PL197959B1 - Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego - Google Patents

Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego

Info

Publication number
PL197959B1
PL197959B1 PL362219A PL36221901A PL197959B1 PL 197959 B1 PL197959 B1 PL 197959B1 PL 362219 A PL362219 A PL 362219A PL 36221901 A PL36221901 A PL 36221901A PL 197959 B1 PL197959 B1 PL 197959B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
panel
control panel
adapter
electrical appliance
control
Prior art date
Application number
PL362219A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362219A1 (pl
Inventor
Manfred Strobel
Claudia Rupp
Alfred Raab
Original Assignee
Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bsh Bosch Siemens Hausgeraete, Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh filed Critical Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Publication of PL362219A1 publication Critical patent/PL362219A1/pl
Publication of PL197959B1 publication Critical patent/PL197959B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C7/00Stoves or ranges heated by electric energy
    • F24C7/08Arrangement or mounting of control or safety devices
    • F24C7/082Arrangement or mounting of control or safety devices on ranges, e.g. control panels, illumination
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D29/00Arrangement or mounting of control or safety devices
    • F25D29/005Mounting of control devices
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D2400/00General features of, or devices for refrigerators, cold rooms, ice-boxes, or for cooling or freezing apparatus not covered by any other subclass
    • F25D2400/36Visual displays

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Cold Air Circulating Systems And Constructional Details In Refrigerators (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Organic Insulating Materials (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Control Of Electric Motors In General (AREA)
  • Air Filters, Heat-Exchange Apparatuses, And Housings Of Air-Conditioning Units (AREA)
  • Liquid Crystal (AREA)

Abstract

1. Panel kontrolny dla urz adzenia elektrycz- nego, zw laszcza ch lodziarki, z panelem g lów- nym do mocowania na urz adzeniu elektrycz- nym, obwodem steruj acym dla urz adzenia elek- trycznego oraz elementem wpuszczanym do umieszczania na widocznej stronie panelu g lównego, znamienny tym, ze na panelu g lównym (1) zamontowany jest, przystosowany do monta zu w wielu pozycjach, element adap- tacyjny (2, 2', 2'', 2''') do mocowania obwodu steruj acego za panelem g lównym (1). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego, zwłaszcza chłodziarki.
Nowoczesne chłodziarki, zwłaszcza takie, które są przeznaczone do stosowania jako urządzenie wolnostojące, nie zaś do montażu w meblach kuchennych, mają z reguły prostopadłościenną obudowę, której przód jest w zasadzie wypełniony przez drzwi. Wąski pas nad drzwiami zajmuje panel kontrolny, na którym umieszczona jest, zależna od modelu chłodziarki, liczba przełączników, regulatorów i/lub elementów wskaźnikowych do nastawiania i wskazywania temperatur roboczych, prawidłowej pracy lub zakłóceń w funkcjonowaniu chłodziarki i temu podobnych. Zewnętrzny kształt takich chłodziarek jest w związku z ich przeznaczeniem dość ściśle określony i pozostawia producentom niewiele możliwości, które mogliby wykorzystać, aby odróżnić swoje produkty od wyrobów innych producentów względnie odróżnić od siebie linie produkcyjne, wytwarzane przez tego samego producenta, ale wprowadzane na rynek pod różnymi oznaczeniami. Najważniejsza możliwość takiego zróżnicowania zawiera się w kształcie panelu kontrolnego, na którym często umieszczony jest również znak towarowy w postaci nazwy producenta lub nazwy danej linii produkcyjnej. Tak na przykład w pierwszej linii produkcyjnej producent może umieścić elementy obsługowo-wskaźnikowe w lewej części panelu, w drugiej linii w prawej części, zaś w trzeciej linii w środku panelu, aby osiągnąć pewną stylistyczną rozróżnialność linii produkcyjnej.
Za panelem umieszczany jest zwykle elektroniczny układ sterujący, który wytwarza sygnały wskazywane na panelu i reguluje pracę chłodziarki w oparciu o ustawienia dokonane przez użytkownika na regulatorach panelu. Jako że w urządzeniach o takich samych wskaźnikach mocy, należących do różnych linii produkcyjnych, stosuje się takie same układy elektroniczne, można obniżyć koszty zarówno produkcji, jak też późniejszego utrzymania urządzenia. Zróżnicowane w zależności od linii produkcyjnej rozmieszczenie elementów obsługowych wymusza jednak montaż tych układów, zależnie od linii produkcyjnej, w różnych miejscach panelu kontrolnego, na przykład z lewej strony, z prawej strony lub w środku. Panele kontrolne trzeba zatem produkować oddzielnie dla każdego modelu urządzenia. Pociąga to za sobą znaczne nakłady w związku z koniecznością wytwarzania form dostosowanych do danego modelu oraz składowania części zamiennych.
Celem wynalazku jest zaproponowanie panelu kontrolnego dla urządzenia elektrycznego, zwłaszcza chłodziarki, który można elastycznie stosować w dużej liczbie modeli urządzenia o różnym rozmieszczeniu elementów obsługowo-wskaźnikowych na panelu kontrolnym.
Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego, zwłaszcza chłodziarki, z panelem głównym do mocowania na urządzeniu elektrycznym, obwodem sterującym dla urządzenia elektrycznego oraz elementem wpuszczanym do umieszczania na widocznej stronie panelu głównego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że na panelu głównym zamontowany jest, przystosowany do montażu w wielu pozycjach, element adaptacyjny do mocowania obwodu sterującego za panelem głównym.
Korzystnie poszczególne pozycje montażowe są przesunięte względem siebie we wzdłużnym kierunku panelu.
Korzystnie panel główny ma kilka, przesuniętych względem siebie, identycznych grup elementów mocujących dla elementu adaptacyjnego.
Korzystnie element adaptacyjny jest połączony w jeden podzespół z obwodem sterującym.
Korzystnie elementy wskaźnikowe i/lub elementy regulacyjne i/lub przyciski do obsługi obwodu sterującego są obsadzone w elemencie adaptacyjnym.
Korzystnie panel kontrolny według wynalazku zawiera co najmniej jeden następny obwód sterujący i następny element adaptacyjny, przy czym wszystkie elementy adaptacyjne są przystosowane do montażu w wielu konfiguracjach na panelu głównym.
Każda z pozycji montażu elementu adaptacyjnego odpowiada przy tym montażowym ustawieniom elementów obsługowych, charakterystycznych dla danej linii produkcyjnej. Panel główny może przy tym być jednakowy dla wszystkich linii produkcyjnych, zaś dopasowanie zewnętrznego kształtu do rozmieszczenia elementów obsługowych wymaga jedynie dostosowania elementu wpuszczanego. Ponieważ element taki stanowi płaski pasek z kilkoma wycięciami lub okienkami, pasującymi do ustawienia elementów wskaźnikowo-obsługowych, oraz ewentualnie z drukowanym napisem, nieuniknione operacje, związane z dostosowaniem produkcji do danego modelu, wymagają minimalnych nakładów.
Odpowiednio do podłużnego kształtu panelu kontrolnego różne pozycje, w których montowany jest element adaptacyjny, są przesunięte względem siebie we wzdłużnym kierunku panelu; nie jest przy tym wykluczone częściowe nakładanie się tych pozycji na siebie. Korzystnie element adaptacyjny
PL 197 959 B1 ma grupę elementów mocujących, zaś kilka, komplementarnych względem tej grupy, identycznych grup elementów mocujących jest rozmieszczonych w różnych pozycjach montażowych panelu głównego.
Element adaptacyjny może stanowić odrębną część; może on być jednak również połączony w jeden podzespół z obwodem sterującym.
Istotną funkcją elementu adaptacyjnego jest to, że można obsadzić w nim elementy wskaźnikowe i/lub elementy regulacyjne i/lub przyciski do obsługi układu sterującego.
Zwłaszcza w chłodziarkach, które zawierają strefy chłodzenia o różnych temperaturach, można kilka obwodów sterujących umieścić za panelem kontrolnym, przy czym na przykład każdy z tych obwodów może służyć do regulacji jednej ze stref chłodzenia. W takim przypadku, podobnie jak przy pojedynczym układzie elektronicznym, panel kontrolny można elastycznie kształtować, montując elementy adaptacyjne kilku obwodów sterujących w wielu konfiguracjach na panelu głównym.
Inne cechy i zalety wynalazku wynikają z poniższego opisu przykładów wykonania, uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia panel kontrolny w stanie rozłożonym, fig. 2 - element adaptacyjny dla panelu kontrolnego, zaś fig. 3 - możliwości dostosowania panelu kontrolnego do montażu w różnych modelach chłodziarek.
Na fig. 1 ukazana jest budowa panelu według wynalazku w stanie rozłożonym. Składa się on z panelu głównego 1, przeznaczonego do zamocowania na obudowie chłodziarki, elementu adaptacyjnego 2, układu elektronicznego 3, który pełni funkcje sterowania chłodziarką, oraz elementu wpuszczanego 4.
Panel główny stanowi podłużny, pusty wewnątrz korpus tworzywa sztucznego, wykonany na przykład metodą wtrysku. Na widocznej stronie, zwróconej ku użytkownikowi chłodziarki, ma on wgłębienie 5, które ma tak dobrane wymiary, że mieści się w nim kształtowo element wpuszczany 4, w związku z czym powstaje równa i zamknięta przednia część panelu. We wgłębieniu 5 znajduje się podłużne wycięcie 6, które rozciąga się na większej części tylnej strony elementu wpuszczanego 4 i przez które, przy zamontowanym panelu kontrolnym, elementy łączące rozciągają się pomiędzy przyciskami, pokrętłami i temu podobnymi, umieszczonymi na otworach 10 elementu wpuszczanego, przez element adaptacyjny 2 do odpowiednich elementów przełącznikowych układu elektronicznego
3. Wycięcie 6 tworzy również okienko, przez którestojący przed chłodziarkąużytkownik moóe widzieć świetlne elementy wskaźnikowe, na przykład poszczególne diody świecące, wskaźniki siedmiosegmentowe do wyświetlania cyfr i inne elementy, widoczne przez przezroczyste lub prześwitujące okienko elementu wpuszczanego 4.
W celu mocowania elementu adaptacyjnego 2 na panelu kontrolnym 1 ten ostatni ma dużą liczbę nacięć zatrzaskowych, stanowiących elementy mocujące 7a, 7b, ..., 7f, 8a, ..., 8f, 9a, ..., 9f, z których większość jest usytuowanych na krawędzi wycięcia 6. Nacięcia zatrzaskowe tworzą trzy grupy elementów mocujących 7a, 7b, ..., 7f, 8a, ..., 8f względnie 9a, ..., 9f, przy czym poszczególne nacięcia zatrzaskowe każdej grupy są tak ustawione, że może w nie wchodzić po jednym z sześciu haków zatrzaskowych 12a, 12b, ..., 12f elementu adaptacyjnego 2. Każda z trzech grup nacięć zatrzaskowych odpowiada lewej, prawej lub środkowej pozycji montażowej elementu adaptacyjnego 2. Poszczególne nacięcia zatrzaskowe, oznaczone odnośnikami 7c i 8a względnie 7d, 8b, należą do kilku grup, ponieważ w lewej pozycji montażowej elementu adaptacyjnego mieszczą się w nich dwa haki zatrzaskowe 12c, 12d, zaś w środkowej pozycji montażowej mieszczą się w nich haki zatrzaskowe 12a, 12b.
Układ elektroniczny 3 jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego, zaopatrzonej w pewną liczbę otworów 13, 14, za którymi na płycie układu elektronicznego znajdują się odpowiednie elementy przełącznikowe względnie diody świecące. Element adaptacyjny 2 ma, rozmieszczone komplementarnie względem otworów 13, 14, wsporniki 15, 16, przy czym wsporniki 15 służą do przesuwnego osadzenia kołka (nie przedstawionego), którego jeden koniec przechodzi przez jeden z otworów 10 elementu wpuszczanego 4 i tworzy przycisk, drugi zaś działa na element przełącznikowy za otworem 13. Wsporniki 16 służą do zamocowania na stałe światłowodów (nie przedstawionych), które prowadzą światło, emitowane przez diody umieszczone za otworami 14, na tylną stronę elementu wpuszczanego 4.
Wsporniki 15, 16 oraz wprowadzane w nie kołki i światłowody są tak ukształtowane, że kołki światłowody można wprowadzać we wsporniki z tyłu elementu adaptacyjnego 2, to znaczy od strony układu elektronicznego 3, aż do ogranicznika, co zabezpiecza je po złożeniu elementu adaptacyjnego i układu elektronicznego 3 przed wypadnięciem.
Z tyłu elementu adaptacyjnego 2, wzdłuż górnej i dolnej krawędzi elementu adaptacyjnego, rozmieszczone są naprzeciw siebie haki zatrzaskowe 17, służące do nasadzenia elementu adaptacyjnego 2 na układ elektroniczny 3 i połączenia w ten sposób obu części.
PL 197 959 B1
Ponieważ element adaptacyjny 2 stanowi część oddzielną względem panelu głównego 1, zarówno element adaptacyjny 2, jak też panel główny 1 można w prosty i tani sposób wykonać za pomocą narzędzi, otwieranych i zamykanych bez użycia suwaków.
W nie przedstawionym na figurze wariancie panelu kontrolnego element adaptacyjny stanowi całość z wykonanymi z tworzywa sztucznego częściami obudowy układu elektronicznego. W ten sposób oszczędza się na jednej operacji związanej z montażem panelu kontrolnego. W takiej jednoczęściowej konstrukcji elementy łączące, jak wspomniane wyżej kołki i światłowody, są wprowadzane od przodu elementu adaptacyjnego w odpowiednie wsporniki i w nich zatrzaskiwane.
Aby panel według wynalazku można było wykorzystać w różnych modelach chłodziarek, wystarcza, jeżeli na przykład przy prostszym modelu o mniejszej ilości funkcji nie za wszystkimi okienkami 13, 14 układu elektronicznego umieszczony jest element przełącznikowy względnie dioda świecąca. Obudowa układu elektronicznego 3 oraz element adaptacyjny 2 można dzięki temu bez zmian wykorzystać również w prostszym modelu urządzenia; należy jedynie dopasować element wpuszczany 4, redukując na przykład liczbę otworów 10 i dopasowując drukowany napis.
Dzięki zastosowaniu innego typu układu elektronicznego 3 i dopasowanego elementu adaptacyjnego panel można oczywiście zastosować również w chłodziarkach o poszerzonym zakresie funkcji. Tak na przykład można zastosować element adaptacyjny 2' typu ukazanego na fig. 2, którego tył zwrócony ku (nie pokazanemu na fig. 2) układowi elektronicznemu ma podłużne wybranie 20, w które mogą wchodzić zamontowane na obudowie układu, siedmiosegmentowe wyświetlacze. Przez otwory 21 o dużej powierzchni widać z przodu siedmiosegmentowe wyświetlacze. Wsporniki 15, 16 dla przycisków i/lub światłowodów oraz haki zatrzaskowe 17 do zamocowania na układzie elektronicznym znajdują się również na elemencie adaptacyjnym 2'.
Do zamocowania na panelu głównym 1 element adaptacyjny 2 ma pewną liczbę skrzydełek 22, które wystają odpowiednio w górę lub w dół z elementu adaptacyjnego 2' i w które wchodzą wystające języczki zatrzaskowe panelu głównego. Wystające skrzydełka zatrzaskowe 22 sprawiają, że języczki zatrzaskowe, które odpowiadają innym, częściowo zachodzącym na siebie pozycjom elementu adaptacyjnego 2' na panelu głównym 1, leżą powyżej i poniżej elementu adaptacyjnego 2', zatem nie przeszkadzają w montażu panelu kontrolnego.
Na fig. 3 uwidoczniona jest duża różnorodność modeli urządzenia, które można za pomocą wynalazku, przy użyciu niewielkiej ilości części, wyposażyć w indywidualne panele kontrolne. Jeżeli na przykład weźmie się pod uwagę jedynie dwa, opisane powyżej, różne typy elementów adaptacyjnych 2, 2' i przypisane im układy elektroniczne 3, 3' oraz panele główne 1, 1' o dwóch różnych szerokościach dla dwóch różnych wielkości urządzeń, wówczas otrzymuje się trzy grupy a, b, c modeli, z których każda zawiera trzy modele, zależne od montażowej pozycji elementu adaptacyjnego i układu elektronicznego, oraz o ile panel główny 1' jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić w nim także w różnych ustawieniach szerszy z dwóch układów elektronicznych 3', czwartą grupę d modeli. Jeżeli ponadto uwzględni się możliwość modułowej budowy układu elektronicznego oraz jego elementu adaptacyjnego, na przykład w tym sensie, że zastosuje się obwód główny 3, który zawiera wszystkie funkcje sterujące i wskaźnikowe prostego modelu urządzenia, oraz który można w razie potrzeby uzupełnić o moduły poszerzające 3''' dla innych funkcji, wówczas można dodatkowo zwiększyć różnorodność modeli, przy czym z wynikających stąd grup e, f modeli na figurze ukazano jedynie przykład. Budowa modułowa może przy tym polegać na tym, że obwód główny 3'' jest przeznaczony dla funkcji wskaźnikowych i regulacyjnych zwykłej chłodziarki, natomiast moduł dodatkowy 3''' stosuje się w chłodziarce kombinowanej do wskazywania temperatury względnie do regulacji komory zamrażania lub komory „spiżarniowej. Możliwe byłoby również modułowe poszerzanie funkcji wskaźnikowych w ten sposób, że obwód główny 3'', realizujący funkcje regulacyjne, jest łączony z różnymi modułami dodatkowymi 3''', które służą do wskazywania roboczego stanu urządzenia za pomocą prostych diod świecących lub do wskazywania wartości temperatury za pomocą wyświetlaczy siedmiosegmentowych.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Panel kontrolny dla urządzeniaelektrycznego, zwłaszcza chłodziarki, z panelem głównym do mocowania es rzcdOcgyir glnorzczcycm, nbwnZnm sterującym Ols rzcdOcgyis glnorzczcygon nosa ginmgytem warzcccsncm On rmigzcccsnis ns wiOnccngj zrznnig asnglr ołówngon, znamienny tym, żg ns asnglr ołówncm (1) csmnntewsnc j—zr, azcczrnznwsnc On mnnrsżu w wiglr ancccjsch, glgmgnr sOsarsccjnc (2, 2', 2'', 2''') On mncnwsnis nbwnOr ztezujdcgon cs asnglgm ołówncm (1).
  2. 2. P^s^^I koryrzlny ww—ług zaatrz. k, zznmieenn tyym kż paozacagOlny panccje moryaSżwn zą azcgzunięrg wcolęO—m zinbin wn wcOłużncm OinzunOr asnnlg.
  3. 3. Paml kootrzlny ww—ług zeatrz. k elbo Z, zznmieenn tyyn, kż p^r^^l płówny j(1 ma kilko, przakąniętych wcolęO—m zinbin, iOgnrcccncch ozra glnmgnrów mncrjąccch (7s, 7b, ..., 7f, 8s, ..., 8f, 9s, ..., 9f) Ols glgmnnrg sOsarsccjngon (2).
  4. 4. Panylkootrzlny wngługzaatrz. Z, zzamieeny tym. żż elemaktaSzstascjey (2)j eałądcaoy w jnOnn anOcgzaół a nbwnOnm ztezujdccm.
  5. 5. Parml Ροι^ο^ ww—ług ζ^^ιζ. Z, tiyn, Zż ele-mirty wnZoSnikowe i/iuU βΙθη^ι^ zzoglsccjnn i/lub areccizOi On nbzłroi nbwnOr zr-oując-on (3) zą nbzsOcnng w nlnm-ncin sOsarsccjncm (2).
  6. 6. Panel kontrolny ww—ług zarz-z. 1, znamienna tym, że zawiera co nyjmaie- j (^k^O^n nyatęęny nbwóO zr—yującc (3''') i nszręanc —lnm-nr sOsarsccjnc (2'''), aonc cacm wzaczrOin glnm-nty sOsarsccjn— (2'', 2''') zą aocczrozowang On mnnrsżu w winlr Onnfiorracjsch ns asn—lr ołówncm (1).
PL362219A 2000-07-31 2001-07-26 Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego PL197959B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10037250A DE10037250A1 (de) 2000-07-31 2000-07-31 Bedienblende für ein Elektrogerät
PCT/EP2001/008681 WO2002010659A1 (de) 2000-07-31 2001-07-26 Bedienblende für ein elektrogerät

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362219A1 PL362219A1 (pl) 2004-10-18
PL197959B1 true PL197959B1 (pl) 2008-05-30

Family

ID=7650825

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362219A PL197959B1 (pl) 2000-07-31 2001-07-26 Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6658868B2 (pl)
EP (1) EP1307696B1 (pl)
CN (1) CN1193202C (pl)
AT (1) ATE319970T1 (pl)
BG (1) BG64805B1 (pl)
BR (1) BR0112867B1 (pl)
DE (2) DE10037250A1 (pl)
ES (1) ES2260266T3 (pl)
PL (1) PL197959B1 (pl)
WO (1) WO2002010659A1 (pl)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20108361U1 (de) 2001-05-17 2001-07-19 Bsh Bosch Siemens Hausgeraete Adapter für die Montage von elektrischen oder elektronischen Komponenten
US8780038B2 (en) * 2002-06-18 2014-07-15 Bsh Bosch Und Siemens Hausgerate Gmbh Refrigerator comprising a function display unit
DE10302797A1 (de) * 2003-01-24 2004-07-29 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Kältegerät und Tür für ein Kältegerät
DE10349592B4 (de) * 2003-03-05 2009-06-25 Electrolux Home Products Corp. N.V. Tastenblock zum Einsetzen in eine Blende und Montageanordnung eines Tastenblocks an einer Blende
DE10337441A1 (de) * 2003-08-14 2005-03-10 Bsh Bosch Siemens Hausgeraete Blende für ein Gerätegehäuse und Verfahren zu dessen Herstellung
DE202004004002U1 (de) * 2004-03-15 2004-06-03 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Bedienblende für ein Elektrogerät
DE102006001248A1 (de) * 2006-01-10 2007-07-12 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Haushaltsgerätetür und zugehöriges Bedienmodul
DE102006001246A1 (de) * 2006-01-10 2007-07-12 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Bedienmodul
ES1063470Y (es) * 2006-06-05 2007-02-01 Fagor S Coop Soporte de panel electronico en un frigorifico
DE102007051335A1 (de) 2007-10-26 2009-04-30 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Bedienblende für ein Elektrogerät
US7927431B2 (en) * 2008-12-04 2011-04-19 Electrolux Home Products, Inc. Switch assembly support system for a dishwashing appliance, and associated apparatus and method
US8441801B2 (en) 2010-04-27 2013-05-14 Electrolux Home Products, Inc. Flexible mount system
JP5720224B2 (ja) * 2010-12-14 2015-05-20 ヤマハ株式会社 スイッチ構造、電子部品設置構造、及びそれを備えた電子楽器
CN103542688A (zh) * 2013-10-23 2014-01-29 合肥华凌股份有限公司 冰箱、用于家用电器的显控面板及其制造方法
CN103887730B (zh) * 2014-03-27 2017-01-04 潍柴重机股份有限公司 一种组合式发电机组控制屏及发电机组
ES2574660B1 (es) * 2014-12-18 2017-04-05 Bsh Electrodomésticos España, S.A. Método para fabricar un dispositivo de control para un aparato doméstico, dispositivo de control, y aparato doméstico
EP3187648B1 (en) * 2015-12-29 2022-03-30 Electrolux Appliances Aktiebolag Household appliance
US10401081B2 (en) 2017-10-13 2019-09-03 Whirlpool Corporation Adapter crossbar for appliance user interface
FR3090311B1 (fr) 2018-12-20 2021-03-19 Groupe Brandt Panneau de commande pour appareil électroménager et appareil électroménager comportant un tel panneau de commande
CN109780800B (zh) * 2019-01-04 2023-03-31 海尔智家股份有限公司 具有显示屏组件的门中门及具有其的冰箱
KR20200125305A (ko) * 2019-04-26 2020-11-04 엘지전자 주식회사 냉장고

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4404813A (en) * 1981-04-20 1983-09-20 Whirlpool Corporation Door mounted electronic housing assembly for a refrigerator
FR2641908B1 (fr) * 1989-01-12 1991-03-15 Esswein Sa Panneau de commande pour appareil electromenager
US4936106A (en) * 1989-08-29 1990-06-26 White Consolidated Industries, Inc. Retractable control unit for refrigerators
US4966004A (en) * 1989-11-06 1990-10-30 Amana Refrigeration, Inc. Electronic control mounting apparatus for refrigerator
US5366185A (en) * 1993-08-31 1994-11-22 Maytag Corporation Control board mounting means and method
KR970001271Y1 (ko) * 1994-02-24 1997-02-22 엘지전자 주식회사 냉장고의 온도조절부 회전식 개폐장치
DE29513201U1 (de) * 1995-08-17 1996-12-12 AEG Hausgeräte GmbH, 90429 Nürnberg Verrastbare Blendenaufnahme
TR199600908A2 (xx) * 1996-11-14 1998-06-22 Ar�El�K A.�. Elektrikli ev aletlerinde kullan�lan iki par�al� kumanda panosu.
JP3896707B2 (ja) * 1998-10-23 2007-03-22 松下電器産業株式会社 パネルスイッチおよびその機器への装着方法

Also Published As

Publication number Publication date
PL362219A1 (pl) 2004-10-18
ATE319970T1 (de) 2006-03-15
EP1307696A1 (de) 2003-05-07
EP1307696B1 (de) 2006-03-08
DE50109169D1 (de) 2006-05-04
BG64805B1 (bg) 2006-04-28
BG107423A (en) 2003-11-28
BR0112867B1 (pt) 2009-12-01
US20030115891A1 (en) 2003-06-26
WO2002010659A1 (de) 2002-02-07
US6658868B2 (en) 2003-12-09
CN1193202C (zh) 2005-03-16
ES2260266T3 (es) 2006-11-01
BR0112867A (pt) 2003-04-22
DE10037250A1 (de) 2002-02-14
CN1444718A (zh) 2003-09-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL197959B1 (pl) Panel kontrolny dla urządzenia elektrycznego
US9297538B2 (en) Oven door lighting
EP1635368B1 (de) Elektrische/elektronische Installationseinheit
KR20070113982A (ko) 조명제어 스위치
US5214621A (en) Universal circuit board housing with a hinged member
CN106664813B (zh) 具有单独的控制电路板的电子的用户接口以及具有这样的用户接口的家用器具
CN107773192B (zh) 电器、具有面板的这种电器的结构和制造这种结构的方法
EP1728026B1 (de) Bedienblende für ein elektrogerät
US8441801B2 (en) Flexible mount system
US8807770B2 (en) Appliance user interface having reverse mount LEDs
US20100220452A1 (en) Operating panel for an electrical appliance
KR101533315B1 (ko) 공기조화기
GB2255397A (en) Control panel arrangement for microwave ovens.
US11112166B2 (en) Door rack having a bottom latched on a basic body, and domestic refrigeration appliance having a door rack
US9982866B2 (en) Console assembly with integrated light reflector cups
US20230366617A1 (en) Household appliance with a user interface
CN213368288U (zh) 一种可编程控制器及可编程控制系统
CN211500092U (zh) 一种把手及厨房电器
EP3607625B1 (en) Electrical device with uniform brightness
ES2288229T3 (es) Dispositivo de visualizacion para un electrodomestico.
KR102110704B1 (ko) 디지털시계용 케이스 어셈블리
CN115407902A (zh) 显示和操作装置
PL200419B1 (pl) Adapter do montażu elementów elektrycznych lub elektronicznych oraz zespół co najmniej jednego adaptera i ramy
CN110965850A (zh) 一种把手及厨房电器
KR200282279Y1 (ko) 전자레인지의 콘트롤러장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100726