PL189642B1 - Zespół skarbca walizkowego - Google Patents

Zespół skarbca walizkowego

Info

Publication number
PL189642B1
PL189642B1 PL99347545A PL34754599A PL189642B1 PL 189642 B1 PL189642 B1 PL 189642B1 PL 99347545 A PL99347545 A PL 99347545A PL 34754599 A PL34754599 A PL 34754599A PL 189642 B1 PL189642 B1 PL 189642B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
suitcase
locking
cassette
case
vault
Prior art date
Application number
PL99347545A
Other languages
English (en)
Other versions
PL347545A1 (en
Inventor
Hubert Haller
Original Assignee
Hawema Werkzeugschleifmaschine
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hawema Werkzeugschleifmaschine filed Critical Hawema Werkzeugschleifmaschine
Publication of PL347545A1 publication Critical patent/PL347545A1/xx
Publication of PL189642B1 publication Critical patent/PL189642B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05GSAFES OR STRONG-ROOMS FOR VALUABLES; BANK PROTECTION DEVICES; SAFETY TRANSACTION PARTITIONS
    • E05G1/00Safes or strong-rooms for valuables
    • E05G1/005Portable strong boxes, e.g. which may be fixed to a wall or the like
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A45HAND OR TRAVELLING ARTICLES
    • A45CPURSES; LUGGAGE; HAND CARRIED BAGS
    • A45C13/00Details; Accessories
    • A45C13/18Devices to prevent theft or loss of purses, luggage or hand carried bags
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05GSAFES OR STRONG-ROOMS FOR VALUABLES; BANK PROTECTION DEVICES; SAFETY TRANSACTION PARTITIONS
    • E05G1/00Safes or strong-rooms for valuables
    • E05G1/06Safes or strong-rooms for valuables having provision for multiple compartments
    • E05G1/08Safes or strong-rooms for valuables having provision for multiple compartments secured individually

Landscapes

  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)

Abstract

1. Zespól skarbca walizkowego, zlozo- ny ze stacjonarnej kasety do zamocowania w szafach, na scianach lub w samochodach, w lodziach, w samolotach, w sejfach ban- kowych lub im podobnych miejscach, do wprowadzania walizki, dopasowanej do tej kasety i zaryglowania jej wzglednie zam- kniecia, znamienny tym, ze kaseta (12) po- siada otwory ryglujace (22) do ryglowania i osadzania trzpieni ryglujacych (24) umie- szczonych na walizce (14), oraz ze waliz- ka (14) posiada wlasny zabezpieczajacy zespól ryglujacy (28). FIG. 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zespół skarbca walizkowego do optymalnego zabezpieczenia wszelkiego rodzaju wartościowych przedmiotów.
Walizki bezpieczeństwa i skarbce są powszechnie znane. Skarbce są najczęściej tak rozwiązane, że deponowane w nich przedmioty, które są najczęściej przedmiotami wartościowymi, muszą być do nich odrębnie wkładane.
W szczególności z francuskiego opisu patentowego FR 1 017 185 znany jest zespół skarbca złożony z masywnej płyty mocowanej na stałe do podłoża, do której rygluje się przenośną skrzynię w trakcie jej zamykania. Ponadto, z francuskiego opisu patentowego FR 2 542 358 znany jest zespół skarbca, który można określić nawet jako skarbiec walizkowy, złożony z rozkładanej skrzyni lub kasety. Skrzynia ta posiada element wsporczy w postaci pokrywy z zawiasowymi bokami, zawiasowo zamocowanej do ściany. Ruchome boki tej pokrywy są ryglowane w specjalnym stoliku, zamykając wartościowy przedmiot w tak utworzonym skarbcu.
Jakkolwiek w znanych rozwiązaniach można dopasować wymiary skrzyni do wymiarów walizki bezpieczeństwa lub odwrotnie, to jednak zaryglowana w takim skarbcu walizka spoczywa w nim luźno, niezwiązana ze skarbcem. Wadą powyższych rozwiązań jest także
189 642 masywna i skomplikowana budowa skarbca, zwłaszcza w przypadku skrzyni rozkładanej, a także jej duży ciężar i duże wymiary całego zespołu. Ponadto wadą tego rodzaju zespołów jest to, że zabezpieczający zespół ryglujący (zamek cyfrowy, czy zamek z kluczem) stanowi część składową stacjonarnej kasety. Użytkownik systemu skarbca walizkowego może wprawdzie zaryglować walizkę, jednak ponad to nie posiada zabezpieczenia wskutek ingerencji np. personelu hotelowego, zwłaszcza zatrudnionemu w recepcji, który posiada wiedzę co do kombinacji cyfr zamka cyfrowego, podawanej gościowi hotelowemu. Podobne zagrożenie grozi przy użyciu konwencjonalnych zamków zamykanych na klucze i otwieralnych przy użyciu kluczy zapasowych w dyspozycji personelu.
Walizki bezpieczeństwa, jakkolwiek charakteryzują się tym, że osoby nieupoważnione mogą je otworzyć ze znacznymi utrudnieniami, to jednak łatwo je ukraść. Walizki bezpieczeństwa używane są także np. w biurach lub przez osoby często a także nagle podróżujące służbowo, zmuszone w sposób ciągły do przechowywania niezbędnych im przedmiotów, takich, jak np. akta, dyskietki, ważne dokumenty lub także rzeczy wartościowe.
Bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów bywa wiec wtedy zagrożone, gdyż jak już wyżej wspomniano, znane walizki bezpieczeństwa mogą łatwo stać się obiektem kradzieży.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie takiego zespołu skarbca walizkowego, który za pośrednictwem technicznie prostych środków wyeliminuje istniejące niedogodności i znacznie zwiększy bezpieczeństwo, zwłaszcza poprzez odpowiednie rozwiązanie walizki ze stacjonarną kasetą.
Zadanie podwyższenia stopnia bezpieczeństwa zostało rozwiązane poprzez opracowanie rozwiązania zespołu skarbca walizkowego, złożonego ze stacjonarnej kasety do zamocowania w szafach, na ścianach lub w samochodach, w łodziach, w samolotach, w sejfach bankowych lub im podobnych miejscach, do wprowadzenia walizki dopasowanej do tej kasety i zaryglowania jej względnie zamknięcia. Zespół skarbca walizkowego zgodnie z wynalazkiem charakteryzuje się tym, że kaseta posiada otwory ryglujące do ryglowania i osadzania trzpieni ryglujących umieszczonych na walizce, która ma własny zabezpieczający zespół ryglujący.
W korzystnym wykonaniu zabezpieczający zespół ryglujący stanowi zamek z kluczem, zamek cyfrowy, zamek z paskiem magnetycznym lub zamek elektroniczny.
Pożądane jest, aby otwory ryglujące były umieszczone we wzmocnieniach.
Nadto celowym jest, aby kaseta miała wykonane w niej otwory dla drążka ryglującego, który może być zabezpieczony za pośrednictwem zamka.
W korzystnym wykonaniu zespołu kaseta może mieć okładzinę i/ lub przesłonę, a nadto najlepiej jeśli kaseta i /lub walizka zostały wykonane z materiału ogniotrwałego, przykładowo ze stali, odlewu aluminiowego względnie elementów wytłaczanych.
Zespół skarbca walizkowego może również zawierać szereg kaset ze sobą połączonych. Jak to opisano powyżej koncepcja rozwiązania zespołu skarbca walizkowego bazuje na modułowym, elastycznym systemie skarbca walizkowego, który umożliwia w sposób optymalny zabezpieczać przechowanie wszelkiego rodzaju przedmiotów wartościowych, przy czym zespół skarbca walizkowego może mieć dowolne, w zależności od potrzeb określone wymiary, także w postaci miniskrytki, względnie minisejfu.
Kasety są przystosowane także do mocowania stacjonarnego, np. w szafach, na lub w ścianach, w samochodach, w łodziach, w samolotach i w schowkach bankowych.
Zaletą jest możliwość łączenia ze sobą wielu kaset, a następnie mocowania takiego zestawu na ścianach w sposób dowolny - albo pionowo albo poziomo.
Korzystne jest również zapewnienie możliwości wyeliminowania optycznego wskazania miejsca ewentualnego przechowywania wartościowych przedmiotów poprzez wyposażenie kaset lub kasety w odpowiednią przesłonę.
Możliwość zabezpieczenia kasety lub kaset zapewnia w korzystnym wykonaniu zespołu skarbca walizkowego ich wyposażenie w otwory, przez które można przesunąć drążek ryglujący, z możliwością zabezpieczenie go dodatkowo zamkiem.
Dalszym środkiem zwiększającym bezpieczeństwo jest wyposażenie kasety względnie kaset w otwory ryglujące, korzystnie umieszczone wewnątrz kasety na wzmocnieniach, w które to otwory ryglujące można wprowadzić trzpienie ryglujące, umieszczone na walizce.
189 642
Dodatkowa możliwość wzbogacająca stopień zabezpieczenia stwarza wyposażenie samej walizki w zabezpieczający zespół ryglujący, w postaci albo zamka z kluczem, zamka cyfrowego, zamka z paskiem magnetycznym, albo zamka elektronicznego.
Wyposażenie kasety w okładzinę, i/lub osłonięcie samej walizki zapewnia nie tylko efekt estetyczny, ale dodatkowo może redukować ryzyko związane z rozpoznaniem przedmiotu wartościowego.
Konstrukcja zespołu skarbca walizkowego umożliwia wykonanie kasety lub kaset i/lub walizki w sposób zabezpieczający przed pożarem, poprzez wykonanie z materiału ogniotrwałego, łatwo dostępnego, na przykład stali, odlewu aluminiowego względnie części wytłaczanych.
Tym samym zespół skarbca walizkowego według wynalazku jest rozwiązaniem zapewniającym optymalizację bezpieczeństwa przedmiotów przechowywanych o nieograniczonych możliwościach zastosowania.
Korzyści zapewnia również zastosowanie specjalnego obramowania, ramy względnie kasety, które można dowolnie łączyć śrubami i umieszczać na ścianie względnie w szafach.
Tym samym stosowanie przedmiotowego systemu bezpieczeństwa jest prawie nieograniczone, zespół może być użytkowany także w każdym gospodarstwie domowym, biurze, w samochodach, w samolotach, statkach oraz także np. w pokojach hotelowych jak również w bankach.
Ze względu na to, że specjalna rama względnie kaseta może posiadać odpowiednie wzmocnienia z otworami, dzięki którym walizka przez odpowiedni zespół ryglowania może być w nich zaryglowana, wyjecie walizki z kasety staje się możliwe tylko przy użyciu odpowiedniego klucza względnie kodu lub odpowiedniej kombinacji cyfr dla zamka cyfrowego.
Uzyskuje się optymalne i najwyższe bezpieczeństwo przy stosowaniu również przenośnego zespołu skarbca walizkowego. Dla przenośnej walizki o dowolnych rzędzie wielkości można wykorzystywać różne osłony względnie korzystać z możliwości ich wsuwania do toreb skórzanych względnie tekstylnych i torebek maskujących i im podobnych.
Jak wyżej wspomniano, kaseta jest łączona śrubami, tak że kilka kaset można połączyć razem w jeden modułowy zespół skarbcowy.
Ponadto można stosować specjalne ścianki względnie stabilne kątowniki. Szczególne korzyści zespół taki zapewnia przy stosowaniu go w biurach, jeśli dyskietki, dokumenty, akta itd. muszą znajdować się pod zamknięciem, jednak powinny także być szybko udostępniane w żądanym zestawieniu.
Minisejf można wykorzystać dla przechowywania dokumentów samochodowych, dokumentów podróży oraz biżuterii i przedmiotów wartościowych, przy czym stosuje się wtedy tą samą zasadę jego realizacji, jak przy wykonaniu wariantów zespołu według przedmiotowego wynalazku, o większych wymiarach.
Zamocowanie kasety, względnie szeregu kaset można zaprojektować z wykorzystaniem, co najmniej sześciu połączeń śrubowych.
W specjalnej walizce znajduje się wyżej wymieniony zespół ryglowania dla kasety, tak że ma ona zintegrowane ze sobą dwa systemy bezpieczeństwa. Jeden system jest przeznaczony dla zamknięcia samej walizki i jeden system dla jej ryglowania w kasecie.
Wybór typu stosowanych zamków jest dowolny, pod warunkiem spełnienia przez nie wysokiego standardu bezpieczeństwa.
Praktycznymi przykładami zastosowania zgodnego z przedmiotowym wynalazkiem zespołu skarbca walizkowego są np. kasety w gospodarstwie domowym lub budynku mieszkalnym, mocowane w szafie lub przykręcone śrubami -na ścianie lub nawet wmurowane w ścianę. Dzięki nim walizka jest bezpiecznie zamknięta w pomieszczeniu domu.
Na czas podróży samochodem osobowym możliwe jest umieszczenie odpowiedniej kasety w samochodzie. Również w tym przypadku walizka jest zamknięta bezpiecznie.
W pomieszczeniach hotelowych kasety mogą być umieszczone albo w szafie hotelowej albo na ścianie, tak że odpowiednią dopasowaną do nich walizkę można bezpiecznie zamknąć również i tam.
189 642
Zespół skarbca walizkowego jest atrakcyjny również dla banków, bowiem mogą one oferować klientom odpowiednie kasety z dopasowanymi do nich walizkami, w których można umieszczać papiery wartościowe, biżuterię i inne przedmioty wartościowe.
Wynalazek zostanie bliżej objaśniony w przykładzie jego wykonania przedstawionym na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny realizacji zespołu skarbca walizkowego z okładziną, fig. 2 - układ kaset umieszczonych jedna nad drugą, które dodatkową mogą być zamknięte za pomocą drążka ryglującego, fig. 3 - w widoku perspektywicznym kasetę z przesłoną, pokazaną w stanie jej odłączenia, na fig. 4 pokazano boczne walizki w widokach od różnych stron, a na fig. 5 uwidoczniono kasetę z wsuniętą do niej walizką.
W pokazanym na rysunku - fig. 1 do 5, przykładowym wykonaniu zespół skarbca walizkowego 10 składa się zasadniczo z jednej kasety 12, w którą można wsunąć jedną dopasowaną do niej walizkę 14.
Jak przedstawiono na fig. 1, kaseta 12 może posiadać okładzinę 30, która może pełnić funkcje estetyczne, ale także może maskować optyczne wskazanie wartościowej rzeczy względnie miejsce jego przechowywania.
Okładzina 30 posiada przesłonę 16, przedstawioną na fig. 3.
Do zaryglowania kasety, albo szeregu kaset 12 mogą służyć otwory 18 wykonane w kasetach 12, przez które można przesunąć drążek ryglujący 20. Drążek ryglujący 20 może być dodatkowo zabezpieczony zamkiem 26.
Jak pokazano na fig. 3, kaseta 12 posiada w tym przypadku cztery karby wzmacniające, które każdorazowo posiadają trzy otwory. Otwory te służą nie tylko do zamocowania na ścianie lub na kątowniku, w zależności od tego, czy kasety 12 mają być zamocowane poziomo czy też pionowo, ale także służą do połączenia ze sobą kilku kaset 12.
Jak widać na rysunku, fig. 2 i 3, kaseta 12 posiada otwory ryglujące 22, które umieszczone są na przednim otwartym końcu.
Podczas, gdy pokazane na a fig. 2 otwory poprowadzone są jedynie przez ścianki kasety 12, to jednak istnieje w tym względzie jeszcze inna możliwość, jak pokazano na fig. 3, a mianowicie można wykonać te otwory 22 we wzmocnieniach 23, umieszczonych po stronie wewnętrznej kasety 12.
Otwory ryglujące 22 służą do osadzenia trzpieni ryglujących 24, umieszczonych w walizce 14, jak pokazano na fig. 4.
Dzięki temu włożona walizka 14 może być dodatkowo ryglowana przez odpowiedni system, tak że wyjecie walizki 14 z kasety 12 jest możliwe tylko za pośrednictwem odpowiedniego klucza lub kodu lub kombinacji zamka cyfrowego.
Jakkolwiek na rysunku tego nie pokazano, istnieje możliwość wykonania zespołu skarbca walizkowego 10 o najróżniejszych rozmiarach i z różnymi okładzinami, względnie dla zamaskowania, z możliwością okładziny ze skóry, tekstyliów i innych materiałów.
Jak pokazano na fig. 4, walizka 14 posiada własny zabezpieczający zespól ryglujący 28.
Dzięki temu walizka 14 zawiera dwa systemy ryglowania, po pierwsze zabezpieczający zespół 28 i po drugie trzpienie ryglujące 24 do ryglowania z kasetą 12.
Wybór zamków jest dowolny, można stosować zamki cyfrowe, zamki z kluczykami, zamki z paskiem magnetycznym, wszystkie powszechnie stosowane zamknięcia o wysokim standardzie bezpieczeństwa a nawet także w pełni zautomatyzowane, elektroniczne systemy bezpieczeństwa.
Na fig. 5 przedstawiono w widoku perspektywicznym kasetę 12 z osadzoną w niej walizką 14.
189 642
ο
co
189 642
FIG.4
FIG.5
189 642
FIG.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zespół skarbca walizkowego, złożony ze stacjonarnej kasety do zamocowania w szafach, na ścianach lub w samochodach, w łodziach, w samolotach, w sejfach bankowych lub im podobnych miejscach, do wprowadzania walizki, dopasowanej do tej kasety i zaryglowania jej względnie zamknięcia, znamienny tym, że kaseta (12) posiada otwory ryglujące (22) do ryglowania i osadzania trzpieni ryglujących (24) umieszczonych na walizce (14), oraz że walizka (14) posiada własny zabezpieczający zespół ryglujący (28).
  2. 2. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1, znamienny tym, że zespół ryglujący (28) stanowi zamek z kluczem, zamek cyfrowy, zamek z paskiem magnetycznym lub zamek elektroniczny.
  3. 3. Zespół skarbca walizkowego według zastrz 1 albo 2, znamienny tym, że otwory ryglujące (22) umieszczone są we wzmocnieniach (23).
  4. 4. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że kaseta (12) posiada otwory (18) dla drążka ryglującego (20).
  5. 5. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 4, znamienny tym, że drążek ryglujący (20) może być zabezpieczony za pośrednictwem zamka (26).
  6. 6. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1 albo 2, albo 5, znamienny tym, że kaseta (12) posiada okładzinę (30) i/lub przesłonę (16).
  7. 7. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1 aHo 2, aHx) 5, znamienny tym, że kaseta (12) i/lub walizka (14) wykonane są z materiału ogniotrwałego.
  8. 8. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1 aUio 2, aUbo 5, znamienny że kaseta (12) i/lub walizka (14) wykonane są ze stali, odlewu aluminiowego względnie części wytłaczanych.
  9. 9. Zespół skarbca walizkowego według zastrz. 1 albo 2, albo 5 znamienny tym, że szereg kaset (12) jest ze sobą połączonych.
PL99347545A 1998-10-28 1999-10-11 Zespół skarbca walizkowego PL189642B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19849704A DE19849704C1 (de) 1998-10-28 1998-10-28 Koffer-Tresor-System
PCT/EP1999/007598 WO2000024288A1 (de) 1998-10-28 1999-10-11 Koffer-tresor-system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL347545A1 PL347545A1 (en) 2002-04-08
PL189642B1 true PL189642B1 (pl) 2005-09-30

Family

ID=7885934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99347545A PL189642B1 (pl) 1998-10-28 1999-10-11 Zespół skarbca walizkowego

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP1124465B1 (pl)
JP (1) JP2002528664A (pl)
AT (1) ATE257340T1 (pl)
AU (1) AU6202099A (pl)
CZ (1) CZ292068B6 (pl)
DE (2) DE19849704C1 (pl)
ES (1) ES2214889T3 (pl)
PL (1) PL189642B1 (pl)
WO (1) WO2000024288A1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10126047C5 (de) * 2001-01-29 2010-05-20 Küster Automotive Door Systems GmbH Verbindung zweier Bauteile von Kraftfahrzeugen, insbesondere eines Aggregateträgers einer Kraftfahrzeugtür mit Aggregaten
DE102008057978B4 (de) * 2008-11-19 2015-05-07 Wincor Nixdorf International Gmbh Sicheres Transportbehältnis für den Transport von Geldkassetten sowie Verfahren hiermit
JP4521691B1 (ja) * 2009-03-30 2010-08-11 辰夫 友野 貴重品類預託建造物の防犯システム
EP3400355B1 (en) 2016-02-16 2023-01-18 Eversafe Technologies Limited Secure portable encasement system

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1017185A (fr) * 1945-07-23 1952-12-03 Coffret de sûreté
US4194453A (en) * 1977-12-08 1980-03-25 Walter Kidde & Company, Inc. Safe deposit box nests and method of constructing same
EP0080769A1 (en) * 1981-12-02 1983-06-08 Chubb Lips Nederland BV Security receptacles and screen units therefor
FR2542358A1 (fr) * 1983-03-11 1984-09-14 Greffe Gerald Antivol pour bagages
ATE39966T1 (de) * 1985-10-04 1989-01-15 Caradonna Coffres Forts Vorrichtung zum verstaerken der hinterwand eines panzerschrankfaches, insbesondere in panzerraeumen.
DE29821313U1 (de) * 1998-11-28 1999-02-04 Kretzschmann Detlef Sicherungsvorrichtung für Aktenkoffer o.dgl. mit Griffen

Also Published As

Publication number Publication date
ATE257340T1 (de) 2004-01-15
EP1124465A1 (de) 2001-08-22
JP2002528664A (ja) 2002-09-03
WO2000024288A1 (de) 2000-05-04
PL347545A1 (en) 2002-04-08
EP1124465B1 (de) 2004-01-07
DE19849704C1 (de) 2000-04-06
CZ292068B6 (cs) 2003-07-16
ES2214889T3 (es) 2004-09-16
DE59908266D1 (de) 2004-02-12
CZ20011514A3 (cs) 2002-04-17
AU6202099A (en) 2000-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3181319A (en) Door lock
US5944396A (en) Furniture having a concealed drawer with a dual stage locking mechanism
US7261385B2 (en) Protected cabinet
US3146739A (en) Combination of strongbox and anchoring means
US5607102A (en) Tamper-resistant cash box
US20060060114A1 (en) Security safe
US4258632A (en) Individual safe keeping box
US5850967A (en) Security mailbox
US4348967A (en) Public security locker
US20100282136A1 (en) Portable vault
US9951551B2 (en) Portable storage safe with flexible internal locking cage
WO1987005655A1 (en) Portable safe for small items
US5732878A (en) Secure currency deposit system having multiply accessible cash cassette
US20150159426A1 (en) Concealment cavity in a door
PL189642B1 (pl) Zespół skarbca walizkowego
US4098199A (en) Portable safe
US20180058133A1 (en) Method and apparatus for providing a modular safe
RU2040689C1 (ru) Сейф
US20020062767A1 (en) Safe
US4720987A (en) Multi purpose lock device
US3315622A (en) Vault
RU2672302C1 (ru) Сейф
US2832529A (en) Anti-theft device for apartment house mail receptacles
KR102123980B1 (ko) 개인용 택배함 장치
RU2833U1 (ru) Металлический шкаф

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20061011