PL192910B1 - Zapalniczka - Google Patents

Zapalniczka

Info

Publication number
PL192910B1
PL192910B1 PL338981A PL33898198A PL192910B1 PL 192910 B1 PL192910 B1 PL 192910B1 PL 338981 A PL338981 A PL 338981A PL 33898198 A PL33898198 A PL 33898198A PL 192910 B1 PL192910 B1 PL 192910B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
switch
locking projection
locking
lighter
fuel
Prior art date
Application number
PL338981A
Other languages
English (en)
Other versions
PL338981A1 (en
Inventor
Michel Doucet
Nollas Enrique Amoros
Rene Frigiere
Original Assignee
Bic Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bic Corp filed Critical Bic Corp
Publication of PL338981A1 publication Critical patent/PL338981A1/xx
Publication of PL192910B1 publication Critical patent/PL192910B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/16Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/16Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase
    • F23Q2/164Arrangements for preventing undesired ignition

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Inorganic Insulating Materials (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)

Abstract

1. Zapalniczka zabezpieczona przed niepoza- danym uzyciem, zawierajaca podluzna obudowe posiadajaca zbiornik paliwa, dysze paliwa pola- czona przeplywowo ze zbiornikiem paliwa i dosto- sowana do selektywnego uwalniania paliwa, urzadzenie zaplonowe do zaplonu uwolnionego paliwa, wlacznik roboczo polaczony z urzadze- niem zaplonowym oraz blokujacy wystep po- wstrzymujacy ruch wlacznika z jego polozenia poczatkowego do polozenia uruchamiajacego urzadzenie zaplonowe, znamienna tym, ze blo- kujacy wystep (52) jest nieruchomo polaczony z wlacznikiem (16) na dolnym koncu blokujacego wystepu (52) oraz blokujacy wystep (52) rozciaga sie od dolnego konca tworzac odstep (54) z wlacznikiem (16) w odleglosci z dala od dolnego konca, przy czym w stanie statycznym blokujacy wystep (52) jest umieszczony w polozeniu bloku- jacym, w którym pierwsza czesc blokujaca (56) na blokujacym wystepie (52) blokuje sie z druga czescia blokujaca (28) na obudowie (12). PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zapalniczka posiadająca układ zapłonowy, który wykazuje zwiększone utrudnienie obsługi przez niepowołanych użytkowników.
Zapalniczki gazowe jednorazowego użytku są dostępne w różnych postaciach. Jednakże, jednym wspólnym elementem jednorazowych zapalniczek jest dźwignia lub przycisk włącznika, używana do zainicjowania przepływu paliwa. Przycisk włącznika jest używany w połączeniu z mechanizmem wskrzeszania iskry, przez co następuje zapalenie wypływu paliwa wkrótce po jego rozpoczęciu. Przykładowo, podczas wskrzeszania iskry w zapalniczkach z tradycyjnymi kółkami iskrowymi użytkownik obraca uzębione kółko iskrowe po kamieniu. Następnie użytkownik naciska na przycisk włącznika, uwalniając gaz i wytwarzając płomień.
Inne środki zapłonowe do jednorazowych zapalniczek wykorzystują mechanizm piezoelektryczny. W piezoelektryczny element w postaci kryształu uderza młotek, wytwarzając iskrę elektryczną. Iskra przepływa do otworu zaworowego i zapala strumień gazowego paliwa. Przycisk włącznika po zagłębieniu przez użytkownika rozpoczyna wypływ paliwa i wytworzenie iskry. Przykład piezoelektrycznego mechanizmu zapłonowego przedstawiono w amerykańskim opisie patentowym nr 5262697 pt. „Piezoelektryczny mechanizm do zapalniczek gazowych”.
Podobnie jak w przypadku mechanizmów z kółkiem iskrowym, również mechanizmy piezoelektryczne zabezpieczano przed niepowołanymi użytkownikami, tj. pięcioletnimi lub młodszymi dziećmi. Jednym z typowych sposobów było zastosowanie pod przyciskiem zaczepu, który zapobiegał zagłębieniu tego przycisku. Przykłady takich mechanizmów podano w amerykańskich opisach patentowych nr nr 5 435 719, 5 584 682 i 5 636 979.
Amerykański opis patentowy nr 5 451 159 ujawnia przycisk zabezpieczający, który rozciąga się poziomo na zewnątrz od skierowanej ku dołowi ścianki w kształcie litery U, która jest integralnie uformowana z dolną powierzchnią części przycisku uwalniającego gaz. Pomiędzy końcową częścią przycisku zabezpieczającego i wewnętrzną powierzchnią ścianki w kształcie litery U znajduje się sprężyna. Sprężyna ta popycha przycisk zabezpieczający na zewnątrz w stosunku do przycisku uwalniającego gaz i obudowy. Tak więc, sprężyna zapewnia „ślizgowy” ruch przez cały przycisk zabezpieczający względem przycisku uwalniającego gaz.
Jednakże ciągle istnieje w tej dziedzinie zapotrzebowanie na mechanizmy utrudniające zadziałanie niepowołanym użytkownikom i jednocześnie przyjazne dla docelowych użytkowników.
Celem wynalazku jest dostarczenie zapalniczki łatwej w obsłudze dla dorosłych, którą zabezpieczono przed użyciem przez małe dzieci.
Zapalniczka zabezpieczona przed niepożądanym użyciem, zawierająca podłużną obudowę posiadającą zbiornik paliwa, dyszę paliwa połączoną przepływowo ze zbiornikiem paliwa i dostosowaną do selektywnego uwalniania paliwa, urządzenie zapłonowe do zapłonu uwolnionego paliwa, włącznik roboczo połączony z urządzeniem zapłonowym oraz blokujący występ powstrzymujący ruch włącznika z jego położenia początkowego do położenia uruchamiającego urządzenie zapłonowe, według wynalazku charakteryzuje się tym, że blokujący występ jest nieruchomo połączony z włącznikiem na dolnym końcu blokującego występu oraz blokujący występ rozciąga się od dolnego końca tworząc odstęp z włącznikiem w odległości z dala od dolnego końca, przy czym w stanie statycznym blokujący występ jest umieszczony w położeniu blokującym, w którym pierwsza część blokująca na blokującym występie blokuje się z drugą częścią blokującą na obudowie.
Korzystnie blokujący występ jest oddalony od włącznika o odstęp na górnym końcu blokującego występu.
Korzystnie włącznik posiada powierzchnię zewnętrzną przystosowaną do kontaktu z użytkownikiem, a górny koniec blokującego występu jest oddalony od włącznika przy powierzchni zewnętrznej.
Zapalniczka zabezpieczona przed niepożądanym użyciem, zawierająca podłużną obudowę posiadającą zbiornik paliwa, dyszę paliwa połączoną przepływowo ze zbiornikiem paliwa i dostosowaną do selektywnego uwalniania paliwa, urządzenie zapłonowe do zapłonu uwolnionego paliwa, włącznik roboczo połączony z urządzeniem zapłonowym oraz blokujący występ powstrzymujący ruch włącznika z jego położenia początkowego do położenia uruchamiającego urządzenie zapłonowe, według wynalazku charakteryzuje się tym, że blokujący występ jest nieruchomo połączony z włącznikiem na górnym końcu blokującego występu oraz blokujący występ rozciąga się od górnego końca tworząc odstęp z włącznikiem w odległości z dala od górnego końca, przy czym w stanie statycznym blokujący
PL 192 910 B1 występ jest umieszczony w położeniu blokującym, w którym pierwsza część blokująca na blokującym występie blokuje się z drugą częścią blokującą na obudowie.
Korzystnie blokujący występ jest oddalony od włącznika o odstęp na dolnym końcu blokującego występu.
Korzystnie sprężysty element jest umieszczony wewnątrz odstępu.
Korzystnie włącznik posiada zewnętrzną powierzchnię przystosowaną do kontaktu z użytkownikiem, a górny koniec blokującego występu jest połączony z włącznikiem przy zewnętrznej powierzchni.
Korzystnie blokujący występ zawiera grzbiet.
Korzystnie blokujący występ zawiera pochyloną płaszczyznę.
Cele wynalazku osiągnięto dzięki piezoelektrycznej zapalniczce z podłużnym korpusem wyznaczającym zbiornik paliwa i obejmującym zawór do dozowania paliwa. W zapalniczce występuje również włącznik, który po zagłębieniu uruchamia układ iskrowy, co wymaga uwolnienia paliwa ze zbiornika i uruchomienia mechanizmu piezoelektrycznego wytwarzającego iskrę. Wgłębienie włącznika jest jednakże powstrzymywane przez mechanizm blokujący. Przestawienie mechanizmu blokującego w określony sposób umożliwia wgłębienie przycisku. Zastosowany we włączniku mechanizm blokujący użytkownik przestawia poprzez nacisk. Po usunięciu siły przestawienia mechanizm blokujący powraca do swojego początkowego zablokowanego położenia, ponownie zapobiegając przed wciśnięciem włącznika wystarczającym dla uruchomienia układu zapłonowego.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania uwidoczniono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia częściowy widok perspektywiczny jednego przykładu wykonania zapalniczki według wynalazku w położeniu spoczynkowym, fig. 2 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 1, fig. 3 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 1w położeniu zapłonu, fig. 4 - widok z góry drugiego przykładu wykonania zapalniczki według wynalazku w położeniu spoczynkowym, fig. 5 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 4, fig. - 6 częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 4 w położeniu zablokowanym, fig. 7 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 4 z występem zabezpieczającym przemieszczonym w celu wciśnięcia włącznika, fig. 8 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 4 w położeniu zapłonu, fig. 9 - częściowy przekrój innego przykładu wykonania obecnego wynalazku w położeniu spoczynkowym, fig. 10 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 9 z występem zabezpieczającym przemieszczonym w celu wciśnięcia włącznika, fig. 11 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 9 w położeniu zapłonu, fig. 12 - częściowy przekrój zapalniczki pokazanej na fig. 9 ze zmienionym włącznikiem.
Na figurze 1 pokazano pierwszy przykład wykonania wynalazku, gdzie zapalniczka 10 składa się z obudowy 12, osłony wiatrowej 14 i wciskanego włącznika 16 zaworu. We włączniku 16 występuje element suwakowy 18. Element suwakowy 18 jest zasadniczo otoczony na górnej powierzchni zapalniczki 10 przez włącznik 16, a pionowe przedłużenie 20 suwaka 18 wystaje w dół w położeniu spoczynkowym tworząc przedłużenie tylnej ściany 28 zapalniczki 10. Suwak 18 jest odpychany sprężyną30 do początkowego tylnego położenia, jak pokazano na fig. 2.
Dalsze szczegóły układu zapłonowego i zabezpieczenia zapalniczki 10 pokazano na fig. 2. Górna część piezoelektrycznego mechanizmu zapłonowego 22 jest połączona z włącznikiem 16. Do mechanizmu zapłonowego 22 podłączono elektrycznie przewód iskrowy 24, w znany sposób. Dolna część mechanizmu zapłonowego 22 łączy się obudową 12. Zagłębienie włącznika 16 rozpoczyna przepływ paliwa poprzez dyszę paliwową 32, które będzie zapalone przez iskrę przepływającą przewodem iskrowym 24.
Pomiędzy górną i dolną częścią mechanizmu zapłonowego 22 umieszczono sprężynę zwojową26. Sprężyna 26 wywiera nacisk w górę, powstrzymujący zagłębienie włącznika 16 i wgłębienie mechanizmu zapłonowego 22. Sprężynę 26 przedstawiono jako sprężynę zwojową, lecz może być zastosowany każdy inny dowolny odpowiedni element dociskający, na przykład oddzielna sprężyna płaska lub integralnie zaformowana sprężyna plastikowa.
W swoim początkowym położeniu pokazanym na fig. 1 i 2 włącznik 16 nie może być wciśnięty dla uruchomienia układu zapłonowego, w związku z blokującym ustawieniem w linii pionowego przedłużenia 20 z tylną ścianą 28. W celu umożliwienia zapłonu użytkownik najpierw musi przesunąć poziomą siłą element suwakowy 18,co spowoduje przemieszczenie do wewnątrz pionowego przedłużenia 20 od wyrównania z tylną ścianą 28. Po przemieszczeniu elementu suwakowego 18 do wewnątrz można wcisnąć włącznik 16, jak pokazano na fig. 3, wciskając w ten sposób mechanizm zapłonowy22, co spowoduje zapłon. Wciśnięcie włącznika 16 powoduje również sprowadzenie przewodu iskrowego 24 w pobliże dyszy paliwowej 32, ułatwiające wystąpienie iskry zapłonowej. W tym przykła4
PL 192 910 B1 dzie element suwakowy 18 posiada grzbiety 34, które ułatwiają wywieranie przez użytkownika siły potrzebnej do pokonania nacisku sprężyny 30 suwaka 18.
Po użyciu zapalniczki 10 sprężyna 26 cofa włącznik 16 do początkowego poziomu, a sprężyna30 suwaka 18 cofa suwak 18do jego początkowego tylnego położenia.
Inny przykład wykonania wynalazku pokazano na fig. 4-8. Na fig. 4 i 5 zapalniczkę 50 przedstawiono w jej początkowym położeniu. Włącznik 16 posiada blokujący występ 52 oddzielony od głównej części włącznika 16 przez odstęp 54. Na blokującym występie 52 wykonano co najmniej jeden schodek 56, a występ 52 łączy się z włącznikiem 16 w dolnym końcu włącznika 16, dzięki czemu występ 52 może pracować jako dźwignia. Dolna część włącznika 16 w miejscu połączenia występu 52 musi być dostatecznie mocna, aby wytrzymywać powtarzalne wychylne przestawienia występu 52.
Próba użycia zapalniczki 50 pokazanej na fig. 4 i 5 bez przestawienia występu 52, jak opisano poniżej prowadzi do ustawienia pokazanego na fig. 6. Schodek 56 zaczepia o tylną ścianę 28 obudowy 12 zapalniczki 50, zapobiegając uruchomieniu układu zapłonowego. Alternatywnie, zapalniczka 50 może być tak zbudowana, że po wciśnięciu włącznika z jego położenia początkowego schodek 56 zaczepia o wewnętrzną część (nie pokazano) zapalniczki 50, która jest integralna z obudową 12.
Jak wynika z fig. 4-6, przestawienie schodka 56 zapobiegające zaczepieniu o tylną ścianę 28 wymaga wciśnięcia górnego końca występu 52 siłą skierowaną do wewnątrz, co umożliwi pełne wgłębienie włącznika 16. Po wgłębieniu włącznika 16 siła skierowana do wewnątrz nie jest wywierana.
Na figurze 7 pokazano zapalniczkę 50 po przestawieniu występu 52 do wewnątrz w stopniu umożliwiającym wciśnięcie włącznika 16. Korzystnie, po przestawieniu występu 52 do wewnątrz, użytkownik musi po prostu wcisnąć w dół występ 52 i włącznik 16, aby uruchomić układ zapłonowy. Po wciśnięciu występu 52 do wewnątrz nie jest potrzebne przestawianie palca.
Na figurze 8 pokazano wciśnięty włącznik 16 do położenia, w którym schodek 56 minął górną krawędź tylnej ściany 28 i uruchamia układ zapłonowy. Przewód iskrowy 24 obniżył się wraz z włącznikiem 16 i jest obecnie w pobliżu dyszy 32, co sprzyja wystąpieniu iskry zapłonowej. Po ustąpieniu nacisku w dół na włącznik 16, opór sprężyny 26 przywraca włącznik 16 do jego położenia początkowego, a występ 52 i schodek 56 do położeń blokujących.
Włącznik 16 i występ 52 są tak skonstruowane, że występ 52 jest wytrzymały na nacisk skierowany do wewnątrz. W innym przykładzie występ 52 może być połączony z włącznikiem 16 na swoim górnym końcu. W takim przykładzie pokazanym na fig. 9-11 dolny koniec występu 52 jest oddzielony od włącznika 16 odstępem 54. Na występie 52 wykonano co najmniej jeden schodek 56, który opiera się o tylną ścianę 28 po wciśnięciu włącznika 16 z jego początkowego położenia, ponownie zapobiegając uruchomieniu zapalniczki 50 bez przestawienia występu 52.
Aby wcisnąć włącznik 16 i uruchomić układ zapłonowy, wymagane jest wciśnięcie do wewnątrz dolnego końca występu 52, jak pokazano na fig. 10. Dodatkowo, w razie potrzeby, w odstępie 54 może być umieszczony dodatkowy element dociskający, jak na przykład sprężyna 58.
Podczas uruchamiania zapalniczki pokazanej na fig. 9-11 użytkownik najpierw naciska grzbiet 34, co wytwarza dźwigniowe zadziałanie na występ 52 i odsunięcie schodka 56 od tylnej ściany 28. Obecnie można wcisnąć włącznik 16, wciskając w dół grzbiet 34 i włącznik 16. Po odchyleniu występu 52 do wewnątrz może nastąpić ściśnięcie górnej i dolnej części mechanizmu zapłonowego 22, powodujące zapłon, jak pokazano na fig. 11.
Jako alternatywa do poprzedniego przykładu wykonania, można zrezygnować z grzbietu 34 na rzecz pochylonej płaszczyzny 60 łączącej występ 52 z włącznikiem 16. Przy tej opcji, pokazanej na fig. 12, użytkownik przykłada siłę podobną jak przy zastosowaniu grzbietu 34 z fig. 11. Naciskając do wewnątrz na dolną część płaszczyzny 60 występ 52 jest przemieszczany ze swojego blokującego wyrównania z tylną ścianą 26dla umożliwienia zagłębienia włącznika 16 i uruchomienia układu zapłonowego.
Opisano różne przykłady wykonania wynalazku. Podane opisy mają charakter ilustracyjny, ale nie ograniczający. Dla specjalistów będzie oczywiste wprowadzenie zmian w tym wynalazku bez odstępstwa od zakresu poniższych zastrzeżeń.
Opisany tu układ zapłonowy nie ogranicza się do zastosowania w zapalniczce. Może on być zastosowany również w innych urządzeniach, gdzie wymagane jest zabezpieczenie przed dziećmi, jak na przykład w piezoelektrycznych zapalarkach gazowych grillów, itp.

Claims (9)

1. Zapalniczka zabezpieczona przed niepożądanym użyciem, zawierająca podłużną obudowę posiadającą zbiornik paliwa, dyszę paliwa połączoną przepływowo ze zbiornikiem paliwa i dostosowanądo selektywnego uwalniania paliwa, urządzenie zapłonowe do zapłonu uwolnionego paliwa, włącznik roboczo połączony z urządzeniem zapłonowym oraz blokujący występ powstrzymujący ruch włącznika z jego położenia początkowego do położenia uruchamiającego urządzenie zapłonowe, znamienna tym, że blokujący występ (52) jest nieruchomo połączony z włącznikiem (16) na dolnym końcu blokującego występu (52) oraz blokujący występ (52) rozciąga się od dolnego końca tworząc odstęp (54) z włącznikiem (16) w odległości z dala od dolnego końca, przy czym w stanie statycznym blokujący występ (52) jest umieszczony w położeniu blokującym, w którym pierwsza część blokująca (56) na blokującym występie (52) blokuje się z drugą częścią blokującą (28) na obudowie (12).
2. Zapalniczka według zastrz. 1, znamienna tym, że blokujący występ (52) jest oddalony od włącznika (16) o odstęp (54) na górnym końcu blokującego występu (52).
3. Zapalniczka według zastrz. 2, znamienna tym, że włącznik (16) posiada powierzchnię zewnętrzną przystosowaną do kontaktu z użytkownikiem, a górny koniec blokującego występu (52) jest oddalony od włącznika (16) przy powierzchni zewnętrznej.
4. Zapalniczka zabezpieczona przed niepożądanym użyciem, zawierająca podłużną obudowę posiadającą zbiornik paliwa, dyszę paliwa połączoną przepływowo ze zbiornikiem paliwa i dostosowaną do selektywnego uwalniania paliwa, urządzenie zapłonowe do zapłonu uwolnionego paliwa, włącznik roboczo połączony z urządzeniem zapłonowym oraz blokujący występ powstrzymujący ruch włącznika z jego położenia początkowego do położenia uruchamiającego urządzenie zapłonowe, znamienna tym, że blokujący występ (52) jest nieruchomo połączony z włącznikiem (16) na górnym końcu blokującego występu (52) oraz blokujący występ (52) rozciąga się od górnego końca tworząc odstęp (54) z włącznikiem (16) w odległości z dala od górnego końca, przy czym w stanie statycznym blokujący występ (52) jest umieszczony w położeniu blokującym, w którym pierwsza część blokująca (56) na blokującym występie (52) blokuje się z drugą częścią blokującą (28) na obudowie (12).
5. Zapalniczka według zastrz. 4, znamienna tym, że blokujący występ (52) jest oddalony od włącznika (16) o odstęp (54) na dolnym końcu blokującego występu (52).
6. Zapalniczka według zastrz. 4, znamienna tym, że sprężysty element (58) jest umieszczony wewnątrz odstępu (54).
7. Zapalniczka według zastrz. 5, znamienna tym, że włącznik (16) posiada zewnętrzną powierzchnię przystosowaną do kontaktu z użytkownikiem, a górny koniec blokującego występu (52) jest połączony z włącznikiem (16) przy zewnętrznej powierzchni.
8. Zapalniczka według zastrz. 7, znamienna tym, że blokujący występ (52) zawiera grzbiet (34).
9. Zapalniczka według zastrz. 7, znamienna tym, że blokujący występ (52) zawiera pochyloną płaszczyznę (60).
PL338981A 1997-09-02 1998-09-01 Zapalniczka PL192910B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/922,039 US6077070A (en) 1997-09-02 1997-09-02 Child resistant lighter
PCT/US1998/018140 WO1999011973A1 (en) 1997-09-02 1998-09-01 Child resistant lighter

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL338981A1 PL338981A1 (en) 2000-12-04
PL192910B1 true PL192910B1 (pl) 2006-12-29

Family

ID=25446404

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL338981A PL192910B1 (pl) 1997-09-02 1998-09-01 Zapalniczka

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6077070A (pl)
EP (1) EP1015815B1 (pl)
JP (1) JP2001515194A (pl)
KR (1) KR100418253B1 (pl)
CN (1) CN1143075C (pl)
AT (1) ATE310924T1 (pl)
AU (1) AU728624B2 (pl)
BR (1) BR9812039A (pl)
CA (1) CA2302516C (pl)
DE (1) DE69832509T2 (pl)
ES (1) ES2251098T3 (pl)
PL (1) PL192910B1 (pl)
RU (1) RU2208740C2 (pl)
WO (1) WO1999011973A1 (pl)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6527546B1 (en) * 1997-01-22 2003-03-04 Bic Corporation Utility lighter
US6435859B1 (en) 1998-03-11 2002-08-20 Calico Brands, Inc. Flint gas lighter with ignition resistant mechanism
US20040053179A1 (en) * 1998-08-05 2004-03-18 Swedish Match Lighters B.V. Gas lighting rods
US6206689B1 (en) * 1998-10-15 2001-03-27 Bic Corporation Child resistant lighter
US6010328A (en) 1999-03-26 2000-01-04 Sung; Kil Yong Double-trigger child-resistant utility lighter
ES2182612B1 (es) 1999-09-29 2004-09-16 Flamagas S.A. Encendedor portatil.
FR2800849B1 (fr) 1999-11-10 2002-04-05 Pollyconcept S A Briquet comportant un mecanisme de securite
CN2459559Y (zh) * 2000-11-17 2001-11-14 黄新华 设有锁定开关的打火机
US6765338B2 (en) 2001-05-29 2004-07-20 Bic Corporation Child-resistant piezoelectric lighter
JP3786052B2 (ja) * 2001-07-16 2006-06-14 株式会社東海 着火器具
US6856074B2 (en) * 2002-03-01 2005-02-15 Bic Corporation Piezoelectric ignition mechanism
WO2003098113A1 (fr) * 2002-05-22 2003-11-27 Xinhua Huang Briquet a cigarettes economisant du travail et a securite
GB2402730A (en) * 2003-06-12 2004-12-15 Top Champion Dev Hand held lighter with safety device
US20040256581A1 (en) * 2003-06-20 2004-12-23 David Au Hand-held ultraviolet sterilization lamp
CN2878950Y (zh) * 2006-03-06 2007-03-14 宁波新海电气股份有限公司 设保险开关的打火机
US20080121134A1 (en) * 2006-11-27 2008-05-29 Kadee Quality Products, Inc. Model railroad truck having polymer spring
US8653942B2 (en) 2008-08-20 2014-02-18 John Gibson Enterprises, Inc. Portable biometric lighter
KR101259887B1 (ko) 2009-08-04 2013-05-02 한국과학기술원 광학용 투명 실록산 수지 조성물
JP5024840B2 (ja) * 2010-05-17 2012-09-12 株式会社サロメ ガスライタ
CN101936542B (zh) * 2010-09-21 2013-01-09 宁波新海电气股份有限公司 一种具有保险功能的斜打式打火机
CN103244965B (zh) * 2013-04-27 2015-08-19 宁波新海电气股份有限公司 一种先轻后重式保险打火机
KR101681828B1 (ko) * 2015-05-04 2016-12-02 김병한 라이타 점화세트
CN106989413B (zh) * 2016-01-20 2023-11-03 江苏神铸智能科技有限公司 点火枪及其点火控制方法
US10502419B2 (en) 2017-09-12 2019-12-10 John Gibson Enterprises, Inc. Portable biometric lighter

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3169672A (en) * 1963-01-23 1965-02-16 Clayton Corp Of Delaware Locking actuator cap for valved dispenser
US3898031A (en) * 1974-05-17 1975-08-05 Richard Rusakowicz Gas fueled safety lighter
FR2295359A1 (fr) * 1974-12-18 1976-07-16 Colibri Lighters Briquet a generateur piezoelectrique d'allumage du combustible
EP0042039B1 (en) * 1980-06-17 1984-08-01 Canyon Corporation Push-button type sprayer
US4752020A (en) * 1986-05-07 1988-06-21 Franz Grueter Pressurized dispensing container
JPH045891Y2 (pl) * 1987-03-09 1992-02-19
JPH053897Y2 (pl) * 1988-06-07 1993-01-29
US5456598A (en) * 1988-09-02 1995-10-10 Bic Corporation Selectively actuatable lighter
US5584682A (en) * 1988-09-02 1996-12-17 Bic Corporation Selectively actuatable lighter with anti-defeat latch
US5435719A (en) * 1988-09-02 1995-07-25 Bic Corporation Selectively actuatable lighter
US4962869A (en) * 1989-04-11 1990-10-16 Sequist Closures Toggle-acting dispensing closure with impact resistance
US5035608A (en) * 1990-10-10 1991-07-30 Parren Joseph R Safety locking device
JPH0492142U (pl) * 1990-11-30 1992-08-11
CH683455A5 (de) * 1991-03-13 1994-03-15 Laforest Bic Sa Piezoelektrischer Mechanismus für Gasanzünder.
FR2675885B1 (fr) * 1991-04-24 1993-07-16 Cricket Sa Briquet a commande d'allumage par organe coulissant, a l'epreuve des enfants.
JP2784966B2 (ja) * 1991-12-09 1998-08-13 株式会社東海 安全装置付ガスライター
US5558514A (en) * 1994-05-27 1996-09-24 Hameur Et Cie Safety latch for a lighter
US5462432A (en) * 1994-06-17 1995-10-31 Kim; Jin K. Gas lighter with ignition safety device
US5451159A (en) * 1994-07-14 1995-09-19 Kim; Jin K. Gas lighter with safety device to prevent release of gas
US5788476A (en) * 1996-04-30 1998-08-04 Polycity Industrial Ltd Childproof piezoelectric lighter with sliding mechanism

Also Published As

Publication number Publication date
BR9812039A (pt) 2000-09-26
KR20010023553A (ko) 2001-03-26
AU8925698A (en) 1999-03-22
DE69832509D1 (de) 2005-12-29
DE69832509T2 (de) 2006-08-10
CN1278897A (zh) 2001-01-03
EP1015815A1 (en) 2000-07-05
EP1015815A4 (en) 2003-03-19
WO1999011973A1 (en) 1999-03-11
CA2302516C (en) 2007-02-13
JP2001515194A (ja) 2001-09-18
CN1143075C (zh) 2004-03-24
ATE310924T1 (de) 2005-12-15
AU728624B2 (en) 2001-01-11
PL338981A1 (en) 2000-12-04
CA2302516A1 (en) 1999-03-11
EP1015815B1 (en) 2005-11-23
ES2251098T3 (es) 2006-04-16
KR100418253B1 (ko) 2004-02-11
US6077070A (en) 2000-06-20
RU2208740C2 (ru) 2003-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL192910B1 (pl) Zapalniczka
JP2784977B2 (ja) 安全装置付ガスライター
US5462432A (en) Gas lighter with ignition safety device
EP0507874B1 (en) Bidirectional selectively actuatable lighter
RU2000108455A (ru) Зажигалка, защищенная от детей
US6217313B1 (en) Childproof barbecue lighter
US6682341B2 (en) Child resistant actuator for piezoelectric lighter
US5833448A (en) Child resistant lighter
US6386860B1 (en) Child resistant lighter
JP3040822B2 (ja) 選択的に作動可能なライター
EP0688413B1 (en) Selectively actuatable lighter
EP1040300B1 (en) Child resistant lighter
JPH07293878A (ja) 安全装置付ガスライター
JP4384167B2 (ja) 撓みラッチ付きのいたずら防止ライタ
US6638056B2 (en) Piezoelectric lighter with safety arrangement
JP3571291B2 (ja) 子供の使用を阻止するライター
EP1486731B1 (en) Hand held lighter with safety device
JP3865380B2 (ja) 安全ロック機構を備えた喫煙ライター等の点火装置
CZ2000769A3 (cs) Zapalovač

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120901