PL179964B1 - Sposób i urzadzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenosniku PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Sposób i urzadzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenosniku PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL179964B1
PL179964B1 PL96314667A PL31466796A PL179964B1 PL 179964 B1 PL179964 B1 PL 179964B1 PL 96314667 A PL96314667 A PL 96314667A PL 31466796 A PL31466796 A PL 31466796A PL 179964 B1 PL179964 B1 PL 179964B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sensors
sensor
conveyor
containers
container
Prior art date
Application number
PL96314667A
Other languages
English (en)
Other versions
PL314667A1 (en
Inventor
Timothy J Nicks
John L Waugaman
Alan D Ahl
Original Assignee
Owens Brockway Glass Container
Owens Brockway Glass Container Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Owens Brockway Glass Container, Owens Brockway Glass Container Inc filed Critical Owens Brockway Glass Container
Publication of PL314667A1 publication Critical patent/PL314667A1/xx
Publication of PL179964B1 publication Critical patent/PL179964B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06MCOUNTING MECHANISMS; COUNTING OF OBJECTS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06M1/00Design features of general application
    • G06M1/08Design features of general application for actuating the drive
    • G06M1/10Design features of general application for actuating the drive by electric or magnetic means
    • G06M1/101Design features of general application for actuating the drive by electric or magnetic means by electro-optical means
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06MCOUNTING MECHANISMS; COUNTING OF OBJECTS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06M1/00Design features of general application
    • G06M1/08Design features of general application for actuating the drive
    • G06M1/10Design features of general application for actuating the drive by electric or magnetic means
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06MCOUNTING MECHANISMS; COUNTING OF OBJECTS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06M7/00Counting of objects carried by a conveyor
    • G06M7/02Counting of objects carried by a conveyor wherein objects ahead of the sensing element are separated to produce a distinct gap between successive objects

Landscapes

  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Length Measuring Devices By Optical Means (AREA)
  • Optical Measuring Cells (AREA)
  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)
  • Spectrometry And Color Measurement (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Photometry And Measurement Of Optical Pulse Characteristics (AREA)
  • Optical Radar Systems And Details Thereof (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Control And Safety Of Cranes (AREA)
  • Automatic Analysis And Handling Materials Therefor (AREA)

Abstract

1 . Sposób wykrywania pojem n ików na ruchomym przenosniku, w którym na kolejno przesuwajace sie na przenosniku pojemniki kieruje sie energie swietlna z czujników umieszczonych w sasiedztwie przenosnika i kontroluje sie sygnaly wyjsciowe czujników, znam ienny tym , ze ustaw ia sie pare opty- cznych czujników zblizeniowych (28,30) w sasiedztwie przenosnika (14) po- jem ników (12) tak, ze energie swietlna z czujników (28,30) kieruje sie kolejno na pojemniki (12) i odbija sie od nich, kiedy pojemniki (12) przesuw aja sie na przenosniku (14) w sasiedztwie czujników (28, 30), po czym dobiera sie w stosunku do pierwszego czujnika (28) pozycje drugiego czujnika (30) tak, ze czujniki (28 ,3 0 ) sa oddalone od siebie w kierunku ruchu pojem nika (12) na przenosniku (14) o odleglosc, przy której dany pojemnik (12) nie je st w ykry- wany przez oba czujniki (28,30) jednoczesnie, i nastepnie dany pojemnik (12) wykrywa sie przez oba czujniki (28,30) kolejno, zanim nastepny pojemnik (12) zostanie wykryty przez którykolwiek z czujników (28, 30) 5 Urzadzenie do w ykrywania pojem ników na ruchomym przenosniku zawierajace czujniki i uklad elektroniczny, znam ienne tym , ze zawiera pare optycznych czujników zblizeniowych (28, 30) zamontowanych w sasiedztwie przenosnika (14) pojemników (12) wewnatrz obudowy (20) zespolu ustawiania polozenia czujników (28, 30) kierujacego kolejno energie sw ietlna z czujni- (28,30) na przesuwajace sie na przenosniku (14) pojemniki (12) i odbie- rajacego energie sw ietlna odbijana przez kolejne pojemniki (12) z powrotem do czujników (28,30), elementy regulacji (36,38) polozenia drugiego czujni- (30) w stosunku do pierwszego czujnika (28), przy czym czujniki (28,30) sa oddalone od siebie w kierunku ruchu pojemnika (12) na przenosniku (14) o od- leglosc, przy której dany pojemnik (12) nie je st wykrywany przez oba czujniki (28,30) jednoczesnie, oraz dolaczony do wyjsc czujników (28,30) uklad ele- ktroniczny (5 2 ,5 4 ,5 6 ,5 8 ) w ykrywania przejsc pojem ników (12) n a przenos- niku (14) F i g . 1 PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenośniku.
W znanych urządzeniach do przenoszenia i napełniania pojemników ważna jest możliwość dokładnego zliczania pojemników w miarę jak przesuwają się na przenośniku. Jednakże często pojawia się problem, kiedy występują zatrzymania i cofnięcia pojemników na ruchomym przenośniku. Przenośnik transportujący pojemniki zwykle w tych warunkach dalej się przesuwa i powoduje, że pojemniki drżą lub zderząjąsię ze sobą. Wahania pojemnika do przodu i do tyłu mogą wywołać błędne, wielokrotne zliczania jednego pojemnika.
Istotą sposobu wykrywania pojemników na ruchomym przenośniku, według wynalazku, w którym na kolejno przesuwające się na przenośniku pojemniki kieruje się energię świetlnąz czujników umieszczonych w sąsiedztwie przenośnika i kontroluje się sygnały wyjściowe czujników, jest to, że ustawia się parę optycznych czujników zbliżeniowych w sąsiedztwie przenośnika pojemników tak, że energię świetlnąz czujników kieruje się kolejno na pojemniki i odbija się od nich, kiedy pojemniki przesuwająsię na przenośniku w sąsiedztwie czujników, po czym dobiera się w stosunku do pierwszego czujnika pozycję drugiego czujnika tak, że czujniki są oddalone od siebie w kierunku ruchu pojemnika na przenośniku o odległość, przy której dany pojemnik niej est wykrywany przez oba czujniki jednocześnie, i następnie dany pojemnik wykrywa się przez oba czujniki kolejno, zanim następny pojemnik zostanie wykryty przez krórykolwiek z czujników.
Korzystnie w trakcie doboru pozycji drugiego czujnika w stosunku do pierwszego czujnika umieszcza się w sąsiedztwie czujników podziałkę dla pomiaru odległości między tymi czujnikami.
Korzystnie na podziałce zaznacza się wartości w jednostkach średnicy pojemnika.
Korzystnie w trakcie ustawiania czujników, ustawia się pierwszy czujnik w punkcie zerowym wartości podziałki, zaś w trakcie doboru pozycji drugiego czujnika w stosunku do pierwszego czujnika dobiera się położenia drugiego czujnika w stosunku do wartości zaznaczonej na podziałce.
Istotą urządzenia do wykrywania pojemników na ruchomym przenośniku, według wynalazku, zawierającego czujniki i układ elektroniczny, jest to, że zawiera parę optycznych czujników zbliżeniowych zamontowanych w sąsiedztwie przenośnika pojemników wewnątrz obudowy zespołu ustawiania położenia czujników kierującego kolejno energię świetlnąz czujników na przesuwające się na przenośniku pojemniki i odbierającego energię świetlną odbijaną przez kolejne poj emniki z powrotem do czujników, elementy regulacji położenia drugiego czujnika w stosunku do pierwszego czujnika, przy czym czujniki są oddalone od siebie w kierunku ruchu pojemnika na przenośniku o odległość, przy której dany pojemnik nie jest wykrywany przez oba czujniki jednocześnie, oraz dołączony do wyjść czujników układ elektroniczny wykrywania przejść pojemników na przenośniku.
Korzystnie w obudowie jest umieszczona podstawka obu czujników, zaś elementy regulacji położenia drugiego czujnika w stosunku do pierwszego czujnika zawierająpodziałkę przymocowaną do podstawki obu czujników.
Korzystnie podziałka zawiera naniesione wartości w jednostkach średnic pojemników.
Korzystnie wartości są wyrażone zarówno w jednostkach angielskich, jak i jednostkach metrycznych.
Korzystnie pierwszy czujnik jest zamontowany na podstawce w sąsiedztwie punktu zerowego na podziałce, zaś drugi czujnik jest przesuwany na podstawce w sąsiedztwie podziałki.
179 964
Korzystnie w przedniej ściance obudowy, równolegle do przenośnika, jest umieszczone wydłużone okno.
Korzystnie układ elektroniczny jest zbudowany z przerzutnika, którego wejścia ustawiające i zerujące sądołączone odpowiednio do pierwszego czujnika i drugiego czujnika, a wyjście jest połączone poprzez tranzystor sterujący i diodę elektroluminescencyjną z zaciskiem wyjściowym.
Korzystnie czujniki są oddalone od siebie o odległość równą około połowie średnicy pojemnika.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia wykrywanie pojemników na ruchomym przenośniku ignorując wahania pojemników do przodu i do tyłu oraz ich podskakiwania podczas cofania i zatrzymywania przenośnika.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z boku urządzenie do wykrywania pojemników według wynalazku, fig. 2 przedstawia urządzenie z fig. 1 w widoku z góry w powiększonej skali, fig. 3 przedstawia urządzenie z fig. 1, w widoku z boku w kierunku A z fig. 1, przy czym zarys pojemnika jest przedstawiony linią przerywaną, zaś fig. 4 przedstawia schemat elektryczny urządzenia do wykrywania pojemników z fig. 1, 2 i 3.
Figury 1 do 4 przedstawiają urządzenie 10 według korzystnego wykonania wynalazku, które jest przeznaczone do wykrywania pojemników 12 przesuwających się na przenośniku 14. Przenośnik 14 zawiera nieskończoną taśmę 16, przymocowaną do podstawy 18 i wprawianą w ruch przez nie pokazany na rysunku silnik dla przenoszenia pojemników 12 w linii prostej przez stanowisko wykrywania, na którym zamontowane jest urządzenie 10. Urządzenie 10 zawiera prostokątną obudowę 20 zespołu ustawiania położenia czujników 28,30, zamocowanąw wybranej pozycji do wspornika 22 w kształcie litery L przy pomocy śruby 24, która wystaje poprzez wydłużoną szczelinę 26 (fig. 2) w poziomym fragmencie wspornika 22. Pionowa część wspornika 22 jest zamontowana do podstawy 18 przenośnika przy pomocy pary śrub 27, które przechodzą przez szczelinowy otwór we wsporniku 22. Wspornik 22 może być przesuwany w pionie w stosunku do płaszczyzny taśmy 16 przenośnika i mocowany przy pomocy śrub 27, zaś obudowa 20 może być przesuwana w poziomie w stosunku do taśmy 16 przenośnika i mocowana przy pomocy śruby 24.
Para optycznych czujników zbliżeniowych 28,30 jest zamontowana wewnątrz obudowy 20 na niepokazanej na rysunku podstawce. Czujniki 28, 30 są czujnikami z dyfuzyjnym odbiciem, które emitują rozproszone światło w kierunku pojemników 12, kiedy przesuwają się one na przenośniku 14 oraz wykrywają zbliżanie się pojemnika 12, kiedy pojemnik 12 jest naprzeciwko czujnika 28 lub 30 przez odbijanie energii świetlnej od bliskiej powierzchni pojemnika 12 z powrotem do danego czujnika. Czujniki 28,30 sątak ustawione, że ich wiązki są równoległe do siebie i tworzą kąty proste względem wzdłużnego kierunku ruchu taśmy przenośnika 16. W przypadku okrągłych pojemników 12, jak przykładowo pokazano na rysunkach, emitowana z każdego czujnika 28 lub 30 energia świetlna jest odbijana wstecz do danego czujnika tylko wówczas, gdy pojemnik 12 jest na wprost tego czujnika, gdyż w innej pozycji pojemnika 12 emitowana energia świetlna albo całkowicie omija pojemnik 12, albo jest odbijana przez zakrzywioną powierzchnię pojemnika 12 i nie trafia do konkretnego czujnika.
Przednia ścianka 32 obudowy 20, to jest ta ścianka obudowy 20, która sąsiaduje z drogą przebywanąprzez pojemniki 12, ma wydłużone pierwsze okno 34, przez które światło z czujników 28,30 jest emitowane w kierunku pojemników 12, zaś energia świetlna jest odbijana od pojemników 12 z powrotem do czujników 28, 30. Każdy czujnik 28, 30 może być przesuwany wewnątrz obudowy 20 i jest mocowany w danej pozycji przy pomocy elementów regulacji 36,38, w tym przykładzie wykonania przy pomocy odpowiednich śrub. Górna ścianka 40 (fig. 2) obudowy 20 posiada wydłużone drugie okno 42, przez które można obserwować czujniki 28, 30. Para podziałek 44, 46 jest przymocowana do górnej ścianki 40 wzdłuż przeciwnych równoległych krawędzi drugiego okna 42. Każda podziałka 44,46 ma naniesione wartości w jednostkach średnicy pojemnika odpowiednio w angielskich i metrycznych jednostkach miary. Każdy czujnik 28,30 również zawiera dostępny poprzez drugie okno 42 element nastawiania czułości 48, 50 umożli
179 964 wiający operatorowi wyregulowanie czułości czujnika. Wyjścia czujników 28, 30 są dołączone wewnątrz obudowy 20 z wejściami ustawiającym i zerującym przerzutnika 52 w układzie elektronicznym 52, 54, 56, 58 (fig. 4). Wyjście przerzutnika 52 jest połączone poprzez tranzystor sterujący 54 i diodę elektroluminescencyjną 56 z zaciskiem wyjściowym 58, które stanowi wyjście układu dla zewnętrznych układów mierzących i informujących. Dioda elektroluminescencyjna 56 jest umieszczona na górnej ściance 40 obudowy 20 (fig. 2) dla obserwacji podczas regulowania urządzenia i podczas jego pracy.
Podczas regulowania ustawiany jest najpierw wspornik 22, po czym mocowany jest on przy pomocy śrub 27 tak, że pierwsze okno 34 i czujniki 28,30 są naprzeciwko środkowej części pojemników 12, kiedy pojemniki przesuwająsię na przenośniku 14 w sąsiedztwie urządzenia 10. Następnie obudowa 20 zespołu ustawiania położenia czujników 28, 30 jest ustawiana w poziomie i mocowana przy pomocy śruby 24 tak, że jest ona oddalona w przybliżeniu dwa i pół do pięciu centymetrów od nominalnej pozycji pojemników 12 na przenośniku 14. Przy testowym pojemniku 12 ustawionym bezpośrednio naprzeciwko każdego czujnika 28,30, regulowana jest czułość czujnika 28 lub 30 przy pomocy elementów nastawiania czułości 48, 50 na wartość pośrednią między minimalnym ustawieniem, wymaganym dla wykrywania jakiegokolwiek pojemnika, a minimalnym, potrzebnym dla wykrycia pojemnika, kiedy nie ma pojemnika naprzeciwko czujnika.
Czujniki 28,30 mogą być również przesuwane na boki względem siebie tak, że sąoddalone od siebie we wzdłużnym kierunku przesuwania się pojemnika 12 o odległość taką że oba czujniki 28,30 nie wykrywająjednocześnie tego samego pojemnika 12. Z drugiej strony czujniki 28,30 muszą być dostatecznie blisko, aby dany pojemnik 12 był wykrywany przez oba czujniki kolejno, zanim następny pojemnik 12 zostanie wkryty przez pierwszy czujnik 28 lub przez drugi czujnik 30. W praktyce, korzystna jest odległość równa około połowie średnicy pojemnika 12. Jest to realizowane zgodnie z wynalazkiem poprzez umieszczenie jednego z czujników 28 w ustalonym położeniu w punkcie zerowym wartości na podziałkach 44,46 (które mają punkty zerowe ustawione naprzeciwko siebie, jak pokazano na fig. 2), a następnie przesuwanie drugiego czujnika 30 wzdłuż podziałek 44, 46 na odległość, wynikającą ze średnicy pojemników 12, które mają być transportowane na przenośniku 14. Podziałki 44,46 i towarzyszące im wartości sąopisane w jednostkach średnicy pojemnika 12 i pokazują połowę rzeczywistej wielkości tak, że ustawienie drugiego czujnika 30 w sąsiedztwie odpowiedniej wartości na podziałce 44 łub 46 automatycznie ustawia czujniki w odległości równej około połowie średnicy pojemnika. Na przykład w pozycji czujnika przedstawionej na fig. 2 dla pojemników 12 o średnicy pięciu centymetrów, rzeczywista odległość między czujnikami 28, 30 jest równa około dwa i pół centymetra.
Kiedy pojemniki 12 są transportowane na taśmie przenośnika 14 w sąsiedztwie urządzenia 10, czujniki 28, 30 dostarczają odpowiednie sygnały wyjściowe do wejść przerzutnika 52. Na przykład, kiedy pojemniki 12 są przenoszone w kierunku 60 (fig. 2), przerzutnik 52 (fig. 4) jest najpierw ustawiany przez impuls z wyjścia pierwszego czujnika 28 tak, że tranzystor 54 zostaje włączony i dioda elektroluminescencyjna 56 świeci. Kiedy pojemnik 12 przechodzi następnie obok przesuwanego, drugiego czujnika 30, impuls z wyjścia drugiego czujnika 30 zeruje przerzutnik 52 i gasi diodę elektroluminescencyjną 56. Należy zauważyć, że drgania pojemnika 12 między czujnikami 28, 30 albo po minięciu drugiego czujnika 30 nie spowodują ponownego ustawienia przerzutnika 52 i nie wywołają błędnego zaliczenia pojemnika. Znaczny to że, kiedy pojemnik 12 ustawi przerzutnik 52 przechodząc w sąsiedztwie pierwszego czujnika 28, ponowne przejście w pieciwnym kierunku w wyniku wahań nie zmieni stanu przerzutnika 52. Również kiedy pojemnik 12 minie drugi czujnik 30, ponowne przejście w przeciwnym kierunku w wyniku wahań nie spowoduje ponownego ustawienia przerzutnika 52. W ten sposób urządzenia 10 dostarcza dokładnej informacji o wykryciu pojemników 12, ignorując ich wahania w wyniku drgań podczas cofania i zatrzymywania transportu pojemników. Urządzenie 10 może być również wykorzystywane do ignorującego drgania wykrywania pojemników przesuwających się w przeciwnym kierunku.
179 964
179 964
179 964
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wykrywania pojemików na ruchomym przenośniku, w którym na kolejno przesuwające się na przenośniku pojemniki kieruje się energię świetlną z czujników umieszczonych w sąsiedztwie przenośnika i kontroluje się sygnały wyjściowe czujników, znamienny tym, że ustawia się parę optycznych czujników zbliżeniowych (28,30) w sąsiedztwie przenośnika (14) pojemników (12) tak, że energię świetlnąz czujników (28,30) kieruje się kolejno na pojemniki (12) i odbija się od nich, kiedy pojemniki (12) przesuwająsię na przenośniku (14) w sąsiedztwie czujników (28,30), po czym dobiera się w stosunku do pierwszego czujnika (28) pozycję drugiego czujnika (30) tak, że czujniki (28,30) są oddalone od siebie w kierunku ruchu pojemnika (12) na przenośniku (14) o odległość, przy której dany pojemnik (12) nie jest wykrywany przez oba czujniki (28,30) jednocześnie, i następnie dany pojemnik (12) wykrywa się przez oba czujniki (28,30) kolejno, zanim następny pojemnik (12) zostanie wykryty przez którykolwiek z czujników (28,30).
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w trakcie doboru pozycji drugiego czujnika (30) w stosunku do pierwszego czujnika (28) umieszcza się w sąsiedztwie czujników (28,30) podziałkę (44,46) dla pomiaru odległości między tymi czujnikami.
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że na podziałce (44,46) zaznacza się wartości w jednostkach średnicy pojemnika (12).
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że w trakcie ustawiania czujników (28,30), ustawia się pierwszy czujnik (28) w punkcie zerowym wartości podziałki (44,46), zaś w trakcie doboru pozycji drugiego czujnika (30) w stosunku do pierwszego czujnika (28) dobiera się położenia drugiego czujnika (30) w stosunku do wartości zaznaczonej na podziałce (44,46).
  5. 5. Urządzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenośniku zawierające czujniki i układ elektroniczny, znamienne tym, że zawiera parę optycznych czujników zbliżeniowych (28,30) zamontowanych w sąsiedztwie przenośnika (14) pojemników (12) wewnątrz obudowy (20) zespołu ustawiania położenia czujników (28,30) kierującego kolejno energię świetlnąz czujników (28, 30) na przesuwające się na przenośniku (14) pojemniki (12) i odbierającego energię świetlną odbijaną przez kolejne pojemniki (12) z powrotem do czujników (28,30), elementy regulacji (36,38) położenia drugiego czujnika (30) w stosunku do pierwszego czujnika (28), przy czym czujniki (28,30) są oddalone od siebie w kierunku ruchu pojemnika (12) na przenośniku (14) o odległość, przy której dany pojemnik (12) nie jest wykrywany przez oba czujniki (28,30) jednocześnie, oraz dołączony do wyjść czujników (28,30) układ elektroniczny (52,54,56,58) wykrywania przejść pojemników (12) na przenośniku (14).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że w obudowie (20) jest umieszczona podstawka obu czujników (28,30), zaś elementy regulacji (36,38) położenia drugiego czujnika (30) w stosunku do pierwszego czujnika (28) zawierają podziałkę (44,46) przymocowaną do podstawki obu czujników (28, 30).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że podziałka (44,46) zawiera naniesione wartości w jednostkach średnic pojemników (12).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że wartości są wyrażone zarówno w jednostkach angielskich, jak i jednostkach metrycznych.
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, ze pierwszy czujnik (28) jest zamontowany na podstawce w sąsiedztwie punktu zerowego napodziałce (44,46), zaś drugi czujnik (30) jest przesuwany na podstawce w sąsiedztwie podziałki (44, 46).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że w przedniej ściance (32) obudowy (20), równolegle do przenośnika (14), jest umieszczone wydłużone okno (34).
    179 964
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że układ elektroniczny (52, 54, 56,58) jest zbudowany z przerzutnika (52), którego wejścia ustawiające i zerujące są dołączone odpowiednio do pierwszego czujnika (28) i drugiego czujnika (30) a wyjście jest połączone poprzez tranzystor sterujący (54) i diodę elektroluminescencyjną (56) z zaciskiem wyjściowym (58).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że czujniki (28,30) są oddalone od siebie o odległość równą około połowie średnicy pojemnika (12).
    * * *
PL96314667A 1995-06-07 1996-06-07 Sposób i urzadzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenosniku PL PL PL PL PL PL PL179964B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US47692595A 1995-06-07 1995-06-07

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL314667A1 PL314667A1 (en) 1996-12-09
PL179964B1 true PL179964B1 (pl) 2000-11-30

Family

ID=23893813

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96314667A PL179964B1 (pl) 1995-06-07 1996-06-07 Sposób i urzadzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenosniku PL PL PL PL PL PL

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5672863A (pl)
EP (1) EP0747854B1 (pl)
JP (1) JP2875779B2 (pl)
CN (1) CN1099030C (pl)
AT (1) ATE230507T1 (pl)
AU (1) AU695242B2 (pl)
BR (1) BR9602668B1 (pl)
CA (1) CA2178047C (pl)
CO (1) CO4480070A1 (pl)
DE (1) DE69625547T2 (pl)
DK (1) DK0747854T3 (pl)
EE (1) EE03455B1 (pl)
ES (1) ES2189839T3 (pl)
HU (1) HU219077B (pl)
PE (1) PE19998A1 (pl)
PL (1) PL179964B1 (pl)
ZA (1) ZA964742B (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6167106A (en) * 1999-04-12 2000-12-26 Hyde Park Electronics, Inc. Apparatus and method for counting a series of progressively moving articles
DE10225646A1 (de) * 2002-04-09 2003-10-23 Heidelberger Druckmasch Ag Vorrichtung zum Packen von flachen Gegenständen in Transportbehälter, insbesondere von flach gefalteten Faltschachteln in Umkartons
US7486386B1 (en) 2007-09-21 2009-02-03 Silison Laboratories Inc. Optical reflectance proximity sensor

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1248720B (de) * 1966-03-03 1967-08-31 BOLKOW Gesellschaft mit be schrankter Haftung, Ottobrunn bei Mun chen Logisches Netzwerk zur Vorwärts Ruckwarts-Diskumimerung zweier phasenverschobener Signalfolgen
US3665444A (en) * 1970-12-28 1972-05-23 Simplimatic Eng Co Missing container detector having integrated circuit modules
US3740532A (en) * 1971-05-25 1973-06-19 Kureha Chemical Ind Co Ltd Digital counter averaging system
US3955179A (en) * 1971-12-14 1976-05-04 Tore Planke Apparatus for automatic pattern recognition and registration of empty bottles
BE792721A (fr) * 1971-12-14 1973-06-14 Planke Tore Appareil pour l'identification et l'enregistrement automatiquesde bouteilles vides
US3793508A (en) * 1971-12-21 1974-02-19 Singer Co Film frame counter
US3811648A (en) * 1973-07-09 1974-05-21 Us Navy Azimuth readout system
US3982107A (en) * 1974-09-09 1976-09-21 American Electronic Laboratories, Inc. Reversible measuring means
US4000400A (en) * 1975-04-09 1976-12-28 Elder Clarence L Bidirectional monitoring and control system
JPS5324891A (en) * 1976-08-20 1978-03-08 Eisai Co Ltd Circuit and apparatus for inspective selection
US4081661A (en) * 1976-09-13 1978-03-28 Durbin John R Flow line counter incorporating programmed reversal circuitry
SE405214B (sv) * 1977-08-24 1978-11-27 Hugin Kassaregister Ab Apparat for identifiering och registrering av flaskor
US4303851A (en) * 1979-10-16 1981-12-01 Otis Elevator Company People and object counting system
US4528679A (en) * 1983-03-14 1985-07-09 General Signal Corporation Automatic counting system for passages
JPS63123186A (ja) * 1986-11-12 1988-05-26 Hachiyou Eng Kk 計数装置
US4799243A (en) * 1987-09-01 1989-01-17 Otis Elevator Company Directional people counting arrangement
US4831638A (en) * 1987-09-08 1989-05-16 Joseph Dabby Garment hanger and counting system
US5003563A (en) * 1989-08-10 1991-03-26 Emhart Industries, Inc. Anti-dither container counter

Also Published As

Publication number Publication date
CA2178047A1 (en) 1996-12-08
HU9601556D0 (en) 1996-07-29
EP0747854B1 (en) 2003-01-02
HUP9601556A3 (en) 2000-03-28
US5672863A (en) 1997-09-30
DE69625547T2 (de) 2003-08-14
CO4480070A1 (es) 1997-07-09
HUP9601556A2 (en) 1997-05-28
CA2178047C (en) 2006-08-22
EP0747854A2 (en) 1996-12-11
PE19998A1 (es) 1998-04-21
HU219077B (hu) 2001-02-28
JPH09126881A (ja) 1997-05-16
ZA964742B (en) 1997-01-08
EE9600062A (et) 1996-12-16
DK0747854T3 (da) 2003-04-22
CN1099030C (zh) 2003-01-15
DE69625547D1 (de) 2003-02-06
JP2875779B2 (ja) 1999-03-31
EE03455B1 (et) 2001-06-15
EP0747854A3 (en) 1997-10-15
ATE230507T1 (de) 2003-01-15
AU695242B2 (en) 1998-08-13
PL314667A1 (en) 1996-12-09
CN1153303A (zh) 1997-07-02
AU5474096A (en) 1996-12-19
BR9602668A (pt) 1998-10-06
ES2189839T3 (es) 2003-07-16
BR9602668B1 (pt) 2009-05-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5831737A (en) In motion dimensioning system for cuboidal objects
US4739175A (en) Apparatus for inspecting configuration of terminal legs of an electronic device
US4749273A (en) Method and apparatus for determining the material flow rate of conveying mechanisms
US4478352A (en) Integrated circuit component handler singulation apparatus
JP2013072814A (ja) 放射線検査装置
KR100319430B1 (ko) 평평한제품의두께프로파일을측정하는어셈블리를위한교정장치및그교정방법
PL179964B1 (pl) Sposób i urzadzenie do wykrywania pojemników na ruchomym przenosniku PL PL PL PL PL PL
US4609059A (en) Weighing device with load sensing of traveling balances
US7312861B2 (en) Method and apparatus for measuring the angular orientation between two surfaces
FI79616B (fi) Foerfarande och anordning foer korrelationsmaetning i realtid av foerdroejningarna mellan tvao varandra motsvarande signaler.
CZ280853B6 (cs) Zařízení ke zjištění rozměrů pohybujícího se předmětu
EP0548464A1 (en) Method and arrangement for measuring the dimensions of a substantially box-like object travelling with uniform motion
US3736426A (en) Methods of and apparatus for inspecting crystals
KR100381800B1 (ko) 기판의 1차원적인 위치 검출 장치 및 방법
JPS61165643A (ja) ガス測定および警報装置
KR200147781Y1 (ko) Ic 패키지의 리드핀 검사장치
CN216209633U (zh) 电子元器件检测装置
EP0308223A2 (en) Counting articles
SU1589047A1 (ru) Устройство дл измерени линейных размеров движущихс по транспортирующему механизму объектов
KR930008564B1 (ko) 레이저빔을 이용한 직선운동 각도 검사장치
EP0052950A1 (en) Optical edge detector
JPH077300A (ja) Icデバイスのリード曲がり検査方法
JPS6055408B2 (ja) 長尺物の乱れ自動検出装置
JP2719691B2 (ja) 自然落下利用搬送装置
RU2031362C1 (ru) Устройство для измерения линейных размеров движущихся объектов

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140607