PL194775B1 - Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza - Google Patents

Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza

Info

Publication number
PL194775B1
PL194775B1 PL336753A PL33675399A PL194775B1 PL 194775 B1 PL194775 B1 PL 194775B1 PL 336753 A PL336753 A PL 336753A PL 33675399 A PL33675399 A PL 33675399A PL 194775 B1 PL194775 B1 PL 194775B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sluice
air stream
screen
air
filter
Prior art date
Application number
PL336753A
Other languages
English (en)
Other versions
PL336753A1 (en
Inventor
Frank Höcker
Original Assignee
Hoecker Polytechnik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoecker Polytechnik filed Critical Hoecker Polytechnik
Publication of PL336753A1 publication Critical patent/PL336753A1/xx
Publication of PL194775B1 publication Critical patent/PL194775B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D46/00Filters or filtering processes specially modified for separating dispersed particles from gases or vapours
    • B01D46/10Particle separators, e.g. dust precipitators, using filter plates, sheets or pads having plane surfaces
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D46/00Filters or filtering processes specially modified for separating dispersed particles from gases or vapours
    • B01D46/42Auxiliary equipment or operation thereof
    • B01D46/48Removing dust other than cleaning filters, e.g. by using collecting trays
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D46/00Filters or filtering processes specially modified for separating dispersed particles from gases or vapours
    • B01D46/66Regeneration of the filtering material or filter elements inside the filter
    • B01D46/70Regeneration of the filtering material or filter elements inside the filter by acting counter-currently on the filtering surface, e.g. by flushing on the non-cake side of the filter
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D46/00Filters or filtering processes specially modified for separating dispersed particles from gases or vapours
    • B01D46/66Regeneration of the filtering material or filter elements inside the filter
    • B01D46/74Regeneration of the filtering material or filter elements inside the filter by forces created by movement of the filter element
    • B01D46/76Regeneration of the filtering material or filter elements inside the filter by forces created by movement of the filter element involving vibrations
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G53/00Conveying materials in bulk through troughs, pipes or tubes by floating the materials or by flow of gas, liquid or foam
    • B65G53/34Details
    • B65G53/60Devices for separating the materials from propellant gas

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do oddzielania substancji sta- lych ze strumienia powietrza, zawierajace sluze z obudowa w postaci bebna, posiadajaca obro- towe kolo lopatkowe, która z jednej strony co najmniej na pewnym obszarze posiada sito, oddzielajace grube czasteczki substancji stalej ze strumienia powietrza a z drugiej strony po- siada otwór wyrzutowy dla oddzielonych gru- bych substancji stalych, przy czym do filtru py- lowego w kierunku przeplywu za sitem jest do- prowadzany strumien powietrza, zawierajacy jeszcze drobne czasteczki w postaci pylu, znamienne tym, ze sluza (3) w kierunku prze- plywu strumienia powietrza (D) za poziomym, górnym obszarem (12) sita (8), zwróconym do filtru pylowego (10) jest zaopatrzona w po- wierzchnie kierujace (16) dla odchylenia stru- mienia powietrza (F'). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza.
Znane z opisu EP 0 192 803 urządzenia do oddzielania substancji stałej ze strumienia powietrza są zaopatrzone w śluzę z przegrodami, której obudowa w postaci bębna, do której jest doprowadzany strumień powietrza, jest wyposażona w obrotowe koło łopatkowe. Do bębna wraz z powietrzem są wprowadzane grubo- i drobnoziarniste cząsteczki substancji stałej i za pomocą sita, ograniczającego od strony ścian bęben, są oddzielone grube części i odprowadzane przez otwór wyładowczy. Strumień powietrza, zawierający drobne części w postaci pyłu jest doprowadzany za sitem do filtru pyłowego, który okresowo należy oczyszczać.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie wspólnego urządzenia do oddzielania grubych i drobnych substancji stałych ze strumienia powietrza, w którym za pomocą niewielkiego nakładu technicznego unikałoby się osadzania drobnych cząstek pyłu na sicie.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że śluza w kierunku przepływu strumienia powietrza za poziomym, górnym obszarem sita, zwróconym do filtru pyłowego jest zaopatrzona w powierzchnie kierujące dla odchylenia strumienia powietrza.
Korzystnie w górnym obszarze sita otwory przelotowe są wykonane z zarysem, określającym składową kierunkową strumienia powietrza dla powierzchniowego usuwania pyłu.
Według wynalazku śluza powyżej sita posiada dodatkowy wlot dla sprężonego powietrza.
Korzystnie śluza z sitem, wychwytujący drobne cząstki ze strumienia powietrza filtr i główny wentylator, wytwarzający strumień powietrza za pomocą podciśnienia, tworzą jeden zespół konstrukcyjny, usytuowany w układzie jeden nad drugim.
Zgodnie z wynalazkiem śluza w obszarze sita posiada śluzę pośrednią do wyładowywania oddzielonego przez filtr drobnego pyłu, przy czym śluza i śluza pośrednia mają wspólny napęd.
Korzystnie w obszarze głównego wentylatora jest usytuowany wlot doprowadzający sprężone powietrze z wibratora, wytwarzającego przeciwny do kierunku przepływu oczyszczający strumień powietrza dla filtra.
Według wynalazku zespół konstrukcyjny w obszarze śluzy jest wyposażony w dodatkowe urządzenia dla sprężonego powietrza, które jest usytuowane powyżej otworu wlotowego.
Korzystnie zespół konstrukcyjny jest zaopatrzony we wspólny elektroniczny zespół sterujący do napędzania obu śluz, głównego wentylatora, wibratora i dodatkowego urządzenia do doprowadzania sprężonego powietrza do śluzy.
Według wynalazku powierzchnie kierujące są utworzone przez nasadki kierujące, umieszczone w otworach przelotowych i przedłużające ich zarys przelotowy w kierunku przepływu strumienia powietrza, przy czym nasadki kierujące są umieszczone na części obwodu otworów przelotowych, korzystnie są nasadzone na zwróconą do wlotu strumienia powietrza część obwodu otworów przelotowych i mają ukośne ustawienie pod kątem, określającym składową kierunkową strumienia powietrza, i że nasadki kierujące w kierunku przepływu są ukształtowane w postaci łuku o promieniu.
Korzystnie przekrój poprzeczny otworów przelotowych jest w widoku z góry przykryty w zasadzie całkowicie przez nasadki kierujące.
Zgodnie z wynalazkiem śluza jest wyposażona w koło łopatkowe posiadające co najmniej dwie ścianki, działające jako łopatki wyładunkowe dla grubych cząstek substancji stałej, tworzące zagłębienia i mające ukośne położenie pod kątem, przecinające równoległą linię do osi płaszcza bębna, utworzonego przez koło łopatkowe.
Urządzenie według wynalazku, do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza jest ukształtowane jako zwarty zespół konstrukcyjny z filtrem pyłowym, umieszczonym powyżej śluzy, przy czym jego podzespoły są tak włączone w system oddzielania, że wewnątrz urządzenia, bez wzajemnego wpływu na jego działanie, zapewnia się optymalny proces oddzielania, a dodatkowo do procesu filtrowania zgrubnego i drobnego można przeprowadzać automatyczne odpylenie samego urządzenia w obszarze filtru.
To odpylenie uzyskuje się przy niewielkich nakładach technicznych, przy użyciu niewielu dodatkowych elementów konstrukcyjnych i dających się łatwo dopasować układów sterowania. Przy odpylaniu, do znajdującej się za sitem objętości powietrza zawierającego pył, za pomocą powierzchni kierujących odchylających strumień powietrza, powodujących powierzchniowe usuwanie pyłu, można przekazywać składową kierunkową strumienia powietrza do obszaru drugiego otworu wyrzutowego w pobliżu koła łopatkowego. Za pomocą tego odchylenia strumienia powietrza, podczas pracy filtru
PL 194 775 B1 można uniknąć osadów na tylnej stronie sita, a poprzez dodatkowe wprowadzenie powietrza poprzecznego powoduje się odchylanie strumienia powietrza w kierunku drugiego otworu wyrzutowego, przez co uzyskuje się szybkie i automatycznie regulowane oczyszczanie w obszarze filtra.
Filtr pyłowy jest oczyszczany za pomocą mechanicznego urządzenia - wibratora i/lub strumienia powietrza oczyszczającego, skierowanego przeciwnie do kierunku przepływu w ten sposób, że oddzielone w filtrze częściowo zbrylone resztki opadają i zostają przemieszczone pod wpływem działania siły ciężkości w kierunku tylnej strony sita. Jednocześnie z oczyszczaniem filtru pyłowego, poprzez otwór wlotowy śluzy jest zasysane czyste, świeże powietrze, kierowane przeciwnie do oddzielonych resztek pyłu. W obszarze otworów przelotowych są usytuowane powierzchnie kierujące, dzięki czemu świeże powietrze, wpływające w kierunku przepływu, zostaje odchylone w zasadzie poziomo, aby do objętości powietrza zawierającego pył, został dodany strumień powietrza ze składową kierunkową, skierowaną do otworu wyrzutowego śluzy pośredniej tak, aby opadające w kierunku sita resztki pyłu dotarły do otworu wyrzutowego i zostały odprowadzone z urządzenia.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok czołowy urządzenia z podzespołami, umieszczonymi w położeniu jeden nad drugim, w częściowym przekroju, fig. 2 - urządzenie z fig. 1 w widoku z boku, w częściowym przekroju, fig. 3 - urządzenie z fig. 1 w widoku z góry, w częściowym przekroju, fig. 4 - schematyczny przekrój urządzenia w obszarze śluzy, fig. 5 - schematyczne urządzenie podobne do fig. 4, w drugiej postaci wykonania śluzy, fig. 6 - schematyczne urządzenie podobne do fig. 4, mające profilowe powierzchnie kierujące, fig. 7 - powiększony wycinek bębna w obudowie w obszarze sita, fig. 8 - schematyczne urządzenie podobne do fig. 4, z innym kołem łopatkowym w śluzie a fig. 9 - powiększony wycinek koła łopatkowego w przekroju IX-IX na fig. 8.
Na fig. 1 jest przedstawione urządzenie 1 do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza (strzałka D). Urządzenie 1 zawiera śluzę 3, przyjmującą strumień powietrza D poprzez otwór wlotowy 2, w której obudowie 4 w postaci bębna jest umieszczone obrotowe koło łopatkowe 5 podparte w obszarze ścianek bocznych 6, 7 (fig. 3). Obudowa 4 posiada z jednej strony sito B, oddzielające grube, cząsteczki substancji stałej ze strumienia powietrza D, a z drugiej strony, w celu odprowadzenia oddzielonych grubych substancji stałych (strzałka M), jest usytuowany otwór wylotowy 9. Strumień powietrza E, zawierający jeszcze drobne części w postaci pyłu, jest doprowadzany w kierunku przepływu za sitem 8 do filtra 10 (fig. 2). Śluza 3, w kierunku przepływu strumienia powietrza D od strony wlotu lub strumienia powietrza E zawierającego pył, za w zasadzie poziomym, górnym obszarem 12 sita 8, zwróconym do filtra 10, jest zaopatrzona w powierzchnię kierującą 16, odchylającą strumień powietrza i powodujący powierzchniowe usuwanie pyłu.
Urządzenie 1 w obszarze śluzy 3 z sitem 8 składa się z podzespołu A, w obszarze filtra 10, wychwytującego drobne części strumienia powietrza E, z podzespołu B, a w obszarze głównego wentylatora 13, wytwarzającego strumień powietrza D, E, za pomocą podciśnienia, z podzespołu C, które to podzespoły A, B, C (fig. 1), usytuowane w układzie jeden nad drugim tworzą korzystnie jeden zwarty zespół konstrukcyjny. Śluza 3 jako znany podzespół A, w pobliżu obudowy 4, zaopatrzonej w sito 8, posiada śluzę pośrednią 14, do odprowadzania resztek pyłu M', oddzielonych przez filtr 10 w podzespole B.
W przypadku automatycznego cyklu oczyszczania wewnątrz urządzenia 1, można również oczyszczać górny, w zasadzie poziomy, obszar 12 sita dzięki temu, że w najprostszym konstrukcyjnie wykonaniu w górnym obszarze 12 sita 8 są wykonane otwory przelotowe 15 (fig. 2) o zarysie przelotowym, który określa dla przepływającego strumienia czystego powietrza E', składowy strumień kierunkowy do powierzchniowego usuwania pyłu. Ten zarys przelotowy w celowym wykonaniu jest utworzony przez profilowe powierzchnie kierujące 16 (fig. 6 i 7), przyporządkowane otworem przelotowym 15 w górnym obszarze 12 sita 8.
Urządzenie 1 posiada nie przedstawiony, wspólny zespół sterujący, za pomocą którego napęd 17 obu śluz 3 i 14, główny wentylator 13, doprowadzenie sprężonego powietrza, ukształtowane jako impulsowy wibrator 18, dla oczyszczającego strumienia powietrza dla filtra 10, i doprowadzenie 19 dla sprężonego powietrza do odchylenia strumienia powietrza do śluzy 3, są tak sterowane, że za pomocą określonego strumienia powietrza F (fig. 4) powyżej sita 8 unika się osadzania pyłu z zawirowanej objętości powietrza, zwłaszcza wtedy, gdy jest oczyszczany filtr 10.
Na szkicach według fig. 4-6 są przedstawione warunki przepływu w górnym obszarze 12 sita 8 podczas procesu oczyszczania, przy czym fig. 4 i 5 uwidoczniają odchylenie strumienia powietrza, wytworzone przez dodatkowy strumień sprężonego powietrza, prowadzony przez wlot 19 w kierunku
PL 194 775 B1 strumienia powietrza F we współdziałaniu ze strumieniem czystego powietrza E', który jest wytwarzany za pomocą przyłączonego, zwłaszcza o niewielkiej wydajności, głównego wentylatora 13, z doprowadzanego strumienia świeżego powietrza D' w obszarze otworu wlotowego 2. Oznaczone strzałkami S doprowadzenie resztek pyłu z filtra 10 jest przeprowadzone jednocześnie poprzez uruchamianie umieszczonego powyżej filtra 10, mechanicznego urządzenia oczyszczającego w postaci wibratora 18 (fig. 2) tak, że w znacznej mierze zbrylone resztki pyłu opadają w kierunku sita 8 pod wpływem siły ciężkości. W tym celu, do oczyszczania w obszarze głównego wentylatora 13 jest zastosowany wlot 20 doprowadzający sprężone powietrze z wibratora 18, wytwarzające w filtrze 10 strumień powietrza oczyszczającego, przeciwny do kierunku przepływu E w urządzeniu 1.
W celu doprowadzenia sprężonego powietrza do obszaru śluzy 3 jest ona zaopatrzona w dodatkową dmuchawę 21 (fig. 4), albo w drugiej postaci wykonania - w zewnętrzny zbiornik sprężonego powietrza 22 (fig. 5), przy czym dodatkowy wlot 19 sprężonego powietrza jest usytuowany w obudowie 4 powyżej otworu wlotowego 2. Dysza 23, zastosowana na końcu dodatkowego wlotu 19 kieruje sprężone powietrze dokładnie skierowane na sito (fig. 5).
Na fig. 6 i 7 jest przedstawione odchylanie strumienia powietrza za pomocą profilowych powierzchni kierujących 16, utworzonych przez nasadki kierujące 24, usytuowane w górnym obszarze otworów przelotowych 15 i przedłużające ich zarys w kierunku strumienia czystego powietrza E'. Nasadki kierujące 24 są umieszczone tylko na części obwodu otworów przelotowych 15, przy czym nasadki kierujące 24 są nasadzone na część obwodu 25 otworu przelotowego, zwróconą do wlotu strumienia czystego powietrza E'. Za pomocą kąta W jest uwidocznione, że nasadki kierujące 24 mają ukośne ustawienie wobec górnego obszaru 12 sita 8 i określają składową kierunkową dla strumienia czystego powietrza E'. Dodatkowo, nasadki kierujące 24 w kierunku przepływu E' strumienia czystego powietrza są ukształtowane w postaci łuku o promieniu R w ten sposób, że uzyskuje się dalsze wzmocnienie odchylenia w kierunku wylotu resztek pyłu M' ze śluzy pośredniej 14 (fig. 5).
Przekrój poprzeczny otworów przelotowych 15 jest tak przykryty przez nasadki kierujące 24, że w widoku z góry uzyskuje się w zasadzie całkowite przykrycie. Dzięki temu opadające w kierunku S resztki pyłu, stykające się podczas wstrząsania filtru 10 z sitem 8, nie wpadają do obudowy 4 i tym samym uniemożliwia się wnikania resztek pyłu przez sito 8 do obszaru śluzy 3, a tym samym zapewnione jest bezpieczeństwo działania zespołu konstrukcyjnego A, B, C w trudnych warunkach roboczych.
Na fig. 8 jest przedstawiona śluza 3 w drugiej postaci wykonania, przy czym koło łopatkowe 5 jest zaopatrzone w pięć ścianek 27 (na fig. 4-6 jest przedstawione sześć ścianek 27), które tworzą zagłębienia 26 w cylindrycznym bębnie w obudowie 4. Na fig. 8 i fig. 9 jest uwidocznione, że ścianki 27 w obszarze wałka 28 koła łopatkowego 5 są podparte na piaście 29 i mają ukośne położenie, przecinające pod kątem W równoległą, do osi linię płaszcza bębna, utworzonego przez koło łopatkowe 5, przy czym równoległa do osi linia płaszcza w obszarze ścianki 27', zgodnie z fig. 8 pokrywa się z osią symetrii Z wałka 28. To ukośne położenie podczas obracania się koła łopatkowego 5 powoduje równomierne przyleganie warg uszczelniających 30, usytuowanych na ściankach 27, 27', do cylindrycznej powierzchni płaszcza bębna w obudowie 4, dzięki czemu unika się gwałtownego podrywania uszczelnienia, strumień powietrza jest stale podzielony w urządzeniu 1, a tym samym jest znacznie zredukowany „odgłos oddychania”, wywoływany przez urządzenie 1.
Wspomniany zespół konstrukcyjny A, B, B jest zaopatrzony we wspólny, nie przedstawiony, elektroniczny zespół sterujący do napędzania obu śluz 3, 14, głównego wentylatora 13, wibratora 18 i dodatkowego urządzenia 22 do doprowadzania sprężonego powietrza do śluzy 3.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza, zawierające śluzę z obudową w postaci bębna, posiadającą obrotowe koło łopatkowe, która z jednej strony co najmniej na pewnym obszarze posiada sito, oddzielające grube cząsteczki substancji stałej ze strumienia powietrza a z drugiej strony posiada otwór wyrzutowy dla oddzielonych grubych substancji stałych, przy czym do filtru pyłowego w kierunku przepływu za sitem jest doprowadzany strumień powietrza, zawierający jeszcze drobne cząsteczki w postaci pyłu, znamienne tym, że śluza (3) w kierunku przepływu strumienia powietrza (D) za poziomym, górnym obszarem (12) sita (8), zwróconym do filtru pyłowego (10) jest zaopatrzona w powierzchnie kierujące (16) dla odchylenia strumienia powietrza (F').
    PL 194 775 B1
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w górnym obszarze (12) sita (8) otwory prze-lotowe (15) są wykonane z zarysem, określającym składową kierunkową strumienia powietrza (E, E') dla powierzchniowego usuwania pyłu.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że śluza (3) powyżej sita (8) posiada dodatkowy wlot (19) dla sprężonego powietrza.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że śluza (3) z sitem (8), wychwytujący drobne cząstki ze strumienia powietrza (E] filtr (10) i główny wentylator (13) wytwarzający strumień powietrza (D, D') za pomocą podciśnienia, tworzą jeden zespół konstrukcyjny (A, B, C), usytuowany w układzie jeden nad drugim.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że śluza (3) w obszarze sita (8) posiada śluzę pośrednią (14) do wyładowania oddzielonych przez filtr (10) drobnego pyłu (M').
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że śluza (3) i śluza pośrednia (14) mają wspólny napęd (17).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że w obszarze głównego wentylatora (13) jest usytuowany wlot (20) doprowadzający sprężone powietrze z wibratora (18) wytwarzającego przeciwny do kierunku przepływu (E, E') oczyszczający strumień powietrza dla filtra (10).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że zespół konstrukcyjny (A, B, C) w obszarze śluzy (3) jest wyposażony w dodatkowe urządzenie (21, 22) dla sprężonego powietrza, które jest usytuowane powyżej otworu wlotowego (2).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że zespół konstrukcyjny (A, B, C) jest zaopatrzony we wspólny elektroniczny zespół sterujący do napędzania obu śluz (3, 14), głównego wentylatora (13), wibratora (18) i dodatkowego urządzenia (21, 22) do doprowadzania sprężonego powietrza do śluzy (3).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnie kierujące (16) są utworzone przez nasadki kierujące (24), umieszczone w otworach przelotowych (15) i przedłużające ich zarys przelotowy w kierunku przepływu strumienia powietrza (E').
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że nasadki kierujące (24) są umieszczone na części obwodu otworów przelotowych (15).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 11 albo 12, znamienne tym, że nasadki kierujące (24) są nasadzone na zwróconą do wlotu strumienia powietrza część obwodu (25) otworów przelotowych (15) i mają ukośne ustawienie pod kątem (W), określającym składową kierunkową strumienia powietrza (E').
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że nasadki kierujące (24) w kierunku przepływu (E') są ukształtowane w postaci łuku o promieniu (R).
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 13, znamienne tym, że przekrój poprzeczny otworów przelotowych (15) jest w widoku z góry przykryty w zasadzie całkowicie przez nasadki kierujące (24).
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że śluza (3) jest wyposażona w koło łopatkowe (5) posiadające co najmniej dwie ścianki (27, 27'), działające jako łopatki wyładunkowe dla grubych cząstek substancji stałej (M), tworzące zagłębienia (26) i mające ukośne położenie pod kątem (W), przecinające równoległą do osi płaszcza bębna, utworzonego przez koło łopatkowe (5).
PL336753A 1998-11-27 1999-11-25 Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza PL194775B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29821221U DE29821221U1 (de) 1998-11-27 1998-11-27 Vorrichtung zum Abscheiden von Feststoffen aus einem Luftstrom

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL336753A1 PL336753A1 (en) 2000-06-05
PL194775B1 true PL194775B1 (pl) 2007-07-31

Family

ID=8065906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL336753A PL194775B1 (pl) 1998-11-27 1999-11-25 Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6277162B1 (pl)
EP (1) EP1004526B1 (pl)
AT (1) ATE232830T1 (pl)
CA (1) CA2290299A1 (pl)
DE (2) DE29821221U1 (pl)
PL (1) PL194775B1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10315656B4 (de) * 2003-04-04 2011-07-28 Höcker Polytechnik GmbH, 49176 Vorrichtung zum Abscheiden und/oder Fördern von Materialien
KR100863587B1 (ko) * 2007-03-05 2008-10-15 주식회사 경일기계 블레이드를 갖는 분쇄 원료 분리장치
WO2009085162A2 (en) 2007-12-20 2009-07-09 Univation Technologies, Llc Separator rotary feeder and method of using the same
EP2800619B1 (de) 2012-01-07 2021-03-24 Dirk Barnstedt Zyklonähnlicher sichter, insbesondere für die abfallwirtschaft
RU2550714C1 (ru) * 2014-02-28 2015-05-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Азово-Черноморская государственная агроинженерная академия" (ФГБОУ ВПО АЧГАА) Шлюзовой затвор для сыпучих материалов
WO2019014515A1 (en) 2017-07-14 2019-01-17 Vermeer Manufacturing Company VACUUM APPARATUS FOR HYDRAULIC EXCAVATION
CN112044191A (zh) * 2020-08-28 2020-12-08 刘伟 一种用于家具生产车间的自动化除尘净化装置
JP7086502B1 (ja) * 2020-12-18 2022-06-20 株式会社御池鐵工所 分離装置
CN112675653B (zh) * 2020-12-24 2022-08-09 朗恒科技集团有限公司 一种生物制药用无尘净化装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1693754A (en) * 1927-09-27 1928-12-04 Nelson B Henry Cotton separator
US1721778A (en) * 1928-11-23 1929-07-23 Murray Co Air and cotton separator
US2114553A (en) * 1936-06-24 1938-04-19 Murray Co Separator
US2696025A (en) * 1951-08-31 1954-12-07 Lummus Cotton Gin Co Means for controlling supply of seed cotton to precleaning and drying equipment
DE3445819A1 (de) * 1984-12-15 1986-06-19 Bühler-Miag GmbH, 3300 Braunschweig Saugheber
DE8505540U1 (de) * 1985-02-27 1985-05-23 Höcker Polytechnik GmbH, 4517 Hilter Zellenradschleuse zum abscheiden feinteiliger feststoffe aus einem luftstrom
GB8527919D0 (en) * 1985-11-12 1985-12-18 Dickinson Eng Ltd W H Inertial separator
FR2674144A1 (fr) * 1991-03-19 1992-09-25 Etude Montage Installation Separateur rotatif.
DK173233B1 (da) * 1995-12-04 2000-04-25 Morten Kristensen Luftsluse til pneumatisk transportanlæg og fremgangsmåde til adskillelse af faststofmateriale fra bæreluft
DE29807328U1 (de) * 1998-04-23 1998-07-16 Piepmeyer Eduard Vorrichtung zur Abscheidung von Feststoffen aus strömenden Gasen

Also Published As

Publication number Publication date
ATE232830T1 (de) 2003-03-15
EP1004526B1 (de) 2003-02-19
PL336753A1 (en) 2000-06-05
CA2290299A1 (en) 2000-05-27
DE59904321D1 (de) 2003-03-27
DE29821221U1 (de) 2000-03-30
EP1004526A2 (de) 2000-05-31
EP1004526A3 (de) 2001-11-28
US6277162B1 (en) 2001-08-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4227903A (en) Filter cell apparatus
US3992177A (en) Multi-action particle separator
EP0391969B1 (en) Self-cleaning screening device
AU2004202581A1 (en) Dust suppressor with multi-jet nozzles
PL162303B1 (pl) Ruchome urzadzenie do czyszczenia powietrza w kopalni PL
PL194775B1 (pl) Urządzenie do oddzielania substancji stałych ze strumienia powietrza
JP3316476B2 (ja) ヒューム回収機におけるフィルタ洗浄装置
GB2199772A (en) Sieving machine with sieve cleaning
US3792568A (en) Air scrubber
EP0620033B1 (en) Dust collector with means for spraying water
US5387406A (en) Method and device for the adsorption and chemisorption, respectively, of gaseous components in a gas stream
DE3122026A1 (de) Vorrichtung zum abscheiden von fluessigkeiten und feststoffen aus gasen
EP0754485A1 (de) Verfahren und Einrichtung zum Reinigen von Staubluft
US6290752B1 (en) Device and process for adsorption or chemisorption of gaseous constituents from a gas flow
KR20230000031A (ko) 집진 시스템
MXPA97003098A (en) Improved control of gas emission ac
JP3921258B2 (ja) ブラスト装置
US3969093A (en) Cyclonic gas scrubbing system
SE505579C2 (sv) Sätt att avskilja stoft från varma processgaser
US3960526A (en) Particle separating apparatus
DE19757107A1 (de) Produktabscheider
JPH05104442A (ja) ブラスト装置
KR200491065Y1 (ko) 분진물의 낙하 에너지를 이용한 습식 집진 장치
CN215389684U (zh) 投料装置
SU1240917A1 (ru) Устройство дл очистки воздуха от пыли