PL181857B1 - Urzadzenie do stosowania przezskórnej elektroterapii u ludzi PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do stosowania przezskórnej elektroterapii u ludzi PL PL PL

Info

Publication number
PL181857B1
PL181857B1 PL97328434A PL32843497A PL181857B1 PL 181857 B1 PL181857 B1 PL 181857B1 PL 97328434 A PL97328434 A PL 97328434A PL 32843497 A PL32843497 A PL 32843497A PL 181857 B1 PL181857 B1 PL 181857B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
conductive
generator
parts
patient
conductive parts
Prior art date
Application number
PL97328434A
Other languages
English (en)
Other versions
PL328434A1 (en
Inventor
Massimo M Maida
Original Assignee
Innuendo Srl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Innuendo Srl filed Critical Innuendo Srl
Publication of PL328434A1 publication Critical patent/PL328434A1/xx
Publication of PL181857B1 publication Critical patent/PL181857B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61NELECTROTHERAPY; MAGNETOTHERAPY; RADIATION THERAPY; ULTRASOUND THERAPY
    • A61N1/00Electrotherapy; Circuits therefor
    • A61N1/02Details
    • A61N1/04Electrodes
    • A61N1/0404Electrodes for external use
    • A61N1/0472Structure-related aspects
    • A61N1/0484Garment electrodes worn by the patient
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61NELECTROTHERAPY; MAGNETOTHERAPY; RADIATION THERAPY; ULTRASOUND THERAPY
    • A61N1/00Electrotherapy; Circuits therefor
    • A61N1/18Applying electric currents by contact electrodes
    • A61N1/32Applying electric currents by contact electrodes alternating or intermittent currents
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61NELECTROTHERAPY; MAGNETOTHERAPY; RADIATION THERAPY; ULTRASOUND THERAPY
    • A61N1/00Electrotherapy; Circuits therefor
    • A61N1/18Applying electric currents by contact electrodes
    • A61N1/32Applying electric currents by contact electrodes alternating or intermittent currents
    • A61N1/328Applying electric currents by contact electrodes alternating or intermittent currents for improving the appearance of the skin, e.g. facial toning or wrinkle treatment

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Radiology & Medical Imaging (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
  • Plastic & Reconstructive Surgery (AREA)
  • Electrotherapy Devices (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do przeprowadzania przez- skórnej terapii, zawierajace impulsowy generator pradu i powloke, zwlaszcza z tkaniny, dostoso- wana do noszenia przez pacjenta, i zawierajaca zespól przewodzacy prad do skóry pacjenta, zna- mienne tym, ze zespól przewodzacy prad zawiera zestaw oddzielnych czesci przewodzacych (13, 1 4 , 15) usytuowanych w powloce (11) i usytuo- wane pomiedzy czesciami przewodzacymi (13, 14, 15) i polaczone z nimi czesci izolujace (16), przy czym czesci przewodzace maja paski laczace (17, 18, 19), które sa polaczone z generatorem pradu (12) za posrednictwem przewodów laczacych (20, 21, 22). Fig 1 PL PL PL

Description

Do leczenia pacj entów z tych patologii stosowane j est obecnie kilka różnych sposobów leczenia, a różnice między nimi oparte są na wykorzystywanych zasadach działania. Jeden z tych sposobów leczenia jest reprezentowany przez elektrolipolizę. Polega ona na wytwarzaniu zlokalizowanego pola elektrycznego, zazwyczaj przez wprowadzenie w skórę elektrod w kształcie igły. Przepływ prądu elektrycznego przez masę objętą przez cellulitis powoduje lokalny wzrost wytwarzania substancji zdolnych do wzmagania usuwania tłuszczów z wnętrza komórek.
Inny sposób leczenia stanowi jontoforeza wykorzystująca zasadę migracji jonów z obszaru pola elektrycznego prądu o małym natężeniu, aby spowodować penetrację leków i składników aktywnych aż do najgłębszych warstw skóry przez naczynia włosowate, gruczoły potowe i mieszki włosowe. Pole elektryczne jest stosowane lokalnie za pomocą płytek elektrodowych, zawiniętych w gąbczasty materiał nasycony wodnym roztworem wybranego leku. Opis patentowy FR-2 502 015 A ujawnia sposób leczenia za pomocąjontoforezy. Jontoforezajest w zasadzie stosowana jako rozwiązanie alternatywne dla mezoterapii, która w przeciwieństwie do jontoforezy polega na wykonywaniu wielokrotnych mikroinjekcji specyficznego leku do masy objętej przez cellulitis. Jontoforezie często towarzyszy faza leczenia zapewniająca stosowanie, za pomocą
181 857 wspomnianych elektrod, tak zwanych fal Koltza, które penetrują głęboko do mięśni powodując ich samorzutne skurcze i tym samym wykonując pewnego rodzaju bierne ćwiczenie.
Urządzenie do przeprowadzania tych sposobów leczenia może być w rodzaj u uj awnionego w opisie patentowym EP 0128103 A, w którym wiele małych, dobrze umiejscowionych elektrod jest umieszczonych na powierzchni nieprzewodzącej części garderoby, doprowadzając prąd do ciała w zasadniczo punktowych obszarach.
Innym sposobem leczenia cellulitisu jest ultradźwiękowa hydrolipoliza wykorzystująca szczególne sondy w kształcie igieł wprowadzanych w powierzchnię skóry dla wykorzystania zjawiska rozkładu tłuszczów przez fale ultradźwiękowe.
Dalsze sposoby leczenia cellulitisu są znane z opisu patentowego FR 1541165 A. Sposoby te wykorzystują pola magnetyczne wytwarzane przez statyczną elektryczność ciała człowieka, krążącą wzdłuż obwodów elektrycznych w jakie wyposażona jest cześć garderoby.
Jest oczywiste, że podczas niektórych z powyższych sposobów leczenia (elektrolipoliza, mezoterapia, ultradźwiękowa hydrolipoliza) mogą wystąpić mikrourazy spowodowane przez penetrację igieł do wnętrza skóry, w szczególności w przypadku wrażliwej skóry z kruchymi i położonymi blisko powierzchni naczyniami włosowatymi.
Dodatkowo, w znanym stanie techniki elektroterapeutyczne sposoby leczenia musza być przeprowadzane przez personel medyczny w kwalifikowanych ośrodkach.
Ponieważ dla osiągnięcia dobrych wyników niezbędne jest wiele sesji rozłożonych w czasie, wprowadza to tę niedogodność, że pacjent musi każdorazowo udać się do miejsca sesji, aby poddać się leczeniu, co powoduje czasowe przerwy wjego/jej działalności zawodowej. Z drugiej strony samodzielne stosowanie tych sposobów leczenia jest trudne do wykonania z powodu zrozumiałych trudności napotykanych przez pacjenta przy przygotowaniu i umieszczeniu obwodu wytwarzającego pole elektryczne, w szczególności w przypadku, w którym elektrody stanowią igły.
Należy również zauważyć, że takie sesje są zazwyczaj kosztowne, a więc długo trwająca terapia pociąga za sobą bardzo wysoki całkowity koszt ponoszony przez pacjenta.
Celem niniejszego wynalazkujest wyeliminowanie wspomnianych wyżej wad przez opracowanie urządzenia umożliwiającego pacjentowi zastosowanie przezskórnej elektroterapii bez udziału personelu medycznego i bez jakiejkolwiek konieczności zwracania się do kwalifikowanych ośrodków.
Ponadto, celem wynalazku jest dostarczenie urządzenia umożliwiającego wyeliminowanie mikrourazów i pęknięć naczyń włosowatych spowodowanych penetracjąigły w głąb skóry.
Według wynalazku, urządzenie do przeprowadzania przezskórnej terapii, zawierające impulsowy generator prądu i powłokę, zwłaszcza z tkaniny, dostosowaną do noszenia przez pacjenta, i zawierającą zespół przewodzący prąd do skóry pacjenta, charakteryzuje się tym, ze zespół przewodzący prąd zawiera zestaw oddzielnych części przewodzących usytuowanych w powłoce i usytuowane pomiędzy częściami przewodzącymi i połączone z nimi części izolujące, przy czym części przewodzące mająpaski łączące, które sąpołączone z generatorem prądu za pośrednictwwem przewodów łączących.
Części przewodzące zawierają tkaninę z przędzy bawełnianej z tekstylnymi włóknami i metalowym drutem.
Jedna cześć przewodzącajest usytuowana w obszarze powłoki do pokrywania talii pacjenta, a dwie części przewodzące sąusytuowane w obszarach powłoki do pokrywania ud pacj enta.
Części przewodzące i części izolujące są na zewnątrz pokryte elastyczną, izolującą warstwą powlekającą
Generator prądu urządzenia jest generatorem prądów elektrycznych z poprzeczną falą elektrycznątypu TE wytwarzających pola elektryczne między częściami przewodzącymi powłoki.
Generator prądu korzystnie jest generatorem wytwarzającym poprzeczną falę elektryczną typu TE z serii przemiennych impulsów o odstępach czasowych 15 milisekund, o maksymalnych wartościach napięcia ± 80 woltów i o czasie trwania każdego impulsu 1 milisekunda, przy każdej serii złożonej z czterech dodatnich/ujemnych impulsów.
181 857
Generator prądu zawiera zespół przełączający selektywnego łączenia części przewodzących z generatorem prądu.
Urządzenie według niniejszego wynalazku, ponieważ może być osobiście noszone przez pacjenta, umożliwia leczenie stałe w czasie, dając przy niższych kosztach ogólnych lepsze wyniki w porównaniu ze stosowaniem serii pojedynczych sekcji. Dodatkowo, ponieważ cellulitis jest patologią, która z czasem może się z łatwością odnawiać, urządzenie według niniejszego wynalazku może być wielokrotnie używane przy okazji kolejnych cykli zastosowań terapeutycznych, które pacjent będzie chętny przeprowadzić, ponieważ wszystkie niedogodności i poświęcenia związane z leczeniem w specjalizowanych ośrodkach są wyeliminowane.
Urządzenie według niniejszego wynalazku, przez wytworzenie odpowiednich pól elektrycznych między określonymi z góry, oddzielnymi częściami powłoki, umożliwia zastosowanie typowych dla elektrolipolizy sposobów leczenia przez pobudzanie krążenia krwi i wytwarzanie danych substancji ciała, nie wykluczając możliwości zastosowania jej do wprowadzania przez skórę leków i składników aktywnych w leczeniu jontoforezą.
Rozwiązane są również problemy z poprzedniego stanu techniki związane z trudnością w dogodnym umiejscowieniu elektrod przez osoby niewprawione.
Zasadnicza przewaga niniejszego wynalazku jest reprezentowana przez fakt, że pacjent jest w stanie automatycznie umieścić przewodzące obszary elektrodowe we właściwy sposób jedynie ubierając się w tę cześć garderoby. Z powyższych powodów każda możliwość nieprawidłowego umieszczenia jest wykluczona i nie są wymagane od pacjenta żadne zdolności, ani szczególne przygotowanie, które z drugiej strony są potrzebne przy umieszczaniu swobodnych elektrod na ciele człowieka, jak to zapewnia znany stan techniki.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z przodu w rzucie pionowym urządzenia według niniejszego wynalazku; fig. 2 - widok urządzenia z fig. 1 w rzucie pionowym od prawnego boku; fig. 3 - urządzenie w przekroju wzdłuż linii III-III z fig. 2; fig. 4 - wykres pokazujący przykład kształtu fali prądu elektrycznego, jaka może być wykorzystana w urządzeniu według niniejszego wynalazku.
Urządzenie 10 do przeprowadzania przezskórnych elektroterapii jest pokazane na fig. 1 i fig. 2. Zawiera ono powłokę 11, która w przedstawionym przykładzie jest częścią garderoby, którajest przystosowana do noszenia przez pacjenta oraz generator prądu 12. W tym przykładzie wykonania powłoka 11 jest pokazana w postaci przystosowanej do pokrycia brzucha, pośladków i ud pacjenta przez ich elastyczne owinięcie w celu bezpośredniego leczenia tych części ciała człowieka.
Według wynalazku powłoka 11 zawiera wiele oddzielnych części przewodzących 13,14 i 15 posiadających właściwości, odpowiednio, elektrycznego przewodnictwa i elektrycznej izolacji. W odniesieniu do korzystnego przykładu wykonania urządzenia pokazanego na rysunku, części przewodzące 13,14 i 15 są rozmieszczone, odpowiednio, w okolicy talii (pas powłoki 11 w postaci części garderoby) i ud (nogawki powłoki 11 w postaci części garderoby) pacjenta. Części izolujące 16 są usytuowane pomiędzy częściami przewodzącymi 13,14 i 15 i oddzielają od siebie poszczególne części przewodzące 13, 14 i 15.
W opisanym tu przykładzie pokazane są trzy części przewodzące 13,14 i 15. Jednakże dla szczególnych wymagań powłoka 11 korzystnie ma różną liczbę części przewodzących, rozmieszczonych według różnych konfiguracji. Przy częściach przewodzących 13,14 i 15 znajdująsię paski łączące 17,18 i 19, które są zamocowane za pomocą przylepnej warstwy do powłoki 11 lub przyszyte. Paski łączące 17,18 i 19 sąpołączone z generatorem prądu 12 przez odpowiednie zaciski i przewody łączące 20, 21 i 22.
Części izolujące 16 korzystnie są wykonane ze zwykłej nieprzewodzącej tkaniny, takiej jak bawełna. Części przewodzące 13, 14 i 15 są wykonane korzystnie z przędzy składającej się z tekstylnych włókien i metalowego drutu.
Paski łączące 17,18 i 19 korzystnie rozciągająsię wzdłuż przewodzącej tkaniny (jak pokazano liniąprzerywaną na fig. 1) tak, że zapewnia się dobre połączenie elektryczne z przewodzącą tkaniną części przewodzących 13,14 i 15 tworzących elektrody. Jest zatem również zapewniona
181 857 dobra równomierność potencjału powierzchni każdej elektrody, unikając tym samym przerw elektrycznych spowodowanych przez szwy, pęknięcia lub oczka w przewodzącej tkaninie.
Użycie przewodzącej tkaniny jest z pewnością korzystne również z powodu jej strukturalnego podobieństwa z nieprzewodzącą tkaniną, z którą jest połączona w celu otrzymania całej powłoki 11 tworzącej cześć garderoby, a więc ułatwiona jest produkcja tej części garderoby z użyciem maszyn znanego typu. Jednakże materiał posiadający podobne do tej tkaniny cechy zachowania może być również użyty, nawet przy różnej strukturze. Jednak materiał powłoki 11 stanowiącej cześć garderoby powinienjednak być dobrany w celu zapewnienia dobrego komfortu noszenia i nie utrudniania normalnego pocenia się w czasie stosowania przez długi okres.
Materiały nietkane lub im podobne folie mające właściwość przewodzenia elektryczności mogą być użytkowane w tym celu, a materiał ten w każdym przypadku jest połączony z przylegającymi częściami nieprzewodzącymi części garderoby według najbardziej odpowiednich technologii zależnych od materiału składnika, a więc przez szycie, klejenie, zgrzewanie i tym podobne.
W każdym przypadku materiał przewodzący, zwykle materiał metaliczny, stanowiący cześć powłoki 11 tworzącej cześć garderoby, musi mieć dobre właściwości pod względem odporności na utlenianie i na korozję pod wpływem kwasów, biorąc również pod uwagę zjawisko elektrolizy pod wpływem przenoszonych prądów i środowisko, w którym leczenie jest wykonywane. Części przewodzące 13,14i 15 i nieprzewodzące 16 powłoki 11 korzystnie sąnazewnątrz pokryte izolującą warstwąpowlekającą23, stanowiącąna przykład tkaninę typu lycra, aby nadać powłoce 11 wymaganą spójność i elastyczność. Warstwa powlekająca 23, tylko częściowo przedstawiona na fig. 1 i fig. 2, jest wyraźnie widoczna na fig. 3, gdzie dlajasności została pokazana bez oznaczającej przekrój linii kropkowanej. Warstwa powlekająca 23 wspomaga przyleganie tkaniny części przewodzących 13, 14 i 15 do ciała człowieka.
Generator prądu 12 korzystnie ma małe rozmiary (biorąc pod uwagę, że stosowane sąmałe prądy), i zwłaszcza jest generatorem typu przenośnego, zasilanym z wewnętrznej baterii 25 lub z sieciowego zasilacza prądu stałego. Generator prądu 12 jest korzystnie znanego typu pod względem obwodów i przystosowany jest do wytwarzania prądów elektrycznych charakteryzowanych przez fale znane jako poprzeczne fale elektryczne typu TE, wytwarzające odpowiednie pola elektryczne między częściami przewodzącymi 13, 14 i 15 powłoki 11.
Wykres napięcie-czas fali prądowej jaka ma być wykorzystywana w urządzeniu według niniejszego wynalazku jest pokazany na fig. 4. Jak można zobaczyć, fala jest utworzona przez serię przemiennych impulsów mających napięcie wyjściowe regulowane między ±20 - ±80 woltów, na przykład ±40 woltów. Wyjście prądowe korzystnie jest ograniczone w przybliżeniu do 40 milisekund. Na wykresie fig. 4 pokazano optymalne wartości czasów tl, t2, t3 określone w wyniku prób doświadczalnych. Określono następujące wielkości czasów: tl = 1 milisekunda; t2 = 0,7-1 milisekundy; t3 = 1000 milisekund.
Początkowe krawędzie serii impulsów są rozdzielone przedziałem czasu t3. Każda seria składa się z czterech dodatnich/ujemnych impulsów. W przedstawionym przypadku każda seria trwa 15 milisekund (przy t2 = 1 milisekunda).
Prąd o takiej konfiguracji wykazuje zdolność do aktywowania w sposób bardzo zadowalający mikrocyrkulacji krwi i limfy w obszarach objętych przez patologie cellulitisowe i do zwiększania aktywności metabolicznej komórek, wywołując w rezultacie działanie terapeutyczne w stosunku do cellulitisu.
Generator prądu 12 zawiera zespół przełączaj ący 24 do wyboru połączeń wyj ść generatora prądu 12 z trzema częściami przewodzącymi 13,14 i 15. Dzięki temu uzyskuj e się różne konfiguracje obwodu i w rezultacie różne tryby pracy urządzenia. Na przykład, generator prądu 12 jest włączony między dwie części przewodzące 14 i 15 usytuowane w nogawkach powłoki 11 (połączone ze sobąrównolegle) i część przewodzącą 13 usytuowanąw talii. W rozwiązaniu alternatywnym generator prądu 12 może być włączony między części przewodzące 14 i 15 usytuowane w nogawkach, a cześć przewodząca 13 znajdująca się w talii jest odłączona.
181 857
Oczywiście, powyższy opis przykładu wykonania stosującego nowatorskie zasady niniejszego wynalazku jest podany jedynie w celu ilustracji i nie może być interpretowany jako ograniczenie zakresu praw patentowych tutaj zastrzeżonych.
Na przykład, kształt powłoki 11 może być inny niż ten pokazany tutaj i może zmieniać się zależnie od obszarów ciała, których dotyczy leczenie. W szczególności może zawierać inne części dostosowane do całkowitego pokrycia nóg pacjenta, przyjmując wtedy postać rajtuzów1.
Elementy przewodzące elektrycznie do wykorzystania w przewodzącej części powłoki urządzenia będącego przedmiotem niniejszego wynalazku mogą być różnie dobrane spośród znanych jako takie. Na przykład mogąbyć zastosowane tkaniny, w których włókno jest skręcone z co najmniej jednym przewodzącym drutem i które sąużywane do wykonania części garderoby takichjak wełniana bielizna, koszule i tym podobne, w celu osłabienia różnic potencjałów występujących między różnymi częściami ciała człowieka, wytwarzając tym samym trwałą równość potencjałów'.
Takie przewodzące elektrycznie tkaniny mogą być użyte do wytworzenia oddzielnych części garderoby stanowiących cześć urządzenia według niniejszego wynalazku, to jest do wykonania oddzielnych obszarów doprowadzania prądu elektrycznego, celowo wytwarzających różnice potencjałów między wspomnianymi obszarami, do stosowania w celach terapeutycznych.
Generator prądu 12 korzystnie jest zawieszony na pasie tak, że zapewniona jest optymalna swoboda ruchów.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do przeprowadzania przezskórnej terapii, zawierające impulsowy generator prądu i powłokę, zwłaszcza z tkaniny, dostosowaną do noszenia przez pacjenta, i zawierającą zespół przewodzący prąd do skóry pacjenta, znamienne tym, że zespół przewodzący prąd zawiera zestaw oddzielnych części przewodzących (13, 14, 15) usytuowanych w powłoce (11) i usytuowane pomiędzy częściami przewodzącymi (13,14,15) i połączone z nimi części izolujące (16), przy czym części przewodzące mają paski łączące (17,18,19), które są połączone z generatorem prądu (12) za pośrednictwem przewodów łączących (20, 21, 22).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że części przewodzące (13,14,15) zawierają tkaninę z przędzy bawełnianej z tekstylnymi włóknami i metalowym drutem.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jedna cześć przewodząca (13,14,15) jest usytuowana w obszarze powłoki (11) do pokrywania talii pacjenta, a dwie części przewodzące (14,15) są usytuowane w obszarach powłoki (11) do pokrywania ud pacjenta.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że części przewodzące (13,14,15) i części izolujące (16) są na zewnątrz pokryte elastyczną, izolującą warstwą powlekającą (23).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że generator prądu (12) jest generatorem prądów elektrycznych z poprzeczną falą elektryczną typu TE wytwarzających pola elektryczne między częściami przewodzącymi (13,14,15) powłoki (11).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że generator prądu (12) jest generatorem wytwarzającym poprzeczną falę elektryczną typu TE z serii przemiennych impulsów o odstępach czasowych 15 milisekund, o maksymalnych wartościach napięcia ± 80 woltów i o czasie trwania każdego impulsu 1 milisekunda, przy każdej serii złożonej z czterech dodatnich/ujemnych impulsó w.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że generator prądu (12) zawiera zespół przełączający (24) selektywnego łączenia części przewodzących (13, 14, 15) z generatorem prądu (12).
    Niniejszy wynalazek dotyczy urządzenia do stosowania elektroterapii, w szczególności w leczeniu patologii takich jak cellulitis (zapalenie tkanki łącznej).
PL97328434A 1996-02-07 1997-02-04 Urzadzenie do stosowania przezskórnej elektroterapii u ludzi PL PL PL PL181857B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT96MI000217A IT1282577B1 (it) 1996-02-07 1996-02-07 Dispositivo per l'applicazione al corpo umano di trattamenti elettroterapici transcutanei
PCT/EP1997/000527 WO1997028843A1 (en) 1996-02-07 1997-02-04 A device for application of endermic electrotherapeutic treatments to a human body

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL328434A1 PL328434A1 (en) 1999-02-01
PL181857B1 true PL181857B1 (pl) 2001-09-28

Family

ID=11373163

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97328434A PL181857B1 (pl) 1996-02-07 1997-02-04 Urzadzenie do stosowania przezskórnej elektroterapii u ludzi PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0788811B1 (pl)
JP (1) JP2000512516A (pl)
KR (1) KR100491413B1 (pl)
CN (1) CN1087637C (pl)
AR (1) AR005712A1 (pl)
AT (1) ATE247504T1 (pl)
AU (1) AU719569B2 (pl)
CA (1) CA2245667C (pl)
DE (1) DE69724168T2 (pl)
IL (1) IL125629A (pl)
IT (1) IT1282577B1 (pl)
PL (1) PL181857B1 (pl)
WO (1) WO1997028843A1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1029556B1 (en) * 1997-10-06 2004-12-22 Yaman Ltd. Portable pulse shape-up apparatus
JPH11309219A (ja) * 1998-04-27 1999-11-09 Ichiro Urase 皮膚接触電極体
FR2779352B1 (fr) * 1998-06-03 2003-08-08 Alpha Fi Sa Dispositif electrique pour assurer une reduction des surcharges adipeuses
US6295932B1 (en) * 1999-03-15 2001-10-02 Lockheed Martin Corporation Electronic safe arm and fire device
GR990100160A (el) * 1999-05-12 2001-01-31 Ηλεκτρικη βερμουδα αδυνατισματος
AU5530900A (en) * 1999-07-01 2001-01-22 N.V. Bekaert S.A. Garment comprising electrode
FR2797773B1 (fr) * 1999-09-01 2002-05-17 Aloha Appareil de stimulation electrique du systeme lymphatique et ses applications
EP1324692A1 (en) * 2000-10-10 2003-07-09 MAGILL, Alan Remy Health monitoring
WO2002074109A2 (en) * 2001-03-21 2002-09-26 Bmr Research & Development Limited A garment for attaching electrodes to a subject
WO2002087692A1 (en) 2001-04-26 2002-11-07 The Procter & Gamble Company A method and apparatus for the treatment of cosmetic skin conditioins
US6694185B2 (en) * 2001-08-08 2004-02-17 Kevin R. Orton Apparatus and method for electrically conductive weight reduction
FR2835755A1 (fr) * 2002-02-13 2003-08-15 Metalarc Biomedical Dispositif d'electrolipolyse pour le traitement de la cellulite
FR2855415B1 (fr) 2003-05-28 2006-01-06 H C A Sa Dispositif electrique pour la reduction des surcharges adipeuses
FR2871387B1 (fr) 2004-06-14 2006-09-29 Cosmosoft Soc Par Actions Simp Installation pour la reduction de la masse grasse du corps
JP2005205223A (ja) * 2005-02-21 2005-08-04 Ya Man Ltd 下着電極の製造方法
AU2006343489B2 (en) * 2006-05-15 2011-08-25 Actegy Ltd Device for peripheral information input in test subjects by means of electrical fields and currents
CA2818005C (en) 2010-11-17 2017-08-22 Smart Solutions Technologies, S.L. Sensor for acquiring physiological signals
US9808196B2 (en) 2010-11-17 2017-11-07 Smart Solutions Technologies, S.L. Sensors
KR101553209B1 (ko) 2013-12-16 2015-09-16 문명건 신체 접촉 휴대용 치료기

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1541165A (fr) * 1900-01-01 Vêtement amaigrissant destiné au traitement des cellulites et autres soins hygiéniques
US2842135A (en) * 1956-11-26 1958-07-08 Relaxacizor Inc Electrical body treating device
LU60281A1 (pl) * 1970-02-02 1970-04-02
FR2502015B1 (fr) * 1981-03-17 1985-09-06 Benoit Gino Procede et appareil pour l'embellissement de la peau en vue d'obtenir un raffermissement de cette derniere, une suppression des rides et l'elimination de la cellulite
US4729377A (en) * 1983-06-01 1988-03-08 Bio-Stimu Trend Corporation Garment apparatus for delivering or receiving electric impulses
FR2576516B1 (fr) * 1985-01-29 1988-12-09 Barret Jean Pierre Procede de traitement amincissant par ionophorese et dispositif pour l'application de traitements amincissants par ionophorese ou de traitements amaigrissants par galvanotherapie

Also Published As

Publication number Publication date
ATE247504T1 (de) 2003-09-15
ITMI960217A0 (pl) 1996-02-07
PL328434A1 (en) 1999-02-01
EP0788811B1 (en) 2003-08-20
ITMI960217A1 (it) 1997-08-07
JP2000512516A (ja) 2000-09-26
WO1997028843A1 (en) 1997-08-14
IL125629A (en) 2003-05-29
IT1282577B1 (it) 1998-03-31
CA2245667C (en) 2005-06-21
IL125629A0 (en) 1999-04-11
CA2245667A1 (en) 1997-08-14
DE69724168T2 (de) 2004-03-11
CN1087637C (zh) 2002-07-17
AU719569B2 (en) 2000-05-11
KR19990082301A (ko) 1999-11-25
AU1722097A (en) 1997-08-28
AR005712A1 (es) 1999-07-14
EP0788811A1 (en) 1997-08-13
KR100491413B1 (ko) 2005-08-24
CN1213322A (zh) 1999-04-07
DE69724168D1 (de) 2003-09-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6151528A (en) Method and device for application of endermic electrotherapeutic treatments to a human body
PL181857B1 (pl) Urzadzenie do stosowania przezskórnej elektroterapii u ludzi PL PL PL
US11896821B2 (en) Systems and methods for tissue treatment
US9037270B2 (en) Electronic stimulation textile for traditional Chinese medicine therapy
US4580572A (en) Garment apparatus for delivering or receiving electric impulses
US5425752A (en) Method of direct electrical myostimulation using acupuncture needles
RU2089155C1 (ru) Гальваноиппликатор
US6453203B1 (en) Electrode tights for pulse shape-up apparatus
JP2015521521A (ja) 医学治療装置
WO2009132606A1 (de) Kosmetikmaske
CN110022929A (zh) 使用新的不平衡双相波形和新的电极布置的经皮电神经刺激
KR101242553B1 (ko) 전기침 플랫폼
US4106513A (en) Device and method for three point electro therapy
Bajd et al. Basic functional electrical stimulation (FES) of extremities: an engineer's view
CN216629421U (zh) 电刺激电极贴片及电刺激仪器
JP2005253754A (ja) 体内脂肪刺激装置及び体内脂肪刺激方法
CN209771106U (zh) 一种医学治疗装置
JP3242047B2 (ja) パルス美容器の電極タイツ
JP2000245853A (ja) パルス美容器
CN211158144U (zh) 电脉冲训练衣
RU184788U1 (ru) Устройство для восстановления синусового ритма сердца методом кардиостимуляции и дефибриляции электрическим импульсом, возбуждаемым магнитным полем
RU2066213C1 (ru) Биогальваномассажное устройство
JP2004105579A (ja) 治療用電極装置
Bracciano Principles of Electrotherapy
WO2024086004A2 (en) Methods and systems for transdermally stimulating a muscle

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060204