PL210020B1 - Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych i maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów - Google Patents

Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych i maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów

Info

Publication number
PL210020B1
PL210020B1 PL367592A PL36759204A PL210020B1 PL 210020 B1 PL210020 B1 PL 210020B1 PL 367592 A PL367592 A PL 367592A PL 36759204 A PL36759204 A PL 36759204A PL 210020 B1 PL210020 B1 PL 210020B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
articles
groups
group
transport
machine
Prior art date
Application number
PL367592A
Other languages
English (en)
Other versions
PL367592A1 (pl
Inventor
Manfred Dombek
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL367592A1 publication Critical patent/PL367592A1/pl
Publication of PL210020B1 publication Critical patent/PL210020B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/47Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces
    • A24C5/478Transport means for filter- or cigarette-rods in view of their assembling
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/47Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces
    • A24C5/471Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces by means of a connecting band

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Beverage Vending Machines With Cups, And Gas Or Electricity Vending Machines (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych oraz maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów.
W maszynach do osadzania filtrów między odcięte i znajdujące się w odstępach w kierunku podłużnym do osi pałeczki tytoniowe jest wkładany element filtrujący lub ustnik, przy czym przylegająca pokryta klejem bibułka łączącą jest przyklejana do zestawionej grupy papieros-ustnik-papieros. Pokryte klejem bibułki łączące doprowadza się w określonych odstępach do grupy papieros-ustnik-papieros za pomocą bębna przysysającego urządzenia do pokrywania klejem. Z definicji odstęp podziałowy jest wstępnie wybranym odstępem grup papieros-ustnik-papieros, który jest większy niż długość bibułki łączącej.
Sposób i urządzenie powyżej określonego rodzaju służą w szczególności do konfekcjonowania papierosów z filtrem transportowanych w kierunku poprzecznym do osi na tak zwanej maszynie do osadzania filtrów. Ich wydajność wytwarzanych i wydawanych cząstek na jednostkę czasu z biegiem czasu ciągle zwiększała się skokowo lub musiała być dopasowywana do rosnącej zdolności produkcyjnej włączonej przed nią maszyny do wytwarzania pasma papierosów.
W dokumencie nr DE-C-39 18 137 (który odpowiada amerykań skiemu opisowi patentowemu nr US-5,054,346) opisany jest agregat dostarczający bibułkę w maszynie do osadzania filtrów. Pokrytą klejem bibułkę na osłonki doprowadza się jako taśmę bez końca bibułki na osłonki i tnie za pomocą urządzenia tnącego na pojedyncze bibułki lub bibułki łączące. Po cięciu te bibułki łączące zostają oddzielone i umieszczone na grupach papieros-filtr-papieros transportowanych porcjowe z prędkością transportowania.
W niemieckim opisie zgłoszeniowym DE-A-196 26 679 (który odpowiada ameryka ńskiemu opisowi patentowemu nr US-5,715,838) opisana jest maszyna do osadzania filtrów dla dwupasmowej maszyny do wytwarzania papierosów, w której przewidziane są dwie różne drogi transportu artykułów tytoniowych do przyklejania i zawijania listków bibułek na osłonki.
Ponadto z europejskiego opisu zgłoszeniowego nr EP-A-1 108 369 znane jest zaopatrzenie grup papieros-filtr-papieros w listki bibułek na osłonki w ten sposób, że tylko każda pierwsza grupa ciągu grup papieros-filtr-papieros jest zaopatrywana w listki bibułek na osłonki na pierwszym bębnie aparatu dostarczającego bibułkę i każda druga grupa jest przenoszona z drogi transportu pierwszej grupy i zaopatrywana w listki bibułki na osłonki na drugim bębnie drugiego aparatu dostarczającego bibułkę. Zawijanie obydwóch oddzielnych grup w listki bibułki na osłonki następuje następnie w oddzielnych urządzeniach do zawijania.
Dopiero po każdorazowym zawijaniu grupy ponownie zostają doprowadzone do zmieniających się kolejno ciągów grup.
W europejskim zgłoszeniu patentowym nr 020 235 24.8 opisane jest przykł adanie swobodnego końca bibułki łączącej do grupy papieros-element filtrujący-papieros.
Wychodząc z tego stanu techniki celem omawianego wynalazku jest zapewnienie wysokiej jakości artykułów tytoniowych, także przy wysokiej wydajności produkcyjnej maszyny do osadzania filtrów, przy czym nakłady na jej budowę powinny być zachowane możliwie niskie.
Cel ten został zrealizowany za pomocą sposobu łączenia części składowych artykułów tytoniowych, w którym artykuły pierwszej i drugiej grupy doprowadza się w grupach papieros-ustnik-papieros do pierwszego urządzenia dostarczającego bibułkę i artykuły pierwszej grupy zaopatruje się bibułkę łączącą, następnie artykuły) pierwszej i drugiej grupy doprowadza się do drugiego urządzenia dostarczającego bibułkę i artykuły drugiej grupy zaopatruje się w bibułkę łączącą i że artykuły pierwszej i drugiej grupy zawija się w bibułki łączące w urzą dzeniu do zawijania.
Dzięki temu, że w jednopasmowej maszynie do osadzania filtrów przewidziano dwa aparaty dostarczające bibułkę, wydajność produkcyjna zwiększyła się, gdyż doprowadzenie listków bibułki na osłonki następuje dwutorowo, tak, że każdą pierwszą grupę artykułów zaopatruje się w listki bibułki na osłonki przez pierwszy aparat dostarczający bibułkę i każdą drugą grupę artykułów przez drugi aparat dostarczający bibułkę. Dzięki temu bębny transportujące lub bęben transportujący są napędzane z większą prędkoś cią . Zatem listki bibuł ki na os ł onki zostają przyklejone niezawodnie na każ dej grupie artykułów w ten sposób, że jakość przy wytwarzaniu papierosów poprawia się.
Korzystnie przewidziano, że podczas transportu grup artykułów bibułki łączące przekazuje się na artykuły na środku transportującym. Dzięki transportowi artykułów na jednym tylko środku transportu i jednoczesnym umieszczaniu bibułek łączących na grupach artykułów koszt budowy jest znacznie
PL 210 020 B1 zredukowany. W tym przypadku nie jest konieczne, aby grupy artykułów musiały mieć różne drogi transportu w celu zaopatrzenia w listki bibułki na osłonki.
Dalsze udoskonalenie uzyskuje się dzięki temu, że bibułki łączące po przekazaniu ich na artykuły częściowo przylegają. Do przykładania swobodnego końca bibułki łączącej na artykuł tytoniowy jest przewidziana gwiazda zaginająca lub tak zwana gwiazda zawijająca.
W nastę pnym udoskonaleniu artykuł y pierwszej i drugiej grupy przed przekazaniem bibuł ek łączących na pierwszą grupę umieszcza się naprzemiennie na środku transportu.
Ponadto jest korzystne, jeśli bibułki łączące przekazuje się na artykuły pierwszej i/lub drugiej grupy ze stałą prędkością.
Ponadto cel wynalazku został zrealizowany za pomocą maszyny w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyny do osadzania filtrów, w której dla pierwszej i drugiej grupy papieros-ustnik-papieros są przewidziane urządzenia doprowadzające bibułkę, które są umieszczone jedno za drugim w kierunku transportu grup artykułów i jest przewidziane wspólne urządzenie do zawijania.
Według pomysłu wynalazczego listki bibułki na osłonki są doprowadzane dwutorowo do jednopasmowej maszyny do osadzania filtrów, tak, że maszyna może być eksploatowana z większą prędkością transportowania. Dzięki dwóm urządzeniom dostarczającym bibułkę przylepianie listka bibułki na grupach artykułów jest ulepszone, gdyż jeden aparat dostarczający bibułkę nie musi już zaopatrywać wszystkich grup artykułów w listki bibułki na osłonki.
Uproszczenie konstrukcji uzyskuje się dzięki temu, że urządzenia dostarczające bibułkę dla pierwszej i drugiej grupy artykułów są umieszczone na jednym środku transportu.
Ponadto odstępy elementów ustalających na środku transportu korzystnie są jednakowe, tak, że na przykład jest używany bęben transportujący ze wstępnie ustalonymi odstępami podziałowymi.
W korzystnej postaci przewidziany jest przewidziany co najmniej jeden organ powodujący przyleganie co najmniej jednego swobodnego końca bibułki łączącej do artykułu pierwszej i/lub drugiej grupy tak, że przy następującym potem zawijaniu grup artykułów bibułki łączące lepiej przylegają się do grup artykułów. Dzięki częściowemu przyleganiu bibułki łączącej jest poprawiony w sposób widoczny proces rozruchu przy zawijaniu.
Ponadto korzystnie przewidziany jest dla każdej grupy artykułów organ powodujący przyleganie.
W dalszej korzystnej postaci odstępy podziałowe na bębnie doprowadzającym każdego urządzenia doprowadzającego bibułkę są dwukrotnie większe niż odstępy podziałowe na środku transportu, gdyż urządzenia dostarczające bibułkę zaopatrują w bibułki łączące połowę lub jedną połowę wszystkich transportowanych grup artykułów.
Ponadto, korzystnie, długość bibułek łączących jest regulowana na każdym urządzeniu dostarczającym bibułkę, tak, że na przykład po zmianie bębna transportującego na inny, z innymi odstępami podziałowymi możliwe jest łatwe dopasowanie odcinanych bibułek łączących. Wymiana bębna transportującego niezbędna jest wtedy, gdy transportowane są papierosy o innej średnicy.
W szczególności ś rodek transportu jest wykonany jako bęben z nieckami lub przenośnik taśmowy.
Maszyna według wynalazku korzystnie jest maszyną jednopasmową, to znaczy, że umieszczone jedna za drugą w kierunku poprzecznym do osi i transportowane grupy artykułów są transportowane w jednej płaszczyźnie transportu i zaopatrywane w bibułkę łączącą.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania został uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia układ bębnów według wynalazku w schematycznym widoku z przodu w przekroju częściowym i fig. 2 - alternatywny układ bębnów według wynalazku w schematycznym widoku z przodu.
Na poniższych figurach rysunku takie same lub tego samego rodzaju elementy lub odpowiadające sobie części są oznaczone za pomocą tych samych oznaczeń odsyłających, tak, że zrezygnowano z odpowiedniego ponownego przedstawienia i objaśnione są jedynie różnice w przykładach wykonania przedstawionych na figurach w stosunku do pierwszego przykładu wykonania.
Na fig. 1 jest schematycznie przedstawiony widok z przodu układu bębnów według wynalazku. Układ bębnów według wynalazku jest zastosowany w tak zwanych maszynach do osadzania filtrów, która znane są specjaliście ze stanu techniki. Maszyna do osadzania filtrów odbiera z maszyny do wytwarzania pasma papierosów pałeczki tytoniowe o podwójnej długości użytkowej, które na swojej drodze transportu do bębna do zestawiania 21 są przecinane i rozsuwane. Jednocześnie pałeczki filtrujące są pobierane z magazynu pałeczek filtrujących i cięte na elementy filtrujące, tak, że za pomocą układu bębnów elementy filtrujące o podwójnej długości są wkładane między dwa znajdujące się w odstępie w kierunku podłużnym do osi, to znaczy między rozsunięte pałeczki tytoniowe. Zatem
PL 210 020 B1 na bębnie do zestawiania 21 tworzy się ciąg zestawionych i umieszczonych jedna za drugą w kierunku poprzecznym do osi grup papieros-ustnik-papieros 50, 60.
Zestawione grupy artykułów 50, 60 są przekazywane na bęben transportujący 22 i transportowane do pierwszego aparatu dostarczającego bibułkę 10.1 dla pierwszej grupy 50. Na przykład w niemieckim opisie zgłoszeniowym nr DE-C-39 18 137 jest szczegółowo opisany aparat dostarczający bibułkę, który w całej rozciągłości jest włączony do treści tego zgłoszenia.
Pokryta klejem i transportowana wstęga bibułki na osłonki 11.1 zostaje pocięta na bębnie do przecinania 12.1 przez noże bębna nożowego 13.1 na listki bibułki na osłonki 40.1 o jednakowej długości. Ucięte listki bibułki na osłonki 40.1 są przekazywane na artykuły pierwszej grupy 50 na bębnie transportującym 22 i do nich przyklejane.
Bezpośrednio potem obydwie grupy artykułów 50, 60 są dalej transportowane w kierunku transportowania do gwiazdy zaginającej 23.1, która przedni koniec listka bibułki na osłonki 40.1 w kierunku transportowania przykłada do grupy artykułów 50. Następnie artykuły 50, 60 są w dalszym ciągu transportowane i doprowadzane do aparatu dostarczającego bibułkę 10.2 dla drugiej grupy artykułów 60.
Drugi aparat dostarczający bibułkę 10.2 ma bęben nożowy 13.2, który przecina taśmę bibułki na osłonki 11.2 we współdziałaniu z bębnem przysysającym 12.2. Pocięte bibułki łączące 40.2 są przekazywane na artykuły tytoniowe lub grupy papieros-ustnik-papieros 60 i do nich przyklejane. Następnie, za pomocą gwiazdy zaginającej 23.2 przedni koniec listka bibułki na osłonki 40.2 jest przykładany do artykułów 60 na bębnie transportującym 22.
Dalej artykuły pierwszej i drugiej grupy 50, 60 są przekazywane przez bęben transportujący 22 na bęben transportujący 26 i transportowane do urządzenia do zawijania 21 za pomocą prowadnika toczącego w ten sposób, że bibułki łączące 40.1, 40.2 są owijane całkowicie wokół grup papieros-ustnik-papieros 50, 60. Zawinięte w bibułkę na gotowo artykuły 50, 60 zostają następnie dostarczone na bęben transportujący i do dalszej obróbki na maszynie do osadzania filtrów.
Według wynalazku przewidziano, że odstępy niecek na bębnie transportującym 22 są stałe, to znaczy są one równoodległe. Ponadto aparaty dostarczające bibułkę 10.1, 10.2 są zmodyfikowane w ten sposób, że bębny doprowadzające bibułkę na osłonki lub bębny przysysające 12.1, 12.2 mają odstępy podziałowe dwukrotnie większe niż bęben transportujący 22. Reasumując, na tego rodzaju jednopasmowej maszynie do osadzania filtrów z dwutorowym doprowadzeniem bibułek na osłonki za pomocą aparatów dostarczających bibułkę 10.1, 10.2 wydajność produkcyjna maszyny do osadzania filtrów ulega zwiększeniu, przy czym koszt jej budowy jest niski, gdyż dwa aparaty dostarczające bibułkę są umieszczone na jednym tylko środku transportu.
Na fig. 2 przedstawione jest alternatywne wykonanie dwutorowego doprowadzenia bibułki na osłonki do pierwszej i drugiej grupy artykułów 50, 60. Grupy artykułów 50, 60 zamiast na bębnie transportującym 22 (fig. 1) są transportowane wzdłuż linii prostej na przenośniku taśmowym 32. Przy tym odstępy grup artykułów 50, 60, to znaczy ich odstępy podziałowe na przenośniku taśmowym 32 są stałe.

Claims (16)

1. Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych, znamienny tym, że artykuły pierwszej i drugiej grupy (50, 60) w grupach papieros-ustnik-papieros (50, 60) doprowadza się do pierwszego urządzenia dostarczającego bibułkę (10.1) i artykuły pierwszej grupy (50) zaopatruje się w bibułki łączące (40.1), następnie artykuły pierwszej i drugiej grupy (50, 60) doprowadza się do drugiego urządzenia dostarczającego bibułkę (10.2) i artykuły drugiej grupy (60) zaopatruje się w bibułki łączące (40.2) i że artykuły pierwszej i drugiej grupy (50, 60) zawija się w bibułki łączące (40.1, 40.2) w urządzeniu do zawijania (27).
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że bibułki łączące (40.1,40.2) podczas transportu grup artykułów (50, 60) na środku transportu (22, 32) przekazuje się na artykuły (50, 60).
3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że bibułki łączące (40.1, 40.2) po przekazaniu na artykuły (50, 60) częściowo do nich przylegają.
4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że artykuły pierwszej i drugiej grupy (50, 60) przed przekazaniem bibułek łączących (40.1) na pierwszą grupę (50) umieszcza się naprzemiennie na środku transportu (22, 32).
PL 210 020 B1
5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że bibułki łączące (40.1,40.2) przekazuje się na artykuły pierwszej i/lub drugiej grupy (50, 60) ze stałą prędkością.
6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że artykuły pierwszej i drugiej grupy (50, 60) co najmniej między pierwszym urządzeniem dostarczającym bibułkę (10.1) i urządzeniem do zawijania (27) transportuje się ze stałymi odstępami podziałowymi.
7. Maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów, znamienna tym, że dla pierwszej i drugiej grupy z grup papieros-ustnik-papieros (50, 60) są przewidziane urządzenia dostarczające bibułkę (10.1, 10.2), które są umieszczone jedno za drugim w kierunku transportu grup artykułów (50, 60) i jest przewidziane wspólne urządzenie do zawijania (27).
8. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że urządzenia dostarczające bibułkę (10.1, 10.2) dla pierwszej i drugiej grupy artykułów (50, 60) umieszczone są na środku transportu (22, 32).
9. Maszyna według zastrz. 7 albo 8, znamienna tym, że odstępy elementów ustalających na środku transportu (22, 32) są jednakowe.
10. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że jest przewidziany co najmniej jeden organ powodujący przyleganie (23.1,23.2) co najmniej jednego swobodnego końca bibułki łączącej (40.1,40.2) do artykułu pierwszej i/lub drugiej grupy (50, 60).
11. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że dla każdej grupy (50, 60) jest przewidziany organ powodujący przyleganie (23.1,23.3).
12. Maszyna według zastrz. 8, znamienna tym, że odstępy podziałowe na bębnie doprowadzającym (12.1, 12~.2) każdego urządzenia dostarczającego bibułkę (10.1, 10.2) dla bibułek łączących (40.1,40.2) są dwukrotnie większe niż odstępy podziałowe na środku transportu (22, 32).
13. Maszyna według zastrz. 10, znamienna tym, że długość bibułek łączących (40.1,40.2) na każdym urządzeniu dostarczającym bibułkę (10.1, 10.2) jest regulowana.
14. Maszyna według zastrz. 8, znamienna tym, że środek transportu (22, 32) jest wykonany jako bęben z nieckami (22).
15. Maszyna według zastrz. 8, znamienna tym, że środek transportu (22, 32) jest wykonany jako przenośnik taśmowy (32).
16. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że jest maszyną jednopasmową.
PL367592A 2003-05-07 2004-04-29 Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych i maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów PL210020B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP03010268A EP1475002B1 (de) 2003-05-07 2003-05-07 Filteransetzmaschine mit doppelter Belagpapierzufuhr

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL367592A1 PL367592A1 (pl) 2004-11-15
PL210020B1 true PL210020B1 (pl) 2011-11-30

Family

ID=32981832

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL367592A PL210020B1 (pl) 2003-05-07 2004-04-29 Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych i maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów

Country Status (7)

Country Link
US (1) US20040221856A1 (pl)
EP (1) EP1475002B1 (pl)
JP (1) JP2004337167A (pl)
CN (1) CN100407953C (pl)
AT (1) ATE310408T1 (pl)
DE (1) DE50301741D1 (pl)
PL (1) PL210020B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102009016311A1 (de) 2009-04-06 2010-11-18 Hauni Maschinenbau Ag Fördertrommel der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102011007430B4 (de) 2011-04-14 2013-02-07 Hauni Maschinenbau Ag Förderung von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1258773B (de) * 1964-11-14 1968-01-11 Hauni Werke Koerber & Co Kg Vorrichtung zum Umrollen von stabfoermigen Tabakartikeln, wie Zigaretten, und von Filtern mit einem Umhuellungsblatt
US4841993A (en) * 1987-03-03 1989-06-27 Korber Ag Method of and machine for making filter cigarettes
IT1229428B (it) * 1988-06-11 1991-08-08 Hauni Werke Koerber & Co Kg Dispositivo di taglio.
GB9513697D0 (en) * 1995-07-05 1995-09-06 Molins Plc Cigarette manufacture
IT1293301B1 (it) * 1997-08-06 1999-02-16 Gd Spa Metodo di rullatura di spezzoni di sigaretta.
IT1311424B1 (it) * 1999-12-13 2002-03-12 Gd Spa Metodo e macchina per la realizzazione di sigarette col filtro.

Also Published As

Publication number Publication date
US20040221856A1 (en) 2004-11-11
EP1475002A1 (de) 2004-11-10
JP2004337167A (ja) 2004-12-02
CN100407953C (zh) 2008-08-06
DE50301741D1 (de) 2005-12-29
PL367592A1 (pl) 2004-11-15
ATE310408T1 (de) 2005-12-15
CN1550163A (zh) 2004-12-01
EP1475002B1 (de) 2005-11-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11937628B2 (en) Smoking article assembly
RU2639273C2 (ru) Сборочная машина для производства сигарет и соответствующий способ сборки
AU2012264647A1 (en) Modular apparatus for smoking article manufacture
EP2928327B1 (en) Improvements relating to smoking article assembly
US4103596A (en) Apparatus for feeding and cutting cigarette filter wrapper material
JP2011182791A (ja) 煙草加工産業の棒状物品の結束
KR101193744B1 (ko) 상품에 인쇄물을 접어 부착하는 장치와 방법
PL210063B1 (pl) Sposób łączenia elementów składowych artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym, maszyna stosowana w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza osadzarka filtrów, bęben wielofunkcyjny dla artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym oraz podajnik bębnowy dla artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym
JP6434961B2 (ja) 喫煙者商品を生産するための装置
EP3277106A2 (en) Smoking article wrapper
PL210020B1 (pl) Sposób łączenia części składowych artykułów tytoniowych i maszyna w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza maszyna do osadzania filtrów
US3267820A (en) Manufacture of mouthpiece for cigarettes
EP3639680B1 (en) Production line and method for the production of rod-shaped articles of the tobacco industry
PL208640B1 (pl) Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia