PL190539B1 - Sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym - Google Patents

Sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym

Info

Publication number
PL190539B1
PL190539B1 PL99342344A PL34234499A PL190539B1 PL 190539 B1 PL190539 B1 PL 190539B1 PL 99342344 A PL99342344 A PL 99342344A PL 34234499 A PL34234499 A PL 34234499A PL 190539 B1 PL190539 B1 PL 190539B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
key code
television
viewers
time
generator
Prior art date
Application number
PL99342344A
Other languages
English (en)
Other versions
PL342344A1 (en
Inventor
Morten Nyborg
Original Assignee
Intermercial As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from NO980714A external-priority patent/NO310049B1/no
Priority claimed from NO985731A external-priority patent/NO310050B1/no
Application filed by Intermercial As filed Critical Intermercial As
Publication of PL342344A1 publication Critical patent/PL342344A1/xx
Publication of PL190539B1 publication Critical patent/PL190539B1/pl

Links

Landscapes

  • Telephonic Communication Services (AREA)

Abstract

1. Sposób pow iadam iania telew idzów o kodzie kluczowym, za posrednictw em ekranu odbiornika telewizyjnego, do w ykorzystania przy nawiazywaniu kontaktu przez siec telekom unikacyjna, m iedzy w ybrana grupa telew idzów a strona nadaw cza z ustalonym programem gry, znam ienny tym, ze generuje sie kod kluczowy (1) zaw ierajacy zbiór elementów opisowych, dobrany losowo sposród uprzednio okreslonej liczby róznych kodów klu- czowych z w ykorzystaniem generatora kodu klu- czowego (4), te elem enty kodu kluczowego (1) transm ituje sie kolejno na ekran kazdego z odbior- ników telewizyjnych (16) w postaci zbioru w ybra- nych bloków czasowych (I, II, III, IV, V) pom iedzy poczatkiem i koncem transm isji telewizyjnej, która jest przynajmniej jednym program em telewizyjnym i reklam a telewizyjna, przy czym przynajmniej jeden okres przedzialu czasow ego (3) i polozenie tego przedzialu czasowego (3) w bloku czaso- wym (I, II, III, IV, V) dobiera sie losowo, a dostep wybranych telewidzów do program u gry przepro- wadza sie na podstawie uprzednio okreslonej liczby telewidzów, którzy przy wykorzystaniu kodu klu- czowego (1) sa pierwsi w kolejce do naw iazania kontaktu z programem gry. FIG. 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym, za pośrednictwem ekranu ich telewizorów, do wykorzystania przy nawiązywaniu kontaktu przez sieć telekomunikacyjną, między wybraną grupą telewidzów a działającym programem gry.
Sposoby i urządzenia wspomnianego powyżej rodzaju są znane i zostały wprowadzone do użytku z typowymi grami telewizyjnymi przypominającymi gry komputerowe, w których telewidz może komunikować się z programem gry telewizyjnej za pomocą klawiatury swojego aparatu telefonicznego. Często stacja telewizyjna przedstawia na ekranie telewizora numer telefoniczny, pod który mogą dzwonić telewidzowie i w takich przypadkach od stacji telewizyjnej zależy wybór grających dopuszczonych do uczestnictwa w grze. Nagrody, które są proponowane w tego rodzaju grach telewizyjnych, są stosunkowo umiarkowane.
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie sposobu i systemu, które zapewniają, że wybór telewidzów dopuszczonych do przewidzianej w programie gry nie zależy ani od stacji telewizyjnej, ani od samego organizatora gry. Podobnie, kod kluczowy, który mogą telewidzowie odczytać w celu nawiązania kontaktu przez sieć telekomunikacyjną powinien być wybierany losowo, co oznacza, że nikt nie może znać kodu, na przykład numeru telefonicznego, z góry. Zatem, wszyscy telewidzowie powinni mieć naprawdę te same możliwości połączenia się z programem gry, a czynnikiem decydującym powinna być osiągana przez nich szybkość reakcji.
Sposób powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym, za pośrednictwem ekranu odbiornika telewizyjnego, do wykorzystania przy nawiązywaniu kontaktu przez sieć telekomunikacyjną, między wybraną grupą telewidzów a stroną nadawczą z ustalonym programem gry, według wynalazku charakteryzuje się tym, że generuje się kod kluczowy zawierający zbiór elementów opisowych, dobrany losowo spośród uprzednio określonej liczby różnych kodów kluczowych z wykorzystaniem generatora kodu kluczowego. Następnie te elementy kodu kluczowego transmituje się kolejno na ekran każdego z odbiorników telewizyjnych w postaci zbioru wybranych bloków czasowych pomiędzy początkiem i końcem transmisji telewizyjnej, która jest przynajmniej jednym programem telewizyjnym i reklamą telewizyjną, przy czym przynajmniej jeden okres przedziału czasowego i położenie tego przedziału czasowego w bloku czasowym dobiera się losowo, a dostęp wybranych telewidzów do programu gry przeprowadza się na podstawie uprzednio określonej liczby telewidzów, którzy przy wykorzystaniu kodu kluczowego są pierwsi w kolejce do nawiązania kontaktu z programem gry.
Korzystnym jest, że dobór kodu kluczowego przeprowadza się za pomocą działającego automatycznie urządzenia selekcyjnego generatora kodu kluczowego.
Korzystnym jest, że dobór kodu kluczowego przeprowadza się losowo.
Korzystnym jest, że po stronie telewidzów kontakt nawiązuje się za pośrednictwem sieci telefonicznej i sieci komputerowej.
Korzystnym jest, że stosuje się elementy opisowe kodu kluczowego, z których każdy zawiera przynajmniej jeden element wybrany z grupy obejmującej symbole, liczby i litery.
Korzystnym jest, że jako kod kluczowy stosuje się numer telefoniczny.
System do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym, za pośrednictwem ekranu odbiornika telewizyjnego, przy czym strona nadawcza z ustalonym programem gry jest połączona z wybraną grupą telewidzów poprzez sieć telekomunikacyjną, według wynalazku charakteryzuje się tym, że jest zaopatrzony w generator kodu kluczowego dla generowania i transmisji zbioru elementów opisowych, który jest zaopatrzony w środki losowej i automa4
190 539 tycznej selekcji kodu kluczowego spośród uprzednio określonej liczby różnych kodów kluczowych, połączony z nadajnikiem dla nadawania elementów kodu kluczowego kolejno na ekrany odbiorników telewizyjnych w zbiorze wybranych przedziałów czasowych rozmieszczonych w zbiorze wybranych bloków czasowych pomiędzy początkiem i końcem transmisji telewizyjnej, która jest przynajmniej jednym programem telewizyjnym i reklamą telewizyjną, przy czym generator kodu kluczowego jest skonfigurowany do komunikowania się z generatorem przedziałów czasowych dla losowego wyboru, w zakresie bloku czasowego przynajmniej jednego okresu przedziału czasowego i położenia przedziału czasowego, a ponadto do generatora kodu kluczowego jest dołączone złącze liniowe połączone z siecią telekomunikacyjną dla połączenia ze stroną nadawczą z programem gry, określonej grupy telewidzów wybranych jako pierwsi przy wykorzystaniu kodu kluczowego.
Korzystnym jest, że generator przedziałów czasowych jest zaopatrzony w automatycznie działające środki wyboru przedziału czasowego.
Korzystnym jest, że każdy z telewidzów jest połączony poprzez sieć telefoniczną i/lub sieć komputerową zależną od ścieżki danych w komputerową sieć telekomunikacyjną.
Korzystnym jest, że generator kodu kluczowego jest połączony z generatorem bloków czasowych, który jest skonfigurowany do wyznaczania bloków czasowych, w których elementy kodu kluczowego występują w czasie transmisji telewizyjnej.
Korzystnym jest, że generator bloków czasowych stanowi automatycznie działające urządzenie selekcyjne bloku czasowego.
W korzystnym rozwiązaniu według wynalazku przedziały czasowe są odpowiednio rozmieszczone w wybranych blokach czasowych programu telewizyjnego i/lub reklamy telewizyjnej. W rozwiązaniu alternatywnym przedziały czasowe mogą być rozmieszczone w losowo wybranych blokach czasowych programu telewizyjnego i/lub reklamy telewizyjnej.
Cecha polegająca na tym, że kod kluczowy jest wybrany automatycznie i losowo spośród określonej liczby różnych kodów kluczowych, utrudnia niektórym „sprytnym” telewidzom pozostawanie w gotowości do wybrania specyficznego numeru, kiedy tylko stacja telewizyjna da taką możliwość. Telewidz uzyskuje znajomość kodu kluczowego dopiero po przedstawieniu kolejno wszystkich jego elementów.
Czas trwania i/lub położenie przedziałów czasowych w odpowiednim bloku czasowym zgodnie z niniejszym sposobem może być wybierany losowo. Oznacza to, że w reklamie telewizyjnej te przedziały można rozmieszczać losowo w każdej reklamie tak, że znaki/symbole wyświetlane w postaci elementów kodu kluczowego pojawiają się na ekranie w różnych momentach czasu sekwencji wyświetlania, co oznacza, że telewidz musi zwracać uwagę na całą sekwencję wyświetlania, w celu pobrania specyficznego elementu kodowego tam przedstawianego.
Ponadto, według wynalazku możliwe jest dobieranie czasu wyświetlania i/lub rozmieszczenia elementów kodu kluczowego w odpowiednim przedziale czasowym w sposób losowy. Oznacza to, że na przykład, pierwszy znak lub symbol w kodzie kluczowym może być wyświetlany w ciągu stosunkowo długiego czasu, natomiast ostatnie znaki są pokazywane w bardzo krótkim czasie trwania i w przypadkowym odcinku programu telewizyjnego lub reklamy telewizyjnej.
Losowy dobór odbywa się, korzystnie, za pomocą automatycznie działającego urządzenia selekcyjnego, co zapewnia, że na przykład osoby zatrudnione w stacji telewizyjnej nie mogą dokonać tego wyboru ręcznie. Eliminuje się w ten sposób możliwość podejrzewania pracowników stacji telewizyjnej o przekazywanie niektórym telewidzom sposobu łatwiejszego dostępu do programu gry, na przykład gry telewizyjnej.
Zgodnie z wynalazkiem, telewidzowie mają możliwość nawiązania kontaktu z operatorem kanału telewizyjnego lub operatorem programu gry za pośrednictwem sieci telefonicznej lub komputerowej sieci telekomunikacyjnej.
Do wyznaczenia pozycji przedziału czasowego w odpowiednim bloku czasowym służy generator przedziałów czasowych. Ponadto, dla określenia położenia bloków czasowych w programie telewizyjnym i/lub reklamie telewizyjnej stosuje się generator bloków czasowych. Kody kluczowe mogą być zestawiane w całości lub częściowo z cyfr numeru telefonicznego, symboli, liter lub ich kombinacji. Generator przedziałów czasowych stosowany jest
190 539 w celu losowego wybierania czasu trwania i/lub rozmieszczenia przedziałów czasowych w danym bloku czasowym. Korzystnym jest stosowanie generatora kodu kluczowego dostosowanego do losowego wyboru czasu trwania wyświetlania i/lub położenia elementów kodu kluczowego w odpowiednim bloku czasowym.
Przedmiot wynalazku zostanie objaśniony bardziej szczegółowo w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wykres czasowy wizualizacji według wynalazku, a fig. 2 przedstawia uproszczony schemat systemu według wynalazku.
Na figurze 1 przedstawiono przykładowo wybrany kod kluczowy 1, w tym przypadku jest to liczba 58213. Te cyfry, które stanowią pięć ostatnich cyfr numeru telefonicznego, na przykład 800 58213, będą prezentowane w programie telewizyjnym lub reklamie jako rozbite na pięć bloków czasowych I, II, III, IV i V. W wybranym przykładzie, czas trwania tych pięciu bloków czasowych wykazuje proporcje 4,0:2,5:6,0:3,5:5,0. Te bloki czasowe są korzystnie wyznaczone przez ciąg impulsów 2. Przedziały czasowe, wewnątrz których mają być wyświetlane odpowiednie elementy kodu kluczowego są korzystnie określone ciągiem impulsów 3.
Dzięki temu jest możliwe wyznaczenie nie tylko miejsca w sekwencji programu telewizyjnego, w którym zostanie pokazany element kodu kluczowego, lecz również czasu trwania wyświetlania, regulowanego szerokością każdego impulsu z ciągu impulsów 3 przedziałów czasowych.
Dla realizacji sposobu według wynalazku, zastosowano generator kodu kluczowego 4 do generowania losowo elementów kodu kluczowego 1, spośród określonej liczby różnych uprzednio zapisanych kodów kluczowych, które są dołączone do osiągalnej liczby alternatywnych linii telefonicznych 5. Do wejścia generatora 4 i równocześnie do emitera programu telewizyjnego lub urządzenia dostarczającego reklamy telewizyjne, na przykład magnetowidu kasetowego 1, stacji pamięci CD ROM, projektora filmowego lub kamery telewizyjnej, doprowadzone są impulsy synchronizujące 6. Losowo wybierany kod kluczowy, na przykład szereg cyfr, w tym przypadku 800 58213, podawany jest do złącza liniowego 8, w taki sposób, że dołączona jest tylko właściwa jednostka złącza liniowego 9 dla przyporządkowanego numeru telefonicznego. Generator kodu kluczowego 4 ma również połączenie z generatorem bloków czasowych 10, wyznaczającym jednostki czasowe, w których pojawią się omawiane elementy kodu kluczowego. Dla dalszego określenia położenia w bloku czasowym i czasu trwania każdego elementu kodu kluczowego, zastosowano dołączony do generatora kodu kluczowego 4 generator przedziałów czasowych 11, korzystnie generator z arbitralnie wyznaczanym położeniem przedziału czasowego w bloku czasowym, jak również z wyznaczanym czasem trwania przedziału czasowego. Sygnały wyjściowe generatora kodu kluczowego 4 i programu telewizyjnego lub równocześnie odtwarzanej reklamy telewizyjnej, zostają wysłane do miksera wizyjnego 12 i stamtąd do bloku nadajnika 13 albo do systemu łączności radiowej przez antenę nadawczą 14 do anteny odbiorczej 15 odbiornika telewizyjnego 16, albo za pośrednictwem połączenia kablowego 17 między nadajnikiem 13 a odbiornikiem telewizyjnym 16. Łączność radiowa może się odbywać również za pośrednictwem satelity (nie przedstawiono).
Kiedy telewidz zaobserwował wszystkie elementy kodu kluczowego, jak na przykład szereg cyfr, to musi wybrać właściwy numer na klawiaturze 18 aparatu telefonicznego 19. W dobranym, przedstawionym przykładzie wykonania zasadą jest, że tylko pięciu z telewidzów, którzy pierwsi nawiązali kontakt, uzyska dostęp do gry stacji telewizyjnej. Złącze liniowe 8 tworzy połączenie z interfejsem centralnym 20, dla dopasowania sygnałów z klawiatury 18 do komputera 21, dołączonego do systemu przez interfejs centralny 20 zawierający oprogramowanie niezbędne w przypadku gry telewizyjnej z udziałem telewidzów. Telewidz, który najlepiej rozwiązał problemy i zadania prezentowane w grze telewizyjnej zostaje zarejestrowany, za pośrednictwem jego numeru telefonicznego, w rejestrze 22 dołączonym do komputera 21. Rejestr 22 korzystnie zawiera centralny spis telefonów (na przykład zapisany na CD-ROM) dla umożliwienia wyświetlania na ekranie nazwiska wygrywającego, przy ogłaszaniu zwycięzcy w grze.
W zakresie wynalazku mieszczą się możliwe modyfikacje układu przedstawionego na fig. 2, bez odchodzenia z tego powodu w znacznym stopniu od idei i zakresu wynalazku.
Zamiast wykorzystywania telefonu do nawiązywania kontaktu za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej, można stosować na przykład komputer PC 23 z klawiaturą 23', który
190 539 komunikuje się z procesorem komputera 21 za pośrednictwem serwera dacyjnego 24 przy wykorzystywaniu wskazanych literą F ścieżek dostępu do danych 26, 27, 28. W podobny sposób mogą komunikować się inne komputery PC, lecz tylko wybrany komputer PC ma dostęp do procesora komputera 21.
Opcjonalnie, komunikacja od jednostki centralnej do telewidza może być akustyczna, za pośrednictwem aparatu telefonicznego, jak również interaktywna optyczna przy wykorzystaniu ekranu telewizyjnego lub dwukierunkowa za pośrednictwem bloku wyświetlacza wizualnego komputera PC 23.
Chociaż z powyższego wynika, że stacja telewizyjna jest w stanie administrować programem gry, albo dźwiękowo, albo wizualnie, to oczywiście tego typu administrowanie mógłby sprawować równie dobrze dowolny z grających.
190 539
190 539
8 2 1 3
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym, za pośrednictwem ekranu odbiornika telewizyjnego, do wykorzystania przy nawiązywaniu kontaktu przez sieć telekomunikacyjną, między wybraną grupą telewidzów a stroną nadawczą z ustalonym programem gry, znamienny tym, że generuje się kod kluczowy (1) zawierający zbiór elementów opisowych, dobrany losowo spośród uprzednio określonej liczby różnych kodów kluczowych z wykorzystaniem generatora kodu kluczowego (4), te elementy kodu kluczowego (1) transmituje się kolejno na ekran każdego z odbiorników telewizyjnych (16) w postaci zbioru wybranych bloków czasowych (I, II, III, IV, V) pomiędzy początkiem i końcem transmisji telewizyjnej, która jest przynajmniej jednym programem telewizyjnym i reklamą telewizyjną, przy czym przynajmniej jeden okres przedziału czasowego (3) i położenie tego przedziału czasowego (3) w bloku czasowym (I, II, III, IV, V) dobiera się losowo, a dostęp wybranych telewidzów do programu gry przeprowadza się na podstawie uprzednio określonej liczby telewidzów, którzy przy wykorzystaniu kodu kluczowego (1) są pierwsi w kolejce do nawiązania kontaktu z programem gry.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że dobór kodu kluczowego (1) przeprowadza się za pomocą działającego automatycznie urządzenia selekcyjnego generatora kodu kluczowego (4).
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że dobór kodu kluczowego (1) przeprowadza się losowo.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po stronie telewidzów kontakt nawiązuje się za pośrednictwem sieci telefonicznej i sieci komputerowej.
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się elementy opisowe, z których każdy zawiera przynajmniej jeden element wybrany z grupy obejmującej symbole, liczby i litery.
  6. 6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako kod kluczowy (1) stosuje się numer telefoniczny.
  7. 7. System do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym, za pośrednictwem ekranu odbiornika telewizyjnego, przy czym strona nadawcza z ustalonym programem gry jest połączona z wybraną grupą telewidzów poprzez sieć telekomunikacyjną, znamienny tym, że jest zaopatrzony w generator kodu kluczowego (1) dla generowania i transmisji zbioru elementów opisowych, który jest zaopatrzony w środki losowej i automatycznej selekcji kodu kluczowego spośród uprzednio określonej liczby różnych kodów kluczowych, połączony z nadajnikiem (13) dla nadawania elementów kodu kluczowego (1) kolejno na ekrany odbiorników telewizyjnych (16) w zbiorze wybranych przedziałów czasowych (3) rozmieszczonych w zbiorze wybranych bloków czasowych (I, II, III, IV, V) pomiędzy początkiem i końcem transmisji telewizyjnej, która jest przynajmniej jednym programem telewizyjnym i reklamą telewizyjną, przy czym generator kodu kluczowego (4) jest skonfigurowany do komunikowania się z generatorem przedziałów czasowych (11) dla losowego wyboru, w zakresie bloku czasowego (I, II, III, IV, V) przynajmniej jednego okresu przedziału czasowego (3) i położenia przedziału czasowego (3), a ponadto do generatora kodu kluczowego (4) jest dołączone złącze liniowe (8) połączone z siecią telekomunikacyjną dla połączenia ze stroną nadawczą z programem gry, określonej grupy telewidzów wybranych jako pierwsi przy wykorzystaniu kodu kluczowego (1).
  8. 8. System według zastrz. 7, znamienny tym, że generator przedziałów czasowych (11) jest zaopatrzony w automatycznie działające środki wyboru przedziału czasowego.
  9. 9. System według zastrz. 7, znamienny tym, że każdy z telewidzów jest połączony poprzez sieć telefoniczną (A-E; 5, 8, 9, 19) i/lub sieć komputerową zależną od ścieżki danych (24-28) w komputerową sieć telekomunikacyjną.
    190 539
  10. 10. System według zastrz. 7, znamienny tym, że generator kodu kluczowego (4) jest połączony z generatorem bloków czasowych (10), który jest skonfigurowany do wyznaczania bloków czasowych (I, II, III, IV, V), w których elementy kodu kluczowego (1) występują w czasie transmisji telewizyjnej.
  11. 11. System według zastrz. 7, znamienny tym, że generator bloków czasowych (10) stanowi automatycznie działające urządzenie selekcyjne bloku czasowego.
PL99342344A 1998-02-20 1999-02-18 Sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym PL190539B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO980714A NO310049B1 (no) 1998-02-20 1998-02-20 Fremgangsmåte og anordning for etablering av interaktiv, telenettbasert kontakt mellom en TV-seer og et TV-selskap
NO985731A NO310050B1 (no) 1998-02-20 1998-12-08 Fremgangsmåte og anordning for opprettelse telenettbasert kontakt mellom et utvalg av TV-seere og et etablert spillprogram
PCT/NO1999/000053 WO1999042187A1 (en) 1998-02-20 1999-02-18 Method and device for establishing contact, based on the telecommunications network, between a selection of tv-viewers and an established game program

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL342344A1 PL342344A1 (en) 2001-06-04
PL190539B1 true PL190539B1 (pl) 2005-12-30

Family

ID=35788377

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99342344A PL190539B1 (pl) 1998-02-20 1999-02-18 Sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL190539B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL342344A1 (en) 2001-06-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0804856B1 (en) Interactive television
US6681393B1 (en) Viewer interaction feedback method and system for use with an interactive telecommunication system
ES2213753T3 (es) Dispositivo y procedimiento para controlar el uso educacional y de entretenimiento de un televisor.
EP0746941B1 (en) Interactive television security through transaction time stamping
EP0740884B1 (en) Transaction based interactive system
PL190539B1 (pl) Sposób i system do powiadamiania telewidzów o kodzie kluczowym
WO1998007485A2 (en) Interactive broadcasting systems
AU741122B2 (en) Method and device for establishing contact, based on the telecommunications network, between a selection of TV-viewers and an established game program
RU2213993C2 (ru) Способ и устройство для проверки правильности ответов на вопросы викторины, проводимой во время мероприятий и в средствах информации, в частности, по телевидению и радио
RU2645563C1 (ru) Способ телевизионной игры для уменьшения уходов зрителей от просмотра аудиовизуальных произведений, в том числе рекламы
RU2236272C2 (ru) Способ и устройство для установления контакта, на основе сети передачи данных между выбранными телезрителями и установленной игровой программой
MXPA00008136A (en) Method and device for establishing contact, based on the telecommunications network, between a selection of tv-viewers and an established game program
CZ20002919A3 (cs) Způsob a zařízení pro navazování spojení, založeného na telekomunikační síti, mezi výběrem televizních diváků a uváděným herním programem
GB2326004A (en) User interaction feedback system
Townsend Key TV: A participation approach to subscription television
IL161065A (en) User interaction feedback system

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080218