PL181767B1 - Trap for catchingsmall animals in particular rats and mouses - Google Patents

Trap for catchingsmall animals in particular rats and mouses

Info

Publication number
PL181767B1
PL181767B1 PL96324183A PL32418396A PL181767B1 PL 181767 B1 PL181767 B1 PL 181767B1 PL 96324183 A PL96324183 A PL 96324183A PL 32418396 A PL32418396 A PL 32418396A PL 181767 B1 PL181767 B1 PL 181767B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
clamp
trap
arm
spring
animal
Prior art date
Application number
PL96324183A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324183A1 (en
Inventor
Goeran Hansson
Original Assignee
Goeran Hansson
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Goeran Hansson filed Critical Goeran Hansson
Publication of PL324183A1 publication Critical patent/PL324183A1/xx
Publication of PL181767B1 publication Critical patent/PL181767B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01MCATCHING, TRAPPING OR SCARING OF ANIMALS; APPARATUS FOR THE DESTRUCTION OF NOXIOUS ANIMALS OR NOXIOUS PLANTS
    • A01M23/00Traps for animals
    • A01M23/24Spring traps, e.g. jaw or like spring traps
    • A01M23/26Spring traps, e.g. jaw or like spring traps of the double-jaw or pincer type
    • A01M23/28Jaw trap setting-devices
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01MCATCHING, TRAPPING OR SCARING OF ANIMALS; APPARATUS FOR THE DESTRUCTION OF NOXIOUS ANIMALS OR NOXIOUS PLANTS
    • A01M23/00Traps for animals
    • A01M23/24Spring traps, e.g. jaw or like spring traps

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Insects & Arthropods (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

1. Pulapka na male zwierzeta, zwlasz- cza szczury i myszy, sluzaca do ich chwytania i usmiercania, wyposazona w podstawe i w uruchamiany napieta sprezyna zacisk, zwal- niany przez zespól zwalniajacy i obracajacy sie dookola poprzecznej, poziomej osi w polozenie, w którym uderza i usmierca zwie- rze, przy czym krótkie ramie zacisku stanowi przedluzenie osi, dookola której sie obraca i jest polaczone z dlugimi ramionami, zas spre- zyna jest oparta z jednej strony na krótkim ra- mieniu zacisku w poblizu jego osi, a z drugiej strony na podstawie pulapki, znamienna tym, ze jej zespól zwalniajacy sklada sie z po- jem nika (12) dla przynety i z unoszonej przez zwierze przykrywki (6) oraz z ramienia (10), znajdujacego sie w stanie zestyku z krótkim ramieniem (2) zacisku. F I G 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest pułapka na małe zwierzęta, zwłaszcza szczury i myszy, służąca do ich chwytania i uśmiercania. Pułapka jest wyposażona w podstawę i w uruchamiany napiętą sprężyną zacisk, zwalniany przez zespół zwalniający i obracający się dookoła poprzecznej, poziomej osi w położenie, w którym uderza i uśmierca zwierzę. Krótkie ramię zacisku stanowi przedłużenie osi, dookoła której się obraca i jest połączone z długimi ramionami, zaś sprężyna jest oparta z jednej strony na krótkim ramieniu zacisku w pobliżu jego osi, a z drugiej strony na podstawie pułapki.
Pułapki na szczury i myszy są ogólnie znane. Zwykle są one wyposażone w podstawę w postaci płytki oraz w połączony z nią zacisk, który napina się za pomocą spiralnej sprężyny, przy czym zacisk jest utrzymywany w położeniu napiętym za pomocą kołka zabezpieczającego, którego koniec jest połączony z zespołem zwalniającym, mającym najczęściej postać ruchomej płytki z nasadzoną nań przynętą, na przykład kawałkiem sera.
W pułapkach tego rodzaju niewygodne, a nawet niebezpieczne jest zakładanie przynęty, bowiem wymaga manipulacji obydwoma rękami, lecz mimo tego zacisk uderza niekiedy w palce użytkownika. I odwrotnie, zwierzęta, zwłaszcza szczury, potrafią delikatnie wyjąć przynętę z pułapki nie uruchamiając jej.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji takiej pułapki, która wyeliminuje te niedogodności i umożliwi jej bezpieczną eksploatację. Pułapka ta winna umożliwiać zakładanie przynęty jedną ręką, a ponadto używanie przynęt różnego rodzaju, nawet płynnych, których wyjęcie przez zwierzę jest praktycznie niemożliwe.
181 767
Cel ten zrealizowano w konstrukcji pułapki na małe zwierzęta według wynalazku, która charakteryzuje się tym, że jej zespół zwalniający składa się z pojemnika dla przynęty i z unoszonej przez zwierzę przykrywki oraz z ramienia, znajdującego się w stanie zestyku z krótkim ramieniem zacisku, przy czym zespół ten zostaje samoczynnie zwolniony po uniesieniu przykrywki przez zwierzę.
Ramię zespołu zwalniającego jest korzystnie zaopatrzone w element zabezpieczający, blokujący krótkie ramię zacisku w położeniu napiętej sprężyny i zwalniające je po uniesieniu przykrywki przez zwierzę.
Pułapka jest ponadto korzystnie wyposażona w zderzak długiego ramienia zacisku, uniemożliwiający jego niezamierzony obrót w położenie, w którym następuje uruchomienie zespołu zwalniającego.
Pułapka jest ponadto korzystnie wyposażona w tunel, prowadzący zwierzę do przynęty, a równocześnie uniemożliwiający uruchomienie zespołu zwalniającego przez większe zwierzęta.
Podstawa pułapki jest wyposażona korzystnie w płytkę w postaci korytka, stykającą się z pojemnikiem zespołu zwalniającego, na której to płytce zwierzę stoi swymi przednimi łapkami przed uruchomieniem tego zespołu.
Przykrywka i pojemnik znajdują się korzystnie na drodze zwierzęcia do przynęty, w jej bezpośredniej bliskości, umożliwiając dobrą widoczność oraz wyczucie przynęty węchem przez zwierzę.
Pułapka jest korzystnie wyposażona w zewnętrzną osłonę, zaopatrzoną w otwór, którego wymiar uniemożliwia zbyt dużym zwierzętom dostęp do zespołu zwalniającego, przy czym osłona tajest zaopatrzona w podłużny rowek, w którym jest osadzony sznurek do napinania sprężyny zacisku.
Pułapka na małe zwierzęta według wynalazku jest uwidoczniona w przykładowym rozwiązaniu konstrukcyjnym na rysunku, na którym: fig. 1 - przedstawia pułapkę, w widoku z boku, z częściowym przekrojem podłużnym; fig. 2 - odmianę rozwiązania konstrukcyjnego pułapki według wynalazku, w widoku z boku, z częściowym przekrojem podłużnym; fig. 3 - pułapkę według wynalazku wyposażoną w tunel, w widoku z boku, z częściowym przekrojem podłużnym; fig. 4A - pułapkę według fig. 3 z tunelem o odmiennej konstrukcji, w widoku z boku; fig. 4B - ściankę poprzeczną tunelu według fig. 4A, w widoku z przodu; fig. 5 - pułapkę według wynalazku, w widoku z góry, z częściowym przekrojem poziomym; fig. 6 - pułapkę według fig. 5, w widoku z góry; fig. 7 - pułapkę według fig. 5, w widoku na pojemnik przynęty; fig. 8 - pojemnik przynęty z przykrywką, w widoku perspektywicznym; fig. 9 - osłonę pułapki, w widoku perspektywicznym; fig. 10 - inne rozwiązanie konstrukcyjne osłony pułapki, w widoku perspektywicznym, a fig. 11 - pułapkę według fig. 1, wraz z osłoną w przekroju podłużnym.
Z podstawą 1 pułapki jest połączony obrotowo, zapomocąpoprzecznej, poziomej osi 5, zacisk złożony z krótkiego ramienia 2 oraz długich ramion 3, stanowiących odgięte pod kątem 90° przedłużenie osi 5 (fig. 1). Na fig. 1 pułapka jest przedstawiona w położeniu początkowym, w którym napięta spiralna sprężyna 4, o osi znajdującej się nieco ponad osią5 zacisku, opiera się z jednej strony na wewnętrznej powierzchni 8 krótkich ramion 2, a z drugiej strony na tylnej części 9 podstawy 1, natomiast długie ramię 3 zacisku opiera się o zderzak 13. W tym położeniu sprężyna nie wywiera na zacisk momentu obrotowego w kierunku zwierzęcia. Pułapka jest ponadto wyposażona w pojemnik 12 oraz w połączoną z nim i przymocowaną do ramienia 10, stanowiącego przedłużenie osi 7, przykrywkę 6, obracającą się wokół tej osi 7 .
Przykrywka 6 tworzy wraz z ramieniem 10 zespół zwalniający zacisk pułapki. W położeniu, w którym przykrywka 6 jest unieruchomiona, ramię 10 znajduje się nieco powyżej krótszego ramienia 2 zacisku stykając się z nim.
Działanie opisanej wyżej pułapki jest następujące: Zwierzę unosi przykrywkę 6, do której ma łatwy dostęp (fig. 7) i dostaje się do przynęty przez skierowane w jego stronę wycięcia w przykrywce 6 i w pojemniku 12. Ramię 10 wciska przy tym krótkie ramię 2 zacisku poniżej neutralnego położenia sprężyny 4, wskutek czego sprężyna wywiera na zacisk natychmiast działający
181 767 i wzrastający moment obrotowy, powodując jego obrót z dużąenergiąkinetyczną, a po uderzeniu w zwierzę - jego uśmiercenie.
Dzięki opisanej konstrukcji pułapki, założona w niej przynętajest optycznie widoczna i zapachowo łatwo wyczuwana przez zwierzę.
Zastosowanie w konstrukcji pułapki zderzaka 13 ma na celu uniemożliwienie niezamierzonego obrócenia się zacisku w położenie, w którym jego ramię 2 umożliwia zwolnienie ramienia 10 zespołu zwalniającego.
Podstawa 1 pułapki jest korzystnie zaopatrzona w płytkę 15, stykającą się z pojemnikiem 121 służącą do oparcia przednich łapek zwierzęcia w chwili zwolnienia zacisku. Część zewnętrzna 21 ramienia 3 zacisku ma korzystnie postać półokrągłej pętli (fig. 6 i 7), która to pętla ułatwia również transportowanie pułapki.
Figura 2 przedstawia odmianę rozwiązania konstrukcyjnego pułapki według wynalazku, w której ramię 10 zespołu zwalniającego jest zaopatrzone w element zabezpieczający 11, unieruchamiający krótkie ramię 2 zacisku w położeniu napiętej sprężyny. Dzięki temu nie jest możliwe niezamierzone zwolnienie zacisku pułapki, na przykład przez nacisk na tylnączęść jego ramienia 3. Element zabezpieczający 11 zwalnia ramię 2 dopiero po uniesieniu przykrywki 6 przez głowę lub tułów zwierzęcia, bowiem w położeniu początkowym zacisku oś napiętej sprężyny 4 znajduje się nieco poniżej osi 5, zaś po odblokowaniu zacisku sprężyna wywiera nań nieco mniejszą siłę, dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu elementu zabezpieczającego 11.
Figura 3 przedstawia pułapkę według wynalazku wyposażoną w tunel 14 dla zwierzęcia 20, które jest tym tunelem prowadzone w kierunku pojemnika 12 i przykrywki 6. Celem zabezpieczenia przed dostaniem się zwierzęcia do wnętrza pułapki z boku, tunel 14 jest wyposażony w dwie boczne ścianki 31, natomiast jego górna część jest od przodu otwarta, dzięki czemu ramię 3 zacisku uderza, po uniesieniu przykrywki 6, w głowę lub szyję zwierzęcia. Tunel jest ponadto zaopatrzony w podłogę, połączoną ze ścianami bocznymi 31, która uniemożliwia zwierzęciu po wejściu do tunelu przesunięcie pułapki.
Inne rozwiązanie konstrukcyjne tunelu pułapki, przedstawione na fig. 4A, ma stożkową część wejściową23, przesuwaną pionowo ściankę poprzeczną 25 oraz stożkową część końcową 24, bezpośrednio połączoną z pułapką (przedstawioną na fig. 3). Ścianka poprzeczna 25 jest zaopatrzona w wycięcie 30 (fig. 4B), dostosowane do maksymalnej wielkości zwierzęcia, które ma wejść do pułapki.
F igura 8 przedstawia pułapkę z poj emnikiem 12 przedłużonym w stronę zwierzęcia o część 30 w postaci rynienki. Zwierzę jest prowadzone przez tę rynienkę do przynęty, przy czym unosząc swąglowąlub tułowiem przykrywkę 6, celem dostania się do niej, powoduje zwolnienie zacisku.
Figury 9, 10 i 11 przedstawiają dwa odmienne rozwiązania osłony pułapki. Osłona 16 przedstawiona na fig. 9 jest wykonana z tworzywa sztucznego i zaopatrzona od strony jej czoła w otwór 17, dostosowany do maksymalnej wielkości zwierzęcia, które ma wejść do pułapki oraz w prowadnice 26, w które wsuwa się podstawę 1 pułapki. W położeniu wsuniętym pułapka zostaje przytrzymana za pomocą zatrzasku sprężynowego 22. Ponadto osłona 16 jest zaopatrzona w rowek 18 do osadzenia w nim sznurka 19, służącego do napięcia sprężyny zacisku w położenie początkowe (napięte).
Osłona 27 przedstawiona na fig. 10 jest również zaparzona w otwór 29, dostosowany do maksymalnej wielkości zwierzęcia i w szeroką szczelinę 28, przez którą można naciągnąć palcem sprężynę pułapki.
181 767
Fig 4A
181 767
Fig 6
Fig 5
Fig 7
181 767
Fig 9
Fig 10
Fig 11
181 767
12 11 2 5 4
Fig 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Pułapka na małe zwierzęta, zwłaszcza szczury i myszy, służąca do ich chwytania i uśmiercania, wyposażona w podstawę i w uruchamiany napiętą sprężyną zacisk, zwalniany przez zespół zwalniający i obracający się dookoła poprzecznej, poziomej osi w położenie, w którym uderza i uśmierca zwierzę, przy czym krótkie ramię zacisku stanowi przedłużenie osi, dookoła której się obraca i jest połączone z długimi ramionami, zaś sprężyna jest oparta z jednej strony na krótkim ramieniu zacisku w pobliżu jego osi, a z drugiej strony na podstawie pułapki, znamienna tym, że jej zespół zwalniający składa się z pojemnika (12) dla przynęty i z unoszonej przez zwierzę przykrywki (6) oraz z ramienia (10), znajdującego się w stanie zestyku z krótkim ramieniem (2) zacisku.
  2. 2. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że ramię (10) zespołu zwalniającego jest zaopatrzone w element zabezpieczający (11), blokujący krótkie ramię (2) zacisku w położeniu napiętej sprężyny (4).
  3. 3. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że jest wyposażona w zderzak (13) długiego ramienia (3) zacisku, zabezpieczający przed niezamierzonym jego obrotem.
  4. 4. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że jest wyposażona w tunel (14), prowadzący zwierzę (20) w kierunku przynęty.
  5. 5. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że jej podstawa (1) jest wyposażona w płytkę (15), korzystnie w postaci korytka, stykającą się z pojemnikiem (12).
  6. 6. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że przykrywka (6) i pojemnik (12) znajdują się na drodze zwierzęcia (20) do przynęty, bezpośrednio przed tą przynętą.
  7. 7. Pułapka według zastrz. 1, znamienna tym, że jest wyposażona w zewnętrzną osłonę (16), zaopatrzonąw otwór (17) o wymiarach mniejszych od wymiaru zbyt dużych zwierząt oraz w rowek (18), w którym jest osadzony sznurek do napinania sprężyny (4) zacisku.
PL96324183A 1995-06-21 1996-06-12 Trap for catchingsmall animals in particular rats and mouses PL181767B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9502253A SE509702C2 (sv) 1995-06-21 1995-06-21 Fälla för infångning och avlivning av mindre djur
PCT/SE1996/000771 WO1997000607A1 (en) 1995-06-21 1996-06-12 A trap for catching and killing of small animals

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324183A1 PL324183A1 (en) 1998-05-11
PL181767B1 true PL181767B1 (en) 2001-09-28

Family

ID=20398693

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96324183A PL181767B1 (en) 1995-06-21 1996-06-12 Trap for catchingsmall animals in particular rats and mouses

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5960583A (pl)
EP (1) EP1011326B1 (pl)
JP (1) JP3778570B2 (pl)
KR (1) KR100400493B1 (pl)
CN (1) CN1089547C (pl)
AT (1) ATE206866T1 (pl)
AU (1) AU701089B2 (pl)
BR (1) BR9608604A (pl)
CA (1) CA2224972C (pl)
DE (1) DE69616095T2 (pl)
DK (1) DK1011326T3 (pl)
EA (1) EA000174B1 (pl)
ES (1) ES2165984T3 (pl)
HK (1) HK1015221A1 (pl)
MX (1) MX9710146A (pl)
NZ (1) NZ311202A (pl)
PL (1) PL181767B1 (pl)
SE (1) SE509702C2 (pl)
TR (1) TR199701671T1 (pl)
WO (1) WO1997000607A1 (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10036990B4 (de) * 2000-07-29 2015-01-22 S. Franzen Söhne GmbH Mausefalle
SE525641C2 (sv) * 2002-01-28 2005-03-29 Vangus Ab Fälla för ett mindre djur
US7069688B2 (en) * 2003-04-08 2006-07-04 Daniel J. Hill Animal trap
SE527605C2 (sv) * 2004-04-14 2006-04-25 Per Danielsson Fälla för djur
EP1731033B1 (de) * 2005-06-06 2007-11-14 UrbanGuard GmbH Schlagfalle für kleine Nagetiere, insbesondere für Mäuse und Ratten
AU2007283447B2 (en) * 2006-08-08 2012-04-05 Michael Mahony Improved mouse and rodent trap
US7596902B2 (en) * 2007-01-27 2009-10-06 Kehan Han Animal trap
US7712246B2 (en) * 2007-10-09 2010-05-11 Desmither Larry J Vertical rodent trap
SE0800560L (sv) * 2008-03-11 2009-01-07 Goeran Hansson Fälla för djur såsom råttor och ormar
US8104222B2 (en) * 2009-07-31 2012-01-31 Hovey David C Animal trap
US8291637B2 (en) * 2009-09-25 2012-10-23 B&G Equipment Company Rodent trap including presence indicator mechanism
US20140230312A1 (en) * 2011-09-02 2014-08-21 Swissinno Solutions Ag Snap trap
US9510587B1 (en) * 2014-08-26 2016-12-06 Randy H. Hodel Animal trap
CN105831091B (zh) * 2015-01-16 2018-09-14 上海利康瑞生物工程有限公司 快速捕捉并固定活猪的装置
SE541376C2 (sv) * 2015-04-29 2019-09-03 Gh Trap Teknik Sweden Ab Fälla för infångning av mindre djur såsom råttor och minkar
US20180125056A1 (en) * 2016-11-08 2018-05-10 Michael G. Hetman Rodent trap
USD896338S1 (en) * 2016-11-08 2020-09-15 Michael G. Hetman Rodent trap funnel
WO2020007448A1 (en) * 2018-07-03 2020-01-09 Swissinno Solutions Ag Rodent trap, system for refilling a rodent trap and method of refilling a rodent trap
CN109699626A (zh) * 2019-02-22 2019-05-03 杨小平 静态捕鼠器
TWI829924B (zh) * 2019-05-05 2024-01-21 喬爾S 馬克斯 容易設置的隧道形式的動物陷阱
US11477979B2 (en) * 2019-10-01 2022-10-25 Woodstream Corporation Snap trap with set-prevent interference member and rodent orienting side walls
US20210400950A1 (en) * 2020-06-25 2021-12-30 Roman Spandrio Rodent trap bait cage, system and method
USD1001230S1 (en) 2020-06-25 2023-10-10 Roman Spandrio Rodent trap bait cage
CN112450197B (zh) * 2020-11-26 2022-03-18 陈泽祥 动物诱捕杆
US20240260564A1 (en) * 2021-07-09 2024-08-08 Rewild Limited Animal kill trap
WO2023110060A1 (en) * 2021-12-14 2023-06-22 Swissinno Solutions Ag A trap for rodents and method of catching and preferably killing a rodent
KR20240035246A (ko) * 2022-09-08 2024-03-15 주식회사 세스코 쥐 포획 장치
US20240284897A1 (en) * 2023-02-27 2024-08-29 Ricardo Conte-Oro Self-Resetting Animal Trap

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US830693A (en) * 1906-03-08 1906-09-11 Levi Westgaard Animal-trap.
GB101760A (en) * 1915-03-13 1916-10-19 William Mark Improvements in Traps for Mice, Rats, or other Vermin.
US1665020A (en) * 1926-09-28 1928-04-03 William N Cox Animal trap
US2577354A (en) * 1949-05-11 1951-12-04 George W Oakes Trap
US2581327A (en) * 1950-06-28 1952-01-01 Philander C Knox Rodent trap
US3992803A (en) * 1975-03-20 1976-11-23 Robert Dennis Kaiser Mouse trap
US4574519A (en) * 1983-09-28 1986-03-11 Eckebrecht James L Mouse trap
KR880002367Y1 (ko) * 1985-11-09 1988-07-02 원병수 쥐덫
US5050337A (en) * 1990-02-12 1991-09-24 Moore Nathan J Trap setting device
US4991340A (en) * 1990-03-23 1991-02-12 Schildt Walter C Animal trap
GB9101524D0 (en) * 1991-01-24 1991-03-06 Bailey Nicholas G An animal trap
KR940021646U (ko) * 1993-03-03 1994-10-19 조영현 쥐덫

Also Published As

Publication number Publication date
SE509702C2 (sv) 1999-03-01
CN1089547C (zh) 2002-08-28
SE9502253D0 (sv) 1995-06-21
US5960583A (en) 1999-10-05
DK1011326T3 (da) 2002-02-11
KR19990028200A (ko) 1999-04-15
DE69616095D1 (de) 2001-11-22
NZ311202A (en) 1999-01-28
TR199701671T1 (xx) 1998-03-21
AU6246696A (en) 1997-01-22
EA000174B1 (ru) 1998-10-29
EP1011326B1 (en) 2001-10-17
JPH11508133A (ja) 1999-07-21
EA199800077A1 (ru) 1998-08-27
CA2224972A1 (en) 1997-01-09
DE69616095T2 (de) 2002-07-11
CA2224972C (en) 2004-08-03
MX9710146A (es) 1998-07-31
KR100400493B1 (ko) 2003-11-14
AU701089B2 (en) 1999-01-21
BR9608604A (pt) 1999-03-02
ES2165984T3 (es) 2002-04-01
SE9502253L (sv) 1996-12-22
PL324183A1 (en) 1998-05-11
HK1015221A1 (en) 1999-10-15
WO1997000607A1 (en) 1997-01-09
JP3778570B2 (ja) 2006-05-24
ATE206866T1 (de) 2001-11-15
EP1011326A1 (en) 2000-06-28
CN1188392A (zh) 1998-07-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181767B1 (en) Trap for catchingsmall animals in particular rats and mouses
US11166449B2 (en) Cage trap with easy set and release mechanism
US3992803A (en) Mouse trap
US9807998B2 (en) Remote-controlled cage trap door-opening mechanism
EP0553336B1 (en) Trap por catching mice and rats
US4607450A (en) Enclosed mousetrap having improved trap mechanism
US20070289200A1 (en) Trap for Animals
US20110289821A1 (en) Humane racoon restraint
US4216606A (en) Mousetrap
US4159590A (en) Animal trap
US4827662A (en) Mole trap
US6035808A (en) Animal catching and carrying device
US4161080A (en) Adjustable animal trap
US6658787B1 (en) Humane raccoon restraint
US3886679A (en) Fish bait dispenser
JP7122479B2 (ja) げっ歯類捕獲装置、げっ歯類捕獲装置を補充するためのシステム、及びげっ歯類捕獲装置を補充する方法
US5911569A (en) Ice fishing hole cover and indicator
US4041905A (en) Animal grooming apparatus having improved tethering device
US10412928B1 (en) Push button operated rodent restrainer
US4817313A (en) Humane animal trap
AU725830B2 (en) Rodent/small animal trap
CA1225830A (en) Spring-actuated animal snare
SE0200229D0 (sv) Anordning för fångst
WO2001076363A1 (en) Animal trap
CA2068287A1 (en) Mousetrap

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080612