PL183710B1 - Wspornik montażowy - Google Patents

Wspornik montażowy

Info

Publication number
PL183710B1
PL183710B1 PL97322800A PL32280097A PL183710B1 PL 183710 B1 PL183710 B1 PL 183710B1 PL 97322800 A PL97322800 A PL 97322800A PL 32280097 A PL32280097 A PL 32280097A PL 183710 B1 PL183710 B1 PL 183710B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
angle
sheet metal
mounting bracket
leg
metal cover
Prior art date
Application number
PL97322800A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322800A1 (en
Inventor
Hans-Ulrich Günther
Paul Mazura
Volker Haag
Klaus Pfeifer
Klaus-Michael Thalau
Michael Joist
Udo Weiss
Original Assignee
Schroff Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schroff Gmbh filed Critical Schroff Gmbh
Publication of PL322800A1 publication Critical patent/PL322800A1/xx
Publication of PL183710B1 publication Critical patent/PL183710B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K9/00Screening of apparatus or components against electric or magnetic fields
    • H05K9/0007Casings
    • H05K9/0015Gaskets or seals
    • H05K9/0016Gaskets or seals having a spring contact
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus
    • H05K7/02Arrangements of circuit components or wiring on supporting structure
    • H05K7/12Resilient or clamping means for holding component to structure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Shielding Devices Or Components To Electric Or Magnetic Fields (AREA)
  • Mounting Components In General For Electric Apparatus (AREA)
  • Mounting Of Printed Circuit Boards And The Like (AREA)
  • Details Of Aerials (AREA)

Abstract

1.Wspornik montazowy kart wtykowych, wyposazonych w elektryczne i elektroniczne elementy konstrukcyjne, z dwiema równole- glymi sciankami bocznymi, które polaczone sa ze soba za pomoca przynajmniej czterech szyn modulowych, z pokrywa blaszana na jego stro- nie górnej i na jego stronie dolnej, z rzedem otworów na sruby mocujace na górnych i dol- nych obrzezach scianek bocznych z przynajm- niej jednym elementem mocujacym, który umieszczony jest w rzedzie otworów i na któ- rym zamocowana jest pokrywa blaszana, zna- mienny tym, ze elementem mocujacym jest katownik (13) z cienkiej, sprezystej blachy stalowej, który to katownik (13) posiada dwa ramiona (14 i 15), rozwarte pod katem (16) o wartosci ponad dziewiecdziesiat stopni, przy czym pierwsze ramie (14) katownika (13) jest wstawione pomiedzy scianke boczna (2, 3) 1 pokrywe blaszana (11, 12) i posiada obsade (18) na srube mocujaca (19), a sruba mocujaca (19) jest przeprowadzona przez otwór rzedu otworów (10) i wkrecona w obsade (18),...... PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wspornik montażowy kart wtykowych wyposażonych w elektryczne i elektroniczne elementy konstrukcyjne, z dwiema równoległymi ściankami bocznymi, które połączone są ze sobą przynajmniej czterema szynami modułowymi, z pokrywą blaszaną na jego stronie górnej i na jego stronie dolnej, z rzędem otworów na śruby mocujące na górnych i dolnych obrzeżach ścianek bocznych i z co najmniej jednym elementem mocującym, który umieszczony jest w rzędzie otworów i na którym zamocowana jest pokrywa blaszana.
Wynalazek znajduje zastosowanie we wspornikach montażowych różnego rodzaju i różnych wymiarów, które przewidziano do wykorzystania w szafach aparaturowych, obudowach lub stojakach mieszczących elektronikę przemysłową.
Wsporniki montażowe, które podobnie jak rama stojakowa składają się z dwóch ścianek bocznych z przynajmniej czterema, łączącymi je szynami profilowymi, wyposaża się często w górne i dolne pokrywy blaszane dla ochrony zamontowanych w nich elementów konstruk183 710 cyjnych. Pokrywy te stanowią zabezpieczenie przede wszystkim przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu i eksploatacji, ale mogą jednocześnie służyć do ekranowania. Spełniając te funkcje stanowią one zaporę dla emitowanych i odbieranych zakłóceń o wysokiej częstotliwości. Tak wiec pokrywy blaszane muszą mieć nie tylko dostateczną wytrzymałość mechaniczną i niezawodne połączenie ze ściankami bocznymi, ale powinny mieć też dobrą przewodność elektryczną na styku z dwiema ściankami bocznymi.
Połączenie elektryczne pokryw blaszanych i szyn modułowych we wspornikach montażowych opisano na przykład w niemieckim opisie nr 42 23 322 firmy zgłaszającej. Zrealizowano je za pomocą listew brzegowych pokryw blaszanych, wchodzących w, zaopatrzone w elementy sprężyste, korytka wzdłużne szyn modułowych.
Jednakże dotychczas, pokrywy blaszane mocuje się na ściankach bocznych po prostu za pomocą połączeń śrubowych, do czego potrzebne jest boczne zagięcie tych pokryw i zaopatrzenie ich w gwinty na śruby mocujące. Przy tym, podczas montażu i pod działaniem ciepła, powstaje niebezpieczeństwo skrzywienia pokrywy albo naprężenia lub wygięcia ścianki bocznej. Wadą takiego sposobu mocowania jeść również to, że musi istnieć wiele wariantów pokryw blaszanych dostosowanych do różnych możliwości montażu szyn modułowych. Szyny modułowe można przestawić później w inną pozycję tylko po zdjęciu fragmentu listew brzegowych. Z powodu odstępów miedzy punktami zamocowania osadzonych szeregowo śrub mocujących, można uzyskać dobre ekranowanie względem wysokiej częstotliwości tylko za pomocą dużej ilości śrub.
Znane jest z opisu patentu europejskiego nr 0 453 668 mocowanie pokryw blaszanych na ściankach bocznych za pomocą podpórek, przy czym płytkowe podpórki mocuje się najpierw śrubami na obrzeżach ścianek bocznych i następnie łączy się dziurkowane na obrzeżu osłony z podpórkami, wykorzystując sprężyny przytrzymujące i śruby mocujące. Taki sposób montażu jest materiało- i pracochłonny; nie przewidziano uszczelnienia względem wysokiej częstotliwości szczelin wzdłużnych miedzy ściankami bocznymi i osłonami.
Ponadto, znany jest wspornik montażowy, w którym przewodzące sprężyny stykowe o przekroju esowym stanowią niskooporowe połączenie pomiędzy metalowymi, połączonymi ze sobą szynami, modułowymi ściankami bocznymi z aluminium i górną lub dolną pokrywą blaszaną. Boczne końce tych pokryw są zagięte pod kątem prostym i są obejmowane przez korytkową połówkę sprężyn stykowych, natomiast drugie połówki, otwarte w przeciwnym kierunku, przylegają sprężyście do obrzeży ścianek bocznych. Wprawdzie za pomocą nasadzanych sprężyn stykowych uzyskuje się dobre ekranowanie szczeliny, miedzy pokrywami blaszanymi i ściankami bocznymi względem wysokiej częstotliwości, jednak brak jest mechanicznego połączenia między blachami i ściankami.
Listwy stykowe lub sprężyny stykowe do zabezpieczających przed promieniowaniem zakłócającym połączeń, stykających się ze sobą metalowych elementów solankowych, znane są w różnych odmianach realizacji (DE 94 01 533 Ul i DE 90 03 209 Ul).
Celem wynalazku jest takie ukształtowanie elementu mocującego pokrywy blaszane na ściankach bocznych wsporników montażowych, aby można było stworzyć małymi środkami technicznymi szybko montowane, niedrogie, przylegające wewnętrznie połączenie, które dla występujących tu zakresów częstotliwości zapewnia wystarczająco dobre ekranowanie szczeliny miedzy elementami konstrukcyjnymi względem wysokiej częstotliwości, jest w stanie kompensować tolerancje produkcyjne i łączy mechanicznie części.
Wspornik montażowy według wynalazku charakteryzuje się tym, że elementem mocującym jest kątownik z cienkiej, sprężystej blachy stalowej, mający dwa ramiona stopni, przy czym pierwsze ramie kątownika wstawione jest miedzy ściankę boczną i pokrywę blaszaną 1 posiada obsadę śruby mocującej, a śruba mocująca przechodzi przez otwór rzędu otworów i jest wkręcona w jej obsadę, zaś drugie ramię kątownika ma przynajmniej jedną wykrawaną w tym ramieniu, przylgę dla pokrywy blaszanej i to drugie ramię wraz z przylgą tworzy ceową, sprężystą klamrę, tak że klamra ta służy do uchwycenia pokrywy blaszanej stykającej się ze ścianką boczną.
Korzystnie, wspornik montażowy ma obsadę śrubowa w postaci wykrawanego i wytłaczanego otworu.
183 710
Korzystnie, pierwsze ramię kątownika ma zagięcie skierowane ku drugiemu ramieniu kątownika.
Korzystnie, wspornik montażowy po stronie czołowej kątownika ma uformowany segment kątownikowy z dwoma ramionami, z których jedno ma podpórkę dla pokrywy blaszanej, a drugie ramię tworzy z podpórką sprężyste, ceowe gniazdo na pokrywę blaszana, przy czym zwłaszcza ramię segmentu kątownikowego ma na swojej stronie zewnętrznej wzgórek stykowy.
Korzystnie, jedno ramię segmentu kątownikowego ma zagięcie w kierunku drugiego ramienia.
Korzystnie, wspornik pomiędzy kątownikiem i segmentem kątownikowym ma miejsce zadanego przełomu, a kilka kątowników powiązanych z kilkoma segmentami kątownikowymi tworzy taśmę.
Podczas montażu, kilka z proponowanych elementów mocujących nasuwa się po obu stronach pokrywy blaszanej w te miejsca na obrzeżu, które nie są zastrzeżone dla szyn modułowych. Następnie wpuszcza się pokrywę blaszaną pomiędzy ścianki boczne i przykręca się elementy mocujące. Wykonuje się przy tym niewiele manipulacji.
Uproszczeniem produkcji jest to, że za obsadę śruby służy otwór wykonany w operacji wykrawania i wytłaczania.
Zagięcie pierwszego ramienia kątownika w kierunku drugiego ramienia kątownika, ułatwia wstawianie pokryw blaszanych, wyposażonych w elementy mocujące, ponieważ skos zagięcia przeprowadza pierwsze ramię kątownika do krawędzi wewnętrznych ścianek bocznych.
W przypadku gdy, po stronach czołowych kątownika, ukształtowane są segmentami kątownikowymi z dwoma ramionami, z których jedno ma podpórkę pokrywy blaszanej, a drugie ramię tworzy z tą podpórką sprężyste, ceowe gniazdo dla pokrywy blaszanej, segment ten służy do przedłużenia elementów mocujących bez potrzeby dodatkowego przykręcania do ścianki bocznej, przy czym poszerza się ekranowanie szczeliny pomiędzy pokrywą i ścianką boczną względem wysokiej częstotliwości.
Wzgórek stykowy ramienia segmentu kątownikowego po jego stronie zewnętrznej poprawia styczność ze ścianką boczną.
Jeżeli ramię segmentu kątownikowego ma wygięcie w kierunku drugiego ramienia, to wygięcie to ułatwia wstawienie pokrywy blaszanej, tak samo jak zagięcie pierwszego ramienia elementu mocującego.
Miejsce zadanego przełomu pomiędzy kątownikiem i segmentem kątownikowym ułatwia odłamanie segmentu, gdy cześć ta nie jest potrzebna.
Celem umożliwienia racjonalnego wytwarzania i łatwego dopasowania do różnych okoliczności w różnych wspornikach montażowych kilka kątowników powiązanych z kilkoma segmentami kątownikowymi tworzy jedna taśmę.
Wynalazek zostanie objaśniony bliżej na podstawie przykładu uwidocznionego na dołączonym rysunku, którego kolejne figury przedstawiają: fig. 1 - przekrój pionowy wspornika montażowego, w pomniejszeniu, widziany z tyłu; fig. 2 - prawy, górny, zakreślony kółkiem narożnik wspornika montażowego według fig. 1, z jego elementami narysowanymi w położeniu rozstrzelonym; fig. 3 - kątownik w przekroju, w dużym powiększeniu; fig. 4 - początek taśmy z kątownikiem i dwoma dołączonymi segmentami kątownikowymi, w widoku z boku; fig. 5 - taśmę według fig. 4, widzianą z góry; fig. 6 - taśmę według fig. 4 i 5, przedstawioną perspektywicznie z jednej strony; fig. 7 - taśmę według fig. 4 i 5, przedstawioną również perspektywicznie, widzianą z drugiej strony.
Przedstawiony schematycznie na fig. 1 w przekroju pionowym wspornik montażowy 1 służy do pomieszczenia (nie pokazanych na rysunku) kart wtykowych, z których każda ma wyposażoną w elementy elektryczne i elektroniczne płytkę drukowaną, na której osadzona jest płytka czołowa.
Wspornik montażowy 1 ma dwie, ustawione równolegle, ścianki boczne 2 i 3 z blachy aluminiowej oraz cztery profilowane szyny aluminiowe, z których widać przednią górną i przednią dolną szynę modułową 4 i 5. Boczne ścianki 2 i 3 wyposażone są w kołnierze mo183 710 cujące 6, które mają otwory gwintowane, umożliwiające mocowanie wspornika montażowego 1 w szafie aparaturowej lub na ramie stojakowej.
Boczne ścianki 2 i 3 przykręcono (nie pokazanymi na rysunku) śrubami do szyn modułowych 4 i 5 i w tym celu na górnych, i dolnych obrzeżach 8 i 9 ścianek bocznych 2 i 3 przewidziano rzędy otworów 10.
Do zaniknięcia wspornika montażowego 1 służą dwie pokrywy blaszane 11 i 12, które zamocowane są rozłącznie na stronie górnej i stronie dolnej.
Do zamocowania obu pokryw blaszanych 11 i 12 służą elementy mocujące, umieszczone w rzędach otworów 10, na których odpowiednia pokrywa 11 lub 12 utrzymywana jest swoim obrzeżem.
Elementy mocujące łączą pokrywy blaszane 11 i 12, zarówno mechanicznie jak i elektrycznie, ze ściankami bocznymi 2 i 3. W przypadku tych elementów mocujących chodzi o kątowniki 13 z cienkiej, sprężystej blachy stalowej, korzystnie ze stali chromo-niklowej, które wytwarza się, wykonując pewną ilość kolejnych operacji wykrawania i wytłaczania.
Każdy kątownik 13 - porównaj fig. 3 - posiada pierwsze ramię 14 i drugie ramię 15. Oba te ramiona 14, 15 zawierają kąt 16 o wartości dziewięćdziesięciu stopni (lub nieco więcej). Przy tym pierwsze ramię 14 ma zagięcie 17 w kierunku drugiego ramienia 15 i tworzy z pierwszym ramieniem 14 kąt rozwarty o wartości około sto siedemdziesiąt pięć stopni.
Po zamontowaniu pokrywy blaszanej 11,12 pierwsze ramie kątownikowe 14 jest wstawione miedzy daną pokrywę 11 lub 12 i przyległą ściankę boczną 2 lub 3. Ramię to ma obsadę gwintowaną 13 na śrubę mocującą 19, którą przeprowadza się z zewnątrz przez otwór rzędu 10 i wkręca się w obsadę 18. W przypadku obsady 18 chodzi o wykrawany otwór z dwoma wycięciami brzegowymi, którego obrzeżom nadano przez wytłaczanie postać gwintu, mającego dwa połówkowe zwoje - por. fig. 4, 6 i 7. Obsadą 18 może być też płaska nakrętka śrubowa.
Drugie ramię kątownikowe 15 ma dwie przylgi 20 dla odpowiedniej pokrywy blaszanej 11 lub 12, które wykonano przez wykrawanie drugiego kątownika 15. Przylgi 20 wraz z drugim ramieniem 15 tworzą dwie ceowe, sprężyste klamry 21, które służą do uchwycenia obrzeża odpowiedniej pokrywy 11 lub 12 stykającej się z daną ścianką boczną 2 lub 3. Skos wejściowy 22 ułatwia wsuniecie pokrywy 11, 12 w klamry 21.
Po jednej stronie czołowej kątownika 13 uformowano segment kątownikowy 23, który ma dwa ramiona 24, 25, które zawierają miedzy sobą kąt dziewięćdziesiąt stopni lub nieco więcej. Na ramieniu 24 wystaje do wewnątrz podpórka 26, która z drugim ramieniem 25 tworzy sprężyste, ceowe gniazdo 27 na obrzeże pokrywy blaszanej 11 lub 12.
Ramię 24 ma, po stronie zewnętrznej, wytłoczony wzgórek stykowy 28, który po zamontowaniu pokrywy blaszanej 11, 12 dociska sprężyście do strony wewnętrznej danej ścianki bocznej 2 lub 3 wskutek kątowego ustawienia obu ramion 24 i 25 segment kątownikowy 23.
Między kątownikiem 13 i segmentem kątownikowym 23 przewidziano wytłoczone miejsce zadanego przełomu 29.
Ramię 24 segmentu 23 ma zagięcie 30 w kierunku drugiego ramienia 25.
Przy segmencie kątownikowym 23 uformowano następny, odpowiadający mu segment kątownikowy 31, z którym łączy się następny kątownik 32, który jest identyczny z kątownikiem 13. Klika kątowników 13, 32 i kilka segmentów kątownikowych 23 i 31 połączono ze sobą w taśmę poprzez miejsca zadanego przełomu 29.
183 710
20 Fig. 4
Fig. 5
183 710
Fig. 6
Fig. 7
183 710
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wspornik montażowy kart wtykowych, wyposażonych w elektryczne i elektroniczne elementy konstrukcyjne, z dwiema równoległymi ściankami bocznymi, które połączone są ze sobą za pomocą przynajmniej czterech szyn modułowych, z pokrywa blaszaną na jego stronie górnej i na jego stronie dolnej, z rzędem otworów na śruby mocujące na górnych i dolnych obrzeżach ścianek bocznych z przynajmniej jednym elementem mocującym, który umieszczony jest w rzędzie otworów i na którym zamocowana jest pokrywa blaszana, znamienny tym, że elementem mocującym jest kątownik (13) z cienkiej, sprężystej blachy stalowej, który to kątownik (13) posiada dwa ramiona (14 i 15), rozwarte pod katem (16) o wartości ponad dziewięćdziesiąt stopni, przy czym pierwsze ramię (14) kątownika (13) jest wstawione pomiędzy ściankę boczną (2, 3) i pokrywę blaszaną (11, 12) i posiada obsadę (18) na śrubę mocującą (19), a śruba mocująca (19) jest przeprowadzona przez otwór rzędu otworów (10) i wkręcona w obsadę (18), zaś drugie ramię (15) ma przynajmniej jedną wykrojoną w tym ramieniu przylgę (20) dla pokrywy blaszanej (11, 12) i drugie ramię (15), które tworzy wraz z przylgą (20) ceową, sprężystą klamrę (21), do uchwycenia pokrywy blaszanej (11, 12) stykającej się ze ścianką boczną (2,3).
  2. 2. Wspornik montażowy według zastrz. 1, znamienny tym, że ma obsadę śrubową (18) w postaci wykrawanego i wytłaczanego otworu.
  3. 3. Wspornik montażowy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pierwsze ramię (14) kątownika ma zagięcie (17) skierowane ku drugiemu ramieniu (15) kątownika.
  4. 4. Wspornik montażowy według zastrz. 1, znamienny tym, że po stronie czołowej kątownika (13) ma uformowany segment kątownikowy (23) z dwoma ramionami (24 i 25), z których jedno (24) ma podpórkę (26) dla pokrywy blaszanej (11, 12), a drugie ramię (25) tworzy z podpórką (26) sprężyste, ceowe gniazdo (27) na pokrywę blaszaną (11,12).
  5. 5. Wspornik montażowy według zastrz. 4, znamienny tym, że ramię (24) segmentu kątownikowego (23) ma na swojej stronie zewnętrznej wzgórek stykowy (28).
  6. 6. Wspornik montażowy według zastrz. 4 albo 5, znamienny tym, że jedno ramię (24) segmentu kątownikowego (23) ma zagięcie (30) w kierunku drugiego ramienia (25).
  7. 7. Wspornik montażowy według zastrz. 4, znamienny tym, że pomiędzy kątownikiem (13) i segmentem kątownikowym (23) ma miejsce zadanego przełomu (29).
  8. 8. Wspornik montażowy według zastrz. 4, znamienny tym, że kilka kątowników (13 i 31) powiązanych z kilkoma segmentami kątownikowymi (23 i 30) tworzy taśmę.
PL97322800A 1996-10-25 1997-10-23 Wspornik montażowy PL183710B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19644418A DE19644418C5 (de) 1996-10-25 1996-10-25 Baugruppenträger

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322800A1 PL322800A1 (en) 1998-04-27
PL183710B1 true PL183710B1 (pl) 2002-07-31

Family

ID=7809995

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97322800A PL183710B1 (pl) 1996-10-25 1997-10-23 Wspornik montażowy

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0838986B1 (pl)
JP (1) JP2866638B2 (pl)
KR (1) KR100286397B1 (pl)
AU (1) AU698965B2 (pl)
CA (1) CA2218441C (pl)
CZ (1) CZ285189B6 (pl)
DE (1) DE19644418C5 (pl)
ID (1) ID18686A (pl)
MY (1) MY132643A (pl)
PL (1) PL183710B1 (pl)
SG (1) SG53108A1 (pl)
TW (1) TW417941U (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SK282503B6 (sk) 1998-04-03 2002-10-08 Jozef �Ervenko Príchytka plošných materiálov
DE19817089C1 (de) * 1998-04-17 1999-08-19 Schroff Gmbh Baugruppenträger
EP1121841B1 (de) * 1998-10-01 2003-05-14 Rittal Electronic Systems GmbH & Co. KG Vorrichtung zur aufnahme von elektrischen flachbaugruppen, insbesondere baugruppenträger
DE29817536U1 (de) * 1998-10-01 1999-11-25 Siemens AG, 80333 München Vorrichtung zur Aufnahme von elektrischen Flachbaugruppen, insbesondere Baugruppenträger
DE29819941U1 (de) * 1998-11-07 2000-03-23 AEG Intermas GmbH, 64546 Mörfelden-Walldorf Baugruppenträger
DE102019204704A1 (de) * 2019-04-02 2020-10-08 Te Connectivity Germany Gmbh Aufwickelbarer Stanzstreifen mit erhöhter Flexibilität

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9003209U1 (de) * 1990-03-19 1991-07-18 Siemens Nixdorf Informationssysteme AG, 4790 Paderborn Kontaktleiste für eine störstrahlungsdichte Verbindung benachbarter metallischer Wandelemente
DE59001864D1 (de) * 1990-04-24 1993-07-29 Loh Kg Rittal Werk Baugruppentraeger.
DE4110800C1 (pl) * 1991-04-04 1992-07-23 Schroff Gmbh, 7541 Straubenhardt, De
DE9209519U1 (de) * 1992-07-16 1992-08-27 Schroff Gmbh, 7541 Straubenhardt HF-dichter Baugruppenträger
DE4223322C1 (pl) * 1992-07-16 1993-07-29 Schroff Gmbh, 7541 Straubenhardt, De
DE4237447A1 (de) * 1992-11-06 1994-05-11 Licentia Gmbh Baugruppenträger
DE9401533U1 (de) * 1994-01-27 1994-04-07 Detewe-Deutsche Telephonwerke Ag & Co, 10997 Berlin Kontaktfeder für die Massekontaktierung zwischen Steckbaugruppen und Baugruppenträger
US5506751A (en) * 1994-10-26 1996-04-09 Chatel; Louis R. Extruded card cage
DE19644419C1 (de) * 1996-10-25 1997-11-27 Schroff Gmbh Baugruppenträger
EP0986092B1 (en) * 1996-11-06 2003-02-19 Hamamatsu Photonics K.K. Electron multiplier

Also Published As

Publication number Publication date
CA2218441A1 (en) 1998-04-25
MY132643A (en) 2007-10-31
DE19644418C1 (de) 1998-01-15
ID18686A (id) 1998-04-30
CA2218441C (en) 2001-08-07
KR100286397B1 (ko) 2001-04-16
EP0838986A2 (de) 1998-04-29
KR19980033118A (ko) 1998-07-25
DE19644418C5 (de) 2004-10-28
AU4285097A (en) 1998-05-21
EP0838986B1 (de) 1999-12-01
CZ341997A3 (cs) 1998-05-13
JPH10135662A (ja) 1998-05-22
AU698965B2 (en) 1998-11-12
CZ285189B6 (cs) 1999-06-16
TW417941U (en) 2001-01-01
JP2866638B2 (ja) 1999-03-08
SG53108A1 (en) 1998-09-28
PL322800A1 (en) 1998-04-27
EP0838986A3 (en) 1998-06-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6070957A (en) Device for fastening a support rail on frame legs and mounting panels of a switchgear cabinet
JP2609796B2 (ja) 高周波遮蔽アセンブリ支持体
RU2701384C1 (ru) Держатель панели для крепления панели к каркасу распределительного шкафа и распределительный шкаф
WO2010053836A2 (en) Bracket and method of mounting an object in a rack using same
JPH06500434A (ja) 閉じられたケーシングのトラフとカバーとを接点接触させるための装置
US6043991A (en) Card panel having a bracket with integrally formed track for an EMI reduction spring
US20110094791A1 (en) Fixing device for shield can
PL183710B1 (pl) Wspornik montażowy
US4398647A (en) Temporary mounting means for multiple outlet strip
US9472866B1 (en) Grounding clip having a planar central panel with two legs each with a flange
US8511627B2 (en) Apparatus for arranging and fastening electrical units in particular in a switchgear cabinet, and a fitting system with such an apparatus
KR100286395B1 (ko) 모듈지지구조체
TW201311117A (zh) 電子設備及其擴展卡固定裝置
JP2005536058A (ja) カード案内装置およびシャシに対して回路基板を案内するために使用する方法
JPH0856089A (ja) 無線周波数干渉ガスケット
RU2398330C2 (ru) Узел раздвижной полки для электрического шкафа
EP1346614A1 (en) Guide and support structure
KR100286396B1 (ko) 밀폐모듈지지구조체
PL190187B1 (pl) Kaseta modułowego systemu elektronicznych paneli montażowych
EP1064709B1 (de) Wandbefestigtes installationsgehäuse
JP2001511947A (ja) 電気的平形モジュール用のしゃ蔽形モジュールラック
CN218313619U (zh) 消毒灯组件及配送机器人
US3279727A (en) Fastening device and assembly
JP3805380B2 (ja) 電磁遮へいハウジング
JP6906315B2 (ja) 電源装置及び照明装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051023