PL180790B1 - Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego - Google Patents

Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego

Info

Publication number
PL180790B1
PL180790B1 PL96323298A PL32329896A PL180790B1 PL 180790 B1 PL180790 B1 PL 180790B1 PL 96323298 A PL96323298 A PL 96323298A PL 32329896 A PL32329896 A PL 32329896A PL 180790 B1 PL180790 B1 PL 180790B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
hook
wire
clothes hanger
clothing
hanger
Prior art date
Application number
PL96323298A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323298A1 (en
Inventor
Christopher P. Barlow
Karlhans Krönauer
Josef Aigner
Original Assignee
Wagner Metallwaren Mawa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE29519287U external-priority patent/DE29519287U1/de
Application filed by Wagner Metallwaren Mawa filed Critical Wagner Metallwaren Mawa
Publication of PL323298A1 publication Critical patent/PL323298A1/xx
Publication of PL180790B1 publication Critical patent/PL180790B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R7/00Stowing or holding appliances inside vehicle primarily intended for personal property smaller than suit-cases, e.g. travelling articles, or maps
    • B60R7/08Disposition of racks, clips, holders, containers or the like for supporting specific articles
    • B60R7/10Disposition of racks, clips, holders, containers or the like for supporting specific articles for supporting hats, clothes or clothes hangers
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G25/00Household implements used in connection with wearing apparel; Dress, hat or umbrella holders
    • A47G25/14Clothing hangers, e.g. suit hangers
    • A47G25/28Hangers characterised by their shape
    • A47G25/32Hangers characterised by their shape involving details of the hook
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G25/00Household implements used in connection with wearing apparel; Dress, hat or umbrella holders
    • A47G25/74Necktie holders ; Belt holders
    • A47G25/743Necktie holders ; Belt holders of the clothes hanger-type
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S223/00Apparel apparatus
    • Y10S223/04Hooks

Abstract

1. Wieszak odziezowy, zwlaszcza do za- wieszania sztuk odziezy na uchwytach wewnatrz samochodu osobowego, z palakiem, zawie- rajacym dwa ramiona nosne, pomiedzy któ- rymi umieszczony jest hak do zawieszania oraz z elastycznym elementem zabezpie- czajacym, przesuwnym sprezyscie pomiedzy pozycja blokujaca otwór haka i pozycja odslaniajaca otwór haka, znamienny tym, ze kazde z obu ramion nosnych (2,3) sklada sie z pierwszego odcinka (5) i drugiego odcin- ka (6) drutu, polaczonych ze soba koncami zewnetrznymi, przy czym na wewnetrznych koncach pierwszych odcinków (5) drutu zna- jduje sie hak (4) do zawieszania, natomiast wewnetrzne konce drugich odcinków (6) drutu sa polaczone nastepnym odcinkiem, stanowiacym elastyczny element zabezpie- czajacy (10). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego.
Do zawieszania odzieży, na przykład marynarki, na wieszaku w samochodzie osobowym, stosuje się rozwiązanie, polegające na tym, że na znajdujących się wewnątrz samochodu uchwytach umieszcza się specjalne haki garderobiane, na których można zawiesić hak wieszaka odzieżowego. Czasami hak wieszaka jest zawieszany bezpośrednio na uchwycie. W każdym przypadku zawieszanie ma charakter punktowy, w związku z czym podczas przyspieszania i hamowania odzież kołysze się na pałąku wieszaka i ześlizguje z niego.
Poza tym wieszak odzieżowy może spaść z uchwytu wskutek wstrząsów, spowodowanych nierównościami podłoża. Jeżeli marynarkę zawiesi się na haku garderobianym za pomocą przyszytego do niej wieszaka, wówczas następuje jej deformacja.
Z francuskiego opisu patentowego nr 1.400.597 i amerykańskiego opisu patentowego nr 2,483,618 znane są wieszaki odzieżowe, w których haki do zawieszania są zaopatrzone w element zabezpieczający typu karabińczyka.
Z niemieckiego wzoru użytkowego nr 1 870 146 znany jest hak do zawieszania wieszaków, składający się z dwóch, usytuowanych względem siebie w odstępie, a jednocześnie połączonych ze sobą, pojedynczych haków-.. Ma to zabezpieczać wieszaki, zwłaszcza w przypadku ich zastosowania w samochodach, przed przemieszczaniem się w kierunku wzdłużnym i poprzecznym, a także przed obracaniem się. Pojedyncze haki mają przy tym kształt, . ustawionego na przekątnej, kwadratu zjednym bokiem otwartym, dzięki czemu hak do zawieszania spoczywa na drążku garderobianym w czterech punktach.
Hak do zawieszania, składający się z dwóch, usytuowanych względem siebie w odstępie, a jednocześnie połączonych ze sobą, pojedynczych haków, jest również znany z amerykańskiego opisu patentowego nr 2,494,973. Hak ten charakteryzuje się dwoma punktami podparcia.
180 790
Celem wynalazku jest opracowanie wieszaka odzieżowego, który podczas jazdy jest pewnie osadzony na uchwycie wewnątrz samochodu osobowego, a zarazem jest prosty w obsłudze.
Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego, z pałąkiem, zawierającym dwa ramiona nośne, pomiędzy którymi umieszczony jest hak do zawieszania, oraz z elastycznym elementem zabezpieczającym, przesuwnym sprężyście pomiędzy pozycją blokującą otwór haka i pozycją odsłaniającą otwór haka, według wynalazku charakteryzuje się tym, że każde z obu ramion nośnych składa się z pierwszego odcinka i drugiego odcinka drutu, połączonych ze sobą końcami zewnętrznymi, przy czym na wewnętrznych końcach pierwszych odcinków drutu znajduje się hak do zawieszania, natomiast wewnętrzne końce drugich odcinków drutu są połączone następnym odcinkiem, stanowiącym elastyczny element zabezpieczający.
Korzystnie hak do zawieszania ma postać haka podwójnego, złożonego z dwóch elementów hakowych, których wolne końce są połączone elementem łączącym.
Korzystnie wieszak odzieżowy jest wygięty z drutu, zaś na wewnętrznych końcach każdego z pierwszych odcinków drutu jest uformowany jeden z dwóch elementów hakowych.
Korzystnie wieszak odzieżowy jest wygięty z drutu, zaś hak do zawieszania i wewnętrzne końce pierwszych odcinków drutu są zamocowane w elemencie środkowym, w postaci płytki.
Dzięki temu, że elastyczny element zabezpieczający jest przemieszczany pod działaniem siły sprężystej, po zawieszeniu wieszaka odzieżowego zajmuje on ponownie swoje pierwotne położenie, blokuje otwór haka do zawieszania na tyle, że wieszak odzieżowy nie może samoczynnie spaść z uchwytu.
Jeżeli hak do zawieszania ma szerokość około 6 cm, wówczas wieszak odzieżowy może jedynie nieznacznie przesuwać się na uchwycie w kierunku wzdłużnym. Poza tym hak do zawieszania spoczywa wskutek tego na uchwycie swymi bocznymi krawędziami względnie obydwoma elementami hakowymi, co w dużym stopniu zapobiega kołysaniu się wieszaka w trakcie jazdy.
Bardziej skutecznie zapobiega się kołysaniu wieszaka, jeżeli hak do zawieszania jest pokryty miękką powłoką, na przykład powłoką antypoślizgową, stosowaną w wieszakach metalowych.
Wieszak odzieżowy może mieć postać zamkniętej pętli, wykonanej z pojedynczego odcinka drutu, może się również składać z dwóch części, zgrzanych ze sobą, na przykład zgrzanych na zakładkę w obszarze wygiętych w kształcie litery U połączeń zewnętrznych końców ramion wieszaka.
Szczególnie stabilną konstrukcję wieszaka odzieżowego uzyskuje się, jeżeli wewnętrzne końce pierwszych i drugich odcinków obu ramion nośnych są, dla utworzenia tak zwanej części kołnierzowej, wygięte nieco do góry i połączone prostym odcinkiem drutu, wskutek czego oba odcinki drutu na całej swej długości biegną równolegle do siebie. Hak do zawieszania stanowi przy tym oddzielną część. Dzięki temu oba ramiona nośne są połączone ze sobą na najkrótszym odcinku. Pałąk jest połączony z hakiem do zawieszania za pomocą dwóch, przylegających płasko do siebie i połączonych ze sobą, płytek, przy czym część kołnierzowa jednego odcinka drutu jest wpuszczona w jednąpłytkę, natomiast końcówki mocujące hak do zawieszania sąwpuszczone w drugą płytkę. Obie płytki zostają następnie połączone ze sobą kształtowo, na przykład na jaskółczy ogon, względnie za pomocą zgrzewania lub klejenia.
Dodatkowo w jednej z obu płytek można zamocować, wystający do dołu, uchwyt na krawaty.
Pomiędzy obydwoma, wzajemnie równoległymi, odcinkami każdego z ramion nośnych, na bocznych końcach ramion nośnych, można umieścić wkładki. Aby wkładki nie przeszkadzały w sprężynowaniu elastycznego elementu zabezpieczającego, są one ograniczone do bocznych końców ramion nośnych. Za pomocą tych wkładek mocowana jest pozioma rozporka na spodnie, której boczne końce są zamocowane we wkładkach. Rozpórkę na spodnie można również zamocować na bocznych końcach ramion nośnych w inny sposób, na przykład za pomocą zgrzewania.
180 790
W celu powieszenia i zdjęcia wieszaka odzieżowego ujmuje się go za jedno z ramion nośnych. Następuje przy tym wymuszone ściśnięcie obu, wzajemnie równoległych, odcinków drutu. Element zabezpieczający, znajdujący się wewnątrz haka do zawieszania, przemieszcza się wówczas, powodując odblokowanie otworu haka. Jeżeli hak do zawieszania jest zawieszony na uchwycie, a ramię nośne zostanie zwolnione, wówczas elastyczny element zabezpieczający zajmuje ponownie swoje pierwotne położenie, w którym blokuje otwór haka do zawieszania na tyle, że wieszak odzieżowy nie może spaść z uchwytu.
Wieszak odzieżowy może być wykonany z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu i jest korzystnie wygięty z drutu aluminiowego lub stalowego o grubości od 4 do 6 mm.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wieszak oddzieżowy w pierwszym przykładzie wykonania, w widoku perspektywicznym od góry, fig. 2 - wieszak odzieżowy z fig. 1, zawieszony na uchwycie, w widoku z przodu, fig. 3 - przekrój 3-3 z fig. 2, fig. 4 - wieszak odzieżowy z fig. 1 w widoku z góry, fig. 5 wieszak odzieżowy w drugim przykładzie wykonania, oraz fig. 6 - wieszak odzieżowy z fig. 5 z wyjętą częścią środkową.
W przykładzie wykonania, ukazanym na fig. 1 do 4, wieszak odzieżowy jest uformowany z drutu metalowego, opisującego zamknięty odcinek. Wieszak odzieżowy ma pałąk 1 z dwoma ramionami nośnymi 2, 3 oraz hakiem 4 do zawieszania. Hak 4 do zawieszania ma szerokość około 6 cm.
Każde z obu ramion nośnych 2,3 składa się z odcinków 5,6 drutu, biegnących równolegle do siebie w odstępie od 1do 2 cm i połączonych ze sobą na swych zewnętrznych końcach wygięciem 7 w kształcie litery U. Jak widać na fig. 2, ramiona nośne 2,3 opadająna zewnątrz w dół i są zagięte, wskutek czego kąt nachylenia wzrasta w kierunku wewnętrznych końców ramion nośnych 2, 3, tworząc część kołnierzową.
Na wewnętrznych końcach pierwszych odcinków 5 drutu uformowane są elementy hakowe 8, leżące w zasadzie w jednej płaszczyźnie, usytuowanej prostopadle do wzdłużnego wymiaru pałąka 2, a zatem do linii łączącej oba wygięcia 7 na zewnętrznych końcach ramion nośnych 2,3. Wolne końce obu elementów hakowych 8 są połączone ze sobą za pomocą, usytuowanego równolegle do wzdłużnego wymiaru pałąka 1, elementu łączącego 9, tworząc wraz z nim hak 4 do zawieszania. Elementy hakowe 8 biegną od końców pierwszych odcinków 5 drutu najpierw do góry, a następnie przechodzą w półkolisty łuk, w związku z czym wolne końce elementów hakowych 8 są znowu skierowane do dołu. Półkolisty łuk jest przy tym skierowany w stronę drugich odcinków 6 obu ramion nośnych 2, 3.
Wewnętrzne końce drugich odcinków 6 drutu są połączone ze sobą kolejnym odcinkiem drutu. Ten następny odcinek drutu w połączeniu z hakiem 4 do zawieszania zabezpiecza wieszak odzieżowy przed niezamierzonym zsunięciem się z uchwytu 11, tworzyć tym samym element zabezpieczający 10.
Jak widać zwłaszcza na fig. 3, element zabezpieczający 10 jest usytuowany w przybliżeniu centralnie względem powierzchni, wyznaczonej przez hak 4 do zawieszania lub jest nieco przesunięty w kierunku elementu łączącego 9, zaś koniec haka 4 do zawieszania, to znaczy element łączący 9, jest na tyle przedłużony w dół, że leży poniżej elementu zabezpieczającego 10. Na fig. 3 widać ponadto, że wieszak odzieżowy nie może samoczynnie spaść z uchwytu 11, ponieważ już przy nieznacznym uniesieniu wieszaka element zabezpieczający 10 opiera się o dolną powierzchnię uchwytu 11. Zdjęcie wieszaka odzieżowego z uchwytu 11 jest możliwe jedynie wówczas, gdy uprzednio ściśnie się oba odcinki 5, 6 jednego z obu ramion nośnych 2, 3, co odbywa się w mniej lub bardziej wymuszony sposób przy uchwyceniu rękąjednego z obu ramion nośnych 2,3. Po przechyleniu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, według fig. 2, o około 30° wieszak odzieżowy można zdjąć z uchwytu 11. Podczas przechylania hak 4 do zawieszania jest przy tym nieznacznie zwrócony w stronę wnętrza samochodu, natomiast wygięcia 7 na końcach ramion nośnych 2, 3 są nieznacznie zwrócone w stronę okna samochodu.
Przy zawieszaniu wieszaka odzieżowego na uchwycie 11 kolejność czynności jest odwrotna. W położeniu, w którym wieszak odzieżowy jest swym górnym końcem, to znaczy hakiem 4
180 790 do zawieszania, skierowany w przybliżeniu pod kątem 30° w stronę wnętrza samochodu, wolny koniec haka 4 do zawieszania, to znaczy element łączący 9, jest przekładany nad uchwytem 11, a następnie ściągany w dół, przy czym element zabezpieczający 10 po puszczeniu ramienia nośnego 2, 3 zajmuje ponownie swoje normalne położenie, uwidocznione na fig. 3.
Pomiędzy punktami, w których elementy hakowe 8 są odgięte od pierwszych odcinków 5 drutu, istnieje wolna przestrzeń. Przestrzeń tę można pokryć taśmą ze skóry lub materiału, przy czym na taśmie ze skóry lub materiału może być umieszczony nadruk, na przykład marka samochodu. W taśmie ze skóry lub materiału można również umieścić kieszeń do schowania płaskiej, składanej szczotki do ubrań.
W przykładzie wykonania, ukazanym na fig. 5 i 6, wieszak odzieżowy jest również uformowany z drutu metalowego, jednak pałąk 1 i hak 4 do zawieszania stanowią oddzielne fragmenty drutu.
Pałąk 1 ma również dwa ramiona nośne 2,3, z których każde składa się z, biegnących równolegle do siebie w odstępie od 1 do 2 cm, pierwszego i drugiego odcinka 5, 6 drutu, które na swych zewnętrznych końcach sąpołączone ze sobą wygięciem 7. Tutaj również w części kołnierzowej kąt nachylenia obu ramion nośnych 2,3 jest większy. Wewnętrzne końce obu odcinków 5, 6 drutu są połączone ze sobą wzajemnie równoległymi odcinkami drutu. Jako całość, pałąk 1 składa się zatem z dwóch, biegnących równolegle, odcinków drutu.
Hak 4 do zawieszania składa się z dwóch elementów hakowych 8 i elementu łączącego 9. Każdy z elementów hakowych 8 zawiera prosty trzpień 13, z którego górnym końcem jest połączona, w przybliżeniu półkolista, część hakowa 14. Dolne końce 15 trzpieni 13 są zagięte ku sobie.
Pałąk 1 i hak 4 do zawieszania sąpołączone ze sobą poprzez zakotwienie w płytkach 16,18 z tworzywa sztucznego, połączonych ze sobąw jeden element środkowy. Na fig. 6 obie płytki 16,18 są ukazane przed ich połączeniem. W płytce 18 oba trzpienie 13 są osadzone swymi zagiętymi końcami 15 w rowkach 19. W podobny sposób mocniej nachylone, wewnętrzne końce pierwszych odcinków 5 drutu i łączący je odcinek są umieszczone w odpowiednio ukształtowanym rowku płytki 16, przy czym rowek ten nie jest przedstawiony na fig. 6. Z płytki 16 może przy tym wystawać do dołu uchwytu 21 na krawaty. Obie płytki 16, 18 mająjednakowe wymiary i kształt zbliżony do trapezu, obejmującego całą część kołnierzową jednego z odcinków drutu. Obie płytki 16,18 sąpołączone za pomocą połączenia 20 na jaskółczy ogon, przylegając' do siebie bokami, w których znajdują się rowki. Z połączenia 20 na jaskółczy ogon na fig. 6 przedstawiony jest jedynie trapezowy rowek w płytce 18, natomiast odpowiednie trapezowe żebra znajdują się na, niewidocznej na fig. 6, stronie płytki 16.
Półkoliście wygięte części 14 elementów hakowych 8 są korzystnie pokryte miękką, antypoślizgowąpowlokąz tworzywa sztucznego, co zarówno zapobiega ześlizgiwaniu się z uchwytu 11, jak też powstrzymuje kołysanie wieszaka.
Jeżeli wieszak odzieżowy jest wykonany metodą wtrysku z tworzywa sztucznego lub jest wykonany z drewna, wówczas ramiona nośne mogą być wykonane z litego materiału, przy czym każde z ramion nośnych jest rozwidlone w kierunku wewnętrznego końca. Pierwsze i drugie palce można wówczas połączyć ze sobą, zaś w miejscu połączenia pierwszych palców można ukształtować hak do zawieszania. Hak do zawieszania może przy tym albo mieć postać dwóch, usytuowanych w odstępie względem siebie elementów hakowych, jak w przedstawionym przykładzie wykonania, albo też może być ukształtowany z litego materiału o odpowiedniej szerokości. Elementy łączące drugich palców tworzą wówczas elastyczny element zabezpieczający. Rozwidlenie ramion nośnych powoduje zwiększenie otworu haka do zawieszania, gdy w celu powieszenia wieszaka na uchwycie lub zdjęcia z niego, ramię nośne zostanie ujęte w obszarze rozwidlenia, co powoduje dociśnięcie do siebie obu palców.
180 790
{80 790
180 790
180 790
180 790
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (4)

Zastrzeżenia patentowe
1. Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego, z pałąkiem, zawierającym dwa ramiona nośne, pomiędzy którymi umieszczony jest hak do zawieszania oraz z elastycznym elementem zabezpieczającym, przesuwnym sprężyście pomiędzy pozycjąblokującąotwór haka i pozycjąodsłaniąjącąotwór haka, znamienny tym, że każde z obu ramion nośnych (2,3) składa się z pierwszego odcinka (5) i drugiego odcinka (6) drutu, połączonych ze sobą końcami zewnętrznymi, przy czym na wewnętrznych końcach pierwszych odcinków (5) drutu znajduje się hak (4) do zawieszania, natomiast wewnętrzne końce drugich odcinków (6) drutu są połączone następnym odcinkiem, stanowiącym elastyczny element zabezpieczający (10).
2. Wieszak odzieżowy według zastrz. 1, znamienny tym, że hak (4) do zawieszania ma postać haka podwójnego, złożonego z dwóch elementów hakowych (8), których wolne końce są połączone elementem łączącym (9).
3. Wieszak odzieżowy według zastrz. 1, znamienny tym, że jest wygięty z drutu, zaś na wewnętrznych końcach każdego z pierwszych odcinków (5) drutu jest uformowany jeden z dwóch elementów hakowych (8).
4. Wieszak odzieżowy według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że jest wygięty z drutu, zaś hak (4) do zawieszania i wewnętrzne końce pierwszych odcinków (5) drutu sązamocowane w elemencie środkowym w postaci płytki (16,18).
PL96323298A 1995-05-18 1996-05-15 Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego PL180790B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29508276 1995-05-18
DE29519287U DE29519287U1 (de) 1995-05-18 1995-12-05 Kleiderbügel, insbesondere zum Aufhängen von Kleidungsstücken an den Haltegriffen im Innenraum eines Pkw
PCT/EP1996/002075 WO1996036262A1 (de) 1995-05-18 1996-05-15 Kleiderbügel, insbesondere zum aufhängen von kleidungsstücken an den haltegriffen im innenraum eines pkw

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323298A1 PL323298A1 (en) 1998-03-16
PL180790B1 true PL180790B1 (pl) 2001-04-30

Family

ID=26057900

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96323298A PL180790B1 (pl) 1995-05-18 1996-05-15 Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5904278A (pl)
EP (1) EP0828447B1 (pl)
JP (1) JPH11505148A (pl)
AT (1) ATE177608T1 (pl)
CA (1) CA2211716A1 (pl)
CZ (1) CZ291550B6 (pl)
HU (1) HU222194B1 (pl)
PL (1) PL180790B1 (pl)
WO (1) WO1996036262A1 (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2328369B (en) * 1997-08-18 2001-07-18 Karner Batts Ltd Garment hanger
USD422152S (en) * 1999-05-25 2000-04-04 Kuei-Hsiang Yeh Hanger
US6186376B1 (en) * 1999-05-28 2001-02-13 Peter Hyun Garment hanging device
WO2003030978A1 (en) * 2001-10-10 2003-04-17 Fisher & Paykel Healthcare Limited Breathing assistance apparatus
US8783257B2 (en) 2004-02-23 2014-07-22 Fisher & Paykel Healthcare Limited Breathing assistance apparatus
WO2005094928A1 (en) 2004-04-02 2005-10-13 Fisher & Paykel Healthcare Limited Breathing assistance apparatus
US9072852B2 (en) 2004-04-02 2015-07-07 Fisher & Paykel Healthcare Limited Breathing assistance apparatus
ES2900194T3 (es) 2006-07-14 2022-03-16 Fisher & Paykel Healthcare Ltd Aparato de asistencia respiratoria
US10258757B2 (en) 2008-05-12 2019-04-16 Fisher & Paykel Healthcare Limited Patient interface and aspects thereof
US10792451B2 (en) 2008-05-12 2020-10-06 Fisher & Paykel Healthcare Limited Patient interface and aspects thereof
US11660413B2 (en) 2008-07-18 2023-05-30 Fisher & Paykel Healthcare Limited Breathing assistance apparatus
WO2010041966A1 (en) 2008-10-10 2010-04-15 Fisher & Paykel Healthcare Limited Nasal pillows for a patient interface
EP3741418A1 (en) 2009-11-18 2020-11-25 Fisher & Paykel Healthcare Limited Nasal interface
EP3406287B1 (en) 2010-10-08 2022-04-27 Fisher & Paykel Healthcare Limited Respiratory mask assembly for breathing assistance apparatus
US10603456B2 (en) 2011-04-15 2020-03-31 Fisher & Paykel Healthcare Limited Interface comprising a nasal sealing portion
GB2532393B (en) 2011-04-15 2016-07-06 Fisher & Paykel Healthcare Ltd Interface comprising a rolling nasal bridge portion
GB2553475B8 (en) 2012-08-08 2019-01-02 Fisher & Paykel Healthcare Ltd Headgear for patient interface
EP4279106A3 (en) 2012-09-04 2024-01-17 Fisher & Paykel Healthcare Limited Valsalva mask
GB2591416B (en) 2014-08-25 2022-01-05 Fisher & Paykel Healthcare Ltd Respiratory mask and related portions, components or sub-assemblies
USD882066S1 (en) 2016-05-13 2020-04-21 Fisher & Paykel Healthcare Limited Frame for a breathing mask
USD823455S1 (en) 2017-02-23 2018-07-17 Fisher & Paykel Healthcare Limited Cushion assembly for breathing mask assembly
USD823454S1 (en) 2017-02-23 2018-07-17 Fisher & Paykel Healthcare Limited Cushion assembly for breathing mask assembly
USD824020S1 (en) 2017-02-23 2018-07-24 Fisher & Paykel Healthcare Limited Cushion assembly for breathing mask assembly
USD844335S1 (en) * 2018-02-06 2019-04-02 Whitmor, Inc. Tiered hanger
US11427132B2 (en) 2020-09-17 2022-08-30 Adam Woodard Automotive clothes hanging device
CN112696739A (zh) * 2020-11-25 2021-04-23 珠海格力电器股份有限公司 一种具有干衣架的移动空调

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US254451A (en) * 1882-03-07 Wisner b
US717147A (en) * 1902-01-07 1902-12-30 Friedrich Bernhard Walter Combined garment-holder and trousers-stretcher.
US2046654A (en) * 1935-04-15 1936-07-07 Rosen Fred Garment hanger
US2151964A (en) * 1937-06-09 1939-03-28 Gay Margaret Supporting hook for garment hangers
US2494973A (en) * 1945-09-28 1950-01-17 Mathilda C Vollmer Clothes hanger
US2483618A (en) * 1946-05-15 1949-10-04 Brill Aron Safety interlocking snap hook for clothes hangers
US2782968A (en) * 1954-12-02 1957-02-26 White Amanda Lillian Fitted hanger for garments
US2877940A (en) * 1956-04-18 1959-03-17 Harry B Pressler Garment hangers
FR1400597A (fr) * 1964-04-16 1965-05-28 Perfectionnement aux cintres à vêtements
GB1155816A (en) * 1968-06-05 1969-06-25 Mona Ball Improvements in or relating to Garment Hangers
DE3801625A1 (de) * 1988-01-21 1989-08-03 Daimler Benz Ag Halter fuer kleidungsstuecke in kraftwagen
US5419067A (en) * 1993-11-15 1995-05-30 Ford Motor Company Telescoping garment holder and assist handle

Also Published As

Publication number Publication date
CZ364697A3 (cs) 1999-01-13
HU222194B1 (hu) 2003-05-28
US5904278A (en) 1999-05-18
PL323298A1 (en) 1998-03-16
CZ291550B6 (cs) 2003-04-16
ATE177608T1 (de) 1999-04-15
EP0828447A1 (de) 1998-03-18
CA2211716A1 (en) 1996-11-21
HUP9801915A3 (en) 2000-02-28
EP0828447B1 (de) 1999-03-17
HUP9801915A2 (hu) 1998-12-28
WO1996036262A1 (de) 1996-11-21
JPH11505148A (ja) 1999-05-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL180790B1 (pl) Wieszak odzieżowy, zwłaszcza do zawieszania sztuk odzieży na uchwytach wewnątrz samochodu osobowego
US4153189A (en) Carrier for clothes hangers
US5361949A (en) Pants hanger with pivotable finger on lower bar
US4824156A (en) Hanger holder
CN103313632A (zh) 滑动支架式服装衣架
GB2063986A (en) Clamp
ES2231914T3 (es) Sistema de percha plegable para equipaje.
US7770766B2 (en) Rucksack with a belt assembly enabling angular pivoting
US1363667A (en) Baby-carrying basket
US4792072A (en) Cycle surfboard carrier
EP2991892B1 (en) A bicycle bag
US4010699A (en) Self-erecting folding step stool
US1686655A (en) Hanger
US5533600A (en) Recessed multipurpose garment bag hook
JP4969140B2 (ja) ハンガー掛止具セット
US4852777A (en) Locking garment hanger
US6244478B1 (en) Clothes hanger
JPH07255584A (ja) 折りたたみハンガー
KR20150064686A (ko) 애완동물용 캐리어를 갖는 카트
US20180080168A1 (en) Portable and Versatile Drying Rack
EP1157644A2 (en) Clothes hanger
JPH0628061Y2 (ja) 折り畳み式被服用ハンガー
KR200362366Y1 (ko) 여행 가방
NL193688C (nl) Ophangrail voor het ophangen van dossiermappen.
KR830000791B1 (ko) 조립식 가방