wsunięta w rowek na osłonie wentylatora (2).
2. Okap według zastrz. 1, znamienny tym, że fragment ściany zewnętrznej obudowy (1), który jest utworzony przez część osłony wentylatora (2) stanowi fragment górnej ściany obudowy (1).
3. Okap według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że część (22) osłony wentylatora (2), która stanowi fragment ściany zewnętrznej obudowy (1) znajduje się w obszarze króćca wylotowego (11) osłony wentylatora (2).
4. Okap według zastrz. 3, znamienny tym, że część (22) osłony wentylatora (2), która stanowi fragment ściany zewnętrznej obudowy (1) ma kształt płyty (22).
5. Okap według zastrz. 1, znamienny tym, że co najmniej jedna ze ścian bocznych (12) na swojej górnej krawędzi ma zagięty obszar (121).
PL 218 603 B1
6. Okap według zastrz. 5, znamienny tym, że część (121) obszaru ściany bocznej (12), która stanowi fragment górnej ściany obudowy (1 jest zaczepiona o co najmniej jeden obszar (221, 25) osłony wentylatora (2).
7. Okap według zastrz, 1, znamienny tym, że tylna ściana (11) obudowy (1) jest zaczepiona o osłonę wentylatora (2) w obszarze górnej ściany obudowy (1).
8. Okap według zastrz. 1, znamienny tym, że osłona wentylatora (2) dla urządzenia wentylacyjnego, w szczególności dla co najmniej jednego wentylatora, ma co najmniej jedno urządzenie do zaczepiania (221,25, 27) dla części obudowy (11, 121) dla okapu kuchennego z wyciągiem.
9. Okap według zastrz. 8, znamienny tym, że urządzenie do zaczepiania (221, 27) jest zaopatrzone w co najmniej jeden obszar mocowania dla części ściany tylnej (11) obudowy (1).
10. Okap według zastrz. 4, znamienny tym, że obszar (22) w kształcie płyty rozprzestrzenia się od króćca wylotowego (21) osłony wentylatora (2) przez co najmniej część szerokości i głębokości obudowy (1) dla okapu kuchennego z wyciągiem.
PL375845A 2002-12-19 2003-12-05 Okap kuchenny z wyciągiem z obudową PL218603B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10259758A DE10259758A1 (de) 2002-12-19 2002-12-19 Gehäuse für eine Dunstabzugshaube und Lüfterbehälter

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL375845A1 PL375845A1 (pl) 2005-12-12
PL218603B1 true PL218603B1 (pl) 2015-01-30

Family

ID=32477837

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL375845A PL218603B1 (pl) 2002-12-19 2003-12-05 Okap kuchenny z wyciągiem z obudową

Country Status (7)

Country Link
US (1) US7445546B2 (pl)
EP (1) EP1576319A1 (pl)
CN (1) CN100392324C (pl)
AU (1) AU2003294797A1 (pl)
DE (1) DE10259758A1 (pl)
PL (1) PL218603B1 (pl)
WO (1) WO2004057238A1 (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10259758A1 (de) 2002-12-19 2004-07-08 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Gehäuse für eine Dunstabzugshaube und Lüfterbehälter
DE102009055075A1 (de) * 2009-12-21 2011-06-22 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, 81739 Lüfterkasten für Dunstabzugshaube
DE102015202841A1 (de) * 2015-02-17 2016-08-18 BSH Hausgeräte GmbH Lüfterkasten für Dunstabzugshaube und Dunstabzugshaube
US10315002B2 (en) 2015-03-24 2019-06-11 Ventec Life Systems, Inc. Ventilator with integrated oxygen production
US11247015B2 (en) 2015-03-24 2022-02-15 Ventec Life Systems, Inc. Ventilator with integrated oxygen production
US10773049B2 (en) 2016-06-21 2020-09-15 Ventec Life Systems, Inc. Cough-assist systems with humidifier bypass
DE102016216390A1 (de) * 2016-08-31 2018-03-01 BSH Hausgeräte GmbH Dunstabzugsvorrichtung mit Elektrokasten
US11191915B2 (en) 2018-05-13 2021-12-07 Ventec Life Systems, Inc. Portable medical ventilator system using portable oxygen concentrators

Family Cites Families (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2369375A (en) * 1943-05-26 1945-02-13 Sonntag Bernhard Air cleaner and purifier
US3098423A (en) * 1961-02-10 1963-07-23 Anthony J Giannini Adjustable exhaust hood
US3233606A (en) * 1963-07-15 1966-02-08 Nutone Inc Cooking range hood
US3292524A (en) * 1965-09-13 1966-12-20 Gen Electric Exhaust duct connection for ventilating hood
US3410195A (en) * 1967-05-11 1968-11-12 Prot Instr Company Kitchen exhaust hood
US3865022A (en) * 1973-03-07 1975-02-11 Willard K Ahlrich Exhaust fume treatment apparatus
US4040042A (en) * 1976-07-13 1977-08-02 Horst Mayer Exhaust apparatus and monitoring circuit therefor
US4327274A (en) * 1978-08-21 1982-04-27 General Electric Company Ventilation system for combination microwave oven and exhaust vent
JPS56144344A (en) * 1980-04-10 1981-11-10 Toshiba Corp Ventilating fan for range
JPS58213140A (ja) * 1982-06-03 1983-12-12 Toshiba Corp 換気装置
CN1018148B (zh) 1988-09-26 1992-09-09 林润泉 一种厨房排油烟机
DE4114329A1 (de) * 1991-05-02 1992-11-05 Standard Elektrik Lorenz Ag Dunstabzugshaube mit luftschleier
CN2144264Y (zh) * 1992-09-17 1993-10-20 蔡先培 带引射装置的抽油烟机
JP2502906B2 (ja) * 1993-03-22 1996-05-29 富士工業株式会社 レンジフ―ド
CN2200772Y (zh) * 1993-05-30 1995-06-14 成都弘宇发展有限公司 壁挂式排烟机
US5395410A (en) * 1993-12-21 1995-03-07 Jang; Sun-Sing Fume exhauster
DE9416271U1 (de) * 1994-10-10 1995-04-06 Niro Plan Ag Dunstabzugsvorrichtung
DE4443176C1 (de) * 1994-12-05 1996-05-02 Gaggenau Werke Geräuschreduzierte Dunstabzugshaube
SE507735C2 (sv) 1996-11-01 1998-07-06 Electrolux Ab Köksventilator
DE19645096A1 (de) * 1996-11-01 1998-05-07 Clinix Gmbh Luftreinigungsgerät
CA2211818C (en) 1997-07-30 2003-03-25 Li -Lin Chang A smoke exhausting device
US5927268A (en) * 1997-12-17 1999-07-27 Chiang; Chao Cheng Smoke exhauster
CN2350659Y (zh) * 1998-12-30 1999-11-24 周佚 吸排油烟机
US6142142A (en) * 1999-04-15 2000-11-07 Vent-A-Hood Method, apparatus and system for safely and efficiently controlling a ventilation hood
DE20005154U1 (de) 2000-03-15 2000-06-08 Buercher Friedrich Dunstabzugshaube
CN2475955Y (zh) 2001-01-20 2002-02-06 沈叶淑贞 排油烟机风胃罩的快拆装置
HK1037473A2 (en) * 2001-09-20 2002-03-15 Kui Wong Yeung An air-ventilator with high efficiency thermal exchanger and air filter
US6820609B2 (en) * 2002-04-03 2004-11-23 Vent-A-Hood Ltd. Low-profile ventilation hood
DE10259758A1 (de) 2002-12-19 2004-07-08 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Gehäuse für eine Dunstabzugshaube und Lüfterbehälter

Also Published As

Publication number Publication date
CN100392324C (zh) 2008-06-04
AU2003294797A1 (en) 2004-07-14
DE10259758A1 (de) 2004-07-08
US7445546B2 (en) 2008-11-04
US20060141920A1 (en) 2006-06-29
PL375845A1 (pl) 2005-12-12
EP1576319A1 (de) 2005-09-21
CN1729373A (zh) 2006-02-01
WO2004057238A1 (de) 2004-07-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9097265B1 (en) 50/60 CFM bath exhaust fans with flaps/ears that allow housings to be mounted to joists
CA2847911C (en) Ventilation system and method
MXPA04011494A (es) Montaje y metodo de ventilador de descarga modular.
PL218603B1 (pl) Okap kuchenny z wyciągiem z obudową
JP2006078139A (ja) 空気調和機の室内機
CN101017011A (zh) 空调器的室内单元
EP3399194B1 (en) Local ventilation equipment and blower therein
CN218119941U (zh) 空调器
CN218154491U (zh) 吊顶式室内机
CN218495095U (zh) 风管式空调机
CN218495105U (zh) 吊挂式室内机
CN218495093U (zh) 外壳组件及空调室内机
CN218495118U (zh) 风管式空调器
CN218721866U (zh) 风管机
CN216011042U (zh) 一种风管室内机及空调器
CN218721883U (zh) 室内机
CN217783826U (zh) 风机及空调室内机
PL215616B1 (pl) Oslona wentylatora
CN218119901U (zh) 接水盘及空调室内机
JP2000065385A (ja) 天井埋込型空気調和機
CN218495094U (zh) 空调室内机
US20070099558A1 (en) Hood assembly
JP5007692B2 (ja) 設備機器
WO2019207683A1 (ja) 空気調和機の室外機
KR20090028666A (ko) 착탈식 다방향 분지관을 구비한 환기 장치