PL193057B1 - Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego - Google Patents
Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowegoInfo
- Publication number
- PL193057B1 PL193057B1 PL335148A PL33514899A PL193057B1 PL 193057 B1 PL193057 B1 PL 193057B1 PL 335148 A PL335148 A PL 335148A PL 33514899 A PL33514899 A PL 33514899A PL 193057 B1 PL193057 B1 PL 193057B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- rotor
- diodes
- diode
- motors
- inductors
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60L—PROPULSION OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; SUPPLYING ELECTRIC POWER FOR AUXILIARY EQUIPMENT OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRODYNAMIC BRAKE SYSTEMS FOR VEHICLES IN GENERAL; MAGNETIC SUSPENSION OR LEVITATION FOR VEHICLES; MONITORING OPERATING VARIABLES OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRIC SAFETY DEVICES FOR ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES
- B60L7/00—Electrodynamic brake systems for vehicles in general
- B60L7/02—Dynamic electric resistor braking
- B60L7/04—Dynamic electric resistor braking for vehicles propelled by dc motors
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60L—PROPULSION OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; SUPPLYING ELECTRIC POWER FOR AUXILIARY EQUIPMENT OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRODYNAMIC BRAKE SYSTEMS FOR VEHICLES IN GENERAL; MAGNETIC SUSPENSION OR LEVITATION FOR VEHICLES; MONITORING OPERATING VARIABLES OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRIC SAFETY DEVICES FOR ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES
- B60L50/00—Electric propulsion with power supplied within the vehicle
- B60L50/50—Electric propulsion with power supplied within the vehicle using propulsion power supplied by batteries or fuel cells
- B60L50/52—Electric propulsion with power supplied within the vehicle using propulsion power supplied by batteries or fuel cells characterised by DC-motors
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02T—CLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
- Y02T10/00—Road transport of goods or passengers
- Y02T10/60—Other road transportation technologies with climate change mitigation effect
- Y02T10/64—Electric machine technologies in electromobility
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02T—CLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
- Y02T10/00—Road transport of goods or passengers
- Y02T10/60—Other road transportation technologies with climate change mitigation effect
- Y02T10/70—Energy storage systems for electromobility, e.g. batteries
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Power Engineering (AREA)
- Transportation (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Sustainable Development (AREA)
- Sustainable Energy (AREA)
- Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
- Stopping Of Electric Motors (AREA)
Abstract
1. Urzadzenie do zasilania pradem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego majacego wirnik z dwoma zaciskami i induktor, zawierajace przerywacz, którego punkt srodkowy jest dolaczony do jednego zacisku kazdego wirnika, zas miedzy punkt srodkowy przerywacza a zródlo napiecia zasilania jest wlaczony co najmniej jeden pierwszy sterowany przelacznik statyczny dostarczajacy prad zasilania do silnika pracujacego w trybie napedzania, natomiast miedzy punkt srodkowy a mase jest wlaczony co najmniej jeden drugi sterowany przelacznik statyczny za- mykajacy obwód ladowania silnika pracujacego jako gene- rator w czasie hamowania, zas opornik ograniczajacy prad zwarciowy w czasie hamowania jest wlaczony miedzy drugi zacisk kazdego wirnika a mase, znamienne tym, ze zawie- ra ponadto diodowy uklad komutacyjny, którego co najmniej jedna pierwsza dioda (32, 35, 44, 45) jest dolaczona anoda do drugiego zacisku wirnika a katoda do masy, umozliwiajac przeplyw pradu zasilania silnika, doprowadzonego przez pierwszy sterowany przelacznik statyczny (11, 13, 15), w jednym kierunku w czasie gdy ten przelacznik jest w stanie przewodzenia, zas co najmniej jedna druga dioda (31, 34, 39, 43) jest dolaczona katoda do drugiego zacisku wirnika a anoda do obciazenia (40), umozliwiajac przeplyw pradu zasilania doprowadzonego przez drugi sterowany przelacznik statyczny (12, 14, 16), w drugim kierunku, przez silnik pracuja- cy jako generator, w czasie gdy ten przelacznik jest w stanie przewodzenia. PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest urządzenie do zasilania silników prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego.
Wynalazek dotyczy, zwłaszcza, urządzenia z przerywaczami prądu do zasilania trakcyjnych pojazdów miejskich lub podmiejskich.
W urządzeniach tego typu stosuje się przerywacze elektromechaniczne, takie jak styczniki, przerywacze statyczne lub tyrystory, w celu umożliwiania funkcjonowania silników elektrycznych w trybie napędzania bądź w trybie hamowania. Przy czym, stosowanie tych zespołów komutacyjnych wymaga zastosowania układów komutacji wymuszonej lub, w przypadku układów tyrystorowych, ich sterowania, które jest uzależnione od okresu oczekiwania aż prąd w tyrystorze będzie mniejszy niż ich prąd podtrzymania.
W każdym z tych przypadków występuje nieciągłość prądu, co jest istotną niedogodnością w znanych urządzeniach.
Celem wynalazku jest stworzenie urządzenia zasilającego silniki elektryczne, przełączane w tryb napędzania i tryb hamowania, które pozwalałoby na przełączanie trybu napędzania i hamowania silników o wzbudzaniu szeregowym w sposób całkowicie statyczny i naturalny.
Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego mającego wirnik z dwoma zaciskami i induktor, zawierające przerywacz, którego punkt środkowy jest dołączony do jednego zacisku każdego wirnika, zaś między punkt środkowy przerywacza a źródło napięcia zasilania jest włączony co najmniej jeden pierwszy sterowany przełącznik statyczny dostarczający prąd zasilania do silnika pracującego w trybie napędzania, natomiast między punkt środkowy a masę jest włączony co najmniej jeden drugi sterowany przełącznik statyczny zamykający obwód ładowania silnika pracującego jako generator w czasie hamowania, zaś opornik ograniczający prąd zwarciowy w czasie hamowania jest włączony między drugi zacisk każdego wirnika a masę, według wynalazku jest charakterystyczny tym, że zawiera ponadto diodowy układ komutacyjny, którego co najmniej jedna pierwsza dioda jest dołączona anodą do drugiego zacisku wirnika a katodą do masy, umożliwiając przepływ prądu zasilania silnika, doprowadzonego przez pierwszy sterowany przełącznik statyczny, w jednym kierunku w czasie, gdy ten przełącznik jest w stanie przewodzenia, zaś co najmniej jedna druga dioda jest dołączona katodą do drugiego zacisku wirnika a anodą do obciążenia, umożliwiając przepływ prądu zasilania doprowadzonego przez drugi sterowany przełącznik statyczny, w drugim kierunku przez silnik pracujący jako generator, w czasie gdy ten przełącznik jest w stanie przewodzenia.
Korzystnie, pierwszy sterowany przełącznik statyczny i drugi sterowany przełącznik statyczny są zbudowane na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką.
Korzystnie, do punktu środkowego przerywacza jest dołączony co najmniej jeden silnik szeregowy zawierający wirnik włączony w pierwszej gałęzi z induktorem, jedną z pierwszych diod i jedną z drugich diod, oraz co najmniej jeden drugi silnik szeregowy zawierający wirnik włączony w drugiej gałęzi połączonej równolegle z pierwszą gałęzią, z induktorem, jedną z pierwszych diod i jedną z drugich diod, zaś obciążenie jest wspólne dla obu gałęzi, dla silników pracujących jako generatory.
Korzystnie, pierwsze diody są włączone między wirnikami a związanymi z nimi induktorami silników, zaś pozostałe pierwsze diody są włączone między induktorami a masą.
Korzystnie, drugie diody są włączone między wirnikami a związanymi z nimi induktorami silników, zaś pozostałe drugie diody są włączone między induktorami a obciążeniem.
Korzystnie, druga dioda jest włączona między wirnikami silników włączonych w pierwszej gałęzi, a induktorami silników włączonych w drugiej gałęzi, zaś pozostała druga dioda jest włączona między induktorami a obciążeniem.
Korzystnie, każda pierwsza i druga dioda jest połączona szeregowo z co najmniej jednym z wirników i jednym z induktorów.
Rozwiązanie według wynalazku w przykładach realizacji jest zobrazowane na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie zasilające silniki elektryczne o wzbudzeniu szeregowym z przerywaczem prądu, w schemacie elektrycznym; fig. 2 - urządzenie zasilające z fig. 1 pracujące w trybie napędzania, w schemacie elektrycznym, zaś fig. 3 - urządzenie zasilające z fig. 1 pracujące w trybie hamowania, w schemacie elektrycznym.
Urządzenie zasilające pokazane na fig. 1 zawiera cewkę indukcyjną 1 połączoną szeregowo z kondensatorem 2, które są dołączone do zacisków źródła zasilania napięcia stałego UL, za pośredPL 193 057B1 nictwem obwodu równoległego 3. W jednej gałęzi tego obwodu znajduje się wyłącznik 4, a w drugiej gałęzi znajdują się szeregowo połączone: bezpiecznik 5, przerywacz ochronny 6 i opornik 7.
Równolegle do kondensatora 2 jest dołączony przerywacz, w postaci tranzystora bipolarnego z izolowaną bramką IGBJT 8, i dioda 9 połączona z emiterem przerywacza IGBJT 8. Równolegle do diody 9 jest włączony rezystor 10.
Ponadto, równolegle do kondensatora 2 są dołączone trzy grupy par przerywaczy IGBJT 11 i 12, 13 i 14 oraz 15 i 16, przy czym kolektory i emitery tranzystorów każdej z grup są połączone szeregowo.
Między emiter i kolektor każdego z przerywaczy IGBJT są włączone diody 19, 20, 21, 22, 23, 24, przy czym katody tych diod są połączone z kolektorami związanych z nimi przerywaczy IGBJT.
Punkty połączenia emiterów przerywaczy 11, 13, 15 z kolektorami przerywaczy 12, 14, 16 tworzą punkt wspólny M przerywacza i są razem dołączone do pierwszych zacisków dwóch wirników 25, 27 pierwszego i trzeciego silnika elektrycznego M1i M3.
Wirniki 25, 27 pierwszego i trzeciego silnika elektrycznego M1i M3 są umieszczone w oddzielnych gałęziach i połączone szeregowo z wirnikami 26, 28 drugiego i czwartego silnika elektrycznego M2, M4, odpowiednio. Układ utworzony przez przerywacze 11, 13, 15 i ich diody 19, 21, 23 oraz przez przerywacze 12, 14, 16 i ich diody 20, 22, 24 tworzy przerywacz z punktem środkowym M do zasilania silników elektrycznych M1, M2, M3 i M4.
Zależnie od napięcia wymaganego przez przerywacz, może on zawierać jedynie jeden lub dwa przerywacze IGBJT połączone zawsze z punktem wspólnym M.
Zacisk wirnika 26 silnika M2, przeciwległy do zacisku połączonego z wirnikiem 25 silnika M1, jest połączony, za pośrednictwem stycznika izolującego 30, z katodą diody 31 i anodą diody 32.
Analogicznie, zacisk wirnika 28 silnika M4 przeciwległy do zacisku połączonego z wirnikiem 27 silnika M3, jest połączony, za pośrednictwem stycznika izolującego 33, z katodą diody 34 i anodą diody 35.
Katoda diody 32 jest połączona, z jednej strony, z szeregowo połączonymi induktorami 37 i 38 silników M1i M2 oraz, z drugiej strony, z katodą diody 39 połączonej swą anodą z opornikiem obciążenia 40, ograniczającym prąd zwarciowy hamowania.
Katoda diody 35 jest połączona, z jednej strony, z szeregowo połączonymi induktorami 41 i 42 silników M3 i M4 oraz, z drugiej strony, z katodą diody 43 połączonej swą anodą z opornikiem obciążenia 40, ograniczającym prąd zwarciowy hamowania.
Druga końcówka induktora 38 silnika M2 jest połączona z anodą diody 44 (której katoda jest połączona z masą), a także z anodą diody 34, której katoda jest połączona ze stycznikiem izolującym 33 wirników 27 i 28 silników M3 i M4.
Druga końcówka induktora 42 silnika M4 jest połączona z anodą diody 45 (której katoda jest połączona z masą), a także z anodą diody 31, której katoda jest połączona ze stycznikiem izolującym 30 wirników 25 i 26 silników M1i M2.
Jak widać, diody 32 i 44 łączące wirniki 25 i 26 silników M1i M2 z ich induktorami 37 i 38, oraz diody 35 i 45 łączące tworniki 21 i 28 silników M3 i M4 z ich induktorami 41 i 42, są spolaryzowane w jednym kierunku, co zapewnia funkcjonowanie silników w trybie napędzania, w czasie gdy przerywacze IGBJT 11, 13, 15 przewodzą, a przerywacze IGBJT 12, 14, 16są zablokowane.
Diody 31 i 43 łączące wirniki 25 i 26 silników M1 i M2 z induktorami 41i 42 silników M3 i M4, oraz diody 34 i 39 łączące wirniki 27 i 28 silników M3 i M4 z induktorami 37 i 38 silników M1, M2 a także z opornikiem obciążenia 40, są spolaryzowane w kierunku przeciwnym do kierunku polaryzacji diod 32, 44, 35, 45, co zapewnia działanie silników w trybie hamowania w czasie gdy przerywacze IGBJT 12, 14, 16 przewodzą, a przerywacze IGBJT 11, 13, 15 są zablokowane.
Na fig. 2 i 3 pokazane są jedynie istotne elementy dwukierunkowego przerywacza przy pracy w trybie hamowania i w trybie napędzania, odpowiednio.
Przerywacze IGBJT 11, 13, 15 są sterowane tylko w trybie napędzania. Współczynnik cyklu przewodzenia tych przerywaczy waha się od 0do 1.
Przerywacze IGBJT 12, 14, 16 są sterowane tylko w trybie hamowania. Współczynnik cyklu przewodzenia tych przerywaczy waha się od 0do 1.
Silniki M1, M2, M3, M4 są połączone szeregowo-równolegle, a z reguły ich pary stanowią wyposażenie dwusilnikowego podwozia wózka kolejowego pojazdu miejskiego lub podmiejskiego.
W przypadku podwozia jednosilnikowego, układ zawiera dwa silniki połączone równolegle. Należy również zauważyć, że wynalazek może być stosowany do zasilania tylko jednego silnika.
PL 193 057B1
W zależności od sterowanych przerywaczy IGBJT 11, 13, 15 lub 12, 14, 16, silniki pracują w trybie napędzania lub w trybie hamowania dzięki diodom 32, 44, 35, 45 oraz 31, 34, 43, 39, odpowiednio.
Schemat przerywacza pracującego w trybie napędzania jest pokazany na fig. 2.
Przerywacze IGBJT 11, 13 i 15 stają się przewodnikami, natomiast przerywacze IGBJT 12, 14 i 16 są zablokowane, jak to pokazano na fig. 2, gdzie przerywacze 12, 14 i 16 są zaznaczone linią przerywaną.
Diody 20, 22 i 24, włączone między emiter a kolektor przerywaczy 12, 14 i 16, są w tym momencie w stanie przewodzenia. Diody 19, 21 i 23, związane z przerywaczami 11, 13 i 15 nie pracują isą zaznaczone liniami przerywanymi.
W takiej konfiguracji przerywacz zasila silniki napędowe od M1do M4.
Wirniki 25, 26 silników M1, M2 są połączone szeregowo ze swymi induktorami 37, 38 poprzez diody 32 i 44.
Wirniki 27, 28 silników M3, M4 są połączone szeregowo ze swymi induktorami 41, 42 poprzez diody 35 i 45.
Schemat przerywacza pracującego w trybie hamowania jest pokazany na fig. 3.
Przerywacze IGBJT 12, 14 i 16 stają się przewodnikami, a diody 19, 21 i 23 przewodzą.
Diody 20, 22 i 24 związane z przerywaczami 12, 14, 16 nie pracują i w związku z tym są również zaznaczone liniami przerywanymi.
W takiej konfiguracji przerywacz zasila silniki napędowe od M1do M4 w trybie pracy generatora.
Wirniki 25 i 26 silników M1i M2 są połączone szeregowo z induktorami 41 i 42 silników M3 i M4 za pośrednictwem diod 31i 43, oraz z opornikiem obciążenia 40 ograniczającym prąd zwarciowy hamowania.
Skrzyżowanie induktorów względem wirników silników M1, M2 i M3, M4 jest konieczne w celu zapewnienia stabilności funkcjonowania w trybie hamowania równolegle połączonych gałęzi zawierających silniki.
Styczniki izolujące 30 i 33 są zwykle zamknięte, niezależnie od trybu pracy (napędzanie czy hamowanie) jak również w czasie przejść między tymi trybami.
Zadaniem tych styczników jest kontrola prądu zwarciowego w trybie hamowania we współpracy z opornikiem obciążenia 40 ograniczającym prąd zwarciowy w trybie hamowania.
Styczniki te izolują również wirniki i induktory silników M1, M2, M3 i M4w przypadku zakończenia pracy wózka kolejowego wyposażonego w taki system, oraz w czasie jego holowania.
Opisany powyżej układ pozwala na przełączanie trybu napędzania na tryb hamowania silników o wzbudzeniu szeregowym, w sposób naturalnie statyczny.
Wystarczające jest jedynie przełączenie przerywacza zasilania w tryb napędzania bądź w tryb hamowania.
Przerywacz według wynalazku wykorzystuje w sposób optymalny własności silników o wzbudzaniu szeregowym.
Z punktu widzenia zastosowania przemysłowego, główną zaletą rozwiązania według wynalazku jest wykorzystanie, w celu realizacji funkcji przerywania prądu, układów mocy z falownikami, wykonanych techniką wielowarstwową MLI.
W tym celu zwiera się trzy fazy wyjściowe oraz ustawia się trzy przerywacze 11, 13 i 15 w tryb napędzania a trzy przerywacze 12,14 i 16 w tryb hamowania, oraz łączy się z nimi urządzenie diodowe do przełączania trybu napędzania w tryb hamowania i odwrotnie.
Poza tym, urządzenie zasilające z dwukierunkowym przerywaczem prądu, według wynalazku, posiada tylko jeden opornik obciążenia 40, ograniczający prąd zwarciowy hamowania dla dwóch grup silników elektrycznych M1, M2 i M3, M4.
Opornik ten jest przełączany w sposób naturalny w układzie hamowania przez diody 39 i 43.
Claims (7)
1. Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego mającego wirnik z dwoma zaciskami i induktor, zawierające przerywacz, którego punkt środkowy jest dołączony do jednego zacisku każdego wirnika, zaś między punkt środkowy przerywacza a źródło napięcia zasilania jest włączony co najmniej jeden pierwszy sterowany przełącznik statyczny dostarPL 193 057B1 czający prąd zasilania do silnika pracującego w trybie napędzania, natomiast między punkt środkowy a masę jest włączony co najmniej jeden drugi sterowany przełącznik statyczny zamykający obwód ładowania silnika pracującego jako generator w czasie hamowania, zaś opornik ograniczający prąd zwarciowy w czasie hamowania jest włączony między drugi zacisk każdego wirnika a masę, znamienne tym, że zawiera ponadto diodowy układ komutacyjny, którego co najmniej jedna pierwsza dioda (32, 35, 44, 45) jest dołączona anodą do drugiego zacisku wirnika a katodą do masy, umożliwiając przepływ prądu zasilania silnika, doprowadzonego przez pierwszy sterowany przełącznik statyczny (11, 13, 15), w jednym kierunku w czasie gdy ten przełącznik jest w stanie przewodzenia, zaś co najmniej jedna druga dioda (31, 34, 39, 43) jest dołączona katodą do drugiego zacisku wirnika a anodą do obciążenia (40), umożliwiając przepływ prądu zasilania doprowadzonego przez drugi sterowany przełącznik statyczny (12, 14, 16), w drugim kierunku, przez silnik pracujący jako generator, w czasie gdy ten przełącznik jest w stanie przewodzenia.
2. Urządzenie zasilające, według zastrz. 1, znamienne tym, że pierwszy sterowany przełącznik statyczny (11, 13, 15) i drugi sterowany przełącznik statyczny (12, 14, 16) są zbudowane na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką.
3. Urządzenie zasilające, według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że do punktu środkowego (M) przerywacza jest dołączony co najmniej jeden silnik szeregowy (M1, M2) zawierający wirnik (25, 26) włączony w pierwszej gałęzi z induktorem (37, 38), jedną z pierwszych diod (32, 44) i jedną z drugich diod (31, 43), oraz, co najmniej jeden drugi silnik szeregowy (M3, M4) zawierający wirnik (27, 28) włączony w drugiej gałęzi, połączonej równolegle z pierwszą gałęzią, z induktorem (41, 42), jedną z pierwszych diod (35, 45) i jedną z drugich diod (34, 39), zaś obciążenie (40) jest wspólne dla obu gałęzi, dla silników pracujących jako generatory.
4. Urządzenie zasilające, według zastrz. 1 albo 3, znamienne tym, że pierwsze diody (32, 35) są włączone między wirnikami (25, 26, 27, 28) a związanymi z nimi induktorami (37, 38, 41, 42) silników (M1, M2, M3, M4), zaś pozostałe pierwsze diody (44, 45) są włączone między induktorami (38, 42) a masą.
5. Urządzenie zasilające, według zastrz. 4, znamienne tym, że drugie diody (31, 34) są włączone między wirnikami (25, 26, 27, 28) a związanymi z nimi induktorami (37, 28, 41, 42) silników (M1, M2, M3, M4), zaś pozostałe drugie diody (43, 39) są włączone między induktorami (37, 41) a obciążeniem (40).
6. Urządzenie zasilające, według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że druga dioda (31) jest włączona między wirnikami (25, 26) silników (M1, M2) włączonych w pierwszej gałęzi, a induktorami (41, 42) silników (M3, M4) włączonych w drugiej gałęzi, zaś pozostałe druga dioda (43) jest włączona między induktorami (41, 42) a obciążeniem (40).
7. Urządzenie zasilające, według zastrz. 1, znamienne tym, że każda pierwsza i druga dioda jest połączona szeregowo z co najmniej jednym z wirników i jednym z induktorów.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FR9810828A FR2782858B1 (fr) | 1998-08-28 | 1998-08-28 | Dispositif perfectionne d'alimentation en courant electrique de moteurs de traction de vehicules urbains ou suburbains |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL335148A1 PL335148A1 (en) | 2000-03-13 |
PL193057B1 true PL193057B1 (pl) | 2007-01-31 |
Family
ID=9529962
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL335148A PL193057B1 (pl) | 1998-08-28 | 1999-08-27 | Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6268707B1 (pl) |
EP (1) | EP0982174B1 (pl) |
AR (1) | AR020341A1 (pl) |
BR (1) | BRPI9903975B8 (pl) |
CA (1) | CA2280987C (pl) |
CZ (1) | CZ296668B6 (pl) |
FR (1) | FR2782858B1 (pl) |
PL (1) | PL193057B1 (pl) |
ZA (1) | ZA995490B (pl) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US20060061210A1 (en) * | 2004-09-17 | 2006-03-23 | Mihai Ralea | Electromechanical braking system with electrical energy back-up |
US20060108867A1 (en) * | 2004-09-17 | 2006-05-25 | Mihai Ralea | Electromechanical braking system with electrical energy back-up and regenerative energy management |
US7847497B2 (en) * | 2008-01-15 | 2010-12-07 | Caterpillar Inc | Transition wiring system for multiple traction generators |
DE102009047616A1 (de) * | 2009-12-08 | 2011-06-09 | Robert Bosch Gmbh | Wechselrichteranordnung zum Betreiben eines Elektromotors |
DK3300203T3 (da) * | 2016-09-26 | 2021-08-23 | Kone Corp | Motordrev |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE605232C (de) * | 1929-02-08 | 1934-11-07 | Siemens Schuckertwerke Akt Ges | Anordnung zur UEberwachung des Bremszustandes bei elektrischer Kurzschlussbremsung |
BE795399A (fr) * | 1972-02-18 | 1973-05-29 | Jeumont Schneider | Systeme de commutation statique pour effectuer instantanement divers branchements de deux machines a courant continu |
DE3635782A1 (de) * | 1986-10-21 | 1988-04-28 | Siemens Ag | Schaltungsanordnung zur wahlweisen steuerung einer gleichstrom-reihenschlussmaschine im antriebs- oder generatorischen gemischten nutz- und/oder widerstandsbremsbetrieb |
US4859921A (en) * | 1988-03-10 | 1989-08-22 | General Electric Company | Electronic control circuits, electronically commutated motor systems, switching regulator power supplies, and methods |
US5331261A (en) * | 1990-12-20 | 1994-07-19 | General Electric Company | Regenerative braking protection for an electrically-propelled traction vehicle |
US5170105A (en) * | 1991-03-08 | 1992-12-08 | General Electric Company | Method for determining operability of an electrical dynamic braking system |
US5331258A (en) * | 1992-03-30 | 1994-07-19 | Solaria Research Enterprises, Ltd. | Synchronous-rectification type control for direct current motors and method of making |
-
1998
- 1998-08-28 FR FR9810828A patent/FR2782858B1/fr not_active Expired - Fee Related
-
1999
- 1999-08-20 EP EP99402094.9A patent/EP0982174B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1999-08-26 CZ CZ0305399A patent/CZ296668B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1999-08-26 CA CA002280987A patent/CA2280987C/fr not_active Expired - Fee Related
- 1999-08-26 AR ARP990104260A patent/AR020341A1/es active IP Right Grant
- 1999-08-26 ZA ZA9905490A patent/ZA995490B/xx unknown
- 1999-08-27 PL PL335148A patent/PL193057B1/pl unknown
- 1999-08-27 US US09/384,596 patent/US6268707B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1999-08-30 BR BRPI9903975A patent/BRPI9903975B8/pt not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2280987C (fr) | 2005-06-14 |
CA2280987A1 (fr) | 2000-02-28 |
ZA995490B (en) | 2001-02-26 |
CZ305399A3 (cs) | 2000-03-15 |
EP0982174A1 (fr) | 2000-03-01 |
FR2782858A1 (fr) | 2000-03-03 |
BRPI9903975B8 (pt) | 2016-09-13 |
FR2782858B1 (fr) | 2000-11-17 |
CZ296668B6 (cs) | 2006-05-17 |
BR9903975A (pt) | 2000-09-05 |
US6268707B1 (en) | 2001-07-31 |
PL335148A1 (en) | 2000-03-13 |
AR020341A1 (es) | 2002-05-08 |
EP0982174B1 (fr) | 2015-12-23 |
BR9903975B1 (pt) | 2015-02-10 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
AR007336A1 (es) | Maquina electrica para uso en sistema electrico de propulsion de un vehiculo; sistema de impulsion para usar con dicha maquina; y dispositivo yprocedimiento de transmision de energia electrica | |
MX2012014572A (es) | Modulo semiconductor de potencia, aparato de conversion de energia electrica, y vehiculo ferroviario. | |
CN113195297A (zh) | 用于机动车尤其是混合动力车或电动车的电路装置 | |
CA2643979A1 (en) | Dynamic braking circuit for a hybrid locomotive | |
US11791736B2 (en) | Power conversion apparatus | |
PL193057B1 (pl) | Urządzenie do zasilania prądem elektrycznym co najmniej jednego silnika szeregowego | |
CN106985687B (zh) | 推进装置、电传动系以及用于充电、逆变和回馈的装置 | |
US20240100964A1 (en) | Inverter device and electric drive arrangment | |
McCleer | Electric drives for pump, fan, and compressor loads in automotive applications | |
CN106031018A (zh) | 电驱动系统 | |
US9553443B2 (en) | Inverter and power system with fuse protection | |
CN101052545B (zh) | 在长定子驱动中提高可用电机电压的电路装置和运行带有这种电路装置的磁悬浮车辆的方法 | |
CN106655924A (zh) | 直流电机、斩波电路、直流电动驱动装置以及电动设备 | |
KR100384171B1 (ko) | 전기 자동차의 고장 발생시 모터 구동 장치 및 그 방법 | |
Zhang et al. | Efficiency optimisation at DC drives for small electrical vehicles | |
CA2518757A1 (en) | Hybrid drive system and method for controlling a hybrid drive system | |
CN117957135A (zh) | 用于电气的传动系的逆变器和用于运行逆变器的方法 | |
SU1265069A1 (ru) | Устройство дл централизованного электроснабжени пассажирского поезда | |
EA046400B1 (ru) | Система привода | |
CN116266734A (zh) | 用于驱控功率半导体的电路系统的方法 | |
CN116131632A (zh) | 逆变器 | |
RU2246412C1 (ru) | Многодвигательный электропривод | |
CN112075020A (zh) | 逆变器系统 | |
SU974529A1 (ru) | Многодвигательный электропривод | |
EA043071B1 (ru) | Система привода |