PL185295B1 - Urządzenie stykowe - Google Patents

Urządzenie stykowe

Info

Publication number
PL185295B1
PL185295B1 PL97329950A PL32995097A PL185295B1 PL 185295 B1 PL185295 B1 PL 185295B1 PL 97329950 A PL97329950 A PL 97329950A PL 32995097 A PL32995097 A PL 32995097A PL 185295 B1 PL185295 B1 PL 185295B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
contact
fingers
contact element
unit
contact fingers
Prior art date
Application number
PL97329950A
Other languages
English (en)
Other versions
PL329950A1 (en
Inventor
Björn Eriksson
Original Assignee
Abb Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abb Ab filed Critical Abb Ab
Publication of PL329950A1 publication Critical patent/PL329950A1/xx
Publication of PL185295B1 publication Critical patent/PL185295B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H1/00Contacts
    • H01H1/12Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage
    • H01H1/36Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage by sliding
    • H01H1/38Plug-and-socket contacts

Landscapes

  • Contacts (AREA)
  • Finger-Pressure Massage (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Non-Reversible Transmitting Devices (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie stykowe laczace elektrycznie dwie, polaczone rozlacznie, sekcje drogi pradu, zawierajace elementy stykowe pierwszy i drugi, z których kazdy jest przymocowany na stale do jednej z sekcji drogi pradu, a do pierwszego elementu stykowego jest przymocowany wciskowy zespól stykowy, przy czym pierwszy element stykowy wraz z zespolem stykowym jest w kierunku wzdluznym umocowany ruchomo pomiedzy polozeniem otwarcia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespól stykowy jest odlaczony od drugiego elementu stykowego, a polozeniem zamkniecia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespól stykowy jest polaczony z drugim elementem stykowym, znamienne tym, ze kazdy element stykowy pierwszy (3) 1 drugi (4) ma uksztaltowana czesciowo kuliscie czesc koncowa (5, 6) majaca wypukle powierzchnie stykowe, a wciskowy zespól stykowy (7) ma co najmniej trzy palce stykowe (8) polaczone na stale obejma nasadkowa (9, 17) odsunieta od konców palców stykowych (8), przy czym obejma nasad- kowa (9, 17) jest z pierwszym elementem stykowym (3) polaczona przegubowo, a palce stykowe (8), w polozeniu zamkniecia, sa w styku z wypuklymi powierzchniami stykowymi czesci koncowych (5, 6) elementów styko- wych pierwszego (3) i drugiego (4). F ig . 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie stykowe, zwłaszcza do elektrycznego łączenia dwóch sekcji drogi prądu, które są względem siebie ruchome.
Podczas wyłączania zwarciowego, wózkowy wysokonapięciowy wyłącznik automatyczny jest poddawany działaniu dużych sił wyrzucania. Siły te powodują odgięcie biegunów wyłącznika i dążą do przemieszczenia wózka w kierunku przesuwu. Podczas przemieszczeń wózka większych od roboczego zakresu mechanizmu stykowego dochodzi do uszkodzeń wyłącznika.
Z opisu patentowego EP-A-0 603 762 znane jest chwytające urządzenie stykowe, które przeznaczone jest do użycia w wycofywanym urządzeniu do zatrzaskiwania styków wtyczkowych urządzenia w pozycji roboczej, kiedy prąd zwarciowy przepływa przez urządzenie, a w którym wyeliminowano zagrożenie związane ze zbyt dużymi przemieszczeniami urządzenia wycofywanego. Urządzenie stykowe zawiera dwa elementy stykowe, które są zamocowane ruchomo względem siebie, i wtyczkowy zespół stykowy, który jest podtrzymywany przez pierwszy element stykowy i jest wkładany w drugi element stykowy. Każdy z dwóch elementów stykowych ma dwie powierzchnie stykowe usytuowane naprzeciw siebie. Zespół stykowy zawiera dwa współpracujące zestyki z poprzecznymi częściami końcowymi. Dwa zestyki tworzą dwie elektrycznie równoległe drogi prądowe pomiędzy sobą. Na dwóch częściach końcowych zespołu stykowego, drogi prądowe przecinają się wzajemnie, a w stosunkowo długiej części środkowej zespołu stykowego drogi prądowe są wzajemnie równoległe, tym samym generując elektrodynamiczne wzmocnienie nacisku styków. Drugi element stykowy ma dwie równoległe i przeciwległe nogi, każda z języczkiem stykowym, który jest umocowany wewnątrz taśmy zatrzaskowej ukształtowanej przez wolne części końcowe nogi. Każdy języczek stykowy tworzy powierzchnię stykową do współpracy z wtyczkowym zespołem stykowym. Po zwarciu, generowane siły prądowe przyciągają dwa zestyki zespołu stykowego jeden do drugiego i zmuszają części końcowe zestyków do zetknięcia z taśmą zatrzaskową, tym samym zabezpieczając przed rozdzieleniem styków. W tym urządzeniu stykowym, siły prądu generowane podczas przepływu prądu zwarciowego przez urządzenie, są wykorzystywane do blokowania wymiennych zestyków urządzenia w położeniu roboczym, co zapobiega niebezpieczeństwu wyładowania łukowego na stykach.
Urządzenie stykowe, według wynalazku, łączy elektrycznie dwie, połączone rozłącznie, sekcje drogi prądu i zawiera elementy stykowe pierwszy i drugi, z których każdy jest przymocowany na stałe do jednej z sekcji drogi prądu, a do pierwszego elementu stykowego jest przymocowany wciskowy zespół stykowy, przy czym pierwszy element stykowy wraz z zespołem stykowym jest w kierunku wzdłużnym umocowany ruchnmn pomiędzy położeniem otwarcia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespół stykowy jest odłączony od drugiego elementu stykowego, a położeniem zamknięcia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespół stykowy jest połączony z drugim elementem stykowym, a charakteryzuje się tym, że każdy element stykowy pierwszy i drugi ma ukształtowaną częściowo kuliście część końcową mającą wypukłe powierzchnie stykowe, a wciskowy zespół stykowy ma co najmniej trzy palce stykowe połączone na stałe obejmą nasadkową odsuniętą od końców palców stykowych, przy czym obejma nasadkowa jest z pierwszym elementem stykowym połączona przegubowo, a palce stykowe, w położeniu zamknięcia, są w styku z wypukłymi powierzchniami stykowymi części końcowych elementów stykowych pierwszego i drugiego.
Palce stykowe są ułożone względem siebie symetrycznie współosiowo.
Palce stykowe są ze sprężystego, nierdzewnego brązu chromowo-cyrkonowego lub brązu berylowego o małej rezystywności.
185 295
Część końcowa pierwszego elementu stykowego zawiera umieszczone centralnie wgłębienie, w którym umocowana jest przegubowo kulista głowica, umieszczonej w osi wzdłużnej zespołu stykowego, śruby łączącej pierwszy element stykowy z obejmą nasadkową..
Obejma nasadkowa stanowi tarczę korzystnie okrągłą, z otaczającą ją częścią krawędziową mającą obwodowo usytuowane przelotowe otwory, w których umieszczone są palce stykowe, przy czym osie otworów są zbieżne względem płaszczyzny tarczy w kierunku części końcowej drugiego elementu stykowego.
Obejma nasadkowa zawiera, współosiowy z zespołem stykowym, cylindryczny korpus z trzema równoległymi, korzystnie okrągłymi, i odchodzącymi od niego kołnierzami, dwoma końcowymi i jednym środkowym, przy czym jeden kołnierz końcowy jest na obwodzie zaopatrzony w rozmieszczone w równych odstępach przelotowe otwory, przez które są przewleczone palce stykowe, które są do drugiego kołnierza końcowego przymocowane na stałe pierścieniem zaciskowym oraz palce stykowe są dociśnięte do kołnierza środkowego odchylającego oba końce palców stykowych w stronę osi zespołu stykowego.
Obejmę nasadkową stanowią, zamocowane wzdłuż osi zespołu stykowego i współosiowo z nim, trzy oddzielne, równoległe, korzystnie okrągłe, kołnierze, dwa końcowe i jeden środkowy, przy czym palce stykowe są dociśnięte do kołnierza środkowego odchylającego oba końce palców stykowych w stronę osi zespołu stykowego.
Zespół stykowy jest zaopatrzony w lejkowato ukształtowaną, prowadnicę umieszczoną na, skierowanym ku drugiemu elementowi stykowemu, końcu zespołu stykowego.
Część końcowa drugiego elementu stykowego jest na końcu zaopatrzona w stożek naprowadzający z materiału izolującego elektrycznie.
Urządzenie stykowe, według wynalazku, zawiera wciskowy zespół stykowy z wieloma podłużnymi palcami stykowymi, które są zamocowane nieruchomo względem siebie w obejmie nasadkowej. Każdy palec stykowy ma pewną obciążalność prądową, a liczba palców może być zmieniana, bez konieczności wymiany jakichkolwiek innych części w urządzeniu stykowym. Urządzenie stykowe można zatem łatwo dostosowywać do prądu znamionowego skojarzonego z nim urządzenia.
Wciskowy zespół stykowy zapewnia kontakt, w położeniu zamknięcia, między dwiema częściowo kulistymi częściami końcowymi elementów stykowych, z których każdy jest zamocowany na wzajemnie ruchomych sekcjach drogi prądu. Ponieważ obejma nasadkowa zespołu stykowego jest zamocowana przegubowo i centralnie w części końcowej jednego z elementów stykowych, to możliwe jest kątowe ustawienie urządzenia stykowego, na przykład pod kątem 5° w każdym kierunku. Dzięki temu, uzyskuje się dobre dopasowanie urządzenia stykowego również przy skośnym jego ustawieniu w wyniku bocznego wzajemnego przemieszczenia sekcji drogi prądu. Przy takim ustawieniu wszystkie palce stykowe zespołu stykowego mają styk z kulistymi częściami końcowymi elementów stykowych w przybliżeniu z tym samym naciskiem. Palce stykowe są wykonane z materiału o małej rezystywności i o dobrych właściwościach sprężystych, i są zaciśnięte w obejmie nasadkowej w taki sposób, że mają lekkie zagięcie w stronę środka drogi prądu. Dzięki temu, osiąga się w przybliżeniu taki sam docisk styku, niezależnie od usytuowania w kierunku wzdłużnym kulistych części końcowych elementów stykowych. Umożliwia to zastosowanie długich palców stykowych, w wyniku, czego sprzężenie stykowe może być na tyle duże, na przykład 20 cm, że nie ma niebezpieczeństwa rozłączenia styku z powodu sił elektrodynamicznych występujących przy zwarciu. Dzięki temu, urządzenie stykowe, według wynalazku, spełnia wymaganie bezpieczeństwa zwarciowego bez zaopatrywania go w kosztowne, specjalne wychwytujące zespoły stykowe.
Zaletą wynalazku jest to, że zabezpiecza przeciwzwarciowo współpracujące sekcje drogi prądu przy pracy z dużymi przemieszczeniami bocznymi między łączonymi sekcjami drogi prądu i z różnymi prądami znamionowymi.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest uwidoczniony na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia, w widoku z boku i z częściowym osiowym przekrojem, pierwszy przykład wykonania urządzenia stykowego według wynalazku, fig. 2 - przykład wykonania urządzenia stykowego z fig. 1 w widoku z góry, fig. 3 - przekrój wzdłuż linii III-III z fig. 2,
185 295 fig. 4 - drugą odmianę wykonania urządzenia stykowego według wynalazku, w osiowym przekroju, a fig. 5 -przekrój wzdłuż linii V-V z fig. 4.
Urządzenie stykowe przedstawione na fig. 1-3 stanowi połączenie elektryczne między dwiema sekcjami 1 i 2 drogi prądu, przy czym sekcją 1 drogi prądu może, na przykład, być elementem połączeniowym na wózkowym wyłączniku automatycznym, natomiast sekcja 2 drogi prądu może być elementem połączeniowym zamocowanym na stałe do stacjonarnego izolatora wsporczego, przy czym ten element połączeniowy jest dołączony do szyny zbiorczej lub linii wyjściowej. Urządzenie stykowe zawiera pierwszy element stykowy 3, który jest zamocowany na stałe do sekcji 1 drogi prądu, oraz drugi element stykowy 4, który jest zamocowany na stałe do sekcji 2 drogi prądu. Zewnętrzne części końcowe 5 i 6 elementów stykowych pierwszego 3 i drugiego 4 są ukształtowane częściowo kuliście z wypukłymi, korzystnie sferycznymi powierzchniami stykowymi, stanowiącymi kule stykowe. Element stykowy pierwszy 3 podtrzymuje wciskowy zespół stykowy 7, który zawiera dziesięć podłużnych palców stykowych 8 zamocowanych na stałe względem siebie za pomocą obejmy nasadkowej 9 umieszczonej w środkowym obszarze palców stykowych 8. Obejmę nasadkową 9 stanowi okrągła tarcza 10 z otaczającą ją częścią krawędziową 11 wystającą z płaszczyzny tarczy 10, przy czym grubość części krawędziowej 11 jest większa od średnicy palców stykowych 8. Część krawędziowa 11 ma w przelotowe otwory 12, w których palce stykowe 8 są unieruchomione za pomocą wkrętów blokujących 13. Otwory 12 są rozmieszczone na obwodzie tarczy 10 w równych kątowych odstępach, tak, że palce stykowe 8 są ułożone symetrycznie współosiowo. Otwory 12 są ponadto ukierunkowane skośnie, pod kątem około 1° do płaszczyzny tarczy 10, co oznacza, że w położeniu otwarcia palce stykowe 8 zespołu stykowego 7 są nachylone skośnie do wewnątrz w kierunku wsuwania, osiągając w położeniu zamknięcia wymagany docisk stykowy do częściowo kulistej części końcowej 6.
Obejma nasadkowa 9 jest przegubowo zamocowana na elemencie stykowym pierwszym 3 za pomocą śruby 14 z kulistą głowicą, która jednym końcem jest zamocowana centralnie w tarczy 10, a drugim, zakończonym kulistą głowicą, końcem jest osadzona czopowo w centralnym wgłębieniu części końcowej 5 w taki sposób, że możliwe jest przemieszczenie kątowe wciskowego zespołu stykowego 7° około 5° w każdym kierunku. Śruba 14 z głowicą kulistą jest przymocowana do wgłębienia części końcowej 5 za pomocą tulei blokującej 15 z wkrętem mocującym 16.
Palce stykowe 8 są wykonane z materiału o małej rezystywności, o dobrych własnościach sprężystych i dobrej odporności na korozję, na przykład z brązu chromowocyrkonowego lub brązu berylowego. Elementy stykowe pierwszy 3, drugi 4 z ich częściami końcowymi 5, 6 są wykonane, korzystnie, z miedzi elektrolitycznej. Zarówno palce stykowe 8, jak i elementy stykowe pierwszy 3, drugi 4 mogą być srebrzone. jest, jeśli pozostałe części, jak, na przykład, obejma nasadkowa 9, śruba 14 z głowicą kulistą i tuleja blokująca 15, są wykonane ze stali nierdzewnej.
Zewnętrzne końce palców stykowych 8 są odgięte na zewnątrz, a zatem tworzą razem lejkowatą część końcową wciskowego zespołu stykowego 7. Dzięki temu zapewnia się, że zespół stykowy 7 jest prowadzony w stronę części końcowej 6 również, jeżeli osie wzdłużne elementów stykowych pierwszego 3, drugiego 4 są nieco przemieszczone w bok względem siebie.
Ilość palców stykowych 8 dobrana jest z uwzględnieniem prądu znamionowego przyłączonego urządzenia i obciążalności prądowej palców stykowych 8, która może wynosić, na przykład, 400 A na każdy palec stykowy 8. Jednakowoż konstrukcja wymaga, aby liczba palców stykowych 8 wynosiła co najmniej trzy.
Przykład wykonania urządzenia stykowego według fig. 4 i 5 różni się od opisanego powyżej tym, że obejma nasadkowa 17 składa się z osadzonego centralnie cylindrycznego korpusu 18 z dwoma odstającymi promieniowo kołnierzami końcowymi 19, 20 i jednym kołnierzem środkowym 21. Palce stykowe 8 są zamocowane do obejmy nasadkowej 17 przez przetknięcie ich przez przelotowe otwory 22 rozmieszczone w równych odstępach na obwodzie kołnierza końcowego 19 i unieruchomione w drugim kołnierzu końcowym 20 za pomocą pierścienia zaciskowego 23. Średnica kołnierza środkowego 21 jest dopasowana tak, że po
185 295 zaciśnięciu palców stykowych 8 w obejmie nasadkowej 17, dwa końce palców stykowych 8 są zagięte do wewnątrz w stronę środka drogi prądu pod kątem około 1°. Dzięki temu, osiąga się w przybliżeniu ten sam nacisk niezależnie od usytuowania części końcowych 5, 6 w kierunku wzdłużnym. Kołnierze 19, 20, 21 nie muszą być zintegrowane z korpusem 18, lecz mogą stanowić trzy oddzielne rozmieszczone wzdłuż osi stałe okrągłe tarcze.
Dla zapewnienia, że wciskowy zespół stykowy 7 jest prowadzony w stronę części końcowej 6 również, kiedy elementy stykowe pierwszy 3 i drugi 4 nie są współosiowe względem siebie, zespół stykowy 7 zaopatrzony jest w lejkowatą prowadnicę 24 z tworzywa sztucznego a część końcowa 6 jest zaopatrzona w stożek naprowadzający 25 z materiału elektrycznie izolacyjnego.
Urządzenie stykowe, według wynalazku, znajduje zastosowanie, zwłaszcza przy współpracy z urządzeniem wycofywanym, przez które przy zwarciu przepływa prąd o dużej wartości, na przykład, z wózkowym wyłącznikiem automatycznym.
185 295
ii
185 295
Fig.3
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie stykowe łączące elektrycznie dwie, połączone rozłącznie, sekcje drogi prądu, zawierające elementy stykowe pierwszy i drugi, z których każdy jest przymocowany na stałe do jednej z sekcji drogi prądu, a do pierwszego elementu stykowego jest przymocowany wciskowy zespół stykowy, przy czym pierwszy element stykowy wraz z zespołem stykowym jest w kierunku wzdłużnym umocowany ruchomo pomiędzy położeniem otwarcia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespół stykowy jest odłączony od drugiego elementu stykowego, a położeniem zamknięcia, w którym pierwszy element stykowy poprzez zespół stykowy jest połączony z drugim elementem stykowym, znamienne tym, że każdy element stykowy pierwszy (3) i drugi (4) ma ukształtowaną częściowo kuliście część końcową (5, 6) mającą wypukłe powierzchnie stykowe, a wciskowy zespół stykowy (7) ma co najmniej trzy palce stykowe (8) połączone na stałe obejmą, nasadkową (9,17) odsuniętą od końców palców stykowych (8), przy czym obejma nasadkowa (9, 17) jest z pierwszym elementem stykowym (3) połączona przegubowo, a palce stykowe (8), w położeniu zamknięcia, są w styku z wypukłymi powierzchniami stykowymi części końcowych (5, 6) elementów stykowych pierwszego (3) i drugiego (4).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że palce stykowe (8) są ułożone względem siebie symetrycznie współosiowo.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że palce stykowe (8) są ze sprężystego, nierdzewnego brązu chromowo-cyrkonowego lub brązu berylowego o małej rezystywności.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że część końcowa (5) pierwszego elementu stykowego (3) zawiera umieszczone centralnie wgłębienie, w którym umocowana jest przegubowo kulista głowica, umieszczonej w osi wzdłużnej zespołu stykowego (7), śruby (14) łączącej pierwszy element stykowy (3) z obejmą, nasadkową (9,17).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że obejma nasadkowa (9) stanowi tarczę (10), korzystnie okrągłą, z otaczającą ją częścią krawędziową (11) mającą obwodowe usytuowane przelotowe otwory (12), w których umieszczone są palce stykowe (8), przy czym osie otworów (12) są zbieżne względem płaszczyzny tarczy (10) w kierunku części końcowej (6) drugiego elementu stykowego (4).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1 albo 4, znamienne tym, że obejma nasadkowa (17) zawiera, współosiowy z zespołem stykowym (7), cylindryczny korpus (18) z trzema równoległymi, korzystnie okrągłymi, i odchodzącymi od niego kołnierzami, dwoma końcowymi (19, 20) i jednym środkowym (21), przy czym jeden kołnierz końcowy (19) jest na obwodzie zaopatrzony w rozmieszczone w równych odstępach przelotowe otwory (22), przez które są przewleczone palce stykowe (8), które są do drugiego kołnierza końcowego (20) przymocowane na stałe pierścieniem zaciskowym (23) oraz palce stykowe (8) są dociśnięte do kołnierza środkowego (21) odchylającego oba końce palców stykowych (8) w stronę osi zespołu stykowego (7).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1 albo 4, znamienne tym, że obejmę nasadkową (17) stanowią, zamocowane wzdłuż osi zespołu stykowego (7) i współosiowo z nim, trzy oddzielne, równoległe, korzystnie okrągłe, kołnierze, dwa końcowe (19, 20) i jeden środkowy (21), przy czym palce stykowe (8) są dociśnięte do kołnierza środkowego (21) odchylającego oba końce palców stykowych (8) w stronę osi zespołu stykowego (7).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespół stykowy (7) jest zaopatrzony w lejkowato ukształtowaną prowadnicę (24) umieszczoną na, skierowanym ku drugiemu elementowi stykowemu (4), końcu zespołu stykowego (7).
    185 295
  9. 9. Urządzenie według zastg.l albo 8, znamienne tym, że ezęże końcowa (6) drugiego elementu stykowego (4) jzst na knńcu zaopatrzona w stnżzk naprowadzający (25) z materiału izolującego elektrycznie.
PL97329950A 1996-05-23 1997-05-14 Urządzenie stykowe PL185295B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9601966A SE506601C2 (sv) 1996-05-23 1996-05-23 Kontaktanordning
PCT/SE1997/000792 WO1997044800A1 (en) 1996-05-23 1997-05-14 Contact device

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL329950A1 PL329950A1 (en) 1999-04-26
PL185295B1 true PL185295B1 (pl) 2003-04-30

Family

ID=20402669

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97329950A PL185295B1 (pl) 1996-05-23 1997-05-14 Urządzenie stykowe

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6059577A (pl)
EP (1) EP1012859B1 (pl)
BR (1) BR9709016A (pl)
DE (1) DE69728796T2 (pl)
EA (1) EA001151B1 (pl)
NO (1) NO316829B1 (pl)
PL (1) PL185295B1 (pl)
SE (1) SE506601C2 (pl)
WO (1) WO1997044800A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19803974C1 (de) * 1998-01-23 1999-08-12 Siemens Ag Kontaktanordnung für einen elektrischen Leistungsschalter
EP1231679B1 (de) * 2001-02-09 2004-05-26 Harting Electronics GmbH & Co. KG Steckverbinder bestehend aus Steckbuchse und Steckerteil
FR2864688B1 (fr) * 2003-12-29 2006-02-24 Alstom Organe de contact electrique pour appareillage electrique en moyenne ou haute tension, procede et appareillage correspondants.
US7838787B2 (en) * 2005-04-05 2010-11-23 Bal Seal Engineering Co., Inc. Ball holding, latching and locking applications using radial and axial springs by incorporating electrical conductivity and electrical switchings
US9356374B2 (en) 2013-01-09 2016-05-31 Amphenol Corporation Float adapter for electrical connector
US9735521B2 (en) 2013-01-09 2017-08-15 Amphenol Corporation Float adapter for electrical connector
US9039433B2 (en) * 2013-01-09 2015-05-26 Amphenol Corporation Electrical connector assembly with high float bullet adapter
US8882539B2 (en) 2013-03-14 2014-11-11 Amphenol Corporation Shunt for electrical connector
US20160093963A1 (en) * 2013-04-18 2016-03-31 Fci Americas Technology Llc Electrical connector system
ES2635625T3 (es) * 2013-07-30 2017-10-04 Abb Schweiz Ag Dispositivo de conexión para un aparato conmutador
CN107293438B (zh) * 2016-04-12 2019-09-06 闫淼江 一种高压隔离开关的触头组件及其阴触头
CN107633976B (zh) * 2016-07-19 2019-12-06 闫淼江 高压隔离开关及其断口组件、制造阴触头的方法
EP3933865A1 (en) * 2020-06-30 2022-01-05 ABB Power Grids Switzerland AG Hybrid current path for circuit breakers

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2430270A (en) * 1945-03-21 1947-11-04 Thomas & Betts Corp Electrical swivel disconnector
US3459873A (en) * 1967-02-16 1969-08-05 Gen Electric Shielded connector for movable lines
DE2028177A1 (de) * 1970-06-09 1971-12-16 Voigt & Haeffner Gmbh Kontakttube fur elektrische Schalter
CH572672A5 (en) * 1973-09-13 1976-02-13 Pfisterer Elektrotech Karl Contact socket with tubular insulating housing - has four contacts each formed by looped wire free at one end
DE2441117C3 (de) * 1974-08-28 1979-04-05 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Kontaktvorrichtung
SE501134C2 (sv) * 1992-12-22 1994-11-21 Asea Brown Boveri Fångkontaktanordning och användning av dito vid utdragbar högspänningsapparat
US5730606A (en) * 1996-04-02 1998-03-24 Aries Electronics, Inc. Universal production ball grid array socket
US5766021A (en) * 1996-10-01 1998-06-16 Augat Inc. BGA interconnectors

Also Published As

Publication number Publication date
SE9601966L (sv) 1997-11-24
NO316829B1 (no) 2004-05-24
EP1012859B1 (en) 2004-04-21
DE69728796T2 (de) 2005-04-28
US6059577A (en) 2000-05-09
WO1997044800A1 (en) 1997-11-27
BR9709016A (pt) 1999-08-03
EA199801040A1 (ru) 1999-06-24
SE506601C2 (sv) 1998-01-19
NO985425D0 (no) 1998-11-20
EA001151B1 (ru) 2000-10-30
PL329950A1 (en) 1999-04-26
NO985425L (no) 1998-11-20
EP1012859A1 (en) 2000-06-28
DE69728796D1 (de) 2004-05-27
SE9601966D0 (sv) 1996-05-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL185295B1 (pl) Urządzenie stykowe
KR101531747B1 (ko) 전자의료 디바이스용 소켓 장치
CA2461041C (en) Socket contact with integrally formed arc arresting portion
US7841906B2 (en) Electrical connectors
US5158172A (en) Toggle switch
CN107731580B (zh) 自动转换开关电器及其触头组件
KR20010033843A (ko) 동축 전기 접점 조립체
WO1993019498A1 (en) A contact housing for coupling to a coaxial cable
CA1196960A (en) Miniature electrical probe
US20080053811A1 (en) Ball holding, latching and locking applications using radial and axial springs by incorporating electrical conductivity and electrical switchings
US4111511A (en) High current contact assembly
US5174777A (en) High amperage electrical connectors
KR100502623B1 (ko) 필수적인 스위치 작동 캠을 갖는 커넥터
US7588469B2 (en) Safely separating electrical connecting system
US2709793A (en) Electric connector having jaws to receive a contact blade
JP4255566B2 (ja) 焼損型開閉装置
KR101887994B1 (ko) 전류의 전송 시스템
US6259050B1 (en) Burn-off contact arrangement
JP2002231361A (ja) 電気連結器用接触片組立体
US20220158395A1 (en) Low Passive Intermodulation Connector System
US10971842B2 (en) Loadbreak electrical connector with enhanced safety probe
US5928021A (en) Electrical connector with internal switch and mating connector therefor
US5228560A (en) Electrical contact unit, particularly an electrical switch
EP3893260A1 (en) Coupling system for interrupter-conductor connection in high voltage circuit breakers
US7157652B2 (en) In-line slide switch assembly for hot plugging

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110514