PL180087B1 - Urzadzenie dostarczajace ciecz kriogeniczna PL PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie dostarczajace ciecz kriogeniczna PL PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL180087B1
PL180087B1 PL96314399A PL31439996A PL180087B1 PL 180087 B1 PL180087 B1 PL 180087B1 PL 96314399 A PL96314399 A PL 96314399A PL 31439996 A PL31439996 A PL 31439996A PL 180087 B1 PL180087 B1 PL 180087B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
liquid
vessel
main space
cryogen
heating coil
Prior art date
Application number
PL96314399A
Other languages
English (en)
Other versions
PL314399A1 (en
Inventor
Ron C Lee
Original Assignee
Boc Group Inc
The Boc Groupinc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boc Group Inc, The Boc Groupinc filed Critical Boc Group Inc
Publication of PL314399A1 publication Critical patent/PL314399A1/xx
Publication of PL180087B1 publication Critical patent/PL180087B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F17STORING OR DISTRIBUTING GASES OR LIQUIDS
    • F17CVESSELS FOR CONTAINING OR STORING COMPRESSED, LIQUEFIED OR SOLIDIFIED GASES; FIXED-CAPACITY GAS-HOLDERS; FILLING VESSELS WITH, OR DISCHARGING FROM VESSELS, COMPRESSED, LIQUEFIED, OR SOLIDIFIED GASES
    • F17C9/00Methods or apparatus for discharging liquefied or solidified gases from vessels not under pressure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Devices For Use In Laboratory Experiments (AREA)
  • Dairy Products (AREA)
  • Devices For Dispensing Beverages (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie dostarczajace ciecz krioge- niczna, sluzace do dostarczania cieczy kriogeni- cznej w stanie nasyconym, znamienne tym, ze zawiera pojemnik (10) cieczy kriogenicznej, przy czym pojemnik ten posiada przestrzen glówna (12), i dolny wlot (16) cieczy kriogenicznej, oraz kanal wylotowy (18) pary z przestrzeni glównej (12), i wlot (20) pary do przestrzeni glównej (12), oraz urzadzenie umozliwiajace wymiane ciepla na drodze posredniej miedzy para a strumieniem cieczy, umieszczone wewnatrz glównej przestrze- ni (12), przy czym kanal wylotowy (40) cieczy polaczony jest z urzadzeniem wymieniajacym cieplo, a poza tym urzadzenie posiada rozgaleziona instalacje (44) posiadajaca czesc (46) polaczona z dolnym wlotem (16) cieczy, oraz czesc (48) polaczona z przestrzenia glówna (12), oraz pod- grzewacz czesci (48) rozgalezionej instalacji (44). PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie dostarczające ciecz kriogeniczną, służące do dostarczania cieczy kriogenicznej będącej w stanie nasyconym.
Znane jest urządzenie wykorzystujące ciecz kriogeniczną do chłodzenia plastikowych elementów wykonanych techniką wtryskową, po tym jak zostaną ukształtowane. W wielu przykładach
180 087 układów zaprojektowanych do tego typu urządzeń, przepływ cieczy kriogenicznej w każdym cyklu chłodzenia jest sterowany przez zawór sterujący, który jest otwierany we wcześniej określonych odstępach czasowych. Dwufazowa forma przepływu cieczy kriogenicznej posiada mniejszy potencjał chłodzący niż przechłodzona ciecz kriogeniczna. Co więcej, ilość przechłodzonej cieczy kriogenicznej, która jest dostarczana do danego przekroju zaworu jest większa niż objętość cieczy kriogenicznej dostarczonej jako przepływ dwufazowy, w związku ze zwiększoną gęstością przechłodzonej cieczy kriogenicznej. Gdy potencjał chłodzący cieczy kriogenicznej zmienia się wraz ze zmianąjej fizycznego stanu, nie tylko plastikowe elementy nie będą chłodzone w wystarczający sposób, ale także zmarnowana będzie ciecz kriogeniczna.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie dostarczające ciecz kriogeniczną, służące do dostarczania cieczy kriogenicznej w stanie nasyconym, które zawiera pojemnik cieczy kriogenicznej, przy czym pojemnik ten posiada przestrzeń główną i dolny wlot cieczy kriogenicznej, oraz kanał wylotowy pary z przestrzeni głównej, i wlot pary do przestrzeni głównej, oraz urządzenie umożliwiające wymianę ciepła na drodze pośredniej między parą a strumieniem cieczy, umieszczone wewnątrz głównej przestrzeni. Kanał wylotowy cieczy połączony jest z urządzeniem wymieniającym ciepło. Poza tym urządzenie posiada rozgałęzioną instalację posiadającą część połączoną z dolnym wlotem cieczy, oraz część połączoną z przestrzenią główną, oraz podgrzewacz części rozgałęzionej instalacji. Korzystnie, urządzenie umożliwiające wymianę ciepła, na drodze pośredniej między parą a strumieniem cieczy stanowi wymiennik ciepła umieszczony wewnątrz przestrzeni głównej, połączony z rurą doprowadzającą, usytuowaną pionowo w pojemniku.
Podgrzewacz części rozgałęzionej instalacji stanowi elektryczna spirala grzejna połączona poprzez sterownik z czujnikiem górnego i dolnego poziomu cieczy i ze źródłem energii elektrycznej, przy czym sterownik połączony jest ze zdalnie sterowanym zaworem usytuowanym w kanale wylotowym pary.
Korzystnie, elektryczna spirala grzejna jest usytuowana poniżej czujnika górnego poziomu cieczy.
Zakończenie rury doprowadzającej wymiennika ciepła, umieszczonego wewnątrz przestrzeni głównej zbiornika, usytuowane jest w dolnej części zbiornika.
Zdalnie sterowany zawór, usytuowany w kanale wylotowym pary połączony jest poprzez sterownik również z czujnikiem górnego poziomu cieczy.
Elektryczna spirala grzejna, podgrzewająca cześć rozgałęzionej instalacji jest usytuowana poniżej czujnika dolnego poziomu cieczy w zbiorniku.
Korzystnie, podgrzewacz części rozgałęzionej instalacji stanowi elektryczna spirala grzejna w postaci grzałki elektrycznej.
Urządzenie dostarczające ciecz kriogenicznąwedług wynalazku służy jako łącznik i umieszczone jest pomiędzy źródłem ciekłej substancji kriogenicznej, która jest dostarczana, a urządzeniem, w którym ciecz kriogeniczna jest używana. Łącznik ten zapewnia, że ciecz kriogeniczna jest wykorzystywana w stanie nasyconym.
W praktyce, urządzenie doprowadzające ciecz kriogeniczną zgodne z wynalazkiem posiada własną rozgałęzioną linię dostarczającą ciecz kriogeniczną, połączoną ze źródłem ciekłego azotu. W przypadku, gdy ciekły azot znajduje się w dwóch stanach fazowych, wtedy urządzenie dostarczające ciecz kriogeniczną może służyć po prostu do oddzielania faz na fazę ciekłą i gazową, a nadmiar par zostanie odprowadzony z pojemnika. Jeśli jednak pojemnik, w którym znajduje się ciekły azot został wypełniony i ilość przechłodzonej cieczy wewnątrz pojemnika szybko wzrosła, wtedy wymiennik ciepła może służyć do wymiany ciepła pomiędzy parami w głównej przestrzeni, a przechłodzonym cieczą, który zmienia się w ciecz nasyconą po odprowadzeniu z pojemnika.
W przypadku gdy przechłodzona ciecz jest dostarczana i używana, poziom cieczy wewnątrz pojemnika będzie się podnosił. W celu uzupełnienia par, które zostały odprowadzone z pojemnika, pary są dostarczane do głównej przestrzeni pojemnika przez podgrzewaną gałąź linii dostarczającej pary. Można zauważyć, że proste podgrzewanie tylko strumienia cieczy (w prze4
180 087 ciwieństwie do całości cieczy zawartej w pojemniku), może zminimalizować zapotrzebowanie energetyczne grzałki. Podgrzewanie jest utrzymywane na stałym poziomie, gdy zapotrzebowanie się nie zmienia, lub może być proporcjonalne do zużywanej cieczy. Działanie grzałki może być częścią procesu okresowego i w takim przypadku, uwalniane pary będą powodowały przepływ wsteczny cieczy przez gałąź linii dostarczającej.
Należy zauważyć, że termin „ciecz kriogeniczna” w formie w jakiej został użyty wyżej oraz w zastrzeżeniach patentowych oznacza skroplony gaz atmosferyczny taki jak azot, ciekłe powietrze, inną zimną płynną substancję, która w standardowych warunkach miałaby postać gazową.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, który przedstawia schemat urządzenia według wynalazku.
Rysunek przedstawia urządzenie 1 dostarczające ciecz kriogeniczną według wynalazku. Urządzenie 1 dostarczające ciecz kriogeniczną zawiera pojemnik 10, w którym znajduje się ciecz kriogeniczna w fazach płynnej i gazowej. Faza gazowa znajduje się wewnątrz przestrzeni głównej 12 pojemnika 10. Ciecz kriogeniczna wprowadzana jest do dolnej części 14 pojemnika 10, przez dolny wlot 16. Kanał wylotowy 18, służy do odprowadzania par z przestrzeni głównej 12 pojemnika 10. Wlot 20 przestrzeni głównej służy do wprowadzania par do przestrzeni głównej 12 pojemnika 10.
Jeżeli ciecz kriogeniczna jest dostarczana do pojemnika 10 w postaci dwufazowego przepływu, wtedy pojemnik 10 będzie działał jako rozdzielacz faz, rozdzielający ciecz kriogeniczna na fazę płynnąi fazę gazową. W tym przypadku, zależnie od tego, czy pary mająbyć dostarczane do procesu, nadmiar par jest okresowo usuwany z urządzenia przez kanał wylotowy 18. Dla przypadku gdy ciecz jest przechłodzona, wprowadzone zostały środki umożliwiające pośrednią wymianę pomiędzy parami umieszczonymi wewnątrz przestrzeni głównej, a strumieniem utworzonym przez fazę płynną. Środkiem tym jest wymiennik ciepła 22 umieszczony wewnątrz przestrzeni głównej 12. Wymiennik ciepła 22 jest utworzony z użebrowanych rur 24, które sąułożone w zespoły 26,28,30 i 32, połączone ze sobąłącznikami 34 i 36, w kształcie litery U. Ciecz jest wprowadzana do wymiennika ciepła przez rurę 38, która jest połączona sekcją 26 poprzez wygięte pod kątem 90° kolanko, które to na rysunku zostało przecięte w celu lepszej ilustracji konstrukcji. Jak można zauważyć, wymiennik ciepła 22, może być skonstruowany na wiele różnych sposobów, włączając zwykły wygięty kawałek rury. Wymiennik ciepła 22 skrapla pary wewnątrz przestrzeni głównej, przez co przekształca ciecz przechłodzoną w ciecz nasyconą. Ciecz nasycona jest odprowadzana z pojemnika 10 przez kanał wylotowy 40.
Pojemnik 10 wyposażony jest w wystający element 42, wewnątrz którego znajduje się zakończenie rury doprowadzającej 3 8, oraz wlot 16 cieczy. Wystający element 42 umożliwia usytuowanie zakończenia rury doprowadzającej 38 poniżej poziomu dolnego wlotu 16 cieczy, co uniemożliwia parom przedostanie się do wymiennika ciepła w przypadku, gdy wprowadzana ciecz znajduje się w postaci dwufazowego przepływu. Wystający element 42 jest zalecany jako opcjonalny element urządzenia 1 dostarczającego ciecz kriogeniczną.
Poziom cieczy będzie wzrastał wewnątrz urządzenia 1 dostarczającego ciecz kriogeniczną, wraz z procesem przekształcania cieczy przechłodzonej w ciecz nasyconą lub wraz ze wzrostem ilości odprowadzonych par przez kanał wylotowy 18. Można zauważyć, że pewne zastosowania dodatkowo wymagają obecności par, które muszą w tym przypadku być ponownie wprowadzone. W celu zwiększenia ilości par wewnątrz przestrzeni głównej 12, zastosowana została rozgałęziona linia dostarczająca 44, posiadająca część 46 doprowadzającą fazę ciekłą, połączoną z dolnym wlotem cieczy 16 tak, że ciecz przepływa do pojemnika 10, oraz część 48 doprowadzającą fazę gazową, połączoną z wlotem 20 przestrzeni głównej. Podgrzewacz przedstawiony jako spirala grzejna 50, jest zasilany ze źródła energii elektrycznej 52, i ciepło przenika do cieczy przekształcając ją w parę. Zauważyć można, że grzałka elektryczna nie jest jedynym sposobem podgrzewania części 48, przenoszącej pary. Na przykład, do tego samego celu, może zostać użyte ciepło z innych źródeł grzewczych. Można zauważyć, że poziom cieczy w części 48
180 087 /
linii doprowadzającej będzie taki sam jak poziom cieczy w wewnątrz pojemnika, tak więc nie trzeba stosować żadnych aktywnych środków dostarczających ciecz do grzałki 50.
Nie mniej, tak jak to wskazano powyżej, energia może być dostarczana ciągle do spirali grzejnej 50, a w opisanym przykładzie wykonania, działanie spirali grzejnej 50 jest automatycznie sterowane w zależności od poziomu cieczy wewnątrz pojemnika 10. Tak więc, zastosowano czujnik poziomu 53, określający górny poziom cieczy wewnątrz pojemnika. Górny poziom cieczy oznaczono literą „A”. Dolny poziom cieczy, oznaczony literą „B” jest wykrywany przez czujnik poziomu 54. Czujniki poziomu 53 i 54 są „punktowymi czujnikami poziomu”, które są zaprojektowane tak, aby generowały sygnał, gdy poziom cieczy osiągnie poziom „A” lub spadnie poniżej poziomu „B”. Oczywiste jest, że do tego celu można zastosować termopary, lub czujniki elektromechaniczne i tym podobne. Ponadto, chociaż nie zostało to przedstawione, czujniki poziomu 53 i 54 mogą być umieszczone we wnękach, aby uchronić wskazania czujników od zniekształcenia poprzez ruchy cieczy wewnątrz pojemnika 10. Alternatywnie, można zastosować czujnik mierzący ciągle poziom cieczy, taki jak czujnik pojemnościowy, może on zastąpić oba czujniki poziomu 53 i 54.
Połączenie elektryczne 55 zastosowano w celu połączenia czujnika poziomu 53 ze sterownikiem 56. Podobne połączenie elektryczne 57 łączy czujnik poziomu 54 ze sterownikiem 56. Sterownik 56 jest wykonany jako sterownik analogowy bądź też, jako sterownik z programowanym zestawem funkcji logicznych. Gdy poziom cieczy wzrośnie do poziomu „A”, sterownik 56, odpowiednio do wskazań górnego czujnika poziomu 53, włącza przepływ prądu wytworzonego przez źródło energii elektrycznej, nagrzewającego spiralę grzejną 50. Powoduje to parowanie cieczy i przepływ par do przestrzeni głównej 12. W przypadku gdy poziom cieczy spadnie poniżej poziomu „B”, sterownik 56, działa w wyniku wskazań dolnego czujnika poziomu 54, uruchamia zdalnie sterowany zawór 60 połączony z wylotem 18 odprowadzającym pary, w celu odprowadzenia par. Zdalnie sterowany zawór 60 jest połączony ze sterownikiem 56 poprzez połączenie elektryczne 62. W ten sposób poziom cieczy będzie stale utrzymywany wewnątrz przedziału określonego przez jego wysokość, która jest określona poprzez poziomy „A” i „B”. Korzystnie jest gdy, spirala grzejna 50 lub jakiekolwiek inne źródło ciepła zostanie umieszczone na części linii doprowadzającej 48, w ten sposób że znajduje się poniżej poziomu „A” tak, aby uniknąć oddziaływania na przegrzane pary uwolnione z cieczy. Co więcej w szczególności, spirala grzejna 50 jest umieszczona poniżej poziomu „B”.
Sterownik 56 może być także użyty do odprowadzania cieczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie procesu. Z tego powodu, zdalnie sterowany zawór 64 jest przedstawiony jako połączony z kanałem wylotowym 40 odprowadzającym ciecz. Zdalnie sterowany zawór 64 jest elektrycznie połączony poprzez połączenie elektryczne 66, ze sterownikiem 56. W zależności od zapotrzebowania procesu, mogą być wprowadzone dodatkowe wyloty lub otwory odprowadzające ciecz lub pary.
180 087
PŁYN A PARA
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie dostarczające ciecz kriogeniczną, służące do dostarczania cieczy kriogenicznej w stanie nasyconym, znamienne tym, że zawiera pojemnik (10) cieczy kriogenicznej, przy czym pojemnik ten posiada przestrzeń główną(12), i dolny wlot (16) cieczy kriogenicznej, oraz kanał wylotowy (18) pary z przestrzeni głównej (12), i wlot (20) pary do przestrzeni głównej (12), oraz urządzenie umożliwiające wymianę ciepła na drodze pośredniej między parą a strumieniem cieczy, umieszczone wewnątrz głównej przestrzeni (12), przy czym kanał wylotowy (40) cieczy połączony jest z urządzeniem wymieniającym ciepło, a poza tym urządzenie posiada rozgałęzioną instalację (44) posiadającą część (46) połączoną z dolnym wlotem (16) cieczy, oraz część (48) połączonąz przestrzenią główną_ (12), oraz podgrzewacz części (48) rozgałęzionej instalacji (44).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie umożliwiające wymianę ciepła, na drodze pośredniej między parą a strumieniem cieczy stanowi wymiennik ciepła (22) umieszczony wewnątrz przestrzeni głównej (12), połączony z rurą doprowadzającą (3 8), usytuowaną pionowo w pojemniku (10).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że podgrzewacz części (48) rozgałęzionej instalacji (44) stanowi elektryczna spirala grzejna (50).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że podgrzewacz części (48) rozgałęzionej instalacji (44), w postaci elektrycznej spirali grzejnej (50) połączony jest poprzez sterownik (56) z czujnikiem górnego poziomu (53) cieczy.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że elektryczna spirala grzejna (50), podgrzewająca część (48) rozgałęzionej instalacji (46) jest połączona ze źródłem energii elektrycznej (52).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że elektryczna spirala grzejna (50) jest połączona poprzez sterownik (56) z czujnikiem dolnego poziomu (54) cieczy, przy czym sterownik (56) połączony jest ze zdalnie sterowanym zaworem (60) usytuowanym w kanale wylotowym (18) pary.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że elektryczna spirala grzejna (50) jest usytuowana poniżej czujnika górnego poziomu (53) cieczy.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zakończenie rury doprowadzającej (38) wymiennika ciepła (22), umieszczonego wewnątrz przestrzeni głównej (12) zbiornika (10) usytuowane jest w dolnej części (14) zbiornika (10).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zdalnie sterowany zawór (60) usytuowany w kanale wylotowym (18) pary połączony jest poprzez sterownik (56) również z czujnikiem górnego poziomu (53) cieczy.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że elektryczna spirala grzejna (50), podgrzewająca część (48) rozgałęzionej instalacji (46) jest usytuowana poniżej czujnika dolnego poziomu (54) cieczy w zbiorniku (10).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że podgrzewacz części (48), rozgałęzionej instalacji (44) stanowi elektryczna spirala grzejna (50) w postaci grzałki elektrycznej.
PL96314399A 1995-05-24 1996-05-23 Urzadzenie dostarczajace ciecz kriogeniczna PL PL PL PL PL PL PL PL180087B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/449,454 US5579646A (en) 1995-05-24 1995-05-24 Cryogen delivery apparatus

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL314399A1 PL314399A1 (en) 1996-11-25
PL180087B1 true PL180087B1 (pl) 2000-12-29

Family

ID=23784225

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96314399A PL180087B1 (pl) 1995-05-24 1996-05-23 Urzadzenie dostarczajace ciecz kriogeniczna PL PL PL PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5579646A (pl)
EP (1) EP0744577B1 (pl)
KR (1) KR100198719B1 (pl)
CN (1) CN1126921C (pl)
AU (1) AU712519B2 (pl)
CA (1) CA2173540C (pl)
DE (1) DE69631713T2 (pl)
ES (1) ES2213169T3 (pl)
NO (1) NO961464L (pl)
NZ (1) NZ286286A (pl)
PL (1) PL180087B1 (pl)
TW (1) TW293081B (pl)
ZA (1) ZA963240B (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL124462A (en) * 1998-05-13 2005-06-19 Extra Exclusive Thermodynamics Method and apparatus for supplying vaporized gas on consumer demand
US6000226A (en) * 1998-07-30 1999-12-14 The Boc Group, Inc. Method and apparatus for storing and dispensing a liquid composed of oxygen containing mixture
US6912858B2 (en) * 2003-09-15 2005-07-05 Praxair Technology, Inc. Method and system for pumping a cryogenic liquid from a storage tank
US7318327B2 (en) * 2004-10-26 2008-01-15 Respironics In-X, Inc. Liquefying and storing a gas
US7690208B2 (en) * 2005-08-05 2010-04-06 Gm Global Technology Operations, Inc. Liquid hydrogen tank with a release pressure above the critical pressure
GB0519886D0 (en) 2005-09-29 2005-11-09 Air Prod & Chem A storage vessel for cryogenic liquid
US20070130962A1 (en) * 2005-12-12 2007-06-14 Blalock Clayton E System and Method for Storing Cryogenic Liquid Air
US20110179667A1 (en) * 2009-09-17 2011-07-28 Lee Ron C Freeze drying system
US9821425B2 (en) 2014-03-05 2017-11-21 5Me Ip, Llc Device for supplying subcooled liquid cryogen to cutting tools
US11566753B2 (en) * 2018-12-27 2023-01-31 Chart Inc. Vapor pressure regulator for cryogenic liquid storage tanks and tanks including the same

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2033094A (en) * 1934-03-28 1936-03-03 Linde Air Prod Co Method and apparatus for dispensing gas material
US2344765A (en) * 1941-01-14 1944-03-21 Linde Air Prod Co Method of and apparatus for storing liquefied gas mixtures
US2938576A (en) * 1955-07-07 1960-05-31 British Oxygen Co Ltd Means for supplying gases to the fuel systems of aircraft
US2943454A (en) * 1958-06-30 1960-07-05 Mine Safety Appliances Co Liquid oxygen converter
GB862080A (en) * 1958-12-11 1961-03-01 Normalair Ltd Improvements in or relating to oxygen supply systems
US3097497A (en) * 1959-08-14 1963-07-16 Normalair Ltd Oxygen supply systems
US3318307A (en) * 1964-08-03 1967-05-09 Firewel Company Inc Breathing pack for converting liquid air or oxygen into breathable gas
US3260060A (en) * 1964-08-26 1966-07-12 Ryan Ind Inc Dewar for liquid air and/or other multicomponent cryogenic liquids
US3304739A (en) * 1965-08-31 1967-02-21 Douglas Aircraft Co Inc Cooling system for passenger compartments of vehicles
US3371497A (en) * 1966-08-05 1968-03-05 Air Prod & Chem Maintaining constant composition in a volatile multi-component liquid
US3650290A (en) * 1968-11-19 1972-03-21 Air Reduction Pressure control system for cryogenic fluids
US3858404A (en) * 1973-06-25 1975-01-07 Union Carbide Corp Phase separator for cryogenic fluid
FR2599119B1 (fr) * 1986-05-26 1988-08-26 Air Liquide Procede et dispositif pour delivrer de petites quantites d'un liquide cryogenique
SU1581958A1 (ru) * 1987-11-27 1990-07-30 Предприятие П/Я А-3605 Устройство дл выдачи криоагента
SU1719822A1 (ru) * 1990-01-11 1992-03-15 А.В.Гущин и С.П.Грабский Циркул ционный ресивер холодильной установки
US5557924A (en) * 1994-09-20 1996-09-24 Vacuum Barrier Corporation Controlled delivery of filtered cryogenic liquid

Also Published As

Publication number Publication date
KR960041956A (ko) 1996-12-19
EP0744577B1 (en) 2004-03-03
TW293081B (pl) 1996-12-11
CN1164010A (zh) 1997-11-05
NO961464L (no) 1996-11-25
ES2213169T3 (es) 2004-08-16
CA2173540C (en) 1999-04-06
AU712519B2 (en) 1999-11-11
NO961464D0 (no) 1996-04-12
ZA963240B (en) 1996-10-25
AU5238096A (en) 1996-12-05
EP0744577A2 (en) 1996-11-27
US5579646A (en) 1996-12-03
EP0744577A3 (en) 1998-01-21
CN1126921C (zh) 2003-11-05
NZ286286A (en) 1998-08-26
CA2173540A1 (en) 1996-11-25
DE69631713D1 (de) 2004-04-08
KR100198719B1 (ko) 1999-06-15
DE69631713T2 (de) 2005-02-10
PL314399A1 (en) 1996-11-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5220807A (en) Combined refrigerator water heater
US20030046941A1 (en) Gas delivery at high flow rates
PL180087B1 (pl) Urzadzenie dostarczajace ciecz kriogeniczna PL PL PL PL PL PL PL
US5660050A (en) Refrigeration condenser, receiver subcooler system
US20220026127A1 (en) Cooling system for efficient operation
KR200474897Y1 (ko) 고효율 증류기
US20100313578A1 (en) co2-based method and system for vaporizing a cryogenic fluid, in particular liquefied natural gas
JPH10252994A (ja) 低温液化ガスの気化方法及び設備
ES2973084T3 (es) Conjunto que comprende un saturador de vapor y método de funcionamiento de dicho conjunto
CN116940783A (zh) 使用循环冷却回路进行低温气化的系统和方法
JP2000120993A (ja) 液化ガス蒸発システム
EP1443263A2 (en) Liquefied gas vaporizer
JP3987245B2 (ja) 冷熱発生機能付き液化ガス気化設備
JP2002071095A (ja) 液化ガス供給装置
JP4621379B2 (ja) 蒸発器
JP2940839B2 (ja) 冷暖房装置
JPS59194200A (ja) 中間媒体封入型液化ガス気化器
US20230375137A1 (en) Lng regasification device and cogenerator of cold water and cold dry air
EP4386300A1 (en) Liquid hydrogen vaporizer, and generation method for generating hydrogen
KR102002994B1 (ko) 냉매 저장효율이 향상된 혼합냉매 분리 저장장치
ES2242696T3 (es) Procedimiento y disposicion para promocionar un gas de trabajo inflamable a partir de un criocarburante.
JPH11336999A (ja) 液化ガスの供給方法およびその装置
CN118391579A (zh) 一种液氢汽化系统及方法
RU2171950C1 (ru) Устройство для хранения и подачи криогенных продуктов
US20030209016A1 (en) Method and system for supplying vaporized gas on consumer demand

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20090523