PL208901B1 - Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce - Google Patents

Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce

Info

Publication number
PL208901B1
PL208901B1 PL365201A PL36520102A PL208901B1 PL 208901 B1 PL208901 B1 PL 208901B1 PL 365201 A PL365201 A PL 365201A PL 36520102 A PL36520102 A PL 36520102A PL 208901 B1 PL208901 B1 PL 208901B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
endless belt
tool
tool according
rollers
coating
Prior art date
Application number
PL365201A
Other languages
English (en)
Other versions
PL365201A1 (pl
Inventor
Claude Souron
Original Assignee
Saint Gobain Weber
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saint Gobain Weber filed Critical Saint Gobain Weber
Publication of PL365201A1 publication Critical patent/PL365201A1/pl
Publication of PL208901B1 publication Critical patent/PL208901B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F21/00Implements for finishing work on buildings
    • E04F21/02Implements for finishing work on buildings for applying plasticised masses to surfaces, e.g. plastering walls
    • E04F21/16Implements for after-treatment of plaster or the like before it has hardened or dried, e.g. smoothing-tools, profile trowels
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B44DECORATIVE ARTS
    • B44BMACHINES, APPARATUS OR TOOLS FOR ARTISTIC WORK, e.g. FOR SCULPTURING, GUILLOCHING, CARVING, BRANDING, INLAYING
    • B44B5/00Machines or apparatus for embossing decorations or marks, e.g. embossing coins
    • B44B5/02Dies; Accessories
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F21/00Implements for finishing work on buildings
    • E04F21/02Implements for finishing work on buildings for applying plasticised masses to surfaces, e.g. plastering walls
    • E04F21/04Patterns or templates; Jointing rulers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Coating Apparatus (AREA)
  • Floor Finish (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Shaping Of Tube Ends By Bending Or Straightening (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest narzędzie (1) do wykonywania motywów dekoracyjnych (5) na powłoce (3). To narzędzie zawiera matrycę ukształtowaną lub zamocowaną na naprężonej taśmie bez końca (2) obracającej się swobodnie i zawierającej co najmniej jedną część płaską stanowiącą powierzchnię oporową. Zgodnie z wynalazkiem, taśma bez końca (2) naprężona jest między co najmniej dwiema swobodnie obracającymi się rolkami (6, 7).

Description

Przedmiotem wynalazku jest narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce, w szczególności nałożonej na elewację lub na grunt.
W znany sposób, warstwę powłoki nakłada się na powierzchnię przeznaczoną do pokrycia. Powłoka może być nałożona bezpośrednio, na przykład, na beton lub na mur z cegieł, z bloków lub z kamieni. Nałożenie takiej warstwy powłoki może być wykonane przez natryskiwanie, za pomocą maszyny, albo ręcznie. Grubość powłoki służy, od zewnątrz, z jednej strony, dostarczeniu efektu dekoracyjnego, a z drugiej strony, nieprzepuszczalności, podczas gdy od wewnątrz, powłoka jest głównie dekoracyjna. W celu zachowania dobrej nieprzepuszczalności, może być nałożona warstwa powłoki o grubości od 10 do 15 mm. Może być także nałożona powłoka o mniejszej grubości w przypadku, gdy nie jest konieczne zapewnienie dobrej nieprzepuszczalności (przykład: przypadek ściany z betonu). W rezultacie, grubość powłoki rzę du 4 do 5 milimetrów jest wówczas niezbę dna tylko do zrealizowania wyglądu dekoracyjnego według wynalazku.
Z opisu patentowego FR 9805331 znane jest nakł adanie na ś wieżą warstwę powłoki, matrycy zawierającej motywy dekoracyjne. Matryca może być utworzona z folii ze sztywnego tworzywa sztucznego, lub półsztywnego o małej grubości, i mającego niski ciężar jednego metra kwadratowego. Matryca może być wykonana, na przykład, z folii polistyrenowej, chociaż inne materiały, takie jak poliuretan lub polietylen mogą być również użyte. Motywy dekoracyjne mogą być wykonane przez formowanie cieplne lub przez tłoczenie folii albo przez walcowanie tworzywa sztucznego. Matryca może być również utworzona z folii z uplastycznionego kartonu. Warstewka plastyczna o bardzo małej grubości taka jak, na przykład, warstewka z polietylenu jest przykładowo przyklejona do powierzchni folii z kartonu. Tak utworzony kompleks jest następnie wygniatany dla ukształtowania motywów dekoracyjnych.
Motywy dekoracyjne wykonane na foliach plastycznych mogą być zwielokrotnione. Te motywy mogą być, na przykład, motywami geometrycznymi i/lub przedstawiać różne typy imitacji, jak imitacje desek z drewna przedstawiające słoje i sęki różnych gatunków drzew, jak również wręgi między deskami, motywy imitujące tkaninę, płytki ceramiczne, kamienne, kostki brukowe, folie, ziemię, itd.
Matryca może być również utworzona przez rolkę z reliefem. Żądane motywy są wówczas wykonane jako relief na powierzchni rolki trzymanej za uchwyt przez użytkownika. Rolka przykładana jest do warstwy powłoki za pośrednictwem warstewki plastycznej, typu polian, aby uniknąć przylegania powłoki do rolki w celu wykonania motywów przez inkrustację na powierzchni tej powłoki. Taka rolka może być wykonana jako odlana z tworzywa sztucznego. Warstewka z polianu o grubości kilku dziesiątych części milimetra może być przebita, aby odprowadzić powietrze zawarte między warstwą powłoki i tą warstewką. Warstewka jest następnie zdejmowana natychmiast, jak tylko operacja matrycowania zostanie wykonana.
Dla wykonania motywów za pomocą tej rolki, jest niezbędne, aby jeden robotnik trzymał folię plastyczną, w czasie gdy drugi robotnik prowadzi rolkę zawierającą motywy po folii plastycznej. Aby uniknąć tej niedogodności, rolka może być bezpośrednio prowadzona po powłoce. Jednak, przejście rolki bezpośrednio po powłoce może powodować wyrywanie powłoki, zwłaszcza wówczas, gdy rolkę odrywa się od powłoki. To może powodować również tworzenie się pofalowań na powłoce. Takie pofalowania wymuszone są zmianami nacisku wywieranego przez użytkownika na rolkę podczas jej przejścia po powłoce.
Niniejszy wynalazek ma więc na celu złagodzenie niedogodności znanych ze stanu techniki proponując narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce, które jest łatwe do stosowania tylko przez jednego robotnika, i które nie powoduje ani odrywania powłoki ani jej pofalowania.
Zgodnie z wynalazkiem, narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce nałożonej na pionową ścianę, elewację lub na ściankę działową albo na grunt, posiadające rękojeść połączoną z łapą obejmującą rolkę, charakteryzuje się tym, że zawiera matrycę ukształtowaną lub zamocowaną na naprężonej taśmie bez końca, obracającej się swobodnie i zawierającej co najmniej jedną część płaską stanowiącą powierzchnię oporową.
Według jednej cechy, taśma bez końca naprężona jest między co najmniej dwiema swobodnie obracającymi się końcowymi rolkami.
Według innej cechy, co najmniej jedna końcowa rolka jest przesuwna dla regulowania naprężenia taśmy bez końca.
PL 208 901 B1
Według jeszcze innej cechy, pośrednie rolki ustawione są w jednym szeregu z dwiema końcowymi rolkami powierzchni oporowej i usytuowane są między tymi dwiema końcowymi rolkami.
Według innej cechy, rolki, na których naprężona jest taśma bez końca mają, na swoich końcach, zukosowania.
Według innej cechy, taśma bez końca jest z giętkiego tworzywa sztucznego.
Według innej cechy, matryca utworzona jest przez formowanie cieplne taśmy bez końca.
Według innej cechy, matryca zamocowana jest przez klejenie do taśmy bez końca.
Według innej cechy, narzędzie ponadto zawiera armaturę utworzoną z dwóch belek lub kołnierzy łączących z każdej strony końce każdej rolki z elementem zamocowanym do co najmniej jednej z dwóch belek, i na którym zamocowana jest r ę kojeść do chwytania narzę dzia.
Według innej cechy, między dwiema końcowymi rolkami powierzchni oporowej i powyżej tych końcowych rolek usytuowana jest dodatkowa rolka.
Według innej cechy, ta dodatkowa rolka wprowadzana jest w ruch obrotowy przez silnik sterowany obwodem sterowania.
Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce, według wynalazku, określone powyżej, znajduje zastosowanie do przemieszczenia równoległego do elewacji lub do gruntu, powodując ruch obrotowy taśmy bez końca.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony jest w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia narzędzie według wynalazku, w widoku perspektywicznym, fig. 2 przedstawia narzędzie według wynalazku, w przekroju poprzecznym, fig. 3 przedstawia część narzędzia według wynalazku, w przekroju wzdł u ż nym, a fig. 4 przedstawia inny przykł ad wykonania narzę dzia wedł ug wynalazku, w widoku z boku.
Wynalazek zostanie obecnie opisany w nawiązaniu do fig. 1 do 4.
Jak pokazano na fig. 1 do 3, narzędzie 1 według wynalazku zawiera taśmę bez końca 2 zawierającą matrycę. Na fig. 1 matryca nie jest przedstawiona. Taśma bez końca 2 ma grubość mogącą zmieniać się od 0,3 do 15 mm.
Matryca jest utworzona lub zamocowana na każdej powierzchni zewnętrznej 20 taśmy bez końca 2, lub tylko na jej części. Powierzchnia wewnętrzna 21 taśmy bez końca 2 jest korzystnie gładka. Powierzchnia zewnętrzna 20 taśmy bez końca określona jest jako powierzchnia zawierająca powierzchnię oporową taśmy bez końca 2, przy czym ta powierzchnia oporowa nałożona jest na powłokę 3 położoną na elewacji 4 lub na gruncie.
Matryca utworzona jest bezpośrednio na taśmie bez końca 2 lub jest niezależna od tej taśmy, to znaczy jest przymocowana, na przykład, przez przyklejenie jej do taśmy bez końca 2. Matryca zawiera motywy 5 utworzone z reliefów lub wnęk lub też wgłębień.
Taśma bez końca 2 wytworzona jest z materiału giętkiego, na przykład, z gumy, lateksu lub z polietylenu. Matryca może być utworzona z taśmy bez końca 2, na przykład, przez odlewanie lub przez formowanie cieplne.
Ta taśma bez końca 2 naprężona jest przez co najmniej dwie rolki 6, 7 stykające się z powierzchnią wewnętrzną 21 taśmy bez końca 2, aby utworzyć część płaską na jej powierzchni zewnętrznej 20. Ta część płaska stanowi powierzchnię oporową i przeznaczona jest do nałożenia na warstwę powłoki 3 w celu utworzenia motywów 5.
Motywy dekoracyjne 5 mogą być wykonane jako zwielokrotnione. Te motywy mogą być, na przykład, motywami geometrycznymi i/lub przedstawiać różne typy imitacji, jak imitacje desek z drewna przedstawiające słoje i sęki różnych gatunków drzew, jak również wręgi między deskami, motywy imitujące tkaninę, płytki ceramiczne, kamienne, kostki brukowe, folie, ziemię, itd.
Na fig. 1, taśma bez końca 2 naprężona jest na każdym jej końcu przez rolkę 6, 7, zwaną rolką końcową. Te dwie końcowe rolki 6, 7 są podobne i są zamontowane swobodnie i obrotowo między dwiema belkami 8, 9 lub kołnierzami. Dwie inne rolki 10, 11, również zamontowane swobodnie i obrotowo między dwiema belkami 8, 9, zwane rolkami pośrednimi, podobne do końcowych rolek 6, 7 usytuowane są z nimi w jednym szeregu. Te dwie pośrednie rolki 10, 11 obciążone są utrzymywaniem i prowadzeniem w ruchu obrotowym części płaskiej taśmy bez końca 2. Rolki 6, 7, 10, 11 mają długość równą szerokości taśmy bez końca 2. Rolki 6, 7, 10, 11 przymocowane są do belek 8, 9, na każdym ich końcu, śrubą 14. Jedna rolka końcowa, na przykład, przesuwa się swobodnie (nie przedstawiono na fig. 1 do 3) swoimi końcami w wydłużonych otworach wykonanych w każdej belce 8, 9 równolegle do części płaskiej taśmy bez końca 2. Wydłużony kształt otworów umożliwia przesunięcie rolki końcowej w stosunku do innych rolek tak, aby regulować naprężenie taśmy bez końca 2. Po wyregu4
PL 208 901 B1 lowaniu naprężenia taśmy bez końca 2, końcowa rolka utrzymywana jest nieruchomo w wydłużonym otworze, mając jednak zawsze możliwość swobodnego ruchu obrotowego.
Narzędzie 1 przemieszczane jest równolegle do elewacji lub gruntu, przy czym taśma bez końca 2 styka się z powłoką 3, na przykład, podczas zetknięcia się, aby powodować ruch obrotowy taśmy bez końca 2. Zatem, zgodnie z wynalazkiem, wybiera się punkt X usytuowany na taśmie bez końca 2, na końcu przed powierzchnią oporową taśmy bez końca 2, przy czym kierunek przemieszczania A rolki określony jest strzałką poziomą pokazaną na fig. 3. Ten punkt X pozostaje nieruchomy w stosunku do powłoki 3 na całej odległości d, odpowiadającej długości powierzchni oporowej, zbliżonej do odległości oddzielającej osie dwóch końcowych rolek 6, 7. Punkt X styka się więc z powłoką podczas określonego czasu zależnego od wielkości tej odległości d, i od prędkości przejścia narzędzia 1 według wynalazku. Podczas przemieszczania się narzędzia 1, każdy punkt matrycy staje się punktem X w danej chwili. Każdy punkt matrycy styka się więc z powłoką 3 podczas danego czasu zależnego od długości powierzchni oporowej, i od prędkości przejścia narzędzia 1. Ta zasada gąsienicy stosowana do narzędzia 1 według wynalazku, ma tę zaletę, że unika się odrywania powłoki 3 i przyklejania powłoki 3 do matrycy, przy czym każdy punkt matrycy styka się przez pewien czas z powłoką 3 zanim przejdzie powyżej rolek.
Rolki 6, 7, 10, 11 mają, na przykład, części zukosowane 60 na każdym swoim końcu. W ten sposób, i jak przedstawiono na fig. 2, taśma bez końca 2, zagina się do wewnątrz na częściach zukosowanych 60 rolek 6, 7, 10, 11. To w szczególności umożliwia uniknięcie znakowania na powłoce 3 wówczas, gdy wykonuje się wiele przylegających do siebie przejść matrycy.
Rolki wykonane są, na przykład, z aluminium, z tworzywa sztucznego jak poliuretan, z drewna lub ze stali.
Obydwie belki 8, 9 połączone są, na przykład, elementem 12 w kształcie odwróconej litery U, którego każda łapa 120, 121 przymocowana jest za pomocą śruby do belki 8, 9. Belka dolna 122 elementu 12 w kształcie odwróconej litery U usytuowana jest w pewnej odległości powyżej taśmy bez końca 2. Na tym elemencie 12, w jego środku, zamocowany jest, na przykład, języczek 13 połączony z rękojeścią 130 przewidzianą do chwytania i manipulacji narzędziem według wynalazku.
Te dwie belki 8, 9 jak i element 12 w kształcie odwróconej litery U wykonane są, na przykład, z metalu lub z tworzywa sztucznego.
Możliwe jest również pokrywanie gruntu. Wówczas także może być stosowane narzędzie 1 według wynalazku. W nawiązaniu do fig. 4, możliwe jest dodanie silnika 16, aby napędzać co najmniej jedną rolkę 15. Ten silnik 16 jest, na przykład, silnikiem elektrycznym, i może zawierać obwód sterowania 17, na przykład, sterowania na odległość przez telesterowanie. Sterowanie na odległość umożliwia uniknięcie chodzenia robotnika po powlekanym gruncie. Rolka 15 działa wtedy, na przykład, poza płaszczyzną zawierającą powierzchnię oporową tak, aby tworzyć, w widoku z boku, trójkąt między rolkami 6, 7, 15. Rolki 6, 7, 15 połączone są, na przykład, z każdym bokiem narzędzia kołnierzem 18, jak przedstawiono na fig. 4. Na fig. 4, można dostrzec otwór 19 o wydłużonym kształcie, w którym można przesuwać koniec końcowej rolki 7. Otwór utworzony jest na każdym kołnierzu łączącym rolki, aby móc przesuwać rolkę 7, a przez to regulować naprężenie taśmy bez końca 2.
Dla specjalisty z tej dziedziny jest oczywiste, że niniejszy wynalazek umożliwia zrealizowanie innych licznych przykładów wykonania, bez wykraczania poza zakres stosowania zastrzeżonego wynalazku. W rezultacie, niniejsze przykłady wykonania powinny być uważane jako podane tytułem ilustracji, i mogą one zostać zmodyfikowane w zakresie określonym przez załączone zastrzeżenia patentowe, a wynalazek nie powinien być ograniczony do wyżej podanych szczegółów.

Claims (12)

1. Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce nałożonej na pionową ścianę, elewację lub na ściankę działową, albo na grunt, posiadające rękojeść połączoną z łapą obejmującą rolkę, znamienne tym, że zawiera matrycę ukształtowaną lub zamocowaną na naprężonej taśmie bez końca (2), obracającej się swobodnie i zawierającej co najmniej jedną część płaską stanowiącą powierzchnię oporową.
2. Narzędzie według zastrz. 1, znamienne tym, że taśma bez końca (2) naprężona jest między co najmniej dwiema swobodnie obracającymi się końcowymi rolkami (6, 7).
PL 208 901 B1
3. Narzędzie według zastrz. 2, znamienne tym, że co najmniej jedna końcowa rolka (6, 7) jest przesuwna dla regulowania naprężenia taśmy bez końca (2).
4. Narzędzie według zastrz. 2 albo 3, znamienne tym, że pośrednie rolki (10, 11) ustawione są w jednym szeregu z dwiema końcowymi rolkami (6, 7) powierzchni oporowej i usytuowane są między tymi dwiema końcowymi rolkami (6, 7).
5. Narzędzie według zastrz. 4, znamienne tym, że rolki (6, 7, 10, 11), na których naprężona jest taśma bez końca (2) mają, na swoich końcach, zukosowania (60).
6. Narzędzie według zastrz. 5, znamienne tym, że taśma bez końca (2) jest z giętkiego tworzywa sztucznego.
7. Narzędzie według zastrz. 1 albo 6, znamienne tym, że matryca utworzona jest przez formowanie cieplne taśmy bez końca (2).
8. Narzędzie według zastrz. 1 albo 6, znamienne tym, że matryca zamocowana jest przez klejenie do taśmy bez końca (2).
9. Narzędzie według zastrz. 7 albo 8, znamienne tym, że ponadto zawiera armaturę utworzoną z dwóch belek (8, 9) lub kołnierzy łączących z każdej strony końce każdej rolki (6, 7, 10, 11) z elementem (12) zamocowanym do co najmniej jednej z dwóch belek (8, 9), i na którym zamocowana jest rękojeść (130) do chwytania narzędzia (1).
10. Narzędzie według zastrz. 9, znamienne tym, że między dwiema końcowymi rolkami (6, 7) powierzchni oporowej i powyżej tych końcowych rolek (6, 7) usytuowana jest dodatkowa rolka (15).
11. Narzędzie według zastrz. 10, znamienne tym, że dodatkowa rolka (15) wprowadzana jest w ruch obrotowy przez silnik (16) sterowany obwodem sterowania (17).
12. Zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce, określonego w zastrz. 1 do 11, do przemieszczania równoległego do elewacji (4) lub do gruntu, powodującego ruch obrotowy taśmy bez końca (2).
PL365201A 2001-07-13 2002-07-12 Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce PL208901B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0109389A FR2827219B1 (fr) 2001-07-13 2001-07-13 Outil pour la realisation de motifs decoratifs sur de l'enduit
PCT/FR2002/002484 WO2003006260A1 (fr) 2001-07-13 2002-07-12 Outil pour la realisation de motifs decoratifs sur de l'enduit

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL365201A1 PL365201A1 (pl) 2004-12-27
PL208901B1 true PL208901B1 (pl) 2011-06-30

Family

ID=8865499

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL365201A PL208901B1 (pl) 2001-07-13 2002-07-12 Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce

Country Status (15)

Country Link
EP (1) EP1406770B1 (pl)
JP (1) JP4002885B2 (pl)
CN (1) CN1261310C (pl)
AT (1) ATE495027T1 (pl)
BR (1) BR0205739A (pl)
DE (1) DE60238915D1 (pl)
DK (1) DK1406770T3 (pl)
ES (1) ES2359050T3 (pl)
FR (1) FR2827219B1 (pl)
HU (1) HUP0700066A2 (pl)
MA (1) MA26118A1 (pl)
PL (1) PL208901B1 (pl)
RS (1) RS50285B (pl)
TN (1) TNSN04002A1 (pl)
WO (1) WO2003006260A1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITMO20020037A1 (it) * 2002-02-18 2003-08-18 Sergio Sighinolfi Mezzi decoratori, metodo per produrre mezzi decoratori e kit di mezzidecoratori
CN104975704B (zh) * 2015-06-23 2017-03-08 曾建安 一种新型履带式压纹器
FR3055578B1 (fr) 2016-09-08 2021-12-31 Saint Gobain Weber Outil pour l'impression d'un relief sur un enduit, kit d'impression et procede d'impression correspondant
FR3071770B1 (fr) 2017-10-02 2020-11-06 Saint Gobain Weber Outil de matricage d'un enduit

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2434462A (en) * 1945-08-31 1948-01-13 James L Kempthorne Texturing device
FR2401484A1 (fr) * 1977-08-25 1979-03-23 Landis & Gyr Ag Dispositif d'empreinte d'hologrammes dans un support thermoplastique
DE7935483U1 (de) * 1979-12-17 1980-03-20 Standex International Gmbh, 4150 Krefeld Metallisches endlosband mit einer praegegravur
DE3400557C1 (de) * 1984-01-10 1985-08-29 Fa. Eduard Hueck, 5880 Lüdenscheid Verfahren zur Erzeugung von Praegegravuren auf impraegnierten Dekorpapieren
FR2613406B1 (fr) * 1987-03-31 1989-12-29 Mondelin Roger Boucharde perfectionnee

Also Published As

Publication number Publication date
ATE495027T1 (de) 2011-01-15
FR2827219B1 (fr) 2003-10-24
DE60238915D1 (de) 2011-02-24
JP4002885B2 (ja) 2007-11-07
YU17903A (sh) 2005-09-19
CN1527768A (zh) 2004-09-08
EP1406770B1 (fr) 2011-01-12
TNSN04002A1 (fr) 2006-06-01
ES2359050T3 (es) 2011-05-18
FR2827219A1 (fr) 2003-01-17
BR0205739A (pt) 2003-07-29
HUP0700066A2 (en) 2007-11-28
PL365201A1 (pl) 2004-12-27
MA26118A1 (fr) 2004-04-01
JP2004521790A (ja) 2004-07-22
EP1406770A1 (fr) 2004-04-14
DK1406770T3 (da) 2011-05-09
RS50285B (sr) 2009-09-08
WO2003006260A1 (fr) 2003-01-23
CN1261310C (zh) 2006-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0160315B1 (en) A method of forming rugged patterns on the wall surface or the like and a rugged pattern molding frame
EP1422048A3 (en) Method and device for the fabrication of composite material articles using several material dispensers and rotating work surfaces
EP1789216A4 (en) SHEET MATERIAL HAVING FOLDING CHECK RODS DEFINING A CONTINUOUS STRIP THROUGH A FOLDING LINE AND ASSOCIATED SHAPING METHOD
US20150128422A1 (en) Method of forming steel cladding construction for buildings
US20090294067A1 (en) Production line for hydraulic binder-based, tapered-edge boards
PL208901B1 (pl) Narzędzie do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce oraz zastosowanie narzędzia do wykonywania motywów dekoracyjnych na powłoce
US7431783B2 (en) Method and apparatus for production of plaster plates having 4 tapered edges
US8974619B1 (en) Method of making a decorated extruded profile
CN1149901A (zh) 连续模压件及其制造方法
ATE490371T1 (de) Auftragsvorrichtung
EP1209083A3 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Packungen mit Aussenumhüllung sowie Bobineneinheit
WO2006067479A3 (en) Roll cage
AU1646501A (en) Method for packaging objects and a packaging material in the form of a strip
DE202006010196U1 (de) Schneidfreie magnetische Bandstruktur
JP2004521790A5 (pl)
KR101417964B1 (ko) 4개의 테이퍼 에지를 구비한 수경성 결합제계 보드를 제조하는 방법 및 이러한 보드를 제조하기 위한 생산라인
JP7028937B2 (ja) 装飾物品をマーキングするための方法
WO2003004388A3 (en) Method for wetting and winding a substrate
JPS5561341A (en) Production of stiff honeycomb core material
CA2298032C (en) Method and apparatus for coating a decorative workpiece
CN101628449A (zh) 一种石膏墙布生产方法及石膏墙布生产设备
ITMO20040212A1 (it) Apparecchiatura per l'applicazione a secco di materiale incoerente di decorazione e o di rivestimento superficiale su manufatti.
CO5680468A2 (es) Metodo para la fabricacion de un producto de papel higienico, aparato para tal fabricacion y el producto de papel higienico
JPH0554395B2 (pl)
TH40897A (th) กรรมวิธีและบริภัณฑ์สำหรับการกำหนดตำแหน่งที่สอดคล้องกันของวัสดุที่ได้รับการพิมพ์ที่ความยาวของผลิตภัณฑ์ที่ทำด้วยเครื่องจักร