PL193117B1 - Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka, zwłaszcza aparatury elektrycznej - Google Patents
Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka, zwłaszcza aparatury elektrycznejInfo
- Publication number
- PL193117B1 PL193117B1 PL343633A PL34363399A PL193117B1 PL 193117 B1 PL193117 B1 PL 193117B1 PL 343633 A PL343633 A PL 343633A PL 34363399 A PL34363399 A PL 34363399A PL 193117 B1 PL193117 B1 PL 193117B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- canopy
- fixed part
- movable part
- housing according
- rib
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H02—GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
- H02G—INSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
- H02G3/00—Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
- H02G3/02—Details
- H02G3/08—Distribution boxes; Connection or junction boxes
- H02G3/10—Distribution boxes; Connection or junction boxes for surface mounting on a wall
- H02G3/105—Distribution boxes; Connection or junction boxes for surface mounting on a wall in association with a plinth, channel, raceway or similar
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Casings For Electric Apparatus (AREA)
- Building Awnings And Sunshades (AREA)
- Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)
- Closures For Containers (AREA)
- Selective Calling Equipment (AREA)
- Connections By Means Of Piercing Elements, Nuts, Or Screws (AREA)
- Insertion, Bundling And Securing Of Wires For Electric Apparatuses (AREA)
- Connection Or Junction Boxes (AREA)
Abstract
1. Obudowa aparatury umieszczanej wzd lu z na sciennego korytka zawieraj aca korpus two- rz acy pomieszczenie dla odpowiedniej aparatu- ry, przystosowany do umieszczenia na scianie, i maj acy otwór po stronie tego ze swoich bo- ków, po której powinno przechodzi c korytko, oraz, po laczony z korpusem wokó l otworu, da- szek do miejscowego przykrycia korytka, po- przecznie w stosunku do niego, znamienna tym, ze daszek (16) jest utworzony przez co najmniej dwie odr ebne cz esci, cz esc sta la (16A), przylegaj ac a do korpusu (14), i przymo- cowan a do tego korpusu (14), oraz co najmniej jedn a cz es c ruchom a (16B), po laczon a z cz e- sci a sta la (16A). PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka, zwłaszcza aparatury elektrycznej.
Korytko umieszczone na ścianie zapewnia pomieszczenie i ochronę przewodów lub innych instalacji niezbędnych dla obsługi aparatury. Przez korytko rozumie się tutaj ogólnie przewód zawierający z jednej strony podstawę o przekroju poprzecznym otwartym, za pomocą której jest ono mocowane do odpowiedniej ściany, a z drugiej strony co najmniej jedną pokrywę, która dla zamknięcia podstawy, jest odpowiednio przymocowana do niej, na przykład przez zatrzaśnięcie.
Znana jest obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka zawierająca korpus, przystosowany do tego, aby był umieszczony na wyposażanej ścianie, który może utworzyć pomieszczenie dla odpowiedniej aparatury, i który po stronie tego ze swoich boków, po której powinno przechodzić korytko, ma otwór, oraz daszek, przylegający do korpusu, odpowiednio do jego otworu, przeznaczony do miejscowego przykrycia korytka, poprzecznie w stosunku do niego, umieszczony na podstawie tego korytka, pomiędzy dwoma odcinkami jego pokrywy.
Korytka, jednakże, mogą mieć różne szerokości lub wysokości.
We francuskim opisie patentowym, zgłoszonym 10 marca 1986 pod nr 86 03334, opublikowanym pod nr 2 595 513, zaproponowano, dla pokonania tej trudności, podzielić daszek korpusu, i zagłębiać go bardziej lub mniej w tym korpusie w funkcji szerokości lub wysokości korytka. Aby ewentualna nadmierna długość daszka w korpusie nie kolidowała szkodliwie z innymi jego składnikami, trzeba tę nadmierną długość wyeliminować przez odcięcie, przecinając daszek, co komplikuje odpowiednie operacje.
W patencie europejskim opublikowanym pod nr 0 633 639, daszek jest wyjmowalny w stosunku do korpusu, co pozwala aby daszek przystosowany do szerokości lub wysokości korytka mógł być zamieniony przez inny daszek przystosowany do innej szerokości lub wysokości. To rozwiązanie prowadzi jednak do zwiększenia produkowanych elementów, co niekorzystnie wpływa na koszty.
Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka zawierająca korpus tworzący pomieszczenie dla odpowiedniej aparatury, przystosowany do umieszczenia na ścianie, i mający otwór po stronie tego ze swoich boków, po której powinno przechodzić korytko, oraz, połączony z korpusem wokół otworu daszek do miejscowego przykrycia korytka, poprzecznie w stosunku do niego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że daszek jest utworzony przez co najmniej dwie odrębne części, część stałą przylegającą do korpusu, i przymocowaną do tego korpusu, oraz co najmniej jedną część ruchomą, połączoną z częścią stałą.
Obudowa zawiera elementy ustawiające wzajemne położenie pomiędzy częścią ruchomą daszka i częścią stałą, korzystnie w jednej z kilku określonych pozycji.
Elementy ustawiające stanowią elementy mocujące część ruchomą do części stałej.
Elementy ustawiające zawierają co najmniej jedno żeberko, które wystaje z jednej części daszka, części stałej lub części ruchomej, poprzecznie w stosunku do niej, i co najmniej jeden rowek, który jest wyżłobiony na drugiej z tych części, odpowiednio, części ruchomej lub części stałej poprzecznie w stosunku do niej, przy czym profil poprzeczny rowka jest komplementarny do profilu żeberka.
Żeberko należy do części ruchomej daszka, biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, zaś rowek należy do części stałej tego daszka, biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, równolegle do żeberka części ruchomej.
Żeberko biegnie na całości profilu poprzecznego części ruchomej daszka, a jednocześnie, rowek biegnie na całości profilu poprzecznego części stałej tego daszka.
Żeberko biegnie obok wolnej krawędzi części ruchomej daszka.
Część stała daszka zawiera kilka, oddalonych od siebie wzajemnie, rowków.
Część ruchoma daszka jest wprowadzona w jego część stałą.
Żeberko wystaje z powierzchni zewnętrznej części ruchomej daszka, a rowek jest wyżłobiony na powierzchni wewnętrznej jego części stałej.
Część stała daszka stanowi jeden element przynajmniej z częścią korpusu, w której znajduje się otwór.
Część stała daszka stanowi oddzielny element przymocowany do korpusu.
Część stała daszka jest wyjmowalna.
Daszek zawiera tylko jedną część ruchomą.
Część ruchoma jest zamocowana teleskopowo do części stałej.
PL 193 117 B1
Zgodnie z wynalazkiem, wystarczy dopasować położenie części ruchomej daszka w stosunku do części stałej, aby dostosować długość tego daszka do szerokości lub wysokości przykrywanego korytka.
Gdy się to wykona, ewentualnie nadmierna długość części ruchomej daszka zostanie korzystnie wchłonięta przez jego część stałą, bez wchodzenia do korpusu, a więc bez możliwości zakłócania któregoś z pozostałych składników w nim się znajdującym.
Część ruchoma daszka może zajmować jedno z kilku określonych położeń w stosunku do części stałej. Te ustawienia są wybrane tak, że odpowiadają szerokości lub wysokości najczęściej spotykanych korytek. Dzięki temu nie trzeba szukać właściwych ustawień jakie należy zapewnić pomiędzy częścią ruchomą daszka i jego częścią stałą. Ponadto, to ustawienie zapewnia też walory estetyczne.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, którego fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny obudowy według wynalazku; fig. 2 przedstawia widok perspektywiczny rozłożony; fig. 3 przedstawia w większej skali, widok perspektywiczny części stałej daszka wchodzącego w skład obudowy, widziany z dołu, zgodnie ze strzałką III z fig. 2; fig. 4 przedstawia, odpowiednio do fig. 3 i w tej samej skali co ona, widok perspektywiczny części ruchomej tego daszka, widziany z dołu, zgodnie ze strzałką IV z fig. 2.
Wzdłuż korytka 10, pokazanego schematycznie liniami przerywanymi na fig. 1, umieszczonego na dowolnej ścianie, nie pokazanej, umieszczona jest dowolna aparatura, również nie pokazana za pomocą obudowy 11. W pokazanym przykładzie wykonania, korytko 10 zawiera podstawę 12 o przekroju poprzecznym otwartym, przystosowaną do tego, aby była umieszczona na wyposażanej ścianie, i pokrywę 13, która dla zamknię cia podstawy 12, jest odpowiednio przymocowana do niej, na przykład przez zatrzaśnięcie.
Obudowa 11 jest umieszczona pomiędzy dwoma odcinkami 13' pokrywy 13 i zawiera korpus 14, oraz daszek 16. Korpus 14, przystosowany do przymocowania na wyposażanej ścianie, wzdłuż korytka 10 tworzy pomieszczenie dla odpowiedniej aparatury, a zwłaszcza, mechanizmu tej aparatury i wzdłuż tego z boków, wzdłuż którego powinno biec korytko 10, ma otwór 15. Daszek 16 przylega do korpusu 14, wokół otworu 15, w praktyce wokół górnej części tego otworu 15, i jest przeznaczony do miejscowego przykrycia korytka 10, poprzecznie w stosunku do niego, leżąc na podstawie 12-tego korytka 10, pomiędzy dwoma odcinkami 13' pokrywy 13.
Korpus 14 obudowy 11 zawiera ogólnie, ściankę boczną 18 i ściankę przednią 19.
W pokazanym przykładzie wykonania, ścianka boczna 18 ma kształt ostrosłupa ściętego, a ścianka przednia 19 ma, w obszarze środkowym, otwór 20, dla przejścia odpowiedniej części aparatury, która jest dostępna dla użytkownika.
Na przykład, i tak pokazano, ścianka boczna 18 i ścianka przednia 19 są wykonane z jednego elementu, tworząc razem jeden, ten sam element w ogólnej postaci klosza. Ale, oczywiście, w odmianie mogą one należeć do różnych elementów.
W pokazanym przykładzie wykonania, obudowa 11 składa się z płytki 22, która umożliwia mocowanie zespołu na wyposażanej ścianie, i z której wystają cztery słupki 23, oraz ze wspornika aparatury 24, który jest przeznaczony do przyjęcia odpowiedniego mechanizmu aparatury, i do zatrzaśnięcia się na słupkach 23 płytki 22. Zespół jest osłaniany i odkrywany przez korpus 14.
Według wynalazku, daszek 16 jest utworzony przez co najmniej dwie odrębne części to znaczy od strony korpusu 14, część stałą 16A, która jest przymocowana do tego korpusu 14 i co najmniej jedną część ruchomą 16B, która łączy się z częścią stałą 16A i ma położenie ustawiane w stosunku do niej.
W praktyce, w pokazanym przykładzie wykonania, daszek 16 zawiera tylko jedną część ruchomą 16B.
W przykładzie wykonania pokazanym liniami cią g ł ymi na fig. 1 i 2 i zaznaczonym liniami przerywanymi na fig. 3, który jest korzystnym przykładem wykonania wynalazku, część stała 16A daszka 16 tworzy element, który będąc odrębny od korpusu 14 obudowy 11, jest odpowiednio przymocowany do tego korpusu 14.
Na przykład, ta część stała 16A daszka 16 jest wyjmowalna, aby daszek 16 mógł być zastąpiony, gdy jest to pożądane, pokrywką zasłaniającą otwór 15 korpusu 14.
W odmianie, część stała 16A daszka 16 może, gdy jest to pożądane, być wykonana z jednego elementu z korpusem 14, tworząc jeden, ten sam element, co najmniej z jego częścią, w tym przypadku ścianką boczną 18, w której znajduje się otwór 15.
PL 193 117 B1
W jednym i drugim przypadku, część stała 16A daszka 16 zawiera ogólnie, w pokazanych przykładach wykonania, ściankę przednią 26A i dwie ścianki boczne 27A.
Część przednia 26A biegnie na tym samym poziomie z częścią górną otworu 15 korpusu 14, a ś cianki boczne 27A biegną tylko na części wysokoś ci tego otworu 15, dla pozostawienia poniż ej przejścia dla korytka 10.
Korzystnie, całkowita długość części stałej 16A daszka 16 licząc od korpusu 14 jest wybrana tak, aby odpowiadać w przybliżeniu szerokości lub wysokości minimalnej odpowiedniego korytka 10, będąc nieco mniejsza od szerokości lub wysokości minimalnej, uwzględniając związaną część ruchomą.
W pokazanych przykł adach wykonania, część ruchoma 16B daszka 16 jest wprowadzona w część stałą 16A.
Tak jak część stała, zawiera ona ściankę przednią 26B i dwie ścianki boczne 27B, ale jest uzupełniona ścianką czołową 28, dla przykrycia bocznego podstawy 12 korytka 10, przedłuża się ona poza ścianki boczne 27B.
Przez ściankę przednią 26B, część ruchoma 16B daszka 16 wchodzi pod ścianką przednią 26A części stałej 16A, w przybliżeniu stykając się z nią, a przez swoje ścianki boczne 27B, wchodzi ona pomiędzy ścianki boczne 27A części stałej 16A, przybliżeniu stykając się z nimi.
W pokazanych przykł adach wykonania, część ruchoma 16B daszka 16 moż e zajmować jedno z kilku położeń wyraź nie określonych w stosunku do części stałej 16A.
Korzystnie, i tak jest w tych przykładach wykonania, dla wykonania tego są przewidziane elementy ustawiające 30 pomiędzy częścią ruchomą 16B daszka 16 i jego częścią stałą 16A.
Na przykład, i tak pokazano, te elementy ustawiające 30 są elementami mocującymi. Dokładniej, w pokazanych przykładach wykonania, elementy ustawiające 30 zawierają co najmniej jedno żeberko 31, które wystaje z dowolnej części daszka 16, albo części stałej 16A albo części ruchomej 16B, poprzecznie w stosunku do niej, i co najmniej jeden rowek 32, który jest wyżłobiony na drugiej z tych części, czyli albo części ruchomej 16B albo części stał ej 16A, poprzecznie w stosunku do niej, i którego profil poprzeczny jest komplementarny do profilu poprzednio wspomnianego ż eberka 31.
W pokazanych przykładach wykonania, żeberko 31 należy do części ruchomej 16B daszka 16, biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, a jednocześnie, rowek 32 należy do części stałej 16A tego daszka 16, biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, równolegle do żeberka 31 części ruchomej.
W praktyce, żeberko 31 wystaje na powierzchni zewnę trznej części ruchomej 16B daszka 16, a rowek 32 jest wyżłobiony na powierzchni wewnę trznej jego części stałej 16A.
W pokazanych przykładach wykonania, żeberko 31 biegnie na cało ści profilu poprzecznego części ruchomej 16B daszka 16, biegnąc w sposób ciągły zarówno przez ściankę przednią 26B, na całej jej szerokości, jak i ścianki boczne 27B, na całej ich wysokości, a jednocześnie, rowek 32 biegnie na całości profilu poprzecznego części stałej 16A tego daszka 16, biegnąc w sposób ciągły zarówno przez ściankę przednią 26A, na całej jej szerokości, jak i ścianki boczne 27A, na całej ich wysokości.
W praktyce, żeberko 31 biegnie obok wolnej krawędzi części ruchomej 16B daszka 16, a część stała 16A tego daszka 16 zawiera kilka rowków 32, usytuowanych we wzajemnych odstępach, na jej długości.
Na koniec, w pokazanych przykładach wykonania, żeberko 31 części ruchomej 16B daszka 16 ma w przekroju poprzecznym, profil prostokątny, i taki sam profil mają rowki 32 części stałej 16A tego daszka 16.
Ponadto, w pokazanych przykładach wykonania, i tak jak pokazano na fig. 4, część ruchoma 16B daszka 16 zawiera wewnątrz wystające na ściance czołowej 28, żeberka zatrzaskowe 34, dla zaczepienia się na podstawie 12 korytka 10.
Zawiera ona, ponadto, w obszarze kątowym tej ścianki czołowej 28, z powodów, które zostaną wyjaśnione dalej, części o mniejszej grubości 35, które biegną od jej ścianek bocznych 27B.
Przy montażu, żeberko 31 części ruchomej daszka 16 jest wprowadzone w jeden z rowków 32 części stałej 16A tego daszka 16, wykonując przesunięcie, które tak jak zaznaczono strzałką F na fig. 4, jest w przybliżeniu prostopadłe do jej ścianki przedniej 26B.
Oczywiście, rowek 32 części stałej 16A, w który jest wprowadzane to żeberko 31 jest wybrany w funkcji szerokości lub wysokoś ci korytka 10, które ma być przykryte.
Jak zaznaczono na fig. 1, ścianka czołowa 28 części ruchomej 16B daszka 16 jest w przybliżeniu umieszczona bocznie przy podstawie 12 korytka 10, w sposób ciągły z odcinkami 13' jego pokrywy 13, przykrywając je swoimi częściami o mniejszej grubości 35.
PL 193 117 B1
Oczywiście, niniejszy wynalazek nie ogranicza się do przykładów opisanych powyżej, lecz obejmuje także wszystkie odmiany realizacyjne.
Zwłaszcza, liczba części daszka może być większa od dwóch, a jedne i drugie części, żeberko lub żeberka albo rowki mogą ewentualnie być zamienione.
Ponadto w zakresie wynalazku jest także przypadek, gdy, połączenie części ruchomej lub części ruchomych daszka jest zapewnione ponadto przez prosty montaż teleskopowy przewidziany pomiędzy różnymi częściami tego daszka.
Claims (15)
- Zastrzeżenia patentowe1. Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka zawierająca korpus tworzący pomieszczenie dla odpowiedniej aparatury, przystosowany do umieszczenia na ścianie, i mający otwór po stronie tego ze swoich boków, po której powinno przechodzić korytko, oraz, połączony z korpusem wokół otworu, daszek do miejscowego przykrycia korytka, poprzecznie w stosunku do niego, znamienna tym, że daszek (16) jest utworzony przez co najmniej dwie odrębne części, część stałą (16A), przylegającą do korpusu (14), i przymocowaną do tego korpusu (14), oraz co najmniej jedną część ruchomą (16B), połączoną z częścią stałą (16A).
- 2. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera elementy ustawiające (30) wzajemne położenie pomiędzy częścią ruchomą (16B) daszka (16) i częścią stałą (16A), korzystnie w jednej z kilku okreś lonych pozycji.
- 3. Obudowa według zastrz. 2, znamienna tym, że elementy ustawiające (30) stanowią elementy mocujące część ruchomą (16B) do części stałej (16A).
- 4. Obudowa według zastrz. 3, znamienna tym, że elementy ustawiające (30) zawierają co najmniej jedno żeberko (31), które wystaje z jednej z części daszka (16), części stałej (16A) lub części ruchomej (16B), poprzecznie w stosunku do niej, i co najmniej jeden rowek (32), który jest wyżłobiony na drugiej z tych części odpowiednio, części ruchomej (16B) lub części stałej (16A), poprzecznie w stosunku do niej, przy czym profil poprzeczny rowka (32) jest komplementarny do profilu ż eberka (31).
- 5. Obudowa według zastrz. 4, znamienna tym, że żeberko (31) należy do części ruchomej (16B) daszka (16), biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, zaś rowek (32) należy do części stałej (16A) tego daszka (16), biegnąc na co najmniej części jego profilu poprzecznego, równolegle do żeberka (31) części ruchomej (16B).
- 6. Obudowa według zastrz. 5, znamienna tym, że żeberko (31) biegnie na całości profilu poprzecznego części ruchomej (16B) daszka (16), a jednocześnie, rowek (32) biegnie na całości profilu poprzecznego części stałej (16A) tego daszka (16).
- 7. Obudowa według zastrz. 5 albo 6, znamienna tym, że żeberko (31) biegnie obok wolnej krawędzi części ruchomej (16B) daszka (16).
- 8. Obudowa według zastrz. 5, znamienna tym, że część stała (16A) daszka (16) zawiera kilka, oddalonych od siebie wzajemnie, rowków (32).
- 9. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że część ruchoma (16B) daszka (16) jest wprowadzona w jego część stałą (16A).
- 10. Obudowa według zastrz. 5, znamienna tym, że żeberko (31) wystaje z powierzchni zewnętrznej części ruchomej (16B) daszka (16), a rowek (32) jest wyżłobiony na powierzchni wewnętrznej jego części stałej (16A).
- 11. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że część stała (16A) daszka (16) stanowi jeden element przynajmniej z częścią korpusu (14), w której znajduje się otwór (15).
- 12. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że część stała (16A) daszka (16) stanowi oddzielny element przymocowany do korpusu (14).
- 13. Obudowa według zastrz. 12, znamienna tym, że część stała (16A) daszka (16) jest wyjmowalna.
- 14. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że daszek (16) zawiera tylko jedną część ruchomą (16B).
- 15. Obudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że część ruchoma (16B) jest zamocowana teleskopowo do części stałej (16A).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FR9814942A FR2786617B1 (fr) | 1998-11-27 | 1998-11-27 | Boitier pour appareillage a disposer le long d'une goulotte, notamment pour appareillage electrique |
PCT/FR1999/002916 WO2000033435A1 (fr) | 1998-11-27 | 1999-11-25 | Boitier pour appareillage a disposer le long d'une goulotte, notamment pour appareillage electrique |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL343633A1 PL343633A1 (en) | 2001-08-27 |
PL193117B1 true PL193117B1 (pl) | 2007-01-31 |
Family
ID=9533252
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL343633A PL193117B1 (pl) | 1998-11-27 | 1999-11-25 | Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka, zwłaszcza aparatury elektrycznej |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6353181B1 (pl) |
EP (1) | EP1133819B1 (pl) |
AR (1) | AR021407A1 (pl) |
AT (1) | ATE232656T1 (pl) |
BR (1) | BR9910036B1 (pl) |
DE (1) | DE69905391T2 (pl) |
ES (1) | ES2188267T3 (pl) |
FR (1) | FR2786617B1 (pl) |
PL (1) | PL193117B1 (pl) |
RU (1) | RU2226733C2 (pl) |
TR (1) | TR200003440T2 (pl) |
WO (1) | WO2000033435A1 (pl) |
Families Citing this family (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2806846B1 (fr) * | 2000-03-24 | 2002-06-21 | Legrand Sa | Boitier pour appareillage a disposer le long d'une goulotte, notamment pour appareillage electrique |
US6972367B2 (en) | 2001-10-31 | 2005-12-06 | Hellermanntyton Corporation | Multi-channel raceway |
FR2841397B1 (fr) * | 2002-06-25 | 2004-08-13 | Alombard Sa | Boitier pour appareillage electrique adaptable sur une moulure avec un kit d'adatation |
US8088998B2 (en) * | 2008-08-04 | 2012-01-03 | Nelson James M | Sectional electrical boxes |
US8758046B2 (en) * | 2011-11-08 | 2014-06-24 | Ortronics, Inc. | Patch cord assemblies, methods and systems |
US9601880B2 (en) | 2011-11-08 | 2017-03-21 | Ortronics, Inc. | Cable assemblies and associated systems and methods |
US20130115806A1 (en) * | 2011-11-08 | 2013-05-09 | Ortronics, Inc. | Patch Cord Assemblies, Methods and Systems |
JP5920663B2 (ja) * | 2012-10-17 | 2016-05-18 | 住友電装株式会社 | 電気接続箱 |
US10109989B1 (en) * | 2013-03-09 | 2018-10-23 | Jeffrey Baldwin | Cable conduit electrical box |
US10322868B2 (en) | 2013-03-15 | 2019-06-18 | Ortronics, Inc. | Cable assembly dispenser systems and associated methods |
US9800034B2 (en) | 2015-07-20 | 2017-10-24 | Abl Ip Holding Llc | Wall plate system |
EP3217497B1 (de) * | 2016-03-08 | 2022-11-23 | GGK GmbH & Co. KG | Geräteträger |
CN107290099B (zh) | 2016-04-11 | 2021-06-08 | 森萨塔科技公司 | 压力传感器、用于压力传感器的插塞件和制造插塞件的方法 |
DE102016218033B4 (de) * | 2016-09-20 | 2019-10-31 | Siemens Aktiengesellschaft | Sanftstarter mit einer Kabelführung |
US10323998B2 (en) | 2017-06-30 | 2019-06-18 | Sensata Technologies, Inc. | Fluid pressure sensor |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR633639A (fr) | 1926-06-05 | 1928-02-01 | Fermeture de sûreté pour paniers, cages, plateaux, boîtes, caisses, malles et autres genres d'emballage | |
US2987690A (en) * | 1959-05-11 | 1961-06-06 | Victor D Marbais | Electrical wall outlet cover and guard |
US3721762A (en) * | 1971-12-08 | 1973-03-20 | Plastic J Corp | Electrical raceway and decorative molding |
FR2595513B1 (fr) * | 1986-03-10 | 1994-04-08 | Legrand | Support adaptateur pour appareillage electrique |
US5300731A (en) * | 1992-04-02 | 1994-04-05 | Hubbell Incorporated | Conduit adapter assembly |
US5277007A (en) * | 1992-05-04 | 1994-01-11 | Teknion Furniture Systems | Office panel with top lay-in passageway |
ES2077498B1 (es) * | 1993-07-05 | 1996-11-16 | Aparellaje Electrico Sa | Dispositivo adaptador de un mecanismo electrico a una canaleta. |
US5998732A (en) * | 1998-01-13 | 1999-12-07 | Panduit Corp. | Raceway outlet station |
-
1998
- 1998-11-27 FR FR9814942A patent/FR2786617B1/fr not_active Expired - Lifetime
-
1999
- 1999-11-25 BR BRPI9910036-3A patent/BR9910036B1/pt not_active IP Right Cessation
- 1999-11-25 EP EP99956149A patent/EP1133819B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1999-11-25 ES ES99956149T patent/ES2188267T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1999-11-25 PL PL343633A patent/PL193117B1/pl unknown
- 1999-11-25 DE DE69905391T patent/DE69905391T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1999-11-25 RU RU2000125531/09A patent/RU2226733C2/ru not_active IP Right Cessation
- 1999-11-25 WO PCT/FR1999/002916 patent/WO2000033435A1/fr active IP Right Grant
- 1999-11-25 US US09/674,358 patent/US6353181B1/en not_active Expired - Fee Related
- 1999-11-25 AT AT99956149T patent/ATE232656T1/de not_active IP Right Cessation
- 1999-11-25 TR TR2000/03440T patent/TR200003440T2/xx unknown
- 1999-11-26 AR ARP990106029A patent/AR021407A1/es active IP Right Grant
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
US6353181B1 (en) | 2002-03-05 |
BR9910036B1 (pt) | 2011-05-31 |
AR021407A1 (es) | 2002-07-17 |
FR2786617B1 (fr) | 2001-03-16 |
DE69905391T2 (de) | 2003-06-12 |
ES2188267T3 (es) | 2003-06-16 |
PL343633A1 (en) | 2001-08-27 |
BR9910036A (pt) | 2000-12-26 |
FR2786617A1 (fr) | 2000-06-02 |
WO2000033435A1 (fr) | 2000-06-08 |
ATE232656T1 (de) | 2003-02-15 |
RU2226733C2 (ru) | 2004-04-10 |
TR200003440T2 (tr) | 2002-04-22 |
DE69905391D1 (de) | 2003-03-20 |
EP1133819B1 (fr) | 2003-02-12 |
EP1133819A1 (fr) | 2001-09-19 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL193117B1 (pl) | Obudowa aparatury umieszczanej wzdłuż naściennego korytka, zwłaszcza aparatury elektrycznej | |
EP0633639B1 (en) | Device for adapting an electrical mechanism to a raceway means for electrical conductors | |
US20020046853A1 (en) | Waterproof enclosure for electrical devices | |
RU99101107A (ru) | Устройство выхода кабельного канала | |
PT1172911E (pt) | Dispositivo de ligação de calhas | |
EP2062341A1 (en) | Battery charging device | |
US4962443A (en) | Improved residential loadcenter | |
ES2919852T3 (es) | Desagüe de suelo | |
US5879185A (en) | Device plate and face plate for wiring device in electric cable raceway | |
PL193564B1 (pl) | Zespół wspornika mocujący osprzęt elektryczny na korytku kablowym | |
HU223720B1 (hu) | Szerelvénytartó kábelcsatornához | |
US4931903A (en) | Loadcenter mounting rail adapter | |
US4931902A (en) | Bushbar barrier protective members | |
US20100101855A1 (en) | Cable raceway with box | |
PT1137142E (pt) | Caixa para aparelhagem destinada a ser colocada ao longo de uma calha, nomeadamente para aparelhagem eléctrica | |
SK115295A3 (en) | Carrier of devices placed in floor fillets area in the cable tunnels | |
PL207715B1 (pl) | Obudowa dla aparatury do umieszczenia wzdłuż korytka | |
JPH0439342B2 (pl) | ||
AU759839B2 (en) | Support with multipart trunking cover portion for equipment to be placed along trunking | |
CN108954750B (zh) | 一种过线槽防护结构、空调接水盘及空调器 | |
CN108826480B (zh) | 一种吊顶式空调布线结构和空调器 | |
US4180955A (en) | Computer cable shroud assembly | |
RU2485653C2 (ru) | Устройство для монтажа электрического блока в канале для прокладки электрических кабелей или проводов и электрический узел, содержащий электрический блок и такое устройство | |
EP0706247B1 (en) | A modular system for cover frames | |
JPH035808Y2 (pl) |