PL203309B1 - Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym - Google Patents

Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym

Info

Publication number
PL203309B1
PL203309B1 PL349241A PL34924101A PL203309B1 PL 203309 B1 PL203309 B1 PL 203309B1 PL 349241 A PL349241 A PL 349241A PL 34924101 A PL34924101 A PL 34924101A PL 203309 B1 PL203309 B1 PL 203309B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover plate
coating
plate
panel according
kitchen panel
Prior art date
Application number
PL349241A
Other languages
English (en)
Other versions
PL349241A1 (en
Inventor
Torsten Gabelmann
Original Assignee
Schott Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schott Ag filed Critical Schott Ag
Publication of PL349241A1 publication Critical patent/PL349241A1/xx
Publication of PL203309B1 publication Critical patent/PL203309B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C15/00Details
    • F24C15/10Tops, e.g. hot plates; Rings
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C3/00Stoves or ranges for gaseous fuels
    • F24C3/08Arrangement or mounting of burners
    • F24C3/085Arrangement or mounting of burners on ranges

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Baking, Grill, Roasting (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Surface Treatment Of Glass (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym, umieszczonym w otworze płyty osłonowej z limitowanego cieplnie materiału.
Tego typu gazowe panele kuchenne, tak zwane „Hob Tops”, mają zazwyczaj osłonę z naprężonego wstępnie, termicznie lub chemicznie, szkła sodowo-wapniowego. Szkło to ma tę właściwość, że podlega ograniczeniu maksymalnej temperatury, aby zachować swe naprężenie wstępne, zachowując tym samym wyraźnie lepszą wytrzymałość na obciążenia mechaniczne i cieplne, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniu podczas użytkowania kuchni.
W praktyce jednak okazało się , ż e maksymalna dopuszczalna temperatura w okreś lonych warunkach gotowania jest przekraczana. Badania urządzeń dostępnych na rynku pokazały przy tym, że dopuszczalna temperatura maksymalna, jaka może oddziaływać na szkło, była przekraczana nawet do 20%.
Temu przekraczaniu temperatury można zapobiec, jeżeli średnica otworów, w których umieszczone są atmosferyczne palniki gazowe, jest jak największa, zaś pod otworami znajduje się korytko z blachy. Poza tym krawędź otworów jest uję ta w kołnierz.
Zasadę tę można jednak realizować tylko do określonej średnicy, przy czym nie można wykluczyć sytuacji, że w skrajnych przypadkach, na przykład gotującej się na pusto zastawie lub przy użyciu bardzo dużego garnka na dwóch stanowiskach palnikowych, dojdzie jednak do przekroczenia temperatury maksymalnej, dopuszczalnej tylko w krótkim czasie.
Analogiczne względnie podobne problemy występują wówczas, gdy osłona gazowego panelu kuchennego jest wykonana z innego, limitowanego cieplnie materiału, jak ceramika szklana lub tworzywo sztuczne.
Znana jest z japońskiego zgłoszenia patentowego nr JP 10019275A kuchnia gazowa, w której w celu ograniczenia wzrostu temperatury górnej pł yty, wykonanej ze szkł a lub z tworzywa sztucznego, w pobliż u palnika jest umieszczony, otaczają c palnik, element odbijający ciepł o. Element odbijają cy ciepło jest wykonany z cienkiej blachy z aluminium i stali nierdzewnej o grubości od około 0,3 do 0,1 mm.
Ponadto z japońskiego zgłoszenia patentowego nr JP 11337085A znany jest element ochronny dla kuchenki gazowej, mający na celu zabezpieczenie płyty górnej kuchenki przed spaleniem jej przez ciepło odbite. Element odbijający ciepło ma postać kwadratowej płytki o takiej wielkości, że pokrywa przestrzeń pomiędzy głowicą palnika i płyta górną. Element ochronny ma centralny, przelotowy otwór okrągły i kilka, odchodzących od niego promieniowo, podłużnych otworów.
Celem wynalazku jest takie udoskonalenie opisanego na wstępie panelu kuchennego, aby nie były przekraczane maksymalne temperatury użytkowania danego materiału osłony.
Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym, umieszczonym w otworze pł yty osł onowej z limitowanego cieplnie materiału, wedł ug wynalazku charakteryzuje się tym, że na górnej stronie płyty osłonowej umieszczona jest za pomocą naparowywania (CVD), napylania, zanurzania i natrysku lub metalizacji bezprądowej powłoka odbijająca ciepło, przy czym płyta osłonowa jest utworzona przez naprężoną wstępnie cieplnie lub chemicznie płytę sodowowapniową.
Korzystnie, płytę osłonową stanowi płyta ze szkła borokrzemianowego.
Korzystnie, płyta osłonowa jest z nieprzezroczystego tworzywa sztucznego.
Korzystnie, płyta osłonowa jest z ceramiki szklanej.
Korzystnie, powłoka jest barwiona.
Korzystnie, powłoka ma postać ornamentu.
Korzystnie, pomiędzy płytą osłonową i odbijającą ciepło powłoką umieszczona jest warstwa pośrednia, mająca funkcję ochronną lub nadająca własności przeciwodblaskowe.
Korzystnie, cała powierzchnia płyty jest pokryta powłoką.
Korzystnie, powłoka jest umieszczona tylko na obszarach płyty osłonowej, podlegających silnemu obciążeniu cieplnemu.
Konstrukcja panelu kuchennego według wynalazku pozwala na taką redukcję względnie ograniczenie temperatur, występujących w płycie osłonowej panelu w szczególnych sytuacjach, że nie następuje przekroczenie dopuszczalnej w krótkim czasie temperatury maksymalnej, dzięki czemu unika się przekroczeń temperatury zagrażających bezpieczeństwu. Środki według wynalazku przyczyniają się zatem do zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji. Ponadto można zachować małe wymiary
PL 203 309 B1 otworów, to znaczy stosować palniki o małej wysokości, ponieważ wynalazek zwiększa swobodę konstrukcji.
Zazwyczaj szklana płyta osłonowa jest bez barwienia zadrukowana od tyłu, aby nie była przezroczysta, a następnie cieplnie naprężana wstępnie. Możliwy jest również nadruk dekoracyjny.
Środek według wynalazku sprawia, że dopuszczalna na krótki czas dla tego szkła, maksymalna temperatura nie zostaje przekroczona, dzięki czemu płyta szklana ma w gwarantowanym okresie użytkowania wystarczające naprężenie wstępne, wynoszące zazwyczaj około 80% pierwotnego naprężenia wstępnego, ponieważ maksymalne dopuszczalne temperatury powodują zmniejszenie naprężenia wstępnego o około 20%.
Porównywalne rezultaty uzyskuje się, jeżeli płyta osłonowa korzystnie jest wykonana z, zadrukowanej względnie również pokrytej ornamentem, płyty ze szkła borokrzemianowego.
Płyta osłonowa, tworząca powierzchnię kuchni, może być w zasadzie korzystnie wykonana również z nieprzezroczystego tworzywa sztucznego. Materiał ten ma również ograniczoną temperaturę zastosowania.
Płyta osłonowa korzystnie może być również z ceramiki szklanej, dzięki czemu zapewniona jest zwłaszcza ochrona cieplna wrażliwych na temperaturę elementów elektronicznych, umieszczonych pod płytą szklano ceramiczną.
Powłoka według wynalazku może być przykładowo barwiona na ciemno, aby w ten sposób zapewnić, niezbędną ze względów estetycznych, nieprzezroczystość płyty osłonowej, która uniemożliwia wgląd do wnętrza panelu kuchennego. Zabarwienie płyty osłonowej pozwala dopasować ją do indywidualnego projektu kuchni, przy czym powłoka może mieć postać ornamentu.
Warstwa pośrednia umieszczona pomiędzy płytą osłonową i odbijającą ciepło powłoką ma funkcję ochronną lub nadająca własności przeciwodblaskowe.
Dzięki temu, że cała powierzchnia płyty jest pokryta powłoką uproszczone jest jej wytwarzanie.
Dla osiągnięcia efektów związanych z zastosowaniem wynalazku wystarcza jednak, jeżeli przy użyciu odpowiednich elementów maskujących podczas procesu powlekania umieszcza się powłokę tylko na obszarach płyty osłonowej, podlegających silnemu obciążeniu cieplnemu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, który przedstawia fragment panelu kuchennego z atmosferycznym palnikiem gazowym 1 z głowicą 1a, do którego przez rurę doprowadzającą 1b doprowadzany jest w konwencjonalny sposób gaz względnie mieszanina gazu i powietrza. Głowica 1a palnika jest umieszczona w wyznaczającej niejako powierzchnię kuchni, płycie osłonowej 3. Wokół otworu 2 umieszczony jest, zazwyczaj metalowy, kołnierz, stanowiący uszczelnienie przed przelewającymi się potrawami, a jednocześnie zabezpieczający krawędź płyty osłonowej 3 przed uderzeniami mechanicznymi. Dla uproszczenia kołnierz ten nie jest przedstawiony na rysunku.
Na rysunku widać ponadto wspornik 4, który jest ustawiony na płycie osłonowej 3 i na którym, nad palnikiem gazowym 1, stawiane są garnki, patelnie i inne sprzęty kuchenne. Przy dużej średnicy otworu 2 wspornik dla garnków można nawet postawić w korytku z blachy, zamocowanym poniżej tego otworu.
Płyta osłonowa 3 jest zazwyczaj wykonana z pokrytej nieprzezroczystym nadrukiem lub powłoką, naprężonej wstępnie cieplnie lub chemicznie, płyty ze szkła sodowo-wapniowego. Tego typu szkło traci stopniowo swoje naprężenie wstępne, w zależności od czasowego obciążenia cieplnego. Utrata tego naprężenia następuje tym szybciej, im wyższa jest maksymalna temperatura, jak wynika z poniższej tabeli, ukazującej zależność dopuszczalnego obciążenia szkła od danej maksymalnej temperatu-
ry roboczej.
30 h 310°C
100 h 300°C
1000 h 290°C
10000 h 280°C
Wysokość wspornika dla garnków i średnica otworu 2 względnie moc palnika gazowego 1 są w związku z tym tak dopasowane do siebie, że podwyższenie temperatury w obszarze płyty szklanej wokół palnika, spowodowane gorącymi spalinami i zwrotnym promieniowaniem cieplnym garnka, utrzymuje się z reguły w zadanych granicach.
Okazało się jednak, że maksymalne cieplne ograniczenie może zostać przekroczone w określonych sytuacjach, na przykład przy gotowaniu pustego garnka lub przy stawianiu bardzo dużego garnka na dwóch palnikach gazowych. W trakcie badań urządzeń dostępnych na rynku stwierdzono,
PL 203 309 B1 że dopuszczalna temperatura maksymalna, która może na krótko oddziaływać na szkło, była przekraczana do 20%, co przynajmniej znacznie skracało okres użytkowania płyty szklanej, ale również może prowadzić do pęknięcia płyty, co z kolei zagraża bezpieczeństwu eksploatacji.
Aby temu zapobiec, co najmniej w obszarze szklanej płyty osłonowej 3, zagrożonym nadmierną temperaturą, umieszczona jest odbijająca ciepło powłoka 5, która na rysunku zaznaczona jest tylko schematycznie. Powłoka ta redukuje temperatury występujące w płycie osłonowej 3, to znaczy zapobiega występowaniu w szklanej płycie osłonowej 3 temperatur wyższych niż 310°C, które nie są dopuszczone z uwagi na bezpieczeństwo eksploatacji tworzywa szklanego. Przedmiot wynalazku zatem zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji urządzenia.
Powłokę można nakładać w znany sposób, na przykład przy użyciu techniki cienkich warstw, ze znanych materiałów (metale, tlenki). Technologia nakładania na szkło odbijających ciepło warstw jest wystarczająco znana, w związku z czym nie wymaga tutaj bliższych objaśnień. Mogą być stosowane takie metody, jak naparowywanie, napylanie, zanurzanie i natrysk lub metalizacja bezprądowa. Pomiędzy odbijającą ciepło warstwą i powierzchnią szkła można również nałożyć warstwę pośrednią, która chroni szkło przed niekorzystnymi procesami dyfuzyjnymi względnie nadaje jej własności przeciwodblaskowe, to znaczy eliminuje niekorzystne efekty kolorystyczne warstwy odbijającej ciepło.
Powłoka, zależnie od żądanego wyglądu zewnętrznego, może być również barwna, ewentualnie tworzyć wielobarwny wzór.
Powłoka może rozciągać się na całej powierzchni płyty. Powinna ona obejmować przynajmniej te obszary płyty, które podlegają silnym obciążeniom cieplnym, to znaczy w obszarze palników i pomiędzy nimi.
Zamiast szklanej płyty ze szkła, naprężonego wstępnie cieplnie lub chemicznie, na płytę osłonową można również zastosować szkło borokrzemianowe, które wytrzymuje temperatury do 310°C.
Wynalazek można stosować również w szklanych panelach kuchennych z płytą szklano-ceramiczną, zwanych „Cooktops”, jednak nie tyle do ochrony tworzywa szklano-ceramicznego, ponieważ wytrzymuje ono wysokie temperatury, lecz do ochrony elementów umieszczonych pod płytą, na przykład wrażliwych na temperaturę elementów elektronicznych.
Na płytę 3 można również stosować inne, limitowane cieplnie materiały, jak tworzywo sztuczne.
Poza zwiększeniem bezpieczeństwa eksploatacji w wyniku redukcji temperatury płyty 3 panelu kuchennego wynalazek daje również korzystnie większą swobodę w odniesieniu do konstrukcji panelu kuchennego z atmosferycznymi palnikami gazowymi. Pozwala on mianowicie na zmniejszenie wymiarów otworów 2, a także na zrezygnowanie z metalowego kołnierza oraz na zastosowanie bardziej płaskich palników 1, co oznacza możliwość zmniejszenia odstępu pomiędzy powierzchnią wspornika 4 do stawiania garnków i płytą osłonową 3, w połączeniu z mniejszymi korytkami palników.
Powłoka zapewnia ponadto wyższą odporność chemiczną w stosunku do typowych środków czyszczących, stosowanych w gospodarstwie domowym.
Powłoka odbijająca ciepło stanowi również dodatkową ochronę cieplną dla elementów umieszczonych pod płytą osłaniającą, jak wrażliwe na temperaturę elementy elektroniczne. Również nałożone, wrażliwe na temperaturę, farby organiczne są wówczas lepiej zabezpieczone.

Claims (9)

1. Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym, umieszczonym w otworze płyty osłonowej z limitowanego cieplnie materiału, znamienny tym, że na górnej stronie płyty osłonowej (3) umieszczona jest za pomocą naparowywania (CVD), napylania, zanurzania i natrysku lub metalizacji bezprądowej powłoka (5) odbijająca ciepło, przy czym płyta osłonowa (3) jest utworzona przez naprężoną wstępnie cieplnie lub chemicznie płytę sodowo-wapniową.
2. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że płytę osłonową (3) stanowi płyta ze szkła borokrzemianowego.
3. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że płyta osłonowa (3) jest z nieprzezroczystego tworzywa sztucznego.
4. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że płyta osłonowa (3) jest z ceramiki szklanej.
5. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że powłoka (5) jest barwiona.
6. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że powłoka (5) ma postać ornamentu.
PL 203 309 B1
7. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy płytą osłonową (3) i odbijającą ciepło powłoką (5) umieszczona jest warstwa pośrednia, mająca funkcję ochronną lub nadająca własności przeciwodblaskowe.
8. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że cała powierzchnia płyty jest pokryta powłoką (5).
9. Panel kuchenny według zastrz. 1, znamienny tym, że powłoka (5) jest umieszczona tylko na obszarach płyty osłonowej (3), podlegających silnemu obciążeniu cieplnemu.
PL349241A 2000-09-18 2001-08-21 Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym PL203309B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20016145U DE20016145U1 (de) 2000-09-18 2000-09-18 Kochfeld mit mindestens einem atmosphärischen Gasbrenner

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL349241A1 PL349241A1 (en) 2002-03-25
PL203309B1 true PL203309B1 (pl) 2009-09-30

Family

ID=7946623

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL349241A PL203309B1 (pl) 2000-09-18 2001-08-21 Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym

Country Status (8)

Country Link
US (1) US6505621B2 (pl)
CN (1) CN2533400Y (pl)
CA (1) CA2357411A1 (pl)
DE (1) DE20016145U1 (pl)
ES (1) ES1050019Y (pl)
FR (1) FR2814224B3 (pl)
IT (1) ITTO20010167U1 (pl)
PL (1) PL203309B1 (pl)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20019210U1 (de) * 2000-11-11 2001-01-25 Schott Glas, 55122 Mainz Kochfeld
US6807962B2 (en) * 2002-01-28 2004-10-26 Schott Glas Kitchen gas cooking stove with a glass-ceramic, glass, or ceramic top, a gas cooktop with a glass-ceramic, glass, or ceramic top, and a glass-ceramic, glass, or ceramic top of a cooking stove or cooktop with a venting structure thereon
ITMI20020315A1 (it) * 2002-02-18 2003-08-18 Sabaf Spa Piano di cottura in vetro temprato o altro materiale termicamente degradabile
JP3760143B2 (ja) * 2002-08-02 2006-03-29 リンナイ株式会社 コンロ用ガラス天板
DE10393962B4 (de) * 2002-12-20 2019-03-14 Mattson Technology Inc. Verfahren und Vorrichtung zum Stützen eines Werkstücks und zur Wärmebehandlung des Werkstücks
ITTV20030110A1 (it) * 2003-08-01 2005-02-02 Emme Group Srl Complemento d'arredamento per la cucina, del tipo da esterno/interno, provvisto di apparecchiatura per la cottura di alimenti e con struttura componibile di supporto del top fuoco intercambiabile.
US8454356B2 (en) 2006-11-15 2013-06-04 Mattson Technology, Inc. Systems and methods for supporting a workpiece during heat-treating
US8590526B2 (en) * 2007-06-11 2013-11-26 Yizhong Sun Gas stove having improved burners incorporated with removable flame heat transfer regulating apparatus concealed by top plates of the stove
US7708006B2 (en) 2007-06-11 2010-05-04 Yizhong Sun Removable flame heat regulating apparatus including an inner hollow shell and an outer wall for a burner of a gas stove
US20090078247A1 (en) * 2007-06-11 2009-03-26 Yizhong Sun Removable flame heat transfer regulating apparatus including an inner hollow shell and outer wall incorporated with a burner having improved burner ports for a gas stove
US20090107482A1 (en) * 2007-10-31 2009-04-30 Rene San Agustin Protective barrier system against cooking splatter
US7881593B2 (en) * 2007-11-16 2011-02-01 Cfom Inc. Gas cooking appliance with removable burners and useable work area
US9070590B2 (en) 2008-05-16 2015-06-30 Mattson Technology, Inc. Workpiece breakage prevention method and apparatus
US7963003B1 (en) 2009-04-13 2011-06-21 Keene Melanie J Decorative appliance control knob
US10203118B2 (en) 2010-02-10 2019-02-12 Yizhong Sun Removable apparatus to regulate flame heat transfer and retain dripping liquid substance for a gas stove burner
DE102010028218A1 (de) * 2010-04-27 2011-10-27 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Hitzeschild für ein Gaskochfeld und Gaskochfeld
DE102011082735A1 (de) * 2011-09-15 2013-03-21 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Kochfeldanordnung
US9109803B2 (en) * 2012-02-28 2015-08-18 General Electric Company Cooktop appliance with features for improving illumination
ES2531282B1 (es) * 2013-09-11 2015-12-29 Bsh Electrodomésticos España, S.A. Disposición de quemador de gas para una encimera de cocina de gas, encimera de cocina de gas y cocina de gas
US10222070B2 (en) * 2016-01-15 2019-03-05 Haier Us Appliance Solutions, Inc. Gas burner assembly with a temperature sensor
US11234557B2 (en) * 2018-03-14 2022-02-01 Ashley Bryant Stovetop cooking and grilling assembly
US11492867B2 (en) 2019-04-16 2022-11-08 Halliburton Energy Services, Inc. Downhole apparatus with degradable plugs
US20220154934A1 (en) * 2020-11-13 2022-05-19 Haier Us Appliance Solutions, Inc. Oven appliance with top gas burner

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3490123A (en) * 1967-02-14 1970-01-20 Hildegarde C Clark Protective aluminum foil cover for stoves
DE3427453A1 (de) * 1984-07-25 1986-02-06 Aldo 8950 Kaufbeuren Berardi Herdplatten-abdeckung
FR2626965B1 (fr) * 1987-10-30 1990-11-16 Denefeld Benoit Protection interchangeable pour appareils de cuisson, notamment tables et fours de cuisson
DE19505469C1 (de) * 1995-02-17 1996-02-08 Schott Glaswerke Anordnung für die Zuführung von Primärluft zu einem atmosphärischen Gasbrenner über einer Kochplatte aus Glaskeramik
DE19742792C1 (de) 1997-09-27 1998-11-19 Schott Glas Anordnung eines atmosphärischen Gasbrenners in einer Kochmulde mit einer Kochfläche aus Glaskeramik
US6098613A (en) 1999-04-14 2000-08-08 Distinctive Appliances, Inc. Venting system for gas oven
US6173708B1 (en) 1999-11-15 2001-01-16 Maytag Corporation Gas burner mounting assembly for appliance with ceramic based cooktop

Also Published As

Publication number Publication date
FR2814224B3 (fr) 2002-08-23
CA2357411A1 (en) 2002-03-18
DE20016145U1 (de) 2001-01-18
ES1050019Y (es) 2002-06-16
US6505621B2 (en) 2003-01-14
US20020096169A1 (en) 2002-07-25
ITTO20010167U1 (it) 2002-03-18
CN2533400Y (zh) 2003-01-29
PL349241A1 (en) 2002-03-25
ES1050019U (es) 2002-02-16
FR2814224A3 (fr) 2002-03-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL203309B1 (pl) Panel kuchenny z co najmniej jednym atmosferycznym palnikiem gazowym
KR102300269B1 (ko) 대형 유리-세라믹 조리대
US8592729B2 (en) Glass-ceramic panel and its manufacturing process
KR102301541B1 (ko) 대형 유리-세라믹 조리대
EP3030839B1 (en) Gas burner and burner cover
WO2003098115A1 (fr) Plaque de cuisson superieure
RU2311590C2 (ru) Конфорка для тепловой обработки из закаленного стекла или других материалов, свойства которых ухудшаются под действием высокой температуры
US20030203215A1 (en) Window member for a combustion apparatus, excellent in appearance even after long-time use
KR102663934B1 (ko) 삼중 글레이징(triple glazing)을 포함하는 도어(door)를 구비한 가열장치
CN111670169B (zh) 玻璃陶瓷制品
EP2564121B1 (de) Gaskochfeld mit hitzeschild
CN209801559U (zh) 一种新型高能炉架
ES2385152A1 (es) Dispositivo de aparato doméstico.
US6691699B1 (en) Cooking plate
JP2013238361A (ja) 調理器用トッププレート
US2264270A (en) Range surface unit insulator
CN108224421A (zh) 一种燃火装置
JP2007195632A (ja) 炊飯器用内釜
US20100051012A1 (en) Grate to improve the simmering on a gas hob
CN100371644C (zh) 炉具用玻璃面板
KR200409739Y1 (ko) 가스레인지 기기의 과열방지 복사열반사판
JP5035689B2 (ja) 調理器用トッププレート
ES2159456A1 (es) Protector para encimeras de cocina.
CN207962638U (zh) 一种燃火装置
KR100264475B1 (ko) 구이기