PL206137B1 - System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych - Google Patents

System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych

Info

Publication number
PL206137B1
PL206137B1 PL371483A PL37148304A PL206137B1 PL 206137 B1 PL206137 B1 PL 206137B1 PL 371483 A PL371483 A PL 371483A PL 37148304 A PL37148304 A PL 37148304A PL 206137 B1 PL206137 B1 PL 206137B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
expansion
holes
anchors
profile
Prior art date
Application number
PL371483A
Other languages
English (en)
Other versions
PL371483A1 (pl
Inventor
Krzysztof Raczek
Original Assignee
Raczek Krzysztofraczek Krzysztof
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Raczek Krzysztofraczek Krzysztof filed Critical Raczek Krzysztofraczek Krzysztof
Priority to PL371483A priority Critical patent/PL206137B1/pl
Publication of PL371483A1 publication Critical patent/PL371483A1/pl
Publication of PL206137B1 publication Critical patent/PL206137B1/pl

Links

Landscapes

  • Floor Finish (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest system profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych.
Wynalazek przeznaczony jest zwłaszcza dla posadzek przemysłowych jednowarstwowych i wielowarstwowych zbrojonych i niezbrojonych, wykonywanych z betonu, mieszanki betonu i żywic syntetycznych oraz żywic syntetycznych zawierających wypełniacze mineralne.
Znane jest stosowanie w układaniu posadzek listew z uchwytami. Listwy po uzyskaniu określonego stopnia stwardnienia materiału posadzki są z niej usuwane.
Znane są ze zgłoszeń wzorów użytkowych W-111691 i W-111692 rozwiązania profili dylatujących do posadzek, zwłaszcza typu przemysłowego, zestawione z profili dylatacyjnych o przekroju zbliżonym do kształtu trapezu lub litery „U z zagiętymi na zewnątrz płaszczyznami. Kształtowniki tych profili oddzielone są fartuchem amortyzującym i połączone ze sobą elementami złącznymi. Profile dylatujące mocowane są w posadzce uchwytami wychodzącymi na zewnątrz.
Znane jest również ze zgłoszenia wzoru użytkowego W-110713 rozwiązanie, które oprócz podatnego fartucha posiada elastyczną wkładkę górną i dolną z pianki poliuretanowej. Kształtowniki profili dylatujących połączone są ze sobą zrywalnymi nitami.
Wadą stosowania listew jest uciążliwe ich usuwanie oraz występujące podczas tej operacji uszkodzenia krawędzi posadzki. W związku z tym po usunięciu listew konieczna jest naprawa uszkodzonych krawędzi posadzki i zabezpieczenie ich stalowymi listwami lub kątownikami przed wykruszaniem podczas eksploatacji.
Niedogodnością zaś wszystkich rozwiązań będących zgłoszeniami wzorów użytkowych jest kłopotliwe i wadliwe połączenia profili dylatujących kształtowników z wkładkami elastycznymi za pomocą elementów złącznych. Ponadto rozwiązania te uniemożliwiają pełne zespolenie profili dylatujących z bryłami posadzki oraz ze względu na sztywne ich połączenie elementami złącznymi, utrudniają swobodne przemieszczanie się brył wskutek termicznej i skurczowej pracy posadzki.
Celem wynalazku jest opracowanie uniwersalnego, bardzo prostego i wygodnego w montażu oraz przenoszącego ekstremalne obciążenia od transportu kołowego i mechanicznych uderzeń systemu profili dylatujących.
Istotę rozwiązania według wynalazku stanowi system profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych, zestawiony z modułów dylatujących ich elementów złącznych oraz ewentualnie dybli, oznaczający się tym, że moduł dylatujący stanowi kształtownik w przekroju poprzecznym zbliżoną do litery „W z odgiętymi na zewnątrz ramionami, który ma część górną zaopatrzoną w kotwy, część środkową w przekroju poprzecznym zbliżoną do litery „W posiadającą ukształtowane zakończenia o kącie ostrym, korzystnie o kącie α = 45° oraz część dolną również zaopatrzoną w kotwy, przy czym część górna, od strony przeciwnej do jej kotew, połączona jest warstwą elastyczną z listwą dylatacyjną zaopatrzoną w kotwy.
Część środkowa kształtownika ma podłużne wgłębienie, w którym umieszczone są otwory montażowe i otwory dyblowe. Ukształtowane zakończenia części środkowej tworzą korzystnie nałożone na siebie występy zaopatrzone w otwory montażowe.
Ponadto część dolna kształtownika ma wytłoczenia wzmacniające. System profili dylatujących wyposażony jest ewentualnie w dyble osadzone w otworach dyblowych. Dyble stosowane są w posadzkach przemysłowych. Łączą one przesuwnie bryły posadzki i przenoszą obciążenia w obrębie szczeliny dylatacyjnej. W tym celu na dyble, w ich części niezabetonowanej, nałożone są tuleje.
System według wynalazku umożliwia tworzenie prostych, prostokątnych oraz łamanych linii dylatacyjnych.
W zależ noś ci od żądanego kształ tu linii dylatacyjnych stosuje się róż ne rozwią zania elementów złącznych.
Celem utworzenia prostych linii dylatacyjnych stosuje się elementy złączne stanowiące łączniki o przekroju poprzecznym zbliż onym do litery „W zaopatrzone w otwory, przy czym przekrój poprzeczny łącznika i otwory dostosowane są do przekroju poprzecznego kształtownika i jego otworów montażowych.
Elementy złączne stanowią również płaskowniki zaopatrzone w otwory, przy czym szerokość płaskownika, rozstaw i średnica jego otworów dostosowane są do średnicy oraz rozstawu otworów montażowych kształtownika.
PL 206 137 B1
Elementy złączne według wynalazku również stanowią zawiasy, których skrzydła połączone są obrotowo trzpieniem i zaopatrzone są w otwory dostosowane do otworów montażowych i ukształtowanych zakończeń.
Elementy złączne stanowią także elementy gwintowe jak śruby i nakrętki lub śruby, albo wkręty samogwintujące.
Dla utworzenia linii dylatacyjnych prostokątnych, w tym w kształcie kwadratu lub prostokąta, stosuje się system zestawiony z modułów dylatujących posiadających zakończenia ukształtowane o kącie α = 45° i elementów złącznych stanowiących elementy gwintowe. Moduły dylatujące łączy się ze sobą bezpośrednio elementami gwintowymi poprzez otwory montażowe kształtownika.
Natomiast dla utworzenia łamanych linii dylatacyjnych pod dowolnym kątem, korzystnie w zakresie kątów β = 90° - 180° stosuje się system według wynalazku zestawiony z modułów dylatujących posiadających ukształtowane zakończenie o kącie ostrym lub kącie α = 45° oraz elementów złącznych stanowiących zawiasy. Po ustawieniu modułów dylatujących według projektowanej linii łamanej łączy się je ze skrzydłami zawiasów elementami gwintowymi poprzez otwory montażowe usytuowane w ukształ towanych zakoń czeniach.
Stosując systemy według wynalazku można tworzyć dowolne konfiguracje linii szczelin dylatacyjnych posadzek.
Celem lepszego zakotwiczenia w posadzce, kotwy kształtownika i kotwy listwy dylatacyjnej zaopatrzone są w wycięcia i/lub otwory. Płaszczyzna części górnej i płaszczyzna części dolnej kształtownika oraz listwa dylatacyjna od strony kotew dla zespolenia ich z bryłą posadzki pokryte są mostkiem szczepnym. Natomiast powierzchnia kształtownika znajdująca się po przeciwnej stronie kotew pokryta jest olejem separującym. Pokrycie tej powierzchni olejem separującym zapobiega zespoleniu kształtownika z bryłą posadzki znajdującą się po przeciwnej stronie szczeliny dylatacyjnej, która zespolona jest tylko poprzez warstwę elastyczną z listwą dylatacyjną co umożliwia jej przemieszczanie podczas dylatacji.
Jako mostek szczepny stosuje się żywicę epoksydową lub mostki mineralne na bazie cementów, a jako olej separujący - olej separujący do deskowania. Jako warstwę elastyczną korzystnie stosuje się taśmę elastyczną pokrytą dwustronnie klejem do metalu. Z uwagi na warunki wytrzymałościowe i korozyjne, a także ze względów technologicznych, kształtownik wykonany jest ze stalowej blachy głębokotłocznej, miedzi lub aluminium albo ich stopów.
Z tych samych wzglę dów listwa dylatacyjna wykonana jest z blachy stalowej, blachy nierdzewnej, miedzi lub aluminium albo ich stopów.
Zaletą systemu profili dylatujących według wynalazku jest prosty i wygodny jego montaż. Umożliwia on wykonanie posadzek przemysłowych o prostej linii dylatacyjnej oraz o dowolnym łamanym jej kształcie, uzyskując dowolne kształty pól dylatacji. Ma to szczególnie znaczenie przy pokonywaniu słupów, podpór oraz innych przeszkód w posadzce. Okucie krawędzi szczeliny z jednej strony przez kształtownik, a z drugiej przez listwę dylatacyjną połączonych ze sobą przez sklejenie warstwą elastyczną nie tylko osłania szczelinę, ale także zapobiega wybijaniu jej krawędzi przez środki transportu oraz działanie innych sił mechanicznych.
Posadzka wykonana z zastosowaniem systemu profili dylatujących według wynalazku pozbawiona jest niepożądanych progów i charakteryzuje się pełną szczelnością. Ponadto wytrzymuje ona ekstremalne obciążenia mechaniczne i odznacza się dużą trwałością oraz stabilnością eksploatacyjną.
Przedmiot wynalazku został zilustrowany w przykładowych jego wykonaniach na rysunkach, na których fig. 1 przedstawia moduł dylatujący w widoku z przodu, fig. 2 jego powiększony widok z boku, fig. 3 powiększony przekrój poprzeczny wzdłuż płaszczyzny A-A, a fig. 4 jego widok z góry, fig. 5 przekrój podłużny dybla wraz z tuleją fig. 6 przekrój poprzeczny modułu dylatującego z osadzonym w nim dyblu wraz z tuleją fig. 7 widok z przodu łącznika o przekroju poprzecznym zbliżonym do litery „W, a fig. 8 jego przekrój poprzeczny, fig. 9 fragmentaryczny widok z góry modułów dylatujących połączonych w prostą linię dylatacyjną z zastosowaniem tego łącznika, a fig. 10 jego przekrój poprzeczny, fig. 11 widok z przodu elementu złącznego stanowiącego płaskownik, a fig. 12 fragmentaryczny widok z przodu modułów dylatujących połączonych płaskownikiem, fig. 13 fragmentaryczny widok modułów dylatujących połączonych ze sobą pod kątem prostym, fig. 14 widok z przodu elementu złącznego stanowiącego zawias po jego rozłożeniu, a fig. 15 jej widok z góry, natomiast, fig. 16 fragmentaryczny widok z góry modułów dylatujących połączonych ze sobą zawiasą pod kątem rozwartym.
PL 206 137 B1
Jak uwidoczniono na fig. 1-4 moduł dylatujący stanowi kształtownik 1 w przekroju poprzecznym zbliżony do litery „W z odgiętymi na zewnątrz ramionami, mający część górną zaopatrzoną w kotwy 2, część środkową w przekroju poprzecznym zbliżonym do litery „W' oraz część dolną, znacznie szerszą od części górnej, zaopatrzoną w kotwy 3. Część dolna zaopatrzona jest również w poprzeczne wytłoczenia wzmacniające 4. Część środkowa kształtownika 1 ma podłużne wgłębienie 5 zaopatrzone w otwory montażowe 6 i otwory dyblowe 7 oraz ukształtowane zakończenia 8 o kącie α = 45° utworzone przez zagięcie pod tym kątem i nałożenie na siebie występów 9 i 10 zaopatrzonych w otwory montażowe 11 i 12. Część górna od strony przeciwnej do kotew 2 połączona jest warstwą elastyczną 13 z listwą dylatacyjną 14 zaopatrzoną w kotwy 15. Warstwa elastyczna 13 stanowi taśmę poliuretanową o grubości 3 mm pokrytą dwustronnie klejem do metalu. Kotwy 2, 3 i 15 zaopatrzone są w wycięcia 16 oraz otwory 17. Kotwy 2, 3 i 15 wykonane są przez wycięcie ich odpowiednio w części górnej i dolnej kształtownika 1 oraz w listwie dylatacyjnej 14 i odgięcie ich o kąt prosty w kierunku brył posadzki.
Jak przedstawiono na fig. 5 i fig. 6 moduł dylatujący wyposażony jest w dyble 18 osadzone w otworach dyblowych 7 w połowie ich długości.
Na dyble 18 od strony niezabetonowanej posadzki nasadzone są suwliwie tuleje 19 z tworzywa sztucznego o długości nieco większej od jego części wystającej.
Fig. 7 i fig. 8 przedstawia łącznik 20 mający przekrój poprzeczny zbliżony do litery „W1. Łącznik zaopatrzony jest w otwory 21 dostosowane średnicą i rozstawem do średnicy i rozstawu otworów montażowych 6 usytuowanych w części środkowej kształtownika 1.
Jak uwidoczniono na fig. 9 łącznik 20 stanowi element systemu, który umożliwia łączenie modułów dylatujących w prostą linię dylatacyjną.
Jak pokazano na fig. 10 moduły dylatujące łączy się ze sobą w prostą linię dylatacyjną przez nałożenie na nie w ich miejscu styku łącznika 20 i skręcenie poprzez otwory montażowe 6 oraz otwory elementami gwintowymi 22.
Fig. 11 pokazuje inne rozwiązanie elementu złącznego, umożliwiające łączenie modułów dylatujących w prostą linię dylatacyjną, stanowiące płaskownik 23 zaopatrzony w otwory 24.
Sposób łączenia modułów dylatujących za pomocą płaskownika 23 zilustrowany jest fragmentarycznie na fig. 12. Po ustawieniu modułów dylatujących wzdłuż linii dylatacyjnej, płaskownik 23 umieszcza się symetrycznie do ich płaszczyzny styku we wgłębieniu 5 kształtownika 1 i poprzez otwory 24 i otwory montażowe 6 skręca je elementami gwintowymi 22.
Jak uwidoczniono na fig. 13 moduły dylatujące mające ukształtowane zakończenia o kącie α = 45° stosuje się również do łączenia ich pod kątem prostym. W tym celu ustawia się je do siebie ścięciami ukształtowanych zakończeń 8 i skręca bezpośrednio poprzez otwory montażowe 11 i 12 elementami gwintowymi 22.
Fig. 14 i fig. 15 ilustruje jeszcze inne rozwiązanie elementu złącznego stanowiącego zawias 25, przeznaczone do montażu modułów dylatujących usytuowanych względem siebie pod kątem β = 90° - 180°.
Jak uwidoczniono na fig. 14 i fig. 15 zawias 25 ma skrzydła 26 i 27 połączone ze sobą obrotowo trzpieniem 28. Skrzydła 26 i 27 zaopatrzone są odpowiednio w otwory 29 i 30 dostosowane do otworów montażowych 11 i 12 ukształtowanego zakończenia 8.
Jak zostało przedstawione na fig. 16 moduły dylatujące łączy się zawiasami 25 w ten sposób, że do ich ukształtowanych zakończeń 8 mocuje się elementami gwintowymi 22 skrzydła 26 i 27 poprzez otwory 29 i 30 i odpowiednio otwory montażowe 11 i 12 ukształtowanego zakończenia 8. Następnie tak połączone moduły dylatujące ustawia się pod żądanym kątem i unieruchamia.
Kształtowniki 1 w przykładowych rozwiązaniach mają długość 2 m i zostały wykonane ze stalowej blachy głębokotłocznej o grubości 1,5 mm. Również łączniki 20 zostały wykonane z blachy stalowej głębokotłocznej o grubości 1,5 mm.
System profili dylatujących według wynalazku w przykładowym wykonywaniu posadzki przemysłowej stosuje się w ten sposób, że na przygotowanym i utwardzonym podłożu gruntowym układa się folię PCV jako warstwę poślizgową.
Następnie w przypadku posadzki zbrojonej montuje się moduły dylatujące według wynalazku zgodnie z projektowanymi liniami dylatacji, po czym w tak utworzonych polach układa zbrojenie. Tak wykonane pola dylatacyjne zalewa się mieszanką betonową o składzie określonym w projekcie w zależności od przeznaczenia posadzki. W zależności od celów projektowych do mieszanki betonowej dodaje się znanych preparatów chemicznych celem spowolnienia lub przyśpieszenia procesu dojrzewania betonu, po czym zagęszcza ją przez zawibrowanie. Po zawibrowaniu ściąga się nadmiar
PL 206 137 B1 mieszkanki betonowej listwą wibracyjną. Celem uzyskania poziomu i odpowiedniej gładkości powierzchni, górną warstwę posadzki poddaje się procesowi zacierania szlifierką oscylacyjną wyposażoną w tarczę talerzową.
Następnie tak wykonaną posadzkę poddaje się pielęgnacji np. przez spryskiwanie jej preparatami olejopochodnymi celem uniknięcia gwałtownego odparowania wody. Posadzka uzyskuje końcową wytrzymałość mechaniczną po około 28 dniach.
System profili dylatujących według wynalazku ma szerokie zastosowanie do wszelkiego rodzaju posadzek, zwłaszcza przemysłowych, dla zapewnienia dylatacji skurczowej w dowolnej konfiguracji w szczelinach.
Stosuje się go dla dylatacji wokół słupów, podpór i innych przeszkód występujących w układaniu posadzek. Ma on również zastosowanie do podziału dylatacyjnego, zamiast nacinania posadzki. Wówczas stosuje się go w wersji bez dyblowania. Korzyścią jaką uzyskuje się w tym zastosowaniu są okute szczeliny.

Claims (16)

1. System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych, zestawiony z modułów dylatujących ich elementów złącznych oraz ewentualnie dybli, znamienny tym, że moduł dylatujący stanowi kształtownik (1) w przekroju poprzecznym zbliżony do litery „W z odgiętymi na zewnątrz ramionami, który ma część górną zaopatrzoną w kotwy (2), część środkową w przekroju poprzecznym zbliżoną do litery „W' posiadającą ukształtowane zakończenia (8) o kącie ostrym, korzystnie o kącie α = 45° oraz część dolną również zaopatrzoną w kotwy (3), przy czym część górna, od strony przeciwnej do jej kotew (2), połączona jest warstwą elastyczną (13) z listwą dylatacyjną (14) zaopatrzoną w kotwy (15).
2. System profili według zastrz. 1, znamienny tym, że część środkowa kształtownika (1) ma podłużne wgłębienie (5), w którym umieszczone są otwory montażowe (6) i otwory dyblowe (7).
3. System profili według zastrz. 1, znamienny tym, że ukształtowane zakończenia (8) tworzą korzystnie nałożone na siebie występy (9 i 10) zaopatrzone są w otwory montażowe odpowiednio (11 i 12).
4. System według zastrz. 1, znamienny tym, że część dolna kształtownika (1) ma wytłoczenia wzmacniające (4).
5. System według zastrz. 1 i 2, znamienny tym, że wyposażony jest ewentualnie w dyble (18) osadzone w otworach dyblowych (7).
6. System według zastrz. 1 i 5, znamienny tym, że na dyble (18) w ich części niezabetonowanej nałożone są tuleje (19).
7. System według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy złączne stanowią łączniki (20) o przekroju poprzecznym zbliżonym do litery „W' zaopatrzone w otwory (21), przy czym przekrój poprzeczny łącznika (20) i otwory (21) dostosowane są do przekroju poprzecznego kształtownika (1) i jego otworów montażowych (6).
8. System według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy złączne stanowią płaskowniki (23) zaopatrzone w otwory (24), przy czym szerokość płaskownika (23), rozstaw i średnica otworów (24) dostosowane są do średnicy oraz rozstawu otworów montażowych (6) kształtownika (1).
9. System według zastrz. 1 i 3, znamienny tym, że elementy złączne stanowią zawiasy (25) których skrzydła (26) połączone są obrotowo trzpieniem (28) i zaopatrzone są w otwory (29 i 30) dostosowane do otworów montażowych (11 i 12) ukształtowanych zakończeń (8).
10. System według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy złączne stanowią elementy gwintowe (22) jak śruby i nakrętki lub śruby, albo wkręty samogwintujące.
11. System według zastrz. 1, znamienny tym, że kotwy (2 i 3) kształtownika (1) i kotwy (15) listwy dylatacyjnej (14) zaopatrzone są w wycięcia (16) i/lub otwory (17).
12. System według zastrz. 1, znamienny tym, że płaszczyzna części górnej i płaszczyzna części dolnej kształtownika (1) oraz listwa dylatacyjna (14) od strony ich kotew odpowiednio (2 i 3) oraz (15) pokryte są mostkiem szczepnym, a powierzchnia kształtownika (1) znajdująca się po przeciwnej stronie kotew (3) olejem separującym.
PL 206 137 B1
13. System według zastrz. 1 i 2, znamienny tym, że jako mostek szczepny stosuje się żywicę epoksydową lub mostki mineralne na bazie cementów, a jako olej separujący - olej separujący do deskowania.
14. System według zastrz. 1, znamienny tym, że jako warstwę elastyczną (13) korzystnie stosuje się taśmę elastyczną pokrytą dwustronnie klejem do metalu.
15. System według zastrz. 1, znamienny tym, że kształtownik (1) wykonany jest ze stalowej blachy głębokotłocznej, miedzi lub aluminium, albo ich stopów.
16. System według zastrz. 1, znamienny tym, że listwa dylatacyjna (14) wykonana jest z blachy stalowej, blachy nierdzewnej, miedzi lub aluminium, albo ich stopów.
PL371483A 2004-12-01 2004-12-01 System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych PL206137B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL371483A PL206137B1 (pl) 2004-12-01 2004-12-01 System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL371483A PL206137B1 (pl) 2004-12-01 2004-12-01 System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL371483A1 PL371483A1 (pl) 2006-06-12
PL206137B1 true PL206137B1 (pl) 2010-07-30

Family

ID=38739540

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL371483A PL206137B1 (pl) 2004-12-01 2004-12-01 System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL206137B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL371483A1 (pl) 2006-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100297913B1 (ko) 콘크리트이음매용밀봉장치
RU2553813C2 (ru) Способ и устройство для усиления и облегчения несущих конструкций пола и крыши
US20080267704A1 (en) Plate concrete dowel system
US20040107661A1 (en) Device for equipping an expansion joint, in particular an expansion joint between concrete slabs
US20150173995A1 (en) Tactile plate assembly
US20070256380A1 (en) Joints for concrete slabs, and joint supports
US20120102862A1 (en) Metal edging for concrete slabs
AU2009304601B2 (en) Concrete casting elements
JP4137287B2 (ja) 高耐久性構造埋設型枠工法
PL206137B1 (pl) System profili dylatujących, zwłaszcza dla posadzek przemysłowych
EP3179008A1 (en) Brick siding system
JP3787576B2 (ja) コッター式継手装置
KR102358453B1 (ko) 콘크리트 구조물의 단면 감소부재와 고정대의 구조 및 그 시공방법
JP4796325B2 (ja) 発泡性断熱体の型枠部材と改良されたセパレータを用いた鉄筋コンクリート構造物の施工方法
WO2004104310A2 (en) System for enhancing the durability of wood construction
RU2053334C1 (ru) Решетчатая арматура для бетонной плиты и плитообразный элемент стеновой опалубки для монолитного оболочного бетонного здания
EP0072814B1 (en) A beam-like building component of curable material, a method of manufacturing such a building component, and a method for producing a frame or structure for a building or part of a building with the use of such building material
SE516901C2 (sv) Prefabricerat armerat bärande byggkonstruktionselement, samt förstyvningsplåtelement för en sådan konstruktion
KR101907001B1 (ko) 보온 및 결로 방지된 천장보강 물탱크
JP5378137B2 (ja) 既存布基礎および土台の補強構造
JP4739408B2 (ja) 乾式暖房システムの2枚上板の施工構造及び方法
CN218437825U (zh) 一种装配式坡瓦屋面防水保温板与型钢的连接结构
WO2013150166A1 (es) Panel de construcción aislante de fácil adherencia y alta resistencia mecánica, y su aplicación en obras nuevas y de rehabilitación
KR102226902B1 (ko) A형 스틸밴드 보강재를 이용한 콘크리트 구조물 시공방법
JP2008121239A (ja) 基礎の補強構造

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091201