PL214416B1 - Uszczelnienie wregowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejsciowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejsciowe - Google Patents

Uszczelnienie wregowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejsciowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejsciowe

Info

Publication number
PL214416B1
PL214416B1 PL359212A PL35921203A PL214416B1 PL 214416 B1 PL214416 B1 PL 214416B1 PL 359212 A PL359212 A PL 359212A PL 35921203 A PL35921203 A PL 35921203A PL 214416 B1 PL214416 B1 PL 214416B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
door
sealing
seal
balcony
rebate
Prior art date
Application number
PL359212A
Other languages
English (en)
Other versions
PL359212A1 (pl
Inventor
Harald Scheitler
Stefan Wittig
Peter Jansig
Original Assignee
Profine Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Profine Gmbh filed Critical Profine Gmbh
Publication of PL359212A1 publication Critical patent/PL359212A1/pl
Publication of PL214416B1 publication Critical patent/PL214416B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B7/00Special arrangements or measures in connection with doors or windows
    • E06B7/16Sealing arrangements on wings or parts co-operating with the wings
    • E06B7/22Sealing arrangements on wings or parts co-operating with the wings by means of elastic edgings, e.g. elastic rubber tubes; by means of resilient edgings, e.g. felt or plush strips, resilient metal strips
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B7/00Special arrangements or measures in connection with doors or windows
    • E06B7/16Sealing arrangements on wings or parts co-operating with the wings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)

Description

(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 214416 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 359212 (51) Int.Cl.
E06B 7/16 (2006.01) E06B 7/22 (2006.01) (22) Data zgłoszenia: 18.03.2003
Uszczelnienie wręgowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejściowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejściowe
(73) Uprawniony z patentu:
(30) Pierwszeństwo: profine GmbH, Troisdorf, DE
19.03.2002, DE, 10212231 (72) Twórca(y) wynalazku:
(43) Zgłoszenie ogłoszono: HARALD SCHEITLER, Merzig, DE
22.09.2003 BUP 19/03 STEFAN WITTIG, Magdeburg, DE PETER JANSIG, Weimar, DE
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono:
31.07.2013 WUP 07/13 (74) Pełnomocnik:
rzecz. pat. Jan Niewieczerzał
PL 214 416 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest uszczelnienie wręgowe drzwi balkonowych lub wejściowych drzwi domowych w narożniku między przebiegającym poziomo kształtownikiem progowym i przebiegającym pionowo kształtownikiem słupkowym lub ościeżnicowym. Przedmiotem wynalazku są także drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejściowe
W oknach z kształtowników wykonanych z tworzywa sztucznego wykorzystuje się z reguły do uszczelnienia przylg obwodową wewnętrzną i obwodową zewnętrzną uszczelkę lub też w przypadku uszczelnienia pośredniego obwodową uszczelkę środkową i obwodowe wewnętrzne uszczelnienie przylgowe. Natomiast w przypadku drzwi balkonowych i domowych drzwi wejściowych brak jest zamknięcia uszczelnienia w strefie progu albo, gdy między skrzydłem drzwiowym i progiem przewiduje się uszczelnienie, brakuje uszczelnienia przynajmniej w strefie obu dolnych narożników drzwi balkonowych lub domowych. W tej strefie podczas deszczu i wiatru (opadów burzowych) może dostawać się woda do wnętrza pomieszczenia.
Celem uniknięcia tego problemu proponowano już zastosowanie uszczelnień szczotkowych, które są mocowane w strefie wręgowej na występie łącznika progowego i dają pewne uszczelnienie w tej strefie, jak to zostało ujawnione w niemieckim dokumencie nr DE 195 24 612 C2. Jednakże uszczelnienia te mają ograniczoną skuteczność i podlegają zużywaniu.
Celem wynalazku jest udostępnienie ulepszonego uszczelnienia wręgowego do narożnika między przebiegającym poziomo kształtownikiem progowym i przebiegającym pionowo kształtownikiem słupkowym lub ościeżnicowym drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejściowych.
Uszczelnienie wręgowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejściowych w narożniku między przebiegającym poziomo kształtownikiem progowym i przebiegającym pionowo kształtownikiem słupkowym lub ościeżnicowym, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierwszy człon uszczelnieniowy mocowany na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym i drugi człon uszczelnieniowy mocowany na pionowym kształtowniku skrzydłowym, przy czym co najmniej jeden z dwóch członów uszczelnieniowych ma płaską w zasadzie powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia drzwi, a ponadto co najmniej jeden z dwóch członów uszczelnieniowych ma elastycznie odkształcalne uszczelki lub pasma uszczelniające, które po zamknięciu drzwi balkonowych lub domowych przylegają do drugiego członu uszczelnieniowego.
Korzystnie, uszczelki lub pasma uszczelniające mogą ulegać ściśnięciu o przynajmniej 2 mm w kierunku płaskiej w zasadzie powierzchni uszczelnieniowej.
Korzystnie, każdy z dwóch członów uszczelnieniowych ma w zasadzie płaską powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia drzwi, przy czym powierzchnie uszczelnieniowe obu członów uszczelnieniowych przebiegają w zasadzie równolegle do siebie.
Korzystnie, człony uszczelnieniowe są wykonane w przeważającej mierze z tworzywa piankowego.
Korzystnie, przynajmniej człon uszczelnieniowy mocowany na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym ma co najmniej część powierzchni z materiału nie spienionego.
Korzystnie, przynajmniej jeden z członów uszczelnieniowych ma uszczelkę ukształtowaną w postaci elastycznej rurki.
Drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejściowe z kształtownikiem progowym, ościeżnicą i/lub kształtownikami słupkowymi, a także z obrotowym skrzydłem, według wynalazku charakteryzują się tym, że zastosowane jest w nim uszczelnienie wręgowe według wynalazku, którego cechy znamienne są podane powyżej.
Korzystnie, skrzydło w dolnej poziomej części ma obniżającą się uszczelkę progową, która jest wstawiona w okuciowy wpust dolnego poziomego kształtownika skrzydłowego i ma wystające z boku środki uruchamiające służące do opuszczania lub unoszenia obniżającej się uszczelki progowej, przy czym te wystające z boku środki uruchamiające podczas zamykania drzwi ślizgają się po skośnej powierzchni uszczelnieniowej członu uszczelnieniowego mocowanego na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym.
Uszczelnienie wręgowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejściowych w narożniku między przebiegającym poziomo kształtownikiem progowym i przebiegającym pionowo kształtownikiem słupkowym lub ościeżnicowym, z pierwszym członem uszczelnieniowym mocowanym na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym i z drugim członem uszczelnieniowym mocowanym na
PL 214 416 B1 pionowym kształtowniku skrzydłowym. Co najmniej jeden z tych dwóch członów uszczelnieniowych ma w zasadzie płaską powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia drzwi. Ponadto co najmniej jeden z tych dwóch członów uszczelnieniowych ma elastycznie odkształcalne uszczelki lub pasma uszczelniające, które po zamknięciu drzwi balkonowych lub domowych przylegają do drugiego członu uszczelnieniowego. Przy tym korzystnie te uszczelki lub pasma uszczelniające mogą ulegać ściśnięciu o przynajmniej 2 mm, w szczególności o przynajmniej 5 mm, w kierunku płaskich w zasadzie powierzchni uszczelnieniowych, żeby mogły być skompensowane tolerancje w strefie wręgowej. Mianowicie ze względów technologicznych i dla wyrównania uwarunkowanych termicznie zmian wymiarowych nie można dopasować dowolnie dokładnie pozycji drzwi balkonowych lub domowych do otworu drzwiowego ograniczonego pionowymi kształtownikami ościeżnicowymi lub słupkowymi, przy czym w tym obszarze występują zwykle tolerancje o wielkości co najmniej 2 do 5 mm.
W postaci wynalazku, w której każdy z dwóch członów uszczelnieniowych ma w zasadzie płaską powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia drzwi, przy czym powierzchnie uszczelnieniowe obu tych członów przebiegają w zasadzie równolegle do siebie, takie powierzchnie uszczelnieniowe mogą być wykonane po pierwsze jako całopowierzchniowe uszczelnienia wykonane na przykład z tworzywa piankowego i mające niezbędną ściśliwość, ale mogą to być również przebiegające pionowo i/lub poziomo pasma z tworzywa piankowego lub innego podatnego materiału, które spełniają funkcję stref uszczelniających. Jednak preferowane są uszczelki wtłaczane lub naklejane na płaskie w zasadzie powierzchnie uszczelnieniowe, w szczególności uszczelki wnękowe, jak elastyczne uszczelki rurkowe, spełniające właściwą funkcję uszczelnieniową.
W szczególnie korzystnym wykonaniu wynalazku uszczelnienie wręgowe według wynalazku jest kojarzone ze znanym specjaliście obniżającym się uszczelnieniem progowym, które uszczelnia strefę między dolnymi poziomymi krawędziami drzwi balkonowych lub domowych i stroną górną progu. To obniżające się uszczelnienie w szczególnie korzystnym wykonaniu wynalazku jest wstawione w tak zwany eurowpust dolnego poziomego kształtownika skrzydłowego i ma wystające z boku środki uruchamiające, które podczas zamykania drzwi ślizgają się po skośnej powierzchni uszczelnieniowej członu uszczelnieniowego zamocowanego na pionowym kształtowniku ościeżnicowym. Umożliwia to powodujące małe zużywanie i łatwe do uzyskania uruchomienie dającego się obniżać uszczelnienia progowego. Jednocześnie dzięki tak umieszczonemu uszczelnieniu progowemu skojarzonemu z uszczelnieniem wręgowym w narożniku uzyskuje się pełne uszczelnienie w obrębie całego progu.
Według następnego korzystnego ukształtowania wynalazku zamocowany na kształtowniku skrzydłowym człon uszczelnieniowy ma odchodzącą prostopadle do powierzchni uszczelnieniowej część, która tworzy boczne zakończenie okapnika umieszczonego poziomo w dolnej strefie drzwi balkonowych lub domowych. Okapnik ten jest szczególnie korzystnie uformowany jako kształtownik wielokomorowy.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia różne części składowe drzwi z elementami uszczelniającymi według wynalazku, w widoku perspektywicznym, fig. 2 - przekrój dolnej pionowej części drzwi balkonowych, a fig. 3 - przekrój dolnej poziomej części drzwi balkonowych z progiem.
Na fig. 1 przedstawiono w widoku perspektywicznym w stanie rozłożonym elementy składowe drzwi według wynalazku, przy czym drzwi balkonowe składają się z wyposażonego w stalowe wzmocnienie 16 skrzydła 2 z płyciną drzwiową 3. Drzwi te są ułożyskowane obrotowo na ościeżnicy 1 i są uszczelnione w dwóch płaszczyznach w strefie obu pionowych ramiaków i górnego poziomego ramiaka przez wewnętrzną uszczelkę przylgową 22 i zewnętrzną uszczelkę przylgową 23 (fig. 2). U dołu drzwi są zakończone kształtownikiem progowym 4. Jak widać w przekroju na fig. 3, w dolnej poziomej części drzwi balkonowych jest przewidziany kilkukomorowy okapnik 7, który jest zamocowany znanymi wkrętami klipsowymi na dolnym poziomym ramiaku drzwi i ma dodatkowe skrzydełko 24, które zachodzi częściowo za dolny ramiak skrzydła. Na skrzydełku 24 jest zamocowane zewnętrzne uszczelnienie szczotkowe 21, natomiast w tak zwany eurowpust 25 kształtownika skrzydłowego 2 jest wstawiona dodatkowa uszczelka progowa 8. Uszczelka progowa 8 na fig. 3 jest wykonana jako uszczelka obniżana i ma na każdym z boków zukosowany kułak, który przy zamykaniu drzwi ślizga się po członie uszczelnieniowym 10 od strony ościeżnicy i opuszcza przy tym uszczelkę progową 8 w sposób znany specjaliście.
Kształtownik ościeżnicowy ze stalowymi wzmocnieniami 14, 15 jest łączony z progiem 4 za pośrednictwem łącznika progowego 5 i progowego członu uszczelnieniowego 6.
PL 214 416 B1
Zgodne z wynalazkiem człony uszczelnieniowe 9 i 10 przedstawiono w widoku perspektywicznym na fig. 1 i w przekroju na fig. 2. Umieszczony po stronie ościeżnicy człon uszczelnieniowy 10 ma płaską powierzchnię uszczelnieniową 26 nachyloną pod kątem około 10° do zaznaczonego symbolicznie strzałką 18 kierunku zamykania drzwi. Umieszczony od strony skrzydła człon uszczelnieniowy 9 ma nachyloną pod tym samym kątem i przebiegającą równolegle do powierzchni uszczelnieniowej członu uszczelnieniowego 10 po stronie ościeżnicy powierzchnię uszczelnieniową 27, na której są umieszczone dwie elastyczne rurkowe uszczelki 12, 13. W przedstawionym przykładzie realizacji człon uszczelnieniowy 9 po stronie skrzydła i człon uszczelnieniowy 10 po stronie ościeżnicy są wytworzone z twardego PCW metodą formowania wtryskowego, natomiast obsadzane rurkowe uszczelki 12, 13 są wykonane z EPDM. Jak widać zwłaszcza na fig. 2 obie elastyczne rurkowe uszczelki 12, 13 wraz z płaską powierzchnią 26 członu uszczelnieniowego 10 po stronie ościeżnicy uszczelniają niezawodnie w dwóch płaszczyznach dolną strefę wręgową drzwi.
Jak ukazano na fig. 1, człon uszczelnieniowy 9 od strony skrzydła ma wystające z niego prostopadle zakończenie okapnikowe 11, które stanowi boczne zakończenie okapnika 7. Ewentualnie mogą być przewidziane dodatkowe prowadnice dopasowujące na zakończeniu okapnikowym 11 i/lub na okapniku 7, żeby umożliwić bezspoinowe połączenie między okapnikiem 7 i zakończeniem okapnikowym 11. W przedstawionym przykładzie człon uszczelnieniowy 9 od strony skrzydła i zakończenie okapnikowe 11 są zespolone w jedną część.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Uszczelnienie wręgowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejściowych w narożniku między przebiegającym poziomo kształtownikiem progowym i przebiegającym pionowo kształtownikiem słupkowym lub ościeżnicowym, znamienne tym, że zawiera pierwszy człon uszczelnieniowy (10) mocowany na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym (1) i drugi człon uszczelnieniowy (9) mocowany na pionowym kształtowniku skrzydłowym (2), przy czym co najmniej jeden z dwóch członów uszczelnieniowych (9, 10) ma płaską w zasadzie powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia (18) drzwi, a ponadto co najmniej jeden z dwóch członów uszczelnieniowych (9) ma elastycznie odkształcalne uszczelki (12, 13) lub pasma uszczelniające, które po zamknięciu drzwi balkonowych lub domowych przylegają do drugiego członu uszczelnieniowego (10).
  2. 2. Uszczelnienie wręgowe według zastrz. 1, znamienne tym, że uszczelki (12, 13) lub pasma uszczelniające mogą ulegać ściśnięciu o przynajmniej 2 mm w kierunku płaskiej w zasadzie powierzchni uszczelnieniowej.
  3. 3. Uszczelnienie wręgowe według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy z dwóch członów uszczelnieniowych (9, 10) ma w zasadzie płaską powierzchnię uszczelnieniową nachyloną pod kątem od 3 do 35° do kierunku zamknięcia (18) drzwi, przy czym powierzchnie uszczelnieniowe (26, 27) obu członów uszczelnieniowych (9, 10) przebiegają w zasadzie równolegle do siebie.
  4. 4. Uszczelnienie wręgowe według zastrz. 1, znamienne tym, że człony uszczelnieniowe (9, 10) są wykonane w przeważającej mierze z tworzywa piankowego.
  5. 5. Uszczelnienie wręgowe według zastrz. 1 albo 4, znamienne tym, że przynajmniej człon uszczelnieniowy (10) mocowany na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym ma co najmniej część powierzchni z materiału nie spienionego.
  6. 6. Uszczelnienie wręgowe według zastrz. 1, znamienne tym, że przynajmniej jeden z członów uszczelnieniowych (9, 10) ma uszczelkę (12, 13) ukształtowaną w postaci elastycznej rurki.
  7. 7. Drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejściowe z kształtownikiem progowym, ościeżnicą i/lub kształtownikami słupkowymi, a także z obrotowym skrzydłem, znamienne tym, że zastosowane jest w nim uszczelnienie wręgowe według jednego z zastrz. 1 do 6.
  8. 8. Drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejściowe według zastrz. 7, znamienne tym, że skrzydło (2) w dolnej poziomej części ma obniżającą się uszczelkę progową (8), która jest wstawiona w okuciowy wpust (25) dolnego poziomego kształtownika skrzydłowego (2) i ma wystające z boku środki uruchamiające służące do opuszczania lub unoszenia obniżającej się uszczelki progowej (8), przy czym te wystające z boku środki uruchamiające podczas zamykania drzwi ślizgają się po skośnej powierzchni uszczelnieniowej członu uszczelnieniowego (10) mocowanego na pionowym kształtowniku ościeżnicowym lub słupkowym
PL359212A 2002-03-19 2003-03-18 Uszczelnienie wregowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejsciowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejsciowe PL214416B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2002112231 DE10212231A1 (de) 2002-03-19 2002-03-19 Falzabdichtung einer Balkon- oder Haustür

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL359212A1 PL359212A1 (pl) 2003-09-22
PL214416B1 true PL214416B1 (pl) 2013-07-31

Family

ID=27797937

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL359212A PL214416B1 (pl) 2002-03-19 2003-03-18 Uszczelnienie wregowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejsciowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejsciowe

Country Status (2)

Country Link
DE (1) DE10212231A1 (pl)
PL (1) PL214416B1 (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL1762691T3 (pl) * 2005-07-06 2011-11-30 Roto Gluske Bkv Gmbh Uszczelnienie narożnika drzwi lub okna
EP1746240A1 (de) * 2005-07-18 2007-01-24 SYLID Systemlogistik und Industriedienstleistung GmbH Dichtungseinrichtung für den unteren Rand einer Tür
DE202005011983U1 (de) 2005-07-30 2005-10-13 Fa. F. Athmer Dichtungsanordnung für eine Tür
DE202008002079U1 (de) 2008-02-15 2008-07-10 Kurt, Felix Vorrichtung zur Abdichtung von Fenster-Flügeln und Fensterrahmen in Bauwerken
AT508849A1 (de) * 2009-09-15 2011-04-15 Ifn Holding Ag Flügelrahmenprofil für eine tür
DE202010000397U1 (de) * 2010-03-17 2010-06-02 SCHÜCO International KG Türanordnung
DE102011010773A1 (de) * 2011-02-09 2012-08-09 Hapa Ag Rahmenkonstruktion für ein Fenster oder eine Tür
DE102014106577B4 (de) 2014-05-09 2022-12-15 Hueck Gmbh & Co. Kg Türrahmenanordnung, sowie Türanordnung
DE202015105612U1 (de) * 2015-10-22 2016-11-17 Rehau Ag + Co. Flügel eines Fensters oder einer Tür sowie Fenster oder Tür, das/die einen derartigen Flügel umfasst
EP3680442A1 (de) * 2019-01-11 2020-07-15 Akoterm GmbH Tür, insbesondere aussentür, für ein gebäude
DE102022129891A1 (de) 2022-11-11 2024-05-16 Heroal - Johann Henkenjohann Gmbh & Co. Kg Verbesserte dichtleiste und tür oder fenster mit verbesserter dichtleiste

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7128912U (de) * 1971-11-18 Gretsch Unitas Gmbh Abdichtvorrichtung für Fenster, Türen od. dgl
DE1856716U (de) * 1962-05-23 1962-08-16 Otto Gemuenden Regenschutzleiste fuer fenster od. dgl.
DE1893706U (de) * 1964-01-21 1964-05-27 Wilhelm Hastert Schreinerei Gl Fenster od. dgl. mit dichtung.
DE1914307U (de) * 1965-03-10 1965-04-22 Josef Kuenzli Sattelschiene fuer hebetueren.
DE2328787A1 (de) * 1973-06-06 1975-01-09 Schuermann & Co Heinz Fenster oder tuer mit einem rahmen aus dichtungsprofilen
DE2806104A1 (de) * 1978-02-14 1979-08-16 Uhl Geb Gmbh & Co Kg Verbundfenster oder -tuer
DE3046883A1 (de) * 1980-12-12 1982-07-15 Tefo AG, 6300 Zug Abdichtungsvorrichtung fuer raum-trennelemente
DE9210005U1 (de) * 1992-07-24 1993-11-25 Knipping Fenster-Technik GmbH, 46499 Hamminkeln Dichtungsanordnung
DE9210976U1 (de) * 1992-08-17 1992-10-22 Hermann Gutmann Werke Gmbh, 8832 Weissenburg Regenschutzschiene und Bodenschwelle
DE9210977U1 (de) * 1992-08-17 1992-10-22 Hermann Gutmann Werke Gmbh, 8832 Weissenburg Regenschutzschiene und Bodenschwelle
DE29816551U1 (de) * 1998-09-15 1998-12-17 Isal Fenster- und Fassadensysteme AG, Arlesheim Fenster oder Fenstertür
DE20013946U1 (de) * 2000-08-12 2002-01-03 Niemann, Hans Dieter, 50169 Kerpen Abdichtung einer Tür- oder Fensterecke

Also Published As

Publication number Publication date
DE10212231A1 (de) 2003-10-02
PL359212A1 (pl) 2003-09-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6789359B2 (en) Weeped end plug for sill assembly
US7624539B2 (en) Combined sealing systems for pivoting door/window
US3600854A (en) Counterbalanced windows for curtain wall system
KR200436903Y1 (ko) 옆 바깥열기형 여닫이 창호
US4185416A (en) Weatherstrip
US20100281779A1 (en) Reversible sliding glass door
US12091906B2 (en) Thermally enhanced multi-component glass doors and windows
US20090199495A1 (en) Weatherstrip for double-hung window assembly
PL214416B1 (pl) Uszczelnienie wregowe drzwi balkonowych lub domowych drzwi wejsciowych oraz drzwi balkonowe lub domowe drzwi wejsciowe
JP2026012923A (ja) サッシ窓の気密/断熱構造
US7228660B2 (en) Window jamb assembly
US4727797A (en) Secondary window ventilators
JP3390372B2 (ja) 建 具
JP7791056B2 (ja) 建具
US10612293B1 (en) Storm or secondary window installation system and method of installation
US7841138B1 (en) Plastic paneling on metallic door frame
JP7111486B2 (ja) 建具
GB2113283A (en) Weatherstrip
US20070209300A1 (en) Window jamb assembly
JP7791055B2 (ja) 建具
GB2143880A (en) Three-winged door or window assembly
GB2281580A (en) Draught proofing sliding sash windows
NZ583779A (en) Window and door frames and sashes lined with insulating thermoplastic layer
JP2026018289A (ja) 建具
AU756048B2 (en) Pane-receiving members for sashless windows