PL194781B1 - Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia - Google Patents

Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia

Info

Publication number
PL194781B1
PL194781B1 PL355176A PL35517601A PL194781B1 PL 194781 B1 PL194781 B1 PL 194781B1 PL 355176 A PL355176 A PL 355176A PL 35517601 A PL35517601 A PL 35517601A PL 194781 B1 PL194781 B1 PL 194781B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
yyęśyi
changed
msyujyej
arm
tool
Prior art date
Application number
PL355176A
Other languages
English (en)
Other versions
PL355176A1 (pl
Inventor
Christoph Lasaroff
Heinz Heller
Original Assignee
Lukas Hydraulik Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lukas Hydraulik Gmbh & Co Kg filed Critical Lukas Hydraulik Gmbh & Co Kg
Publication of PL355176A1 publication Critical patent/PL355176A1/pl
Publication of PL194781B1 publication Critical patent/PL194781B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62BDEVICES, APPARATUS OR METHODS FOR LIFE-SAVING
    • A62B3/00Devices or single parts for facilitating escape from buildings or the like, e.g. protection shields, protection screens; Portable devices for preventing smoke penetrating into distinct parts of buildings
    • A62B3/005Rescue tools with forcing action
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S72/00Metal deforming
    • Y10S72/705Vehicle body or frame straightener

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Emergency Lowering Means (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)

Abstract

1. Przyrzad ratunkowy o zmiennej dlugosci ra- mienia, posiadajacy dwa ramiona narzedzia, umie- szczone wychylnie na czesci czolowej, z których kazde posiada koncówke robocza, znamienny tym, ze co najmniej jedna koncówka robocza (6) jest osadzona przesuwnie w kierunku wzdluznym na ramieniu narzedzia (4, 5). PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia, stosowany zwłaszcza do otwierania pojazdu po wypadku i do ratowania znajdujących się w nim osób.
W przypadku znanych przenośnych przyrządów ratunkowych chodzi przykładowo o narzędzia rozpierające albo kombinowane narzędzia tnąco-rozpierające. Taki przyrząd ratunkowy posiada ramiona narzędzia, umieszczone wychylnie na części czołowej, z których każde posiada końcówkę roboczą. W zależności od zastosowania, konieczne jest uzyskanie zróżnicowanych szerokości otwarcia ramion narzędzia. Przykładowo, podczas rozwierania zaciśniętych drzwi lub siedzeń należy zastosować szerokie otwarcie rozpierające przy użyciu stosunkowo niewielkich sił. Natomiast przykładowo do rozwierania szczeliny drzwiowej w celu uwolnienia zawiasów konieczne jest użycie dużych sił, a jedynie niewielkich szerokości otwarcia.
Do tych różnych celów stosuje się różne przyrządy, co jest niekorzystne z tego względu, że przyrządy te muszą zawsze znajdować się na miejscu akcji ratunkowej, co sprawia, że pojawia się konieczność udostępnienia dużych pomieszczeń ładowni, przykładowo w samochodzie pożarniczym oraz konieczność ciągłego przewożenia tych przyrządów.
W praktyce można znaleźć wiele przykładowych rozwiązań w których przyrząd ratunkowy wyposażony jest w wymienne ramiona o zróżnicowanej długości. Jest to niedogodne z tego powodu, że ramiona te muszą być stale przewożone na miejsce wykorzystania. Ponadto wymiana ramion na miejscu wypadku zabiera dużo czasu, zwłaszcza wówczas, gdy konieczna jest wymiana zawiasów. W przypadku szybkiej akcji ratunkowej czasochłonne manipulacje są nadzwyczaj niekorzystne.
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd ratunkowy, posiadający dwa ramiona narzędzia, umieszczone wychylnie na części czołowej, z których każde posiada końcówkę roboczą.
Istota wynalazku polega na tym, że co najmniej jedna końcówka robocza jest osadzona przesuwnie w kierunku wzdłużnym na ramieniu narzędzia.
Korzystnie, ramię narzędzia posiada część mocującą, względem której część prowadząca, połączona z końcówką roboczą jest osadzona przesuwnie w kierunku wzdłużnym, przy czym część prowadząca jest unieruchomiona względem części mocującej, przynajmniej w dwóch położeniach.
W rozwiązaniu według wynalazku, część mocująca posiada komorę, w której zamocowana jest przesuwnie wzdłuż tej komory, część prowadząca, przy czym możliwe do realizacji jest również rozwiązanie, w którym część prowadząca posiada komorę, w której zamocowana jest przesuwnie, wzdłuż tej komory, część mocująca.
Część prowadząca przyrządu ratunkowego jest unieruchomiona w określonym położeniu względem części mocującej za pomocą co najmniej jednego trzpienia zabezpieczającego, który w pozycji zabezpieczenia jest przełożony przez otwór w części mocującej i przez otwór w części prowadzącej i ściśle zamyka powierzchnię górną części prowadzącej i/lub części mocującej.
Trzpień zabezpieczający posiada boczne wybranie ukształtowane w postaci półkolistej, w którym znajduje się obciążony sprężyną występ w rodzaju kulki, umieszczony na części mocującej lub na części prowadzącej.
W przyrządzie ratunkowym według wynalazku, trzpień zabezpieczający jest zamocowany za pomocą elastycznej części łączącej, zwłaszcza łańcucha, na części mocującej lub na części czołowej.
Część prowadząca posiada wzmocnione krawędzie zewnętrzne a komora posiada rowki, usytuowane w kierunku wzdłużnym, stanowiące prowadnice krawędzi zewnętrznych części prowadzącej.
Końcówka robocza przyrządu ratunkowego posiada profil zewnętrzny w postaci zębów piły.
Przyrząd ratunkowy według wynalazku stanowi narzędzie rozpierające i/lub przyrząd tnący i/lub przyrząd pociągowy.
Dzięki możliwości zmiany odstępu końcówki roboczej od części czołowej lub umieszczonego na niej elementu sprzęgającego możliwa jest odpowiednia zmiana szerokości otwarcia podczas ruchu wychylenia końcówek narzędzia. Przy zmianie szerokości otwarcia zmienia się również ramię dźwigni, dzięki czemu w zależności od ułożenia końcówki roboczej należy oddziaływać różną siłą. Dzięki wzdłużnemu przesuwaniu końcówki roboczej możliwa jest szybka i łatwa zmiana szerokości otwarcia oraz zmiana sił koniecznych do przeprowadzenia akcji ratunkowej. Nie ma zatem potrzeby przewożenia żadnych dodatkowych części zamiennych w celu dopasowania przyrządu ratunkowego do występujących warunków. Ponadto zostaje zachowana zwarta konstrukcja przyrządu ratunkowego jako jednostki przenośnej. Celowo końcówka robocza na każdym ramieniu narzędzia jest wzdłużnie przePL 194 781 B1 suwana, dzięki czemu nastawiana jest optymalna szerokość otwarcia i zapewnione jest równomierne rozdzielenie siły na oba ramiona narzędzia.
Dzięki dwuczęściowej konstrukcji ramienia narzędzia zapewnione jest stabilne wzdłużne przesuwanie końcówki roboczej. Przy tym część prowadząca jest unieruchamiana wobec części mocującej przynajmniej w dwóch położeniach, dzięki czemu odpowiednio nastawiona długość ramienia zostaje utrzymana nawet podczas oddziaływania dużej siły i przykładowo proces rozwierania można przeprowadzić szybko i niezawodnie.
Dzięki utworzenia komory w części mocującej można zapewnić, po pierwsze, stabilną funkcję otwierania ramion narzędzia również w przypadku przedłużonego ramienia narzędzia, ponieważ komora nawet w przypadku wysuniętej części prowadzącej stanowi niezawodne połączenie części mocującej i części prowadzącej. Po drugie, komora chroni przed wpływami zewnętrznymi, przykładowo przed zanieczyszczeniami lub udarami mechanicznymi, dzięki czemu wzdłużne przesuwanie części prowadzącej można przeprowadzić bez zakleszczenia w prosty sposób, szybko i z żądaną długością wyciągnięcia ramienia. Możliwa jest również sytuacja odwrotna, gdy część prowadząca posiada komorę, w której jest przesuwana wzdłużnie część prowadząca.
Unieruchomienie za pomocą trzpienia zabezpieczającego, zastosowanego w rozwiązaniu według wynalazku, można przeprowadzić łatwo i szybko a ponadto stanowi tanie i niezawodne ustalenie długości ramienia.
Trzpień zabezpieczający, znajdujący się w pozycji blokowania, ściśle zamyka powierzchnię górną części prowadzącej i/lub części mocującej, aby nie stanowił przeszkody podczas akcji ratunkowej.
Aby trzpień zabezpieczający był zamocowany stabilnie i nie mógł się niechcący wysunąć, może on posiadać boczne wybranie, w które wchodzi obciążony sprężyną występ, umieszczony na części mocującej lub na części prowadzącej. W celu ustalenia długości ramienia, konieczne jest ustawienie części prowadzącej w żądanym położeniu, dzięki czemu otwory w części mocującej i części prowadzącej dla trzpieni zabezpieczających leżą jeden nad drugim. Wówczas należy jedynie wsunąć trzpień zabezpieczający, bez konieczności jego dodatkowego blokowania. Obciążony sprężyną występ zaskakuje automatycznie w wybranie trzpienia zabezpieczającego i unieruchamia go w określonym położeniu. Dzięki temu, że występ jest ukształtowany w rodzaju kulki, łatwo wchodzi w wybranie w trzpieniu zabezpieczającym. Dzięki takiemu ukształtowaniu występu w postaci kulki lub odcinka kulki, możliwe jest w razie potrzeby szybkie zwolnienie trzpienia zabezpieczającego, ponieważ podczas wyciągania trzpienia zabezpieczającego w kierunku osiowym, występ może łatwo wysunąć się z wybrania.
Aby zapewnić niezawodne zatrzaśnięcie występu w postaci kulki, wybranie może być ukształtowane w postaci półkolistej. Korzystnie, wybranie jest usytuowane na całym obwodzie trzpienia zabezpieczającego, aby połączył się on w każdym zastosowanym położeniu z występem.
W celu ciągłego udostępnienia trzpienia zabezpieczającego podczas akcji ratunkowej, może on być zamocowany za pomocą elastycznej części łączącej, zwłaszcza łańcucha, na części mocującej lub na części czołowej. Elastyczna część łącząca zapewnia wprowadzenie trzpienia zabezpieczającego w otwory na części mocującej lub na części prowadzącej w różnych odstępach od punktu zamocowania części łączącej. Tym samym trzpień zabezpieczający jest stale chroniony przed wypadnięciem i jest zawsze gotowy do użycia.
W celu zwiększenia stabilności ramienia narzędzia w przypadku wzdłużnego przesuwania, część prowadząca posiada wzmocnione krawędzie zewnętrzne. Celowo komora posiada rowki, usytuowane w kierunku wzdłużnym, w których są prowadzone krawędzie zewnętrzne.
Przykładowo końcówka robocza posiada profil zewnętrzny w postaci zębów piły, który jest wyposażony zwłaszcza w hak oporowy, korzystny do rozpierania przykładowo drzwi samochodu w celu zaciśnięcia w szczelinie drzwi. Końcówka robocza może być jednak również przeznaczona do innych funkcji i przykładowo może być wyposażona w ostrze, dzięki czemu przyrząd ratunkowy może być stosowany jako przyrząd tnący. Dlatego też przyrząd ratunkowy może być wykorzystywany jako narzędzie rozpierające i/lub przyrząd tnący i/lub przyrząd pociągowy.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przyrząd ratunkowy w stanie zamkniętym i w stanie otwartym ramion narzędzia, jak również odpowiednio w dwóch różnych położeniach końcówki roboczej, w widoku z góry, fig. 2 - przyrząd ratunkowy według fig. 1, tylko z jednym ramieniem narzędzia w stanie zamkniętym i w stanie otwartym, jak również odpowiednio w dwóch różnych położeniach końcówki roboczej, w widoku z góry, fig. 3 - ramię narzędzia w dwóch różnych położeniach wzdłużnie przesuwnej końcówki roboczej, w widoku z góry, fig. 4 - ramię narzędzia według fig. 3 z wsuniętą końcówką roboczą, w widoku z góry, fig. 5 - część
PL 194 781 B1 prowadzącą z końcówką roboczą, w widoku z góry a fig. 6 - trzpień zabezpieczający, w widoku z góry i przekrój cząstkowy trzpienia zabezpieczającego, w powiększeniu.
Przyrząd ratunkowy jako całość jest oznaczony oznacznikiem 1. Przyrząd ratunkowy 1 posiada część czołową 2, na której, za pośrednictwem elementu sprzęgającego 3, są umieszczone dwa wychylne ramiona narzędzia 4, 5. Każde ramię narzędzia 4, 5 posiada końcówkę roboczą 6, która przykładowo w położeniu zamknięcia a wsuwana jest w szczelinę zaciśniętych drzwi samochodowych i w celu wyważenia drzwi jest wychylana na zewnątrz w położenie otwarcia b. Ponieważ w zależności od miejsca zastosowania, konieczne są różne szerokości otwarcia rozpierającego, jak również konieczne jest użycie różnych sił, według wynalazku końcówki robocze 6 są usytuowane wzdłużnie przesuwnie na odpowiednim ramieniu narzędzia 4, 5. Dzięki temu możliwe jest nastawienie różnych szerokości otwarcia końcówek roboczych 6, bez konieczności użycia dodatkowych elementów konstrukcyjnych lub bez potrzeby wymiany ramion narzędzi na ramiona o zróżnicowanej długości. Tak więc zostaje zachowany korzystny przenośny zespół przyrządu ratunkowego 1.
W celu lepszej przejrzystości i łatwiejszego zrozumienia, na fig. 2 jest przedstawiony przyrząd ratunkowy 1 tylko z jednym ramieniem narzędzia 5 w położeniu zamknięcia a, jak również w położeniu otwarcia b. Na fig. 1,2 i 3, liniami przerywanymi są zaznaczone wysunięte położenia końcówek roboczych 6.
Każde ramię narzędzia 4, 5 posiada część mocującą 7, względem której, osadzona jest przesuwnie w kierunku wzdłużnym, część prowadząca 8, połączona z końcówką roboczą 6. Na rysunku część prowadząca 8 jest unieruchamiana względem części mocującej 7 w dwóch położeniach, aby w przypadku oddziaływania siły, utrzymana została nastawiona długość ramienia, a tym samym żądana szerokość otwarcia ramion narzędzia 4, 5.
Część mocująca 7 posiada komorę 9, zaznaczoną linią przerywaną, w którą jest wsuwana wzdłużnie część prowadząca. Zamknięta z drugiej strony komora 9 stanowi jednocześnie osłonę w celu nienagannego prowadzenia części mocującej 8. Tym samym, komora 9 chroni przed zanieczyszczeniami, udarami mechanicznymi z zewnątrz lub tym podobnym oddziaływaniem. Część prowadząca 8 jest unieruchamiana w określonym położeniu względem części mocującej 7 za pomocą trzpienia zabezpieczającego 10. Przy tym trzpień zabezpieczający 10 w pozycji blokowania przechodzi przez otwór 11 w części mocującej 7 i otwór 12 w części prowadzącej 8. Jak jest to widoczne zwłaszcza na fig. 3, otwory 11,12 w położeniu wysuniętym części prowadzącej 8 są umieszczone jeden nad drugim, dzięki czemu trzpień zabezpieczający 10 może być przełożony w celu ustalenia położenia długiego ramienia narzędzia. Również w położeniu, w którym część prowadząca 8 jest wsunięta według fig. 4, trzpień zabezpieczający 10 uniemożliwia niepożądane przedłużenie ramienia narzędzia 5. Trzpień zabezpieczający 10 przechodzi wówczas przez otwór 11 części mocującej oraz otwór 12' (również fig. 5) części prowadzącej 8.
Trzpień zabezpieczający 10, znajdujący się w pozycji blokowania, ściśle zamyka powierzchnię górną części mocującej 7, dzięki czemu trzpień zabezpieczający 10 nie wystaje na zewnątrz.
W celu unieruchomienia trzpienia zabezpieczającego 10 w pozycji blokowania, posiada on z boku wybranie 13, w które wchodzi obciążony sprężyną występ 14, umieszczony w części prowadzącej 8. Ten mechanizm zatrzaskowy jest pokazany zwłaszcza na fig. 5 i 6. Sprężyna 15 wciska występ 14 w wybranie 13. Występ 14 ma postać kulki a wybranie 13 jest ukształtowane półkoliście, dzięki czemu występ 14 łatwo zaskakuje w wybranie 13. Podobnie dzięki okrągłemu ukształtowaniu występu 14, jak również wybrania 13, możliwe jest łatwe ręczne odłączenie trzpienia zabezpieczającego 10. Wybranie 13 znajduje się wokół całego obwodu trzpienia zabezpieczającego 10, aby w każdym położeniu obrotu wchodził on w występ 14.
Celowo trzpień zabezpieczający 10, za pomocą nie przedstawionej na rysunku elastycznej części łączącej, zwłaszcza łańcucha, jest niezawodnie zamocowany na części mocującej 7 lub na części czołowej 2 i dzięki temu jest stale dostępny dla osoby obsługującej przyrząd ratunkowy 1.
Ponadto część prowadząca 8 posiada wzmocnione krawędzie zewnętrzne 16, które są prowadzone w rowkach, nie przedstawionych na rysunku. Dzięki temu uzyskuje się stabilne wzdłużne przesuwanie części prowadzącej 8 zwłaszcza na znacznie obciążonych krawędziach zewnętrznych 16.
Jak jest przedstawione na rysunku, końcówka robocza 6 ma zarys zewnętrzny 17 w postaci zębów piły, który jest szczególnie korzystny podczas stosowania przyrządu ratunkowego jako przyrządu rozwierającego. Możliwe jest również stosowanie przyrządu ratunkowego 1 jako narzędzia rozpierającego i/lub przyrządu tnącego i/lub przyrządu pociągowego, przy czym wówczas odpowiednio ukształtowane są końcówki robocze 6.

Claims (16)

1. Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia, posiadający dwa ramiona narzędzia, umieszczone wychylnie na yyęśyi yysłswej, z których każde posiada ksńyówkę rsbsyyą, znamienny tym, że ys najmniej jedna ksńyówka rsbsyya (6) jest ssadysna przesuwnie w kierunku wydłużnym na ramieniu naryędyia (4, 5).
2. Przyrzyd weeług zysttz. 1, zznmieenn tym, że ramię nntzzędia (4 I ub 5) pc^s^^a^ cyyęś msyująyą (7), wyględem której yyęść prswadyąya (8), psłąyysna z ksńyówką rsbsyyą (6) jest ssadysna pryesuwnie w kierunku wydłużnym.
3. Przyrzzdweeług zzssrz.2, z znmieenntym. żż cyyęś pczweadzdy (()j ees uuiejagCc>miośn wyględem yyęśyi msyująyej (7) przynajmniej w dwóyh psłsżeniayh.
4. Przyrazdweeług zzssz. 2 albb 3, zznmieeny ty^r^, żż cyyśś rτlosujedy (() pps^^ad komorę (9), w której zamsyswana jest przesuwnie wzdłuż tej ksmsry, yyęść prswadyąya (8).
5. Przyrządweeługzastrz.2 albb3, zznmieenytym. żż cyyśśpcoweadzdyt8) ppśiaadkomorę (9), w której zamsyswana jest przesuwnie wzdłuż tej ksmsry, yyęść msyująya (7).
6. Przyrzzdweeług zassz. 3, zznmieenytym. żż cczśś zczweadzdy (()) jes żuiejagComiośn w skreślsnym psłsżeniu względem yyęśyi msyująyej (7), za psmsyą ys najmniej jednegs trzpienia zabezpieyzająyegs (10).
7. Przyrzzdweeługzystrz.6, zznmieenytym. żż t rzyieezyabeyieeyyjedy ( (0), w ppsyyji zzbezpieyzenia jest przełsżsny przez stwór (11) w yyęśyi msyująyej (7) i przez stwór (12) w yyęśyi prswadząyej (8).
8. Przy^yą weeługzystrz. 6 albb7,zznmieenytym. żżerzyiee zyabeyieeyyjedy (W) w ppsyyji zabezpieyzenia ściśle zamyka pswierzyhnię górną yyęśyi prswadząyej (8) i/lub yyęśyi msyująyej (7).
9. Przyrzzdweeługzystrz.6 albb7, z znmieenn tym, żż jżzyieezyabeyieeyąjedy( 10)ppśiaad bsyzne wybranie (13), w którym znajduje się sbyiążsny sprężyną występ (14), umieszyzsny na yyęśyi msyująyej (7) lub na yyęśyi prswadząyej (8).
10. Przyrząd według zastrz. 9, znamienny tym, że występ (14) jest ukształtswany w rsdzaju kulki.
11. Przyrząd według zastrz. 9, znamienny tym, że wybranie (1) jest ukształtswane w psstayi półkslistej.
12. Przzrządweeług zyss^tz. 6 albb7, zznmieenytym. żż jrzzieezzabezieeyzjedy( W))jes zy, msyswany za psmsyą elastyyznej yzęśyi łąyząyej, zwłaszyza łańyuyha, na yzęśyi msyująyej (7) lub na yzęśyi yzsłswej (2).
13. Przzrządweeługzzstra.2 albb6, albb 3, zznmieenytym. żż cczść zιΌweadądy ((8 zpśiat da wzmscnisne krawędzie zewnętrzne (16).
14. Przy^ąą weełιłgzastrz.1 1,zznmieenytym. ż ż komorat9)ppśiaad rowto, u gsytgwesn ec kiee runku wzdłużnym, stanswiące prowadnice krawędzi zewnętrznych (16).
15. Przzrządweeług zyssz. ( albb2, zznmieenytym. żż koścyweo cosbscz (6) zpśiaad zczśl zewnętrzny (17) w psstayi zębów piły.
16. Przzrząd weeług zzasz. D zr^nr^^^r^r^^ t^m, zż pczzrząd cztuunowe ((1 ktasowi nntzzędie rozpierające i/lub przyrząd tnący i/lub przyrząd psciągswy.
PL355176A 2000-10-27 2001-09-28 Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia PL194781B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10053504A DE10053504C1 (de) 2000-10-27 2000-10-27 Rettungsgerät mit verstellbarer Armlänge
PCT/DE2001/003744 WO2002034336A1 (de) 2000-10-27 2001-09-28 Rettungsgerät mit verstellbarer armlänge

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL355176A1 PL355176A1 (pl) 2004-04-05
PL194781B1 true PL194781B1 (pl) 2007-07-31

Family

ID=7661392

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL355176A PL194781B1 (pl) 2000-10-27 2001-09-28 Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6578821B2 (pl)
EP (1) EP1328321B1 (pl)
AT (1) ATE443542T1 (pl)
DE (2) DE10053504C1 (pl)
PL (1) PL194781B1 (pl)
WO (1) WO2002034336A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1020225C1 (nl) * 2002-03-21 2003-09-23 Holmatro Ind Equip Door een batterij gevoed hydraulisch reddingsgereedschap.
JP4333398B2 (ja) * 2004-02-17 2009-09-16 トヨタ車体株式会社 ホイールベース可変式車輌
WO2009089913A1 (en) * 2008-01-18 2009-07-23 Gränsfors Smide i Gnarp AB Tool for forcing a door
SG142316A1 (en) * 2008-04-22 2009-11-26 Illinois Tool Works Powered grip clamping force
WO2011100655A2 (en) 2010-02-15 2011-08-18 Altair Engineering, Inc. Portable rescue tool and method of use
DE102015108833B3 (de) * 2015-06-03 2016-10-20 Herwig Bohrtechnik Schmalkalden Gmbh Rettungsgerät zum Trennen von Strukturen sowie Verfahren zur Steuerung eines Rettungsgeräts
DE202016100341U1 (de) 2016-01-26 2017-05-02 Lukas Hydraulik Gmbh Spreizer mit schwenkbaren Spitzen

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7615193U1 (de) * 1976-05-13 1976-10-28 Frieseke & Hoepfner Gmbh, 8520 Erlangen Hydraulisch betaetigtes hilfsgeraet zum befreien von personen und zum entruempeln von unfallstellen
US4333330A (en) * 1980-04-21 1982-06-08 H. K. Porter, Inc. Spreader tool
US4531289A (en) * 1983-01-28 1985-07-30 F. M. Brick Industries, Inc. High-power rescue tool
US4522054A (en) * 1983-09-26 1985-06-11 Power Pry Corporation Emergency rescue apparatus
US4973028A (en) 1989-11-21 1990-11-27 Hale Fire Pump Company Rescue tool jaw
US5215288A (en) * 1991-08-12 1993-06-01 Roadway Express, Inc. Load bar for a variably positioned bulkhead
DE29507457U1 (de) * 1995-05-04 1995-07-06 Hugo Junkers Werke GmbH, 82216 Maisach Verformungswerkzeug
US5622353A (en) * 1995-05-30 1997-04-22 Amkus, Inc. High powered rescue tool
US5915672A (en) * 1995-06-05 1999-06-29 Dickey; Leslie A. Collapsible jack stand and method therefor
US5956992A (en) 1997-01-24 1999-09-28 Patton; Tommy L. Spreading, crushing or cutting device
US6311537B1 (en) * 1998-10-30 2001-11-06 Orlando C. Vigil Blade tip for a rescue tool
ATE281211T1 (de) 1999-04-06 2004-11-15 Weber Hydraulik Gmbh Spreizvorrichtung
US6272900B1 (en) * 1999-04-21 2001-08-14 Matthew Kobel Extension ram tip

Also Published As

Publication number Publication date
DE50115121D1 (de) 2009-11-05
WO2002034336A1 (de) 2002-05-02
EP1328321A1 (de) 2003-07-23
ATE443542T1 (de) 2009-10-15
US20020153515A1 (en) 2002-10-24
EP1328321B1 (de) 2009-09-23
DE10053504C1 (de) 2002-02-28
PL355176A1 (pl) 2004-04-05
US6578821B2 (en) 2003-06-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7784189B2 (en) Knife
CA2027784C (en) Double locking snap hook
US6042542A (en) Rotatable retractor blade with detachable clamp
US6315341B1 (en) Shovel having an adjustable blade angle
US6102264A (en) Tool holder for a tool belt
PL194781B1 (pl) Przyrząd ratunkowy o zmiennej długości ramienia
FR2828248B1 (fr) Axe de liaison pivot entre deux pieces
KR870009821A (ko) 절첩식 연장
US5799400A (en) Folding knife with aperture to receive a lanyard
CN114007702B (zh) 具有集成的附接元件的铰接式安全带连接装置
DE60226988D1 (de) Bandverankertes handwerkzeug
DE69100797D1 (de) Kupplungsmechanismus für Schutzbügel eines Kinderwagens.
JP2019515702A (ja) ランヤード取付けループを備えたハンドツール
US5863160A (en) Portable tool guide
CN111132739A (zh) 坠落阻止装置连接器
ATE322844T1 (de) Spanneinrichtung für zwei teile eines sportgerätes
EP1596941B1 (en) Safety devices
EP1734281B1 (en) Rope tensioner
US9033540B1 (en) Flashlight mount
US7296316B1 (en) Multipurpose tool device
US5689861A (en) Strap clasp
CA2138844A1 (en) Quick Release Mechanism for Tools Such as Socket Wrenches
DE19906743C2 (de) Leuchte, insbesondere Armstrahler oder Bilderleuchte
DE19906680A1 (de) Vorrichtung zum Auf- oder Anhängen einer Elektrohandwerkzeugmaschine
US20240075324A1 (en) Lanyard Connection Device with Quick Release Gate and Built-In Length Adjuster

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100928