PL201013B1 - Przyrząd do wyżymania - Google Patents

Przyrząd do wyżymania

Info

Publication number
PL201013B1
PL201013B1 PL351734A PL35173402A PL201013B1 PL 201013 B1 PL201013 B1 PL 201013B1 PL 351734 A PL351734 A PL 351734A PL 35173402 A PL35173402 A PL 35173402A PL 201013 B1 PL201013 B1 PL 201013B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wringing
conical
seat
cleaning element
frame
Prior art date
Application number
PL351734A
Other languages
English (en)
Other versions
PL351734A1 (en
Inventor
Uwe Dingert
Original Assignee
Freudenberg Carl Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Freudenberg Carl Kg filed Critical Freudenberg Carl Kg
Publication of PL351734A1 publication Critical patent/PL351734A1/xx
Publication of PL201013B1 publication Critical patent/PL201013B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L13/00Implements for cleaning floors, carpets, furniture, walls, or wall coverings
    • A47L13/10Scrubbing; Scouring; Cleaning; Polishing
    • A47L13/50Auxiliary implements
    • A47L13/58Wringers for scouring pads, mops, or the like, combined with buckets

Landscapes

  • Cleaning Implements For Floors, Carpets, Furniture, Walls, And The Like (AREA)
  • Cleaning By Liquid Or Steam (AREA)
  • Purification Treatments By Anaerobic Or Anaerobic And Aerobic Bacteria Or Animals (AREA)
  • Luminescent Compositions (AREA)
  • Gyroscopes (AREA)
  • Food-Manufacturing Devices (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)

Abstract

1. Przyrz ad do wy zymania elementów czyszcz acych w urz adzeniach do zmywania na mokro i na wilgotno, zawieraj acy przepuszczal- ne dla cieczy gniazdo, zamocowane przy u zy- ciu ramy ustalaj acej na pojemniku, w którym poprzez wciskanie wy zymany jest element czyszcz acy, znamienny tym, ze posiada lej wprowadzaj acy (2), stanowi acy oddzielny wzgl edem gniazda (1) element mocowany na ramie ustalaj acej (5), dla wprowadzania ele- mentu czyszcz acego. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd do wyżymania elementów czyszczących w urządzeniach do zmywania na mokro i na wilgotno, z przepuszczalnym dla cieczy gniazdem, które jest zamocowane przy użyciu ramy ustalającej na pojemniku i w którym poprzez wciskanie wyżymany jest element czyszczący.
Tego typu przyrządy do wyżymania są powszechnie stosowane do czyszczenia posadzek w gospodarstwie domowym. Popularnym sprzętem są tak zwane mopy, czyli urządzenia do zmywania na mokro lub na wilgotno, w których na końcu trzonka znajduje się element czyszczący, na przykład chłonne paski, frędzle lub kosmyki z materiału tekstylnego, połączone w wiązkę, stanowiącą główkę mopa. Celem usunięcia wilgoci element czyszczący trzeba wyżąć lub wycisnąć w przyrządzie do wyżymania. Powszechnie stosowane są przyrządy do wyżymania, w których główka mopa ze zwieszonym w dół elementem czyszczącym jest wprowadzana od góry w otwartą z tej strony komorę wyżymania. Ciecz wchłonięta przez element czyszczący jest usuwana w drodze wyciskania, wygniatania lub wyżymania. Komora wyżymania jest przepuszczalna dla cieczy, zaś brudna woda spływa do pojemnika, znajdującego się pod przyrządem do wyżymania. Przyrządy do wyżymania używane w gospodarstwie domowym są najczęściej mocowane na krawędzi kubła, zaś mop jest wyżymany poprzez wciskanie go do gniazda o budowie zbliżonej do kosza.
Tego typu przyrząd do wyżymania jest znany przykładowo z europejskiego opisu patentowego nr EP 0 489 237. Gniazdo ma postać lejowatego kosza do wyciskania, mającego elastyczne ścianki, usytuowane w odstępie względem siebie. Ścianki te tworzą łukowe sprężyste ramiona, które jednym końcem są prowadzone na ramie ustalającej, drugim zaś w dnie gniazda. Rama ustalająca jest zamocowana na górnej krawędzi kubła. Celem wyżęcia mopa wprowadza się go od góry w kosz do wyciskania. Wyciskanie cieczy odbywa się w drodze wciskania mopa. Ciecz można przy tym usunąć jedynie z tych pasków, które znajdują się w koszu do wyciskania. Paski mopa, które przy wprowadzaniu dostały się pomiędzy elastyczne ścianki lub pozostały na zewnątrz nich, nie są wygniatane. Zwłaszcza wówczas, gdy główka mopa nie ma kształtu grzybkowego, lecz, jak to ma miejsce w przypadku mopa płaskiego, jest zbliżona kształtem do elipsoidy, rezultat wyżymania jest niezadowalający. Brudna woda, wchłonięta przy procesie zmywania, spływa mianowicie co najmniej w części z powrotem na posadzkę. Jeżeli chce się tego uniknąć i wycisnąć również leżące na zewnątrz paski materiału, wówczas konieczne jest dokładne wprowadzanie pasków do kosza ewentualnie kilkakrotne wciskanie mopa w kosz. Wymaga to zręczności i cierpliwości oraz utrudnia efektywne czyszczenie posadzek.
Celem wynalazku jest takie udoskonalenie przyrządu do wyżymania, aby wprowadzanie elementu czyszczącego i wyżymanie było lepsze niż dotychczas, a mimo to korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.
Przyrząd do wyżymania elementów czyszczących w urządzeniach do zmywania na mokro i na wilgotno, charakteryzuje się według wynalazku tym, że posiada lej wprowadzający, stanowiący oddzielny względem gniazda, element dla wprowadzania elementu czyszczącego, mocowany na ramie ustalającej.
Korzystnie, lej wprowadzający zawiera stożkowy płaszcz i uformowaną ramę podporową, połączoną na stałe z ramą ustalającą, przy czym zwłaszcza stożkowy płaszcz i rama podporowa stanowią jedną część z tworzywa polimerowego.
Korzystnie, stożkowy płaszcz i/lub rama podporowa zawierają otwory.
Zaleca się aby stożkowy płaszcz tworzył z poziomą płaszczyzną kąt wynoszący od 15 do 70° i/lub aby dolna krawędź stożkowego płaszcza otaczała dolną powierzchnię przejściową, pokrywającą się z górną krawędzią gniazda, korzystnie mniejszą od tej krawędzi, przy czym zwłaszcza stożkowy płaszcz i rama podporowa są obrotowo-symetryczne względem osi, zaś średnica górnej krawędzi płaszcza jest 1,2- do 2-krotnie większa niż średnica dolnej powierzchni przejściowej.
Przyrząd może mieć gniazdo zawierające odkształcalne ścianki, zaś przekrój jego otworu zmienia się przy wciskaniu elementu czyszczącego.
Korzystnie, ścianki mają postać sprężystych elementów o wypukłej krzywiźnie.
W rozwiązaniu według wynalazku element czyszczący jest doprowadzany do gniazda za pomocą leja wprowadzającego, stanowiącego element oddzielny względem gniazda i mocowanego na ramie ustalającej. Tym samym dla wprowadzania i wyciskania mopa przewidziane zostały odrębne części. Oddzielne części pozwalają na to, aby przy wprowadzaniu zastosować większą średnicę, zaś przy
PL 201 013 B1 wyżymaniu w koszu do wyciskania mniejszą średnicę. Rozdzielenie funkcji pozwala na rozdzielenie konstrukcji kosza do wyżymania i elementu wspomagającego wprowadzanie.
Usytuowany na wejściu lej wprowadzający stanowi element do wprowadzania zwisających pionowo w dół kosmyków lub pasków mopa. Ciągła, mająca kształt ściętego stożka powierzchnia leja wprowadzającego kieruje końcówkę mopa, mającą postać wiązki pojedynczych elementów, w całości do kosza do wyżymania. Dzięki temu elementy czyszczące praktycznie nie pozostają na zewnątrz kosza do wyżymania. Przy wciskaniu cała ciecz, wchłonięta podczas uprzedniego procesu zmywania, jest usuwana z pasków materiału tekstylnego. Zaabsorbowana brudna woda nie spływa z powrotem na posadzkę. Przy użyciu leja wprowadzającego jako elementu wspomagającego udoskonalone zostało zarówno wprowadzanie, jak też wyżymanie elementu czyszczącego. Czyszczenie posadzki jest szybsze i bardziej efektywne.
Jako oddzielne części, gniazdo i lej wprowadzający są tańsze do wytwarzania. Przy nadaniu odpowiedniego kształtu można je układać w stosy, ciasno upakowując, co zmniejsza koszty transportu i składowania.
Do mocowania leja wprowadzającego na ramie ustalającej specjalista dysponuje szeregiem możliwości łączenia. Lej wprowadzający można zamocować na ramie ustalającej na przykład za pomocą urządzenia zaciskowego lub zamknięcia zatrzaskowego.
Jeżeli lej wprowadzający zawiera stożkowy płaszcz i uformowaną ramę podporową, łączoną na stałe z ramą ustalającą, to gniazdo i lej wprowadzający można wytwarzać jako oddzielne części oraz składować je i transportować po niskich kosztach. Dopiero przy wysyłce do klientów części łączy się na stałe ze sobą, w związku z czym podczas użytkowania są one zespolone ze sobą bez obawy rozłączenia.
Pod względem kosztów wytwarzania bardzo korzystne jest, jeżeli stożkowy płaszcz i rama podporowa stanowią jedną część z tworzywa polimerowego. Połączenie między gniazdem i lejem wprowadzającym ma korzystnie postać nierozłącznego połączenia wtykowego lub zatrzaskowego, względnie połączenia zgrzewanego lub klejonego.
Przyrząd do wyżymania jest artykułem masowym, stosowanym w gospodarstwie domowym, dlatego jeżeli stożkowy płaszcz i/lub rama podporowa zawierają otwory, to pozwala to zaoszczędzić materiał i zmniejszyć ciężar. Otwory powinny mieć tak dobrany kształt i wymiary, żeby kosmyki lub paski nie ulegały splątaniu. Geometryczny kształt otworów w płaszczu i ramie podporowej można dopasować do kształtu użytego mopa. W ten sposób odtwarza się zewnętrzny wygląd mopa w przyrządzie do wyżymania, co użytkownik może odbierać jako atrakcyjne.
Dzięki temu, że stożkowy płaszcz tworzy z poziomą płaszczyzną kąt, wynoszący od 15 do 70° uzyskuje się bardzo dobre doprowadzanie, zaś ściekająca brudna woda dobrze spływa do kosza do wyżymania.
Stożkowy płaszcz, skupiający końce mopa w wiązkę, wykazuje szczególnie skuteczne działanie wówczas, gdy dolna krawędź stożkowego płaszcza otacza dolną powierzchnię przejściową, pokrywającą się z górną krawędzią gniazda względnie mniejszą od tej krawędzi. Dzięki tym, co najmniej równym, powierzchniom przejściowym kosmyki elementu czyszczącego nie plączą się pomiędzy koszem do wyciskania i lejem wprowadzającym. Przy dłuższym czasie użytkowania górna krawędź gniazda może ulec zwężeniu wskutek plastycznego odkształcenia poszczególnych sprężystych ramion gniazda. Dopóki dolna powierzchnia przejściowa jest mniejsza niż powierzchnia, ograniczona przez górną krawędź gniazda, lej zachowuje swe działanie centrujące.
Z punktu widzenia niższych kosztów wytwarzania korzystne okazało się, jeżeli stożkowy płaszcz i rama podporowa są obrotowo-symetryczne względem osi, zaś średnica górnej krawędzi płaszcza jest 1,2- do 2-krotnie większa niż średnica dolnej powierzchni przejściowej.
Przy użyciu techniki wtrysku przyrząd do wyżymania można tanio wytwarzać z tworzywa sztucznego. Efektywne czyszczenie posadzki zapewnione jest zwłaszcza wówczas, gdy gniazdo zawiera odkształcalne ścianki, zaś jego otwór zmniejsza się lub zwiększa przy wciskaniu elementu czyszczącego.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania, w których gniazdo ma postać kosza o odkształcalnych ściankach, na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pierwszy przykład wykonania przyrządu do wyżymania w przekroju, zaś fig. 2 - drugi przykład wykonania przyrządu do wyżymania w przekroju.
Na fig. 1 ukazany jest w przekroju pierwszy przykład wykonania przyrządu do wyżymania według wynalazku, w której gniazdo 1 ma postać kosza do wyżymania, zamocowanego przy użyciu ramy ustalającej 5 na leżącym poniżej zbiorniku 6. Przed koszem 1 do wyżymania lub wyciskania znajduje
PL 201 013 B1 się lej wprowadzający 2, zamocowany przy użyciu ramy podporowej 3 na ramie ustalającej 3. Na fig. 1 połączenie między lejem wprowadzającym i ramą ustalającą ma postać połączenia zaciskowego lub klejonego pomiędzy nasadką na ramie ustalającej 5 i ramą oporową 3. Połączenie to może jednak być zrealizowane również za pomocą połączenia zgrzewanego lub nierozłącznego połączenia zatrzaskowego. Możliwa jest także konstrukcja jednoczęściowa. Widoczny jest tutaj stożkowy płaszcz 7, ustawiony przed koszem 1 do wyżymania w odstępie 11 względem wierzchołków sprężystych elementów 10. Przy czyszczeniu posadzki, nie przedstawiony bliżej na fig. 1 mop ze zwisającymi pionowo w dół frędzlami lub kosmykami wprowadza się od góry w przyrząd do wyżymania. Element czyszczący przechodzi przy tym przez zamkniętą górną krawędzią 17 powierzchnię przejściową i w wyniku działania stożkowego płaszcza 7 podlega centrowaniu w kierunku kosza 1 do wyciskania. Skierowana w dół siła wciskająca powoduje w dalszym ciągu tej operacji, że wierzchołki sprężystych elementów 10 na górnej krawędzi 10 gniazda 1 przemieszczają się w kierunku osi symetrii 12. Sprężyste elementy 9 naciskają na paski elementu czyszczącego. Na fig. 1 wyciskanie to jest zaznaczone schematycznie strzałkami, mianowicie jedną skierowaną w dół i dwiema skierowanymi w kierunku osi symetrii 12, do wnętrza kosza do wyżymania. Brudna woda, wygniatana przy wyciskaniu, przepływa pomiędzy sprężystymi elementami 10 do kubła 6. Stożkowy płaszcz 7 ma otwory 15, których kształt i wielkość są tak dobrane, że kosmyki lub frędzle mopa są niezawodnie prowadzone w kierunku środka kosza do wyżymania i nie ulegają splątaniu. Ściekająca brudna woda jest odprowadzana przez otwory 16 w ramie ustalającej 5 do kubła 6. Jak widać na fig. 1, ograniczona dolną krawędzią 8, dolna powierzchnia przejściowa 18 pokrywa się z wprowadzającą powierzchnią kosza do wyżymania, wyznaczoną przez punkty wierzchołkowe sprężystych elementów 10 na górnej krawędzi 9. Stożkowy płaszcz 7 tworzy z poziomem 13 kąt 14, wynoszący korzystnie od 15 do 70°. Oczywiście lej 7 w kształcie ściętego stożka może być dopasowany do kształtu mopa, może zatem mieć kształt stożkowy, owalny, prostokątny, kwadratowy lub wielokątny. Możliwe jest również rozwiązanie, w którym boczna powierzchnia części 7 w kierunku osi 12 jest wypukła lub wklęsła.
Na fig. 2 ukazany jest w przekroju drugi przykład wykonania przyrządu do wyżymania według wynalazku. Również tutaj mop jest wprowadzany od góry w przyrząd do wyżymania i przechodzi przez powierzchnie przejściowe 17 i 18, tworzące podstawy leja wprowadzającego 2 w kształcie ściętego stożka. W przeciwieństwie do przykładu ukazanego na fig. 1, wyżymanie elementu czyszczącego jest w tej konstrukcji powodowane przez powiększenie odstępu pomiędzy sprężystymi elementami 10 gniazda w postaci kosza 1. Jak zaznaczono na fig. 2 dwiema strzałkami, skierowanymi w stronę przeciwną do osi symetrii 12, skierowany w dół ruch wyciskający powoduje rozchylenie na boki tulipanowo ułożonych, sprężystych elementów 10 kosza 1 do wyżymania. Także tutaj wyciśnięta brudna woda jest zbierana w usytuowanym poniżej kuble 6, na którego górnym obrzeżu jest zamocowana, na przykład za pomocą nie przedstawionych pazurków, rama ustalająca 5. Według wynalazku lej wprowadzający 2 znajduje się w odstępie względem wierzchołka 9 kosza 1 do wyciskania. Korzystnie lej wprowadzający 2 i rama ustalająca 5 są oddzielnymi częściami. Na fig. 2 ukazane jest złącze zatrzaskowe 4, za pomocą którego rama podporowa 3 jest zamocowana na ramie ustalającej 5. W ten sposób lej wprowadzający 2 jest połączony na stałe z gniazdem 1. Złącze zatrzaskowe 4 może być rozłączne lub nierozłączne. Pod względem kosztów korzystny jest fakt, że oba elementy wytwarza się oddzielnie przy użyciu prostych narzędzi i w trakcie dostaw, a także pośredniego składowania są one bardzo łatwe do ułożenia w stosy. Transport i koszty magazynowania są dzięki temu niewielkie. Lej wprowadzający 2 jest montowany na ramie ustalającej 5 dopiero przed wysłaniem do odbiorcy. Nierozłączne złącze zatrzaskowe jest o tyle korzystne, że lej wprowadzający jest zamocowany na gnieździe bez obawy, że spadnie. Oczywiście zamiast nierozłącznego złącza zatrzaskowego można także zastosować złącze wtykowe, w którym nierozłączne połączenie kształtowe uzyskuje się pod działaniem ciepła.
Z uwagi na oszczędność materiału i obniżenie ciężaru na stożkowym płaszczu 7 i/lub na ramie podporowej 3 umieszczone są otwory 15. Korzystnie otwory 15 ukazują znak firmy lub znak produktu, względnie odtwarzają kształt mopa.
Również tutaj stożkowy płaszcz 7 leja wprowadzającego 2 nie jest w żadnym razie ograniczony do obrotowo-symetrycznej, stożkowej powierzchni bocznej stożka. Górna krawędź 17 i/lub dolna krawędź 8, jak już wspomniano powyżej, mogą mieć kształt wieloboku, względnie boczna powierzchnia do wprowadzania mopa może być wypukła lub wklęsła. Jak opisano w odniesieniu do przykładu wykonania z fig. 1, utworzona z punktów wierzchołkowych sprężystych elementów 10, górna krawędź 9 kosza 1 do wyciskania może znajdować się w odstępie od dolnej krawędzi 8 stożkowego płaszcza 7,
PL 201 013 B1 wskutek czego według wynalazku w konstrukcji urządzenia funkcja wyciskania jest oddzielona od funkcji lżejszego doprowadzania elementu czyszczącego.
Wynalazek nie jest w żadnym razie ograniczony do gniazd z elastycznymi ściankami w komorze wyciskania, lecz obejmuje również gniazda, których komora wyciskania ma postać kielichowego sita. Również tutaj dzięki wynalazkowi można oddzielnie dobrać wymiary dla kielichowego sita w aspekcie skutecznego wyżymania, zaś dla leja wprowadzającego w aspekcie optymalnego doprowadzania.

Claims (10)

1. Przyrząd do wyżymania elementów czyszczących w urządzeniach do zmywania na mokro i na wilgotno, zawierający przepuszczalne dla cieczy gniazdo, zamocowane przy uż yciu ramy ustalającej na pojemniku, w którym poprzez wciskanie wyżymany jest element czyszczący, znamienny tym, że posiada lej wprowadzający (2), stanowiący oddzielny względem gniazda (1) element mocowany na ramie ustalającej (5), dla wprowadzania elementu czyszczącego.
2. Przyrząd według zastrz. 1, znamienny tym, że lej wprowadzający (2) zawiera stożkowy płaszcz (7) i uformowaną ramę podporową (3), połączoną na stałe z ramą ustalającą (5).
3. Przyrząd według zastrz. 2, znamienny tym, że stożkowy płaszcz (7) i rama podporowa (3) stanowią jedną część z tworzywa polimerowego.
4. Przyrząd według zastrz. 3, znamienny tym, że stożkowy płaszcz (7) zawiera otwory (15).
5. Przyrząd według zastrz. 3, znamienny tym, że rama podporowa (3) zawiera otwory (15).
6. Przyrząd według zastrz. 2, znamienny tym, że stożkowy płaszcz (7) tworzy z poziomą płaszczyzną (12) kąt (14), wynoszący od 15 do 70°.
7. Przyrząd według zastrz. 2, znamienny tym, że dolna krawędź (8) stożkowego płaszcza (7) otacza dolną powierzchnię przejściową (18), pokrywającą się z górną krawędzią (9) gniazda (1), korzystnie mniejszą od tej krawędzi.
8. Przyrząd według zastrz. 7, znamienny tym, że stożkowy płaszcz (7) i rama podporowa (3) są obrotowo-symetryczne względem osi (12), zaś średnica górnej krawędzi (17) płaszcza (7) jest 1,2do 2-krotnie większa niż średnica dolnej powierzchni przejściowej (18).
9. Przyrząd według zastrz. 1, znamienny tym, że gniazdo (1) zawiera odkształcalne ścianki (10), zaś przekrój jego otworu zmienia się przy wciskaniu elementu czyszczącego.
10. Przyrząd według zastrz. 9, znamienny tym, że ścianki (10) mają postać sprężystych elementów o wypukłej krzywiźnie.
PL351734A 2001-01-18 2002-01-16 Przyrząd do wyżymania PL201013B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10102078A DE10102078C1 (de) 2001-01-18 2001-01-18 Auswringvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL351734A1 PL351734A1 (en) 2002-07-29
PL201013B1 true PL201013B1 (pl) 2009-02-27

Family

ID=7670939

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL351734A PL201013B1 (pl) 2001-01-18 2002-01-16 Przyrząd do wyżymania

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6684450B2 (pl)
EP (1) EP1224901B1 (pl)
CN (1) CN1365648A (pl)
AR (1) AR032235A1 (pl)
AT (1) ATE290336T1 (pl)
AU (1) AU754788B2 (pl)
CA (1) CA2368267C (pl)
DE (2) DE10102078C1 (pl)
ES (1) ES2236120T3 (pl)
HK (1) HK1048582B (pl)
HU (1) HU225180B1 (pl)
MX (1) MXPA01013352A (pl)
NO (1) NO321491B1 (pl)
PL (1) PL201013B1 (pl)
PT (1) PT1224901E (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10210569B4 (de) * 2002-03-09 2009-09-24 Carl Freudenberg Kg Auswringvorrichtung für einen Flachwischer und Reinigungssystem
WO2005107565A1 (en) * 2004-05-05 2005-11-17 Rubbermaid Commercial Products Llc Color coded mop pads and method of color coding same
CA2565715A1 (en) * 2004-05-05 2005-11-17 Rubbermaid Commercial Products Llc Color coded mop pads and method of color coding same
DE102005024745B4 (de) * 2005-02-28 2015-05-07 Leifheit Ag Eimer mit Spritz- und/oder Überschwappschutz
DE102005024742B4 (de) * 2005-02-28 2014-05-15 Leifheit Ag Eimer mit einem Henkel und Vorrichtung zum Trocknen eines Wischelements oder eines Wischgerätes
DE102005019624B4 (de) * 2005-04-26 2017-05-24 Leifheit Ag Feuchtreinigungsgerät
US20070088588A1 (en) * 2005-10-17 2007-04-19 Theodore Schaffer Method, apparatus and network for renting textbooks
US8627541B2 (en) * 2005-10-19 2014-01-14 Unger Marketing International, Llc Mop press having top and bottom cam tracks
US7550634B2 (en) 2006-01-30 2009-06-23 Conocophillips Company Process for converting triglycerides to hydrocarbons
DE102006045615B3 (de) 2006-09-25 2007-10-11 Carl Freudenberg Kg Auswringvorrichtung
US20090265871A1 (en) * 2008-04-24 2009-10-29 Alvin Wooten Floor cleaning system
US8381351B2 (en) * 2009-01-08 2013-02-26 Shop-Vac Mop bucket
US8156995B2 (en) 2009-04-20 2012-04-17 Rite-Hite Holding Corporation Door element
US9161673B2 (en) 2012-06-26 2015-10-20 3M Innovative Properties Company Wringer for a bucket
DE102012018251A1 (de) 2012-09-17 2014-03-20 Carl Freudenberg Kg Vorrichtung zum Ausschleudern eines Mopps mit Zentriermitteln
US9162832B2 (en) 2013-07-02 2015-10-20 Rite-Hite Holding Corporation Vehicle-actuated weather barrier apparatus
CN105491934B (zh) * 2013-08-20 2017-12-01 卡尔·弗罗伊登伯格公司 扭绞设备
DE102015005948B8 (de) * 2015-05-12 2017-01-26 Carl Freudenberg Kg Torsionswringer mit geringem Hub und Set aus Torsionswringer und Eimer
DE102016014403A1 (de) * 2015-12-21 2017-06-22 Carl Freudenberg Kg Auswringvorrichtung für ein Wischgerät
USD1006361S1 (en) * 2019-04-30 2023-11-28 Ruben Dario Reyes Mop liquid expeller

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1952824A (en) * 1931-06-22 1934-03-27 Schulman Solomon Mop wringer
DE7814317U1 (de) * 1977-07-08 1978-08-24 Garaventa, Bruno, Uscio (Italien) Vorrichtung zum Auspressen des Wassers aus Mops o.dgl
US4167136A (en) * 1977-07-25 1979-09-11 Chupurdy Garry C Beverage brewer
DE4038372A1 (de) * 1990-12-01 1992-06-04 Schlerf Coronet Werke Auswringvorrichtung fuer reinigungselemente von feuchtreinigungsgeraeten
US5414892A (en) * 1992-07-29 1995-05-16 Emsco, Inc. Mop bucket cover having wringer and storage device
US5983441A (en) * 1997-05-29 1999-11-16 S. C. Johnson Commercial Markets, Inc. Bucket insert and wash bucket
LU90140B1 (fr) * 1997-09-26 1998-01-29 Az Int Sa Cuvette d'essorage d'une serpillière montée en position centrale sur un seau à deux bassins
US6065175A (en) * 1998-08-13 2000-05-23 Tejerina; Silvia Reyero Flooring mopping system

Also Published As

Publication number Publication date
EP1224901A2 (de) 2002-07-24
HU225180B1 (en) 2006-07-28
NO321491B1 (no) 2006-05-15
CA2368267C (en) 2005-12-06
HU0200184D0 (en) 2002-03-28
HK1048582A1 (en) 2003-04-11
DE50105528D1 (de) 2005-04-14
EP1224901A3 (de) 2004-04-14
HUP0200184A2 (en) 2002-09-28
NO20020079L (no) 2002-07-19
AR032235A1 (es) 2003-10-29
CN1365648A (zh) 2002-08-28
DE10102078C1 (de) 2002-09-05
US6684450B2 (en) 2004-02-03
CA2368267A1 (en) 2002-07-18
AU754788B2 (en) 2002-11-28
HK1048582B (zh) 2005-10-07
NO20020079D0 (no) 2002-01-08
AU1018702A (en) 2002-08-08
PL351734A1 (en) 2002-07-29
ATE290336T1 (de) 2005-03-15
US20020095739A1 (en) 2002-07-25
PT1224901E (pt) 2005-06-30
MXPA01013352A (es) 2003-08-20
EP1224901B1 (de) 2005-03-09
ES2236120T3 (es) 2005-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL201013B1 (pl) Przyrząd do wyżymania
US6823557B2 (en) Wringing device for cleaning elements of wet and moist mops
US6048501A (en) Dispensing device for detergent tablet
AU2007302322B2 (en) Wringer
US20090050585A1 (en) Utensil holder for a dishwasher
US6115877A (en) Mop holding apparatus for holding a free end of a mop from turning when the mop is being wrung
EP2290150B1 (en) Detergent container cradle
US6530112B2 (en) Wringer basket for wet mops
JPS61276600A (ja) 回転ドライヤ−において布地をコンデイシヨニングするためのデバイス
EP0853460B1 (en) A dispensing device for detergent tablet
CN214965259U (zh) 刀叉托盘以及洗碗机
US7181801B1 (en) Absorbent structure for cleaning surfaces
EP0846798A1 (en) Tablet dispensing device
CN201328786Y (zh) 挤水装置
JP5362462B2 (ja) 摺洗具
EP2389092B1 (en) Dish-shaped object with a dishcloth for placement in a dishwasher
KR200493385Y1 (ko) 싱크대용 물막이
EP1686882A1 (en) Device for cleaning floors and similar surfaces
KR200205437Y1 (ko) 식기세척용 수세미
CN108261164B (zh) 洗碗机餐具篮和洗碗机
JP2017148387A (ja) 清掃用払拭具
KR200479737Y1 (ko) 건조대
JP2000287904A (ja) 食器洗い乾燥機の小物入れの構造
CN114795059A (zh) 刀叉托盘以及洗碗机
JP2011055874A (ja) 摺洗具