PL204030B1 - Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych - Google Patents

Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych

Info

Publication number
PL204030B1
PL204030B1 PL349852A PL34985200A PL204030B1 PL 204030 B1 PL204030 B1 PL 204030B1 PL 349852 A PL349852 A PL 349852A PL 34985200 A PL34985200 A PL 34985200A PL 204030 B1 PL204030 B1 PL 204030B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
exposure
information
priority
time
category
Prior art date
Application number
PL349852A
Other languages
English (en)
Other versions
PL349852A1 (en
Inventor
Joakim Jonason
Mats Dahlgren
Mats Hylin
Original Assignee
Stroeer Infoscreen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=20414595&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL204030(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Stroeer Infoscreen Gmbh filed Critical Stroeer Infoscreen Gmbh
Publication of PL349852A1 publication Critical patent/PL349852A1/xx
Publication of PL204030B1 publication Critical patent/PL204030B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F27/00Combined visual and audible advertising or displaying, e.g. for public address
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F9/00Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements
    • G09F9/30Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements in which the desired character or characters are formed by combining individual elements
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09GARRANGEMENTS OR CIRCUITS FOR CONTROL OF INDICATING DEVICES USING STATIC MEANS TO PRESENT VARIABLE INFORMATION
    • G09G5/00Control arrangements or circuits for visual indicators common to cathode-ray tube indicators and other visual indicators
    • G09G5/003Details of a display terminal, the details relating to the control arrangement of the display terminal and to the interfaces thereto
    • G09G5/006Details of the interface to the display terminal

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Computer Hardware Design (AREA)
  • Controls And Circuits For Display Device (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Synchronizing For Television (AREA)
  • Debugging And Monitoring (AREA)
  • Photoreceptors In Electrophotography (AREA)
  • Optical Communication System (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych.
Ze szwedzkiej publikacji patentowej SE-C2-507 473 i z publikacji międzynarodowej WO 97/41546, znany jest elastyczny system, w którym zewnętrzni pośrednicy informacji są w stanie dynamicznie sterować w czasie rzeczywistym transmisją rozkazów wyświetlania poprzez projektory informacji do większych, publicznych, umieszczonych w różnych miejscach i w różnych odległościach, oddzielnych przeznaczonych do tego celu wyświetlaczach.
Jednym z celów znanego systemu jest, aby umożliwiał on konfigurowanie obrazów, informacji wizyjnych, wiadomości i zapowiedzi zgodnie z nowoczesną technologią cyfrową zapewniającą szybką komunikację. Następnym celem jest umożliwienie zmiany w czasie rzeczywistym obrazu, informacji wizyjnej lub innej informacji praktycznie tak często, jak to wynika z potrzeb, co zapewnia szybką komunikację oraz umożliwia wyświetlanie podobnej lub określonej informacji w miejscach oddalonych od siebie, a także umożliwia przekaz wiadomości alternatywnie np. z reklamami.
Znany system dotyczy sposobu koordynacji i sterowania projektorami w cyfrowym systemie informacji do wyświetlania informacji na urządzeniu wyświetlającym za pośrednictwem projektora, przy czym informacja wyświetlana jest w miejscach z zasady dostępnych i powszechnie uczęszczanych publicznie.
Abonenci wyświetlanej informacji są dołączeni do centrum sterowania poprzez interfejsy telekomunikacyjne dla całodobowej transmisji informacji, połączonym ze skomputeryzowanymi urządzeniami dla koordynacji i sterowania projektora
Centrum sterowania może tworzyć i uaktualniać listę wyświetlania/odtwarzania/ekspozycji w czasie rzeczywistym za pomocą pól rozkazu sterującego, drogą dynamicznego w czasie rezerwowania informacji do wyświetlenia, pobraną od pośrednika informacji mającego procedury sterujące dołączone do abonamentu, które są przezroczyste dla transmisji informacji do procedur sterujących centrum sterowania do transmisji informacji w systemie.
Lista wyświetlania zawiera rozkazy sterujące, które koordynują i sterują projektory z uwzględnieniem tego, co ma być wyświetlane, kiedy będzie wyświetlane, gdzie to będzie wyświetlane i jak długo oraz powoduje, że projektory, niezależnie otrzymują tę samą lub różną informację do wyświetlenia zgodnie z listą wyświetlania.
Administrator cyfrowego systemu informacji może uaktualniać listę wyświetlania pożądanymi informacjami dowolnie i w każdym czasie, gdyż dynamiczne rezerwowanie może być zmieniane lub opóźniane.
Projektor może także przerwać wyświetlanie informacji, gdy wybrane urządzenia wyświetlające lub projektor jest/są wizyjnie niedostępne w danym miejscu publicznym.
W tym rozwią zaniu lista ekspozycji moż e zawierać rezerwowe pola rozkazów dla uaktualniania za pomocą rozkazów sterujących poprzez interfejs pośrednika, gdzie rozkazy sterujące mogą być ustawiane w kolejkę, gdy lista ekspozycji nie ma w danej chwili pól instrukcji uaktualniających.
Znany system dotyczy także układu zespołów do realizacji wyżej wspomnianego sposobu dla obsługi ekspozycji do tworzenia listy ekspozycji.
We wcześniejszych rozwiązaniach, wcześniejszych niż szwedzka publikacja patentowa SE-C2-507 473 i międzynarodowa publikacja WO 97/41546 nie rozpatrywano lub nie proponowano użycia listy wyświetlania, odtwarzania lub listy ekspozycji. Stąd bloki wyświetlania różnej informacji we wcześniejszych rozwiązaniach, które dla przykładu trwają jedną godzinę są w zasadzie powtarzane co godzinę. Jeżeli ma być wyświetlana nowa informacja, to blok informacji musi być poprawiony, co może być wykonane na wiele różnych sposobów, żaden z nich nie został dostatecznie ujawniony we wcześniejszych rozwiązaniach. Te wcześniejsze systemy rozwiązań są bardzo czasochłonne we wprowadzaniu nowych bloków informacji i nie wszystkie posiadają właściwą dynamikę wprowadzania przez listę wyświetlania dla możliwego 24-godzinnego cyklicznego wyświetlania w różnych okresach czasu. Taka lista wyświetlania uniemożliwia również powtarzalną retransmisję bloków informacji.
Wadą i problemem związanym ze znanym systemem opisanym w wymienionym patencie i zgłoszeniu, jest to, że lista odtworzenia jest niejednakowo używana do wyświetlania żądanych spotów/bloków informacji od pośredników. Jeśli na przykład projektor przerywa wyświetlanie informacji gdy wybrane urządzenia wyświetlające lub projektor jest/są wizualnie niedostępne w określonym miejscu publicznym dla informacji na przykład o przychodzącym pociągu, to spoty/bloki o tym kawałku informacji
PL 204 030 B1 powinny być wyświetlane w innym dogodnym okresie czasu, zgodnie z listą wyświetlania/odtwarzania/ekspozycji. Nie jest łatwym zadaniem użycie takiego systemu do spełnienia życzenia pośredników, co do założonej wiarygodności i innych parametrów.
Jest więcej przypadków do poprawienia, na przykład kiedy na stacji metra zepsują się projektory/kamery/wyświetlacze cyfrowe, pilne wiadomości pokazywane na wyświetlaczach, rozkłady jazdy itd.
Z tego powodu do rozwiązania związanych z powyższym problemów potrzebne są efektywne sposoby i układy.
Celem wynalazku jest rozwiązanie problemów związanych z przyporządkowaniem kategorii informacji i priorytetu ekspozycji dla spotów i bloków informacji w celu sterowania i koordynacji projektorów w cyfrowym systemie informacji sterowanym lub częściowo sterowanym poprzez listę wyświetlania, odtwarzania, ekspozycji lub podobne.
Cel ten realizuje sposób wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych, który charakteryzuje się tym, że czas ekspozycji najpierw dzieli się na szczeliny czasowe stanowiące wielokrotność dowolnie krótkiego przyjętego czasu trwania a następnie każdej kategorii ekspozycji przyporządkowuje się szczelinę czasową o określonej wielkości, przy czym po uzyskania sygnału z czujnika detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu szczeliny czasowe ulegają przesunięciu o czas zasłonięcia.
W sposobie wedł ug wynalazku sterowanie ekspozycją przeprowadza się w sposób eliminują cy bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii.
W sposobie wedł ug wynalazku do okreś lonej kategorii ekspozycji przypisuje się kod ustawiają cy ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych.
W sposobie wedł ug wynalazku każ dej nowo wprowadzonej szczelinie czasowej w ekspozycji przyporządkowuje się jednakowy priorytet wyświetlania.
W sposobie według wynalazku w trakcie kontynuacji ekspozycji obniża się priorytet szczeliny czasowej poprzedniej ekspozycji dzieląc go przez liczbę wszystkich przewidzianych w przyszłości wyświetleń.
W sposobie wedł ug wynalazku jeś li otrzymana liczba priorytetu stanowi nieskoń czoną liczbę dziesiętną, zaokrągla się ją.
W sposobie wedł ug wynalazku ekspozycję steruję się tak, ż e najpierw wy ś wietlana jest jest szczelina czasowa o najwyższej wartości priorytetu następnie kolejno szczeliny o niższych wartościach, przy czym szczeliny o wartości priorytetu bliskiej zeru eliminuje się z ekspozycji.
Cel wynalazku realizuje realizuje również układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych, który charakteryzuje się tym, że jego centrum sterowania składa się ze znanego sterującego zespołu elektronicznego do dzielenia czasu ekspozycji na szczeliny czasowe stanowiące wielokrotność dowolnie krótkiego przyjętego czasu trwania oraz przyporządkowania każdej kategorii ekspozycji szczeliny czasowej o określonej wielkości, ze znanego elektronicznego urządzenia liczącego, a równocześnie eliminującego bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii oraz przypisującego każdej określonej kategorii ekspozycji odpowiedni kod ustawiający ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych, z elektronicznego zespołu liczącego do wyznaczania priorytetu pierwszej ekspozycji i obliczania priorytetu kolejnych ekspozycji, oraz ze znanego zespołu elektronicznego przesuwającego szczeliny czasowe odpowiadające sygnałowi czujnika detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu o czas zasłonięcia obrazu.
W układzie według wynalazku sterujący zespół elektroniczny eliminuje bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii.
W ukł adzie wedł ug wynalazku steruj ący zespół elektroniczny przypisuje do okreś lonej kategorii ekspozycji kod ustawiający ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych.
W układzie według wynalazku sterujący zespół elektroniczny przyporządkowuje każdej nowo wprowadzonej szczelinie czasowej w ekspozycji jednakowy priorytet wyświetlania.
W ukł adzie wedł ug wynalazku sterują cy zespół elektroniczny obniża w trakcie kontynuacji ekspozycji priorytet szczeliny czasowej poprzedniej ekspozycji dzieląc go przez liczbę wszystkich przewidzianych w przyszłości wyświetleń.
W układzie według wynalazku sterujący zespół elektroniczny w przypadku gdy otrzymana liczba priorytetu stanowi nieskończoną liczbę dziesiętną, zaokrągla ją.
W układzie według wynalazku sterujący zespół elektroniczny ekspozycją steruje tak, że najpierw wyświetlana jest szczelina czasowa o najwyższej wartości priorytetu następnie kolejno szczeliny o niższych wartościach, przy czym szczeliny o wartości priorytetu bliskiej zeru eliminuje z ekspozycji.
PL 204 030 B1
Wynalazek jest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym Fig. 1 pokazuje system do koordynacji i sterowania projektorów w cyfrowym systemie informacji do wyświetlania informacji zgodnie z wynalazkiem, oraz w tabeli pokazującej listę wyświetlania implementującą sposób przedstawianego wynalazku.
Prezentowany wynalazek dotyczy sposobu przyporządkowywania kategorii informacji i priorytetu ekspozycji dla spotów lub bloków informacji dla dynamicznej koordynacji i sterowania projektorów w cyfrowym systemie informacji do wyświetlania informacji na co najmniej jednym urzą dzeniu wyś wietlającym poprzez co najmniej jeden projektor dla każdego urządzenia wyświetlającego, gdzie informacja jest wyświetlana w miejscach dostępnych i uczęszczanych publicznie. Wynalazek dotyczy także układu urządzeń do uzyskania tego sposobu.
Prezentowany wynalazek opisuje jak używać listę wyświetlania/odtwarzania/ekspozycji zgodnie z dynamicznym systemem, aby uniknąć wad zwią zanych z nieeksponowanymi spotami lub blokami informacji na liście.
We wcześniejszych rozwiązaniach nie proponowano użycia listy wyświetlania, odtwarzania lub listy ekspozycji. Stąd bloki wyświetlania różnej informacji we wcześniejszych rozwiązaniach, które dla przykładu trwają jedną godzinę są w zasadzie powtarzane co godzinę. Jeżeli ma być wyświetlana nowa informacja, to blok informacji musi być poprawiony, co może być wykonane na wiele różnych sposobów, żaden z nich nie został dostatecznie ujawniony we wcześniejszych rozwiązaniach. Te wcześniejsze systemy rozwiązań są bardzo czasochłonne we wprowadzaniu nowych bloków informacji i nie wszystkie posiadają właściwą dynamikę wprowadzania przez listę wyświetlania umożliwiającego 24-godzinne cykliczne wyświetlanie w różnych okresach czasu. Taka lista wyświetlania uniemożliwia również powtarzalną retransmisję bloków informacji.
Projektor/kamera mogą być cyfrowymi urządzeniami do wyświetlania lub wchodzić w skład cyfrowego urządzenia wyświetlającego, takiego jak wyświetlacz LCD, wyświetlacz plazmowy, cyfrowy odbiornik telewizyjny itd.
Chociaż zastosowanie rozwiązania jest tu ograniczone do stacji metra, jest zrozumiałe, że wynalazek nie ogranicza się do tych zastosowań. Jak wspomniano uprzednio, wynaleziony system może być używany w miejscach, o których wiadomo, że są odwiedzane przez duże skupiska ludności, lub gdzie oglądane są reklamy, takich jak stacje kolejowe, porty lotnicze, miejsca zewnętrzne, kina, telewizja w domach itd., dodatkowo na stacjach metra.
Fig. 1 pokazuje układ 10, dla koordynowania i sterowania projektorów w cyfrowym systemie informacji do wyświetlania informacji na urządzeniach wyświetlających, takich jak wolnostojące ekrany, ekrany ścienne, ściany, podwieszane ekrany lub inne środki stosowne do reprodukcji lub ekspozycji informacji obrazowej w formie tekstu, fotografii, obrazów ruchomych, informacji wizyjnych itd. (wyświetlacze nie są pokazane na rysunku).
Układ składa się z centrum sterowania 12 posiadającym interfejs komunikacyjny 14, który łączy nieograniczoną liczbę skomputeryzowanych urządzeń 16, 18, 20, które są umieszczone w dowolnych odległościach od siebie, dla sterowania projektorów 22 lub jak wspomniano innych projektorów takich jak wyświetlacze LCD, odbiornik telewizyjny 40, których informacje wizyjne lub obrazy są wyświetlane w poprzednio wymienionych miejscach publicznych.
Stąd w innych rozwiązaniach urządzenia wchodzące w skład skomputeryzowanych urządzeń 16, 18, 20, projektor 22 jest zastępowany wyświetlaczem elektronicznym (tu nie pokazanym), takim jak duży ekran obrazu w technologii LCD, technologii LED lub podobnym. Komputer stacyjny 34 jest wtedy wyposażony w duży ekran obrazu lub jest zewnętrznie dołączony do takiego ekranu. Wskazane jest, aby do komputera stacyjnego 34 dołączone były komputery projektora 38 i baza danych 36. Informacja jest transmitowana z centrum sterowania 12 generalnie w ten sam sposób jak to opisano poprzednio. Jednakże, każdy oddzielny, duży ekran obrazu może być adresowany bezpośrednio poprzez sieć radiową 14, gdzie ekrany są sterowane z centrum sterowania 12, które posiada nadmiarowość. W ten sposób w ilustrowanym przypadku skomputeryzowane urządzenia 16, 18, 20 tworzą elektroniczne wyświetlanie za pomocą komputera sterującego 34, a wymieniony projektor 22 powoduje wyświetlanie.
Zilustrowany układ obejmuje także agencję reklamową, która jest dołączona do centrum sterowania 12 poprzez komputer 24 i modem 26 lub podobnie. Chociaż pokazany jest tylko jeden modem dołączony do komputera centralnego 28 centrum sterowania. Agencja reklamowa może być także firmą zajmującą się cyfrową reprodukcją informacji włączanej do listy ekspozycji zgodnie z wcześniejszym rozwiązaniem. Alternatywnie centrum sterowania 12 i stacje 32 mogą być wewnętrzne i/lub zewnętrzne,
PL 204 030 B1 zatem zewnętrzna stacja lub stacje 32 tworzą lub należą do wspomnianej firmy reprodukującej informacje. Stąd pośrednicy informacji 24 mogą zamówić, aby ich informacje były wprowadzane przez firmę zewnętrzną.
Komputer centralny 28 w centrum sterowania 12 zawiera także bazę danych 30, w przypadku ilustracji dwie bazy danych. Baza danych 30 może być dołączona zewnętrznie do komputera centralnego. Centrum sterowania zawiera także stacje 32, które najchętniej dołączone są do komputera centralnego 28 poprzez lokalną sieć (LAN). Stacje 32 używane są przez personel obsługujący centrum sterowania 12 w monitoringu, sprawdzaniu, konserwacji i uaktualniania działań w komputerze centralnym poprzez jego bazy danych. Administrator centralnego sterowania może wprowadzać rozkazy sterowania projektora poprzez stacje, na przykład, kiedy informacja jest kierowana konkretnie do podróżnych i pasażerów podróżujących okrętem, pociągiem, metrem, samolotem lub innymi środkami transportu, które wymagają określonych informacji. Informacja może zawierać czasy przyjazdów/przylotów i odjazdów/odlotów pasażerskich środków transportu. Administrator poprzez projektory 22 steruje wewnętrznie jak, co, kiedy i gdzie będzie wyświetlone jako informacja. Jednakże, w tym kontekście ważną cechą jest, że zewnętrzni pośrednicy informacji 24 mogą dawać instrukcje sterowania do projektorów 22 odnośnie informacji, że zewnętrzni pośrednicy 24 wymagają, aby układ 10 wyświetlał poprzez projektory 22, każdy z pośredników osobno poprzez modemy 26. Można to osiągnąć zgodnie z jednym rozwiązaniem wcześniejszego wynalazku bez włączania stacji 32 w procedurę transmisji rozkazów sterujących do komputera centralnego 28.
Użyty tu termin pośrednik informacji 24 nie odnosi się tylko do agencji reklamowych, ale do wszystkich firm i osób prywatnych, które chcą korzystać z układu 10 z przyczyn komercyjnych lub wyświetlać informacje ogólnie publiczne. Obecnie pośrednik, który życzy sobie wyświetlać informacje w miejscach publicznych jest zwykle zmuszany do czekania dwa tygodnie lub dłużej zanim jego zamówienie może być wprowadzone, a informacja wyświetlona publicznie. Dzięki wynalazkowi, informacja może być wyświetlana w zasadzie w czasie rzeczywistym, tzn. w czasie złożenia zamówienia z możliwie krótkim opóźnieniem spowodowanym obróbką, w pełni zarezerwowaną listą ekspozycji lub z innych krótkotrwałych przyczyn. Ponadto, zewnętrzny pośrednik informacji 24 może przesyłać informacje do centrum sterowania 12 przez całą dobę, po czym informacja może być załączana ciągle w liście ekspozycji, jak zilustrowano bardziej szczegółowo poniżej.
Zewnętrzni pośrednicy informacji, którzy dołączeni są do centrum sterowania 12 poprzez modemy, są w jednym rozwiązaniu wynalazku dołączeni do centrum sterowania poprzez specjalnie zaprojektowane interfejsy telekomunikacji. W ten sposób wyłącznie zewnętrzni pośrednicy 24 posiadający właściwy interfejs mogą łączyć się bezpośrednio z centrum sterowania 12 w celu dostarczenia rozkazów sterujących do projektorów 22, z uniknięciem nieautoryzowanego dostępu do wyświetlania takich informacji i niewłaściwego użytkowania systemu. Z tego względu specjalny interfejs, który może być dołączony do komputerów zewnętrznych pośredników wyposażony jest w komercyjnie dostępne klucze kodowe lub inne kody wysyłane pomiędzy centrum sterowania 12 i komputer 24 pośrednika zewnętrznego do weryfikacji prawa do wprowadzania rozkazów sterujących do komputera centralnego 28, bez konieczności dostarczania przez administratora poprzez stacje 32 dalszych informacji lub upoważnienia zezwalającego na dostęp zewnętrznych pośredników informacji 24 do komputera centralnego w celu transmisji przezroczystych instrukcji sterujących systemu do projektorów 22.
Centrum sterowania 12 ma interfejs komunikacyjny 14 do skomputeryzowanych urządzeń 16, 18, 20 do koordynacji i sterowania projektora położonych w zmiennych ustawieniach lub miejscach.
Rysunek pokazuje określone łącze radiowe, które tworzy interfejs pomiędzy centrum sterowania 12 i skomputeryzowanymi urządzeniami 16, 18, 23, taki interfejs jest interfejsem preferowanym, chociaż niekoniecznie jedynym możliwym. Inne interfejsy do transmisji informacji pomiędzy centrum sterowania 12 i skomputeryzowanymi urządzeniami 16, 18, 20 mogą zawierać kablowe rozwiązanie ISDN (sieć cyfrowa z integracją usług) lub inne ustalone linie, które mają podobną lub lepszą zdolność przepustową.
Interfejs użytkownika do obsługi ekspozycji 3 zbiera i przetwarza, tzn. alokuje informacje odnośnie rozkazów sterowania projektorem, gdzie pośrednik informacji jest sortowany na liście ekspozycji zgodnie z życzeniami pośrednika 24 lub jego rozkazami, kiedy znalezione jest dostępne miejsce na liście ekspozycji lub alternatywne miejsca na liście ekspozycji dawanej przez pośrednika. Jeśli lista ekspozycji jest całkowicie zapełniona instrukcjami, instrukcje mediatora do centrum sterowania pozostają w kolejce w serwerze 1 w gotowości do późniejszego włączenia na listę ekspozycji, zgodnie z preferowanym rozwiązaniem.
PL 204 030 B1
Interfejs użytkownika do obsługi ekspozycji 3 tworzy i alokuje dane (pole danych) zawierające nagłówek, pole znaku sterującego, pole adresowe, opcjonalnie co najmniej jedno pole cyklicznej kontroli nadmiarowej (CRC), opcjonalnie wskaźniki statusu, które identyfikują i są dołączone do informacji od pośrednika informacji 24 i wprowadzone do listy ekspozycji w przerwie czasowej tak, że informacja będzie eksponowana lub wyświetlona poprzez projektor 22. To stanowi alternatywę wobec wstawiania pełnego bitu informacji od zewnętrznego pośrednika 24 w określonym przedziale czasu listy ekspozycji, i umożliwia, że lista ekspozycji zawiera o wiele mniej informacji, przez co jest łatwiejsza w obsłudze i przyspiesza transmisję listy pomiędzy komputerami i włączonymi do systemu bazami danych.
Komunikat danych na liście ekspozycji może być tu rozumiany jako instrukcja sterująca w polu instrukcji sterującej dla uaktywnienia projektorów 22 w celu projekcji informacji.
Komunikat danych tego rodzaju dołączony do każdej indywidualnej ekspozycji informacji pozwala na poznanie przemieszczenia lub sposobów przełączania w celu znalezienia informacji zawartej w przedziałach czasowych ekspozycji na liście ekspozycji jednocześnie, efektywnie i szybko.
Zewnętrzni pośrednicy informacji 24, którzy nie mają dostępu do oprogramowania w programie obsługi ekspozycji, mają możliwość posiadania materiału obrazkowego lub materiału ekspozycji przetworzonego przez personel obsługujący stację 32, gdzie wspomniany personel wprowadza poprzez stację 32 informację, którą zewnętrzny pośrednik 24 życzy sobie eksponować lub wyświetlać poprzez rozkazy sterujące projektora w interfejsie użytkownika do obsługi ekspozycji poprzez listę ekspozycji. Personel stacji 32 ma zatem możliwość przerwania każdej listy kolejkowej w serwerze 1 aby uaktualnić listę ekspozycji poprzez program obsługi ekspozycji informacją tworzoną centralnie z centrum sterowania 12 lub informacją nieodpowiednio przetworzoną otrzymywaną z zewnętrznego pośrednika informacji 24 poprzez serwer 1.
Zgodnie z tym, zewnętrzni pośrednicy informacji 24, którzy mają dostęp do interfejsu użytkownika dla ekspozycji mogą dostarczać skompletowane serie obrazów/filmów, które mogą być przetwarzane automatycznie i wstawiane do listy ekspozycji lub opcjonalnie, personel administrujący stacjami 32 może wybrać informację pośrednika zewnętrznego z kolejek lub linii i przetworzyć tę informacje tak, aby mogła być wstawiona do listy ekspozycji. Aby odróżniać informację, która musi być przetworzona poprzez stację, zewnętrzni pośrednicy 24 mogą oznaczać lub zaopatrzyć w etykietę taki transmitowany materiał odpowiednim kodem tak, że komputer centralny 28 może zidentyfikować ten materiał i przesłać go do stacji 32 do przetworzenia. Alternatywnie, przetwarzany i rejestrowany jako informacja jest e-mail.
We wcześniejszych rozwiązaniach, nie proponowano użycia listy wyświetlania, odtwarzania lub listy ekspozycji, gdzie wyświetlanie bloków różnych informacji, które dla przykładu trwają jedną godzinę, jest w zasadzie powtarzane co godzinę. Jeżeli ma być wyświetlana nowa informacja, to blok informacji musi być poprawiony, co może być wykonane na wiele różnych sposobów, żaden z nich nie został dostatecznie ujawniony we wcześniejszych rozwiązaniach. Te wcześniejsze systemy rozwiązań są bardzo czasochłonne we wprowadzaniu nowych bloków informacji i nie wszystkie posiadają właściwą dynamikę wprowadzania przez listę wyświetlania dla możliwego 24-godzinnego wyświetlania w różnych okresach czasu. Także, taka 24-godzinna lista wyświetlania uniemożliwia powtarzalną retransmisję wymienionych dla przykładu jednogodzinnych bloków informacji.
Także zgodnie z rozwiązaniem czujniki mogą być umieszczane w bliskim sąsiedztwie projektorów 22 po to, aby wykryć przeszkody, które mogą zapobiec wyświetlaniu informacji z projektorów 22 na ekrany (nie pokazane). Czujniki te są dołączone do komputerów projektora 38, co umożliwia transmisję wymienionych sygnałów do komputera stacyjnego 34. Alternatywnie, czujniki mogą być dołączone bezpośrednio do komputerów stacji 34. Czujniki są typowe do wykrywania obecności przeszkód, np. optyczne czujniki wykrywające przerwę w wiązce światła, mikrofony, nadajniki elektromagnetyczne lub ultradźwiękowe zawierające jeden lub więcej odbiorników, itd.
Gdy czujnik (nie pokazany) zarejestruje obecność przeszkody pomiędzy projektorem 22, a materiałem ekranu lub inną powierzchnią ekranu, projektor wstrzymuje wyświetlanie obrazów na czas obecności przeszkody.
Sensor może również działać jako pokrywa przed obiektywem projektora tak, że kurz, brud itp. nie mogą dostać się do obiektywu lub ekranu wyświetlacza, gdy projektor 22 nie jest kamerą.
Kiedy pośrednik informacji 24 jest agencją reklamową i reklamy mają być wyświetlane w kształcie obrazu, abonent reklamowy może kupić pewną liczbę spotów pokazanych na liście ekspozycji. Spoty są pokazane np. w okresie dziesięciosekundowym, gdzie np. każdy szósty spot jest spotem użytym przez firmę transportową obsługującą metro, gdzie ten spot może być częściowo użyty z powodów reklamowych,
PL 204 030 B1 a częściowo z powodów informacyjnych. Abonent reklamowy moż e kupować spoty indywidualnie lub w specjalnym pakiecie, a cyfrowy system informacyjny mo że wstawić zmianę w krótkiej notatce lub obsłużyć całkiem nowy spot. Zatem, system jest wysoce elastyczny i pozwala na szybkie zmiany tego, co będzie eksponowane na środkach ekspozycji, gdzie to będzie eksponowane i kiedy.
Komputerowo wytwarzane obrazy i ekspozycje są dostarczane do ekspozycji przez zewnętrznych agentów reklamy/agencje prasowe, itd. lub pokazywane np. w metrze. Obrazy są odbierane przez centrum sterowania 12, które zawiera magazyn materiałów informacyjnych. Centrum sterowania decyduje także o tym, co będzie eksponowane i w jakiej kolejności oraz rozprowadza materiał informacyjny do stacji metra 16, 18, 20. Centrum sterowania 12 może również wstrzymać wyświetlaną informację, która koliduje z dobrym wychowaniem, akceptowaną moralnością i niezgodną z systemem wartości większości ludzi, poprzez stacje 32 oraz procedury sterujące. Wyświetlanie tego typu informacji może także być uniemożliwione poprzez umowy podpisane przez zewnętrznych pośredników informacji 24 przy wystawianiu zlecenia lub abonamentu.
Ekrany, które są zasłonięte np. przez przyjeżdżającą kolejkę metra, są wygaszane na czas pobytu pociągu na stacji. Synchronizacją steruje wtedy komputer stacyjny 34. Pozwala to na kontynuację ekspozycji informacji z projektorów 22 dla nie zasłoniętych ekranów.
Komputer projektora 38 informuje komputer stacyjny 34 o adresie projektora, numerze/nazwie obrazu, okresie trwania ekspozycji i czasie ekspozycji poprzez środki funkcji sterowania w wymienionym komputerze stacyjnym. W przypadku zakłóceń w sieci zasilającej lub odcięcia zasilania, komputer stacyjny 34 powiadamia o tym centrum sterujące 12. Komputer centralny 28 kolejno powiadamia komputery stacyjne 34 w regularnych odstępach czasu.
Materiał informacyjny do ekspozycji lub pokazania jest przesyłany z centrum sterowania 12 do komputerów stacyjnych 34. Ponieważ każdy projektor 22 posiada własny komputer projektora 34, materiał informacyjny może być przesłany do komputera stacyjnego 34 w dowolnym czasie dnia kalendarzowego bez zakłócenia ekspozycji stacji 16, 18, 20. W razie konieczności, lista ekspozycji może być zmieniona lub wstrzymana dla wszystkich projektorów 22 lub dla określonych projektorów w celu pokazania określonej wybranej informacji.
Komputery 34 zawierają liczniki, które służą do rejestracji np. w tabelach lub innych rejestrach, czasu trwania, w którym informacja dotycząca każdego zewnętrznego pośrednika informacji 24 została eksponowana lub pokazana. Zatem, zgodnie z decyzją administratora pośrednik 24 zapłaci tylko za aktualny czas, w którym była wyświetlana informacja i nie ma potrzeby wniesienia przedpłaty za np. całodobowe wyświetlanie przez okres siedmiu dni, co obecnie ma miejsce.
Procedura sterująca, która przerywa pokazywanie ekspozycji, gdy środki ekspozycji są niedostępne z projektorów 22, lub odwrotnie, mogą być także użyte w prezentowanym wynalazku jako sprzężenie zwrotne i monitoring w analizach statystycznych administratora metra dla określenia, czy pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy, co między innymi jest interesujące dla tworzenia listy ekspozycji i przyszłego uaktualniania tej listy. Wynika to z rejestracji w komputerze stacyjnym 34 faktu, kiedy obraz lub pokazywana ekspozycja jest przerwana. Rejestracja może być dokonana np. poprzez procedury przerwań komputera 34. Rejestracja może także wyzwalać zegar (licznik, timer) do zapisu czasu, w którym pojazd zasłania ekran lub projektor 22.
Tabela okazuje listę wyświetlania/odtwarzania/ekspozycji i w której kolumny są oznaczone następującymi nagłówkami: Czas, Temat, Kategoria, Priorytet, Pokaz (ilość wyświetleń). Pokaz oznacza ile razy określony obiekt powinien być pokazany na wyświetlaczu. Przykładowa lista odtwarzania zawiera trzy tematy: kreskówka, reklama i informacja (tu informacja administratora).
Dwa spoty nazwane Samochody 1 i Samochody 2 są w tej samej kategorii i nie powinny być wyświetlane w serii (bezpośrednio jeden po drugim). Reklamy lub spoty Samochody 1 i Samochody 2 powinny być wyświetlane odpowiednio 2,00 i 3,00 razy. Wprowadzono liczby dziesiętne z powodu możliwości zaokrąglania lub skracania przy obliczaniu nowych priorytetów.
Jak widać z tabeli jednostką priorytetu dla nowego wejścia na listę wyświetlania jest liczba 1,00. Dla ułatwienia, wszystkie wejścia w godzinach 18,0000 są nowe, zatem otrzymują priorytet 1,00. W godzinach 19,0000 zostaną one jeszcze raz wyświetlone. Jak widać wejścia na listę mają nowe liczby priorytetów wyliczane jako 1,00-(Priorytet/Pokaz). Liczby priorytetów i wyliczanie priorytetów mogą być oczywiście realizowane na różne sposoby, ten jest jednym z możliwych.
Jak pokazuje tabela, spot Samochody 1 został zmuszony do oddania swego czasu wyświetlania 19.05 dla wyświetlenia np. wiadomości administratora, tu informacji o rozkładzie jazdy. Stąd priorytet spotu Samochody 1 nie musi być dekrementowany. Zamiast tego spot Samochody 1 obejmuje miejsce spotu
PL 204 030 B1
Samochody 2 wyświetlanego o godzinie 20.00, ponieważ jego priorytet 0,5 jest teraz wyższy niż priorytet Samochody 2 wynoszący 0,33.
W tym rozwiązaniu wskazane jest, aby te same kategorie informacji nie były wyświetlane jedne po drugich w ten sposób hamując konkurencję pomiędzy np. dwoma różnymi producentami samochodów Samochody 1 i Samochody 2, lub z innych możliwych przyczyn.
W tym rozwiązaniu, listy odtwarzania okres czasu do wyświetlenia spotów informacji moż e mieć przypisaną do nich kategorię np. reklamy pasty do zębów i inne kategorie są pokazywane w określonych okresach czasu sterowane przez listę wyświetlania. W rezultacie zapobiega to szeregowemu wyświetleniu np. trzech reklamówek pasty do zębów.
Na liście wyświetlania przedstawionej w tabeli pojedyncze kropki lub gwiazdki w wierszach kolumny Czas oznaczają cykliczne wyświetlanie listy. Jednak nie oznacza to, że wyświetlania są powtarzane cyklicznie za każdym razem wyświetlania bloku informacji, jeśli godziny wyświetlania 18.00 - 20.00 w tabeli są traktowane jako bloki. To takż e wyjaś nia wielką róż nicę pomię dzy wyś wietleniami sta ł ych bloków w poprzednich rozwiązaniach, a cykliczną listą wyświetlania.
Stąd, określone jest ile razy informacja ma być eksponowana poprzez sterowanie listą wyświetlania podczas określonego okresu czasu wskazanego podczas rejestracji, przy czym pojedyncze spoty lub bloki informacji są oznaczane dla ekspozycji określoną kategorią informacji i priorytetem. Priorytet dekrementuje określoną dla każdej ekspozycji jednostkę priorytetu tak, że przerwanie ekspozycji spowodowane wizualną nieosiągalnością informacji dla widzów jest ustalane podczas wymienionego właściwego okresu czasu dla pojedynczego spotu lub bloku informacji.
W tym rozwią zaniu wynalazku, okreś lonej kategorii informacji przypisany jest okreś lony kod położenia na liście ekspozycji.
Zwykle ustawia się, że są eksponowane pojedynczy spot lub blok informacji o najwyższym poziomie priorytetu, i że spoty lub bloki informacji, których priorytet osiągnął poziom bez priorytetu, są odrzucane przez system z ekspozycji.
Jest także wskazane, aby spoty lub bloki informacji, które mają priorytet wyższy niż zero lub podobny oraz tę samą kategorię informacyjną nie były brane pod uwagę. Zamiast tego system wybiera informacje odtwarzaną pomiędzy każdą informacją tej samej kategorii. Może to być kreskówka lub każda inna informacja zdecydowana przez system.
Dodatkowo przedstawiony wynalazek zawiera także układ do przyporządkowania kategorii informacji i priorytetu ekspozycji dla spotów lub bloków informacji w cyfrowym systemie informacyjnym.
Jest zrozumiałe, że powyżej opisane rozwiązania przedstawionego wynalazku nie mają na celu ograniczenia zakresu wynalazku, a jedynie wskazują na sposoby wykonania wynalazku. Wynalazek zawiera inne wykonania oczywiste dla osoby wykwalifikowanej w tej dziedzinie, w zakresie objętym zastrzeżeniami patentowanymi.
T a b e l a
Czas Temat Kategoria Priorytet Pokaz
1 2 3 4 5
* - - - -
* - - - -
* - - - -
18.00 Kreskówka Przyjemność 1,0 5,00
18.05 Reklama Samochody 1 1,0 2,00
18.08 Reklama Pasta do zębów 1,0 5,00
18.10 Reklama Samochody 2 1,0 3,00
* - - - -
* - - - -
* - - - -
19.00 Kreskówka Przyjemność 0,80 5,00
19.05 Informacja Rozkład jazdy - -
PL 204 030 B1 cd. tabeli
1 2 3 4 5
19.08 Reklama Pasta do zębów 0,80 5,00
19.10 Reklama Samochody 2 0,67 3,00
* - - - -
* - - - -
* - - - -
20.00 Kreskówka Przyjemność 0,60 5,00
20.05 Informacja Rozkład jazdy - -
20.08 Reklama Pasta do zębów 0,60 5,00
20.10 Reklama Samochody 1 0,50 2,00
* - - - -
* - - - -
* - - - -
Zastrzeżenia patentowe

Claims (14)

1. Sposób wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji zwłaszcza w miejscach publicznych, przez układ złożony z centrum sterowania oraz połączonych z nim za pomocą znanych łącz radiowych central stacji odbiorczych, sterujących ekranami świetlnymi lub projektorami, wyposażonymi w czujniki detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu, polegający na sterowaniu wyświetlanym obrazem w czasie rzeczywistym poprzez sieć telekomunikacyjną za pomocą interfejsów użytkownika, które zawierają zestawienia następujących danych technicznych: czas, temat, kategoria, priorytet oraz liczbę wyświetleń w pojedynczej ekspozycji, znamienny tym, że czas ekspozycji najpierw dzieli się na szczeliny czasowe stanowiące wielokrotność dowolnie krótkiego przyjętego czasu trwania a następnie każdej kategorii ekspozycji przyporządkowuje się szczelinę czasową o określonej wielkości, przy czym po uzyskania sygnału z czujnika detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu szczeliny czasowe ulegają przesunięciu o czas zasłonięcia.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że sterowanie ekspozycją przeprowadza się w sposób eliminujący bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii.
3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że do określonej kategorii ekspozycji przypisuje się kod ustawiający ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych.
4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że każdej nowo wprowadzonej szczelinie czasowej w ekspozycji przyporządkowuje się jednakowy priorytet wyświetlania.
5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w trakcie kontynuacji ekspozycji obniża się priorytet szczeliny czasowej poprzedniej ekspozycji dzieląc go przez liczbę wszystkich przewidzianych w przyszłości wyświetleń.
6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że jeśli otrzymana liczba priorytetu stanowi nieskończoną liczbę dziesiętną, zaokrągla się ją.
7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że ekspozycję steruję się tak, że najpierw wyświetlana jest szczelina czasowa o najwyższej wartości priorytetu następnie kolejno szczeliny o niższych wartościach, przy czym szczeliny o wartości priorytetu bliskiej zeru eliminuje się z ekspozycji.
8. Układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji zwłaszcza w miejscach publicznych, złożony z centrum sterowania oraz połączonych z nim za pomocą znanych łącz radiowych central stacji odbiorczych, sterujących ekranami świetlnymi lub projektorami, wyposażonymi w czujniki detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu, sterujący wyświetlanym obrazem w czasie rzeczywistym poprzez sieć telekomunikacyjną za pomocą interfejsów użytkownika, które zawierają zestawienia następujących danych technicznych: czas, temat, kategoria , priorytet oraz liczbę wyświetleń w pojedynczej ekspozycji, znamienny tym, że jego centrum sterowania (12) składa się ze znanego sterującego zespołu elektronicznego do dzielenia czasu ekspozycji na szczeliny czasowe stanowiące
PL 204 030 B1 wielokrotność dowolnie krótkiego przyjętego czasu trwania oraz przyporządkowania każdej kategorii ekspozycji szczeliny czasowej o określonej wielkości, ze znanego elektronicznego urządzenia liczącego, a równocześnie eliminującego bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii oraz przypisującego każdej określonej kategorii ekspozycji odpowiedni kod ustawiający ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych, z elektronicznego zespołu liczącego do wyznaczania priorytetu pierwszej ekspozycji i obliczania priorytetu kolejnych ekspozycji, oraz ze znanego zespołu elektronicznego przesuwającego szczeliny czasowe odpowiadające sygnałowi czujnika detekcji zasłonięcia wyświetlanego obrazu o czas zasłonięcia obrazu.
9. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny eliminuje bezpośrednie sąsiedztwo szczelin czasowych odpowiadających tej samej kategorii.
10. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny przypisuje do określonej kategorii ekspozycji kod ustawiający ją samoczynnie na zestawieniu szczelin czasowych.
11. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny przyporządkowuje każdej nowo wprowadzonej szczelinie czasowej w ekspozycji jednakowy priorytet wyświetlania.
12. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny obniża w trakcie kontynuacji ekspozycji priorytet szczeliny czasowej poprzedniej ekspozycji dzieląc go przez liczbę wszystkich przewidzianych w przyszłości wyświetleń.
13. Układ według zastrz. 12, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny w przypadku gdy otrzymana liczba priorytetu stanowi nieskończoną liczbę dziesiętną, zaokrągla ją.
14. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że sterujący zespół elektroniczny ekspozycją steruje tak, że najpierw wyświetlana jest szczelina czasowa o najwyższej wartości priorytetu następnie kolejno szczeliny o niższych wartościach, przy czym szczeliny o wartości priorytetu bliskiej zeru eliminuje z ekspozycji.
PL349852A 1999-02-23 2000-02-16 Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych PL204030B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9900637A SE514005C2 (sv) 1999-02-23 1999-02-23 Informationssystem
PCT/SE2000/000303 WO2000051102A1 (en) 1999-02-23 2000-02-16 Digital information system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL349852A1 PL349852A1 (en) 2002-09-23
PL204030B1 true PL204030B1 (pl) 2009-12-31

Family

ID=20414595

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL349852A PL204030B1 (pl) 1999-02-23 2000-02-16 Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych

Country Status (25)

Country Link
US (1) US6507949B1 (pl)
EP (1) EP1171862B1 (pl)
JP (1) JP4600903B2 (pl)
KR (1) KR20020000771A (pl)
CN (1) CN1170241C (pl)
AR (1) AR022709A1 (pl)
AT (1) ATE250267T1 (pl)
AU (1) AU765814B2 (pl)
BR (1) BR0008381A (pl)
CA (1) CA2362682A1 (pl)
CZ (1) CZ294534B6 (pl)
DE (1) DE60005325T2 (pl)
DK (1) DK1171862T3 (pl)
ES (1) ES2206201T3 (pl)
HU (1) HU225398B1 (pl)
IL (1) IL144397A0 (pl)
MX (1) MXPA01008503A (pl)
NO (1) NO317606B1 (pl)
NZ (1) NZ513600A (pl)
PL (1) PL204030B1 (pl)
RU (1) RU2001125921A (pl)
SE (1) SE514005C2 (pl)
TR (1) TR200102442T2 (pl)
WO (1) WO2000051102A1 (pl)
ZA (1) ZA200105961B (pl)

Families Citing this family (43)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PT898772E (pt) * 1996-04-26 2002-05-31 Dhj Media Ab Sistema de informacao digital
US7382334B1 (en) 1996-04-26 2008-06-03 T-Rex Property Ab Digital information system
US7328448B2 (en) * 2000-08-31 2008-02-05 Prime Research Alliance E, Inc. Advertisement distribution system for distributing targeted advertisements in television systems
US6817028B1 (en) 1999-06-11 2004-11-09 Scientific-Atlanta, Inc. Reduced screen control system for interactive program guide
US7992163B1 (en) * 1999-06-11 2011-08-02 Jerding Dean F Video-on-demand navigational system
US6986156B1 (en) * 1999-06-11 2006-01-10 Scientific Atlanta, Inc Systems and methods for adaptive scheduling and dynamic bandwidth resource allocation management in a digital broadband delivery system
US7010801B1 (en) * 1999-06-11 2006-03-07 Scientific-Atlanta, Inc. Video on demand system with parameter-controlled bandwidth deallocation
US7150031B1 (en) * 2000-06-09 2006-12-12 Scientific-Atlanta, Inc. System and method for reminders of upcoming rentable media offerings
JP2001134581A (ja) * 1999-11-02 2001-05-18 Nec Corp 広告方法、広告装置、広告受信機及び記録媒体
US20060059525A1 (en) * 1999-12-13 2006-03-16 Jerding Dean F Media services window configuration system
BR0108714A (pt) * 2000-03-02 2002-11-26 Scientific Atlanta Aparelho e método para fornecer uma pluralidade de arranjos iniciais de guia de programa interativo
US7975277B1 (en) 2000-04-03 2011-07-05 Jerding Dean F System for providing alternative services
US7200857B1 (en) * 2000-06-09 2007-04-03 Scientific-Atlanta, Inc. Synchronized video-on-demand supplemental commentary
US8516525B1 (en) 2000-06-09 2013-08-20 Dean F. Jerding Integrated searching system for interactive media guide
US20020007485A1 (en) * 2000-04-03 2002-01-17 Rodriguez Arturo A. Television service enhancements
US7934232B1 (en) * 2000-05-04 2011-04-26 Jerding Dean F Navigation paradigm for access to television services
US8069259B2 (en) * 2000-06-09 2011-11-29 Rodriguez Arturo A Managing removal of media titles from a list
US7962370B2 (en) * 2000-06-29 2011-06-14 Rodriguez Arturo A Methods in a media service system for transaction processing
US7509267B1 (en) 2000-08-29 2009-03-24 Paul M. Yarmolich Method for combining data signals and video signals for transmission to video display units
JP2002087267A (ja) * 2000-09-11 2002-03-27 Mitsubishi Electric Corp 輸送機関における情報提供システム及び情報提供方法
US7340759B1 (en) * 2000-11-10 2008-03-04 Scientific-Atlanta, Inc. Systems and methods for adaptive pricing in a digital broadband delivery system
JP4370910B2 (ja) * 2001-06-06 2009-11-25 ソニー株式会社 広告挿入装置及び広告挿入方法、並びに記憶媒体
US8006262B2 (en) * 2001-06-29 2011-08-23 Rodriguez Arturo A Graphic user interfaces for purchasable and recordable media (PRM) downloads
US7526788B2 (en) 2001-06-29 2009-04-28 Scientific-Atlanta, Inc. Graphic user interface alternate download options for unavailable PRM content
US7512964B2 (en) 2001-06-29 2009-03-31 Cisco Technology System and method for archiving multiple downloaded recordable media content
US7496945B2 (en) * 2001-06-29 2009-02-24 Cisco Technology, Inc. Interactive program guide for bidirectional services
WO2003036955A1 (fr) * 2001-10-08 2003-05-01 Datavideo Technologies Co., Ltd Procede de reproduction de dossiers video/audio multiples a partir d'un support d'enregistrement d'informations optique, selon differents programmes.
US7334251B2 (en) * 2002-02-11 2008-02-19 Scientific-Atlanta, Inc. Management of television advertising
US20050086695A1 (en) * 2003-10-17 2005-04-21 Robert Keele Digital media presentation system
SE527602C2 (sv) * 2003-12-30 2006-04-25 Zetadisplay Ab Anordning och metod för visning av information
SE527011C2 (sv) * 2003-12-30 2005-12-06 Zetadisplay Ab Displayställ
US8161388B2 (en) * 2004-01-21 2012-04-17 Rodriguez Arturo A Interactive discovery of display device characteristics
US8189472B2 (en) 2005-09-07 2012-05-29 Mcdonald James F Optimizing bandwidth utilization to a subscriber premises
TW200832319A (en) * 2007-01-26 2008-08-01 Tpo Displays Corp Display device and luminance control method
US8516515B2 (en) * 2007-04-03 2013-08-20 Google Inc. Impression based television advertising
US7743394B2 (en) * 2007-04-03 2010-06-22 Google Inc. Log processing of channel tunes and channel tune times generated from a television processing device
WO2008124537A1 (en) * 2007-04-03 2008-10-16 Google Inc. Reconciling forecast data with measured data
CN101472140B (zh) * 2007-12-28 2011-10-26 上海高越广告传媒有限公司 一种多媒体分发点播系统
JP4725625B2 (ja) * 2008-09-30 2011-07-13 ソニー株式会社 情報処理装置、情報処理方法及びプログラム
US8255949B1 (en) 2009-01-07 2012-08-28 Google Inc. Television program targeting for advertising
US20110197220A1 (en) 2010-02-09 2011-08-11 Google Inc. Customized television advertising
CN102663966B (zh) * 2012-03-09 2014-03-19 万达商业规划研究院有限公司 一种大型六自由度显示屏协同装置
FR3110312B1 (fr) 2021-01-13 2023-04-28 Jc Decaux Procédé et système d’affichage digital, dispositif d’affichage digital et serveur d’affichage digital

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5099319A (en) 1989-10-23 1992-03-24 Esch Arthur G Video information delivery method and apparatus
KR100220042B1 (ko) 1990-06-07 1999-09-01 가부시키가이샤 히타치 세이사쿠쇼 발표지원방법 및 그 장치
DE69226165T2 (de) * 1991-01-07 1999-03-25 Ad-Box Holdings Pty. Ltd., Prahran, Victoria Bildsteuer- und anzeigesystem
US5448263A (en) 1991-10-21 1995-09-05 Smart Technologies Inc. Interactive display system
US5565911A (en) 1991-11-13 1996-10-15 Sony Corporation Teleconference system with improved resolution of transmitted picture
DE4204821A1 (de) * 1992-02-18 1993-08-19 Burkhard Katz Verfahren und vorrichtung fuer die praesentation von darstellungen vor den passagieren von sich bewegenden fahrzeugen
JP3429789B2 (ja) 1992-06-19 2003-07-22 株式会社リコー 画面表示装置の制御方法
US5412416A (en) 1992-08-07 1995-05-02 Nbl Communications, Inc. Video media distribution network apparatus and method
WO1994018785A1 (en) 1993-02-11 1994-08-18 Polycom, Inc. Remote interactive projector
US5612741A (en) * 1993-11-05 1997-03-18 Curtis Mathes Marketing Corporation Video billboard
US5642484A (en) 1994-05-13 1997-06-24 Captive Communications, Inc. Pump top advertisement distribution and display system with performance and sales information feedback
US5499046A (en) 1994-05-23 1996-03-12 Cable Services Technologies, Inc. CATV distribution system with each channel having its own remote scheduler
JPH08298656A (ja) 1995-02-28 1996-11-12 Ricoh Co Ltd テレライティングシステム
US5675637A (en) 1995-05-16 1997-10-07 Inventions, Inc. Method for automatically obtaining and presenting data from multiple data sources
US5848397A (en) * 1996-04-19 1998-12-08 Juno Online Services, L.P. Method and apparatus for scheduling the presentation of messages to computer users
PT898772E (pt) * 1996-04-26 2002-05-31 Dhj Media Ab Sistema de informacao digital
AU2044599A (en) * 1998-02-05 1999-08-23 Kuno Marbet Intern. Patente & Lizenzen Advertising installation
JP4173220B2 (ja) * 1998-07-14 2008-10-29 株式会社第一興商 演奏休止期間に放映する広告映像番組の選出のしかたに特徴を有するカラオケ装置

Also Published As

Publication number Publication date
JP4600903B2 (ja) 2010-12-22
US6507949B1 (en) 2003-01-14
WO2000051102A1 (en) 2000-08-31
TR200102442T2 (tr) 2002-03-21
BR0008381A (pt) 2002-02-05
CN1170241C (zh) 2004-10-06
RU2001125921A (ru) 2003-07-27
KR20020000771A (ko) 2002-01-05
AU765814B2 (en) 2003-10-02
JP2002538643A (ja) 2002-11-12
HUP0200521A3 (en) 2002-07-29
NZ513600A (en) 2003-04-29
EP1171862B1 (en) 2003-09-17
DE60005325D1 (de) 2003-10-23
DK1171862T3 (da) 2004-02-02
CA2362682A1 (en) 2000-08-31
DE60005325T2 (de) 2004-07-01
ZA200105961B (en) 2002-07-19
CZ20012917A3 (cs) 2002-03-13
PL349852A1 (en) 2002-09-23
EP1171862A1 (en) 2002-01-16
SE9900637L (sv) 2000-08-24
AU3203500A (en) 2000-09-14
SE9900637D0 (sv) 1999-02-23
NO20014043D0 (no) 2001-08-20
ES2206201T3 (es) 2004-05-16
IL144397A0 (en) 2002-05-23
AR022709A1 (es) 2002-09-04
CN1341253A (zh) 2002-03-20
SE514005C2 (sv) 2000-12-11
ATE250267T1 (de) 2003-10-15
NO317606B1 (no) 2004-11-22
HU225398B1 (en) 2006-11-28
CZ294534B6 (cs) 2005-01-12
MXPA01008503A (es) 2003-06-06
HUP0200521A2 (en) 2002-06-29
NO20014043L (no) 2001-10-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL204030B1 (pl) Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych
CA2252973C (en) Digital information system
US6005534A (en) Digital information system
PL204029B1 (pl) Sposób i układ do wyświetlania informacji w 24 godzinnej cyklicznej ekspozycji, zwłaszcza w miejscach publicznych
KR100374480B1 (ko) 노선버스의 광고표시장치 및 방법
EP1085492A2 (en) Digital information system