PL198936B1 - Zestaw do montażu szafki elektrycznej - Google Patents

Zestaw do montażu szafki elektrycznej

Info

Publication number
PL198936B1
PL198936B1 PL363578A PL36357802A PL198936B1 PL 198936 B1 PL198936 B1 PL 198936B1 PL 363578 A PL363578 A PL 363578A PL 36357802 A PL36357802 A PL 36357802A PL 198936 B1 PL198936 B1 PL 198936B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mounting frame
kit according
plinth
assembly
crossbars
Prior art date
Application number
PL363578A
Other languages
English (en)
Other versions
PL363578A1 (pl
Inventor
Günter Irmer
Original Assignee
Adc Gmbh
Sichert Gmbh Berthold
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Adc Gmbh, Sichert Gmbh Berthold filed Critical Adc Gmbh
Publication of PL363578A1 publication Critical patent/PL363578A1/pl
Publication of PL198936B1 publication Critical patent/PL198936B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/26Casings; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/50Pedestal- or pad-mounted casings; Parts thereof or accessories therefor
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus
    • H05K7/20Modifications to facilitate cooling, ventilating, or heating
    • H05K7/20536Modifications to facilitate cooling, ventilating, or heating for racks or cabinets of standardised dimensions, e.g. electronic racks for aircraft or telecommunication equipment
    • H05K7/206Air circulating in closed loop within cabinets wherein heat is removed through air-to-air heat-exchanger

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest zestaw do mon- ta zu szafki elektrycznej dla teletechnicznych urz adze n rozdzielczych ustawianej na wolnym powietrzu, który zawiera zewn etrzny korpus (3), wewn etrzn a ram e monta zow a (6) i poszycie (46) os laniaj ace wewn etrzn a ram e monta zow a (6), a charakteryzuje si e tym, ze ma wiele skrzynek coko lowych (2a,b) o zró znicowanej wielko sci powierzchni podstawy i ró znej wysoko sci wysta- wania nad powierzchni e ziemi (22), podstawki p lytowe (45) do laczenia wewn etrznej ramy mon- ta zowej (6) ze skrzynk a coko low a (2a,b), przy czym podstawki p lytowe (45) s a mocowane na ramie monta zowej (6) w wielu po lo zeniach za- mocowania. PL PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw do montażu szafki elektrycznej przeznaczonej do ustawiania na wolnym powietrzu dla umieszczenia w niej teletechnicznych urządzeń rozdzielczych, na przykład, urządzeń telefonicznych, z przynależnymi zasilaczami elektrycznymi oraz przyłączami kablowymi.
II. Warunki techniczne
Tego rodzaju zestawy do montażu szafek elektrycznych muszą spełniać różne wymagania, gdyż mają zapewnić właściwe warunki eksploatacji, w szczególności temperaturę, umieszczonego w nich osprzętu elektrycznego, w szczególności układów elektronicznych, gdyż stosowane są w róż nych krajach/regionach, gdzie trzeba uwzględnić zróżnicowane parametry i normy wymagane przez użytkowników albo istniejące tam warunki klimatyczne.
Ponadto, muszą być spełnione wymagania ogólne, jak dostateczna stabilność konstrukcji i odporność na zagrożenia ze strony wandali i tak dalej.
Tego rodzaju zestawy do montażu szafek elektrycznych są wytwarzane w zasadzie z metalu albo z tworzywa sztucznego lub też z obu tych materiałów, przy czym tworzywo sztuczne korzystnie pozwala zmniejszyć koszty wytwarzania oraz ciężar urządzenia i jednocześnie jest materiałem elektrycznie nie przewodzącym.
Oprócz tego istnieje problem polegający na tym, że tego rodzaju zestawy do montażu szafek elektrycznych nie są ustawiane na gołej ziemi lecz na tak zwanych skrzynkach cokołowych, które są zakopane częściowo lub całkowicie w ziemi i służą do wyprowadzenia kabli ziemnych z podłoża.
Pomijając różne rozmiary tych skrzynek cokołowych i zróżnicowaną wysokość wystawania, to jest krawędź górna równa z ziemią lub wystaje nad powierzchnię gruntu, istnieją też różne wymagania odnośnie dostosowania do takich skrzynek cokołowych, to jest w jednym przypadku szafka elektryczna ma być osadzona na skrzynce cokołowej a w innym skrzynka cokołowa ma być niewidoczna, a wię c szafka elektryczna opasuje skrzynkę cokoł ową z boków i z góry.
Ma to pomóc przede wszystkim w wyeliminowaniu robót ziemnych, żeby nie trzeba było wymieniać istniejących skrzynek cokołowych o przestarzałej konstrukcji na nowe cokoły dostosowane do szafek elektrycznych.
Aby uniknąć konieczności projektowania i budowy oddzielnego zestawu do montażu szafki elektrycznej w zależności od istniejących warunków brzegowych, celem niniejszego wynalazku jest stworzenie takiego zestawu do montażu szafek elektrycznych, który umożliwia dopasowanie do różnych warunków brzegowych tylko za pomocą kilku części konstrukcyjnych.
Powinna istnieć możliwość stworzenia zróżnicowanych wariantów konstrukcyjnych i montażowych, takich jak:
- osadzenie szafki elektrycznej na wierzchu kończącej się równo z ziemią skrzynki cokołowej,
- uchwycenie wystającej z powierzchni skrzynki cokołowej w części dolnej szafki elektrycznej, przy tym uchwycenie co najmniej w korpusie zewnętrznym szafki elektrycznej, lepiej we wnętrzu ramy montażowej,
- odgrodzenie komory montaż owej, a wię c strefy w obrę bie ramy montaż owej, od wnę ki kanałowej stanowiącej odstęp między ramą montażową a obwodowym korpusem zewnętrznym, przy tym występuje zróżnicowanie między odgrodzeniem bocznym i odgrodzeniem od góry,
- usytuowanie wcześniej okreś lonych elementów łamliwych między skrzynką cokołową a szafką elektryczną albo w obrębie kilkuczęściowej skrzynki cokołowej,
- wyposażenie korpusu zewnę trznego z albo bez górnego przedziału między pokrywą i położonymi niżej częściami korpusu,
- wyposażenie szafki elektrycznej z lub bez ekranowania wymiennoś ci elektromagnetycznej.
Ponadto, z opisu wzoru użytkowego DE 73 19 283 U uznanego jako najbliższy stan techniki znane jest mocowanie ramy montażowej szafki elektrycznej z regulacją wysokości względem podłoża. Jednak, nie odbywa się to poprzez zamocowanie w różnych położeniach ramy montażowej, a także nie przewiduje się przy tym różnie zwymiarowanych i wystających na różną wysokość skrzynek cokołowych.
Natomiast, z opisu patentowego FR 2 785 100 znany jest zestaw do montażu szafki elektrycznej o zróżnicowaniu wysokości montażowych cokołu szafki elektrycznej, przy czym tam szafka elektryczna nie ma ramy montażowej.
PL 198 936 B1
Ponadto, opis wzoru użytkowego DE 296 23 678 U1 ukazuje wykorzystanie różnych skrzynek cokołowych, chociaż przy użyciu wielu skrzynek cokołowych uzyskuje się w efekcie zawsze takie same gabaryty cokołu w widoku z góry.
Poza tym, opis wzoru użytkowego DE 295 19 260 U ukazuje dwuściankową szafkę elektryczną z odstępem mię dzy zewnętrznym i wewnętrznym pokryciem szafki elektrycznej i odbywającą się w tym odstę pie cyrkulacją powietrza.
DD 39 240 A ukazuje szafkę elektryczną z wewnętrzną ramą montażową z kształtowników, w której między zewnętrznym poszyciem i pokrywą istnieją otwory odpowietrzające.
Ponadto, opis patentowy DE 32 05 934 ukazuje montowaną z kilku elementów płytę denną do szafki elektrycznej.
III. Prezentacja wynalazku
a) Zadanie techniczne
Dlatego, celem niniejszego wynalazku jest opracowanie zestawu do montażu szafki elektrycznej, który mógłby spełniać alternatywnie zróżnicowane wymagania odnośnie powierzchni podstawy i wysokoś ci wystawania cokoł u nad powierzchnię ziemi a takż e ekranowania wymiennoś ci elektromagnetycznej oraz wentylacji.
b) Rozwiązanie zadania
Zestaw do montażu szafki elektrycznej, według niniejszego wynalazku, przeznaczonej dla teletechnicznych urządzeń rozdzielczych a ustawianej na wolnym powietrzu, zawiera zewnętrzny korpus, wewnętrzną ramę montażową i poszycie osłaniające wewnętrzną ramę montażową, a charakteryzuje się tym, że ma wiele skrzynek cokołowych o zróżnicowanej wielkości powierzchni podstawy i różnej wysokości wystawania nad powierzchnię ziemi, podstawki płytowe do łączenia wewnętrznej ramy montażowej ze skrzynką cokołową, przy czym podstawki płytowe są mocowane na ramie montażowej w wielu poł o ż eniach zamocowania.
Korzystnie, skrzynki cokołowe zawierają co najmniej jedną skrzynkę cokołową wystającą nad powierzchnię ziemi i jedną skrzynkę cokołową kończącą się równo z powierzchnią ziemi.
Korzystnie, rama montażowa pomiędzy jej zakończeniem górnym i dolnym ma co najmniej dwie poprzeczki rozciągające się na tej samej wysokości w kierunku poprzecznym, wyznaczonym największym poziomym wymiarem szafki elektrycznej, przy czym, korzystnie, na linii rozciągania się poprzeczek są usytuowane położenia zamocowania dla ustalenia podstawek płytowych.
Korzystnie, podstawki płytowe rozciągają się w kierunku głębokości szafki elektrycznej łącząc ze sobą dwie usytuowane równolegle i poziomo obok siebie poprzeczki środkowe i, korzystnie, są przesuwne wzdłuż poprzeczek środkowych.
Korzystnie, wysokość położenia poprzeczek środkowych na ramie montażowej jest zmienna.
Korzystnie, rama montażowa na jej zakończeniu górnym i dolnym ma poprzeczki dolne i górne, przy czym co najmniej jedna z poprzeczek dolnych jest odłączalna od ramy montażowej.
Korzystnie, zestaw zawiera wcześniej określone elementy łamliwe.
Korzystnie, wcześniej określone elementy łamliwe są przymocowane do podstawek płytowych, korzystnie stanowiąc z nimi jeden element.
Korzystnie, wcześniej określone elementy łamliwe są usytuowane w skrzynce cokołowej, korzystnie w skrzynce cokołowej wystającej nad powierzchnię ziemi pomiędzy częścią górną a częścią położoną poniżej powierzchni ziemi.
Korzystnie, szafka elektryczna zawiera wsporniki montowanych podzespołów do zamocowania na ramie montażowej, korzystnie do jej powierzchni wewnętrznych, przy czym wsporniki montowanych podzespołów stanowią, korzystnie, rozciągające się pionowo kształtowniki.
Korzystnie, wsporniki montowanych podzespołów rozciągają się pionowo wzdłuż komory montażowej górnej, od poprzeczek środkowych do poprzeczek górnych.
Korzystnie, rama montażowa ma rozpiętość wewnętrzną w kierunku poprzecznym większą niż szerokość największej skrzynki cokołowej w tym kierunku.
Korzystnie, rama montażowa ma głębokość mierzoną od krawędzi wewnętrznej jednej z poprzeczek dolnych do przeciwległej krawędzi zewnętrznej, która to głębokość jest większa niż najgłębszy wymiar skrzynki cokołowej w kierunku głębokości.
Korzystnie, zestaw zawiera blaszany spód z przepustami kablowymi, korzystnie do zamocowania na poprzeczkach, zwłaszcza na poprzeczkach dolnych rozciągających się poprzecznie w kierunku głębokości.
PL 198 936 B1
Korzystnie, na powierzchniach zewnętrznych i/albo powierzchniach wewnętrznych ramy montażowej jest mocowane poszycie obejmujące szczelnie co najmniej obwodowe powierzchnie ramy montażowej.
Korzystnie, poszycie zawiera pokrywę ramową odgradzającą górną komorę montażową we wnętrzu ramy montażowej od usytuowanej nad nią przestrzeni wewnętrznej w korpusie zewnętrznym.
Korzystnie, korpus zewnętrzny otacza z zewnątrz z odstępem wewnętrzną ramę montażową i zawiera w części dolnej otwory wlotowe powietrza.
Korzystnie, poszycie zawiera oddzielne płyty ścianek bocznych oraz ścianki tylnej i ścianki przedniej z co najmniej jednymi drzwiami i pokrywą.
Korzystnie, pomiędzy pokrywą a częścią dolną korpusu zewnętrznego jest usytuowany górny przedział pośredni, korzystnie z wylotami powietrza prowadzącymi na zewnątrz.
Korzystnie, część dolna korpusu zewnętrznego usytuowana poniżej przedziału pośredniego czy pokrywy stanowi przy zamkniętych drzwiach zamkniętą obudowę.
Korzystnie, zawiera elementy złączne do połączenia korpusu zewnętrznego z wewnętrzną ramą montażową.
Korzystnie, części korpusu zewnętrznego są wykonane z tworzywa sztucznego, korzystnie z elementów pł ytowych z tworzywa sztucznego, zwł aszcza ze spienionego tworzywa sztucznego, korzystnie piankowego poliwęglanu.
Korzystnie, wewnętrzna rama montażowa jest wykonana z kształtowników, korzystnie metalowych, które, korzystnie, są połączone śrubowo ze sobą.
Aby można było zamocować szafkę elektryczną na skrzynkach cokołowych wystających na różną wysokość nad powierzchnię ziemi, w szczególności także na skrzynkach cokołowych kończących się równo z powierzchnią ziemi, a więc nie wystających nad tę powierzchnię, podstawki płytowe stanowiące połączenie między ramą montażową a skrzynką cokołową mogą być umieszczone w różnych położeniach zamocowania ramy montażowej. Te położenia zamocowania różnią się przede wszystkim wysokością na ramie montażowej, ponieważ mogą znajdować się na poprzeczkach dolnych ramy montażowej. W tym przypadku, szafka elektryczna jest osadzana później na wierzchu skrzynki cokołowej. Gdy skrzynka cokołowa kończy się równo z powierzchnią ziemi, a więc mniej lub bardziej na powierzchni ziemi, w przypadku skrzynek cokołowych wystających nad powierzchnię ziemi szafka elektryczna rozpościerała by się od krawędzi górnej skrzynki cokołowej w górę.
Ponadto, różne skrzynki cokołowe różnią się szerokością w kierunku poprzecznym lub też głębokością, czyli mniejszym wymiarem powierzchni podstawy.
Ponieważ zróżnicowana jest zwłaszcza ich głębokość, więc nie trzeba projektować wewnętrznego wymiaru ramy montażowej, w obrębie którego ma być umieszczona skrzynka cokołowa, według największej głębokości skrzynek cokołowych, lecz można ukształtować ramę montażową o nieco mniejszej głębokości usuwając jedną z poprzeczek dolnych ramy montażowej, a więc przy bardzo głębokich skrzynkach cokołowych uwzględnia się jeszcze grubość poprzeczek, żeby skrzynka cokołowa znajdowała się jeszcze w obrębie korpusu zewnętrznego szafki elektrycznej, ale nie całkowicie w obrębie ramy montażowej. Wprawdzie zmniejsza się przez to stabilność ramy montaż owej, ale mieści się to jeszcze w zakresie akceptowalnych granic, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że między poprzeczkami górnymi i dolnymi istnieją usztywniające poprzeczki środkowe między obecnymi tam krawędziami pionowymi a poprzeczkami pionowymi ramy montażowej. Jednak, korzystnie rama montażowa, patrząc z góry, obejmuje dookoła skrzynkę cokołową, a więc istnieją też obie poprzeczki.
Te poprzeczki umieszcza się na takiej wysokości zwykłej ramy montażowej, która odpowiada wysokości krawędzi górnej skrzynki cokołowej - przy skrzynkach cokołowych wystających nad powierzchnię ziemi.
Podstawki płytowe są wtedy mocowane przez przykręcenie na tych poprzeczkach, a po osadzeniu ramy montażowej na skrzynce cokołowej podstawki płytowe, które rozpościerają się od poprzeczki przedniej do tylnej, są mocowane na wierzchu skrzynki cokołowej.
Odstęp podstawek płytowych zależy od szerokości skrzynki cokołowej, tak że podstawki płytowe są mocowane w pobliżu krańców zewnętrznych wierzchu skrzynki cokołowej, żeby uzyskać dobre podparcie.
Jeżeli chodzi o skrzynkę cokołową, która nie wystaje lub tylko nieznacznie wystaje nad powierzchnię ziemi lub gdy szafka elektryczna ma być osadzona na wierzchu skrzynki cokołowej, to te podstawki płytowe są mocowane na poprzeczkach dolnych.
PL 198 936 B1
Poza tym, trzeba wziąć pod uwagę także to, czy komora montażowa we wnętrzu ramy montażowej ma być oddzielona termicznie od otaczającej wnęki kanałowej pozostającej między ramą montażową i korpusem zewnętrznym, czyli względem cyrkulacji powietrza, i/albo względem promieniowania elektromagnetycznego. Celem oddzielenia termicznego osłania się wewnętrzną ramę montażową poszyciem z pełnych płyt, korzystnie na stronie zewnętrznej ramy montażowej lub też na jej stronie wewnętrznej. Wykonuje się to na stronie tylnej i od strony ścianek bocznych. Czołowa ścianka, na której z reguły korpus zewnętrzny ma jedne lub więcej drzwiczek do otwierania szafki elektrycznej, musi być także wyposażona w takie poszycie na wewnętrznej ramie montażowej z analogicznymi elementami otwieranymi, czyli drzwiczkami, klapami i tym podobne.
Poza tym, trzeba też wyróżnić przypadek, gdy ta wewnętrzna komora montażowa także na stronie górnej, a więc przy końcu górnym ramy montażowej, ma być czy nie ma być oddzielona termicznie pełną płytą od położonej nad nią wnęki pokrywowej otaczającego korpusu. W takim przypadku, niezbędne jest poszycie również na stronie górnej wewnętrznej ramy montażowej. Można je wykonać za pomocą oddzielnej części poszycia lub też przez założenie członu oddzielającego (przedziału) między pokrywą korpusu zewnętrznego i resztą korpusu, o ile taki przedział ma ciągłą dolną płytę i mimo zamocowania na pozostałych częściach zewnętrznego korpusu może być osadzony szczelnie na stronie górnej wewnętrznej ramy montażowej.
Trzeba to zapewnić tak, aby elementy złączne używane do zamocowania korpusu zewnętrznego na wewnętrznej ramie montażowej pozwalały na założenie tego przedziału na stronie górnej ramy montażowej.
Zewnętrzny korpus składa się z reguły z segmentów płytowych przeznaczonych na poszczególne ścianki i na stronie czołowej dodatkowo z ruchomych względem płyty czołowej drzwiczek, a takż e z oddzielnej pokrywy górnej.
Zewnętrzny korpus, w szczególności jego segmenty płytowe, jest wykonany z reguły z tworzywa sztucznego, w szczególności dla poprawienia izolacji z piankowego tworzywa sztucznego, w szczególności spienionego poliwęglanu.
Oprócz tego, zestaw ten może również obejmować korpus zewnętrzny i w szczególności segmenty płytowe takiego korpusu zewnętrznego z metalu, w szczególności z blachy stalowej albo blachy aluminiowej.
Przy tym korpus zewnętrzny ma w części dolnej wloty powietrza cyrkulującego we wnęce kanałowej. Otwory wylotu znajdują się między pokrywą i resztą korpusu zewnętrznego albo w przedziale górnym, przy czym - w wyniku nagrzania promieniowaniem słonecznym zewnętrznej strony części korpusu - musi być możliwy napływ wznoszącego się powietrza z wnęki kanałowej do przedziału górnego przez otwory przelotowe.
Dolne otwory wlotowe mogą być też stworzone przez to, że między dolnym zakończeniem ścianek korpusu zewnętrznego i gruntem istnieje odstęp, który umożliwia wlot powietrza do wnęki kanałowej.
Tak więc można zrealizować kilka modeli cyrkulacji termicznej, to jest gdy wnętrze komory montażowej jest oddzielone z boku oraz z góry od otaczającej wnęki kanałowej, wytwarza się wyłącznie w wewnętrznej komorze montażowej obieg powietrza wywołany ciepłem emitowanym przez umieszczone w tej komorze aktywne elementy elektryczne, jak elektroniczne układy sterujące i tak dalej. Z tego obiegu jest pobierane ciepło, gdy jest nagrzewane poszycie ramy montaż owej, albo poszycie to jest chłodzone, gdy do wnęki kanałowej między poszyciem ramy montażowej i korpusem zewnętrznym napływa u dołu powietrze z otoczenia i u góry wypływa z powrotem, ewentualnie przez przedział górny, i ewentualnie za pomocą aktywnego chłodzenia przez człon pośredniczący, to jest wentylator, który przyspiesza cyrkulację między korpusem zewnętrznym i wewnętrzną, osłoniętą poszyciem ramą montażową odgrodzoną względem tego przedziału, albo wymiennik ciepła lub też element chłodzący w poszyciu wewnę trznej ramy montaż owej, w szczególności jej górnego zakończenia, przy czym jednak powinno pozostać odgrodzenie między wewnętrzną komorą montażową i zewnętrzną wnęką kanałową między poszytą ramą montażową i korpusem.
Gdy wewnętrzna komora montażowa tylko z boku jest osłonięta poszyciem względem wnęki kanałowej, to ten wewnętrzny obieg obejmuje również przedział pokrywowy, a więc strefę między pokrywą zewnętrznego korpusu i pozostałymi częściami korpusu. Jednak z reguły rama montażowa ma poszycie także u góry, a więc jest odgrodzona zarówno u góry jak i z boków i tym samym całkowicie od zewnętrznej wnęki kanałowej, czyli strefy między poszyciem ramy montażowej i otaczającym korpusem.
PL 198 936 B1
Zróżnicowane może być także postępowanie przy montażu szafki elektrycznej na skrzynce cokołowej, mianowicie
Gdy szafka elektryczna nie opasuje skrzynki cokołowej, lecz ma jedynie odchodzić w górę od wierzchu tej skrzynki, to oczywiście ustawia się najpierw ramę montażową, po czym z reguły następuje montaż korpusu zewnętrznego i/albo wewnętrznej konstrukcji ramy montażowej wraz ze wspornikami montowanych podzespołów.
Natomiast, gdy szafka elektryczna ma obejmować wystającą nad powierzchnię ziemi skrzynkę cokołową, to możliwe są różne procedury, mianowicie
Gdy nad wierzch skrzynki cokołowej wystaje trudno zginający się kabel ziemny, korzystne jest nasadzenie z góry na skrzynkę cokołową najpierw ramy montażowej szafki elektrycznej.
Jednak zdarza się czasem, że nie jest to możliwe, gdy powierzchnia podstawy skrzynki cokołowej jest większa od wewnętrznego wymiaru ramy montażowej. Wówczas, zaleca się poziome nasunięcie ramy montażowej na wystającą część skrzynki cokołowej, przy czym trzeba uprzednio zdemontować jedną z dolnych poprzeczek ramy montażowej i usunąć ją, gdy podstawa skrzynki cokołowej jest większa od wewnętrznego odstępu między montowanymi poprzeczkami dolnymi ramy montażowej.
Gdy istniejąca, wystająca nad powierzchnię ziemi skrzynka cokołowa nie ma jeszcze profilaktycznych elementów przełomowych między wystającą i znajdującą się w gruncie częścią skrzynki cokołowej, to trzeba przewidzieć takie elementy przełomowe przy mocowaniu szafki elektrycznej na skrzynce cokołowej, na przykład, między podstawkami płytowymi i skrzynką cokołową.
c) Przykłady realizacji
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju schemat ideowy różnych wersji montażowych, fig. 2 - obiegi termiczne w szafce elektrycznej w przekroju, fig. 3 - stan montażu bez korpusu zewnętrznego, ukazany z różnych stron, fig. 4 - widoki jak na fig. 3, ale z korpusem zewnętrznym, fig. 5 - perspektywiczny widok stanu z fig. 3, fig. 6 - perspektywiczny widok szafki elektrycznej w kolejnym stanie montażu, fig. 7 - perspektywiczny widok szafki elektrycznej zamontowanej częściowo na cokole według fig. 1b i fig. 8 - perspektywiczny widok szafki elektrycznej według fig. 7 po całkowitym zamontowaniu. Figury 1 i 2 ukazują szafki elektryczne 1 widziane w kierunku ich głębokości 40, w przekroju dokonanym w kierunku poprzecznym 20, czyli w kierunku największego wymiaru poziomego tych szafek elektrycznych.
Figura 1a przedstawia schemat montażowy zabudowanej skrzynki cokołowej 2a, która wystaje częściowo w górę nad powierzchnię ziemi 22. Wystająca część górna 2a' jest połączona z częścią dolną 2a wpuszczoną w grunt często poprzez wcześniej określone elementy łamliwe 21, żeby po najechaniu przez auto lub po podobnym zdarzeniu oderwanie części górnej 2a' nie spowodowało też uszkodzenia lub przemieszczenia osadzonej w gruncie części dolnej 2a.
Skrzynka cokołowa 2a jest często otwarta u góry i u dołu i służy do wyprowadzenia kabli ziemnych 8, które są ułożone w podłożu a ich końce wolne są skierowane w górę w kierunku umieszczonej tam szafki elektrycznej, a także jako stabilny fundament dla zakładanej szafki elektrycznej.
Ponadto, we wnętrzu skrzynki cokołowej, w szczególności w jej części górnej 2a', mogą być umieszczone dodatkowe elementy, na przykład, akumulatory 16, które w razie braku prądu zapewniają zasilanie przez pewien czas układów sterujących szafki elektrycznej.
Szafka elektryczna 1 obejmuje przy tym wystającą w górę nad powierzchnię ziemi 22 część górną 2a' skrzynki cokołowej 2a. Wewnętrzna rama montażowa 6 szafki elektrycznej 1 jest z reguły złożona z pojedynczych prętów, które przebiegają wzdłuż krawędzi zewnętrznych tej prostopadłościennej ramy montażowej 6 i najczęściej są wykonane z metalowych kształtowników, ewentualnie z aluminium. Wnętrze ramy montażowej 6 mieści podzespoły konstrukcyjne, jak bezpieczniki i układy sterujące, co najmniej w części tej komory montażowej. W przypadku wystających nad powierzchnię ziemi 22 skrzynek cokołowych 2a część górna 2a' skrzynki cokołowej 2a mieści się w dolnej komorze montażowej 42 ramy 6, która w tym celu jest oddzielona, na przykład, przebiegającymi w kierunku poprzecznym poprzeczkami środkowymi 34a,b od komory montażowej górnej 41, która służy do pomieszczenia podzespołów szafki elektrycznej.
Jak widać na fig. 1a, rama montażowa 6 jest osadzona na wierzchu części górnej 2a' skrzynki cokołowej 2a za pomocą poprzeczek środkowych 34a,b rozciągających się pomiędzy końcem górnym i dolnym tej ramy oraz podstawek płytowych 45 rozciągających się w kierunku jej głębokości 40, tak ż e
PL 198 936 B1 pionowe narożniki ramy montażowej sięgają niemal do powierzchni ziemi rozciągając się w dół obok części górnej 2a' skrzynki cokołowej 2a. Podstawki płytowe 45 są zamocowane na poprzeczkach 34, przy czym są tak przemieszczone do wewnątrz od ich końców wolnych, że są położone jeszcze w obrębie poprzecznej rozpiętości skrzynki cokołowej 2a.
W obrębie wysokości komory montażowej górnej 41 są przykręcone wsporniki montowanych podzespołów 9 w postaci rozciągających się między poprzeczkami górnymi 35c,d i poprzeczkami środkowymi 34a,b pionowych prętów, na których mogą być umieszczone płyty nośne 11, które wspierają poszczególne podzespoły elektroniczne lub elektromechaniczne. Na tę - jak dalej opisano ewentualnie osłoniętą poszyciem - ramę montażową 6 jest nasadzony korpus zewnętrzny 3, który stanowi zewnętrzną osłonę szafki elektrycznej, w szczególności przed wpływami atmosferycznymi, i służy do jej klimatyzacji, jak to opisano niżej. Korpus zewnętrzny 3 jest wykonany najczęściej z tworzywa sztucznego i składa się - jak widać to zwłaszcza na fig. 4 i 6 - z poszczególnych płyt przeznaczonych na ściankę tylną, ścianki boczne, drzwi i pokrywę.
Na wysokości poprzeczek środkowych 34a,b można dodatkowo oddzielić komorę montażową górną 41 od komory montażowej dolnej 42 za pomocą blaszanego spodu 18, który musi mieć jednak odpowiednie przepusty dla kabli ziemnych 8.
Natomiast, schemat montażowy według fig. 1b opiera się na skrzynce cokołowej 2b, która swoim wierzchem kończy się na wysokości powierzchni ziemi 22, a więc znajduje się całkowicie w gruncie, i ponadto ma inną, z reguły większą rozpiętość podstawy, co najmniej w kierunku poprzecznym 20. W tym przypadku, szafkę elektryczną 1 mocuje się jej najniższymi poziomymi prętami na wierzchu wpuszczonej całkowicie w grunt skrzynki cokołowej 2b, przy czym znów podstawki płytowe 45 są mocowane w kierunku głębokości 40 między przednimi i tylnymi, poprzeczkami dolnymi 35a, i to z takim przestawieniem w kierunku poprzecznym 20 na zewnątrz, że przylegają one do zakończeń wierzchu skrzynki cokołowej 2b.
Przy tym w części środkowej rama montażowa 6 jest korzystnie usztywniona jak poprzednio za pomocą poprzeczek środkowych 34a,b, jednak znajdująca się poniżej tych poprzeczek środkowych komora montażowa dolna 42 może być alternatywnie wykorzystana także do pomieszczenia podzespołów elektrycznych, a także może pomieścić akumulatory 16. W tej dolnej komorze montażowej może też istnieć zamocowany poziomo na ramie montażowej 6 element do ustalenia położenia kabli ziemnych, na przykład szyna mocująca kable 28.
Rozmieszczenie pozostałych elementów względem powierzchni ziemi 22 jest takie same jak na fig. 1a. Różne jest usytuowanie wcześniej określonych elementów łamliwych 21, które są tu umieszczone między podstawkami płytowymi 45 i skrzynką cokołową 2b.
Figura 2 przedstawia w takim samym przekroju odmianę montażu według fig. 1b, jednak ukazuje cyrkulację powietrza we wnętrzu szafki elektrycznej 1 spowodowaną nierównomiernym nagrzaniem, mianowicie
Po pierwsze korpus zewnętrzny 3 jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Po drugie, co najmniej w komorze montażowej górnej 41 są umieszczone podzespoły elektryczne 12, które są odbiornikami energii i emitują ciepło nagrzewając przez to komorę montażową górną 41.
Gdy komora montażowa górna 41 jest otwarta względem komory montażowej dolnej 42, a więc między nimi istnieją tylko po bokach poprzeczki środkowe 34a,b, to we wnętrzu ramy montażowej 6 powstaje rozpościerający się na obie komory montażowe górną i dolną 41, 42 pionowy obieg, w którym wznosi się nagrzane powietrze, po czym ochładza się ono przy górnej pokrywie ramowej 26 i schodzi w dół .
Niezależnie od tego, istnieje przepływ powietrza w otaczającej wnęce kanałowej 19 między ramą montażową 6 i korpusem zewnętrznym 3, o ile rama montażowa 6 w tym celu jest osłonięta z zewnątrz poszyciem płytowym z tworzywa sztucznego albo innymi zwartymi płytami. Gdy takie poszycie ma, ponadto, być ekranem przeciwdziałającym zjawisku wymienności elektromagnetycznej, to niezbędna jest tu osłona metalowa lub przynajmniej wyposażenie w folię metalową.
Ze względu na dostęp do wnętrza ramy montażowej 6 trzeba wyposażyć w takie poszycie również wewnętrzne drzwiczki lub klapy.
Strumień powietrza we wnęce kanałowej 19 nie stanowi zamkniętego obiegu, lecz powietrze przenika do wnęki kanałowej 19 przez otwory wlotowe powietrza 27 w części dolnej korpusu zewnętrznego 3, na przykład, gdy ścianki zewnętrzne korpusu zewnętrznego 3 nie sięgają całkowicie do ziemi, jak to przedstawiono z prawej strony fig. 2.
PL 198 936 B1
W części górnej korpusu zewnę trznego istnieją wyloty powietrza 13 mię dzy pokrywą 5 i ś ciankami bocznymi korpusu zewnętrznego 3 albo w przedziale górnym pośrednim 7, który jest wstawiony między pokrywę 5 i resztę korpusu zewnętrznego 3 i może mieć dodatkowe czynne lub bierne elementy chłodzące lub nagrzewające.
Figura 3 przedstawiają sytuację montażową z fig. 1a, a więc ze skrzynką cokołową 2a wystającą częściowo nad powierzchnię ziemi 22, gdy rama montażowa 6 nie jest jeszcze całkowicie zamocowana na skrzynce cokołowej 2a, przy czym fig. 3a ukazuje widok z tyłu, fig. 3b - widok z boku, fig. 3c - widok od strony czoł owej i fig. 3d - widok z góry.
Jak to widać zwłaszcza na fig. 3a-c, między pionowymi prętami ramy montażowej 6 są zamontowane poprzeczki środkowe 34a,b rozciągające się w kierunku poprzecznym 20. Na ramie montażowej, w szczególności na jej poprzeczkach środkowych 34a,b, są zamocowane podstawki płytowe 45, które przebiegają od przedniej do tylnej poprzeczki środkowej 34a,b, a więc w kierunku głębokości 40 szafki elektrycznej 1. Wysokość poprzeczek środkowych 34a,b dobrano tak, że po założeniu podstawek płytowych 45 na wierzch części górnej 2a' skrzynki cokołowej 2a rama montażowa 6 kończy się tuż nad powierzchnią ziemi 22.
Żeby uzyskać taką pozycję, usuwa się z ramy montażowej 6 jedną z poprzeczek dolnych, na przykład, przednią poprzeczkę dolną 35a, jak to przedstawiono na fig. 3 a także w trójwymiarowym odwzorowaniu na fig. 5, i ramę montażową 6 przesuwa się poziomo po ziemi albo tylko po nieznacznym uniesieniu na część górną 2a' skrzynki cokołowe 2a, tak aby podstawki płytowe 45 spoczęły na wierzchu skrzynki cokołowej 2a.
Na fig. 3 i 5 przedstawiono takie częściowe nasunięcie, natomiast fig. 6 przedstawia późniejszą fazę montażu, gdy zakończono nasunięcie i zamocowano z powrotem na ramie montażowej 6 usuniętą uprzednio poprzeczkę dolną 35a, przy czym na zewnętrznej stronie ramy montażowej 6 są już założone w odstępie ścianki boczne i ścianka tylna korpusu zewnętrznego 3 oraz pokrywa 5, umieszczony jest przedział górny pośredni 7 między pokrywą 5 i resztą korpusu zewnętrznego 3, którego wyloty powietrza 13 umożliwiają wychodzenie powietrza z wnęki kanałowej 19 między korpusem zewnętrznym 3 i wewnętrzną ramą montażową 6.
Na fig. 4 poszczególne widoki odpowiadają tym z fig. 3, przy czym ukazana jest tu jeszcze raz następna faza montażu, w której zewnętrzny korpus 3 jest już uzupełniony o drzwi 4 oraz o osłonę czołową 14.
Figura 7 przedstawia ustawioną na skrzynce cokołowej 2b, częściowo gotową szafkę elektryczną 1. Zasadnicza różnica w porównaniu z fig. 5 i 6 polega na tym, że na fig. 7 szafka elektryczna 1 jest ustawiona swoją krawędzią dolną na wierzchu skrzynki cokołowej 2b na zasadzie idei przedstawionej na fig. 1b, ponieważ skrzynka cokołowa 2b jest osadzona w zasadzie całkowicie w ziemi, tak że wierzch skrzynki cokołowej 2b jest jednocześnie powierzchnią ziemi 22. Jak można zauważyć, skrzynka cokołowa 2b ma kratkę jako podstawę, na której spoczywa konstrukcja cokołu, oraz własną osłonę zewnętrzną w części górnej w pobliżu powierzchni ziemi 22.
Na - otwartym - wierzchu tej skrzynki cokołowej 2b jest zamocowana według fig. 7 rama montażowa 6 szafki elektrycznej 1, w której - inaczej niż na fig. 5 i 6 - podstawki płytowe 45, które rozpościerają się przy bokach od przedniej do tylnej poprzeczki, są zamocowane na poprzeczkach dolnych 35a,b, a nie na poprzeczkach środkowych 34a,b w części środkowej ramy montażowej 6. W efekcie, wysokość ramy montażowej 6 a następnie szafki elektrycznej 1 nad powierzchnią ziemi 22 odpowiada innemu rozwiązaniu według fig. 5 i 6, jednak według fig. 7 także w komorze montażowej dolnej 42 można umieścić podzespoły elektryczne. Także, w rozwiązaniu według fig. 7 wsporniki 9 podzespołów rozpościerają się jednak tylko od poprzeczek środkowych 34a,b do poprzeczek górnych.
Na fig. 7 strony górne a także powierzchnie boczne oraz strona tylna są osłonięte poszyciem 46 ze zwartych płyt, korzystnie z materiału ekranującego wymienność elektromagnetyczną, jak, na przykład, aluminium, które są zamocowane między prętami ramy montażowej 6.
Figura 8 przedstawia ostatecznie zabudowaną szafkę elektryczną, a więc z pełnym korpusem zewnętrznym 3 opasującym ramę montażową 6, łącznie z założonym na nim przedziałem górnym pośrednim 7 z opisanymi już wylotami powietrza 13 na obwodzie oraz z pokrywą 5 zamykającą od góry ten przedział górny pośredni 7.
Strona czołowa szafki elektrycznej na wysokości komory montażowej górnej 41, a więc od przedniej poprzeczki środkowej 34a do przedniej poprzeczki górnej, jest zamknięta otwieranymi w prawo drzwiami 4, natomiast część dolna czołowa, czyli na wysokości komory montażowej dolnej 42,
PL 198 936 B1 jest zamknięta osłoną czołową 14, która korzystnie może być odchylona w przód na zawiasach umieszczonych w części dolnej wzdłuż krawędzi dolnej.
Gdy potrzebne jest ekranowanie szafki elektrycznej 1 przeciwdziałające efektowi wymienności elektromagnetycznej, to trzeba ekranować także osłonę czołową 14 i drzwi 4 i w przypadku wykonania z tworzywa sztucznego te części mają powłokę wewnętrzną z materiału ekranującego wymienność elektromagnetyczną (EMV), na przykład, z aluminium.
Wykaz odnośników szafka elektryczna skrzynka cokołowa korpus zewnętrzny drzwi pokrywa rama montaż owa przedział górny pośredni kabel ziemny wspornik (montowanych podzespo ł ów) pionowy kierunek wzdłużny płyta nośna podzespół elektryczny wylot powietrza osłona czołowa akumulatory spód blaszany wnęka kanałowa kierunek poprzeczny wcześniej określone elementy łamliwe powierzchnia ziemi akumulator przepust kablowy płyta przepustowa pokrywa ramowa wlot powietrza szyna mocująca kable rząd otworów żeberko półka obrzeże element złączny
34a,34b poprzeczki środkowe
35a poprzeczka dolna
35c,d poprzeczki górne żeberka chłodzące napęd wirnik łyżkowy łopatka głębokość komora montażowa górna komora montażowa dolna położenie zamocowania podstawka płytowa poszycie
PL 198 936 B1

Claims (23)

1. Zestaw do montażu szafki elektrycznej dla teletechnicznych urządzeń rozdzielczych ustawianej na wolnym powietrzu, zawierający zewnętrzny korpus (3), wewnętrzną ramę montażową (6) i poszycie (46) osłaniające wewnętrzną ramę montażową (6), znamienny tym, że ma wiele skrzynek cokołowych (2a,b) o zróżnicowanej wielkości powierzchni podstawy i różnej wysokości wystawania nad powierzchnię ziemi (22), podstawki płytowe (45) do łączenia wewnętrznej ramy montażowej (6) ze skrzynką cokołową (2a,b), przy czym podstawki płytowe (45) są mocowane na ramie montażowej (6) w wielu poł o ż eniach zamocowania.
2. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że skrzynki cokołowe (2a,b) zawierają co najmniej jedną skrzynkę cokołową (2a) wystającą nad powierzchnię ziemi (22) i jedną skrzynkę cokołową (2b) kończącą się równo z powierzchnią ziemi (22).
3. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, ż e rama montaż owa (6) pomiędzy jej zakończeniem górnym i dolnym ma co najmniej dwie poprzeczki (34) rozciągające się na tej samej wysokości w kierunku poprzecznym (20), wyznaczonym najwię kszym poziomym wymiarem szafki elektrycznej (1), przy czym, korzystnie, na linii rozciągania się poprzeczek (34) są usytuowane położenia zamocowania (44) dla ustalenia podstawek płytowych (45).
4. Zestaw według zastrz. 3, znamienny tym, ż e podstawki płytowe (45) rozciągają się w kierunku głębokoś ci (40) szafki elektrycznej (1) łącząc ze sobą dwie usytuowane równolegle i poziomo obok siebie poprzeczki środkowe (34a,b) i, korzystnie, są przesuwne wzdłuż poprzeczek środkowych (34a,b).
5. Zestaw według zastrz. 4, znamienny tym, że wysokość położenia poprzeczek środkowych (34a,b) na ramie montażowej (6) jest zmienna.
6. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, ż e rama montażowa (6) na jej zakończeniu górnym i dolnym ma poprzeczki dolne i górne, przy czym co najmniej jedna z poprzeczek dolnych (35a) jest odłączalna od ramy montażowej (6).
7. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, ż e zawiera wcześniej określone elementy łamliwe (21).
8. Zestaw według zastrz. 7, znamienny tym, że wcześniej określone elementy łamliwe (21) są przymocowane do podstawek płytowych (45), korzystnie stanowiąc z nimi jeden element.
9. Zestaw według zastrz. 7 albo 8, znamienny tym, że wcześniej określone elementy łamliwe (21) są usytuowane w skrzynce cokołowej (2a,b), korzystnie w skrzynce cokołowej (2a) wystającej nad powierzchnię ziemi (22) pomiędzy częścią górną (2a') a częścią (2a) położoną poniżej powierzchni ziemi (22).
10. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że szafka elektryczna (1) zawiera wsporniki (9) montowanych podzespołów do zamocowania na ramie montażowej (6), korzystnie do jej powierzchni wewnętrznych, przy czym wsporniki (9) montowanych podzespołów stanowią, korzystnie, rozciągające się pionowo kształtowniki.
11. Zestaw według zastrz. 10, znamienny tym, że wsporniki (9) montowanych podzespołów rozciągają się pionowo wzdłuż komory montażowej górnej (41), od poprzeczek środkowych (34a,b) do poprzeczek górnych (35c,d).
12. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że rama montażowa (6) ma rozpiętość wewnętrzną w kierunku poprzecznym (20) większą niż szerokość największej skrzynki cokołowej (2a,b) w tym kierunku.
13. Zestaw według zastrz. 6, znamienny tym, że rama montażowa (6) ma głębokość (40) mierzoną od krawędzi wewnętrznej jednej z poprzeczek dolnych (35a,b) do przeciwległej krawędzi zewnętrznej, która to głębokość (40) jest większa niż najgłębszy wymiar skrzynki cokołowej (2a,b) w kierunku głębokoś ci (40).
14. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że zestaw zawiera blaszany spód (18) z przepustami kablowymi (24), korzystnie do zamocowania na poprzeczkach (34, 35), zwłaszcza na poprzeczkach dolnych (35a,b) rozciągających się poprzecznie w kierunku głębokości (40).
15. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że na powierzchniach zewnętrznych i/albo powierzchniach wewnętrznych ramy montażowej (6) jest mocowane poszycie (46) obejmujące szczelnie co najmniej obwodowe powierzchnie ramy montażowej (6).
PL 198 936 B1
16. Zestaw według zastrz. 15, znamienny tym, że poszycie (46) zawiera pokrywę ramową (26) odgradzającą górną komorę montażową (41) we wnętrzu ramy montażowej (6) od usytuowanej nad nią przestrzeni wewnętrznej w korpusie zewnętrznym (3).
17. Zestaw według zastrz. 16, znamienny tym, że korpus zewnętrzny (3) otacza z zewnątrz z odstę pem wewnętrzną ramę montażową (6) i zawiera w części dolnej otwory wlotowe powietrza (27).
18. Zestaw według zastrz. 15, znamienny tym, że poszycie (46) zawiera oddzielne płyty ścianek bocznych oraz ścianki tylnej i ścianki przedniej z co najmniej jednymi drzwiami (4) i pokrywą (5).
19. Zestaw według zastrz. 18, znamienny tym, że pomiędzy pokrywą (5) a częścią dolną korpusu zewnętrznego (3) jest usytuowany górny przedział pośredni (7), korzystnie z wylotami powietrza (13) prowadzącymi na zewnątrz.
20. Zestaw według zastrz. 18 albo 19, znamienny tym, że część dolna korpusu zewnętrznego (3) usytuowana poniżej przedziału pośredniego (7) czy pokrywy (5) stanowi przy zamkniętych drzwiach (4) zamkniętą obudowę.
21. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że zawiera elementy złączne (33) do połączenia korpusu zewnętrznego (3) z wewnętrzną ramą montażową (6).
22. Zestaw według zastrz. 16, znamienny tym, że części korpusu zewnętrznego (3) są wykonane z tworzywa sztucznego, korzystnie z elementów płytowych z tworzywa sztucznego, zwłaszcza ze spienionego tworzywa sztucznego, korzystnie piankowego poliwęglanu.
23. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wewnętrzna rama montażowa (6) jest wykonana z kształtowników, korzystnie metalowych, które, korzystnie, są połączone śrubowo ze sobą.
PL363578A 2001-02-09 2002-01-12 Zestaw do montażu szafki elektrycznej PL198936B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10105993A DE10105993B4 (de) 2001-02-09 2001-02-09 Bausatz und Verfahren zum Erstellen eines Elektroschrankes für den Außenbereich
PCT/EP2002/000248 WO2002075883A1 (de) 2001-02-09 2002-01-12 Bausatz und verfahren zum erstellen eines eletroschrankes für den aussenbereich

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL363578A1 PL363578A1 (pl) 2004-11-29
PL198936B1 true PL198936B1 (pl) 2008-08-29

Family

ID=7673460

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL363578A PL198936B1 (pl) 2001-02-09 2002-01-12 Zestaw do montażu szafki elektrycznej

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP1358702B1 (pl)
AU (1) AU2002247632B2 (pl)
DE (1) DE10105993B4 (pl)
DK (1) DK1358702T3 (pl)
EG (1) EG23058A (pl)
NZ (1) NZ527125A (pl)
PL (1) PL198936B1 (pl)
WO (1) WO2002075883A1 (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10307944B4 (de) * 2003-02-25 2005-08-18 Berthold Sichert Gmbh Überstülpbarer Verteilerschrank
DE10310778B4 (de) * 2003-03-12 2010-04-15 Berthold Sichert Gmbh Bausatz für Verteilerschränke
DE102004033976B4 (de) 2004-07-14 2010-09-23 Berthold Sichert Gmbh Dachmodul-Bausatz
DE102004038365B3 (de) * 2004-08-06 2006-03-30 Berthold Sichert Gmbh Schutzvorrichtung für Verteilerschränke
DE102005055880C5 (de) 2005-11-23 2010-10-14 Berthold Sichert Gmbh Dachaufsatz für aktive Elemente
US7711234B2 (en) 2006-10-02 2010-05-04 Adc Telecommunications, Inc. Reskinnable fiber distribution hub
DE102006055137B3 (de) * 2006-10-19 2008-06-19 Adc Gmbh Zweiteiliges Innengehäuse
DE102007012079B4 (de) * 2007-03-13 2011-07-14 ADC GmbH, 14167 Verteilerschrank mit mehreren Innengehäusen
US7659476B2 (en) 2007-04-30 2010-02-09 Adc Telecommunication, Inc. Frame arrangement for a telecommunications cabinet
USD624171S1 (en) 2007-10-29 2010-09-21 Adc Gmbh Roof module
DE102008022000A1 (de) * 2008-05-02 2009-11-26 Eads Deutschland Gmbh Gehäuse
DE102009014994A1 (de) * 2009-03-26 2010-09-30 Berthold Sichert Gmbh Glasfaser-Verteilerschrank
DE202015000659U1 (de) * 2015-01-28 2015-07-30 Gerd Schallenmüller Verteilerschrank mit Stromspeicher
CN108666887A (zh) * 2018-06-27 2018-10-16 南京艾利克斯电子科技有限公司 一种便于理线的电力柜

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD39240A1 (de) * 1964-01-10 1965-05-25 Johannes Birr Anordnung elektrischer Geräte mit Schutzhaube und Sockel
DE7319283U (de) * 1973-05-22 1973-08-16 Krone Gmbh Sockel fur Kabelverzweigergehause von Fernmeldeanlagen
DE3205934C2 (de) * 1982-02-19 1985-11-28 Krone Gmbh, 1000 Berlin Aus mehreren Bodenelementen zusammensetzbare Bodenplatte mit angeformten Seitenholmen für ein Kabelverzweigergehäuse
DE29519260U1 (de) * 1995-12-05 1996-01-25 Held, Volkmar, Dr., 85591 Vaterstetten Witterungsgeschützter Elektronik-Schaltschrank
DE29623678U1 (de) * 1996-03-13 1999-04-01 Rittal-Werk Rudolf Loh GmbH & Co. KG, 35745 Herborn Modularer Gehäuseaufbau
DE19609699C2 (de) * 1996-03-13 2001-11-22 Loh Kg Rittal Werk Schaltschrank mit einem modularen Gehäuseaufbau
FR2776850B1 (fr) * 1998-03-30 2000-05-12 Gen Export Ind Sogexi Armoire de protection pour appareillages electriques, telephoniques ou mecaniques et procede de pose d'une telle armoire
FR2785100B1 (fr) * 1998-10-26 2000-12-22 Mecelec Ind Coffret hors sol pour dispositif de raccordement et son procede de scellement
PT1047167E (pt) * 1999-04-19 2004-02-27 Krone Gmbh Armario de distribuicao

Also Published As

Publication number Publication date
EP1358702B1 (de) 2013-03-13
NZ527125A (en) 2004-09-24
AU2002247632B2 (en) 2006-11-23
DE10105993B4 (de) 2006-03-09
EP1358702A1 (de) 2003-11-05
DE10105993A1 (de) 2002-09-19
PL363578A1 (pl) 2004-11-29
EG23058A (en) 2004-02-29
DK1358702T3 (da) 2013-05-27
WO2002075883A1 (de) 2002-09-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL198936B1 (pl) Zestaw do montażu szafki elektrycznej
PL204649B1 (pl) Sposób rozszerzania przestrzeni montażowej ustawionej na wolnym powietrzu szafki rozdzielczej oraz zestaw montażowy dla nowej jednostki szafki rozdzielczej
PL199338B1 (pl) Szafka rozdzielcza i zestaw do montażu szafki rozdzielczej
US6932443B1 (en) Outdoor cabinet for electrical components
US6788535B2 (en) Outdoor electronic equipment cabinet
US4949218A (en) Cabinet with built-in cooling system
US20190198834A1 (en) Telecommunications equipment cabinets including isolated and removable battery box assemblies
JP3578228B2 (ja) 通信装置用キャビネット
EP2848104A2 (en) Modular containment system
WO2015144292A2 (en) A standalone modular structure suitable for containing power electronic devices and other electric devices
US20060286442A1 (en) Low profile insulated battery enclosure incorporating a step/work surface
DK1617715T3 (en) Roof module sets for distribution cabinets
CN211046156U (zh) 一种高压开关柜
US20100102691A1 (en) Distribution cabinet having a two-piece inner body
BRPI0408825B1 (pt) conjunto para montar e método de instalar módulos eletrônicos de energia em um gabinete para equipamento
KR101608333B1 (ko) 에너지저장시스템의 전지팩 하우징
HU220916B1 (en) Casing wall for casing and/or door of thereof, especially local area network or cabel distribution casing, for receiving electrical and/or electronic assemblies
KR101362736B1 (ko) 자연풍냉각구조를 가진 수배전반의 함체
EP1365491A1 (en) A modular cabinet
RU2282923C1 (ru) Шкаф для размещения электроаппаратуры (варианты)
CN217135935U (zh) 用于5g基站的电源装置
CN219761186U (zh) 一种机箱及通信基站设备
CN219067662U (zh) 一种稳定可靠的铠装移开式智能开关设备
CN211457753U (zh) 户外柜
CN218275555U (zh) 一种防水电柜